PDA

Επιστροφή στο Forum : Ακυρώθηκε το ταξίδι για την Κούφια Γη!


beetlejuice
25-07-07, 20:38
http://www.voyagehollowearth.com/images/index_03b.gif


Αληθεια θυμαστε εκεινο το προγραμματισμενο ταξιδι για την αναζητηση της εισοδου της Κουφιας Γης στο Β. Πολο; Συμφωνα με το προγραμμα οι τολμηροι ταξιδιωτες επρεπε να ειχαν επιστρεψει απο τον Αδη την προηγουμενη εβδομαδα!

Το ταξιδι ομως δεν εγινε -και μαλλον δε θα γινει ποτε-!

Οπως πληροφορουμαστε απο το http://www.voyagehollowearth.com/ ,απεβιωσε προσφατα ο Steve Currey ο οποιος ειχε μεσολαβησει για την ενοικιαση του ρωσικου παγοθραυστικου ΥΑΜΑL που θα μετεφερε τους εξερευνητες βορεια, ετσι οι υπολοιποι διοργανωτες αποφασισαν εις μνημην του να ακυρωσουν τα προγραμματισμενα ταξιδια. Κριμα και περιμενα με ενδιαφερον τα αποτελεσματα και τις εμπειριες του ταξιδιου τους... :rolleyes:

boogieman
26-07-07, 03:01
...πραγματικα κριμα για την ακυρωση αυτης της αποστολης... :(

...παρολ' αυτα ετοιμαζεται ενα αλλο team για την ιδια δουλεια...
και θα γυρισουν ταυτοχρονα και ενα ντοκυμαντερ με το τι γινεται καθολη τη διαρκεια αυτης της αποστολης...
το ταξιδι ετοιμαζεται για το καλοκαιρι του 2008 νομιζω...και υπαρχουν ακομα κενες θεσεις για οσους ενδιαφερονται...χαχα..
πραγματικα οσοι ειναι "της Περιπετειας'...και εχετε ορεξη μπορειτε να το τσεκαρετε στο site....
για περισσοτερα δειτε:

http://www.phoenixsciencefoundation.org/apex.htm

πιστευω θα ειναι πολλυ ενδιαφερον....
...καλο ταξιδι και καλη τυχη σε ολους τους pioneers εξερευνητες... ;)

quendi
26-07-07, 03:55
Τώρα τι να πω.. και που ακυρώθηκε δεν χάσαμε τίποτα. Όποιος θέλει να χάσει το χρόνο του για να κυνηγάει ανυπόστατες θεωρίες ας πάει.. τουλάχιστον θα αξίζει το ταξίδι στον πόλο! Για τη Κούφια Γη τα έχουμε πει εμπεριστατωμένα στο παρελθόν με τις γνωστές συνέπειες..

agaliarep
26-07-07, 08:37
Φίλε quendi, θα διαφωνήσω. Δεν έχει σημασία ο προορισμός, αλλά το ταξίδι. Γιατί πρέπει να με αφορά εμένα το ταξίδι κάποιου άλλου στον Βόρειο Πόλο; Ίσως δεν έπρεπε, απλά τα ταξίδια των τρίτων, αφήνουν όλους εμάς να ονειρευόμαστε ότι κάποτε θα τα κάνουμε… Καλό ταξίδι λοιπόν…

AVATARGR
26-07-07, 12:37
Φίλοι μου καλησπέρα σας.

Φίλε quendi αναφέρεις........
<<Τώρα τι να πω.. και που ακυρώθηκε δεν χάσαμε τίποτα. Όποιος θέλει να
χάσει το χρόνο του για να κυνηγάει ανυπόστατες θεωρίες ας πάει..
τουλάχιστον θα αξίζει το ταξίδι στον πόλο!>>

Φίλε μου ανυπόστατες θεωρίες κυνηγούσε και ο Ε. ΣΛΗΜΑΝ...
Αλλά βρήκε την ΤΡΟΙΑ.
Ανυπόστατες θεωρίες κυνηγούσε και ο ΚΟΛΟΜΒΟΣ...
Ανυπόστατες θεωρίες κυνηγούσε και ο ΑΝΔΡΟΝΙΚΟΣ..

Μακάρι να υπήρχαν και πολλοί άλλοι που να κυνηγούσαν το ανυπόστατο και
το αδύνατο.

Ευχαριστώ.

beetlejuice
26-07-07, 13:13
Ταυτιζομαι απολυτα με την απαντηση του agaliarep, quendi. :)
Ακομα και εαν πιστευουμε ακραδαντα οτι η θεωρια της κουφιας Γης ειναι...κουφια, σημασια εχει το ταξιδι, οι εμπειριες, οι συζητησεις με τους συνταξιδιωτες, "κατι περιεργο που ειδε καποιος ξαφνικα", τα ευτραπελα και αλλα παρομοια. Δε νομιζω να ειναι λιγοι αυτοι μεσα απο το φορουμ που θα ηθελαν να βρεθουν πανω στο παγοθρευστικο! Θα ειχαμε και δορυφορικο ιντερνετ για να μπαινουμε που και που στο φορουμ!! :D

the_black_planet
06-02-11, 18:08
Ξέθαψα αυτό το θέμα πρόσφατα μαζί με κάτι παλιά περιοδικά και με έχει φάει η περιέργια,παρά τις υποσχέσεις των μελών της σελίδας ότι θα πραγματοποιηθεί τελικά το ταξίδι,αυτό προφανώς δεν έγινε.Γνωρίζει κανείς τίποτα για την υπόθεση;Ρητορικά ρωτάω γιατί εξ'όσων έχω υπόψην μου στο ίντερνετ δεν υπάρχει καμία νεώτερη πληροφόρηση.Γράφω το ποστ αυτό για την περίπτωση που έχει ανακαλύψει κάποιος κάτι αλλά και για για να εκφράσω τον προβληματισμό μου για όλες αυτές τις υποθέσεις που γράφονται με πομπώδη τρόπο μια φορά στα ΜΜΕ,ακόμα και στα "σοβαρά",και μετά απόλυτη σιωπή,ας μην μιλήσω καλύτερα για τους περίεργους θανάτους όπως του συνταξιδιώτη Steve Currey...:(

morfeas3kala
12-11-12, 19:16
τελικά τι έγινε?φτάσαμε στο τέλος του 2012..πήγαν μέχρι εκεί η όχι?

SAM_502
12-11-12, 20:03
Οπως πληροφορουμαστε απο το http://www.voyagehollowearth.com/

τελικά τι έγινε?φτάσαμε στο τέλος του 2012..πήγαν μέχρι εκεί η όχι?



Our hearts and prayers go out to the Currey family on the passing of Steve Currey. He lived life as we all should and will be deeply missed. We miss you Steve...
As a result, this site has been closed and all future trips have been cancelled.

Δεν έγινε η αποστολή