PDA

Επιστροφή στο Forum : 1111

metatron
26-03-06, 18:09
Τους τελευταιους 2 μηνες εχω αρχισει και βλεπω σε καθημερινη βαση το νουμερο 1111. Αυτο παρουσιαζεται:
- ρολογια (microwave, video, κινιτο) ακομα και οταν δεν ειναι ρυθμισμενα σωστα!
- πινακιδες αυτοκινητων
- στατιστικα στοιχεια
- αριθμοι ταυτοτητων, ακομα και στο processor ID μου!
- χρονος ομιλιας στο κινητο, χρονομετρηση
- τυχαια σε μετρητες (απο taxi μεχρι και βαρος πραγματων)
και πολλα αλλα μερη που δε θυμαμε τωρα.

Φυσικα και εψαξα στο ιντερνετ αλλα δε βρηκα τιποτα σοβαρο και γενικα απο οτι καταλαβα παρα πολλοι προσπαθουν να το εμπορευτουν το θεμα γραφωντας ασχετα βιβλια.
Παρολαυτα εγω πιστευω οτι το θεμα εχει καποια μεταφυσικη προσεγγιση αλλα ακομα δεν εχω καταφερει να καταλαβω τιποτα.
Σαν επιπτωσεις δεν εχει καμμια στη ζωη μου, αλλα ουτε εχω προσεξει και καμμια ιδιαιτερη μεταβολη. Τολμω να πω οτι δεν εχει καμμια διαφορα απολυτως εκτος του οτι το παρατηρω, αλλα αυτο καλλιστα μπορει να ειναι και καθαρα ψυχολογικο.
Αυτο που θελω να ξερω ειναι αν εχει τυχει σε κανενα αλλο εδω περα παρομοιο φαινομενο και αν εχει καταφερει να καταλαβει τι το προκαλει αυτο.

excellent
26-03-06, 18:26
και τον αριθμό 2006 έχεις συναντήσει πολλές φορές, αλλά δεν βλέπω να σε παραξενεύει...

τελος πάντων... έχει βρεί κάτι συγκεκριμένο για αυτόν τον αριθμό; δώσε πληροφορίες.

metatron
26-03-06, 19:42
και τον αριθμό 2006 έχεις συναντήσει πολλές φορές, αλλά δεν βλέπω να σε παραξενεύει...

τελος πάντων... έχει βρεί κάτι συγκεκριμένο για αυτόν τον αριθμό; δώσε πληροφορίες.

οχι δεν εχω βρει τιποτα μεχρι τωρα οπως αναφερω και στο post μου. Ο λογος που το εκανα post με κανει να ελπιζω οτι ισως βρω. Επισης το 2006 δε το συνταντω πολλες φορες και σε τοσα διαφορετικα σημεια. Ειναι περα της συμπτωσης.

Μιχάλης
27-03-06, 10:33
φίλε μέτατρων, αυτό που αναφέρεις μου θυμίζει μια αντίστοιχη περίπτωση που αντιμετώπισε ο μεγάλος καρλ γιουνγκ, όταν προσπάθησε να αποκρυπτογραφήσει το συμβολισμό του ψαριού στο συλλογικό ασυνείδητο των λαών. ό,τι κι αν έκανε, ότι κι αν έβλεπε εκείνη την ημέρα είχε σχέση με το ψάρι και αυτό τον έκανε να μελετήσει τη συγχρονικότητα. δεν γνωρίζω κατά πόσο έχει σχέση η περίπτωσή σου με αυτό που αναφέρω, πάντως μου το θύμισε έντονα...

lostre
28-03-06, 18:16
δες αυτο http://www.nvisible.com/1111/1111Doorway.html

xontro_mpizeli
28-03-06, 19:29
Κάτι παρόμοιο έχει συμβεί κ σε μένα σε δύο φάσεις της ζωής μου.
Την πρώτη φορά, πριν καμια 5-6 χρόνια, ήταν καλοκαίρι θυμάμαι όπου για 1 μήνα περίπου ξυπνούσα κάθε μέρα (μα κάθε μέρα) στις 09:00 ακριβώς! Και όταν λέμε ακριβώς, ακριβώς! Ούτε λεπτό παρακάτω ή παραπάνω!
Το άλλο συμβάν που συνέβαινε πρόσφατα... Συνήθως κάθε απόγευμα και κάθε βράδυ (αλλά όχι κάθε μέρα) όταν ήθελα να δω τι ώρα είναι και έβλεπα την ώρα στο κινητό μου έδειχνε συνέχεια 17:17, 19:19, 22:22, 23:23 κ.τ.λ. Ίδιο νούμερο στους ωροδείχτες με αυτό στους λεπτοδείχτες!

Αλλά εντάξει, δεν έδωσα και πολύ σημάσια. Ίσα ίσα, ειδικά την δεύτερη φορά, είχε αρχίσει να μου αρέσει το όλο γεγονός! :p

Τώρα, φίλε metatron, δεν ξέρω άμα σημαίνει τπτ ο αριθμός "1111" που βλέπεις συνέχεια μπροστά σου. Φαντάζομαι, πως κάποια στιγμή θα σταματήσει να γίνεται αυτό που γίνεται...
Απλά, πιστεύω, ότι δεν είναι τίποτα το σημαντικό και δεν πρέπει πιστεύω να το δώσεις μεγάλη προσοχή.

metatron
28-03-06, 19:29

νομιζω ειναι παραλογο, μαλλον πανε να βγαλουνε λεφτα απο το φαινομενο. Εγω τουλαχιστον δεν ειχα καμμια σχεση με αυτα τα πραγματα που αναφεροντε.

Κοιταξα επισης και τη συγχρονικοτητα οπως αναφερει ο Μιχαλης, και κατεληξα στο οτι εχει πολλες ομοιοτητες αλλα δεν ειναι ακριβως το ιδιο, διοτι πολυ απλα εχει τη διαφορα οτι το φαινομενο συμβαινει σε παρα πολλα ατομα ταυτοχρονος και οχι σε ατομικα. Εκτος και αν βεβαια ολοι οι αλλοι λενε ψεματα και εγω ειμαι ο μονος που του τυχαινει αυτο, αν και δε γινεται διοτι ολα αυτα προυπηρχαν.

Τελικα πιστευω οτι κατι οντως συμβαινει με το θεμα... απλως μεχρι τωρα δε εχει βρεθει καποια λογικη εξηγηση. Ισως με λιγο περισσοτερο ψαξιμο να βρω παραπανω πληροφοριες.

metatron
28-03-06, 19:34
Αλλά εντάξει, δεν έδωσα και πολύ σημάσια. Ίσα ίσα, ειδικά την δεύτερη φορά, είχε αρχίσει να μου αρέσει το όλο γεγονός! :p

Το αστειο ειναι οτι τωρα πλεον το θεωρο φυσικο να συμβαινει, μερικες φορες γελαω κιολας και το λεω περιπεχτικα στους φιλους μου που εχει τυχει ουκ ολιγες φορες να τους ρωτισω τι ωρα ειναι και να μου λενε 11:11

crystal
30-03-06, 01:21
Αγαπητέ φίλε Metatron,
Είχα κ εγώ τυγχάνει στο παρελθόν προσωπικής εμπειρίας επί του θέματος πριν από ένα περίπου χρόνο. π.χ στο super έβλεπα το 1111 σε σουρωτήρια, φακές (3Α συγκεκριμένα), κουραμάνες κρητικές, κυπριακό χαλούμι, σκυλοτροφές (ο Καννέλος τελευταία είχε κρίση ταυτότητας)... πήγαινα στα tres jolie κ το βλέμμα μου έπεφτε σε κιλοτάκια με το 1111!
Είχα τρομοκρατηθεί! Είχα πάθει shOk! Τελικά αποφάσισα να επισκεφτώ έναν ειδικό ψυχίατρο - που ανεπιφύλακτα συστήνω. Φίλε μου υπάρχουν ειδικά χάπια για το 1111. Δεν το πίστευα ούτε κ εγώ αλλά πρόκειται για το λεγόμενο σύνδρομο crackson and wick. Μου έδωσε ειδική φαρμακευτική αγωγή την οποία μπορείς να προμηθευτείς χωρίς συνταγή γιατρού. Τα χάπια λέγονται betosolvan και χορηγούνται κ για άλλα σύνδρομα... anyway καλή ανάρρωση...:)

mika
30-03-06, 03:50
Crystal, θα μπορούσες - αν το επιθυμείς - να μας εξηγήσεις ακριβώς το σύνδρομο αυτό? Για τί ακριβώς μιλάμε?
Παρ'όλο που προσωπικά το θεωρώ παράλογο αυτό, το γεγονός δηλαδή να παίρνεις χάπια για αυτό το λόγο, θα ήθελα πολύ να μάθω πληροφορίες πάνω στο θέμα...Σ'ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Γενικότερα, ας μην σχολιάσω το γεγονός ότι εμείς οι Έλληνες ερχόμαστε πρώτοι στην κατανάλωση χαπιών...για ασήμαντους μάλιστα λόγους! Σαν και αυτό..."Πώς εξαφανίζεται το 1111?Πιές αυτό και πάει!"....Μα τι λέμε τώρα? Ως που πια έφθασε η επιστήμη!

Και καλό θα ήταν φιλε Crystal να μην προτρέχεις με το να εύχεσαι καλή ανάρρωση...γιατί μπορεί για εσένα να ήταν ασθένεια ή ψυχολογικό πρόβλημα ή ό,τι άλλο σε καλύπτει, αλλά για τον Metatron να μην είναι. Απ'ότι γνωρίζω, για να επισκεφθεί κάποιος ψυχίατρο, θα πρέπει να έχει την ανάγκη να το κάνει γιατί νιώθει "άρρωστος"...στην περίπτωση του Metatron δεν υφίσταται κάτι παράλογο! Ούτε φαίνεται να του χρειάζεται ανάρρωση!
Και έλεος δηλαδή...δεν είναι για όλα η λύση τα χάπια!!!!!!! :eek:

Ευχαριστώ και συγγνώμη για το έντονο ύφος μου.

xontro_mpizeli
30-03-06, 05:47
Φίλε μου υπάρχουν ειδικά χάπια για το 1111. Δεν το πίστευα ούτε κ εγώ αλλά πρόκειται για το λεγόμενο σύνδρομο crackson and wick. Μου έδωσε ειδική φαρμακευτική αγωγή την οποία μπορείς να προμηθευτείς χωρίς συνταγή γιατρού. Τα χάπια λέγονται betosolvan και χορηγούνται κ για άλλα σύνδρομα

?!?!?!?!?!

Τώρα έπαθα πλάκα κυριολεκτικά!

Διάβασα καλά ή με γελούν τα ματάκια μου;

Όντως, προβληματίστηκα όσο και εσύ mika από τα γραφόμενα της crystal!

Είμαι πολύ περίεργος να μάθω περισσότερα!

crystal μπορείς να μας διαφωτίσεις επί του θέματος; Σε τι μπορεί να χρησιμεύουν τυχόν χάπια, που αν κάνω λάθος είναι και γνωστά αυτά που αναφέρεις, σε μία τέτοια περίπτωση; Πρόκειται για μια "αρρώστια" που μπορεί να γιατρευτεί με .... χάπια;
Πολύ παράξενο μου ακούγεται κάτι τέτοιο πάντως...

Μιχάλης
30-03-06, 11:47
http://www.emedicine.com/OPH/topic649.htm
http://archopht.ama-assn.org/cgi/content/abstract/98/2/327
http://mediwire.skyscape.com/main/Default.aspx?P=Content&ArticleID=309486

Δείτε αυτά τα λινκς. Δεν στάθηκε δυνατό να βρω καμία πληροφορία για το πλήρες σύνδρομο, όπως το περιγράφει ένας φίλος. Πουθενά δεν αναφέρεται το 1111 και δεν βρέθηκαν σελίδες που να σχετίζουν το σύνδρομο αυτό με ψυχολογικές διαταραχές.

crystal
31-03-06, 16:06
ψάξε ψάξε δε 8α το βρεις... δε 8α το βρεις δε 8α το βρεις.. το δαχτυλίδι πουυ φορείς....

Anyway, το γεγονός ότι δεν έχει ονομαστεί ένα σύνδρομο δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν και ψυχολογικές διαταραχές..έτσι δεν είναι?

mika
31-03-06, 16:27
ψάξε ψάξε δε 8α το βρεις... δε 8α το βρεις δε 8α το βρεις.. το δαχτυλίδι πουυ φορείς....
ομολογώ πως δεν υπήρχε καλύτερος ορισμός του συνδρόμου αυτού! Ευχαριστούμε ειλικρινά.
Anyway, το γεγονός ότι δεν έχει ονομαστεί ένα σύνδρομο δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν και ψυχολογικές διαταραχές..έτσι δεν είναι?
Έτσι ακριβώς...άρα μιλάμε για μια ψυχολογική διαταραχή που είχες και έχουν πολλοί άνθρωποι και δεν έπεται οτι ευθύνεται το 1111.
Αναρωτιέμαι πως συνδυάζονται αυτά τα δύο!!!!!! :confused: :confused: :mad:

Veronik
31-03-06, 16:42
http://www.uri-geller.com/

Μόλις διάβασα το πόστ σου θυμήθηκα ένα παλιό επεισόδιο του Χαρδαβέλα με τον Uri Geller. Είχε αναφέρει από ότι θυμάμαι το γεγονός αυτό.
Γράφει κάτι σχετικό στην σελίδα του –αριστερά.
Ισως να σε ενδιαφέρει...

Μιχάλης
01-04-06, 10:13

Δεν το καταλαβαίνω το επιχείρημα, ομολογουμένως. Τι σημαίνει η τελευταία σου πρόταση, ότι επειδή δεν έχει ονομαστεί ένα σύνδρομο δεν σημαίνει πως δεν υπάρχουν και ψυχολογικές διαταραχές?

crystal
03-04-06, 23:58
Έχει κανένας παρατηρήσει τη διαφήμιση του oteshop..? Ποιός loooser έχει βάλει να βγαίνει αστραπιαία το 1111? Τι θέλουν να παραστήσουν?

mika
04-04-06, 01:13
Έχει κανένας παρατηρήσει τη διαφήμιση του oteshop..? Ποιός loooser έχει βάλει να βγαίνει αστραπιαία το 1111? Τι θέλουν να παραστήσουν?
Τρεις ερωτήσεις σε μία πρόταση! Αντί για ρητορικές ερωτήσεις, δεν μπορείς να μας πεις και κάτι?...Απάντησε και σε κάτι από οσα ρωτάμε!

Μιχάλης
04-04-06, 10:49
Έχω την εντύπωση πως έχουν ξεκινήσει κι εδώ (δυστυχώς) τα γνωστά παιχνιδάκια, με υπονοούμενα που δεν προσφέρουν απολύτως τίποτα και με μια προσπάθεια να δημιουργηθεί ένα ζήτημα χωρίς να υπάρχει. Ο φίλος που ξεκίνησε το θέμα έθεσε ένα ερώτημα, καλοπροαίρετα πιστεύω. Εάν δεν έχει κανείς κάτι να πει πάνω σε αυτό, δεν βλέπω κανένα λόγο να συνεχίσουμε τη λογική των μισόλογων και των ατυχών συνδέσεων.
Παρακαλείται ο/η crystal να μου στείλει προσωπικό μήνυμα εάν έχει κάποια στοιχεία να προσκομίσει και τότε το θέμα θα ξεκλειδωθεί. Το ίδιο παρακαλούνται να κάνουν και όσοι νομίζουν πως έχουν κάτι να πουν για να συνεχιστεί η συζήτηση.

beetlejuice
04-04-06, 13:22
Παιρνω την πρωτοβουλια να ανοιξω και παλι το τοπικ. Αφ'ενος διοτι παρομοια φαινομενα συγχρονικοτητας υπαρχουν και ειναι πραγματικοτητα (για το 1111 ειχε μιλησει και ο Γιουρι Γκελερ στην ιστοσελιδα του οποιου μπορειτε να βρειτε αρκετο υλικο), και αφ' εταιρου διοτι δεν ειναι δυνατον να κλειδωνεται ενα τοπικ επειδη καποιος αργοσχολος καθεται και λεει τα δικα του στο φορουμ.
Να θυμισω οτι ο crystal ειναι ο ιδιος που ειχε ποσταρει την αλησμονητη ιστορια "με το γατο του τον Κανελο στον οποιο και εκανε πειραματα αστρικης προβολης εως ωτου αποδημησε εις κυριον...".
Οι συντονιστες ειναι εδω και ειναι ετοιμοι να απομακρυνουν απο την αγορα μας οποιοδηποτε μικροσκοπικο παρασιτο! ;)

edited by Apan@Samos: Παρακαλώ να αποφεύγονται παρόμοιες διατυπώσεις.Ας μη δίνουμε αξία σε μη άξια μέλη της κοινότητας.

metatron
04-04-06, 14:13
Δυστηχως απο οτι βλεπω το θεμα εχει γινει πλεον αστειο. Η αληθεια ειναι οτι το φαινομενο υπαρχει και συνεχιζετε. Το που ωφειλεται αυτο ακομα ουτε εγω δε ξερω. Ανηκει μαλλον στη κατηγορια της συγχρονικοτητας. Περισσοτερα για αυτα μπορειτε να δειτε στο:
http://en.wikipedia.org/wiki/Synchronicity

Φαινετε να συνδεεται αμεσα με 2 αλλα φαινομενα:
- Συλλογικο υποσυνιδητο (http://en.wikipedia.org/wiki/Collective_unconscious)
- 'Μαγικος τροπος σκεψης (http://en.wikipedia.org/wiki/Magical_thinking)

Περα απο αυτο, με τις λιγες γνωσεις που εχω πανω σε kabbalah προσπαθησα να βρω καποια ακρη για το νουμερο 1111 χωρις καποια τυχη. Ισως καποιος ειδικος σε λεξαριθμους το κοιταξει το θεμα.

Μπορει αυτα ακουγοντε μεταφυσικα και μπορει να ειμαι σε λαθος δρομο αλλα μεχρι τωρα δεν εχω βρει καποια αλλη πιο πιστικη θεωρια. Υπαρχει πολυ σκουπιδι στο internet απο ατομα που προσπαθουν να εμπορευτουν το φαινομενο, και σε αυτο συμφωνει και ο Uri Geller.
Εγραψα στα γρηγορα ενα tool για οσους θελουν να παιξουν με το 1111
μπορειτε να το βρειτε:
http://digitalchaos.zyarc.net/ascii-bin.c
θα εδινα .exe αλλα για να μην υπαρχει κινδυνος για οσους νομιζουν οτι ειναι ιος, επισης για τα ατομα που δουλευουν σε unix να μπορουν να το τρεξουν.

crystal
04-04-06, 23:04
Beetlejuice ....

edited by Apan@Samos:
Απαλείφθηκαν υβριστικές αναφορές εναντίον μέλους της κοινότητας.To trolling δεν είναι αποδεκτό.Οι συντονιστές θα αποφασίσουν για τη συμπεριφορά του χρήστη crystal με το ερώτημα του μόνιμου ban.

Μιχάλης
05-04-06, 11:24
συμφωνώντας με τους προλαλήσαντες, είναι πιθανό πως έχουμε να κάνουμε με μια περίπτωση συγχρονικότητας. πριν λίγες ημέρες ο αδερφός μου (που δεν πιστεύει σε τίποτε από αυτά) που ανέφερε ότι κατά κάποιον τρόπο τον κυνηγούσε ο αριθμός 29, τόσο πολύ που του είχε κάνει εντύπωση. ο ίδιος, όμως, θεώρησε πως αυτό ίσως ήταν μια προειδοποίηση κατά κάποιον τρόπο, αφού μου είπε πως ο ίδιος αριθμός βγήκε σε ένα τυχερό παιχνίδι. φυσικά εγώ δεν κινώ τη σκέψη μου προς μια τέτοια κατεύθυνση...

doublesoul
23-05-06, 11:26
file metatron edv kai 2 mhnes vlepv synexeia mprosta mou ton arithmo 1111 stis parapanv morfes poy aneferes.to hksera apo thn arxh oti tha yparxei estv 1 atomo poy tha mou dvsei mia logikh apanthsh panv sto thema ayto. etsi ekana mia anazhthsh sto internet kai epesa panv se esena.gia ayto ton logo tha hthela na syzhthsoyme to thema kapvs parapanv giati apo toye poy ksekinhse na emfanizetai to 1111 exoyn symbei polles allages sthn zvh mou...fantazomai kai se esena. mhn dineis symasia se auta pou lene oi alloi. einai poly duskolo na katalaboun pragmatika thn prvsopikh anazhthsh....
eimai neos sto forum kai den kserv polla. elpizw na ta poume....

Απο beetlejuice: Παρακαλω τα επομενα μηνυματα σου στα ελληνικα!

Ευχαριστω

LuX
25-05-06, 17:10
............

kotsalo
26-05-06, 08:32
Καλημέρα παιδιά, να ρωτήσω επειδή διάβασα το θέμα (που στην αρχή χάρηκα ότι έχει να κάνει με παρόμοια ιστορία αλλά με άλλο νούμερο,το 217 που βλέπω εγώ, αλλά απ' ότι καταλαβαίνω το 1111 είναι εντελώς άσχετο).Τι παίζει με το 1111,δεν έχω καταλάβει ακόμα τι είναι?

filimonas
05-06-06, 11:07
Δηλ. καθε φορα που τυχαινει να κοιταω την ωρα και 8 στις 10 φορες βλεπω ιδιους αριθμους οπως 11.11 22.22 10.10 2.22 κτλ(εδω και εναν χρονο συμβαινει) υπαρχει ο συντονισμος που αναφερει ο φιλος παραπανω?

Drymonia
05-06-06, 16:08
Δηλ. καθε φορα που τυχαινει να κοιταω την ωρα και 8 στις 10 φορες βλεπω ιδιους αριθμους οπως 11.11 22.22 10.10 2.22 κτλ(εδω και εναν χρονο συμβαινει) υπαρχει ο συντονισμος που αναφερει ο φιλος παραπανω?

Μαλλον κάτι τέτοιο αφήνεται να εννοηθεί.. Δεν γνωρίζω αν ένα βιβλίο που έχω, αλλά όχι μαζί μου, η Συγχρονικότητα του Jung αναφέρει κάτι σχετικό.

metatron
05-06-06, 20:28
Μετα απο αρκετη ερευνα πανω στο θεμα μπορω να πω ισως με λιγο περισσοτερη σιγουρια οτι το θεμα δεν εχει να κανει τιποτα με το φαινομενο που αναφερεται. Με αλλα λογια ο συγχρονισμος της ωρας που ειπατε ειναι αλλο θεμα και ανηκει στη συγχρονικοτητα. Παρολαυτα συγκεκριμενα το 1111 ειναι κατι διαφορετικο, ισως μια εξαιρεση. doublesoul στειλε μου μυνημα.

Μαλλον κάτι τέτοιο αφήνεται να εννοηθεί.. Δεν γνωρίζω αν ένα βιβλίο που έχω, αλλά όχι μαζί μου, η Συγχρονικότητα του Jung αναφέρει κάτι σχετικό.

Ποσειδώνιος
20-11-06, 21:44
Πραγματικά πάρα πολύ συχνά συμβαίνει να κοιτάζω το ρολόι και να δείχνει 11:11. Η πλάκα είναι ότι ποτέ δεν θυμάμαι να κοίταξα και να είδα 11:10 ή 11:12.
Είχα ακούσει και τον Γκέλερ που μιλούσε για αυτό. Έλεγε νομίζω ότι ο ίδιος "σχετίζεται" με τα άτομα που βλέπουν συχνά κάτι τέτοιο.
Σκέφτομαι ότι - μια και ο Γκέλερ έχει συν τοις άλλοις αναπτυγμένες ικανότητες τηλεπάθειας - τα άτομα που τυχαία το μάτι τους πέφτει εκείνη τη στιγμή στο ρολόι ίσως έχουν μια μεγαλύτερη ευαισθησία από τους υπόλοιπους. Όλοι βέβαια έχουμε τέτοιες ικανότητες λίγο πολύ ή κατά καιρούς.
Να μια σκέψη που κάνω για το πως συνδέεται το θέμα με την τηλεπάθεια.
Ο αριθμός 11:11 στο ρολόι είναι αυτός που προκαλεί την μεγαλύτερη εντύπωση λόγω της σύμπτωσης των άσσων. Υπάρχει βέβαια και το 22:22 αλλά αυτό μπορεί να παρατηρηθεί μόνο το βράδυ και επίσης δεν είναι τόσο ομοιόμορφο όσο το 11:11 καθώς στα ηλεκτρονικά ρολόγια το 1 είναι μια σκέτη κάθετη γραμμή. Ίσως λοιπόν όταν κάποιος ή μάλλον όταν όλοι αυτοί που κοιτούν εκείνο το λεπτό το ρολόι εκπλήσονται από την τύχη τους, διαταράσουν εκείνο το υλικό (ίσως τον αιθέρα που έλεγαν οι αρχαίοι) που ευθύνεται για την τηλεπάθεια ή εκπέμπουν υποσυνείδητα σήματα τέλος πάντων και κάποιοι που είτε είναι ευαίσθητοι είτε πολύ χαλαροί εκείνη τη στιγμή λαμβάνουν υποσυνείδητα αυτή την έκπληξη και στρέφουν, χωρίς να ξέρουν το γιατί, το μάτι τους στο ρολόι. Η έκπληξή τους βοηθά ακόμα κάποιους άλλους να στρέψουν επίσης υποσυνείδητα το βλέμα τους στο ρολόι.
Ταιριάζει νομίζω αυτή η σκέψη και με τη θεωρία του συλλογικού ασυνείδητου - υποσυνείδητου.

ΥΓ. Το πιο κουφό της όλης (δικής μου) υπόθεσης είναι ότι ο γιος μου έχει γενέθλια στις 11/11

Barbarella
10-10-07, 15:09
Εχω ανακαλύψει τι παίζει με το φαινόμενο 11:11 φοβάμαι πως δεν θα το καταλάβει πολύς κόσμος και δεν θέλω να το κάνω post εδώ.

Πάντως συνδέεται άμεσα με (προσοχή γιατί βάζω εισαγωγικά) με τους "Ε" , "Indigo", "DNA", "Συλλογικό ασυνείδητο", "2012" , "Άνοιγμα Πυλών". Μερικά πράγματα λέγονται δύσκολα έως καθόλου. Μην το παρεξηγήσετε αυτό, απλά να θυμάστε ότι θα γίνει κάτι πάρα πολύ "κακό" κάποια στιγμή και θα πρέπει να βοηθήσετε μία "κατάσταση" με τον τρόπο σας. Οι άνθρωπο που βλέπουν αυτό το φαινόμενο είναι ΕΝΤΕΛΩΣ "ξεχωριστοί" !!!!

xontro_mpizeli
10-10-07, 15:28
Εχω ανακαλύψει τι παίζει με το φαινόμενο 11:11 φοβάμαι πως δεν θα το καταλάβει πολύς κόσμος και δεν θέλω να το κάνω post εδώ.

Κάνε μία προσπάθεια κ πες μας την γνώμη σου, δεν είναι κακό! :)

beetlejuice
10-10-07, 15:35
Πάντως συνδέεται άμεσα με (προσοχή γιατί βάζω εισαγωγικά) με τους "Ε" , "Indigo", "DNA", "Συλλογικό ασυνείδητο", "2012" , "Άνοιγμα Πυλών". Μερικά πράγματα λέγονται δύσκολα έως καθόλου.

Ειναι δυσκολο να στηριξεις μια εντελως ανεδαφικη θεωρια με αλλες εντελως αστηρικτες και ακαθοριστες θεωριες. Ως εκ τουτου πιστευω οτι ειναι οντως δυσκολο να συνθεσεις τετοια δεδομενα. Ποιος μπορει να πει με σιγουρια οτι υπαρχουν οι "Ε", οι "indigo", ποιος μπορει να θεωρησει δεδομενο οτι θα γινει κατι το "2012", ποιος μπορει να παραδεχτει αβιαστα οτι συνδεεται το "Ανοιγμα Πυλων" με το "Συλλογικο Ασυνειδητο"; :rolleyes:

Περιμενω την αναπτυξη της σκεψης σου (και οχι της ανακαλυψης, καλο θα ηταν νομιζω να αποφευγεις τετοιες λεξεις) και το συζηταμε :)

Barbarella
21-10-07, 19:54
Ειναι δυσκολο να στηριξεις μια εντελως ανεδαφικη θεωρια με αλλες εντελως αστηρικτες και ακαθοριστες θεωριες. Ως εκ τουτου πιστευω οτι ειναι οντως δυσκολο να συνθεσεις τετοια δεδομενα. Ποιος μπορει να πει με σιγουρια οτι υπαρχουν οι "Ε", οι "indigo", ποιος μπορει να θεωρησει δεδομενο οτι θα γινει κατι το "2012", ποιος μπορει να παραδεχτει αβιαστα οτι συνδεεται το "Ανοιγμα Πυλων" με το "Συλλογικο Ασυνειδητο"; :rolleyes:

Περιμενω την αναπτυξη της σκεψης σου (και οχι της ανακαλυψης, καλο θα ηταν νομιζω να αποφευγεις τετοιες λεξεις) και το συζηταμε :)

Εχεις δίκιο.. για το λόγο αυτό σας αφήνω να το ψάξετε μόνοι σας και τα συμπεράσματα δικά σας πάντα.

Καλή τύχη!

"Φ"
21-10-07, 21:19
Κατι ειχε πει ο juri geller στα ανεξηγητα φαινομενα για τον αριθμο 1111 οτι ειναι ενας "πολυ δυνατος αριθμος" και οτι οσοι τον βλεπουν συχνα ανοικουν σε μια συγκεκριμενη ομαδα.. κατι εκφραζουν οι τεσσερις ασσοι στη σειρα..

ELPINIKI
22-10-07, 18:35
φίλε Metatron γειά σου :)

διάβασα κάπου (αλλά δεν θυμάμαι που.. :p ) οτι αν βλέπεις συνέχεια στο δρόμο σε περιοδικά κ.τ.λ. έναν αριθμό, ένα σχήμα, ένα πράγμα... σημαίνει οτι ο φύλακας αγγελός σου είναι συνέχεια κοντά σου...
εγώ με αυτό τον τρόπο καταννοώ οτι συναντώ συνέχεια φτερά στο δρόμο μου, σε περιοδικά, ακόμη και μέσα στο σπίτι μου( οχι, όχι μην σκέφτεσαι οτι μαδάω... :eek: )

απο εκεί και πέρα αν έχεις την διάθεση να το ψάξεις πιο αναλυτικά κάνε το και ενημερωσέ μας... :)

Υπατια
22-10-07, 22:28
Καλησπερα σας..Ειμαι καινουργια στο forum και χαιρομαι απιστεφτα που τελικα ανακαλψα μια τετοια ελληνικη σελιδα! Το θεμα με το επαλαμβανομενο αριθμο το εχω και εγω χρονια τωρα.. με το 18.21μ.μ Χρονια τωρα καποιες φορες και καθημερινα βλεπω την ιδια ακριβως ωρα το ρολοι. Υπαρχουν φορες που ξυπναω απο τον μεσημεριανο υπνο ακριβως στις 18.21 μ.μ. ισως μου εχει γινει και εμονη.. τι να πω...:D

Σταύρος37
09-11-07, 01:30
Giasas paidia. kai egw kenourios eimai!!!:P kai egw exw akribos to idio... problima?(h mipos kati alo) sinexia blepw ton arithmo 1. to exw psaksei sto internet kai den brika tipota simantiko. esw dosei ta link gia na ta dite kai eseis mipos bgalete kamia eksigish.
http://www.olympiakantouni.gr/2007predictions/Arithmologia2007.html
http://www.astro.gr/kipouros/numbers/number2.htm
http://www.lipsradio.com/forum/archive/index.php?t-35098.html
a kai ksexasa na pw oti simfonw me ton 'Φ'

Σταύρος37
09-11-07, 01:33
mou fenete pos den tha kimithw shmera :P

Πολύ ενδιαφέρουσες πληροφορίες, επίσης, για το θέμα εδώ:

http://nebesnyel.forumup.com/viewtopic.php?t=140&mforum=nebesnyel

και εδώ:

http://astro.forumup.com/viewtopic.php?t=501&mforum=astro&sid=6c6e79a371267df172fcdfb28730134e

Πιστεύω, ότι θα σας καλύψουν!!!!!!

catherine
09-11-07, 16:29
γεια σας! αυτο το θεμα με απασχολει εδω κ καιρο..
λιγο μετα το πασχα πρεπει να ηταν οταν ξεκινησα να βλεπω κ γω συμμετρικα νουμερα κυριως στο κινητο κ στο ρολοι τ αυτοκινητου(00:00,11:11,13:13,20:20.....),στην αρχη θεωρησα πως ηταν κατι τυχαιο,αλλα συνεχιζεται μεχρι σημερα κ επιπλεον εχει αυξηθει κ η συχνοτητα που τα βλεπω(τουλαχιστον 4 φορες καθε μερα σε τυχαιες χρονικες στιγμες). τις προαλλες να φανταστειτε στο φουρνο ειχα ρεστα 14:14.ελεος! οταν το δα γελαγα μονη μ.
μακαρι να μπορεσει καποιος να δωσει μια σιγουρη εξηγηση για ολα αυτα αν κ λιγο δυσκολο. τελος δε πιστευω πως ειναι απλα τυχαια γεγονοτα.. θελω να ελπιζω πως ειναι ενα ειδος προειδοποιησης για κατι καλο...............! :)

Σταύρος37
19-11-07, 14:47
exw arxisei olo kai pio polu na blepw to 1111. episeis exw arxisei na blepw kai alous arithous 2222 2323... kathe mera af3anonte oi fores pou tous blepw. plz kserei kanis thn gia pion logo blepw sinexia tetious arthmous???

Y1annis
19-11-07, 16:47
Επίσης και οι εκλογές στο ΠΑΣΟΚ έγιναν 11/11 :D

esthir
19-11-07, 18:27
εχει συμβει και σε μενα να βλεπω συνεχεια εδω και 5 μηνες το νουμερο 4 παντου, αφου μετα απο καποιο σημειο πιστευα οτι κατι σημαντικο θα συμβει σε 4 μερες ή τεσσερις μηνες 'η τεσσερα χρονια :confused: :confused: αν εχεις lostre καμια παρομοια σελιδα για το νουμερο 4 σε παρακαλω στειλτην μου γιατι οσο και αν εψαξα δεν μπορεσα να βρω τιποτα, ευχαριστω...

Σταύρος37
20-11-07, 00:07
paidia to thema eina thriskeftiko
θα εμφανιστούν πείνα, επιδημίες και σεισμοί (Ματθ. 24:7, Λουκ. 11:11)

Y1annis
20-11-07, 10:10
paidia to thema eina thriskeftiko
θα εμφανιστούν πείνα, επιδημίες και σεισμοί (Ματθ. 24:7, Λουκ. 11:11)

Γιατί πότε αυτές φύγανε από αυτόν τον κόσμο Σταύρο?
Έκανα ένα ταξίδι πρόσφατα στο Μαρόκο. Πραγματικά φίλε η Ευρώπη είναι μία όαση ευημερίας.
Δεν μπορούσα να πιστέψω πως αυτά που είδα εκεί σε 2 μόνο ημέρες, υφίστανται ακόμα και μάλιστα σε μία σχετικά ανεπτυγμένη τουριστικά χώρα.

Δώρα
26-11-07, 16:08
Γεια σας παιδιά. Αν και αυτό είναι το πρώτο μου μήνυμα παρακολουθώ τις συζητήσεις σας στο forum αρκετό καιρό. Γνωρίζω πως σε αρκετούς από εσάς αυτό που θα περιγράψω ίσως φανεί περίεργο παρόλα αυτά όμως θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας κάτι που μου συνέβη σε εμένα και μια φίλη μου σχετικά με το 1111.

Σε κάποια φάση συναντήσαμε κάποιον πολύ γνωστό έλληνα ερευνητή για να του εξιστορίσουμε μια περίπτωση απαγωγής και εκείνος όπως είναι φυσικό άρχισε να μας κάνει διάφορες ερωτήσεις. Μία από τις ερωτήσεις που μας έκανε είναι αν τα ρολόγια μας είναι ηλεκτρονικά ή όχι και αν όταν κοιτάζουμε την ώρα έχει τύχει η ώρα να είναι 11:11. Εμείς αφού του απαντήσαμε πως όχι τον ρωτήσαμε αμέσως γιατί μας ρωτάει κάτι τέτοιο γιατί μας φάνηκε πολύ περίεργο. Δεν θέλω να βάζω ιδέες ούτε και να επηρεάσω κανέναν. Απλά καταθέτω έναν συμβάν που μου έτυχε.

THE KEEPER OF SECRET
27-11-07, 18:10
...Σε κάποια φάση συναντήσαμε κάποιον πολύ γνωστό έλληνα ερευνητή για να του εξιστορίσουμε μια περίπτωση απαγωγής και εκείνος όπως είναι φυσικό άρχισε να μας κάνει διάφορες ερωτήσεις. Μία από τις ερωτήσεις που μας έκανε είναι αν τα ρολόγια μας είναι ηλεκτρονικά ή όχι και αν όταν κοιτάζουμε την ώρα έχει τύχει η ώρα να είναι 11:11. Εμείς αφού του απαντήσαμε πως όχι τον ρωτήσαμε αμέσως γιατί μας ρωτάει κάτι τέτοιο γιατί μας φάνηκε πολύ περίεργο. Δεν θέλω να βάζω ιδέες ούτε και να επηρεάσω κανέναν. Απλά καταθέτω έναν συμβάν που μου έτυχε.
ΔΩΡΑ ΜΑΣ ΕΚΟΨΕΣ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ. Ο ΕΡΕΥΝΗΤΗΣ ΑΠΟΚΡΙΘΗΚΕ Ή ΟΧΙ?
ΚΙ ΑΝ ΝΑΙ ΤΙ ΕΙΠΕ?...

Σταύρος37
01-12-07, 01:48
11:11, 1:11, 12:12, 12:21... ths mourlhs ginete... kai eki pou pas na bgaleis mia akri 3afnika ginete kati kai sou anatrepei oles ths theories. kai esu re ΔΩΡΑ... sto kalitero mas kobeis. les kai exei diafimiseis. tespa kalhnyxta h wra einai 1:11 paw gia upno :P :P :P :P

schooligan
01-12-07, 04:49
Καλησπερα παιδια, πραγματικα πολυ ενδιαφερον τοπικ..περιμενω και αλλες αναφορες και εν καιρο θα τοποθετηθω και εγω επι του θεματος.. ;)

Σταύρος37
11-03-08, 23:48
isossssss na... mas thelei na upenthimisei kati afto to 11:11. perase sxedon enas xronos apo tote pou egrapsa edw gi aproth fora. den exei stamatisei lepto to 11111 na emfanizete mprosta m. mia fora ston agio dimitrio sthn stash tou metro eitan h megaliterh "epithesh" tou 1111. otan bgika apo to metro apenanti m htan to alo pou perimene sima gia na figei. oi portes tou htan anixtes. hpirxe 1 diafimistiko pou egrafe 11/1-15/1 alla otan eitan anixtes oi portes fenotan mono to 11/1-1. gia fantastite twra ayto na to blepete mprostasas se ola ta bagonia... kanis den 3erei ti simenei to 1111????

Τάκης Παπαδόπουλος
12-03-08, 00:03
isossssss na... mas thelei na upenthimisei kati afto to 11:11. perase sxedon enas xronos apo tote pou egrapsa edw gi aproth fora. den exei stamatisei lepto to 11111 na emfanizete mprosta m. mia fora ston agio dimitrio sthn stash tou metro eitan h megaliterh "epithesh" tou 1111. otan bgika apo to metro apenanti m htan to alo pou perimene sima gia na figei. oi portes tou htan anixtes. hpirxe 1 diafimistiko pou egrafe 11/1-15/1 alla otan eitan anixtes oi portes fenotan mono to 11/1-1. gia fantastite twra ayto na to blepete mprostasas se ola ta bagonia... kanis den 3erei ti simenei to 1111????
Φίλε μου, παράκληση να χρησιμοποιείς την Ελληνική Αλφάβητο, όπως κάνουμε όλοι μας εδώ μέσα, για να μην μας βγαίνουν τα μάτια για να δούμε τι γράφεις.

Άλλως τε, είναι - και πολύ σωστά - και κανόνας του φόρουμ.

Belthazor
12-03-08, 00:08
Φίλε μου, γράφε σε παρακαλούμε χρησιμοποιών την ελληνική αλφάβητο, για να μην ξεστραβωνόμαστε να δούμε τι γράφεις.

Μάλλον δεν χρησιμοποιείς MSN φίλε Τάκη.. :p

Τέλος πάντων έχει δίκιο ο φίλτατος.. Τα greeklish δεν είναι για αυτό το site, υπάρχει όμως αυτό Εδω (http://speech.ilsp.gr/greeklish/greeklishdemo.asp) στο οποίο θα μετατρέπεις τα greeklish σε ελληνικά..

παρεμπιπτόντως το φαινόμενο που έχεις λέγεται συχρονικοτητα..

Σταύρος37
12-03-08, 00:30
χεχε οκ. το εχς σινιθισει απο τα games που παιζω. το link που μου εδοσεσ δεν λιτουργει. λες να ειμαι σινχρονισμενος σινεχια??? :P

Dearborn
12-03-08, 15:41
....ωραια δεν ειμαι ο μονος τρελος που βλεπει παντου το 1....τωρα τι ακριβως ειναι αυτο αγνωστο και σε εμενα αλλα το ψαχνω..

Spn l Optimus
12-03-08, 15:43
Δεν γνωριζω αν καποιος το εχει προαναφερει καθως δεν διαβασα τις απαντησεις ολων. Απο οτι θυμαμαι στην εκπομπη του κ.Χαρδαβελα με καλεσμενο τον Ουρι Γκελερ ειχε αναφερθει στο φαινομενο του 1111 καθως αυτος ο αριθμος λεει οτι τον κυνηγουσε μια ζωη. Μια κυρια απο το κοινο ειπε πως το ιδιο συμβαινει και σε εκεινη και ο Γκελερ της απαντησε οτι ειναι κατι σαν χαρισμα. Δηλαδη το να βλεπεις τον συγκεκριμενο αριθμο συνεχεια χωρις εσυ να το επιδιωκεις.

Belthazor
12-03-08, 17:52
χεχε οκ. το εχς σινιθισει απο τα games που παιζω. το link που μου εδοσεσ δεν λιτουργει. λες να ειμαι σινχρονισμενος σινεχια??? :P

Μπορει να εισαι συνεχεια, δεν το αποκλειω..

δοκιμασε παλι : http://speech.ilsp.gr/greeklish/greeklishdemo.asp

kazoo
19-03-08, 09:44
Γειά σας, το θέμα έχει σχέση με το ημερολόγιο των Μάγιας. Σύμφωνα με αυτό στις 21-12-12 στις 11.11 η ώρα (GMT) (Άρα στις 13.11 στην Ελλάδα) τα ημερολόγια των Μάγιας συμπίπτουν(Δεν θα επεκταθώ για να μη βγω εκτός θέματος) και οι άνθρωποι που βλέπουν τον αριθμό αυτό θα "κλιθούν" κατα μία έννοια εκείνη τη στιγμή για να κάνουν κάτι. Ή γενικώς η συμμετοχή τους θα είναι καθοριστική για την επερχόμενη "νέα τάξη πραγμάτων". Άρα το μόνο που πρέπει να κάνετε είναι υπομονή και προς Θεού ΟΧΙ φάρμακα!!!!!!!

Καλή αναμονή

kazoo
09-05-08, 02:11
Τουλάχιστον έτσι είχα διαβάσει κάπου. Μη σας πάρω και στο λαιμό μου.Αν βρω που το διάβασα θα παραπέμψω σχετικό Link

Bilibakos
09-05-08, 02:54

Πάντως συνδέεται άμεσα με (προσοχή γιατί βάζω εισαγωγικά) με τους "Ε" , "Indigo", "DNA", "Συλλογικό ασυνείδητο", "2012" , "Άνοιγμα Πυλών". Μερικά πράγματα λέγονται δύσκολα έως καθόλου. Μην το παρεξηγήσετε αυτό, απλά να θυμάστε ότι θα γίνει κάτι πάρα πολύ "κακό" κάποια στιγμή και θα πρέπει να βοηθήσετε μία "κατάσταση" με τον τρόπο σας. Οι άνθρωπο που βλέπουν αυτό το φαινόμενο είναι ΕΝΤΕΛΩΣ "ξεχωριστοί" !!!!

Ξεχασες τους Μαγιας!

Γνωριζω αρχετους ανθρωπους απο το περιβαλλον μου που εχουν αποκτησει απο μονοι τους αυτη την εμμονη. Χωρις να εχω εντοπισει καποιο εσωτερικο χαρισμα στον εαυτο μου, μπορω να ομολογησω οτι καποιοι απο αυτους εκπεμπουν μια πολυ εντονη ενεργεια, σαν δυναμη. Δεν ξερω αν ειναι φωτεινη ή σκοτεινη, αλλα ειναι γεγονος.

Daughter of God
18-05-08, 20:38
Το άλλο συμβάν που συνέβαινε πρόσφατα... Συνήθως κάθε απόγευμα και κάθε βράδυ (αλλά όχι κάθε μέρα) όταν ήθελα να δω τι ώρα είναι και έβλεπα την ώρα στο κινητό μου έδειχνε συνέχεια 17:17, 19:19, 22:22, 23:23 κ.τ.λ. Ίδιο νούμερο στους ωροδείχτες με αυτό στους λεπτοδείχτες!

Υπαρχει ενα παιχνιδι που μου εμαθαν καποια κοριτσια, βλακεια βασικα αλλα συνεβαινε, επειδη το πιστευα. Μου ειχαν πει οτι οταν η ωρα εχει ιδια ψηφια, πχ, 05:05, 10:10 ακομα 11:11, σημαινει οτι αυτος που αγαπας σε σκεφτεται. Εγω επειδη ειχα καποιον στο μυαλο μου τοτε, συνεχεια πετυχαινα την ωρα, και χοροπηδαγα απο την χαρα μου οτι ταχα με σκεφτεται... Βλακιουλες οπως καταλαβαινεται, για να παρηγορηθουμε.... :D

Ελευθέριος Παλιγγίνης
19-06-08, 09:15
Οι βασικοί ''τύποι'' τέτοιων αριθμών των οποίων η θέαση πιθανώς προκαλείται από κάποια νοημοσύνη, ή / και από ακούσιο συντονισμό του εγκεφάλου με συχνότητες, είναι:

01:01 (επανάληψη),
01:10 (καρκινικός),
12:34 (αρ. πρόοδος 1,2,3,4),
14:15 (διαφορετική αρ. πρόοδος 14,15),
κλπ.

Υπάρχουν και άλλοι τύποι.
Ο 14:05, 05:23, όπου πριν και μετά το : το άθροισμα είναι ίδιο, εν προκειμένω 5,
αλλά και ο τύπος με το 17:05 νοούμενο ως 05:05,
εφόσον σε ''12ωρα'' ρολόγια δεν υπάρχει η ώρα 5 απόγευμα ως ''17'', αλλά ως [0]5.

Πολλές φορές επαναλαμβάνεται μόνο ένας ''τύπος'' από αυτούς, όπως ο της ''επανάληψης'', σερί:
10:10,
11:11,
12:12,
13:13,
14:14...

Άλλοτε έχουμε αυξημένη πολυπλοκότητα,
όταν η πρώτη παρατήρηση είναι 13:13,
η δεύτερη είναι 13:31 (καρκινική της προηγούμενης),
η τρίτη 14:14,
η τέταρτη 14:41,
η πέμπτη 15:15,
η έκτη 15:51,
η έβδομη 16:16,
κ.ο.κ.

Η εμφάνιση όμοιων αριθμών, κατ' αρχή, έχει να κάνει με τη Συγχρονικότητα!

Το νόημα της Συγχρονικότητας είναι να προσέξουμε τη δεδομένη στιγμή το μήνυμα που απευθύνεται σε εμάς.

Όταν, λοιπόν, εμφανίζονται όμοιοι ή επαναλαμβανόμενοι αριθμοί, αυτό συμβαίνει για να μας τραβήξει την προσοχή!

Οι άσσοι περιέχουν έναν κώδικα και ανοίγουν "πύλες" προς τα αόρατα - Συμπαντικά πεδία. Επίσης, πολύ ισχυροί αριθμοί θεωρούνται το 22 ή 222 ή 22:222, το 33 ή 333 ή 33:33 (επαφή με αναληφθέντες διδασκάλους).

Βέβαια, υπάρχουν και άλλοι αριθμοί, που μπορεί να παίζουν ρόλο στον καθένα ξεχωριστά. Αυτοί έχουν να κάνουν και με τους προσωπικούς μας αριθμούς (π.χ. βασικό αριθμό = ημερομηνία γέννησης, αριθμό πεπρωμένου = άθροισμα ημέρας, μήνα και έτους γέννησης κ.λ.π.).

Οι αριθμοί αυτοί σχετίζονται με την Αριθμολογική μας ταυτότητα, χαρακτηρίζουν, δηλαδή, την προσωπικότητά μας.

Θα σας δώσω ένα παράδειγμα. Ο αριθμός πεπρωμένου μου είναι το 11, το οποίο πηγάζει από το 38. Εκτός του ότι μένω σε σπίτι με αριθμό 11 και το 11 κυριαρχεί στη ζωή μου με πολλούς τρόπους, έχω παρατηρήσει να μου εμφανίζεται συχνά το 11:38, π.χ. στο ρολόι της κουζίνας μου, στο κομπιούτερ μου, σε πολλές δημοσιεύσεις μου κ.α., όπως επίσης και οι άσσοι.

Κατά διαστήματα έχω παρατηρήσει να μου εμφανίζονται όμοιοι αριθμοί, σε σημείο... πρόκλησης, δηλαδή την ίδια στιγμή με πολλούς τρόπους.

Πιστεύω, ότι τίποτα δε συμβαίνει τυχαία, όλα έχουν κάποιο σοφό λόγο που γίνονται....

Υ.Γ. Και κάνω επεξεργασία γι' αυτό! Παρατήρησα... πως αυτή ήταν η 111 δημοσίευσή μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Lady Nina
06-07-08, 17:39
Καλησπέρα σε όλους!
Διάβασα "μονορούφι" (κυριολεκτικά όμως!) την συζήτηση αναφορικά με το θέμα του 1111 και των περιπτώσεων στις οποίες ο αριθμός των ωρών συμπίπτει με τον αριθμό των λεπτών. Πολύ καλό θέμα, που με έχει απασχολήσει κι εμένα, όχι τόσο σε βαθμό που να θέλω να βρω τι κρύβεται πίσω από αυτό, αλλά μόνο σε επίπεδο που να με διασκεδάζει.
Παρατηρώντας, ωστόσο, ότι αυτό (δηλαδή να κοιτάω το ρολόι συνεχώς σε περιπτώσεις που ο ωροδείκτης και ο λεπτοδείκτης δείχνουν τον ίδιο αριθμό- σε εμένα μια περίοδο εμφανιζόταν συχνά η ώρα 22:22) εμφανίζεται σε πολλά άτομα, όπως αποδείχτηκε, με ώθησε να σκεφτώ αν όντως συμβαίνει κάτι ξεχωριστό με αυτά τα άτομα. Μακάρι να δοθεί απάντηση κάποια στιγμή σε αυτό!
Καλή συνέχεια στο forum!

Ελευθέριος Παλιγγίνης
06-07-08, 18:03
Πολλές φορές το φαινόμενο επεκτείνεται + στην ένδειξη δευτερολέπτου. π.χ. 15:15:15. Εφόσον αυτή υπάρχει.

Πολλές φορές το φαινόμενο επεκτείνεται + στην ένδειξη δευτερολέπτου. π.χ. 15:15:15. Εφόσον αυτή υπάρχει.
Πολύ σωστά!

Το έχω παρατηρήσει!

Κάθε αριθμός περιέχει τη δική του ξεχωριστή σημασία.

Αν εμφανίζονται συχνά ορισμένοι αριθμοί, αυτό σημαίνει ότι το μήνυμα που έχουν να δώσουν σχετίζεται με την ιδιότητα των αριθμών αυτών.

Π.χ. 4, υλικά αγαθά, 7, στροφή προς τα "έσω", 9, ανθρωπιστικές δραστηριότητες κ.λ.π.

bahamut
10-07-08, 19:24
το ιδιο πραγμα παθαινω και εγω με το 1821.σχεδον καθε μερα οταν κοιτααω το απογευμα τι ωρα ειναι βλεπω 18:21.πρεπει να ειναι συμπτωση...

το ιδιο πραγμα παθαινω και εγω με το 1821.σχεδον καθε μερα οταν κοιτααω το απογευμα τι ωρα ειναι βλεπω 18:21.πρεπει να ειναι συμπτωση...Αγαπητέ/ή bahamut

Στο Σύμπαν... δεν υπάρχουν συμπτώσεις!

Θα πρέπει να βρεις τι μήνυμα θέλουν να σου δώσουν οι αριθμοί αυτοί!

bahamut
10-07-08, 23:42
αυτο που σκεφτηκα ειναι οτι επειδη το 1821 εναι σημαδιακη ημερομηνια το προσεξα.μπορει δηλαδη αν εβλεπα τον αριθμο 1756 πχ να μην εδινα σημασια.ισως δηλαδη εδωσα αξια στο γεγονος επειδη ακριβως το προσεξα?αλλωστε τι μπορει να σου δειξει ενα νουμερο?

αυτο που σκεφτηκα ειναι οτι επειδη το 1821 εναι σημαδιακη ημερομηνια το προσεξα.μπορει δηλαδη αν εβλεπα τον αριθμο 1756 πχ να μην εδινα σημασια.ισως δηλαδη εδωσα αξια στο γεγονος επειδη ακριβως το προσεξα?αλλωστε τι μπορει να σου δειξει ενα νουμερο?Προτείνω το εξής...

Άφησέ το προς το παρόν έτσι...

Αν σου παρουσιαστούν ξανά οι αριθμοί αυτοί, το συζητάμε!

Ελευθέριος Παλιγγίνης
16-07-08, 17:32
Τελευταίες σημειωθείσες παρατηρήσεις.

14 ΙΟΥΛ
12:03:40 -αριθμητική πρόοδος 1, 2, 3, 4-
12:30:48 -αριθμητική πρόοδος 1, 2, 3, 4-
13:14:56 -αριθμητική πρόοδος 13, 14, και 5, 6-
17:17:04 -επανάληψη του 17-

15 ΙΟΥΛ
04:40:06 -04 και ο ''καρκινικός'' του ο 40-
23:23:27 -επανάληψη του 23-
23:11 -η ώρα 23 σε 12ωρο ρολόι είναι 11 συνεπώς είναι 11:11-
23:23:32 -επανάληψη του 23 συν ο ''καρκινικός'' του ο 32-

16 ΙΟΥΛ
01:10:27 -01 συν ο ''καρκινικός'' του ο 10-
02:02:47 -επανάληψη του 02-
05:05 -επανάληψη του 05-
10:10 -επανάληψη του 10-
3:45 [απόγευμα] -αριθμητική πρόοδος 3, 4, 5-

Βλέπω οτι σε 1 άλλο φόρουμ έχω ''Δημοσιεύσεις: 55'', κοιτάζω ρολόι, γράφει 05:05...

5:43 [απόγευμα] -5, 4, 3-
05:50 -05 συν ο ''καρκινικός'' του ο 50-

θεμιδα
16-07-08, 18:20
Αγαπητό μέλος metatron
...σίγουρα δεν ειναι κάτι που θα πρέπει να σε ανυσυχήσει..πολλες φορές τέτοιου είδους φαινόμενα μεταφράζονται ως ψυχώσεις (μην τρομάζεις ειναι κάτι που συμβαίνει σε όλους μας κατα περιόδους...)
Το μυαλό σου για κάποιο λόγο έχει τονίσει το νούμερο αυτό και όσες φορές τυχαίνει απλά το παρατηρείς πιο έντονα...με λίγα λόγια και παλιότερα συνέβαινε απλά δεν το παρατηρούσες!!
Λοιπόν..και κάτι αλλο λίγο παιδικό,αλλα σχετικό με τα διπλά αυτά νούμερα(ειναι κάτι που λέγαμε παλιά):οτι κάποιος η κάποια ειναι ερωτευμένη μαζι σου...
Εντάξει δεν λεω.. ειναι λιγο ανόητο αλλα όσες φορές μου έχει συμβεί..πράγματι έχει επαλιθευετεί...:p

Mirella_S
01-09-08, 12:29
Οταν το διαβασα ανατριχιασα και αυτο γιατι εγω βλεπω το ακριβως επομενο, 2222.
Κι εγω στα ρολογια, στον δρομο παντου.
Ειχα φτασει στο σημειο να το θεωρησω ως την ημερομηνια θανατου μου 2-2-22.
Καποιοι μου ειπαν οτι δεν ειναι απαραιτητο να συμβολιζει κατι κακο.

Ελευθέριος Παλιγγίνης
01-09-08, 15:01
Αγαπητό μέλος metatron
...σίγουρα δεν ειναι κάτι που θα πρέπει να σε ανυσυχήσει..πολλες φορές τέτοιου είδους φαινόμενα μεταφράζονται ως ψυχώσεις (μην τρομάζεις ειναι κάτι που συμβαίνει σε όλους μας κατα περιόδους...)
Το μυαλό σου για κάποιο λόγο έχει τονίσει το νούμερο αυτό και όσες φορές τυχαίνει απλά το παρατηρείς πιο έντονα...με λίγα λόγια και παλιότερα συνέβαινε απλά δεν το παρατηρούσες!!

Αφ' ενός δεν είναι ανησυχητικό, μα αντιθέτως συνοδεύεται από 1 συναίσθημα Ευδαιμονίας που σημειώνεται + σε άλλες θετικές μεταφυσικές εκδηλώσεις, ...

...αφ' ετέρου σε πολλές περιπτώσεις -σχεδόν πάντα- ο παρατηρητής είναι από πριν σίγουρος οτι ''τώρα'' θα δει τέτοιο ''σήμα'' στο ρολόι, + ΜΕΤΑ το κοιτάζει για να επιβεβαιὠσει. Οπότε δεν ισχύει η εικασία ότι ''θυμάται'' + ''τονίζει'' μόνον αυτές τις ενδείξεις ενώ έχουν μεσολαβήσει + άλλες τις οποίες ξεχνά.

Επί πλέον, έχει καταγραφεί σε αρκετές περιπτώσεις, το φαινόμενο να αρχίζει + να σταματά ταυτόχρονα σε πολλά άτομα, με επακριβώς τις ίδιες ή ιδίου τύπου ενδείξεις.

Είναι σοβαρό το θέμα, ψάξτε το περισσότερο όσοι υποθέτετε ψυχοπαθολογικά αίτια.

Bilibakos
01-09-08, 17:48
Μια αλλη καλη εκδοχη ειναι να το βγαζουμε οντως απο το μυαλο μας... Μην ξεχνατε, γνωριζουμε οτι χρησιμοποιουμε μονο το 10% των δυνατοτητων του! Υπαρχουν ανθρωποι που, εντελως ασυνειδητα, χρησιμοποιουν το μυαλο τους για να εκτελεσουν πολυ δυσκολες εντολες στα πλαισια του συνειδητου, πχ. να μετραει τα λεπτα που περνανε. Ακομα και σε εμενα εχει τυχει να με ρωτησουν την ωρα και να τη γνωριζω στο λεπτο, εχοντας κοιταξει το ρολόι μου μιση ωρα ή παραπανω. Με την παροδο των αιωνων, ο εγκεφαλος εξελισσεται, χρησιμοποιειται περισσοτερο και αναπτυσσεται, οποτε ειναι πιθανον σε 1000 χρονια απο σημερα να γνωριζουμε τι ωρα ειναι χωρις να χρησιμοποιουμε καν ρολογια!!!!

Ελευθέριος Παλιγγίνης
01-09-08, 21:45
Αναφερόμαστε στην περίπτωση κατά την οποία το φαινόμενο ανήκει σε σύνολο διαφορετικών μεταξύ τους μεταφυσικών εκδηλώσεων που συμπίπτουν χρονικά, για παράδειγμα την μεταφυσική Ευδαιμονία, Επαφή με μη-γήινη νοημοσύνη, όραμα κ.α.

Εσύ περιγράφεις κάτι άλλο το οποίο είναι φυσικότατο.

GIN
01-09-08, 23:00
Εχετε σκεφτει πως μπορει να συμβει κατι σημαντικο που να εχει σχεση με το 1111 ή με οποιον αριθμο βλεπει ο καθενας;
Εμενα μου συνεβει ...για χρονια εβλεπα τον αριθμο 5
Οποτε επεζα ΤΖΟΚΕΡ ΛΟΤΤΟ τον εβαζα και τον πετυχαινα οπως και σε αλλα διαφορα τυχαιρα παιχνιδια
Οταν ημουν εγκυος εβλεπα συνεχεια στον υπνο μου τον αριθμο 5 ααααααα να σημειωσω πως το τυχαιρο μου νουμερο ειναι το 5 , το αποτελεσμα ηταν πως γεννησα προωρα στις 5/5/2007 και ωρα 22:25 Σαββατο ευτυχως ολα πηγαν καλα. Εγω απο τοτε οποτε βλεπω νουμερα τα ιδια για πολλες φορες το μυαλο μου παει στο οτι κατι θα μου συμβει που θα εχει σχεση με αυτα τα νουμερα

---
Αληθεια ξερεις καποιος να μου πει τι σημαινει το 5;

Αληθεια ξερεις καποιος να μου πει τι σημαινει το 5;Αγαπητή GIN

Τον αριθμό αυτόν, τον έβλεπες μεμονωμένο ή διπλό, τριπλό κ.λ.π.;;;

Mirella_S
02-09-08, 07:58
Ομολογω πως δεν τον εβγαζα απο το μυαλο μου.
Συμβαινει ακομη και τωρα, παντα βραδυ, ενω χαζευω τηλεοραση ασυναισθητα , λες και κατι με πιεζει να κοιταξω το ψηφιακο ρολοϊ και εκεινο γραφει παντα 22:22.

lakwn
02-09-08, 11:29
για 3 χρόνια περιπου μου είχε τραβήξει το ενδιαφέρον το φαινόμενο αυτό. Ότι και να έκανα έβλεπα τους αριθμούς 11:11,12:12 κτλ διαρκώς.
Μέχρι που μια μέρα μου καρφώθηκε η ιδέα ότι ο ίδιος πίεζα τον εαυτό μου μάλλον χωρίς να το καταλάβω και υπήρχε κάποιο είδος συντονισμού, κάτι σαν εσωτερικό ρολόι και όταν έρχεται εκείνη η ώρα σε αναγκάζει να κοιτάξεις και αυτό που βλέπεις ειναι 11:11 κ.ο.κ.
Είναι σαν τα πρωινά που πρέπει να σηκωθείς μια συγκεκριμένη ώρα οπωσδήποτε και βάζεις ξυπνητήρι, ενώ τελικά ξυπνάς λίγα λεπτά πρίν το ξυπνητήρι χτυπήσει? Κάτι σαν παιχνίδι του μυαλού. Μετά απο λίγες μέρες δεν μου ξαναέτυχε στην ίδια συχνότητα. Ίσως λοιπόν έχει να κάνει με τις συχνότητες που λειτουργεί ο ανθρώπινος εγκέφαλος. Τουλάχιστον αυτό υποψιάζομαι...

ουούπς.... η ώρα που έγραψα το μύνημα ήταν 11:29, άρα 2+9=11, οπότε πάλι 11:11 !!!!!!!!

Ελευθέριος Παλιγγίνης
02-09-08, 17:43
Μα ούτως ή άλλως περί συντονισμού πρόκειται. Τον οποίο -εξακριβωμένα σε ορισμένες περιπτώσεις- προκαλεί κάποια μη-ορατή νοημοσύνη για να εκδηλώσει παρουσία ή να επικοινωνήσει. Τώρα εφόσον μπλόκαρες το υποσυνείδητό σου με αρνητική ερμηνεία, λογικό είναι να δυσκολεύεσαι να έχεις πλέον αντίληψη ή + να μην έχεις καθόλου.

GIN
02-09-08, 22:14
Αγαπητή GIN

Τον αριθμό αυτόν, τον έβλεπες μεμονωμένο ή διπλό, τριπλό κ.λ.π.;;;

Μεμονωμενο τον εβλεπα
Ξερεις καποιος να μου πει τι σημαινει το 5;

Μεμονωμενο τον εβλεπα
Ξερεις καποιος να μου πει τι σημαινει το 5;Ρίξε μια ματιά στο θέμα μου "ΟΙ ΟΥΡΑΝΙΟΙ ΤΥΠΟΙ" και αν σου φαίνεται οικείο... τα ξαναλέμε...

Ανάλογα με την απάντησή σου, θα εξαρτηθεί ο συμβολισμός αυτού του αριθμού...

Ευρυνοος
06-09-08, 14:10
Μεμονωμενο τον εβλεπα
Ξερεις καποιος να μου πει τι σημαινει το 5;
συμφωνα με τον πυθαγορα ο αριθμος 5 αντιπροσωπευει τον ανθρωπο και την θεση του στον κοσμο.προκυπτει απο τον πρωτο αρτιο αριθμο,το 2,αν προστεθει σ'αυτον το αρσενικο 3.μαλιστα ειναι ο πρωτος αριθμος που περιεχει αρτιο και περιττο αριθμο,γι'αυτο σχετιζεται με την ενωση των δυο φυλων,ενω επισης,για τον ιδιο λογο,ορισμενοι τον θεωρουν ερμαφροδιτο αριθμο.το 3 αντιπροσωπευει την κυοφορια,ενω το 5 διεπει την σεξουαλικοτητα.ειναι ο αριθμος που σχετιζεται με το παιχνιδι και την απολαυση του ερωτα.δεδομενου οτι η φωτεινοτητα αναβλυζει οταν γεννιομαστε,πραγμα το οποιο αποτελει πραξη ομοια με την εξοδο απο τα βαθη της γης και την ανοδο στην επιφανεια,αυτος ο αριθμος συμβολιζει το φως.και δεδομενου οτι μιλαμε για επιφανεια,ας θεωρησουμε οτι ο ανθρωπος βρισκεται αναμεσα στο υπεδαφος και στον ουρανο,οπως το πεντε ειναι το ενδιαμεσοσημειο μεταξυ του ενα και του εννια.αν το σχεδιασουμε με χερια και ποδια ανοικτα,θα διαπιστωσουμεοτι μπορουμε να σχηματισουμε ενα πεντακτινο αστερι ενωνωντας τα ακρα του με το κεφαλι.το πεντακτινο αστερι συμβολιζει τον ανθρωπο που ανερχεται ηρωικα στην κατακτηση του υψηλοτερου τμηματος του.οποιοι βρισκονται σε αρμονια με τον αριθμο 5 ειναι δημιουργικοι,εραστες των τεχνων και πολυ επιρρεπεις στις ερωτικες περιπετειες.μπορουν να συλλαβουν το βαθος της ανθρωπινης ψυχης με τα πηγαινελα της μεταξυ των υψηλοτερων επιπεδων και των πιο σκοτεινων περιοχων του νου.

Lady Nina
07-09-08, 00:31
Καλησπέρα!

Με ενδιαφέρει ιδιαίτερα η ερμηνεία και ο συμβολισμός των αριθμών. Αγαπημένοι μου αριθμοί είναι το 7 και το 14.
Επίσης, έχω παρατηρήσει πως μ'αρέσουν κάποιοι αριθμοί ασυναίσθητα και χωρίς κάποια λογική βάση, ενώ κάποιοι άλλοι όχι. Μόλις τώρα, μάλιστα, μου πέρασε από το μυαλό ότι οι αριθμοί που αρέσουν, αλλά και αυτοί που δεν αρέσουν, σε κάποιο άνθρωπο φανερώνουν πολλά για τον ψυχικό του κόσμο και την προσωπικότητά του. Εσείς τι λέτε;
Το ξέρω ότι δεν είναι επί του παρόντος, και ζητώ συγγνώμη για την παρέμβαση αυτή, μήπως γνωρίζει κάποιος, όμως, που μπορώ να βρω την ερμηνεία κάθε αριθμού; (και δεν εννοώ απλώς από το 1 μέχρι το 9) Αν όχι, θα μπορούσε ίσως να δημιουργηθεί κάποιο thread με το θέμα αυτό;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Φιλικά,
Lady Nina

GIN
08-09-08, 23:16
Eυχαριστω πολυ karma και Ευρυονα :)

Ποσειδώνιος
09-09-08, 12:08
Το ζουμί για το 5 είναι ότι βρίσκεται ανάμεσα στους τέσσερις υλικούς (1,2,3,4) και τους τέσσερις πνευματικούς αριθμούς (6,7,8,9).

Είναι η θύρα που περνά τον άνθρωπο στην πνευματικότητα. Είναι το σημείο όπου ένα κατώτερο συναίσθημα (πχ ζήλεια του υλικού 4) μετατρέπεται σε ένα ανώτερο (πχ αγάπη του 6).

Το 5 μοιάζει γήινο όσο είναι κοντά στο 4(κατώτερο ηλιακό πλέγμα) και πνευματικό όσο είναι κοντά στο 6 (καρδιά). Δεν μπορούμε να κινηθούμε στην πνευματικότητα όσο έχουμε κατώτερα συναισθήματα. Το 5 είναι το σημείο καμπής. Φανταστείτε να κατέχει την περιοχή του σώματος ανάμεσα στο 3 και το 4 τσάκρα.

............5
........4......6
.....3.............7
...2..................8
1.......................9

Μουσικά το 5 αναγνωρίζεται σαν φυσική μείζων τρίτη (πχ ντο-μι με μικρή ύφεση στο μι) αφού αυτή είναι η σχέση της τονικής με τον 5ο αρμονικό. Αυτό είναι φυσικά ένα άκουσμα που φέρει πολύ συναίσθημα και σε αυτό βασίζεται η (λαοπλάνα) κλασσική ευρωπαική αρμονία σε αντίθεση με την αρχαία , ανατολική και βυζαντινή που βασίζονται στον 3ο αρμονικό (πχ ντο – σολ).

ΥΓ. Πάντα πυθαγόρεια……

Lady Nina
09-09-08, 19:11
Ωχ... Προσέξατε την ώρα τελευταίας επεξεργασίας του χρήστη 'Ποσειδώνιος' αμέσως πιο πάνω;;

Νομίζω πως το 1111 μας κυνηγάει... ;)

Φιλικά,
Lady Nina

theosym3
11-09-08, 12:14
Λοιπόν, κι εγώ τις τελευταίες 3 μέρες, όταν κοιτάω το ρολόι του κινητού μου το πρωί δείχνει 11:11. Μου έχει συμβεί και άλλες φορές, αλλά 3 συνεχόμενα πρωινά τώρα μου έκανε εντύπωση.
Επίσης, χτές ήμουν στο σπίτι ενός φίλου και βλέπαμε ποδόσφαιρο. Κάτω από την τηλεόρασή του υπάρχει ένα βίντεο, του οποίου την παρουσία δεν είχα αντιληφθεί ως χθες. Ώσπου χτές σε κάποια φάση, κάτι μου τράβηξε την προσοχή και έπεσε το μάτι μου πάνω στο βίντεο αυτό και εκείνη τη στιγμή, το ρολόι του έδειχνε 22:22... :confused:

marte
18-01-09, 16:23
To τελευταίο τρίμηνο μου συμβαίνει καθημερινά. Δύο με τρεις φορές... Κοιτώ την ώρα και είναι 12:12 ή 17:17... κλπ...
Με αποκορύφωμα την τελευταία εβδομάδα.: Κόβω ένα τιμολόγιο την δευτέρα και γράφει πάνω: 17:17.
Ύστερα από 3 μέρες κόβω άλλο ένα τιμολόγιο στον ίδιο πελάτη, γράφει πάνω 18:18.....

Βέβαια δεν υποστηρίζω ότι σημαίνει κάτι. Πάντως έχει φάση... ;)

black cat
20-01-09, 14:15
Συχνα μου συμβαινει να κοιταω την ωρα οταν ειναι 22~22 .Δεν ξερω τι σημαινει αυτο(αν σημαινει κατι)...

Billie Day
14-07-09, 00:56
Συμφωνω με καποιες αποψεις που εχουν αναφερθει και πιο πανω,(καρμα,ευρινοο)...πιστευω οτι ο Πυθαγορας με την φιλοσοφια του εξηγει πολυ καλα καποια πραγματα σε σχεση με τους αριθμους! Αφου αυτοι εκφραζουν ενα ενεργιακο προτυπο...κ.τ.λ. Μεσα απο την αριθμοσοφια μπορουμε να βρουμε πολλες απαντησεις! Και φυσικα μας επιρρεαζουν οι αριθμοι που εχουν να κανουν με τον ''αριθμο πεπρωμενου'' μας,οι αριθμοι που απαρτιζουν τα γραμματα του ονοματος μας κ.α.
Μου εχει συμβει και εμενα κατα καιρους να βλεπω πολυ συχνα καποιους συγκεκριμενους αριθμους και το 1111 φυσικα! Τα τελευταια χρονια συναντω παρα πολυ το 11:19 και ολους τους συνδιασμους τους. Νομιζω οτι εχει να κανει με την φαση στην οποια βρησκομαι στη ζωη μου καθε φορα. Και ειναι σαν οι αριθμοι να μου δινουν καποια ''καθοδηγηση'' σχετικα με τα πραγματα που με απασχολουν καθε φορα.Πανω σε αυτο το θεμα με βοηθησε μπορω να πω το βιβλιο της Doreen Vitrue ''Θεραπεια Με Τη Βοηθεια Των Αγγελων''. Στο τελος του βιβλιου εχει ενα κεφαλαιο με τις ερμηνιες των αριθμων. Ισχυριζετε οτι ετσι δεχομαστε την βοηθεια απο τα ''Ανωτερα''.
Για το 1111 αναφερει: ''Αυτη η σειρα ειναι σημαδι οτι μια πυλη ευκαιριας ανοιγει και οι σκεψεις σας υλοποιουνται.Το 1111 ειναι σαν λαμπερο φως...Παρατηρηστε τις σκεψεις σας και βεβαιωθειτε οτι σκεπτεστε μονο αυτα που θελετε (οχι αυτα που δεν θελετε).''
Προσωπικα πιστευω πως καλυτερα να μελεταμε τους αρχαιους Ελληνες συγγραφεις,εχουμε πολλα να μαθουμε απο αυτους και κυριως απο καποιον σαν το Πυθαγορα.

anti
03-08-09, 12:06
Αν και υπάρχει καιρό αυτό το θέμα χαίρομαι που το συναντώ!!!
Τον τελευταίο καιρό, σχεδόν 2-3 μήνες μου συμβαίνει κ εμένα αυτό το πράγμα και προσπαθώ να καταλάβω τι γίνεται εκείνη την στιγμή που βλέπω την ώρα αλλά τπτ...
Το πιο σπαστικό είναι όταν ρωτάω τι ώρα είναι; και μου απαντάν 12.12, 10.10. 3.33 κλπ κλπ κ λέω από μέσα μου φυσικά τι ώρα θα ήταν!
Δεν ξέρω γιατί το σύμπαν μας "εμφανίζει" αυτές τις ώρες αλλά το μόνο σίγουρο είναι -όπως είπαν και πιο πάνω άλλα μέλη, ότι τίποτα δεν είναι τυχαίο!

SpellStormer
11-08-09, 23:11
είχα διαβάσει ένα κείμενο του uri geller σχετικά με αυτό το θέμα και αν θυμάμαι καλά έλεγε για ξεχωριστούς ανθρώπους και διαφορα τέτοια... αν βρω το κείμενο θα σας το κάνω ένα copy να τσεκάρεται και εσείς...
σχετικά με το φαινόμενο αυτό τώρα.. μου έχει τύχει αρκετές φορες όταν διαβάζω ένα κείμενο και υπάρχει ο αριθμός 1111 είτε μονος του (πχ η ώρα είναι 11:11) είτε μέσα σε άλλους αριθμούς (πχ το τηλέφωνο μου είναι 5551111555) να επικεντρώνεται το βλέμμα μου στο σημείο που βρίσκεται αυτός ο αριθμός! το ίδιο και όταν περνα κάποιο αυτοκίνητο με πινακίδα 1111 η όταν το ρολοι στον υπολογιστή μου δείξει 11:11 και γενικα οπου υπαρχει αυτος ο αριθμος... δεν ξέρω κατά ποσο τυχαίο είναι πάντως δεν παραξενεύομαι κιόλας να σημειωσω οτι το αλλο που λετε με την ωρα να ειναι 12:12 H 13:13 δεν μου εχει τυχει ποτε (σαν συχνο φαινομενο).. ίσως υπάρχει κάποιο ερέθισμα σε κάποιους ανθρώπους με τον αριθμό αυτό αλλα δεν νομίζω να είμαστε εκλεκτοί η κάτι άλλο όπως χαρακτηριστικά λένε κάποια κείμενα (πιθανόν για να βγάλουν λεφτά..)

LaMame
04-09-09, 12:28
Το ίδιο θέμα με τους 4 ΑΣΣΟΥΣ το ΄χω και ΄γω. Το μάτι πάει μόνο στους 4 άσσους. Μένω σε περιοχή με όνομα 11 γραμμάτων και λεωφορεία με μόνο άσσους. Έχω γνωρίσει τον Geler και είχε μιλήσει για τους 4 άσσους. Έχω καταλήξει ότι είναι ο αριθμός του ΣΥΜΠΑΝΤΟΣ. Και όσοι των βλέπουν είναι παιδιά των άστρων με ξεχωριστά χαρίσματα.:)

Trithemius
04-09-09, 12:46
Έχω καταλήξει ότι είναι ο αριθμός του ΣΥΜΠΑΝΤΟΣ. Και όσοι των βλέπουν είναι παιδιά των άστρων με ξεχωριστά χαρίσματα.:)Πως κατέληξες στο συμπέρασμα ότι το 1111 είναι ο αριθμός του σύμπαντος; Και γενικότερα τι σημαίνει "αριθμός του σύμπαντος" ως έννοια; Επίσης αυτό που αναφέρεις περί "παιδιών των άστρων" χρειάζεται περισσότερη ανάλυση...

alien
04-09-09, 13:12
1111:
α)στο δυαδικο συστημα, ειναι ο αριθμος 15 στο δεκαδικο.
β)στο οχταδικο συστημα, ειναι ο αριθμος 585 στο δεκαδικο.
γ)στο δεκαεξαδικο, ειναι ο αριθμος 4369 στο δεκαδικο.

αν καποιος απο αυτους τους αριθμους σημαινει κατι και ποιος απο αυτους ειναι ο αριθμος του συμπαντος, ειναι αποριας αξιο...οπως επισης και τί ειναι ο αριθμος του συμπαντος.

παντως αυτο με την ωρα το παθαινω κιεγω. Το πιο κλασσικο ειναι 22:22 ή 23:23 αλλα ποτε δεν δινω σημασια. Μαλιστα, σκεφτομαι κατι σαν "σε τσακωσα ρολογακι" στην ωρα σου! :D

Ασχετο με το θεμα, αλλα επειδη αναφερθηκε ο γιουρι γκελερ:
Οσο για τον γιουρι γκελερ, σε μια τελευταια εκπομπη του χαρδαβελα ακουσα να λενε οτι ειναι ενας απλος ταχυδακτυλουργος και δεν εχει καποιο χαρισμα ή ξεχωριστες ικανοτητες. Τον ισχυρισμο αυτον ερχεται να επιβεβαιωσει συμφωνα με την γνωμη μου, το νεο τηλεπαιχνιδι στον αντεννα "ο διαδοχος του γιουρι γκελερ". Και ρωτω : αν ο γιουρι γκελερ ειναι χαρισματικος ή εχει ξεχωριστες ικανοτητες, γινεται αυτες να τις περασει στον "επομενο" διαδοχο του? Οχι φυσικα, αρα αυτο που μπορει να κανει ειναι να του διδαξει τις ταχυδακτυλουργικες του γνωσεις. Το χαρισμα το χεις εξ γεννετης, δεν στο μεταφερει καποιος ;)

LaMame
07-09-09, 09:11
Το ίδιο θέμα με τους 4 ΑΣΣΟΥΣ το ΄χω και ΄γω. Το μάτι πάει μόνο στους 4 άσσους. Μένω σε περιοχή με όνομα 11 γραμμάτων και λεωφορεία με μόνο άσσους. Έχω γνωρίσει τον Geler και είχε μιλήσει για τους 4 άσσους. Έχω καταλήξει ότι είναι ο αριθμός του ΣΥΜΠΑΝΤΟΣ. Και όσοι των βλέπουν είναι παιδιά των άστρων με ξεχωριστά χαρίσματα.:)

Εντάξει, έκανα ένα λάθος .... στην πυρά; :confused: Κουβέντα δεν κάνουμε;
Το 11 είναι το νούμερο "των παιδιών των άστρων" και το 1111 είναι του " θεμελιώδης ".

΄Ασχετο με το θεμα, αλλα επειδη αναφερθηκε ο γιουρι γκελερ:
Οσο για τον γιουρι γκελερ, σε μια τελευταια εκπομπη του χαρδαβελα ακουσα να λενε οτι ειναι ενας απλος ταχυδακτυλουργος και δεν εχει καποιο χαρισμα ή ξεχωριστες ικανοτητες. Τον ισχυρισμο αυτον ερχεται να επιβεβαιωσει συμφωνα με την γνωμη μου, το νεο τηλεπαιχνιδι στον αντεννα "ο διαδοχος του γιουρι γκελερ". Και ρωτω : αν ο γιουρι γκελερ ειναι χαρισματικος ή εχει ξεχωριστες ικανοτητες, γινεται αυτες να τις περασει στον "επομενο" διαδοχο του? Οχι φυσικα, αρα αυτο που μπορει να κανει ειναι να του διδαξει τις ταχυδακτυλουργικες του γνωσεις. Το χαρισμα το χεις εξ γεννετης, δεν στο μεταφερει καποιος ;)

Βασικά, είναι σόουμαν ;) , αλλά κάτι κατέχει. Σχετικά με τα της μεταφοράς δυνάμεων ... μάλλον κάτι θα διδάξει στον επόμενο ... σοόυμαν.

melian
08-09-09, 13:03
Θα σας παρακαλούσα να παραμείνουμε στο θέμα συζήτησης. Για οτιδήποτε άλλο υπάρχουν τα κατάλληλα θέματα και μπορείτε να το συζητήσετε εκεί αν το επιθυμείτε.
Εκ του συντονισμού,
melian

DoubleNum
29-10-09, 13:02
Σας γράφω και πάλι.... σχετικά με τους διπλους αριμθμους στο ρολοϊ μου...
έκαναν πάλι την εμφάνιση τους στο ρολοϊ μου συγκεκριμένα:
11:11 & 12:12 επίσης απο περιέργια κοίταξα την τελευταία κλήση στο κινητό μου και η ώρα κλήσης ήταν 11:11 !!!
(δεν είναι ότι το έχω συνέχεια στο μυαλό μου και περιμένω να πάει η ώρα με διπλούς αριθμούς και να πω εεεεε πάλι διπλοί αριθμοί, δουλεύω το μυαλό μου είναι εντελώς αλλού απλά κάποια στιγμή κοιτάω την ώρα για να δω τι ώρα πήγε.. ποιες είναι οι πιθανότητες που έχω να κοιτάω την ώρα και εντελώς τυχαία να είναι διπλοί αριθμοί...?)

τι γίνετε ? ας μου απαντήσει κάποιος....

ευχαριστώ.

****σας στέλνω και πρώτο μυνημα που έγραψα για εχετε καλύτερη εικόνα***
καλημέρα σας, εδώ και μήνες μπορεί και χρόνο εμφανίζονται συνεχώς στο ρολοϊ μου διπλοί αριθμοί. Σήμερα λοιπόν αποφάσισα να το δω λίγο σχολαστικότερα ψάχνοντας στο internet. βρήκα αυτο το φόρουμ και με έβαλε σε σκέψεις!
διάβαζα τα αθρα των μελών και κάποια στιγμή κάπου έγραφε: "Οταν αυτο συμβει ειναι καιρος να σταματησετε αυτο που κανετε και να ΚΟΙΤΑΞΕΤΕ ΕΥΡΥΤΕΡΑ."
λοιπόν διάβασα παρακάτω απο τον χρήστη "nvisible" τα παρακάτω:

""Η αλήθεια είναι ότι με το που διάβασα το ποστ σου κοίταξα αμέσως το ρολόι και έλεγε 12:12 ! πριν λίγο δηλ.. Χωρίς πλάκα!
Κι εγώ πέφτω συχνά σε τέτοια φαινόμενα και ειδικά με τον αριθμό 11 έχω πάρα πολλές "συμπτώσεις" στη ζωή μου... Επίσης αναφέρεται ότι σε τέτοιες χρονικές ακολουθίες με διπλούς αριθμούς είτε και συνεχόμενους (12:34) συμβαίνουν διάφορα... Τίποτα δεν είναι τυχαίο. ""

και μόλις το διαβάζω κοιτάω το ρολοϊ ..... 09:09 ... λοιπόν αρχίζω να κοιτάω ευρύτερα βλέπω τον αριθμό μυνήματοσ.... : 9

συνεχίζω να κοιτάω ένα σπουργίτι είναι μέσα στην αποθήκη πίσω από τη σίτα και προσπάθει να βγεί έξω φονάζοντας... και απλά του άνοιξα να βγεί!!
Πραγμάτικα πιστεύω οτι οι αριθμοί κατι προσπαθούν να μου πουν....
δεν ξερω τι άλλο να πω.
πάντος μου τυχαίνει τουλάχιστον 2-7 φορές την ημέρα!
Απάντηση με παράθεση

Ermhs
29-10-09, 13:34
Κοίτα… Επειδή ασχολείσαι πολύ καιρό με αυτό ίσως να οφείλεται και σε μια εμμονή που ίσως έχεις με τους αριθμούς.. το προκαλείς μιας και ο εγκέφαλος είναι συνεχώς εκεί.. και γίνεται!..
Κάποιος που ασχολείται με ψυχολογία ίσως θα μπορούσε να γράψει την άποψη του..
Πέρα από αυτό, μου θυμίζει και μια ταινία.. Νο.23 νομίζω..

THE KEEPER OF SECRET
29-10-09, 13:42
Σας γράφω και πάλι.... σχετικά με τους διπλους αριμθμους στο ρολοϊ μου...

πάντος μου τυχαίνει τουλάχιστον 2-7 φορές την ημέρα!
Απάντηση με παράθεση

Ε δεν είναι και πολλές αν αναλογιστεις οτι οι ακολουθίες αυτές ειναι πανω από 50 κατα την διάρκεια του 24ώρου.
Εγώ πάντως δεν διακρίνω κάτι το εξωπραγματικό.
Γιατί δηλαδή οι αριθμοι κατι θέλουν να σου πουν όταν τυχαία βλέπεις στο ρολόι 11:11, 12:12 και όχι όταν βλέπεις(και μη μου πείς οτι ποτέ δεν τυχαίνει να βλέπεις) 11:56 ή 16:39;

DoubleNum
29-10-09, 16:07
Ε δεν είναι και πολλές αν αναλογιστεις οτι οι ακολουθίες αυτές ειναι πανω από 50 κατα την διάρκεια του 24ώρου.
Εγώ πάντως δεν διακρίνω κάτι το εξωπραγματικό.
Γιατί δηλαδή οι αριθμοι κατι θέλουν να σου πουν όταν τυχαία βλέπεις στο ρολόι 11:11, 12:12 και όχι όταν βλέπεις(και μη μου πείς οτι ποτέ δεν τυχαίνει να βλέπεις) 11:56 ή 16:39;

Ναι συμφωνω μαζι σου... δεν βλεπω συνέχεια την ωρα με διπλούς αροθμούς... αλλα οταν ξυπνάω με στην νυχτα και βλέπω το ρολοϊ 4:44 ή 06:06 ή 07:07 οταν ξυπνάω είναι κάπως.... ακόμη και σήμερα πάλι το μεσιμέρι πάλι κοιτάω το ρολοϊ 14:14 ..! δεν το κοίταξα επιδεί είθελα να πετύχω διπλα νούμερα.. ήταν μια στιγμή που έπρεπε να δω την ώρα....
μπορεί και να χετε δίκιο μπορεί να είναι μια εμμονή αλλά πιστεύω πως κατι άλλο είναι....

Borgia
29-10-09, 17:40
Ναι συμφωνω μαζι σου... δεν βλεπω συνέχεια την ωρα με διπλούς αροθμούς... αλλα οταν ξυπνάω με στην νυχτα και βλέπω το ρολοϊ 4:44 ή 06:06 ή 07:07 οταν ξυπνάω είναι κάπως.... ακόμη και σήμερα πάλι το μεσιμέρι πάλι κοιτάω το ρολοϊ 14:14 ..! δεν το κοίταξα επιδεί είθελα να πετύχω διπλα νούμερα.. ήταν μια στιγμή που έπρεπε να δω την ώρα....
μπορεί και να χετε δίκιο μπορεί να είναι μια εμμονή αλλά πιστεύω πως κατι άλλο είναι....

Αγαπητέ φιλε γeια σου.

Μάλλον η εμμονη σου με τους διπλούς αριθμούς σου προκαλεί τέτοιο άγχος που κάθε φορα που κοιτάς την ώρα στην πραγματικότητα θες να δεις αν θα είναι διπλοί.! ( σε ακραίες καταστάσεις φυσικά, διόρθωσε με αν κάνω λάθος ).
Απλός όταν κοιτάς ακόμα και πολύ συχνά την ώρα δεν συγκρατείς τους αριθμούς που βλέπεις πάντα, όταν όμως βλέπεις διπλούς σου προκαλεί έξαρση και γιαυτο τους συγκρατείς, μετά από κάποιο διάστημα αν σκέφτεσαι ακόμα τους διπλούς που είδες την προηγουμενη φορα η τους θυμάσαι τόσο καθαρά τότε όταν ξαναδείς έναν διπλός θα σου προκαλέσει απορία... ακόμα και αν έχεις δει χιλιάδες φορες την ώρα πριν από αυτό δεν θα θυμάσαι ακριβώς τι ώρα ήταν.
Πιστεύω ότι απλός συγκρατείς τους διπλούς κάθε φορα που τους βλέπεις.
Μην σε απασχολεί τόσο δεν τρέχει τίποτα με αυτούς, αν έχεις ρολοι στο χέρι με αριθμούς δοκίμασε να το αλλάξεις με δείχτες θα είσαι πιο χαλαρός :)
Εξάλλου αριθμοί είναι και κάνουν το κύκλο τους θα εμφανίζονται συνεχεια...

DoubleNum
29-10-09, 19:31
Αγαπητέ φιλε γeια σου.

Μάλλον η εμμονη σου με τους διπλούς αριθμούς σου προκαλεί τέτοιο άγχος που κάθε φορα που κοιτάς την ώρα στην πραγματικότητα θες να δεις αν θα είναι διπλοί.! ( σε ακραίες καταστάσεις φυσικά, διόρθωσε με αν κάνω λάθος ).
Απλός όταν κοιτάς ακόμα και πολύ συχνά την ώρα δεν συγκρατείς τους αριθμούς που βλέπεις πάντα, όταν όμως βλέπεις διπλούς σου προκαλεί έξαρση και γιαυτο τους συγκρατείς, μετά από κάποιο διάστημα αν σκέφτεσαι ακόμα τους διπλούς που είδες την προηγουμενη φορα η τους θυμάσαι τόσο καθαρά τότε όταν ξαναδείς έναν διπλός θα σου προκαλέσει απορία... ακόμα και αν έχεις δει χιλιάδες φορες την ώρα πριν από αυτό δεν θα θυμάσαι ακριβώς τι ώρα ήταν.
Πιστεύω ότι απλός συγκρατείς τους διπλούς κάθε φορα που τους βλέπεις.
Μην σε απασχολεί τόσο δεν τρέχει τίποτα με αυτούς, αν έχεις ρολοι στο χέρι με αριθμούς δοκίμασε να το αλλάξεις με δείχτες θα είσαι πιο χαλαρός :)
Εξάλλου αριθμοί είναι και κάνουν το κύκλο τους θα εμφανίζονται συνεχεια...

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου... το μόνο σίγουρο με έκανες να νίώσω καλύτερα... και να το δω λίγο ποιό λογικά το όλο θέμα... προς το παρόν έβαλα τα νούμερα στο τζόκερ :)
και μάλον θα παω σε ρολοϊ με δείχτες... :)

despinaki
07-11-09, 18:23
κ σε μένα τυχαίνει αυτό με τους αρι9μούς κυρίως στα ρολόγια...... :)
συνέβαινε νομίζω, μετά από 1-2 εβδομάδες που είχα δει την ταινία "Number 23" :eek:

darkspawn
11-01-10, 00:40
Κι σε εμενα υπηρχαν διαστηματα που οποτε κοιτουσα την ωρα τυχενε 22:22 h 1:11 ,θυμαμε να ξαπλωνω στο κρεβατη και να λεω μεσα να κοιτακξω την ωρα ετσι απλα για περιεργια να δω θα τυχει ο αριθμος και οντως κοιταω και ειναι 22:22 :o μου εχει συμβει αρκετες φορες

giannisgiannis
19-06-10, 00:50
καλησπέρα σε όλους,
εδώ και μήνες όποτε κοιτώ την ώρα είτε στο κινητό είτε οπουδήποτε βλέπω αριθμούς που έχουν κάποια σχέση μεταξύ τους, πχ:22.22,23.32,12.34 κτλ. διάβασα τα τόπικς (δεν νομίζω πως έβγαλα και κάποια άκρη), άλλα μήπως έχει να
κάνει και με γεματρία ; ελπίζω να γνωρίζει κάποιος σχετικά με το θέμα.

lost_in_my_mind
18-10-10, 17:17
Καλησπέρα σας!!

Έψαχνα πολύυυυ καιρό να βρώ την απάντηση σε ένα "θέμα" μου,
αλλά δεν έβρισκα τίποτα και μετά θυμήθηκα αυτό το φόρουμ..

Το θέμα μου είναι το εξής. Εδώ και 9 μήνες μου συμβαίνει κάτι απίστευτο..
Όποτε κοιτάζω το ρολόι γενικά (είτε είναι κινητό,είτε στο pc, κλπ),
8 στις 10 φορές πετυχαίνω την ώρα να συμπίπτει με τα λεπτά..!!:eek:
Πχ 12:12, 18:18 και πάει λέγοντας..!

Μήπως γνωρίζετε αν υπάρχει κάποιο θέμα πάνω σε αυτό??
Έχετε ακούσει για παρόμοιες περιπτώσεις?

Αναμένω απάντηση σας σύντομα..
Και κατά 80%, η ώρα της απάντησης θα συμπίπτει και πάλι με τα λεπτά...

lost_in_my_mind
18-10-10, 17:19
Και μόλις τρελάθηκα πάλι, μιας και είδα την ώρα που αποθηκεύτηκε το πόστ μου!!!!!!:eek: 17:17!!!:eek:

Indigocy
19-10-10, 05:52
Πρωτη φορα που διαβασα για το 1111, ηταν πριν περιπου 3 χρονια σε αυτο εδω το φορουμ. Απο τοτε με εφαγε η περιεργια αν οντως ισχυε και για μενα απλα δεν επερνα χαμπαρι. Δεν ισχυε, οσπου πεισμωσα και ηθελα κι εγω ασυνειδητα να ειμαι 1111αρης. Μερικες φορες οταν ηξερα οτι περιπου η ωρα ειναι κοντα στις 11, κοιταγα το ρολοι μου και μου ετυχε μια δυο φορες σε διαστημα 2-3 βδομαδων. Δεν χαρηκα, ουτε συγκινηθηκα απο αυτο που ειδα. Σταματησα να το επιδειωκω, αλλα το ειχα στο πισω μερος του μυαλου μου για καποιο διαστημα μετα. Τωρα, μετα απο ολο αυτο τον καιρο, εχει μαθει το μυαλουδακι μου οταν κοιταει το ρολοι, να βλεπει 2222, 1111, 1212, 1313 κ.ο.κ .. οχι συνεχεια (εννοειτε) αλλα συχνα (οπως λεμε 5-6 φορες τη βδομαδα). Αλλα δεν με συγκινει πλεον ουτε με ενθουσιαζει. Δεν νομιζω να ειναι κατι το "ουαου" οπως λεει και ο Λεβεντης. Γνωμη μου ομως.

Nick_X_
13-01-11, 03:28
Καλησπερίζω το forum. Μόλις είχα και γω μια εμπειρία με τον αριθμό 11:11 στο ρολόι και θα ήθελα να την μοιραστώ μαζί σας.

Απόψε κοίταξα και γω το ρολόι του αυτοκινήτου ακριβώς στις 11:11. Μου φάνηκε περίεργο λοιπόν κ ανέφερα μάλιστα σε ένα φίλο που ήμασταν μαζί, οτι υπάρχει ολόκληρη ταινία με την ώρα 11:11..! Το θέμα μου όμως είναι ότι γύρισα σπίτι όμορφα κ ωραία χωρίς να δώσω την παραμικρή σημασία.
Καθότι είμαι νέος επισκέπτης εδώ, κάθησα στον υπολογιστή κ είπα να ρίξω για πρώτη φορά μια ματιά στο forum. Διάβασα κάνα δυο θέματα μέχρι που έπεσα πάνω στο θέμα μας εδώ. Ξεκίνησα να το διαβάζω κ ακόμα ακόμα μέχρι την 4η σελίδα σκεφτόμουν πως όλα αυτά είναι απλά τυχαίες συμπτώσεις.. Όταν ξαφνικά μου ήρθε στο μυαλό πως το ίδιο εκείνο βράδυ είχα κ γω μια τέτοια εμπειρία!
Αυτό που με προβλημάτισε είναι πως ως τότε δεν το είχα σκεφτεί καν.. δεν είχα δώσει την παραμικρή σημασία όπως προανέφερα. Αναρωτιέμαι αν κάτι με ώθησε ίσως υποσυνείδητα να διαβάσω το θέμα αυτό..
Χωρίς δεύτερη σκέψη ξεκινάω να κάνω εγγραφή στο forum για να παραθέσω κ γω την εμπειρία μου. Πατάω τον σύνδεσμο στο email μου για να ολοκληρωθεί η διαδικασία, και η περίεργη ιστορία μου ολοκληρώνεται με το γεγονός ότι μου ανοίγει κανονικά την σελίδα εδώ του forum, με ακαταλαβίστικη κωδικοποίηση, την οποία χρειάστηκε να αλλάξω από τις επιλογές του browser για να μπορώ να διαβάσω τα όσα λέει εδώ..!

Σαν γνήσιος "κομπιουτεράκιας" βέβαια ξέρω πόσο εύκολο είναι να τα παίξει ο browser αλλά να αλλάξει κωδικοποίηση πάνω σε κάποιο reload της σελίδας?

Τί με ώθησε να διαβάσω αυτό το θέμα απόψε εφόσων δεν είχα δώσει καμία πραγματικά σημασία στην ώρα 11:11?

Δύσκολα θα βρω απάντηση κυρίως στο 2ο.

Feanor12
13-01-11, 15:56
Απ οσο γνωριζω το 11 ειναι ο αγαπημενος αριθμος των Ιλλουμινατι...και το παιχνιδι με τις καρτες η καρτα με την παγκοσμια καταστροφη δειχνει το Μπιγκ Μπεν να πεφτει.....η ωρα που δειχνει....11.11

http://www.google.gr/imgres?imgurl=http://3.bp.blogspot.com/_R33OKEsxmWk/S3NZbLeJPmI/AAAAAAAADSM/G7wWmd6h9Cg/s400/ScreenShot007.jpg&imgrefurl=http://neatasi.blogspot.com/2010/11/illuminati-card-game.html&usg=__VF4YGkDYMBIqnNqe1G_NBt4ti_I=&h=400&w=288&sz=31&hl=el&start=89&zoom=1&tbnid=fpVEee-R2A8McM:&tbnh=129&tbnw=98&prev=/images%3Fq%3Dilluminati%2Bcard%2Bgame%26um%3D1%26h l%3Del%26sa%3DN%26biw%3D800%26bih%3D425%26tbs%3Dis ch:10%2C3190&um=1&itbs=1&iact=hc&vpx=253&vpy=60&dur=478&hovh=239&hovw=171&tx=80&ty=218&ei=TAQvTejmBcPw4ga74om_Cw&oei=NwQvTYqCBsqDswba6JjMBw&esq=11&page=11&ndsp=8&ved=1t:429,r:5,s:89&biw=800&bih=425

εδω και η καρτα

Καποτε ρωτησαν την αμυγδαλια αν υπαρχει Θεος....κι εκεινη ανθησε

Nikos7
13-01-11, 18:23
Ρε παιδια ελεος..

Ειναι απλα συμπτωση...

Οσες φορες βλεπουμε την ωρα ιδια με τα λεπτα,αλλες τοσες και απειρως περισσοτερο βλεπουμε και "τυχαιες" ωρες....16:34 πχ....

Απλα επειδη μας δημιουργει εντυπωση το γεγονος οταν βλεπουμε κατι τετοιο,τοτε μας μενει κιολας....

Φιλικα παντα...:)

Αέναος
14-02-11, 23:04

Το 11:11 είναι η στιγμή κατά την οποία θα γίνει ο μεγάλος συντονισμός με την Πηγή και οι συνεχείς ενδείξεις με την ώρα αυτή είναι ενα μήνυμα απο φωτεινές οντότητες ώστε να έχουμε προετοιμαστεί για το μεγάλο αυτό γεγονός .

paranormaly
07-04-11, 14:35
Δεν κοιτάζω συχνά την ώρα αλλά μου συμβαίνει άπειρες φορές όταν τύχει να κοιτάξω να είναι πάντα όχι μόνο 11:11 αλλά και 22:22,23:23 και άλλοι τέτοιου τύπου συνδυασμοί.Δεν βρίσκω κάτι το περίεργο.

TEREZAKI
29-06-11, 22:03
Γεια σου, ειμαι η Βικυ, τα επαναλαμβανομενα νουμερα αριθμων δεν ειναι τυχαια, θα σου συνιστουσα να διαβασεις το βιβλιο "θεραπεια με τη βοηθεια των Αγγελων" και εκει θα βρεις πολλες απαντησεις και σημαντικη βοηθεια ακομα και για το πιο καθημερινο προβληματακι, οπως π.χ. να βρεις θεση για να παρκαρεις...μη γελας! διαβασε το και θα με θυμηθεις!!!

ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ
25-08-11, 05:30
Γνωρίζω πως υπάρχουν πολλοί που έχουν παρόμοιες εμπειρίες με τον αριθμό αυτό.σαν νέος στο φόρουμ διάβασα πολλά σε σχέση με το θέμα και θα ήθελα να καταθέσω και τη δικιά μου εμπειρία..

Πριν πολύ καιρό όταν ήμουν ακόμα μικρός έβλεπα στο ψηφιακό μου ρολόι αριθμό με τα ίδια ψηφία σε περιόδους εορτών όπως χριστούγεννα πάσχα κτλ. Αργότερα μεγαλώνοντας άρχισα να ψάχνω το θέμα μεχρη που βρήκα πολλά φορυμς και άρθρα τα οποία μιλούσαν για ακριβώς παρόμοιες εμπειρίες αλλά δίνοντας βάση στον αριθμό 1111.
Κατά έναν περίεργο τρόπο από τότε άρχισα και να τον πετυχενω και εγώ με πιο έντονη συχνότητα μαζί με πολλούς άλλους αριθμούς με ίδια ψηφία όπως 4:44, 5:55, 2:22, 3:33 κτλ σε άσχετα μέρη όπως τιμές,ρολόγια,εισητήρια,αίθουσα πανεπιστημίου.Προσπαθώντας να δώσω μια εξήγηση διάβασα κάπου ότι πρόκειται για κάποιου είδους ηλεκτρονικά κύματα που εκπέμπουν τα ίδια ψηφία μέσω του ρολογιού με αποτέλεσμα ναι ευαισθητοποιείται ο εγκέφαλος και να πέφτει το μάτι επάνω εκείνη την ώρα.προσωπικά μου λύθηκε η απορία για κάποιο διάστημα έως ότου μου συνέβει κάτι ακόμα αξιοθαύμαστο!
1.παρατήρησα πως βλέποντας βιντεάκια στο youtube πατούσα με το ποντίκι τυχαία σημεία πιο μπροστά το βίντεο για λόγους βιασύνης και ξαφνικά πετύχαινα αριθμούς όπως 1:11 (λεπτό),2:22,3:33
2.περπατώντας στο δρόμο η όταν βρισκόμουν σε αμάξι πετυξενα συνεχώς πινακίδες με αριθμό που τελειώνε η άρχιζε σε 666
3.παίζοντας ένα ηλεκτρονικό παιχνίδι όπου διοικείς πόλεις και στις πληροφορίες εμφανίζεται ο αριθμός φορολογίας που εισπρατεις από κάθε πόλη εμφανιζόταν ο αριθμός 222,666 κτλ..
4.σε ταινίες η ντοκιμαντέρ αναφαίρετο ο αριθμός 11 σε κάποια σημεία της ταινίας κ ακριβώς παρακάτω ξανά ο 11 για διαφορετικό λόγο (11+11)
5.είμαι γεννημένος στις 28/10/1991-> 2+8/10/1+9 9+1-> 10/10/1010-> 1/1/11 !!! τότε κατάλαβα πως δεν πρόκειται περί επιρεασης του αριθμού προς εμένα αλλά το ακριβώς αντίθετο. πραγματικά είναι τόσο περίεργο να εμφανίζεται αυτός ο αριθμός φέτος όπου ο αριθμός 11 εμφανίζεται πόσες φορές στν ημερομηνία (1/1/11-11/11/11-1/11/11)

να προσθέσω ότι φέτος δεν μου έχουν ξανασυμβεί τόσες γκαντεμιές μαζεμένες σε μένα και σε κοντινά μου συγγενικά πρόσωπα της οικογένειας μου σαν να γρουσουζεψαμε ξαφνικά μέχρι που άκουσα τη μητέρα μου να μιλάει με μια φίλη της υπερβολικά νευριασμένη και να φωνάζει να καταριέται έτοιμη να κλάψει όσους μας ματιαξαν τόσο πολύ η μας κάναν κάποιου είδους μαγεία !! αυτό το αναφέρω διότι πολλοί εκλαμβάνουν το παραπάνω φαινωμένο ως "τυχερό"...

Ηλίας Καστέας
25-08-11, 16:12
Δεν έχει να κάνει μόνο με το 11.11 .
Όλα τα ορολογιακά φαινόμενα στους ανθρώπους έχουν να κάνουν με μικρούς συντονισμούς αριστερού - δεξιού ημισφαιρίου και εξωτερικού Νου , ο οποίος δίνει Σήματα νηπιακού επιπέδου σπρώχνοντας εσένα με κάποια έννοια να δεις το ρολόι ή κάπου αλλού όπου θα εμφανιστεί αυτό το Σήμα.

Γίνεται γιατί ο εξωτερικός Νους που είναι δίπλα ή κοντά στην περιοχή επειδή δεν έχει εισέλθει στον Εγκέφαλο για να δώσει από "μέσα" τα σήματα , μπορεί να ενεργοποιήσει εξωτερικά μόνο φαινόμενα όπως 11.11 ή 22.22 , ακολουθίες 12.34 , 23.45 ή σπείρες αριθμών 05.23 .

Τα "σήματα" αυτά τοποθετούνται στον άνθρωπο για να λάβει κατάφαση ή συμβουλή για ένα θέμα που τον απασχολεί εκείνη την περίοδο ή ακριβώς την δεδομένη στιγμή , αρκεί να γίνει ανάλυση από αυτόν-γεωμετρική-αριθμοσοφική-μαθηματική-συμβολική-φιλοσοφική.

ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ
26-08-11, 02:03
για δες τι άλλο βρήκα ..το έτος 2012 είναι 11 χρόνια μετά την 11/9 του 2001. λέγεται ότι οι illuminati εκτελούν μεγάλα τελετουργικά κάθε 11 χρόνια ,όπου αυτός ο αριθμός θεωρείται στην αριθμολογία της kabbalah ως αριθμός που προκαλεί τον θεό

Χριστακης
25-10-11, 15:21
Καλησπερα,ειμαι καινουριος εδω,διαβαζοντας τα θεματα στην αρχικη σελιδα,βλεποντας το 1111,ειπα εδω ειμαστε,δεν περιμενα ποτε οτι θα γινοταν ολοκληρη συζητηση γυρω απο αυτο!Φυσικα δεν ειχα ψαξει και ποτε,θεωροντας οτι δεν ειναι και τοσο σημαντικο και το θεωρουσα ποιο πολυ συμπτωση,παρα κατι αλλο!Ολα αυτα μεχρι σημερα διαβαζοντας εδω,θα θελα λοιπον να σας πω,οτι το 1111 ειναι στην ζωη εδω και τρια χρονια και τωρα τελευταια ολο και ποιο συχνα!
Θα ηθελα λοιπον να ρωτησω,αν καποιος εχει παρατησει αλλαγες στον χαρακτηρα του,απο την στιγμη που καταλαβε οτι κατι συμβαινει με τον αριθμο 1111 η καποιο περιεγο γι αυτον περιστατικο!Ευχαριστω!

Inspired Hand
25-10-11, 17:33
Η μόνη αλλαγή που παρατήρησα εγώ σε μένα μετά την επέλαση αυτού του αριθμού,είναι μια μεγαλύτερη ψυχική ηρεμία.Δεν ξέρω ακριβώς τι σημαίνει αυτός ο αριθμός αλλά από την πρώτη φορά που τον είδα αυτό ήρθε σε'μένα!..
Επίσης για όσους θέλουν να ψάξουν αυτόν τον αριθμό,απ'ότι είδα,αν τον ψάξεις μια φορά,έχει την τάση να σε ''ακολουθεί''!..

Kerezoon
25-10-11, 18:29
Οι αριθμοί 2 & 11 είναι αριθμοί του Εωσφόρου. Το 11:11 είναι συνδυασμός του 11 και του 2, όπως άλλωστε το 11 είναι ανάλυση του 2.
Το ημερολόγιο των Μάγιας λήγει στις 21 Δεκεμβρίου 2012 στις 11:11 AM GMT και αναμένεται η επιστροφή του Quetzocoatl της Μεσοαμερικής, το ανάλογο μυθολογικό αρχέτυπο του Κρίσνα στην Ινδία, του Όσιρις στην Αίγυπτο, του Εωσφόρου στη Δύση.

Ο αριθμός δύο διεκδικεί την οντολογική πρωτοκαθεδρία στα μαθηματικά. Η αποδόμηση του πατριαρχικού πολιτισμού πάει σε τόσο μεγάλο βάθος. Πιστεύουμε ότι η Μονάδα δεν είναι η απαρχή των πάντων αλλά η αρχέγονη Ετερότητα. Η αποδόμηση της μονάδας μας δείχνει ότι κι αυτή αποτελείται από μια στοιχειώδη ετερότητα, τη διαλεκτική ανάμεσα στη μονάδα και τις υπομονάδες που την απαρτίζουν εις το διηνεκές. Το ότι αποκαλούμε ένα φαινόμενο ως μονάδα είναι κυρίως μια κατάσταση ετερότητας. Το απειροστό υπόστρωμα συν τη νοητική δράση που το αποκρυσταλλώνει σε μια μοναδιαία κλειστότητα. Διότι ποιος γνώμονας μας δείχνει πότε το 0,99999....9999 γίνεται ένα; Είναι μια αυθαίρετη πράξη του νου που υποστασιοποιεί τις απειροστές υπομονάδες στη μονάδα.

Ήρθε η ώρα λοιπόν για την ανάδειξη αυτής της καταπατημένης, παραγκωνισμένης ετερότητας που αποτελεί την απαρχή των πάντων (μεριστή-αμέριστη ουσία έλεγαν οι αρχαίοι, Δίας-Ήρα, κλπ.)

Αλλά επειδή ο μονο-θεϊσμός φρόντισε για την αποτροπή μελλοντικής πιθανότητας εξάλειψής του, απέδωσε στο δύο το όνειδος του επίβουλου.
Άρα αναγκαστικά (επειδή η θεοκρατική νόηση είναι της μοίρας της να διασυρθεί ούτως ή άλλως) στις 11:11, 21-12-2012 θα είναι φανερό ότι συμβαίνει το συνταρακτικό και μνημειώδες υβριστικό διάβημα της Εωσφορικής Επανάστασης.

Εξάλλου, το ίδιο το μανιφέστο που την προμηνύει πρόκειται να εκδοθεί τον 11ο μήνα του 2011 (11/11)....

ΥΓ: ...ενώ ο εκδοτικός οίκος του είναι στην οδό Μαλέας... 11!

Χριστακης
25-10-11, 19:20
Οι αλλαγες που ειδα στον χαρακτηρα μου,εχει να κανει με το οτι,αρχισα να φοβαμαι οτι δεν θα προλαβω να κανω πραξη,οσα εχω κατα νου!Βεβαια ολα αυτα τωρα τελευταια,δεν ξερω αν ισως εχω επιρεαστει απο κατι η αν οντως κατι συμβαινει,αλλα σιγουρα θα βρεθει απαντηση!

Marsia
21-11-11, 20:43
Έχετε δει το "Νούμερο 23" ???
είναι πολύ ωραία ταινία και το νούμερο 23 εμφανίζεται παντού στη ζωή του πρωταγωνιστή... Όταν την είδα είπα για πλάκα να ψάξω κι εγώ νούμερα που εμφανίζονται στη ζωή μου και ανακάλυψα παντού τα νούμερα 4, 6 και 10 που πάντα τα θεωρούσα τα τυχερά μου νούμερα...
Ας το δούμε λοιπόν... Έχει πλάκα!!!

Ημερομηνία γέννησης:
4.12.1991 (1+9+9+1=20 => 4.12.20 => 4+8=12+8=20)

Αρχικά του ονόματος μου:
Μ => 12 Κ => 10 (12+10=22 => 2+2=4)

Τυχερά μου νούμερα:
4, 6, 10 (4+6=10 => 10+10=20 => 20/5=4)

Αριθμός των σπιτιών που μένω και έμενα:
21, 25, 29 (2+1=3, 2+5=7, 2+9=11 => 1+1=2, 3+7+2=12)
(21+4=25+4=29)

Τα γράμματα του ονόματός μου:
40
115 => 11+5=16
115+40=155 => 15+5=20

Σε κληρώσεις που κέρδισα ήμουν το νούμερο 6 ή 10 στη λίστα

είχα γράψει κι άλλα, αλλά τα έσβησα για να το κάνω συντομότερο.... ;)

Αλλά ας είμαστε σοβαροί... Πρόκειται για απλές συμπτώσεις... Μια "ψύχωση του υποσυνείδητου με έναν αριθμό που για κάποιο λόγο είναι συνυφασμένος με τη ζωή σου... Δεν έχει καμιά σημασία και αν κάνουμε τις προσθέσεις αλλιώς, θα έβγαιναν άλλα αποτελέσματα... Οπότε ας γελάσουμε με τις συμπτώσεις των αριθμών και μην ψάχνουμε παντού δαίμονες....

Για όποιον ενδιαφέρεται, ωστόσο, για την αριθμολογία, δείτε και αυτό το λινκ για τους Πυθαγόρειους αριθμούς: http://www.astro.gr/arxaia-sofia/isopsiphia/pyth-symbol.htm

Παρεπιπτόντως όταν είδα την ώρα(τυχαία και τις 4 φορές) στο λαπτοπ ήταν:

6:59 (5+9=16)
7:23 (7+2+3=12)
7:49 (49/7=7 => 7+4+9=20 => 49 => 4+9=13 => 1+3=4)
8:35 (3+5=8 => 8:8 8/2=4 => 8+8=16 => 8+5=13 => 1+3=4)

χαχαχαχαχα :D
αστείο, ε???

gayteacher
22-11-11, 10:05
Αρχισε στις 11-11-11. Είναι αλήθεια!!!

Marsia
22-11-11, 20:21
Αρχισε στις 11-11-11. Είναι αλήθεια!!!

Όταν ορκίστηκε η νέα κυβέρνηση??? :p

gayteacher
23-11-11, 01:00
Όχι ξεκίνησε η αλλαγή που θα φτάσει στην κορύφωση της στις 21-12-12. Την αισθάνομαι μέσα μου ήδη. Είναι περίεργο αλλά αν δεν το βίωνα δεν θα το έλεγα!

fantasy
15-12-11, 11:38
Αυτές οι συμπτώσεις φίλοι μου δεν γίνονται μόνο στους αριθμούς αλλά και στα γεγονότα. Αν σας πω ότι ο Γιώργος Παπανδρέου, ο πρώην πρωθυπουργός, γεννήθηκε την ημέρα του Αγίου Μνημονίου τι θα μου απαντούσατε; :D

Mpizoudaki
16-12-11, 02:44
Είναι γνωστό αυτό εδώ και δύο χρόνια τουλάχιστον. :D

Pelvic_Thrust
01-01-12, 14:27
Και εμενα μου συμβενει σχεδον καθε μερα αυτο. Τουλαχιστον μια φορα την ημερα βλεπω ιδιους αριθμους..

petritis
02-01-12, 00:39
Καλησπέρα και απο μένα,Καλή χρονιά και καλώς ηρθα στο πολύ ενδιαφέρον φόρουμ σας!
Καθώς βιώνω και εγώ τέτοιο φαινόμενο ''επανάληψης'' αριθμών,κατά την άποψη μου πρόκειται για φαινόμενο, αν μπορεί να θεωρηθεί φαινόμενο, στα πλαίσια των συμπτώσεων.Θα μπορούσα να το παρομοιάσω και να το ομαδοποιήσω με την τάση να βλέπεις συγκεκριμένες εικόνες ή να παρατηρείς λεπτομέριες που νομίζεις πως επαναλαμβάνονται.Μια Θεωρία παρεμφερής είναι με τα φανάρια...πότε σε πιάνουν τα περισσότερα κόκκινα?φυσικά όταν βιάζεσαι.Αυτό είναι εν μέρη σωστό καθώς η συχνότητα που σε ''πιάνει'' ένα φανάρι είναι κατα πλειοψηφία η ίδια.
Κάπως έτσι δηλαδή και η θεωρία του 1111 ερμηνέυεται για μένα, παρόλο που το έχω παρατηρήσει-βιώσει πολλάκις στην καθημερινότητα μου!

Arga_Star-clad
02-01-12, 16:45
Μου συμβαίνει και εμένα αρκετά συχνά να βλέπω την ώρα 11:11 στο ρολόι ή και άλλες ώρες με συμμετρικούς/επαναλαμβανόμενους αριθμούς. Πριν δύο μέρες, μου είπε και ένας άλλος φίλος ότι του συμβαίνει, ο οποίος μάλιστα δεν ασχολείται με αυτά τα θέματα και δεν έχει και τόσο περίεργες/μεταφυσικές αναζητήσεις (για αυτό τον λόγο παραξενεύτηκα κιόλας που μου το είπε).

Μου συνέβη ακόμη και στις 11-11-2011. Καθώς διάβασα κάπου για αυτό το φαινόμενο την προηγουμένη (10-11), σκέφτηκα: χα, για να δούμε αύριο θα τύχει να ''πέσω'' πάλι πάνω σε αυτή την ώρα ; Λοιπόν, έχω ένα ρολόι σε σχετικά ψηλή θέση στο γραφείο μου, και την επόμενη μέρα, καθώς διέσχιζα το δωμάτιο τυχαία το πρωί, έχοντας ξεχάσει τελείως όλο αυτό, έριξα μια ματιά στο ρολόι και βλέπω 11:11. Η μέρα ήταν 11/11/11 και συνεχίζοντας να βαδίζω σκέφτηκα ''Κοιτά το, συνέβη όντως, και σήμερα !'' :D

Τώρα, μια ενδιαφέρουσα παρατήρηση που μπορεί να γίνει είναι ότι συμβαίνει με διάφορα ρολόγια, τα οποία φυσικά δεν είναι συντονισμένα μεταξύ τους, δεν δείχνουν δηλαδή την ίδια ώρα. Υπάρχει το ρολόι στο δωμάτιο, το ρολόι στο κινητό, το ρολόι.. στην κουζίνα, το ρολόι στο αυτοκίνητο, κτλ (για να αναφέρω τα ρολόγια του άμεσου περιβάλλοντος). Έτσι, ένα ερώτημα που μου προκύπτει μερικές φορές είναι : γιατί τυχαίνει να κοιτάξω αυτό το ρολόι που δείχνει ακριβώς 11:11 και όχι κάποιο άλλο, που δείχνει λίγο πιο πάνω ή λίγο πιο κάτω ; Π.χ. μου έχει τύχει να κάθομαι στο γραφείο και να σηκώνομαι για να δω την ώρα στο κινητό, πατάω το κουμπί και βλέπω 11:11, ουπς !, κοιτάω το ρολόι απέναντι και βλέπω 11:13. Γιατί σηκώθηκα να πατήσω το κινητό και δεν σήκωσα απλώς το κεφάλι μου για να δω την ώρα από απέναντι ; :D

Φυσικά πρόκειται για μία σύμπωση, αλλά όταν πρόκειται για μία σύμπτωση που συμβαίνει, τυχαία, μεταξύ διάφορων επιλογών, όταν υπάρχουν περισσότερα από ένα ρολόγια στον χώρο, ίσως τότε να μιλάμε και για μία σύνδεση... Μία σύνδεση της συνείδησης με αυτό το συγκεκριμένο ''παιχνιδάκι''... Και το ερώτημα, φυσικά, είναι : Γιατί συμβαίνει αυτό ; Τί μπορεί να σημαίνει αυτή η σύνδεση ;

Μια ψυχολογική ερμηνεία, που έχω ακούσει, είναι ότι έχει να κάνει με την ανάγκη του ατόμου να αναζητήσει σταθερές μέσα στην καθημερινότητά του, μέσα στο συνεχόμενα μεταβλητό κόσμο όπου ζούμε, και με την ανάγκη του να αναζητήσει κάποια υπερ-νοήματα που θα καλύψουν την μοναξιά του και την αίσθηση μη-νοήματος στην ζωή. Έτσι, εμφανίζεται κυρίως σε άτομα που νοιώθουν κατά βάθος αυτή την ανάγκη...

Όπως και να 'χει, νομίζω πως όσο περισσότερο συνειδητοποιείς το γεγονός, τόσο περισσότερο συνεχίζει να συμβαίνει, δλδ όσο περισσότερο αναγνωρίζεις το ''παιχνίδι'' τόσο περισσότερο ''παίζεις''... Ίσως μέχρι να ανταποκριθείς πραγματικά στο εσωτερικό μήνυμα - αν υπάρχει κάποιο τέτοιο - οπότε και το ''παιχνίδι'' θα σταματήσει. Μέχρι να βρεις δλδ κάποιες άλλες σταθερές στην ζωή σου ή κάποιο υπερ-νόημα που να σε καλύπτει, και να μην χαζολογάς πια με αυτά...

Μέχρι να βρούμε την απάντηση - αν υπάρχει κάποια - νομίζω πως θα εξακολουθήσει να παραμένει όλο αυτό ένα επαναλαμβανόμενο ''τικ'' μέσα στον χρόνο της καθημερινότητάς μας, ένα ''κλείσιμο του ματιού'' για την ύπαρξη μιας κρυφής διαδικασίας πίσω από το ''πέπλο'' του κόσμου, για μια ιδιαίτερη σχέση μεταξύ συνείδησης και χρόνου... Φαίνεται πως μπορεί να κάναμε τον πολιτισμό μας σχεδόν αποκλειστικά τεχνολογικό, μηχανοποιημένο και μετρήσιμο, αλλά ακόμη και εκεί, πίσω από όλες τις συσκεύες μας και την ακατάβλητη μέτρηση του χρόνου, βρίσκει την ευκαιρία να ξεπηδήσει το ''φάντασμα μέσα στην μηχανή'', βρίσκει την ευκαιρία το πνεύμα της συνείδησής μας να μας σκαρώσει ένα παιχνιδάκι αφύπνισης...

Optimus
05-01-12, 13:19
Εγώ συνεχίζω να βλέπω 13:37

Grayscull
07-01-12, 18:24
Εγώ εκτός από ίδιες ώρες βλέπω και ίδιες ημερομηνίες. Μάλιστα είδα μια ημερομηνία που ξέφυγε απ 'όλους σας.
20-11-2011. Το πιάσατε; 20112011.
Αυτό για τους λίγους εδώ μέσα που ίσως μπορούν να το ερμηνεύσουν..

fantasy
23-03-12, 17:53
Ά! Φίλε Grayscull δες τι θα φανερώσω τώρα. Ο συλλογισμός σου έχει το ίδιο νόημα με την ημερομηνία 20-12-2012 τι σύμπτωση δες είναι η παραμονή του τέλους των Μάγια. Αυτό πως σου φαίνεται; Πού τα βρίσκω ε;

Grayscull
29-03-12, 00:04
Ά! Φίλε Grayscull δες τι θα φανερώσω τώρα. Ο συλλογισμός σου έχει το ίδιο νόημα με την ημερομηνία 20-12-2012 τι σύμπτωση δες είναι η παραμονή του τέλους των Μάγια. Αυτό πως σου φαίνεται; Πού τα βρίσκω ε;

Μου 'βαλες φωτιές βραδιάτικα!!!

_~XaRhS~_
29-06-12, 16:08
έχω ακούσει ότι στις 11:11 μ.μ. ανοίγει η αστρική πύλη που βοηθάει τον διαλογισμό, την επικοινωνία μεταξύ σώματος-πνεύματος και την επικοινωνία με πνευματικά όντα...

Jericho
08-07-12, 00:55
παιδια εχω και εγω αυτο το θεμα με την ωρα 2 με 3 φορες την ημερα τυχαια κοιταω το ρολοι μου η την ημερομηνια ανα καιρους ομως και βλεπω τον ιδιο αριθμο . τις περισσοτερες φορες που θα κοιταξω το ρολοι την ημερα στον υπολογιστη οι αριθμοι θα ειναι διαφορετικοι ομως στο ρολοι χεριου παντα θα ειναι ιδιοι και το κοιταω 2-3 φορες μονο την ημερα τυχαια... θελω αν μπορει καποιος να βοηθησει γιατι εχω αρχισει και πιστευω πως αυτο δεν ειναι τυχαιο και πως προκειται κατι να συμβει ή οτι πρεπει εγω ειμαι προορισμενος να κανω κατι . ωραιο φορουμ παρεπιμπτοντως! Θελω μια απαντηση γιατι γινεται αυτο εδω και κατι μηνες .. και παλαιοτερα μπορουσα να προβλεψω κατι μια δυο μερες πριν γινει η και μερικες φορες καποια λεπτα ποιο πριν.. τοτε ενιωθα διαρκως πως ζω την καθε μερα ας ειναι διαφορετικη απο την προηγουμενη για δευτερη φορα... ευχαριστω!