PDA

Επιστροφή στο Forum : Επίκληση πνευμάτων και τηλεπάθεια

pestis_cruento
15-02-08, 03:37
Πριν αρκετα χρονια ασχοληθηκα με την επικαλεση πνευματων.. εκτος του οτι αρχισαν γινονται διαφορα στο σπιτι και να βλεπω πολλα πραγματα που αλλοι δεν εβλεπαν, αυξηθηκε πολυ η τηλεπαθεια μου. ηξερα πραγματα που θα γινουν ή που συνεβαιναν εκεινη τη στιγμη (για παραδειγμα ενω ημουν με μια φιλη μου βολτα της ειπα να παει αμεσως σπιτι γιατι καποιος κατι επαθε και ειναι στο νοσοκομειο κ οντως ειχε γινει κατι και ο πατερας της ειχε μπει νοσοκομειο κλπ), ηξερα τι σκεφτονταν οι αλλοι.. και δεν ηταν καθολου ευχαριστο, χωρια του οτι κοντεψα να τρελαθω.. οποτε σταματησα να δινω σημασια και σιγα σιγα αρχισα να βλεπω ολο και λιγοτερα..

τωρα, συμβαινουν πολυ λιγα πραγματα δεν βλεπω τιποτα ενω μονο ενα πνευμα που με επισκεπτοταν συχνα αφηνει ακομα τα σημαδια του (πανω μου ή και σε αγαπημενα μου προσωπα καμια φορα).. επισης αντικειμενα στο σπιτι μετακινουνται μονα τους αλλα αυτο δεν με ενοχλει..

τελος παντων,η τηλεπαθεια μου εχει παραμεινει αν και οχι σε τοσο μεγαλο βαθμο οπως παλια, αλλα συνεχιζω να ακουω πραγματα που αποδεικνυεται οτι οι αλλοι τα σκεφτονται και δεν τα λενε, και ειναι ενοχλητικο και φρικαρει τοσο εμενα οσο και τους υπολοιπους..

υπαρχει καποιος τροπος να φυγει αυτο??και υπαρχει συνδεση μεταξυ αυτων των δυο ή ειναι ακυρα?

Ieroplustos
15-02-08, 07:40
Καλημέρα...Ίσος ένας ψυχολόγος θα μπορούσε να σου δόση κάποια απάντηση...διότι Αν επρόκειτο για ασθένεια...σίγουρα και αντικείμενα βλέπεις να πετάνε και φωνούλες.

Τώρα αν επρόκειτο όντως λόγο ότι έπαιζες σαν παιδί με αυτά.. δεν μπορώ να δώσω συμβουλή...

Ίσος αν όντως ισχύει. Να μην έκλεισες την πόρτα. Να παρέβης κανόνες..και αυτό απλά να σε κυνηγά. χμμμμ ένα διάβασμα ίσος από ιερέα? Αφού δόσης όλο το ιστορικό??? "πολτεργαιστ"

Και στις 2 περίπτωσις χρειάζεσαι βοήθεια..Λες ότι στην αρχή διάβαζες σκέψης...είναι καταγεγραμμένο? Η τουλάχιστο πιστοποιημένο από 3ους?

αν ακούσεις τις φωνούλες αυτές να σε απειλούν? και νομίζεις ότι έρχονται μέσα από φιλικά άτομα η οικογένεια?

greekreader
15-02-08, 10:30
Αν πιστεύεις ότι δέχεσαι επιρροή από αρνητικές δυνάμεις ή πνεύματα, θα συνιστούσα να επικαλείσαι τον Εσταυρωμένο. Γενικά τα κακά πνεύματα ηττώνται και φρίττουν μπροστά στη θέα ή ακούγωντας το όνομα του εσταυρωμένου./

Tranceaddict23
15-02-08, 11:06
Γεια σου φιλε μου και καλωσηρθες στο forum του μεταφυσικου ;) Αυτο που θελω να σε ρωτησω εγω ειναι οταν λες οτι ασχοληθηκες με την επικληση πνευματων ποσο ασχοληθηκες και σε πιο επιπεδο εχεις φτασει? Εχεις ασχοληθει σοβαρα ή απλα κανατε επικλησεις 1-2 φορες στα πλαισια παρειστικου χαβαλε? Η τηλεπαθεια και η μετακινηση αντικειμενων ποτε ακριβως αρχισε να συμβαινει? Εχει γινει καποιο αλλο γεγονος που να συνδεεται αμεσα με την επικληση πνευματων? Με ενδιαφερει πολυ το θεμα και θα ηθελα να μαθω περισσοτερες πληροφοριες.

schooligan
15-02-08, 13:56
Γεια σου φιλε μου και καλωσηρθες στο forum του μεταφυσικου Αυτο που θελω να σε ρωτησω εγω ειναι οταν λες οτι ασχοληθηκες με την επικληση πνευματων ποσο ασχοληθηκες και σε πιο επιπεδο εχεις φτασει? Εχεις ασχοληθει σοβαρα ή απλα κανατε επικλησεις 1-2 φορες στα πλαισια παρειστικου χαβαλε? Η τηλεπαθεια και η μετακινηση αντικειμενων ποτε ακριβως αρχισε να συμβαινει? Εχει γινει καποιο αλλο γεγονος που να συνδεεται αμεσα με την επικληση πνευματων? Με ενδιαφερει πολυ το θεμα και θα ηθελα να μαθω περισσοτερες πληροφοριες.

Θα συμφωνησω και εγω με τον φιλο Tranceaddict23, και θα ηθελα να μαθω εαν οι επικλησης που κανατε ηταν οι επικλησης "τις πλακας" που κανει αρκετος κοσμος για τον χαβαλε και μονο ή ειχε προσωρησει το θεμα σε πιο σοβαρα και ενδιαφεροντα μονοπατια? Εκτος απο τις επικλησεις ειχατε επικοινονια γενικα με αυτα τα πνευματα? Και αν ναι σας επισκεπτονταν χωρις να κανετε επικληση μετα απο καποιο καιρο? Το πνευμα το οποιο δηλωνεις οτι σε επισκεπτεται ακομα και σημερα τι ακριβως ειναι?
Για μενα η τηλεπαθεια ειναι κατι ασχετο απο τις επικλησης, απλα ισως μεσα απο τις επικλησεις ξυπνησες ενα χαρισμα/καταρα σε μεγαλυτερο βαθμο.
Οσο για την τηλεκινηση ειναι ενα συνηθες φαινομενο που λαμβανει χωρα οταν μιλαμε οτι εχουμε καποια παρουσια πνευματος, οπως επισης λαμβανει χωρα σε στιγμες που εισαι ψυχικα οργισμενος αλλα αυτο προυποθετει πολλα αλλα.
Παντως εαν απαντησεις ισως να σχηματισουμε μια πιο λεπτομερις εικονα για το ολο θεμα.

Witch Shadow
15-02-08, 16:38
Φιλε pestis_cruento

Η τηλεπα8εια σου δεν μπορει να συνδεθει με το οτι επικαλεστηκες πνευματα...βεβαια δεν αναφερεις ποσο βαθια ασχοληθηκες....το θεμα ειναι: ηξερες ακριβως τι εκανες?...γιατι ειναι ευκολο να πας ολο και πιο βαθεια και απο κει ειναι δυσκολο να γυρισεις...καποιος εμπειρος στις επικλησεις το πρωτο που κοιτα....ειτε ασχολειται με τη μαγεια ειτε οχι....ειναι να προστατευθει και αυτος αλλα και οι γυρω του σε περιπτωση που κατι παει στραβα....με προσευχες, μαγικους κυκλους κτλ....εχεις ανοιξει πορτες με την Αλλη Πλευρα και δεν τις εκλεισες....καλεσες πνευματα και πιθανα δεν τα επεστρεψες.....εσενα μπορει να μην σε ενοχλουν τα Ψυχοκινητικα φαινομενα αλλα σκεψου και τους γυρω σου.....μπορει να τρομαζουν και να μη το ομολογουν....

greekreader
15-02-08, 16:44
Πάντως έχω διαβάσει ότι κάποιες προσευχές είναι ό,τι καλύτερο για προστασία. Το πάτερ ημών, το σημείο του Σταυρού, η επίκληση του ονόματος του Χριστού.

Αλήθεια, ξέρετε πώς μπορεί κανείς να ενεργοποιήσει το λεγόμενο Τρίτο Μάτι; Δεν ξέρω αν είναι εδώ το κατάλληλο topic να ρωτήσω, αλλά θέλω να ενημερωθώ γιαυτό το θέμα.

Belthazor
15-02-08, 17:00
Πάντως έχω διαβάσει ότι κάποιες προσευχές είναι ό,τι καλύτερο για προστασία. Το πάτερ ημών, το σημείο του Σταυρού, η επίκληση του ονόματος του Χριστού.

Ενας Αγιος, του οποιου το ονομα μου διαφευγει τωρα, ηταν πριν μαγος και οταν οι προσευχες ελυσαν τα μαγεια του το γυρισε στον Χριστιανισμο..

Wizen
15-02-08, 17:18
υπαρχει καποιος τροπος να φυγει αυτο??

Πολύ δύσκολο είναι, να σταματήσεις αυτό που ενεργοποίησες στον εαυτό σου, γιατί απλά άνοιξες μια πόρτα, που κανονικά ανοίγει από μονη της όταν είσαι πνευματικά αρκετά προχωρημένος και ώριμος. Όταν όμως εσύ, θέλοντας η μη, την ανοίγεις δε μπορείς απλά να την κλείσεις ξανά, γιατί επηρέασες κατά κάποιον τρόπο το έκτο Τσάκρα σου, που βρίσκεται ανάμεσα στα ματια σου και εκείνο τώρα είναι ανοιχτό, ίσως απροστάτευτο για πολλές πνευματικές επεμβάσεις και ενέργειες. Μπορείς όμως, όταν παραδεχτείς το λάθος σου, να παρακαλέσεις τον Θεό και τους αγγέλους της προφητείας να κλείσουν αυτήν την πόρτα που άνοιξες, ώστε να την ανοίξουν ξανά όταν είσαι πνευματικά αρκετά προχωρημένος, ώστε να μην σε βλάπτει αυτό το χάρισμα.
Μετά, πρέπει ο θεός να αποφασίσει τι θα γίνει.

Αλήθεια, ξέρετε πώς μπορεί κανείς να ενεργοποιήσει το λεγόμενο Τρίτο Μάτι;

Αν άνοιγε από μόνον του το Τσάκρα αυτό (γνωστό ως "Τρίτο μάτι"), η έκανες μεταφυσικές/μαγικές/πνευματικές εξασκήσεις για να το ανοίξεις, δεν θα υπήρχε τρόπος να το "κλείσεις", αλλα πιστεύω πως δεν ήξερες τι έκανες και καταλάθος άνοιξες το τσάκρα σου. Για αυτό μπορείς να παρακαλέσεις, τον θεό να σου κλείσει το τσάκρα σου, να σε απλευθέρωση από τα πνεύματα, που θέλουν η δεν θέλουν όμως πάλι ενέργεια σου απορροφούν και να σου δώσει την παλιά σου ζωή πίσω. Πιστεύω πως θα σε βοηθήσει, αν έχεις μάθει το
μάθημα σου.

Wizen

Wizen
15-02-08, 17:19
Ενας Αγιος, του οποιου το ονομα μου διαφευγει τωρα, ηταν πριν μαγος και οταν οι προσευχες ελυσαν τα μαγεια του το γυρισε στον Χριστιανισμο..

Ο Aγιος Κυπριανός, που γεννήθηκε στην Αντιόχεια της μικράς Ασίας?

Belthazor
15-02-08, 17:20
Ο Aγιος Κυπριανός, που γεννήθηκε στην Αντιόχεια της μικράς Ασίας?

Μπραβο, μπραβο.. ολο το ξεχναγα αυτο το ονομα.. τωρα για το που γεννηθηκε.. δεν ξερω αλλα αυτο ειναι το ονομα..

Wizen
15-02-08, 17:33
pestis_cruento, Από ότι βλέπω, ζεις στην Αθηνα.
Στην αθηνα, υπάρχει ένας ξακουστός ναός του αγίου κυπριανού και της αγίας Ιουστινιανής, στον οποιο πολλοί άνθρωποι βρήκαν βοήθεια και λύτρωση, και απελευθερώθηκαν από μαγεία και δαίμονες.
Αλλα επειδή ζω στην Γερμανία και δεν είμαι χριστιανός, δεν είχα μάθει ποτε μου που ακριβώς βρίσκεται. Νομίζω πως είναι κοντά στην ομόνοια και στην λένορμαν. Αν και η ιστορία αυτού του αγίου, όπως διδάσκεται από την εκκλησια είναι εντελώς γελοία και παραμυθένια, φαίνεται πως αυτός ο άγιος υπάρχει και έχει βοηθήσει παρα πολλούς. Στην εκκλησια αυτή έκαναν τότε και εξορκισμούς, αλλα νομίζω πως σήμερα απαγορεύτηκε. Τέλος πάντων, ο παππάς της κοντινής σου εκκλησιας σίγουρα μπορεί να σου πει που βρίσκεται
αυτός ο ναός. Και σου συνιστώ να πας, έχω ακούσει τα καλύτερα λόγια για αυτήν την εκκλησια, και το βιβλίο του αγίου κυπριανού, που το διάβασα αλλα και οι προσευχές του εκπέμπουν μια δυνατή και αγια ενέργεια, που σε προστατεύει από μεταφυσικές, δαιμονικές οντότητες.

Wizen

Witch Shadow
15-02-08, 19:25
Σωστα Wizen....ο Αγιος Κυπριανος ειναι.....και μαλιστα οι Σμυρνιες Μαγισσες ειχαν στα κιταπια τους αντιμαγα και λυσιματα παντως ειδους μαϊκου του ιδιου του Αγιου....Μαλιστα λεγεται οτι ο Αγιος οταν ακολουθησε τον Χριστιανισμο εκαψε ολα αυτα που αφορουσαν τη μαγεια και επειτα εγραψε τα αντιμαγα για ολα τα μαγια που γνωριζε ο ιδιος.....

schooligan
15-02-08, 23:17
Θα συμφωνιζω με τον φιλο Wizen οτι οι προσευχες του Αγιου Κυπιανου ειναι ενα δυνατο "οπλο" για να προσταυτευτης μιας και πιστευω οτι αυτα τα οντα που καλουσες δεν ηταν κατι το πολυ δυνατο(εκτος βεβαια και αν εκανες τπτ επικλησης απο Σολωμονικη :D )Παντως φιλε μου, με αυτα τα πραγματα δεν ειναι παιξε γελασε. Χρειαζεσαι αρκετα ανεπτυγμενες πνευμετικες δυναμεις και μεγαλη ψυχικη θεληση ωστε σε περιπτωση που κατι παει στραβα να μπορεις να το πολεμισεις. Επισης θα συμφωνισω με τον φιλο Witch Shadow, οτι πρεπει να προστατευεις με διαφορους τροπους εσενα αλλα κυριως τουσ γυρο σου πριν κανεις το οτιδηποτε.

Witch Shadow
16-02-08, 01:34
Θα συμφωνιζω με τον φιλο Wizen οτι οι προσευχες του Αγιου Κυπιανου ειναι ενα δυνατο "οπλο" για να προσταυτευτης μιας και πιστευω οτι αυτα τα οντα που καλουσες δεν ηταν κατι το πολυ δυνατο(εκτος βεβαια και αν εκανες τπτ επικλησης απο Σολωμονικη :D )Παντως φιλε μου, με αυτα τα πραγματα δεν ειναι παιξε γελασε. Χρειαζεσαι αρκετα ανεπτυγμενες πνευμετικες δυναμεις και μεγαλη ψυχικη θεληση ωστε σε περιπτωση που κατι παει στραβα να μπορεις να το πολεμισεις. Επισης θα συμφωνισω με τον φιλο Witch Shadow, οτι πρεπει να προστατευεις με διαφορους τροπους εσενα αλλα κυριως τουσ γυρο σου πριν κανεις το οτιδηποτε.

Ετσι ειναι....Ενα πνευμα το οποιο το αφηνεις ανεξελεκτο να μπορει να κανει μεγαλο κακο....περα απο τους γυρω σου....προσωπικα αυτο ειναι σημαδι ανευθυνοτητας....καποια στιγμη παυει να ειναι παιχνιδι....ανθρωποι μπορει να κινδυνευσουν αν δεν καταφερεις να το γυρισεις απο κει που ηρθε....και ας ειναι/ηταν καλο πνευμα....η μεγαλη ελευθερια και δυναμη που αποκτουν πανω μας τα κανει πιο δυνατα....Δεν το λεω απο κακια αλλα καλο ειναι να προσεχουμε και λιγο με αυτα.....

^Nocturnal^
16-02-08, 03:15
Συγνώμη, αλλά αρκετά από τα παραπάνω σχόλια μου δημιούργησαν ανάμεικτα συναισθήματα πρώτο για το πώς κάποιοι αντιμετωπίζουν τις επικλήσεις, και το πώς κάποιοι άλλοι αντιμετωπίζουν τις προσευχές....

Πρώτα πρώτα, το να κάνει κάποιος μια "επίκληση" είναι πολύ πιο δύσκολο από όσο ακούγεται. Δεν το έχω δοκιμάσει προσωπικά, αλλά αρκετοί γνωστοί μου έχουν προσφαθήσει να επικοινωνήσουν (ούτε καν να επικαλεστούν) οντότητες από άλλα πλάνα και πεδία (αν δεχθούμε ότι αυτές υπάρχουν και δεν είναι υλοποιήσεις του ίδιου μας του υποσυνείδητου) και οι προσπάθειές τους αν και συστηματικές απέβησαν τελείως άκαρπες. Πολλοί από αυτούς, βέβαια νόμιζαν ότι τελικά κάτι "ήρθε" από κάπου και δεν μπορούσαν να το ξαποστείλουν, αλλά τελικά η αυθυποβολή έπαιζε πολύ σπουδαίο ρόλο. Όταν μαζί με κάποιους άλλους προσπαθούσαν να ερευνήσουν τα φαινόμενα αντικειμενικά, δεν υπήρχε καμία υλοποίηση ή αποτέλεσμα πράξης της...

Τώρα όσον αφορά στις διάφορες συμβουλές σχετικά με τον Άγιο Κυπριανό, τα Τσάκρα, το Θεό και τους αγγέλους του...
Όλες καλές και άγιες, αλλά λίγο μπερδεμένες μεταξύ τους... Τα τσάκρα προέρχονται από την ανατολική φιλοσοφία-θρησκειολογία, ο Θεός και οι άγγελοι από τη Δυτική, το Θέλημα από το μυστικισμό, ο Άγιος Κυπριανός το Πάτερ Ημών και οι λοιπές προσευχές από τον ορθόδοξο χριστιανισμό, η Σολωμονική από «διάφορες ρίζες» κλπ. (συγχωρήστε με για την γενίκευση, επιτηδευμένη είναι…)

Απλά μου γεννάται η απορία… πώς κάποιος που πιστεύει ότι «άνοιξε» το Τσάκρα του (ανατολίτικη φιλοσοφία και ιατρική) μπορεί να καταφύγει στο Θεό και τους Αγγέλους της προφητείας -ποιας προφητείας αλήθεια- (δυτική φιλοσοφία και ιατρική. Για να πιστεύει κάποιος στο τσάκρα πρέπει να πιστεύει και στη κοσμογονική θεωρία της ανατολικής φιλοσοφίας, κάτι που βρίσκεται σε αντίθεση με τη κοσμογονική θεωρία της δυτικής φιλοσοφίας…Είτε στο ένα δόγμα, είτε στο άλλο πιστεύουμε. Και αναλόγως με την πίστη μας δημιουργούνται και τα διάφορα trigger points του ψυχισμού μας.

Τώρα για τα μάγια και τα αντι-μάγια του Αγ. Κυπριανού, το πάτερ ημών και τα λοιπά…ψιλοεκπλήσσομαι. Δηλαδή, αν δεν είμαι Χριστιανός και είμαι πχ. Μουσουλμάνος, τότε πηγαίνοντας στην Εκκλησία ή ψελλίζοντας το πάτερ ημών θα βρώ άμεση βοήθεια…Μα, πχ. δεν πιστεύω στο πάτερ ημών…δεν έχει καμία αξία για μένα…γιατί να με βοηθήσει; Μήπως είναι κάποιο παγκόσμιο «ξόρκι» το οποίο με προστατεύει από κάτι; Αν είναι έτσι, τότε όλες οι άλλες θρησκείες είναι ανίσχυρες μπροστά στο παντοδύναμο Χριστιανισμό και τα ξόρκια του.

Κλείνοντας, πιστεύω ότι δεν κατάφερες να επικαλεστείς κάτι. Τόσοι μύστες το προσπάθησαν αυτό με μηδαμινά αποτελέσματα. Αν η επίκληση υφίσταται τότε πρέπει να γίνεται μετά από αρκετή προσπάθεια και θυσίες. Αν μας παραθέσεις περισσότερα στοιχεία για το τι έκανες ίσως και να μπορέσεις να μας πείσεις.

Η συμβουλή που έχω να σου δώσω εγώ, αν και δεν έχω κάνει – ούτε έχω προσπαθήσει να κάνω ποτέ – επίκληση, είναι η ακόλουθη και δεν είναι καθόλου κυνική: Βεβαιώσου ότι πραγματικά τα αποτελέσματα της επίκλησης υπάρχουν. Ζήτα βοήθεια και από έναν τρίτο παρατηρητή(ένα φίλο σου) ή την τεχνολογία…Μια κάμερα για παράδειγμα, που θα καταγράφει μόνο όταν υπάρχουν κινήσεις στο χώρο (είναι πολύ φθηνές και συνδέονται στον υπολογιστή σου). Αν τα παραπάνω δεν δείξουν κάτι αλλά εσύ επιμένεις, το καλύτερο θα ήταν να επισκεφθείς ένα γιατρό, μπορεί όλα τα παραπάνω να προκαλούνται από κάποιο –κατά τα άλλα μηδαμινό- νευρολογικό πρόβλημα. Τέλος, αν αποδειχθεί μέσω αντικειμενικών τρόπων ότι επίκληση έχει γίνει, αυτό που θα έκανα στη θέση σου θα ήταν να προσπαθήσω να επικοινωνήσω με το ον που εμφανίστηκε. Ανάλογα με τον τρόπο της επίκλησης που χρησιμοποίησες μπορείς να προσπαθήσεις να έρθεις σε επαφή μαζί του. Τότε απλά και επιτακτικά ζήτα του να φύγει. Μη ξεχνάς πως αν έγινε η επίκληση, εσύ κρατάς το κλειδί που το έφερε εδώ, εσύ μπορείς και να το ξαποστείλεις. Έτσι, τουλάχιστον αναφέρουν διάφορα κείμενα σχετικά με επικλήσεις που έχουν πέσει στα χέρια μου

Τέλος, μια επίσκεψη στην εκκλησία του Αγ. Κυπριανού θα ήταν χρήσιμη αν όντως πιστεύεις βαθιά στο χριστιανισμό. Αλλιώς, μπορείς να επισκεφθείς ένα σχετικό ναό στην Ανατολή – αν πιστεύεις στη φιλοσοφία των Τσάκρα – κοκ. Αλλιώς, μάλλον θα χάσεις το χρόνο σου…

Και φυσικά, αν καταγράψεις κάτι πραγματικά περίεργο σχετικά με την επίκληση, η ομάδα Gateway θα χαρεί πραγματικά να του ρίξει μια ματιά και να το δημοσιοποιήσει, εφόσον το θελήσεις κ εσύ.

schooligan
16-02-08, 13:40
Πρώτα πρώτα, το να κάνει κάποιος μια "επίκληση" είναι πολύ πιο δύσκολο από όσο ακούγεται. Δεν το έχω δοκιμάσει προσωπικά, αλλά αρκετοί γνωστοί μου έχουν προσφαθήσει να επικοινωνήσουν (ούτε καν να επικαλεστούν) οντότητες από άλλα πλάνα και πεδία (αν δεχθούμε ότι αυτές υπάρχουν και δεν είναι υλοποιήσεις του ίδιου μας του υποσυνείδητου) και οι προσπάθειές τους αν και συστηματικές απέβησαν τελείως άκαρπες. Πολλοί από αυτούς, βέβαια νόμιζαν ότι τελικά κάτι "ήρθε" από κάπου και δεν μπορούσαν να το ξαποστείλουν, αλλά τελικά η αυθυποβολή έπαιζε πολύ σπουδαίο ρόλο. Όταν μαζί με κάποιους άλλους προσπαθούσαν να ερευνήσουν τα φαινόμενα αντικειμενικά, δεν υπήρχε καμία υλοποίηση ή αποτέλεσμα πράξης της...

Οντως αυτο υσχυει.Το να κανεις καποια επικληση σε καποιο ον (και οχι οι συνηθησμενες παιδικες πλακες) απαιτει μεγαλη ψυχικη δυναμη εχωντας επισης το ρισκο τις ανθυποβολης κατι που συμβενει αρκετα συχνα. Γι αυτο ειναι αναγκαιο το εκαστοτε ατομο να ειναι σε θεση να ξεχωρισει τι οντως πραγματικα συμβενει και τι συμβενει απλα στο μυαλο του.

Τώρα όσον αφορά στις διάφορες συμβουλές σχετικά με τον Άγιο Κυπριανό, τα Τσάκρα, το Θεό και τους αγγέλους του...
Όλες καλές και άγιες, αλλά λίγο μπερδεμένες μεταξύ τους... Τα τσάκρα προέρχονται από την ανατολική φιλοσοφία-θρησκειολογία, ο Θεός και οι άγγελοι από τη Δυτική, το Θέλημα από το μυστικισμό, ο Άγιος Κυπριανός το Πάτερ Ημών και οι λοιπές προσευχές από τον ορθόδοξο χριστιανισμό, η Σολωμονική από «διάφορες ρίζες» κλπ.

Προσωπικα θα ελεγα οτι, οτιδηποτε πιστευουμε που διαθετει θετικη ενεργεια σε μεγαλο βαθμο θα μπορουσε να μας βοηθησει ειτε αυτο συγκαταλεγεται στην ανατολικη φιλοσοφία-θρησκειολογία, ειτε ανηκει στον Χριστιανισμο ειτε ακομα ανηκει σε διαφορες μορφες αποκρυφισμου.

Παντως οπως λεω και σε αλλα ποστ, ειναι αρκετα δυσκολο τα πετυχεις καποια επικληση αλλα ακομα και αν το κανεις θα ηταν πραγματικα χαζο να το δοκιμασεις χωρις να εχεις παρει καποια μετρα ασφαλειας για σενα και τους γυρω σου ή ακομα χειροτερα, μην εχοντας την ψυχικη δυναμη να αντιμετωπισεις αυτο που προκαλεσες.

pestis_cruento
16-02-08, 13:56
ειχα καλεσει πνευματα.. και δεν το εκανα για πλακα
δυο φορες μονο γιατι καταλαβα οτι δεν με επερνε να το κανω παραπανω..
χρησιμοποιησα τον τροπο με το χαρτι και το στυλο.. απαντησε οτι ηρθε, αλλα καταλαβα οτι ηταν αλλο οταν το χερι μου σηκωθηκε μονο του και μετα με ειχε παρει απο το χερι και με εκανε κυκλους και αρχισε να με σηκωνει ψηλα. οταν τα ποδια μου σταματησαν να ακουμπουν το πατωμα του ζητησα να φυγει και εφυγε
την δευτερη φορα που καλεσα πνευμα δεν προλαβα να του πω να φυγει γιατι γυρισαν οι γονεις μου και εκει αρχισαν ολα.. πορτς να ανοιγοκλεινουν, πραγματα να πεφτουν κλπ κλπ κλπ
και μετα αρχισα να βλεπω πνευματα εδω κι εκει συνεχεια.. σε σπιτι φιλης μου να βλεπω στις σκαλες ενα παιδακι να μας κοιταει και να κλαιει, στο σπιτι της ξαδερφης μου να μιλαμε και να βλεπω τον πεθαμενο παπου της να ειναι απο πισω της και να μας κοιταει..
στην αρχη νομιζα οτι ηταν παραισθησεις μεχρι που ειδα ενα πνευμα μιας κοπελας ενα βραδυ κ ενας φιλος μου μετα απο εναν μηνα ειχε δει ακριβως την ιδια στο σπιτι του..
και πολλα αλλα..
στην τηλεπαθεια δεν μετακινουσα ποτε αντικειμενα.. μονο ηξερα πραγματα που συνεβαιαν εκεινη την στιγμη καπου αλλου ή που επροκειτο να συμβουν ή διαβαζα κατα καποιον τροπο σκεψεις αλλων.
η τηλεπαθεια σε αυτο το επιπεδο εχει μεινει αλλα οχι τοσο.. αλλα και παλι δεν αντεχω..

pestis_cruento
16-02-08, 14:06
το πνευμα που ακομα κανει τις επισκεψεις του οπως λεω το εχω δει.. και ειναι σε μορφη μαυρης γατας.. ακουγεται ηλιθιο το ξερω.. αυτο ξεκινησε πριν αρχισω να καλω πνευματα και η πρωτη φορα ηταν ενα βραδυ στο σπιτι μιας θειας μου στο εξωτερικο.. βλεπαμε με μια ξαδερφη μου (η οποια ειναι υιοθετημενη οποτε δεν υπαρχει περιπτωση να εχουμε καποιο κληρονονικο ¨χαρισμα") συνεχεια στο δωματιο μας μια μαυρη γατα η οποια ομως δεν υπηρχε.. περναγε απο μπροστα μας,απο διπλα μας κι εμεις την ψαχναμε!!αλλα πουθενα γατα στο δωματιο..
οταν γυρισα ελλαδα ξυπναγα με γρατσουνιες απο γατα στα χερια μου, κ ξερω οτι δεν το εκανα εγω, ουτε νυχια ειχα ουτε καπου να γδαρθω.
στην αθηνα πριν κανα μηνα με την κολλητη μου εκει που καθομασταν αρχισαν να πεφτουν αντικειμενα στο σπιτι, εγω το εχω συνηθησει αλλα η κολλητη μου τρομαξε..το επομενο πρωι ξυπνησε γρατσουνισμενη..
πριν απο λιγες μερες ενα βραδυ μιλαγα με το αγορι μου στο τηλεφωνο για ωρες.. ξαφνικα μου ειπε οτι ειδε μια γρατσουνια στο χερι του η οποια πιο πριν δεν υπηρχε.. και αυτος δεν ξερει τιποτα για μενα οσον αφορα πνευματα κλπ..
εγω πλεον πηρα γατα στο σπιτι μου οποτε τσακωνομαι μαζι της για να με γεμιζει γρατσουνιες ουτως ωστε να πιστευω οτι παντα ειναι δικες της :)

pestis_cruento
16-02-08, 14:13
το οτι διαβαζα σκεψεις δεν ειναι ιδεα μου..
το πιο "συγκλονιστικο" που μου ειχε συμβει ηταν ενα βραδυ που ειχε μεινει μια ξαδερφη μου στο σπιτι.. καθομασταν πλατη με πλατη στο κρεβατι και δεν μιλαγαμε καναμε κατι ακυρο η καθεμια.. και της ειπα σε καποια φαση "σταματα να σκεφτεσαι βλακειες, δεν στεκουν ολα αυτα" και με ρωτησε τι εννοω... της ακριβως τι σκεφτοταν και επαθε πλακα γιατι οντως ηξερα.
πριν λιγες μερες ημουν σε ενα σουπερ μαρκετ με τους γονεις μου.. ξαφνικα ακουσα τον πατερα μου να με φωναζει γιατι εγω ειχα απομακρυνθει και με εψαχνε..
νευριασμενη τον βρηκα και αρχισα να του λεω να σταματησει να με φωναζει μεσα στον κοσμο γιατι γινομαστε ρεζιλι!!!ο ανθρωπος φρικαρε, μου ειπε οτι δεν με φωναξε, κ οτι απλα με εψαχνε..
οταν τα εφτιαξα με το αγορι μου πριν 1μιση μηνα, το πρωτο βραδυ φιλιωμασταν κλπ
και μου ειπε η κολλητη μου που τον ηξερε καλυτερα οτι αυτος δεν κανει σχεσεις ποτε του παρα μονο φασεις.. τη λεω κ εγω στην πλακα παω να διαβασω την σκεψη του και θα σου πω (η κολλητη μου ξερει τα παντα για μενα και της το ειπα στην πλακα).. κ παω και του λεω κοιταμε λιγο στα ματια.. γυρισα στην φιλη μου και της ειπα οτι θελει παρα πολυ σχεση μαζι μου αλλα στενοχωριεται με την αποσταση (εγω αθηνα αυτος επαρχια).. λιγες μερες μετα τον ρωτησα τι σκεφτοταν τοτε που του ειπα να με κοιταξει στα ματια..
πιστευω οτι μπορειτε να καταλαβετε τι σκεφτοταν..

Witch Shadow
16-02-08, 14:41
Καταρχας οταν μιλαμε για Τηλεπαθεια δεν εννοουμε οτι θα μετακινεις αντικειμενα.Απλα θα νιωθεις αισ8ηματα αλλων και θα ακους/μεταφερεις σκεψεις.Αυτο το να μετακινεις αντικειμενα λεγεται Τηλεκινηση και ειναι παρα πολυ δυσκολο να πραγματοποιηθει.
Το θεμα ειναι οτι τα πραγματα ακομα δεν εχουν γινει σκουρα.Το πνευμα που καλεσες αλλα δεν προλαβες να διωξεις ειναι μονο στην αρχη της ζωης του στον υλικο κοσμο μας.Και λογικο ειναι να το συνηθησες να κανει οτι κανει. Αλλα μη σκεφτεσαι μονο απο τη δικη σου μερια. Πρεπει να το διωξεις συντομα, και επιμενω σε αυτο. Αν το αφησεις και αλλο τα πραγματα θα φτασουν σε σημειο τετοιο που δεν 8α υπαρχει επιστροφη. Σε σημειο που θα μπορει να σε ελεγχει και οχι να το ελεγχεις.

pestis_cruento
16-02-08, 21:06
το πνευμα το καλεσα πριν 7 χρονια.. δεν θελω να ξανακαλεσω γιατι φοβαμαι οτι θα ξαναρχισουν τα ιδια παλι.. και δεν ξερω και ποιο ηρθε τοτε οποτε δεν ξερω τι να καλεσω!!!!τελος παντων..
το πνευμα δεν ειναι αυτο που με ενοχλει, αλλα το οτι ακουω τις σκεψεις των αλλων κλπ (ευτυχως δεν ειναι κατι που συμβαινει συνεχεια..).. και αυτο ειναι που θελω να βγαλω απο πανω μου.. γιατι για μενα δεν ειναι χαρισμα αλλα καταρα..

Ieroplustos
16-02-08, 21:27
συγγνώμη αλλα δεν έχω ακούσει ποτε να επικαλείσαι κάποιο πνεύμα χωρίς το όνομα του...δαίμονα...

Kάτι δεν λες σωστά η ξεχνάς...διότι δεν λειτουργεί το όλο θέμα ως : μπείτε σκυλί και αλέστε

αν και εγώ πιστεύω ότι, οποιοδήποτε πνευματακι πέρασε από εδώ (αν όντως έγινε έτσι) σε κάνει να πιστεύεις ότι εσύ τα κανεις αυτά. Σε θαμπώνει η ιδέα δυνάμεων, μέχρι που...

τα άτομα εδώ σου έχουν δόση ένα σορό ιδέες στο τι να κανεις..πχ τις προσευχές του κυπριανού, εκκλησιες... εγώ θα έλεγα αν δεν είσαι 100% σίγουρος και εχεις έστω και μερικές αμφιβολίες να στραφείς και σε ψυχολόγο. αλλα..μιας και ζεις αθηνα όντως υπάρχει μια εκκλησια του κυπριανού εκεί.
Eπίσης τυγχάνει η μάνα μου να έχει βιβλιαράκι του Αγίου Κυπριανού και μπορώ να σκανάρω να σου στυλο να διαβάσεις.

αυτό που με σοκάρει με εσένα λιγάκι...είναι ότι επιλεγεις τι δύναμης θες και πειές όχι...δηλαδή γραφής ότι δεν σε ενοχλεί που μετακινούνται τα πράγματα τριγύρω σου..απλά μιας και πραγματικά σε σοκάρει να ακούς τους άλλους..θες να αποβάλεις μονο αυτό.
Αυτό από μονο του σου λέει ότι δεν μπορεις να ελέγξεις τίποτα...πρόσεχε και άκου τους υπολοιπους εδώ στο πως να το αντιμετώπισης.
ίσος για να μη με κυνηγάνε εδώ για τον τρόπο που σου απαντώ..να καλούσες την ομάδα του φόρουμ και να τους άφηνες να κάνουν και τις έρευνες του ενώ εσύ προσπαθείς να το αποβάλεις...

Witch Shadow
16-02-08, 21:55
το πνευμα το καλεσα πριν 7 χρονια.. δεν θελω να ξανακαλεσω γιατι φοβαμαι οτι θα ξαναρχισουν τα ιδια παλι.. και δεν ξερω και ποιο ηρθε τοτε οποτε δεν ξερω τι να καλεσω!!!!τελος παντων..
το πνευμα δεν ειναι αυτο που με ενοχλει, αλλα το οτι ακουω τις σκεψεις των αλλων κλπ (ευτυχως δεν ειναι κατι που συμβαινει συνεχεια..).. και αυτο ειναι που θελω να βγαλω απο πανω μου.. γιατι για μενα δεν ειναι χαρισμα αλλα καταρα..

Φιλε μου, καλως ηρθες στο κλαμπ. Δεν εισαι ο μοναδικος που θεωρεις το χαρισμα σου καταρα. Βρεθηκα στην ιδια φαση να διωξω το δικο μου χαρισμα. Και μαλιστα το σκεφτομουν πολυ σοβαρα αλλα τελικα δεν αξιζει. Δεν αξιζει να το θεωρεις καταρα. Ειναι ενα κομματι σου πλεον. Αυτο το χαρισμα εισαι εσυ. Οταν εισαι μονος σου ειναι λογικο να το θεωρεις καταρα. Αλλα με τη συζητηση αλλαζεις και το βλεπεις διαφορετικα. Κανεις δεν ειπε οτι ολα τα χαρισματα ειναι ευχαριστα. Εσυ μονο ακους σκεψεις. Αλλοι βλεπουν θανατους. Σκεψου το. ;)
Και για το πνευμα, προσπαθησε να θυμηθεις το ονομα του. Δεν μπορει να καλεσες ενα τυχαιο.

Λαβωμένο Ξωτικό
04-03-12, 19:05
Καλησπέρα σε όλους είμαι καινούριο μέλος στο φόρουμ και όπως λέει και το όνομά μου είμαι ξωτικό καλώς σας βρήκα λοιπόν και έχω μια ερώτηση.. τις προάλλες έπαιζα το γνωστό ποτηράκι και ήρθε κάποιο πνεύμα γνωστό-συγγενικό τέλος πάντων και κάποια στιγμή χάθηκε η επικοινωνία, ήμουν με την κοπέλα μου και την κολλητή της σπίτι της κοπέλας μου... μπορώ με κάποιο τρόπο να καλέσω το ίδιο πνεύμα - φάντασμα μόνος μου; έχω κάποιες ακόμα ερωτήσεις, φοβάμαι να προσπαθήσω βέβαια μήν έρθει κάποιο κακό πνεύμα.. λίγη βοήθεια θα την εκτιμούσα !

ευχαριστώ

με εκτίμηση Νίκος

fantasy
05-03-12, 09:01
Λαβωμένο ξωτικό καλωσόρισες στην παρέα μας. Εγώ δεν θα σου συνιστούσα κάτι τέτοιο. Γιατί δεν το αφήνεις στην ηρεμία του; Τέτοια παιχνίδια μπορεί να σε βάλουν σε μπελά. Όχι μόνο να καλέσεις ένα κακό, αλλά αν το καλέσεις αυτό που θέλεις μπορεί να απαλλαγείς δύσκολα. Ξέρεις μετά πως θα το διώξεις; Νομίζω ότι εκτός από το ποτηράκι υπάρχει ο πίνακας ouija (έτσι δεν γράφεται; Ας με διορθώσουν οι ειδικοί). Μ' αυτόν τον πίνακα θέτεις ερωτήματα. Ξέρω ότι σε ένα τραπέζι μαζεύονται πολλοί, κρατάνε σε κύκλο τα χέρια και επικαλούνται το πνεύμα με αναμμένα κερια. Όλα στην θεωρία τα ξέρω, δεν τα έκανα ποτέ πράξη.
Ξέρω ότι για να φέρεις ένα πνεύμα θα πρέπει να ξέρεις πως θα το διώξεις. Θα σου συνιστούσα αν θες πολύ να κάνεις κάτι τέτοιο να έχεις δίπλα σου έμπειρο άτομο το όποίο θα σε βοηθήσει αν κάτι δεν πάει καλά να απαλλαγείς.

Λαβωμένο Ξωτικό
05-03-12, 21:53
Λαβωμένο ξωτικό καλωσόρισες στην παρέα μας. Εγώ δεν θα σου συνιστούσα κάτι τέτοιο. Γιατί δεν το αφήνεις στην ηρεμία του; Τέτοια παιχνίδια μπορεί να σε βάλουν σε μπελά. Όχι μόνο να καλέσεις ένα κακό, αλλά αν το καλέσεις αυτό που θέλεις μπορεί να απαλλαγείς δύσκολα. Ξέρεις μετά πως θα το διώξεις; Νομίζω ότι εκτός από το ποτηράκι υπάρχει ο πίνακας ouija (έτσι δεν γράφεται; Ας με διορθώσουν οι ειδικοί). Μ' αυτόν τον πίνακα θέτεις ερωτήματα. Ξέρω ότι σε ένα τραπέζι μαζεύονται πολλοί, κρατάνε σε κύκλο τα χέρια και επικαλούνται το πνεύμα με αναμμένα κερια. Όλα στην θεωρία τα ξέρω, δεν τα έκανα ποτέ πράξη.
Ξέρω ότι για να φέρεις ένα πνεύμα θα πρέπει να ξέρεις πως θα το διώξεις. Θα σου συνιστούσα αν θες πολύ να κάνεις κάτι τέτοιο να έχεις δίπλα σου έμπειρο άτομο το όποίο θα σε βοηθήσει αν κάτι δεν πάει καλά να απαλλαγείς.

το συγκεκρυμένο πνεύμα είναι "προστάτης" της οικογένειας της κοπέλας μου βασικά και είμαστε σε σοβαρό επίπεδο με την κοπέλα μου όπως γάμος και παιδιά ...δεν νομίζω το πνεύμα να μου έκανε κακό εφόσον είμαι ο άντρας της και με αγαπάει και το αντίθετο... απλά είναι πολύ σημαντικό για εμένα η απάντηση που ζητώ... καμιά βοήθεια;

Λαβωμένο Ξωτικό
05-03-12, 21:55
Πριν αρκετα χρονια ασχοληθηκα με την επικαλεση πνευματων.. εκτος του οτι αρχισαν γινονται διαφορα στο σπιτι και να βλεπω πολλα πραγματα που αλλοι δεν εβλεπαν, αυξηθηκε πολυ η τηλεπαθεια μου. ηξερα πραγματα που θα γινουν ή που συνεβαιναν εκεινη τη στιγμη (για παραδειγμα ενω ημουν με μια φιλη μου βολτα της ειπα να παει αμεσως σπιτι γιατι καποιος κατι επαθε και ειναι στο νοσοκομειο κ οντως ειχε γινει κατι και ο πατερας της ειχε μπει νοσοκομειο κλπ), ηξερα τι σκεφτονταν οι αλλοι.. και δεν ηταν καθολου ευχαριστο, χωρια του οτι κοντεψα να τρελαθω.. οποτε σταματησα να δινω σημασια και σιγα σιγα αρχισα να βλεπω ολο και λιγοτερα..

τωρα, συμβαινουν πολυ λιγα πραγματα δεν βλεπω τιποτα ενω μονο ενα πνευμα που με επισκεπτοταν συχνα αφηνει ακομα τα σημαδια του (πανω μου ή και σε αγαπημενα μου προσωπα καμια φορα).. επισης αντικειμενα στο σπιτι μετακινουνται μονα τους αλλα αυτο δεν με ενοχλει..

τελος παντων,η τηλεπαθεια μου εχει παραμεινει αν και οχι σε τοσο μεγαλο βαθμο οπως παλια, αλλα συνεχιζω να ακουω πραγματα που αποδεικνυεται οτι οι αλλοι τα σκεφτονται και δεν τα λενε, και ειναι ενοχλητικο και φρικαρει τοσο εμενα οσο και τους υπολοιπους..

υπαρχει καποιος τροπος να φυγει αυτο??και υπαρχει συνδεση μεταξυ αυτων των δυο ή ειναι ακυρα?

ειλικρινά θα μπορούσες να με βοηθήσεις να αποκτήσω και εγώ αυτη την κατάρα; !! βασικά δές το ώς χάρισμα και εκμεταλεύσου το σοφά ...μακάρι να μπορούσα και εγώ να το κάνω αυτό