PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΟΝΕΙΡΟ..

papadaki ioanna
13-03-08, 09:17
Καλησπερα παιδια.ειδα ενα παραξενο ονειρο πριν μερικες μερες και θα ηθελα αν μπορει καποιος να μου το ερμηνευσει.. Η μητερα μου με καλουσε και βγηκα στο μπαλκονι μας να τη βρω .Καθοταν σε μια καρεκλα και γυρω της ηταν λουλουδια και φυτα και μου λεει το εξης¨"το δεντρο που σου πε το κοριτσακι ειναι αληθινο.δες το" ..ηταν ενας κορμος δεντρου που ξεκινουσε απο το εδαφος και δεν ειχε τελειωμο.εφτανε μεχρι τον ουρανο.(σα τη φασολια..χαχαχα) .δε μπορουσα θυμαμαι να δω μεχρι που φτανει γιατι ειχε απο πανω του εναν ηλιο τοσο λαμπερο που με τυφλωνε.. Επειτα μπηκα μεσα στο σπιτι και στην κουζινα ηταν ενα κοριτσακι ξανθο με ανοιχτα ματια που το αγκαλιασα και του ειπα πως το δεντρο που μου χε πει ειναι εξω απο το σπιτι..το κοιταξε και στη συνεχεια εκανε εμετο.αν ξερει καποιος ας μου πει γιατι μου εχει εξαψει την περιεργια..

aspirin
13-03-08, 10:50
Καταρχήν υπάρχουν 2 σχολές. Αυτοί που πιστεύουν στα όνειρα και αυτοί που δε δίνουν σημασία. Καταλαβαίνεις πως για κάποιους τα όνειρα δε λένε τίποτα. Και στην τελική το 99% το ονείρων δεν βγαίνουν αληθινά. Οπότε το 1% που τυγχάνει να επαληθεύονται, ανήκει στο στατιστικό σφάλμα :-)

Candela
13-03-08, 11:16
μπαλκονι - η εκτιμηση και η επιτυχημενη αποπερατωση (καποιας) δουλειας (που ξεκινησες)

λουλουδια και φυτα - η χαρα

το δεντρο - πικρα, θλιψη, αλλα συντομα θα τις ξεχασεις. Θα ερθει μια απροσδοκητη διασκεδαση

ηλιο λαμπερο - καλα νεα, η ευδαιμονια

ενα κοριτσακι - χαρα

Αυτα.. Απο τις ταπεινες μου γνωσεις :)

papadaki ioanna
13-03-08, 11:35
δεν αμφιβαλλω πως τα ονειρα πολλες φορες η σχεδον παντα ειναι αποτελεσμα υποσυνειδητου ..αλλα μου εχει τυχει κιολας να δω κατι και μεσα σε μια,δυο μερες να συμβει..και οχι κατι που να αφορα εμενα αλλα το ατομο-α που ειδα..καμια φορα καποια πραγματα σου τραβανε την προσοχη και ασχολεισαι διχως να ξερεις το γιατι..ειναι η απλη περιεργια του καθε ανθρωπου.

papadaki ioanna
13-03-08, 11:39
ευχαριστω candela για την απαντηση σου

Tranceaddict23
13-03-08, 12:22
Καταρχήν υπάρχουν 2 σχολές. Αυτοί που πιστεύουν στα όνειρα και αυτοί που δε δίνουν σημασία. Καταλαβαίνεις πως για κάποιους τα όνειρα δε λένε τίποτα. Και στην τελική το 99% το ονείρων δεν βγαίνουν αληθινά. Οπότε το 1% που τυγχάνει να επαληθεύονται, ανήκει στο στατιστικό σφάλμα :-)

Πραγματι μονο το ενα τοις εκατο επαληθευονται και μπορει να θεωρηθει στατιστικο σφαλμα η τυχαιο. Ομως αυτο το ενα τοις εκατο μπορει να σου αποκαλυψει τρομακτικα πραγματα και ο λογος που ειναι τοσο μυστηρια και ανεξερευνητα ειναι ακριβως επειδη ειναι σπανια. Το οτι μια περιπτωση μπορει να αποτελει αυτο το ενα τοις εκατο δεν σημαινει οτι δεν υπαρχει το μεταφυσκο (ουτως η αλλιως ενας απο τους λογους που λεγεται κατι μεταφυσικο ειναι επειδη ειναι τοσο σπανιο). Μπορουμε αλλιως δηλαδη να πουμε οτι ενα τοις εκατο των ονειρων ονομαζονται προφητικα.

Witch Shadow
21-03-08, 11:39
Καλησπερα παιδια.ειδα ενα παραξενο ονειρο πριν μερικες μερες και θα ηθελα αν μπορει καποιος να μου το ερμηνευσει.. Η μητερα μου με καλουσε και βγηκα στο μπαλκονι μας να τη βρω .Καθοταν σε μια καρεκλα και γυρω της ηταν λουλουδια και φυτα και μου λεει το εξης¨"το δεντρο που σου πε το κοριτσακι ειναι αληθινο.δες το" ..ηταν ενας κορμος δεντρου που ξεκινουσε απο το εδαφος και δεν ειχε τελειωμο.εφτανε μεχρι τον ουρανο.(σα τη φασολια..χαχαχα) .δε μπορουσα θυμαμαι να δω μεχρι που φτανει γιατι ειχε απο πανω του εναν ηλιο τοσο λαμπερο που με τυφλωνε.. Επειτα μπηκα μεσα στο σπιτι και στην κουζινα ηταν ενα κοριτσακι ξανθο με ανοιχτα ματια που το αγκαλιασα και του ειπα πως το δεντρο που μου χε πει ειναι εξω απο το σπιτι..το κοιταξε και στη συνεχεια εκανε εμετο.αν ξερει καποιος ας μου πει γιατι μου εχει εξαψει την περιεργια..

Χμ...για να δουμε! Το ονειρο με μια πρωτη ματια ειναι καλο. Τα λουλουδια και τα φυτα που ειναι γυρω απο την καρεκλα ειναι συμβολο της ομορφιας και της ευχαριστησης. Πρεπει να εκφρασεις την ευγνωμοσυνη και την αγαπη που νιωθεις στο προσωπο που σε ενδιαφερει. Το μπαλκονι που πιθανα ειναι απο το σπιτι που μεγαλωσες δηλωνει οτι εχεις αναγκη υποσυνειδητα προστασιας απο την οικογενεια σου και μαλιστα απο την μητερα σου. Το κοριτσακι δηλωνει την ηρεμια και την γαληνη στην οικογενεια σου. Ο εμετος ειναι λεφτα. Οτι θα αποκτησεις λεφτα εσυ ή η οικογενεια σου στο μελλον. Το ξανθο στα ονειρα ειναι συμβολο ερωτικων επιτυχιων και επιτυχημενου γαμου. Και μαλιστα θα αποκτησεις πιθανα ενα παιδι το οποιο θα ειναι ξανθο. Το δεντρο ειναι σημαδι οτι συντομα 8α γευτεις τους καρπους ολων οσων εχεις κανει και εχεις κουραστει για να τα καταφερεις. Στον ερωτικο τομεα, οικογενειακο, επαγγελματικο κτλ.

papadaki ioanna
26-03-08, 11:48
σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου witch shadow! οντως βλεπω να συμβαινουν πολυ καλα πραγματα στη ζωη μου τωρα τελευταια.

Raistlin
13-05-08, 19:26
Κοίταξε, δεν νομίζω πως ένας ονειροκρίτης μπορεί να σε βοηθήσει αν όντος το όνειρό σου συμαίνει κάτι, γιατί το κάθε σύμβολο το αντιλαμβάνεται αλλιώς ο καθένας, πχ τα λουλούδια για κάποιον αλεργικό προκαλούν αρνητικά συναισθήματα και φόβο, για έναν άνδρα τίποτα το ιδιαίτερο, για μια κοπέλα χαρά και ευτυχία, για έναν ανθοπόλη είναι η δουλειά του και πάει λέγοντας...
Για να διευκολυνθούν όλοι όσοι μπορούν να δώσουν εξήγηση καλό θα ήταν να μας πεις την δικιά σου προσωπική σχέση που έχεις με όλα αυτά...

mel.x
16-05-08, 19:35

Το κοριτσακι, εισαι εσυ και θα φτασεις ,πολυ ψηλα οπως το δενδρο,
τα φυτα ,ειναι τα χρηματα που θα αποκτησεις,
η λαμψη που σε τυφλωνει, ειναι ο πλουτος που θα συναντησεις
και θα ξερασεις με εμετο ,ολα αυτα ,που θα θελησεις να πεταξεις, απο την ζωη σου.....

η μητερα σου εισαι παλι εσυ....που σε προτρεπει να δεις ..!!!!

αυτο ειναι το ονειρο.........

ANDROMEDA_
16-05-08, 19:49
Για μένα τα όνειρα είναι προσωπική υπόθεση του καθενός.
Στον καθένα μας λειτουργούν διαφορετικά..
Μην βλέπετε ονειροκρίτες καθώς δεν βγαίνουν σε όλους το ίδιο.
Αυτό που έχεις να κάνεις είναι απλά,ένα τετράδιο κοντά σου και να καταγράφεις τα όνειρά σου.
Μετά άρχιζε να βλέπεις το κάθε όνειρο πως αποσυμβολίζεται ανάλογα με τα συμβάντα που γίνονται μέσα στην βδομάδα.
Έτσι μετά παο κάποιο διάστημα θα καταλαβαίνεις το κάθε όνειρο τί μηνύματα σου δίνει.

mel.x
16-05-08, 20:03

Τοτε ,δεν εχεις παρα να το κανεις ,να τα γραφεις δηλ.ωστε ,να μην σου εχει εξαψει την περιεργεια,οπως γραφεις και να ζητας την γνωμη των ταπεινων που σε διαβαζουμε .......οκ?????

mel.x
16-05-08, 20:07
Για μένα τα όνειρα είναι προσωπική υπόθεση του καθενός.
Στον καθένα μας λειτουργούν διαφορετικά..
Μην βλέπετε ονειροκρίτες καθώς δεν βγαίνουν σε όλους το ίδιο.
Αυτό που έχεις να κάνεις είναι απλά,ένα τετράδιο κοντά σου και να καταγράφεις τα όνειρά σου.
Μετά άρχιζε να βλέπεις το κάθε όνειρο πως αποσυμβολίζεται ανάλογα με τα συμβάντα που γίνονται μέσα στην βδομάδα.
Έτσι μετά παο κάποιο διάστημα θα καταλαβαίνεις το κάθε όνειρο τί μηνύματα σου δίνει.

Αφου ξερεις πως γινεται.....
και αφου ειναι προσωπικη σου υποθεση οπως λες ...
ΤΟΤΕ γιατι ζητας την γνωμη μας ??????

ΑΙΝΤΕ !!!!!!!!!!!!!!!!

ANDROMEDA_
16-05-08, 20:13
Καταρχήν δεν ζητάω την γνώμη κανενός απλώς απαντάω στην κοπέλα που είδε το όνειρο.
Διάβαζε και κανένα πόστ το τι γράφουμε...και μην απαντάς χωρίς να γνωρίζεις τι έχουμε γράψει.
ΑΙΝΤΕΕ εγω τώρα !!!

mel.x
16-05-08, 20:23
Καταρχήν δεν ζητάω την γνώμη κανενός απλώς απαντάω στην κοπέλα που είδε το όνειρο.
Διάβαζε και κανένα πόστ το τι γράφουμε...και μην απαντάς χωρίς να γνωρίζεις τι έχουμε γράψει.
ΑΙΝΤΕΕ εγω τώρα !!!

Ζητω συγνωμη για το λαθος.

papadaki ioanna
30-05-08, 10:48
tora eida ta mhnymata sas paidia..euxaristo poly gia tis apanthseis sas..

Deepest_Emotion
30-05-08, 12:48
Καλησπέρα
Θα συμφωνήσω με Raistlin και Andromeda. Οι ερμηνείες των ονείρων σε κάθε άνθρωπο είναι διαφορετικές. Όπως είδες Ιωάννα, γράφτηκαν διαφορετικές ερμηνείες για κάθε στοιχείο του ονείρου σου. Παράδειγμα, εγώ το κοριτσάκι το έχω σαν κάποιο βάρος στενοχώριας. Το δέντρο σαν ελπίδα, κτλ. Σε άλλους βγαίνουν τα όνειρα όπως τα βλέπουν, σε άλλους βγαίνουν τα αντίθετα από ότι βλέπουν. Πριν ένα μήνα περίπου, είχα δει πως κοιτάχτηκα στον καθρέφτη και είχα άσπρα μαλλιά και σκεφτόμουν τρομοκρατημένη και στενοχωρημένη πως τώρα θα πρέπει να αρχίσω να βάφω τα μαλλιά μου. :p Μου είπαν πως ο καθρέφτης είναι συνάντηση και τα άσπρα μαλλιά ότι θα πάρω από κάπου λεφτά. Ήταν τελείως άσχετα. Την ίδια μέρα με κάλεσε η προϊστάμενη μου και με πληροφόρησε ότι διακόπτουμε τη συνεργασία μας. Άρα αυτό που είχα δει σήμαινε αναπάντεχη στενοχώρια και το ότι σκεφτόμουν πως πρέπει να αρχίσω να βάφω τα μαλλιά μου σήμαινε ότι θα πρέπει να αρχίσω να ψάχνω δουλειά. :D

Ermhs
30-05-08, 16:15
Καλησπέρα,
Και εγώ βλέπω μερικές φορές ένα συγκεκριμένο όνειρο.. Το είδα και προχθές και με αγχόνη μπορώ να πω.. Το είχα δει πριν πολλά χρόνια επίσης αλλά και πολύ παλιά άλλη 1 φορά.
Και καλά εγώ με ένα γκρουπ σε ένα πολύ παλιό ξενοδοχείο, μικρά δωμάτια, υγρασία σε παντού και μερικά έχουν και κουκέτες διπλά κρεβατάκια.
Όλοι περνάμε καλά μέχρι που πριν τελειώσουν οι διακοπές και ατιμαζόμαστε να φύγουμε. Ξαφνικά τα δωμάτια σφραγίσουν και αρχίζουν να περνούν από όροφο σε όροφο διαδοχικά τα δωμάτια και να σφάζουν τους πάντες… αίμα παντού.
Εγώ είμαι στο 3ο όροφο και πάντα βλέπω το όνειρο μέσα από τα μάτια ενός από τους πρωταγωνιστές..(δεν ειμαι εγω ομως..Αλλο σωμα).
Μπορώ να πω ότι φρικάρω και ξυπνώ λίγο πριν σφάξουν και τον δικό μου πρωταγωνιστή. Θυμάμαι το είδος εργαλείου που τους έσφαζαν όλους, μέχρι και το θόρυβο του εργαλείου (κάτι σαν χασαπιό μάχαιρα αλλά πολύ μακρύ και ελαστικό σίδερο, κάτι σαν σπαθί )με τα οποία έκοβαν σε κομμάτια τους φίλους και φίλες..
Με βλέπω σε όλη τη διάρκεια του ονείρου, αν και ξέρω ότι θα μας σκοτώσουν *σφάξουν όλους στο τέλος… Oτι το λέω και δεν με πιστεύει κανείς.

Αυτή τη φορά *προχθές , είδα ότι μπήκε ένας από αυτούς σειρά μου να με σφάξει,(μια πολύ χοντρή γυναίκα) και με έσωσε ένα παιδί σε κατάσταση αφυδατώσεως σωριασμένο στο πάτωμα του μπάνιου?? (τι δουλειά είχε ένα παιδί πχ. Σομαλίας στο όνειρο αυτό). Το παιδάκι αυτό με έσωσε λέγοντας μου «κρύψου» και έκανε θόρυβο στο μπάνιο για να αποσπάσει την προσοχή της και σφάξει εκείνο… έτσι ώστε να μπορέσω να φύγω… ξύπνησα μετά.

Δεν πιστεύω ότι οφείλετε στα πολλά video games αφού το έχω δει και παλιότερα 2-3 φορές. Και δεν έχει σχέση με αυτά που παίζω..

Συνήθως ξυπνώ από τον ήχο και μόνο του «σπαθιού» αυτού. Και δεν γνωρίζω πρόσωπα από αυτό το όνειρο.

Βέβαια σαν ονειροκρίτη ο καθένας θα πει.. σπαθί (καλό).. αίμα (γρήγορο) Αλλά είναι φρίκη! Σαν να ζω ένα οργανωμένο, μαζικό έγκλημα. :p :eek: :confused:

Mr.Nobody
30-05-08, 19:56
Φιλε Ermhs
Εχεις σκεφτει την περιπτωση οτι κατι τετοια εργα οφειλονται στις ταινιες που ειδες προσφατα?Εμενα μου εχει τυχει αρκετες φορες(δηλαδη καθε βραδυ) αφου βλεπω συνεχεια θριλερ καθε βραδυ εχω εφιαλτες :D
Και ξερεις τι λενε, οτι οποιος βλεπει τετοια ονειρα συνεχεια λενε οτι δεχτηκε ψυχικη επιθεση απο μαυρο μαγο.Αυτο το σκεφτηκες?
Βεβαια αυτο εχει και αλλεσ επιπτωσεις οπως πονο στα πνευμονια,αδιαθεσια και αλλα...Η γνωμη μου αν δεν εχεις καποια απο τα αλλα συμπτωματα μην ανησυχεις και διασκεδασε το οσο μπορεις.Εξαλλου ονειρα σου κανε οτι γουσταρεις ! ! !
Ευγενικα...

Ermhs
30-05-08, 20:12
Τα θρίλερ και τρόμου είναι τα αγαπημένα μου αλλά της τελευταίες 3 εβδομάδες λόγο δουλειάς δεν έχω δει ούτε καρτούν.. :D

Δεν βλέπω εφιάλτες λόγο ταινιών αλά δεν απορρίπτω ότι ίσως είναι φόρτο εργασίας, άγχος γενικά, video games η ότι άλλο βάλει ο νους.

Εντάξει μπορεί να το έχω δει 2-3 φορές το όνειρο κατά το πέρασμα των καιρών αλλά δεν σημαίνει και τίποτα… μιας και αυτό με τρομάζει περισσότερο και για αυτό οφείλετε η επανάληψη του.

Πάντως ¨off the record¨ πριν λίγο είχα ειδοποιήσει για μια καλύτερη δουλειά… και τα είπα ποιο πάνω!! Αίμα και σπαθί ΧΑΧΑΧΑ.. Ειλικρινά τώρα.. πιστεύω στα όνειρα αλλά όχι σε όλα.. δηλαδή είμαι υποστηριχτής πχ. Προφητικών ονείρων.
Όλα τα άλλα που είναι μια σαλάτα λίγο από όλα… οφείλετε στην καθημερινότητα μας.(ίσως)

"Και ξερεις τι λενε, οτι οποιος βλεπει τετοια ονειρα συνεχεια λενε οτι δεχτηκε ψυχικη επιθεση απο μαυρο μαγο"
Για αυτό δεν μπορώ να εκφέρω άποψη.. αλλά εμένα θα επιτεθούν? Μήπως εννοείς το μάτι που λένε?

Mr.Nobody
30-05-08, 20:21
Οχι δεν εννοω το ματιασμα,αλλα "μαυρη μαγεια" πιο απλα.Σε αυτο δεν το παιζω ειδυμων σου λεω μονο τι εχω διαβασει.Και γιατι εισαι σιγουρος οτι δεν ειναι τετοιο?Δεν εχεις κανενα εχθρο ή καποιον που να εχεις πειραξει?Τιποτα μην αποκλειεις !Παντως εγω γουσταρω να βλεπω εφιαλτες γιατι ξερω οτι μετα θα ξυπμησω :D :D
Οπως και να πεφτω απο γκρεμους ΧΑΧΑΧΑ...και αλλα παρεμφερει!!

Ermhs
30-05-08, 20:34
Άτομα που ζηλεύουν γιατί έτσι είναι η φύση τους.. εντάξει.. Άτομα που έχω πειράξει, θα έλεγα ότι μέχρι και μυρμήγκια ταΐζω.. δεν ενοχλώ
Αν ποτέ νιώσω κάτι το αντιμετωπίζω αλλιώς.. που δεν θα επιθυμούσα να γράψω. Αλλά ακόμη και το μάτιασμα σε εμένα έρχεται πολύ σπάνια… Όπως είχαν πει οι δικοί μου γεννήθηκα με προσωπείο και αυτό σημαίνει αντικατοπτρισμός σε πολλά πράγματα… κάτι σαν τύχη.

(προσωπείο = μερικές φορές γεννιούνται παιδάκια με όλο το πρόσωπο καλυμμένο από δέρμα..Το βγάζουν προσεκτικά μετά οι γιατροί και εμφανίζονται μάτια στόμα και όλα τα υπόλοιπα..)

Τώρα ως έχει τον αντικατοπτρισμό πολλών αρνητικών ενεργειών όπως ανέφερα… Δεν ξέρω αν ισχύει κάτι τέτοιο αλλά για να το λένε οι παλιοί… κάτι παραπάνω μπορεί να ξέρουν!.

Πάντως πιστεύω στο μάτι γιατί το έχω βιώσει.. Και ενώ πήγα μέχρι και νοσοκομείο και μου έδωσαν αντιβίωση!!.. μετά από ένα ξεμάτιασμα σε 20 λεπτά ήμουν περδίκι. (1 φορά)

papadaki ioanna
04-06-08, 09:10
καλημερα παιδια..απο μικρη εβλεπα ενα ονειρο οτι με κυνηγουσε μια γυναικα μικρη σε ηλικια η οποια ηταν σα δαιμονισμενη στην οψη,που με σκοτωνε με τη γλωσσα της..χτες βραδυ μετα απο χρονια ειδα ξανα το ιδιο ονειρο με τη διαφορα οτι ετρεχα να της ξεφυγω και το καταφερα αλλα εκεινη ανοιξε τραπουλοχαρτα και θυμαμαι μια νταμα που υποθετω οτι ημουν εγω και στη συνεχεια ακουσα γελια..περιττο να σας πω οτι σηκωθηκα μουσκεμα απο την τρομαρα που πηρα και δε κοιμηθηκα ολο το βραδυ..τωρα δε ξερω,παιζει να κοιμηθηκα καπως αγχωμενη αλλα μου εκανε εντυπωση που ειδα ξανα το ιδιο ονειρο που εβλεπα σα μικρη..

Sly8erin
11-06-08, 21:31
Πραγματι μονο το ενα τοις εκατο επαληθευονται και μπορει να θεωρηθει στατιστικο σφαλμα η τυχαιο. Ομως αυτο το ενα τοις .
Θα μου επιτρέψετε να διαφωνήσω κάθετα με αυτό μια που όσα όνειρα έχω είτε καλά είτε κακά έχουν βγει όλα μάλιστα σε περιόδους κρίσιμες πάντα βλέπω όνειρα κ πάντα με καθοδηγούν, μπορεί να είναι μία διαίσθηση που οφείλεται στη λογική κ αυτή παίρνει σάρκα κ οστά με τα όνειρα μπορεί να είναι το υποσυνείδητο που εκφράζεται μέσω του όνειρο σημασία έχει ότι εγώ πιστεύω στα όνειρά μου. Αφού μάλιστα δεν με έχουν διαψεύσει ποτέ.
καλημερα παιδια..απο μικρη εβλεπα ενα ονειρο οτι με κυνηγουσε μια γυναικα μικρη σε ηλικια η οποια ηταν σα δαιμονισμενη στην οψη,που με σκοτωνε με τη γλωσσα της..χτες βραδυ μετα απο χρονια ειδα ξανα το ιδιο ονειρο με τη διαφορα οτι ετρεχα να της ξεφυγω και το καταφερα αλλα εκεινη ανοιξε τραπουλοχαρτα και θυμαμαι μια νταμα που υποθετω οτι ημουν εγω και στη συνεχεια ακουσα γελια..περιττο να σας πω οτι σηκωθηκα μουσκεμα απο την τρομαρα που πηρα και δε κοιμηθηκα ολο το βραδυ..τωρα δε ξερω,παιζει να κοιμηθηκα καπως αγχωμενη αλλα μου εκανε εντυπωση που ειδα ξανα το ιδιο ονειρο που εβλεπα σα μικρη..
Σύμφωνα με την ψυχολογία όταν ένα όνειρο επαναλαμβάνεται είναι κάτι που έχεις αφήσει ατελές και νιώθεις τύψεις γι αυτό. Προσπάθησε να θυμηθείς κάθε φορά που βλέπεις αυτό το όνειρο τι συμβαίνει στη ζωή σου, αφού το δεις. Το οτι είναι τρομακτικό δεν σημαίνει αναγκαστικά ότι θα συμβεί κάτι κακό

Witch Shadow
11-06-08, 21:39
Θα μου επιτρέψετε να διαφωνήσω κάθετα με αυτό μια που όσα όνειρα έχω είτε καλά είτε κακά έχουν βγει όλα μάλιστα σε περιόδους κρίσιμες πάντα βλέπω όνειρα κ πάντα με καθοδηγούν, μπορεί να είναι μία διαίσθηση που οφείλεται στη λογική κ αυτή παίρνει σάρκα κ οστά με τα όνειρα μπορεί να είναι το υποσυνείδητο που εκφράζεται μέσω του όνειρο σημασία έχει ότι εγώ πιστεύω στα όνειρά μου. Αφού μάλιστα δεν με έχουν διαψεύσει ποτέ

Συμφωνω μαζι σου Sly8erin
Τα ονειρα ειναι κομματια ενος μεγαλου παζλ και ενωνοντας τα με την λογικη και τη διαισθηση μαζι, ανακαλυπτεις μια εικονα που μπορει να ειναι μελλοντικη εξελιξη σε ενα γεγονος ή κατι που εχεις ξεχασει και ειναι θαμμενο στο υποσυνειδητο. Οποτε δεν πιστευω σε καμια περιπτωση οτι τα ονειρα και τα σημαδια τους ειναι στατιστικο λαθος. Ειμαι πιστος στα ονειρα και την σημασια τους αλλα δεν ελεγχουν και τη ζωη μου.

Sly8erin
11-06-08, 21:49
Συμφωνω μαζι σου Sly8erin
Τα ονειρα ειναι κομματια ενος μεγαλου παζλ και ενωνοντας τα με την λογικη και τη διαισθηση μαζι, ανακαλυπτεις μια εικονα που μπορει να ειναι μελλοντικη εξελιξη σε ενα γεγονος ή κατι που εχεις ξεχασει και ειναι θαμμενο στο υποσυνειδητο. Οποτε δεν πιστευω σε καμια περιπτωση οτι τα ονειρα και τα σημαδια τους ειναι στατιστικο λαθος. Ειμαι πιστος στα ονειρα και την σημασια τους αλλα δεν ελεγχουν και τη ζωη μου.
Αυτός είναι ακόμα ποιος σωστός ορισμός. Ούτε και εγώ τρελαίνομαι παρ όλα αυτά όμως τα θεωρώ οδηγούς, και πολλές φορές με βοηθάνε να επαναπροσδιορίσω τις κινήσεις μου ώστε να αποφύγω μελλοντικά λάθη, είναι κάτι σαν προεπισκόπηση :D ;)