PDA

Επιστροφή στο Forum : παραξενη φωτο

Δημητρης. onisis1@hotmail
10-12-07, 20:47
:confused: μηπωσ καποιο μελος εχει για μια φωτο με ενα κοριτσακι που δεν μπορεισ να το δεις πανω απο μερικα δευτερολεπτα?

SAM_502
10-12-07, 20:51
εαν λέμε για την ίδια φωτο ειναι ενας αστικος μυθος,κατ εμε.

αντεχεις να τη δεις μέχρι να βαρεθεις.καπου έλεγε οτι τρελενεσαι και αλλα παρομοια.

10-12-07, 20:55
ειναι με ενα κοριτσακι που αν δεν κανω λαθος ειναι σε ενα σχολειο. πωσ μπορω να βρω τι φωτο που λες?

SAM_502
10-12-07, 20:59
δυστυχως τη πετυχα στο γοογλη πριν καμμια βδομαδα,με λεξεις apocryfa,occult

κατι τετοιο είχα βαλει.είχε και επεξήγηση και τετοια.αλλα οπως σου ειπα κατ εμε δεν ειναι τιποτα.δεν ξέρω αν καποιος την εχει σωσει ή δει τη φωτο για την οποια λεμε.εγω δε τη κρατησα.

10-12-07, 21:05
Ευχαριστω πολυ!

Oddb@llSoul
10-12-07, 22:31
...Γεια αυτή τη φωτό λέτε;

http://www.unexplained-mysteries.com/gallery/displayimage.php?album=topn&cat=0&pos=3

Φάρσα...

SAM_502
10-12-07, 22:35
Μπραβο ρε Oddb@llSoul,νεπ αυτη,οχι ακριβως φαρσα,η φωτο ειναι απλως κατι που εφτιαξε καποιος και μετα καποιοι κοτσαραν ενα μυθο,ενα στορυ αν θες.

για μενα μακραν η πιο τρομακτικη φωτο ηταν και θα ειναι το αυτο του κινγκ,αυτος ο κλοουν,ακομα και τωρα τη βρισκω αποκρουστικη το λιγοτερο.

Επισης τρομακτικοι ειναι οι δαιμονες οπως τους απεικονιζουν οι ιαπωνες.

Oddb@llSoul
10-12-07, 23:03
Επισης τρομακτικοι ειναι οι δαιμονες οπως τους απεικονιζουν οι ιαπωνες.

Ουδεν σχόλιο....Όταν είχα δεί "Το Μάτι" τα χρειάστηκα... :eek: :eek: :D

Πάντως η φωτό αυτή είναι όλα τα λευτά...Φαντάσου να είσαι στην μία άκρη του διαδρόμου και να σου έρχεται έτσι αιωρούμενη....

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!

ΣΚΟΥΜΠΙ-ΝΤΟΥ!!! ΠΟΥ ΣΤΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΕΙΣΑΙ;!!!!!

11-12-07, 14:55
Ευχαριστω oddb@soul. Αυτη ειναι φωτο λογικα γιατι μου ειχαν πει για ενα διαδρομο οντως τη βλεπεις μεχρι να βαρεθεις οπως ειχε πει κ ο SAM 502.

ELPINIKI
11-12-07, 16:29
Πάντως η φωτό αυτή είναι όλα τα λευτά...Φαντάσου να είσαι στην μία άκρη του διαδρόμου και να σου έρχεται έτσι αιωρούμενη....

εκείνη την στιγμή πρέπει να την δεις.... κάτι σαν το MATRIX ιιιιιιιιιι.....ααααααααα.... :eek: :D :eek:

Oddb@llSoul
11-12-07, 20:20
εκείνη την στιγμή πρέπει να την δεις.... κάτι σαν το MATRIX ιιιιιιιιιι.....ααααααααα....

Χμ...Να μου πετάξει το αρκουδάκι και να κάνω το κόλπο του Νίο...

1)Να σκήψω και να το αποφύγω (Προς τα πίσω εννοείται...)

Άσε...Έχω και τη μέση μου... :rolleyes:

2) Να σηκώσω το χέρι και να το παγώσω ενώ με πλησιάζει.

Τώρα αν απλά έρθει και μου κάνει Μπου...Τι πόρτα, τί τοίχος, τί δέντρο, τι πάτωμα κι αέρας...

Εγω...

http://atomiq.org/images/33/20_man_running.jpg

Julliet
12-12-07, 14:48
Run Forrestttt RUN!!!!!
Χαχα!! Θα μας βρίσουν οι συντονιστές για την "κουβεντούλα" μας!! :D

ELPINIKI
12-12-07, 16:42
Χμ...Να μου πετάξει το αρκουδάκι και να κάνω το κόλπο του Νίο...

1)Να σκήψω και να το αποφύγω (Προς τα πίσω εννοείται...)

Άσε...Έχω και τη μέση μου...

2) Να σηκώσω το χέρι και να το παγώσω ενώ με πλησιάζει.

το 1... το 1...

έλα βρε αφού δίπλα σου θα έχει τηλεφωνικό θάλαμο... μετά την προς τα πίσω αποφυγή... "κούτσα - κούτσα" θα την κάνεις... :p

Oddb@llSoul
12-12-07, 18:13
το 1... το 1...

έλα βρε αφού δίπλα σου θα έχει τηλεφωνικό θάλαμο... μετά την προς τα πίσω αποφυγή... "κούτσα - κούτσα" θα την κάνεις... :p

Ελπινίκη άσε!...Έτσι και σήμερα το κάνει αυτός (Άν έχει θάλαμο δίπλα του) μάλλον κάτι απο τα παρακάτω θα συμβεί...

1) Αν δεν έχεις κάρτα ξέχνα το...Δεν πά να καλείς το Μορφέα...ΟΤΕ IS WATCHING YOU...

2) Σε σενάριο...

---------------------------------

Τρέχω και πιάνω το τηλέφωνο. Το κορίτσι-φάντασμα με πλησιάζει. Πατώ το νούμερο. Καλεί. Αλλά μία άλλη φωνή απαντά.

ΦΩΝΗ

Νέα υπηρεσία ΟΤΕ. Τώρα μπορείτε να καλέσετε χωρίς χρέωση ώπου θέλετε με μόνο 0.30 ευρώ το λεπτό! Νέα ευκαιρία για επικοινωνία στην πόλη...

...Πατήστε 3.

Πατάω 3

...Πατήστε 4

Πατάω 4

Πατήστε 5

ΕΓΩ
Δεν με χ$Ζ*!$...Με τα 2 μου θα πάω πιό γρήγορα... :D

ΤΕΛΟΣ
-------------------------------------------

Παραμύθια του είδους είναι περιττά...Υπάρχει η αλήθεια να μας καταθλίπτει...Αλλά επειδή και η Julliet έχει δίκιο...Ας το κώψουμε γιατί βλέπω τον Μηνά να βγάζει αφρούς... :eek: ;)

Raistlin
14-09-08, 17:54
παιδιά, αυτή η φωτογραφία είναι τρισδιάστατη απ' ότι κατάλαβα. Για να την δει όμως κάποιος σωστά χρειάζεται τα <ειδικά> γυαλιά από ζελατίνα, αυτά που το ένα μάτι είναι κόκκινο και το άλλο μπλε...είχαν κυκλοφορίσει παλιά με το περιοδικό <δεινόσαυροι>

Νηρηιδα
16-09-08, 09:08
Raistlin διαβασα αυτο που ειπες,με εφαγε η περιεργεια αρα εγω εφαγα τον τοπο, βρηκα που ειχα καταχωνιασει τετοια γυαλακια-απο τους δεινοσαυρους τα εχω χασει χροοοονια τωρα- και κοιταξα τη φωτογραφια αλλα τιποτα!το κοριτσακι ειναι πολυ...ρηχο(επιπεδο) μαλλον! :)

Raistlin
16-09-08, 12:40
Νηρηιδα, μου επαλήθευσες την μια σκέψη, την ώρα που έγραφα το ποστ είχα στο μυαλό πως όταν είμουν μικρός είχα δύο ειδών γυαλιά, ένα για εικόνες (δεινοσαύρους) και ένα άλλο για τρισδιάστατες εκπομπές (είχε κάποτε στην τηλεόραση, καθώς και σε ένα από τα εκθέματα της Disneyland του παρισιού, μιας ταινίας με τον Μαηκλ Τζακσον)
Απ ότι φαίνεται είναι τα δεύτερα που διστυχώς δεν θυμάμαι που τα είχα βρει (εκτός της Disneyland).
Πάντως παρατηρείς πως τα χρώματα από την φωτό έχουν ομοιότητες με αυτές των δεινοσαύρων?

Εκτός αν κάποιος περιεργάστηκε την φωτό με φίλτρα και την έκανε να φαίνεται έτσι χωρίς όμως να έχει σχέση με τρισδιάστατα γραφικά...

Νηρηιδα
16-09-08, 13:24
Raistlin Νηρηιδα, μου επαλήθευσες την μια σκέψη, την ώρα που έγραφα το ποστ είχα στο μυαλό πως όταν είμουν μικρός είχα δύο ειδών γυαλιά, ένα για εικόνες (δεινοσαύρους) και ένα άλλο για τρισδιάστατες εκπομπές (είχε κάποτε στην τηλεόραση, καθώς και σε ένα από τα εκθέματα της Disneyland του παρισιού, μιας ταινίας με τον Μαηκλ Τζακσον)
Απ ότι φαίνεται είναι τα δεύτερα που διστυχώς δεν θυμάμαι που τα είχα βρει (εκτός της Disneyland).
Πάντως παρατηρείς πως τα χρώματα από την φωτό έχουν ομοιότητες με αυτές των δεινοσαύρων?

Εκτός αν κάποιος περιεργάστηκε την φωτό με φίλτρα και την έκανε να φαίνεται έτσι χωρίς όμως να έχει σχέση με τρισδιάστατα γραφικά...

Ακριβως αυτο προσεξα οταν διαβασα τι εγραψες για τις τρισδιαστατες εικονες κι επειδη οταν την ειχα πρωτοδει ειχα "κολλησει" με το κοριτσακι, μονο τωρα το παρατηρησα γι αυτο η8ελα να το δω με τα γυαλια!Δεν ειδα κατι λοιπον,το φοντο οντως ηταν λιγο πιο περιεργο αλλα παλι δεν ειμαι σιγουρη γιατι με αυτα τα γυαλια ολα "καπως" τα βλεπεις, αν καταλαβαινεις τι εννοω!Αλλα τελικα αυτος που την εφτιαξε σιγουρα πολυ καλη δουλεια εκανε αν σκεφτεις οτι ολοι ανατριχιαζουν! :)

Raistlin
16-09-08, 15:25
Από την ύπαρξη των κοκκινων και γαλάζιων ακμών των αντικειμένων της φωτό υπέθεσα πως μάλλων πρόκειται για 3d εικόνα. Και συγκεκριμένα, αν όντος είνα 3d, κρίνοντας από την θέση των κόκκινων και γαλάζιων χρωμάτων, αυτό που θα πρέπει να δει κάποιος είναι το φόντο-δωμάτιο να φαίνεται τρισδιάστατο, να απλόνεται δηλαδή προς τα μέσα, και στο κέντρο θα βρήσκεται το κοριτσάκι το οποίο όμως θα μοιάζει 2d όχι 3d, όπως δηλαδή είναι στην φωτό. Ελπίζω να μην σε μπέρδεψα...

Νηρηιδα
16-09-08, 15:34
το αντι8ετο! Τελικα μαλλον πρεπει να ειναι αυτο, αν 8υμασαι ακομα και στο περιοδικο "δεινοσαυροι" μιας και το ανεφερες υπο8ετω το διαβαζες, οι 3d εικονες δεν ηταν και τοσο καλες οποτε αλλοτε εβλεπα κα8αρα να αποκτουν βα8ος και αλλοτε νομιζα πως 8α αλλη8ωρισω!Ναι το κοριτσκι παραμενει στα8ερο αλλα εχω μια εντυπωση σαν λιγακι να αιωρειται γιατι βλεπω καπως διαφορετικα το φοντο! Τωρα να ναι η ιδεα μου?!
Πςςςς!να'σαι καλα!Τοσα χρονια πριν την ειδα και ξαφνικα απεκτησε καινουργιο ενδιαφερον! Φοβερη παρατηρητικοτητα παντως!!! ;)