PDA

Επιστροφή στο Forum : σας θυμίζουν τίποτε


ωρολογοποιός
26-11-11, 09:59
Οι Χριστιανικοί λαοί αποκτηνώθηκαν από τα ισχυρά ποτά, η νεολαία τους αποβλακώθηκε από τις κλασσικές σπουδές και από την πρόωρη ακολασία, στην οποία την έχουν σπρώξει οι πράκτορές μας - οικοδιδάσκαλοι, υπηρέτες, γυναίκες παιδαγωγοί στα σπίτια των πλουσίων - οι υπάλληλοί μας αλλού, οι γυναίκες μας στους τόπους διασκεδάσεως των Χριστιανών. Στον αριθμό των τελευταίων αυτών πρέπει να προσθέσουμε και τις ονομαζόμενες "γυναίκες του κόσμου" που μιμούνται με τη θέλησή τους τις ακολασίες τους και τις ηδυπάθειές τους.........

Λίγο χρόνο ακόμη και οι αταξίες, οι χρεωκοπίες θα εμφανισθούν παντού.
Οι καταχρήσεις της εξουσίας θα ετοιμάσουν τελικά την πτώση όλων των πολιτευμάτων, και όλα θα ανατραπούν κάτω από τα χτυπήματα του μαινόμενου πλήθους.
Όλα αυτά τα δήθεν "δίκαια του λαού" δεν υπάρχουν παρά μόνο στη φαντασία. Δεν είναι ποτέ πραγματοποιήσιμα.....


Λίγο αργότερα θα ιδρύσουμε τεράστια μονοπώλια, δεξαμενές των κολοσσιαίων πλούτων, από τα οποία και οι μεγάλες περιουσίες των Χριστιανών θα εξαρτώνται κατά τέτοιο τρόπο, ώστε θα καταβροχθισθούν μέσα σ' αυτά, όπως η αξιοπιστία των Κρατών την επόμενη μέρα μιας οικονομικής καταστροφής... Κύριοι οικονομολόγοι που είστε εδώ παρόντες, προσέξτε τη σπουδαιότητα αυτού του συνδυασμού!....

Η αύξηση των εξοπλισμών και του προσωπικού της αστυνομίας είναι αναγκαίο συμπλήρωμα του σχεδίου που εκθέσαμε. Πρέπει να μην υπάρχουν πια στα Κράτη, εκτός από μας, παρά μάζες απόρων, κάποιοι εκατομμυριούχοι αφοσιωμένοι σε μας, αστυνομικοί και στρατιώτες.....

Θα εξαναγκάσουμε τις Κυβερνήσεις ν' αναγνωρίσουν την αδυναμία τους με τα φανερά μέτρα ασφαλείας που θα παίρνουν, και με τον τρόπο αυτό θα καταστρέφουμε το γόητρο της εξουσίας....

Μια προοδευτική φορολογία θα δώσει πολύ μεγαλύτερο εισόδημα από τη σημερινή αναλογική φορολογία, η οποία μας είναι χρήσιμη μόνο για να διεγείρουμε αναταραχές και δυσαρέσκειες μεταξύ των Χριστιανών....

και το ρεζουμέ της υπόθεσης, αυτοί που έγραψαν τα πρωτόκολλα αυτοί άφησαν να διαρρεύσουν ;)

ωρολογοποιός
26-11-11, 10:02
καμια συνωμοσιολογία και ούτε μου το είπε μπατζανάκης της κουνιάδας του κουμπάρου μου, απλά πραγματάκια:rolleyes:

AVATARGR
27-11-11, 19:23
Φίλοι μου καλησπέρα σας.

Φίλε ωρολογοποιέ η εισαγωγή του θέματός σου μου θυμίζει ένα μανιφέστο
για κάτι νέο και κατακεραυνώνοντας τον χριστιανισμό.....

Μια και βάζεις στο στόχαστρο τον Χριστιανισμό δεν αναφέρεις και τις άλλες
θρησκείες......
Οι άλλες θρησκείες δεν έχουν " ακολασίες και ηδυπάθειες"??????
Χώρες μη Χριστιανικές δεν κάνουν "κατάχρηση εξουσίας"
δεν έχουν "κολοσσιαίο πλούτο" ??????

Βέβαια μια και αναφέρεις περί "πρωτοκόλλων" για ποια πρωτόκολλα
αναφέρεσαι ??????

Ευχαριστώ.

ωρολογοποιός
27-11-11, 19:40
λάθος κατάλαβες δεν έβαλα στο στόχαστρο τον χριστιανισμό ούτε κάποια άλλη θρησκεία, και αναφέρομαι στα 24 γνωστά της ΣΙΩΝ μερικοί λένε και για κάτι άγνωστα αυτά τα σκυλιά φιλε μου έχουν βρει τρόπους να χτυπάν τον άνθρωπο μέσα από κάθε θρησκεία και κουλτούρα

AVATARGR
27-11-11, 20:23
Φίλοι μου και πάλι εδώ.....

Φίλε ωρολογοποιέ αναφέρεις μόνο τον Χριστιανισμό και όχι άλλη
θρησκεία....Επίσης σχετικά με Πρωτόκολλα των Σοφών της Σιών εάν δεν υπάρχει
ανοιχτό θέμα άνοιξε το τότε το θέμα αυτό......
Δεν νομίζω πως συνάδει ο τίτλος με με αυτό το θέμα που θέτεις

Ευχαριστώ.

ωρολογοποιός
27-11-11, 20:35
τον χριστιανισμό τον αναφέρουν αυτά τα σκυλιά στα πρωτόκολλα γιατί είναι ο μεγάλος εχθρός τους, οι άλλοι αλλάχουακμπάρ και τα μυαλά στις αμερικανικες αρβύλες (το αμέσως μεγαλύτερο κόμμα) τα καταφέρνουν μια χαρά και μονοι τους, ζώνονται μπαρούτι και ανατινάζονται...


τα υπόλοιπα λιμά δεν τους ενδιαφέρουν, άλλοι πιστεύουν στους αρουραίους άλλοι στις μαϊμούδες άλλοι στις αγελάδες κι άλλοι στους ελέφαντες

εγώ απλά ρωτάω αν σας θυμίζουν τίποτε αυτά που γράφονται στα πρωτόκολλα με την σημερινή κατάσταση



DANKE

Crystalline water
28-11-11, 13:04
Αγαπητέ μου φίλε,προσπαθώ να έχω καλή διάθεση παρά τον αντίξοο καιρό,τα πρωτόκολλα της Σιών τα έχω διαβάσει χρόνια και δεν θυμάμαι και καλα όποτε συγχωρείστε με.Νομίζω ότι είχε ειπωθεί ότι κάποιος είχε παρεισφρείσει στο σιωνισμό και κατάφερε να τα βγάλλει έξω και φυσικά είναι γραμμένα απο τις αρχές του 20ου αιώνα.Οπότε καταλαβαίνει κανείς, τι μεθοδικότητα υπάρχει στα σχέδια τους.Όσο για το λόγο που αναφέρονται στο χριστιανισμό νομίζω το καταλαβαίνει κανείς αφού οι εβραίοι απαρνήθηκαν το Χριστό είναι λογικό να μισήσουν οτιδήποτε έχει να κάνει με αυτό και να το πολεμήσουν.Έχουν φτάσει πολύ κοντά στα σχέδια τους μόνο που δεν υπολογίζουν σωστά την αντίδραση του κόσμου γιατί όταν συμπιέζεις το κόσμο κάποια στιγμή θα αντιδράσει,δεν υπάρχει πιο επικίνδυνος αντίπαλος από αυτόν που δεν έχει να χάσει τίποτα.Καμμία αυτοκρατορία στη γη δεν έμεινε επ`άπειρον.Αυτή είναι η άποψη μου και εύχομαι να είναι σωστή αλλιώς χαθήκαμε.Ευχαριστώ.

ωρολογοποιός
28-11-11, 13:24
Αγαπητέ μου φίλε,προσπαθώ να έχω καλή διάθεση παρά τον αντίξοο καιρό,τα πρωτόκολλα της Σιών τα έχω διαβάσει χρόνια και δεν θυμάμαι και καλα όποτε συγχωρείστε με.Νομίζω ότι είχε ειπωθεί ότι κάποιος είχε παρεισφρείσει στο σιωνισμό και κατάφερε να τα βγάλλει έξω και φυσικά είναι γραμμένα απο τις αρχές του 20ου αιώνα.Οπότε καταλαβαίνει κανείς, τι μεθοδικότητα υπάρχει στα σχέδια τους.Όσο για το λόγο που αναφέρονται στο χριστιανισμό νομίζω το καταλαβαίνει κανείς αφού οι εβραίοι απαρνήθηκαν το Χριστό είναι λογικό να μισήσουν οτιδήποτε έχει να κάνει με αυτό και να το πολεμήσουν.Έχουν φτάσει πολύ κοντά στα σχέδια τους μόνο που δεν υπολογίζουν σωστά την αντίδραση του κόσμου γιατί όταν συμπιέζεις το κόσμο κάποια στιγμή θα αντιδράσει,δεν υπάρχει πιο επικίνδυνος αντίπαλος από αυτόν που δεν έχει να χάσει τίποτα.Καμμία αυτοκρατορία στη γη δεν έμεινε επ`άπειρον.Αυτή είναι η άποψη μου και εύχομαι να είναι σωστή αλλιώς χαθήκαμε.Ευχαριστώ.


κανένας δεν μπορεί να παρεισφρήσει χωρίς την θέληση των σκυλιών όσο κι αν σου φαίνεται παράξενο;), και δεν σε συχωρούμε, τι έκανες;:p:D

Crystalline water
28-11-11, 19:43
Μάλλον έχεις δίκιο είναι γνωστοί οι εβραίοι για τον εθνικισμό τους οπότε θα ήθελαν σε περίπτωση που επαληθευτούν να τους θαυμάσει ο κόσμος για τα ανδραγαθήμτα τους,:).Θεωρούν τους εαυτούς τους ανώτερους όλων δεν είναι τυχαίο ότι αλλοεθνής δεν μπορεί να πάρει τον ανώτερο βαθμό στη μασονία μόνο εβραίος και αυτό που λέω το ξέρω με απόλυτη βεβαιότητα.Τους αλλοεθνείς τους έχουν μόνο για δουλικά εξυπηρετούν συμφέροντα τους φορτώνουν ανέσεις και ξεπουλιούνται έυκολα.Οσο για το συγγνώμη ήταν σε περίπτωση που δε θυμάμαι κάτι σωστά,μερικές φορές ξέρεις εδώ υπάρχουν συνομιλητές που για μικρότερα λάθη σε στέλνουν στο απόσπασμα.:p

ωρολογοποιός
28-11-11, 23:39
Μάλλον έχεις δίκιο είναι γνωστοί οι εβραίοι για τον εθνικισμό τους οπότε θα ήθελαν σε περίπτωση που επαληθευτούν να τους θαυμάσει ο κόσμος για τα ανδραγαθήμτα τους,:).Θεωρούν τους εαυτούς τους ανώτερους όλων δεν είναι τυχαίο ότι αλλοεθνής δεν μπορεί να πάρει τον ανώτερο βαθμό στη μασονία μόνο εβραίος και αυτό που λέω το ξέρω με απόλυτη βεβαιότητα.Τους αλλοεθνείς τους έχουν μόνο για δουλικά εξυπηρετούν συμφέροντα τους φορτώνουν ανέσεις και ξεπουλιούνται έυκολα.Οσο για το συγγνώμη ήταν σε περίπτωση που δε θυμάμαι κάτι σωστά,μερικές φορές ξέρεις εδώ υπάρχουν συνομιλητές που για μικρότερα λάθη σε στέλνουν στο απόσπασμα.:p


με αυτούς τους συνομιλητές μπορείς κάλλιστα να χρησιμοποιήσεις μια μεγάλη σακούλα απορριμμάτων, είναι πανεύκολο ξέρεις;)