PDA

Επιστροφή στο Forum : Περιεργo φως


Δημητρης. onisis1@hotmail
12-12-07, 16:41
θα ηθελα να ρωτησω εαν οντως υπαρχουν εξωγιηνοι? ητν καλοκαιρη και ημουν σε ενα κλαμπ στην Τηνο κ καθως κοιτουσα στον ουρανο ειδα ενα αστερι κ ξαφνικα εφυγε κε μεγαλη ταχυτητα αριστερα κ μετα προς απανω κ χαθηκε. δεν νομιζω παντως πως επεσε. (δεν ειχα πιει τιποτα) τη μπορει να ηταν αυτο?

Belthazor
12-12-07, 16:53
θα ηθελα να ρωτησω εαν οντως υπαρχουν εξωγιηνοι? ητν καλοκαιρη και ημουν σε ενα κλαμπ στην Τηνο κ καθως κοιτουσα στον ουρανο ειδα ενα αστερι κ ξαφνικα εφυγε κε μεγαλη ταχυτητα αριστερα κ μετα προς απανω κ χαθηκε. δεν νομιζω παντως πως επεσε. (δεν ειχα πιει τιποτα) τη μπορει να ηταν αυτο?

Δεν μπορώ εγώ ούτε κανείς άλλος να σε πείσει για την ύπαρξη εξωγήινων πλασμάτων. Είναι κάτι που πρέπει μόνος σου να αποφασίσεις άμα είναι αλήθεια μέσα από προσωπικές εμπειρίες. Εγώ άμα σε ενδιαφέρει πιστεύω ακράδαντα για την ύπαρξη τους. Τώρα όσο για την εμπειρία σου είναι φανερό πως κάτι ήταν πάνω εκεί και πως πρέπει να ήταν κάτι ιπτάμενο. Μην όμως πειστείς αμέσως ότι ήταν UFO γιατί μπορεί να ήταν και κάτι άλλο όχι απαραίτητα φυσιολογικό, ο μαγικός κόσμος επίσης είναι γεμάτος από τέτοια φαινόμενα, κάνε μια ερευνά πάνω σ’αυτό και ψάξε λίγο, και πριν το καταλάβεις θα έχεις βρει ήδη την απάντηση!! :)

Oddb@llSoul
12-12-07, 18:27
Αγαπητέ συνονόματε...

Αποδείξεις κάποιοι λένε πως υπάρχουν. Άλλοι αμφιβάλουν...

Πώς ξέρουμε οτι είναι όντως εξωγήινοι ,αν υπάρχουν; Υπάρχουν τόσες θεωρίες και δυστυχώς έχουμε επικεντρωθεί σε αυτή που προβάλεται πιό πολύ...

Το οτι είδες έν ΑΤΙΑ δεν σημαίνει πως υπήρχαν γκρίζοι μέσα...Μπορεί να ήταν και κα΄τι απλώτερο ή ακόμα και κάτι εντελώς άγνωστο στην ανθρώπινη λογική...

Υπάρχει και η περίπτωση των σφαιρικών κεραυνών...Δεν είναι μύθος, Ισχύει και παραισχύει...

Πάντως απάντηση να δώσω δεν έχω...Κανείς. Έχεις και πιστεύεις...

tsilof
13-12-07, 00:21
Το θέμα μέσα στη μέρα θα μεταφερθεί σε μία ήδη εξελισσόμενη και ενδιαφέρουσα συζήτηση που πραγματεύεται ακριβώς το ίδιο ερώτημα που έθεσε ο Δημήτρης και είναι το Μεγαλειώδες απέραντο σύμπαν, είμαστε μόνοι; (http://www.metafysiko.gr/forum/showthread.php?t=212)
Εκ του συντονισμού ;)