Το forum του μεταφυσικού

Το forum του μεταφυσικού (http://www.metafysiko.gr/forum/index.php)
-   Ψυχικά Φαινόμενα – Μεταφυσική –Αποκρυφισμός (http://www.metafysiko.gr/forum/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Αστρικό Ταξίδι (http://www.metafysiko.gr/forum/showthread.php?t=205)

skyline 01-06-13 13:59

Το γεγονός ότι διαφορετικά άτομα αντιμετωπίζουν με τελείως διαφορετικούς τρόπους την αναχώρηση (χωρισμός, θάνατος) οικείων και αγαπημένων προσώπων πρέπει να δείχνει ότι οι λόγοι που μένει κανείς στο παρελθόν πρέπει να είναι οπωσδήποτε και εσωτερικοί. Η θλίψη σε τέτοιες περιπτώσεις είναι φυσιολογική αλλά έχουμε την τάση από το φυσιολογικό να ξεγλιστράμε στο παθολογικό και γι' αυτό (οφείλουμε να) είμαστε υπεύθυνοι εμείς.

Αλλά για να επιστρέψουμε στο θέμα, γίνεται να επισκεφτεί κάποιος αναχωρήσαντες μέσω αστρικής προβολής;

stelios79 01-06-13 18:42

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από skyline (Μήνυμα 104217)
Αλλά για να επιστρέψουμε στο θέμα, γίνεται να επισκεφτεί κάποιος αναχωρήσαντες μέσω αστρικής προβολής;

Καλησπερα, και βεβαια γινεται. οπως και να τους βλεπουμε σε ονειρο. vezyro αδερφε πειραματισου με την πτηση.

paula 01-06-13 20:07

δηλαδη εσυ εχεις ερθει σε επαφη με δικου σου που εχουν φυγει απο την ζωη με αστρικη προβολη??? και αν ναι σου ειναι ευκολο να μου εξηγησεις δεν εχω ιδεα απο ολα αυτα και θελω πραγματικα να μαθω και να βγαλω μια ακρη.

SAM_502 01-06-13 21:18

Αμφιβάλλω αν γίνεται το οτιδήποτε.Ειδικά η επικοινωνία με αυτούς που έφυγαν :rolleyes:

I want to believe με το στανιό όμως

Gabriell 01-06-13 21:20

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από paula (Μήνυμα 104224)
δηλαδη εσυ εχεις ερθει σε επαφη με δικου σου που εχουν φυγει απο την ζωη με αστρικη προβολη??? και αν ναι σου ειναι ευκολο να μου εξηγησεις δεν εχω ιδεα απο ολα αυτα και θελω πραγματικα να μαθω και να βγαλω μια ακρη.

Αυτό που μένει στο αστρικό, δεν είναι ο ίδιος ο νεκρός, αλλά μια "σκιά" του, ας το πούμε έτσι (η οποία έχει και τις αναμνήσεις του, και ειναι "επικοινωνίσημη"). Αν ο νεκρός ο ίδιος έχει μείνει στο αστρικό, δεν ξέρω αν είναι καλό....

paula 01-06-13 21:32

Gabriell νομιζω πως εστειλα προσωπικο μνμ αλλα δεν ξερω αν σου ηρθε...γενικα εδω μεσα τα μπερδευω.

paula 01-06-13 21:37

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από SAM_502 (Μήνυμα 104226)
Αμφιβάλλω αν γίνεται το οτιδήποτε.Ειδικά η επικοινωνία με αυτούς που έφυγαν :rolleyes:

I want to believe με το στανιό όμως

εχεις εμπειρια γυρω απο το θεμα???

SAM_502 01-06-13 22:02

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από paula (Μήνυμα 104229)
εχεις εμπειρια γυρω απο το θεμα???


Οχι δε μάζεψα αρκετό exp για να ανέβω λέβελ ακόμα.Εχω έμμεσες αποδείξεις.Επειδή εκτιμώ και σέβομαι το συλλογισμό του Gabriell ο οποίος κάτι παραπάνω θα ξέρει σε αυτό το θέμα θα σου πρότεινα να ακούσεις τι έχει να πει.Εγω αν θές είμαι και άπιστος θωμάς πολλές φορές.

Gabriell 01-06-13 22:08

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από paula (Μήνυμα 104228)
Gabriell νομιζω πως εστειλα προσωπικο μνμ αλλα δεν ξερω αν σου ηρθε...γενικα εδω μεσα τα μπερδευω.

Το πήρα, σου απάντησα

paula 01-06-13 22:08

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από SAM_502 (Μήνυμα 104230)
Οχι δε μάζεψα αρκετό exp για να ανέβω λέβελ ακόμα.Εχω έμμεσες αποδείξεις.Επειδή εκτιμώ και σέβομαι το συλλογισμό του Gabriell ο οποίος κάτι παραπάνω θα ξέρει σε αυτό το θέμα θα σου πρότεινα να ακούσεις τι έχει να πει.Εγω αν θές είμαι και άπιστος θωμάς πολλές φορές.

το εχω διαπιστωσει:)


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:15.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.