PDA

Επιστροφή στο Forum : Κοπή πίτας στο Μεταφυσικό Στέκι!


beetlejuice
05-01-08, 23:32
Το επομενο Σαββατο 12/1 ειστε ολοι καλεσμενοι στην κοπη της πρωτοχρονιατικης πιτας του Στεκιου! :p

Η ακριβης ωρα θα ανακοινωθει απο αυτο το νημα τις επομενες ημερες. Δωρακια περιμενουν τον τυχερο που θα κερδισει το φλουρι! :p

Ntemis
06-01-08, 23:42
Θα είναι μια καλή ευκαιρία να βρεθούμε και να τα πούμε όλοι μας σε ένα πιο εορταστικό κλίμα...
Θα ήθελα, αν βεβαίως μπορούν κι οι υπόλοιποι, να ΜΗΝ γίνει η κοπή μεταξύ 6-9 το απόγευμα. ;)

Άπαν
09-01-08, 23:40
Το Σάββατο 12/1, ώρα 14:00 στο Μεταφυσικό Στέκι [ Ακαδημίας 86 (ημιώροφος) στο κέντρο της πόλης, πάνω ακριβώς από το βιβλιοπωλείο Εύανδρος. ] θα λάβει χώρα η κοπή της πίτας του 2008 .

Πάρτε ένα φίλο ή φίλη σας και ελάτε να διασκεδάσουμε, να συζητήσουμε, να συγχρωτιστούμε, να απολαύσομεν τη νοστιμιά της πίτας, να ανταλλάξομεν ευχάς ... Γενικώς , ελάτε να αγαπηθούμε ! :D

Το φλουρί αντιστοιχεί σε ταξίδι 4ων ημερών στην είσοδο της Κούφιας Γης στο Ιρκουτσκ .

Antonia
10-01-08, 08:42
Χμ... αναμένεται να περάσουμε πολύ καλά και σε αυτή τη μεταφυσική συνάντηση. Φυσικά το γιορτινό κλίμα θα βοηθήσει πάρα πολύ σε αυτό. Τα άτομα που ήμασταν στην καθιερωμένη εβδομαδιαία συνάντηση το περασμένο Σάββατο στο στέκι, έχουμε αναλάβει να "εμπλουτίσουμε" το χώρο με διάφορα καλούδια για όλους τους παρευρισκομένους. Οπότε όποιος έρθει δε θα χάσει. ;)

Επίσης, να σημειώσω εδώ πως η αγορά προτζέκτορα που είναι απ' την πρώτη στιγμή στα άμεσα σχέδια της ομάδας έχει ήδη δρομολογηθεί και τα τελευταία χρήματα θα συγκεντρωθούν το Σάββατο στην εκδήλωση. Όσοι θέλετε να συνεισφέρετε με οποιοδήποτε ποσό αντέχει η τσέπη σας, είστε καλοδεχούμενοι!

Θα τα πούμε εκεί λοιπόν!

Candela
10-01-08, 16:54
Ναι! Να'μαστε ολοι εκει λοιπον!!!

Apan dear u read my mind οπως παντα. ΕΛΑΤΕ να αγαπηθούμε, να αγκαλιαστουμε!!! :D

Απαν : Το φλουρί αντιστοιχεί σε ταξίδι 4ων ημερών στην είσοδο της Κούφιας Γης στο Ιρκουτσκ.

:D

...Και εγω θα φερω αυτο το Σαββατο special κουλλουρακια απο Ιρκουτσκ
ΜΗ ΤΟ ΧΑΣΕΤΕ!! :)

αληθεια... :(

Old cave-dinosaur
10-01-08, 17:09
.."Το φλουρί αντιστοιχεί σε ταξίδι 4ων ημερών στην είσοδο της Κούφιας Γης στο Ιρκουτσκ." !


Φίλε Αpan, γιατί με κουρντίζετε ; :eek:

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ! :D

skio
10-01-08, 18:24
Το πακέτο περιλαμβάνει και κατάβαση? :confused:

Candela
10-01-08, 20:46
Το πακέτο περιλαμβάνει και κατάβαση? :confused:

Εννοεις καταβαση στη Κουφια Γη??? Ναι περιλαμβανει :) ΣΥΝ δωρο πακετο με κουλλουρακια "Ιρκουτσκ Papadopoulou" (με ημ.ληξεως 12.12.2012) :) :D

Meeting λοιπον σε 1,5 μερα!!!

Δελτα Δυο
10-01-08, 21:11
Με μεγάλη μας χαρά θα είμαστε εκεί.

schooligan
10-01-08, 22:06
Μετα απο τοσο καιρο που εχω λειψει νομιζω πως θα ειμαι ο guest star :p θα ειμαι και εγω εκει...

tsilof
10-01-08, 22:44
Ήταν να έρθω και γω, αλλά ψάχνω εδώ και κανα δυο βδομάδες το ζευγάρι Βριλ που φιλοξενώ εδώ και κανα χρόνο :D

Καλά να περάσετε και ελπίζω να "ονοματιστεί" και κανα κομμάτι για τους απουσιάζοντες συντονιστές :p :eek:

esthir
11-01-08, 11:38
δυστυχώς δεν μπορώ να βρίσκομαι στην κοπή της πίτας..... αν και θα το ήθελα πάρα πολύ αλλά....
κάτι τα χιλιόμετρα, κάτι το ότι έχω κάνει γιάννενα-αθήνα, θησείο-μοναστηράκι.... :eek: :eek:

ελπίζω να περάσετε τέλεια (το μόνο σίγουρο.....)

καλή συνέχεια....

Julliet
11-01-08, 20:28
Δυστυχώς ούτε εγώ θα μπορώ να βρίσκομαι μαζί σας αύριο, στην τόσο υπέροχη εκδήλωση που ετοιμάστηκε (αν και θα το ήθελα πάρα πολύ), μιας και θα βρίσκομαι εκτός Αθηνών, προς Καλάβρυτα μεριά!! Δυστυχώς ήταν προγραμματισμένο, το ταξίδι αυτό, πολύ καιρό πριν και έτσι είναι αδύνατο να το ακυρώσω. :(

Δε πειράζει, να περάσετε τέλεια και να διασκεδάσετε τριπλά και για μας που δεν θα είμαστε κοντά σας!!!

Περιμένω εντυπώσεις, σχόλια και φωτογραφίες!!! (Αντωνία για σένα χτυπάει η καμπάνα!) :D

Oddb@llSoul
12-01-08, 12:18
Ούτε κι εγώ θα είμαι παρών...Λόγω αρρώστιας και πυρετού...Αλλά και λόγω απόστασης. :(

Ελπίζω βέβαια να τα πούμε πάλι σύντομα όλοι. :)

Περιμένω εντυπώσεις, σχόλια και φωτογραφίες!!! (Αντωνία για σένα χτυπάει η καμπάνα!)

Για να έχουμε καλό ερώτημα...Οι φωτογραφίες της συνάντησης Οκτωβρίου πού είναι βρέ Αντωνία; Μπάς και τις έκανες Ντιλίτ κατα λάθος και δεν το λές; :D :D

schooligan
12-01-08, 13:49
ουτε εγω μπορεσα να παρεβρεθω λογο δουλειας :(

Candela
12-01-08, 20:41
Γεια σας!!!! Περασαμε καλα σημερα!!! Κοψαμε πιτα, ο Γιαννης ο κοπτης :p "μαχαιρωσε" την ΤΟΥΡΤΑ και αρχιζε το γλεντι!
Κριμα οτι δεν ηρθανε ολοι φυσικα, αλλα τι να κανουμε...

Οφειλω να ομολογησω ομως οτι κατι μεταφυσικο εχει αυτο το στεκι με την εννοια οτι το "κατι" παραξενο εκει ΣΙΓΟΥΡΑ συμβαινει, γιατι η φωτομηχανη μου δεν λειτουργει ΠΟΤΕ εκει!!! :D (ισως βεβαια πρεπει να τη παω στον γιατρο... :( :rolleyes: )

Jovitaki
13-01-08, 13:20
Ναι λοιπον κοψαμε και την πιτα....και ναι λοιπον κερδισα το φλουρι :D !!!
Φευγω για την κουφια γη :eek: !!! Θα με συντροφευουν και τα βιβλια-δωρο του Μεταφυσικου..(εχω αρχισει ηδη το ενα!!)....
Να στε ολοι καλα!!
Αρκετες οι απωλειες προσωπων απο την κοπη της πιτας αλλα περασαμε ενα ομορφο μεσημερι με ενδιαφερουσες συζητησεις!!! :)

skio
13-01-08, 13:59
Πολύ νόστιμη η πίτα... μας περίσσεψαν όμως ένα βουνο γαριδάκια και ξηροί καρποί! Δεν πειράζει, θα έχουμε κάτι να τσιμπάμε όταν θα βλέπουμε ταινίες!

Αναμένω τις φωτό στο forum...

Άντε και του χρόνου!

Antonia
13-01-08, 14:57
Για να έχουμε καλό ερώτημα...Οι φωτογραφίες της συνάντησης Οκτωβρίου πού είναι βρέ Αντωνία; Μπάς και τις έκανες Ντιλίτ κατα λάθος και δεν το λές; Βασικά δεν τις ανέβασα γιατί ήθελα κι εγώ μια φορά να διαμαρτυρηθώ για την αντιμετώπιση των φωτογράφων στις εκδηλώσεις. Δηλαδή τη δική μου αντιμετώπιση, αφού συνήθως εγώ καλούμαι να απΑθανατήσω -Στράτο!- τη στιγμή. Μην περιμένετε φωτό από τότε, αρνούμαι κατηγορηματικά να τις ανεβάσω... Και μην ανησυχείς, το αρχείο μου ποτέ δε χάνεται. ;)

Ωστόσο, επειδή πολλοί το ζήτησαν, σήμερα θα σας δείξω το φωτογραφικό υλικό από τη χθεσινή συνάντηση στο στέκι.
Ακολουθεί μεγάλη φωτό με τις απαραίτητες περιγραφές.


http://img219.imageshack.us/img219/3533/metafysikosteki12108cm6.jpg



Και για να μη μείνετε ανικανοποίητοι... ορίστε κι ένα σύντομο βιντεάκι για να πάρετε μια γεύση της παρέας. Αγνοήστε τον ήχο... :p

Κοπή Βασιλόπιτας στο Μεταφυσικό Στέκι 2008 (http://video.google.com/videoplay?docid=7670991002613442494&hl=en)

Candela
13-01-08, 16:02
ΟΚ PEOPLE BIG RESPECT στην Antonia χι χι χι ;)

Τελεια σχολια Antonia μου και πολυ χαριτωμενες φωτογραφιες που δειχνουν ποσο ζεστη και φιλικη ειναι η μεταφυσικη ατμοσφαιρα στο Στεκι μας! :)

Jovitaki
13-01-08, 16:03
Περασαμε και στην φωτογραφικη αιωνιοτητα χαρη στην φιλτατη Αντωνια!!! :D

Πολυ ωραια τα σχολια σου!!!!Και το video ειχε γελιο!!!
Συγχαρητηρια Αντωνια...φαινεται να εχεις πολυ καλες σχεσεις με αυτο "διαβολικο μηχανημα"... :eek:
Μακαρι να ειμασταν και περισσοτεροι να ειχαμε και αλλο υλικο :cool:

Witch Shadow
13-01-08, 16:13
Εμπαινε Antonia.....με τσαμπουκα...χιχιχ :D
Τελειες οι photo.....μπραβο στην Φωτογραφο Antonia.....εξαιρετικη δουλεια....

Ntemis
13-01-08, 16:27
ε όχι αυτή η φωτό μου στο διαδίκτυο! βγήκα χάλια...και θα μου πεις τώρα Αντωνία ότι δε καθόμουν να με βγάλεις άλλη :p
Γι'αυτό θα βάλω μόνο το videaki στο blog... :p

Περάσαμε πολύ ωραία...και του χρόνου! ;)

Oddb@llSoul
13-01-08, 16:56
πολυ χαριτωμενες φωτογραφιες που δειχνουν ποσο ζεστη και φιλικη ειναι η μεταφυσικη ατμοσφαιρα στο Στεκι μας! :)

Ασ'τα αυτα βρε Καντέλα...Βέβαια ναι...Χαριτωμένες... :D

Όπως και να 'χει παιδιά, ήταν σαν να ήμουν εκεί, πραγματικά είστε μία φοβερή παρέα και σίγουρα η μέρα θα ήταν πολύ ενδιαφέρουσα. Άντε και καλή συνέχεια λοιπόν! :)

labros
13-01-08, 17:50
Ήμουν αεροδρόμιο εκείνη την ώρα. Είχε και καθυστέρηση η άφιξη.....
Πολλά συγχαρητήρια σε όλους σας!!! Αυτό θα πει ζεστή παρέα.
Και του χρόνου με υγεία, αγάπη και σοφία.
Μπράβο Αντωνία.

schooligan
13-01-08, 19:41
εγω Αντωνια ειμαι παραπονεμενος..επρεπε να ερθεις στο γραφειο να με βγαλεις και εμενα φωτο και να μου φερετε πιτα :p

Πλακα κανω..λοιπον ωραιες φωτω Αντωνια, συγχαριτηρια. :)

AVATARGR
14-01-08, 08:48
Φίλοι μου καλημέρα σας.

Δυστυχώς λόγο σοβαρού οικογενειακού προβληματος έχασα μια ωραία γιορτή..
Πιστεύω πως οι ωραιές στιγμές θα είναι πολλές στο μέλλον και θα παρευρεθώ..

Ευχαριστώ.

LuX
15-01-08, 13:10
ΑΝ δε κόψατε κομμάτι του Χριστού
το φλουρί πάει σ ένα άτομο μετά το τζόβι :p

και του χρόνου με υγεία :rolleyes:


@

Oddb@llSoul
25-01-08, 23:19
Ποιά είναι η κυρία που "γκαζώνει" με το στόμα της στη μέση του βίντεο; Η Καντέλα παραείναι μακριά...Ε μένει η Αντωνία. :D

"Μπρούμ...Μπρούμ!-Μπρούμ!" :D