PDA

Επιστροφή στο Forum : Αστρική Προβολή ή ΟΧΙ.


Seth
04-01-07, 18:08
Αυτό που θα σας πώ έγινε πρίν 3 χρόνια. Είμουν στο σχολείο και κάναμε μαθηματικά . 'Αρχησα να βαρίεμε υπερβολικα και σκέφτομουν έντονα το walkaman που είχα πάρει μαζί που και ας μου το είχε απαγωρεύσει η μητέρα μου. Και εκεί που κοιτόυσα των πίνακα ,βρέθηκα να κοιτάω των τοίχο του γραφείο μου. Και σαν μην έφτασε μόνο αύτο όταν γύρισα σπίτι και το είπα στην μητέρα μου ,αυτή είπε οτι ένιωσε οτί ημουν εκεί και η ώρα που είπε οτι το ένιωσε την παρουσιά μου ήταν η ίδια που έγω ήμουν εκεί.
Πρόσοχη! Δεν με είδε απλώς με ένιωσε.
Τώρα τα συμπεράσματα δικά σας.

melian
08-01-07, 17:10
Η εμπειρια που ειχες ετσι οπως τη περιγραφεις δε μοιαζει τοσο πολυ με αστρικη προβολη. Μαλλον, ειχες βαρεθει τοσο πολυ στο μαθημα που ασυνειδητα ολο σου το ειναι επιθυμησε να βρισκοσουν σπιτι σου, εκει που ηταν το walkman. Η δυναμη της ασυνειδητης θελησης, δηλαδη της θελησης που πηγαζει βαθια απο μεσα μας και ειναι ανοθευτη απο τις εξωτερικους παραγοντες, ειναι μαλλον το πρωτο σημαντικο σκαλοπατι για να επιτυχουμε καποια πραγματα και γιατι οχι να ανοιξουμε και καποιες "πυλες"... Ισως, σε αυτο να βασιζεται η εμπειρια που ειχες. Ενδεχομενως, η μητερα σου να αντιληφθηκε τη παρουσια σου τηλεπαθητικα. Ολα αυτα βεβαια ειναι απλες εικασιες, αφου μονο εσυ μπορεις να ξερεις τι ακριβως συνεβη, και αν συνεβη.

Seth
09-01-07, 13:02
Το walkman οπως ανέφερα φίλε Melian ήταν μαζί μου και ήθελα να ήταν στο σπίτι.

melian
09-01-07, 13:28
Συγνώμη για την παρερμηνεία. Βέβαια, αυτό δεν αλλάζει πολλά απ΄αυτά που υπέθεσα. Το γεγονός ότι η μητέρα σου αισθάνθηκε την παρουσία σου στο σπίτι ίσως να οφειλέται σε κάποια μορφή τηλεπάθειας. Συχνά, άνθρωποι που έχουν αναπτύξει μια πολύ στενή σχέση μεταξύ τους ισχυρίζονται ότι μπορούν να νιώσουν τα συναισθήματα, χαράς ή λύπης, ο ένας του άλλου και ας βρίσκονται πολύ μακριά.

Κάνοντας μια μικρή έρευνα στο Ίντερνετ σχετικά με αυτό το φαινόμενο βρήκα την εξής ενδιαφέρουσα πληροφορία και την οποία αναφέρω: "Ακόμα μέσα σε μια οικογένεια, συμβαίνει κάποιο μέλος της να έχει αυτή την ξεχωριστή ψυχική ικανότητα. Τις περισσότερες φορές το μέλος αυτό είναι η μητέρα, που μπορεί να αντιληφθεί τον κίνδυνο που απειλεί τα παιδιά της ακόμα και όταν απουσιάζουν." Παραθέτω και το σχετικό λινκ, αν θέλεις να διαβάσεις όλο το άρθρο: http://horoscopes.pathfinder.gr/index.php?page=7&id=125010

Βέβαια στη συγκεκριμένη περίπτωση που αναφέρεις δε διέτρεχες κάποιο κίνδυνο, άλλα που ξέρεις, καμιά φορά η πολύ βαρέμαρα μπορεί να είναι και επικίνδυνη... :D

tsilof
09-01-07, 14:31
Θα συμφωνήσω μάλλον και γω με την φίλη melian ,μιας και τα χαρακτηριστικά της αστρικής προβολής είναι κάπως διαφορετικά.
Να σας παραπέμψω σε αντίστοιχες ενδιαφέρουσες συζητήσεις μέσα στην κοινότητα.
Κάντε μια βόλτα λοιπόν εδώ (http://www.metafysiko.gr/forum/showthread.php?t=1883&highlight=%C1%F3%F4%F1%E9%EA%DE+%F0%F1%EF%E2%EF%EB %DE)
εδώ (http://www.metafysiko.gr/forum/showthread.php?t=205&highlight=%C1%F3%F4%F1%E9%EA%DE+%F0%F1%EF%E2%EF%EB %DE)
αλλά καιεδώ (http://www.metafysiko.gr/forum/showthread.php?t=332&highlight=%C1%F3%F4%F1%E9%EA%DE+%F0%F1%EF%E2%EF%EB %DE)

Seth
09-01-07, 14:41
Ναι ομώς είπα οτι βρέθηκα σπίτι μου ενώ σωματικά ημουν στην τάξη . Ίσως δεν το εξήγησα καλά. Δεν θα το έλεγα τηλεπάθεια αυτό . Στήν τηλεπάθεια δεν μπορεί κάποιος ενω σωματικά βρίσκεται στο σχολείο να βρεθεί σπίτι και να κοιτάει το δωμάτιο του γιατί ήθελε να αφήσει το walkman εκεί. Και ένιωσα εκείνη την στιγμή οτι δεν είμουν σχολείο και το ήξερα. Δεν είχα επαφή με την τάξη. Εστω και να μην ήταν αστρική προβολή , δεν επίμενω , τι άλλο μπορέι να ήταν;

σωτηρης
14-01-07, 03:40
Ναι ομώς είπα οτι βρέθηκα σπίτι μου ενώ σωματικά ημουν στην τάξη . Ίσως δεν το εξήγησα καλά. Δεν θα το έλεγα τηλεπάθεια αυτό . Στήν τηλεπάθεια δεν μπορεί κάποιος ενω σωματικά βρίσκεται στο σχολείο να βρεθεί σπίτι και να κοιτάει το δωμάτιο του γιατί ήθελε να αφήσει το walkman εκεί. Και ένιωσα εκείνη την στιγμή οτι δεν είμουν σχολείο και το ήξερα. Δεν είχα επαφή με την τάξη. Εστω και να μην ήταν αστρική προβολή , δεν επίμενω , τι άλλο μπορέι να ήταν;
κατα τη γνωμη μου δεν ηταν αστρικη προβολη. εχω διαβασει αρκετα σχετικα με το θεμα κ ειμαι σχεδον σηγουρος γι' αυτο που σου λεω. καταρχην για να πετυχεις αστρικη προβολη πρεπει να προσπαθησεις παρα πολυ, να συγκεντρωθεις πολυ καλα κ να κανεις καποια πραγματα ακομα, που σηγουρα μεσα στην ταξη δεν θα μπορουσες να τα κανεις. απο την αλλη πλευρα οταν καταφερνεις αστρικη προβολη βρισκεσαι (αρχικα τουλαχιστον) στον ιδιο χωρο που βρισκεται κ το σωμα σου κ δεν μπορεις να μεταφερθεις ετσι απλα σε εναν εντελως διαφορετικο χωρο. πιστεψε με, ακομα κ για να καταφερεις να "περπατησεις" γυρω απο το σωμα σου χρειαζεται να προσπαθησεις πολυ. ποσο μαλλον για να βγεις απο το δωματιο που βρισκεσαι. θελω να καταληξω στο οτι δεν μεταφερεσαι αστραπιαια οπου να 'ναι. τελος, για να επανελθεις απο την κατασταση αστρικης προβολης στην κανονικη σου κατασταση θα πρεπει να εχεις βαλει ξυπνιτηρι ή τελος παντων να εχεις κανει κατι ετσι ωστε να "ξυπνησεις" διαφορετικα μενεις σε μια φαση που δεν μπορεις να ξεχωρησεις την φαντασια απο την πραγματικοτητα. ισως ολα αυτα να τα ξερεις.. παντως εγω στα λεω για να καταλαβεις πως δεν ειναι κ τοσο απλα τα πραγματα. μπορει απλα να ηταν η ιδεα σου. ισως η αφορητη βαρεμαρα των μαθηματικων (!!) κ η ολη ιστορια με το walkman να σε εκανε να φανταζεσαι κ να σκεφτεσαι τοσο εντονα που το περασες αληθινο. δεν ξερω τι αλλο να υποθεσω. ελπιζω μονο να μην σε μπερδεψα περισσοτερο..

Carvallio
30-01-07, 20:27
Γεια σας παιδια,
με λενε Πανο και παρολο που ειμαι αρκετα παλιο μελος του μεταφυσικου ειχα καιρο να το επισκεφτω και ξεχασα τον κωδικο μου!!!ετσι λοιπον εκανα καινουριο λογαριασμο.αυτο που θελω να σας πω ειναι οτι πριν απο δυο μερες το βραδακι βρισκομουν στο σπιτι μου ξαπλωμενος.οι φιλοι μου ειχαν βγει και εγω επειδη ειχα διαβασμα για τη σχολη δεν μπορουσα να βγω μαζι τους.σκεφτομουν πολυ εντονα που ειχαν παει και θα ηθελα πολυ να βρισκομουν εκει εκεινη τη στιγμη.ενω λοιπον εκανα διαλειμμα απο το διαβασμα μου και σκεφτομουν τα παιδια ξαφνικα ενιωσα να χανω τις αισθησεις μου και το σωμα μου να ελαφραινει :confused: .χωρις να το περιμενω ενιωσα να βρισκομαι με τους φιλους μου και ενω εγω μπορουσα να τους δω εκεινοι δεν μπορουσαν.αυτο διηρκησε περιπου 30 δευτερολεπτα και μετα επανηλθα.τι λετε για αυτο????

Seth
31-01-07, 12:09
Κάτι τέτοιο ήταν αυτό που μου συναίβει και εμένα. έχω διαβάσει βιβλιά και ξέρω πως γίνεται η αστρική προβολή και ευχάριστω όλους σας για την βοήθεια αλλα αυτό που αναφέρει ο Carvallio που μου συνέβει και εμένα πώς το εξηγήτε ?

my_angel
11-02-07, 15:25
Γεια σας παιδια,
με λενε Πανο και παρολο που ειμαι αρκετα παλιο μελος του μεταφυσικου ειχα καιρο να το επισκεφτω και ξεχασα τον κωδικο μου!!!ετσι λοιπον εκανα καινουριο λογαριασμο.αυτο που θελω να σας πω ειναι οτι πριν απο δυο μερες το βραδακι βρισκομουν στο σπιτι μου ξαπλωμενος.οι φιλοι μου ειχαν βγει και εγω επειδη ειχα διαβασμα για τη σχολη δεν μπορουσα να βγω μαζι τους.σκεφτομουν πολυ εντονα που ειχαν παει και θα ηθελα πολυ να βρισκομουν εκει εκεινη τη στιγμη.ενω λοιπον εκανα διαλειμμα απο το διαβασμα μου και σκεφτομουν τα παιδια ξαφνικα ενιωσα να χανω τις αισθησεις μου και το σωμα μου να ελαφραινει :confused: .χωρις να το περιμενω ενιωσα να βρισκομαι με τους φιλους μου και ενω εγω μπορουσα να τους δω εκεινοι δεν μπορουσαν.αυτο διηρκησε περιπου 30 δευτερολεπτα και μετα επανηλθα.τι λετε για αυτο????

Μπόρεσες να επιβεβαιωσεις με τους φίλους σου κάτι ? Οπως αν θυμόσουν τι ρουχα φορουσε κάποιος ή τι κουβέντιαζαν?? ή που κάθοταν ακριβώς με ποια σειρα κτλ? Νομίζω οτι θα ήταν ο καλυτερος τρόπος να επιβεβαιώσεις αν το έζησες ή το ονειρευτηκες.. :)

Seth
11-02-07, 16:55
Ψάχνοντας σε ένα αλλό forum έμαθα οτι αυτό το φαινόμενο ονομάζετε remote viewing "όραση εξ'αποστάσεως" στα ελληνικά. Μήπως κανείς έχει γνώση πάνω στο θέμα? Μπας και βγάλω καμια άκρη επιτέλους.

boogieman
12-02-07, 23:50
....oντως αυτο που εζησες ηταν "remote viewing"...
υπαρχουν πολλοι remote viewers ανα τον κοσμο,και πολλες φορες μαλιστα καποιοι απο αυτους εχουν εκπαιδευτει και χρησιμοποιηθει απο διαφορες στρατιωτικες μοναδες (κυριως υπερδυναμεων),για κατασκοπευτικους κυριως λογους...(εχουν φτασει να δουν και μεχρι την σκοτεινη πλευρα του φεγγαριου...)

αν κανεις ενα μικρο ψαξιμο θα μαθεις πολλα περισσοτερα για το θεμα του "remote viewing"... ;)

NO1
26-02-07, 00:29
καλοι μου φίλοι μπαίνω συντομα στο θέμα. ειδα στον ύπνο μου ΣΉΜΕΡΑ το απογευμα το εξης ονειρο οτι ημουν ξαπλωμένη στο κρέβατι μου κ ενιωθα ύπεροχα σαν να βουλιάζω μέσα στο στρώμα.Αρχισα να νιώθω ζέστη κ φως κ βούλιαζα,βούλιαζα στο στρώμα.Αρχισα να χαμογέλαω κ ενιωθα τοσο ομορφα κ σκεφτηκα...καπως ετσι νιώθεις στον παραδεισο!ξαφνικά αρχισα να αισθανομαι οτι βγαίνω απο το σώμα μου αλλ ενιωθα οτι επιπλεω ολοκληρη.αρχισα λεει να φοβαμαι γιατισκεφτηκα ή πεθαινω ή ειναι αστρικη προβολη.εχω ακουσει κ διαβασει καποια πραγματα για αστρικη προβολη κ σκεφτηκα αμεσως ενα σκοινι να με κραταει στο κρεβατι για να μη φυγω ,τοτε ξαφνικα το σκοινι εγινε κατι σαν κεραυνος??? κ προσπαθουσα απεγνωσμενα να το κρατησω.φοβηθηκα πολυ κ εκανα τα παντα για να ξαναμπω στο σωμα μου παρολο που ενιωθα τελεια.ολα αυτα στο ονειρο.πρωτη φορα μου συμβαινει κ το θυμομουνα πολυ καλα οταν ξυπνησα.παιζει να ηταν αστρικη προβολη?ή απλα ονειρο περιεργο? ευχαριστω για το χρονο σας.

mikaela
26-02-07, 00:38
μου εχει συμβει αρκετες φορες να νιωθω κατι παρομοιο με αυτο που περιγραφεις!με βασικη διαφορα οτι τις περισσοτερες φορες δεν βουλιαζω αλλα αντιθετα νιωθω το σωμα μου να πεταει!η προσγηωση ειναι αποτομη και ξυπναω απο το τρομο της πτωσης!δεν μπορω να σου απαντησω αν οφειλετε σε αστρικη προβολη.. αλλα σιγουρα επρεπε να το απολαυσεις και να μη μπεις στη διαδικασια της σκεψης!σε μια συζητηση που ειχα με καποιους ψυχολογους,φιλους, καποτε μου ειπαν οτι ειναι λαθος να ελεχουμε τα ονειρα μας!κατι που κανω συχνα!

chaoticblue
26-02-07, 00:43
Κατά την ταπεινή μου γνώμη ΝΟ1, ήταν μία κλασσική αστρική προβολή. Κάποιοι λένε και δικαιολογημένα οτι θέλει πολύ προσπάθεια να το πετύχεις. Αλλά όπως και σε όλα τα υπόλοιπα ετσι κι εδω μπαινει ο παράγοντας ταλέντο ας το πούμε έτσι. Προφανώς το τελευταίο είσαι τυχερή και το έχεις. Αν θες και την συμβουλή μου καλλιέργησε το και ΜΗ φοβάσαι. Δεν υπάρχει κανένας λόγος.

NO1
26-02-07, 00:53
Aν μπορεις σε παρακαλω καποια στιγμη θα ήθελα να μου εξηγησεις πιο αναλυτικα τι εννοεις κ γιατι. πχ πως μπορω να το καλιεργησω.οπως κ το τι σε κανει να πιστευεις πως οντως ηταν αστρ.προβ. κ οχι κατι αλλο.εχεις παρομοια εμπειρια?τι γνωριζεις?κ οσο για το ταλεντο μαλλον το αντιθετο γιατι οταν το δοκιμασα με μια φιλη παλια καταντησαμε να γελαμε με το οτι θα ειμαι το τελευταιο ατομο στη γη που θα το καταφερω αφου μου ειναι πολυ δυσκολο να χαλαρωνω... ευχαριστω για το ενδιαφερον περιμενω απαντηση.

chaoticblue
26-02-07, 01:04
Αμεση απάντηση μιας που είμαι μέσα. Πως να το καλιεργήσεις. Θα το έχεις ακούσει σίγουρα το τροπάριο (και οχι εσφαλμένα) διαλογισμός. Αν θες την γνώμη μου δεν σου χρειάζεται. Κατσε στο κρεβάτι όπως έγινε εκείνη την φορά κλείσε τα μάτια και χαλάρωσε. Θα το πετύχεις. Οχι την πρώτη φορά μάλλον αλλά θα το πετύχεις αν προσπαθήσεις. Το οτι το πετυχες ήδη είναι ένδειξη οτι μπορείς να ακολουθήσεις αυτό το μονοπάτι. Πως είμαι σίγουρος? Τα όσα γράφεις είναι σαν να βλέπω τις περιγραφές για τα χαρακτηριστηκά της α.π. Τέλος το οτι δεν το πέτυχες με την φίλη σου λέει ενα ωραίο τίποτα. Αυτά τα πράγματα θέλουν πάνω απο όλα ηρεμία και δεν είναι χαβαλές. Μπορεί να ακούστηκαν λίγο "σαμανικά" τα οσα είπα αλλά έτσι είναι αυτά τα ζητήματα. Ελπίζω να βοήθησα.

NO1
26-02-07, 01:11
ΜΕ ΕΠΙΑΣΕΣ!!!!ΔΗΛ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΟΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟς ΟΤΙ ΠΡΙΝ ΚΑΠΟΙΕς ΜΕΡΕς ΜΟΝΟ ΑΡΧΙΣΑ ΤΑΙ ΤΖΙ Κ ΔΙΑΛΟΓΙΣΜΟ Ε??ΚΑΛΑ ΦΡΙΚΑΡΑ ΤΩΡΑ!!!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΦΙΛΕ ΘΑ ΤΟ ΨΑΞΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ,ΑΛΛΑ ΟΜΟΛΟΓΩ ΠΩς ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΜΕ ΤΑ ΕΛΑΧΙΣΤΑ ΠΟΥ ΞΕΡΩ.

Giannoulis
19-05-07, 19:52
Γεια σας φιλοι μου....Ειμαι καινουριος εδω πολυ καινουριος...Ηθελα να πω οτι εχτες εζησα μια πρωτογνωρη εμπειρια ειμουν τοσο κοντα στο να αφησω το σωμα μου ομως ηταν κατι που με τρομαξε πολυ και μου τα χαλασε ολα.....ειχα μια εντονη ταχυπαλμια που χτυπουσε τοσο γρηγορα,τοσο δυνατα που με φοβησε.Μετα απο κανενα 10λεπτο συνηλθα...Αλλα ενας φιλος μου που ειναι μεσα σε αυτα δηλ εχει ασχοληθει παρα πολυ λεει οτι οταν καταφερεται να κανεται αστρικη προωολη καλο ειναι να μην πατε πολυ μακρυα γιατι υπαρχουν οντοτητες που μπορει να σας κραυησουν...και μετα να ερθει ο θανατος στο πραγματικο σωμα...Κ τελος οταν θελετε να καταφερεται την αστρικη προβολη να μην σκεφταιστε οτι οταν τα καταφερεται να πατε να κανετε κατι κακο γιατι ποτε δεν τθ τα καταφερετε....Καλη επιτυχεια σε οτι κανετε...

Elise Carrington
19-05-07, 21:09
Συχνά, άνθρωποι που έχουν αναπτύξει μια πολύ στενή σχέση μεταξύ τους ισχυρίζονται ότι μπορούν να νιώσουν τα συναισθήματα, χαράς ή λύπης, ο ένας του άλλου και ας βρίσκονται πολύ μακριά.



Εμενα αυτο μου συμβαινει τα τελευταια 13 χρονια με καποιο ατομο το οποιο δεν εχω γνωρισει σε αυτη την ζωη ομως ειχα για χρονια ονειρα και οραματα με σκηνες απο προηγουμενες ζωες. Αφου δεν τον εχω γνωρισει προσωπικα, πως ξερω για την υπαρξη του; Απλα, ειναι διασημος. Ειναι πολυ επωδυνο να νιωθεις τα συναισθηματα ενος ανθρωπου ο οποιος δεν ειναι συναισθηματικα υγιης* και ο οποιος παιρνει ποτε ναρκωτικα ποτε ψυχοφαρμακα. Τον τελευταιο καιρο παιρνει αντικαταθλιπτικα και τον νιωθω γυρω μου λιγοτερο. Ομως για παρα πολλα χρονια, ενιωθα καθημερινα την παρουσια του μες το χωρο μου, σαν να ηταν μεσα στην αυρα μου...

Πολλα απο αυτα τα οποια ενιωθα κατα καιρους η εβλεπα σε ονειρα, εχουν επαληθευθει απο γεγονοτα που συνεβησαν στη ζωη του, απο συνεντευξεις που εχει δωσει αλλα και απο τους στιχους τραγουδιων(ειναι μουσικος/τραγουδιστης).

Πριν με ρωτησει κανεις αν προσπαθησα ποτε να επικοινωνησω μαζι του ναι, του εστειλα τρια-τεσσερα γραμματα απο τα οποια πιστευω οτι πηρε τα δυο η και τα τρια και καποια στιγμη προσπαθησα να τον συναντησω αλλα δεν τα καταφερα. Επισης για καποια χρονια ημουν σε φορουμ στο ιντερνετ αφιερωμενα σε αυτον τα ποια ξερω οτι διαβαζε.

Δεν μιλαω για αυτο το θεμα παρα σε ελαχιστα ατομα αλλα σημερα οταν διαβασα αυτο το topic κατι με επιασε και να, σας ειπα τα παραπανω. Υπαρχουν πολλα αλλα ομως δεν θελω να επεκταθω αυτη τη στιγμη...Εχω βαρεθει να κουβαλαω ενα τετοιο μυστικο. Προσπαθω να κανω υπομονη αλλα με οσα εχουν γινει το βρισκω πολυ δυσκολο.

Ειναι μια τρελη, out-of-this-world ιστορια και καλως η κακως ειναι η ιστορια της ζωης μου.




*χωρις αυτο να σημαινει τοι δεν ειχα/εχω κατα καιρους τα δικα μου emotional issues. Αλλα καμμια σχεση με αυτα που νιωθω απο την δικη του πλευρα και σιγουρα ολη αυτη η υποθεση μου εχει δημιουργησει ενα δευτερευον ψυχολογικο stress.

Articun
29-06-07, 01:09
Ρε παιδιά, σχεδόν κάθε νύχτα προσπαθώ με όσες τεχνικές ξέρω να επιτύχω αστρική προβολή αλλά τίποτα... Είμαι κατδικασμένος να μην πετάξω ποτέ!!! Παρ' όλα αυτά, αυτό που καταφέρνω, είναι να νοιώθω το σώμα μου αρκετά καλά και ενέργεια γύρω μου. όμως όσες φορές, νοιώθω κάτι να με τραβάει προς τα έξω, μένει εκεί, στο τράβηγμα...
Υπάρχει μήπως, λέω μήπως κάποιος βετεράνος του θέματος να μας πεί τπτ?

Ierofantis
30-06-07, 18:08
Αγαπητέ Φίλε.....


Το να προσπαθεί κάποιος να μεταβεί απο το υλικό πεδίο στο αστρικό (αστρική προβολή) δέν είναι τόσο απλή υπόθεση. Οι Γιόγκοι στην ανατολή όπως και οι Βουδιστές το πετυχαίνουν μετά απο πάρα πολλά χρόνια εκπαίδευσης και εσωτερικής μάχης. Δέν είναι κάτι το αδύνατον φυσικά. Αλλά δέν είναι και κάτι τόσο απλό όπως μερικοί γελοίοι θέλουν τα τελευταία χρόνια να το παρουσιάσουν...Προσωπικά έχω πραγματοποιήσει αστρικό ταξίδι και μάλιστα ανώτερης σφαίρας επιρροής αλλά όχι συνειδητά. Δέν μπορώ να αποκαλύψω τί και πώς...αλλά φυσικά γνωρίζω αυτό που έζησα 2 φορές έως σήμερα στην ζωή μου. Συνειδητά αστρικό ταξίδι δέν νομίζω να προσπαθήσω ουδέποτε να επιχειρήσω διότι το θεωρώ ανούσιο. Δέν βλέπω τον λόγο να ταξιδεύουμε στο αστρικό πεδίο. Τί νομίζεις πώς θα πετύχεις με αυτό; Ο Σκοπός και ο Στόχος είναι το βασικότερο για όλα πιστεύω. Πρώτα ξεκαθάρισε τους λόγους που θές να κάνεις αστρικό ταξίδι και μετά ξεκίνησε εντατικά τις προσπάθειες σου. Πρώτα όμως μάθε άψογο διαλογισμό...¶ψογα Οραματισμό...Τελειοποίησε την συγκέντρωση σου. Νιώσε πρώτα τα ενεργειακά κέντρα του σώματος σου..Μελέτησε την βιο-ενεργειακή σου δομή και κατασκευή...Νιώσε κάθε κύτταρο σου και μετά προσπάθησε για αστρική προβολή. Οι βουδιστές για παράδειγμα...Δέν χρησιμοποιούν για πλάκα την διαδικασία της αστρικής προβολής και φυσικά όχι για να κάνουν ταξιδάκια σε ένα άγνωστο για εμάς πεδίο....Το έχουν για ανώτερους λόγους και πολύ σπάνια χρησιμοποιούν αυτήν την τεχνική...

Πρωτού προσπαθήσεις το οτιδήποτε....Ρώτησε τον εαυτό σου τον λόγο που θέλει να το καταφέρει αυτό......Εγώ έως σήμερα δέν βρίσκω λόγο για να αρχίσω προσπάθειες για αστρικά ταξίδια ενώ διαλογισμό-οραματισμό και ασκήσεις συγκέντρωσης κάνω πολλά χρόνια με ιδιαίτερη επιτυχία...

Ελπίζω να σε βοήθησα έστω και στο ελάχιστο...

Φιλικά
Ιεροφάντης

burzum
01-07-07, 22:36
Η ποιο πετυχημένη μέθοδος πάντως είναι όταν κάποιοι τραβάνε το αστρικό σου σώμα εφ' όσον τους το ζητήσεις.Τώρα ποιοί και πότε...Εργασία για το σπίτι. :)

Bilibakos
21-09-07, 15:35
Χαιρετω ολο το Forum. Ειμαι καινουριο μελος και αυτο ειναι το πρωτο μου μηνυμα. Με τη σειρα μου θα ηθελα να σας παραθεσω τη δικη μου προσωπική εμπειρια. Οταν ημουνα μικροτερος, καναμε το εξης, για το οποιο εχω πλεον τη χειροτερη αποψη καθως πιστευω πως ειναι εξαιρετικα επικινδυνο (μην το δοκιμασετε :D ): Ο ενας γονατιζε και επαιρνε πολλες και γρηγορες ανασες, σηκωνοταν γρηγορα, γεμιζε τα πνευμονια του, και κολλαγε την πλατη του στον τοιχο.Ο αλλος πιεζε το στηθος του πρωτου με δυναμη για λιγα δευτερολεπτα. Απο τη στιγμη που εξεπνεε, δεν αντιλαμβανοταν τιποτα απο τον εξω κοσμο για λιγη ωρα. Τα αποτελεσματα ηταν διαφορετικα για τον καθενα. Ενας φιλος μου επεσε ακτω και χτυπαγε το κεφαλι του στην ασφαλτο. Οταν μου το εκαναν δευτερη φορα, επεσα κατω και δεν ανεπνεα. Απο εκεινη τη στιγμη μεχρι να με συνεφερουν (με πολλα[B] και [B]δυνατα χαστουκια, ενιωσα και εβλεπα τα παντα στη Γη και πως βρεθηκα στο διαστημα και την κοιταζα. Ειναι καπως δυσκολο να το εξηγησω, βεβαια... ΕΙναι αστρικη προβολη η κατι αλλο;

beetlejuice
21-09-07, 15:47
Καλως ορισες Biblakos ;)

Μικροι συνηθιζαμε να λεμε "Θα σου δωσω μια μπουνια και θα βλεπεις αστερακια", παρασυρομενοι ισως και απο τα cartoons! Νομιζω πως το παραδειγμα μου αυτο δε διαφερει και πολυ απο το... παιχνιδι (οι Θεοι να το κανουν :p )που επαιζες εσυ και οι φιλοι σου. Φαινεται πως ειχες χασει τις αισθησεις σου για λιγο, αν και θα ηθελα να μας εξηγησεις λιγο καλυτερα τι ακριβως εννοεις με το "ενιωσα και εβλεπα τα παντα στη Γη. Παντως κατα την ταπεινη μου γνωμη αυτο που εζησες δεν εχει καμια σχεση με Α.Π.

Bilibakos
21-09-07, 16:07
Ευχαριστω και εγω με τη σειρα μου για το καλωσορισμα. Οντως, εκεινη τη στιγμη, εχασα καθε επαφη με το σωμα μου. Απ' οτι θυμαμαι, βρεθηκα εξω απο τη Γη να παρατηρω τα παντα πανω της. Σαν να ειχα ενα τηλεκοντρολ και να εβλεπα οποιο μερος ηθελα. Παραληψη μου οτι το παιδι που με συνεφερε ειπε πως τα 30 περιπου δευτερολεπτα που διηρκησε αυτο δεν ανεπνεα.

mars
07-10-07, 17:57
Αυτό που θα σας πώ έγινε πρίν 3 χρόνια. Είμουν στο σχολείο και κάναμε μαθηματικά . 'Αρχησα να βαρίεμε υπερβολικα και σκέφτομουν έντονα το walkaman που είχα πάρει μαζί που και ας μου το είχε απαγωρεύσει η μητέρα μου. Και εκεί που κοιτόυσα των πίνακα ,βρέθηκα να κοιτάω των τοίχο του γραφείο μου. Και σαν μην έφτασε μόνο αύτο όταν γύρισα σπίτι και το είπα στην μητέρα μου ,αυτή είπε οτι ένιωσε οτί ημουν εκεί και η ώρα που είπε οτι το ένιωσε την παρουσιά μου ήταν η ίδια που έγω ήμουν εκεί.
Πρόσοχη! Δεν με είδε απλώς με ένιωσε.
Τώρα τα συμπεράσματα δικά σας.

Φίλε seth.

Το γεγονός που θα μπορούσε να οδηγήσει την σκέψη πως επρόκειτο
για αστρική προβολή, είναι το ότι έβλεπες το τοίχο του γραφείου σου.
Όμως αυτό μόνο το γεγονός δεν επιβεβαιώνει κάτι τέτοιο.
Αν επρόκειτο για αστρική προβολή, θα έβλεπες και τον άλλο χώρο.
Επίσης αν ήταν ακούσια αστρική προβολή, θα είχε σίγουρα επαναληφθεί
στα τρία χρόνια που πέρασαν.
Το πιο πιθανό είναι πως πρόκειται για μία στιγμή ενορατικής κατάστασης
και επικοινωνίας με την μητέρα σου.

Φιλικά.

ageras
10-05-10, 14:21
η αστρική προβολή δε γίνετε μόνον όταν είμαστε στο κρεβάτι και πάμε να κοιμηθούμε.αυτό μπορεί να συμβεί οποιαδήποτε στιγμή ακούσια η ekousia.de έχει ώρες που αυτό γίνετε και ώρες που παύει."στασχετο" τις πιο πολλές φορες μπορεί να ginei.ite από συναισθηματική φόρτιση είτε έτσι γιατί τόχουμε δουλέψει μέσα μας και το κάνουμε.καλο είναι να μην το ζορίζουμε να το αφήνουμε να γίνετε μονο του.μην σπρώχνουμε καταστάσεις μην γίνουν mpoumerank και μας τρομάξουν.:eek:

η μάνα σου φαίνεται είναι δεκτική σε τέτοια και το αντιλήφθηκε και ας μην κατάλαβε τι έγινε.αυτόματα ο οργανισμός της επικοινώνησε με εσένα.

noname383838
25-06-11, 01:00
Γεια!! γράφτηκα μόλις σήμερα και ο λόγος είναι ότι πριν 6-7 περίπου χρόνια συνέβη κάτι που δεν μπορούσα να εξηγήσω ούτε να συζητήσω με κάποιον (εκτός από την αδερφή μου) γιατί φοβόμουν ότι θα αντιμετωπιστώ κάπως.Ένα βράδυ ενώ κοιμόμουν στο εξοχικό μου αισθάνθηκα (χωρίς η αλήθεια είναι να θυμάμαι πότε ακριβώς άρχισε αυτό) να είμαι έξω από το σώμα μου και συγκεκριμένα όσο και αν ακούγεται κάπως και έβλεπα ειλικρινά το σώμα μου ξαπλωμένο στο κρεβάτι.Ένιωθα όμως πολύ άσχημα γιατί δεν μπορούσα να ορίσω την κίνηση μου παρά μόνο ελάχιστα και πολύ αργά απομακρυνόμουν πιο πέρα.Κάτι σαν οντότητα ένιωθα πως με έπαιρνε μακριά για πάντα όμως το θυμάμαι έντονα αυτό !!!Κάτι όμως σκοτεινό (και ακαθόριστο δεν έβλεπα ξεκάθαρα κάποια μορφή).Εγώ τότε ήμουνα μικρούλα και δεν ήξερα από αυτά και νόμιζα ότι πεθαίνω και ότι ας πούμε δεν ήμουν καλός άνθρωπος και τιμωρούμαι και πηγαίνω στην κόλαση.Και φοβόμουνα πάρα πολύ και είχα ένα πολύ δυσάρεστο συναίσθημα και άρχισα να παρακαλώ την Παναγία να μου δώσει μια ακόμα ευκαιρία υποσχόμενη ότι θα προσπαθήσω να είμαι πιο καλή κτλ..Τότε ένιωσα μια καλή ύπαρξη (τότε το σύνδεσα με την Παναγία χωρίς όμως και τώρα να το αποκλείω) και υπήρξε μία μεγάλη αναμόνη όπου αποφασιζόταν αν τελικά θα επιστρέψω με αποτέλεσμα εγώ να φοβάμαι ολο και περισσότερο!!! ¶ρχισα τελικά να επιστρέφω στο σώμα μου αλλά πάρα πολύ αργά και μάλιστα με τον τρόπο που κοιμόμουν(ήμουνα ανάσκελα κοιμισμένη και από πιο ψηλά που ήμουνα σε αυτήν την θέση επέστρεφα χωρίς να με βλέπω στην άυλη ας πούμε κατάσταση αλλά το ήξερα δεν ξέρω πως!!)Το πιο περίεργο όμως ήταν ότι για αρκετή ώρα ήμουνα σχεδόν μέσα στο σώμα μου αλλά και όχι ταυτόχρονα λίγο πιο πάνω και προσπαθούσα εναγωνίως να επιστρέψω και δεν μπορούσα!!Και με το που μπαίνω ανοίγω χαρούμενη τα μάτια μου και μπόρεσα εν τέλει να κινηθώ μετά από λίγα λέπτα. Τότε δεν ήξερα τι μπορεί να είναι και φοβόμουν να το πω μην με περάσουν για τρελή!Όμως ξέρω ότι ούτε το φαντάστηκα ούτε το ονειρεύτηκα,το έζησα.Πριν λιγο καιρό άκουσα για την αστρική προβολή.Δεν ξέρω αν ήταν κάτι τέτοιο απλά όπως και να έχει θα το εκτιμούσα αν κάποιος μπορούσε να μου δώσει μια απάντηση για το τι μπορεί να ήταν!!

Angelika28970
03-07-11, 18:17
Γεια!! γράφτηκα μόλις σήμερα και ο λόγος είναι ότι πριν 6-7 περίπου χρόνια συνέβη κάτι που δεν μπορούσα να εξηγήσω ούτε να συζητήσω με κάποιον (εκτός από την αδερφή μου) γιατί φοβόμουν ότι θα αντιμετωπιστώ κάπως.Ένα βράδυ ενώ κοιμόμουν στο εξοχικό μου αισθάνθηκα (χωρίς η αλήθεια είναι να θυμάμαι πότε ακριβώς άρχισε αυτό) να είμαι έξω από το σώμα μου και συγκεκριμένα όσο και αν ακούγεται κάπως και έβλεπα ειλικρινά το σώμα μου ξαπλωμένο στο κρεβάτι.Ένιωθα όμως πολύ άσχημα γιατί δεν μπορούσα να ορίσω την κίνηση μου παρά μόνο ελάχιστα και πολύ αργά απομακρυνόμουν πιο πέρα.Κάτι σαν οντότητα ένιωθα πως με έπαιρνε μακριά για πάντα όμως το θυμάμαι έντονα αυτό !!!Κάτι όμως σκοτεινό (και ακαθόριστο δεν έβλεπα ξεκάθαρα κάποια μορφή).Εγώ τότε ήμουνα μικρούλα και δεν ήξερα από αυτά και νόμιζα ότι πεθαίνω και ότι ας πούμε δεν ήμουν καλός άνθρωπος και τιμωρούμαι και πηγαίνω στην κόλαση.Και φοβόμουνα πάρα πολύ και είχα ένα πολύ δυσάρεστο συναίσθημα και άρχισα να παρακαλώ την Παναγία να μου δώσει μια ακόμα ευκαιρία υποσχόμενη ότι θα προσπαθήσω να είμαι πιο καλή κτλ..Τότε ένιωσα μια καλή ύπαρξη (τότε το σύνδεσα με την Παναγία χωρίς όμως και τώρα να το αποκλείω) και υπήρξε μία μεγάλη αναμόνη όπου αποφασιζόταν αν τελικά θα επιστρέψω με αποτέλεσμα εγώ να φοβάμαι ολο και περισσότερο!!! ¶ρχισα τελικά να επιστρέφω στο σώμα μου αλλά πάρα πολύ αργά και μάλιστα με τον τρόπο που κοιμόμουν(ήμουνα ανάσκελα κοιμισμένη και από πιο ψηλά που ήμουνα σε αυτήν την θέση επέστρεφα χωρίς να με βλέπω στην άυλη ας πούμε κατάσταση αλλά το ήξερα δεν ξέρω πως!!)Το πιο περίεργο όμως ήταν ότι για αρκετή ώρα ήμουνα σχεδόν μέσα στο σώμα μου αλλά και όχι ταυτόχρονα λίγο πιο πάνω και προσπαθούσα εναγωνίως να επιστρέψω και δεν μπορούσα!!Και με το που μπαίνω ανοίγω χαρούμενη τα μάτια μου και μπόρεσα εν τέλει να κινηθώ μετά από λίγα λέπτα. Τότε δεν ήξερα τι μπορεί να είναι και φοβόμουν να το πω μην με περάσουν για τρελή!Όμως ξέρω ότι ούτε το φαντάστηκα ούτε το ονειρεύτηκα,το έζησα.Πριν λιγο καιρό άκουσα για την αστρική προβολή.Δεν ξέρω αν ήταν κάτι τέτοιο απλά όπως και να έχει θα το εκτιμούσα αν κάποιος μπορούσε να μου δώσει μια απάντηση για το τι μπορεί να ήταν!!

γεια!!δεν ξερω τι ηταν αλλα μπορει να ηταν και αστρικη προβολη.πως ενιωσες λιγο πριν βγεις απο το σωμα σου??

noname383838
08-07-11, 20:46
Δεν θυμάμαι ξεκάθαρα το πώς άρχισε. Πάντως θυμάμαι ότι κατά την διάρκεια δεν ένιωθα άνετα και δεν μπορούσα να ελέγξω την κίνησή μου παρά ελάχιστα.

Ελευθέριος Παλιγγίνης
08-07-11, 23:16
για αρκετή ώρα ήμουνα σχεδόν μέσα στο σώμα μου αλλά και όχι ταυτόχρονα λίγο πιο πάνω και προσπαθούσα εναγωνίως να επιστρέψω και δεν μπορούσα!!Και με το που μπαίνω ανοίγω χαρούμενη τα μάτια μου και μπόρεσα εν τέλει να κινηθώ μετά από λίγα λέπτα

Αυτό το σημείο της περιγραφής σου είναι που μου επιβεβαίωσε οτι περιγράφεις αληθινό βίωμα. Οι δύο αυτές προτάσεις. Αυτά είναι τα αντικειμενικά και αναμφισβήτητα, που πιστεύω θυμίζουν αντίστοιχη κατάσταση πολλών. Τα υπόλοιπα έχουν αλλοιώσεις "θεωρητικού υποβάθρου", πρόσφατων προσλαμβανουσών παραστάσεων καθώς και πεποιθήσεων.

noname383838
11-07-11, 11:24
Ναι αλλά δεν καταλαβαίνω τι ήταν!Γιατί διαβάζοντας το θέμα είδα ότι την αστρική προβολή πρέπει να την επιδιώξεις σωστά?εγώ τότε ούτε ακουστά δεν ήξερα τι είναι αυτό.και επίσης λένε ότι είναι και κάτι πολύ δύσκολο και να θες να το κάνεις.άρα μπορεί να ήταν αυτό και αν όχι τι ήταν ?και μπορεί να ξανασυμβεί? ρωτάω γιατί δεν καταλαβαίνω και ούτε θα ήθελα να ξαναγίνει κάτι τέτοιο. υπάρχει περίπτωση να επαναληφθεί και αν ναι πώς το αποφεύγουμε?

Ελευθέριος Παλιγγίνης
11-07-11, 12:00
Όλα όσα γίνονται με οδηγίες, μπορούν να γίνουν και χωρίς να το επιδιώξει το άτομο, εάν συμπέσουν συνθήκες και βρεθεί σε συγκεκριμένη κατάσταση εγκεφαλικής λειτουργίας.

Κάποιος που θέλει να το αποφύγει, πρέπει να πάψει να ασχολείται με αυτά τα θέματα ακόμη και θεωρητικά, ενώ παράλληλα πρέπει να φροντίσει να απασχολείται πολύ με άλλα, ώστε να μην έχει πολύ ελεύθερο χρόνο χαλάρωσης.

Επί πλέον μην δίνεις σημασία σε ό,τι σχετικό τυχόν παρουσιαστεί ή δικαιολόγησέ το "υλιστικά" ως φυσιολογικό και φανταστικό, και σιγά σιγά θα ξεχαστεί.