PDA

Επιστροφή στο Forum : Εργα τέχνης στα λασποχωραφα...


ευτυχια
24-07-06, 18:08
Ειμαι νεο μέλος και σας χαιρετω.Χαιρομαι που υπαρχει αυτος ο χωρος για να παραθετουμε τις εμπειριες μας μα πιο πολύ τις αποριες μας...και ναι το ομολογώ..εχω αμετρητες!Δεν γνωριζω εαν το εχετε εξαντλησει αυτο το θεμα γι'αυτο συγχωρεστεμε εαν σας κουραζω. Πριν απο μερικα χρονια, ετυχε να διαβασω για το ανεξηγητο φαινομενο των αγρογλυφικων.Ενθουσιαστηκα, μα κυριως εντυπωσιαστηκα απο το μεγεθος του ταλεντου του δημιουργου και φυσικα απο το μεγεθος της εμπνευσης.Διαβασα θεωριες περι εξωγηινων κτλ αλλα και τις εικασιες περι...ανθρωπινου δακτυλου.Πριν απο μερικους μηνες σε εκπομπη του Χαρδαβελα, ειδα εναν τυπο Αγγλο, αρχιτεκτονας-μηχανικος , ο οποιος σε τηλεφωνικη επικοινωνια που ειχε με ρεπορετρ της εκπομπης,΄΄ομολογουσε΄΄ οτι ειναι ο δημιουργος τους. Και μάλιστα εξηγουσε και πως δουλευει μες τη λασπουρια και το σκοταδι με την βοηθεια του λαπ τοπ του.Και ρωταω εγω: Αφου βγηκε στην tv με τη φατσα του και το ονομα του, δεν θα επρεπε οι Αγγλικες Αρχες να του ασκησουν διωξεις για καταπατηση ξενης περιουσιας κτλ κτλ;Γιατι εγω αν ειχα ενα χωραφι και μια πρωια το εβρισκα με κυκλους και σχεδια περιτεχνα, οσο και αν το θαυμαζα, οταν εβλεπα τη μουρη αυτου να 'ομολογει' για τις καλλιτεχνιες του μεσα στη περιουσια μου,αν μη τι αλλο θα του τραβαγα μια μηνυση, ετσι για να μαθει!Γνωριζει κανεις κατι για αυτη την υποθεσή;Η για τον τυπακο αυτον;

xontro_mpizeli
24-07-06, 18:26
Γεια σου ευτυχια , σε καλοσοριζω στο φόρουμ του μεταφυσικου! Καλή περιήγηση!

Όσον αφορά το θέμα που άνοιξες υπάρχει ήδη ένα παρόμοιο θέμα στην κατηγορία UFO-Εξωγήινοι-Διαστημική στο http://www.metafysiko.gr/forum/showthread.php?t=402 . Οπότε δεν υπάρχει λόγος να ανοίξει εδώ καινούρια κουβέντα.

Ευχαριστώ για την κατανόηση που δείχνεις :)

Κ ξανά καλή περιήγηση στο φόρουμ! :)