Το forum του μεταφυσικού

Το forum του μεταφυσικού (http://www.metafysiko.gr/forum/index.php)
-   Θρησκειολογία –Μυθολογίες (http://www.metafysiko.gr/forum/forumdisplay.php?f=13)
-   -   νεφελιμ (http://www.metafysiko.gr/forum/showthread.php?t=4177)

Spiros 12-07-08 08:59

Κύριοι και Κυρίες.
Δήλωσα ότι θα αποχωρίσω από αυτή τη συζήτηση γιατί κάποιο μέλος της εξασκούσε την συνήθη πρακτική του flaming η οποία είναι απαγορευμένη στα περισσότερα forum. Δεν ξέρω για αυτό εδώ το forum, γιατί για να πω την αλήθεια μου δεν διάβασα τους όρους πριν την εγγραφή μου. Θέλω να πιστεύω ότι ισχύει και εδώ η ίδια απαγόρευση.
Θα σας παρακαλέσω χωρίς να είμαι ο διαχειριστής ή να έχω καμία τέτοια εξουσιοδότηση, να διατηρηθεί το θέμα σε επίπεδα συζήτησης με επιχειρήματα και αποδείξεις. Αυτό γιατί το θεωρώ ένα σοβαρό θέμα.
Όχι, δεν με ενδιαφέρουν τα Νεφελίμ αλλά το θέμα παρα-μυθολογίας που καλιεργείται τα τελευταία χρόνια στην Ελλάδα με απότερω σκοπό το οικονομικό και προσωπικό κέρδος των εκάστοτε ...... (δεν θέλω να χρησιμοποιήσω την κατάλληλη λέξη). Και αυτό το forum είναι μια καλή ευκαιρία να καταρίπτονται ένας ένας αυτοί οι μύθοι (ή και το αντίθετο αν είναι το σωστό).
Σας ευχαριστώ πάρα πολύ που οι περισσότεροι επαναφέρατε τη συζήτηση στη λογική.

no slave 13-07-08 03:17

απο οτι λεει ο λιακο,οι νεφελιμ ειναι αμεσα συνδεδεμενοι με το θεο και τους αγγελους.αρα λοιπον καποιος αθεος βρισκει την ιστορια αυτη ενα ωραιο παραμυθακι.οπως αλλωστε ολοκληρη τη γραφη στο μεταφυσικο της κομματι(αγγελους-ανασταση-θαυματα κτλ.).δυστηχως η καλυτερα ευτυχως,δεν εχει τυχει να συναντηθουμε ποτε με ενα τετοιο τερατωδες ον ετσι ωστε να πειστουμε για την υπαρξη του.παρολα αυτα βλεπουμε στην καθημερινοτητα μας αναλογες δυσκολειες με αυτες που πιστευει ο λιακο οτι μας προκαλουν οι νεφελιμ.θεωρω πως σε ολους τους τομεις τις επιστημης υπαρχει αποκρυψη στοιχειων και αποπροσανατολισμος.γιατι αραγε?αλλα ας μην αναφερω αυτα που κρυπτονται αλλα τα επιτευγματα που υποτιθεται κανουν καλυτερη τη ζωη μας.μιλησατε για νοσοκομεια!ποσες νεες ασθενειες εμφανιζονται απο την τεχνολογικη μας προοδο?το μονο που μας εχει προσφερει η εξελιξη της τεχνολογιας ειναι ανεση μεσω των υλικων αγαθων,τα οποια μας εχουν αποπροσανατολισει απο το πνευμα.και θελω να καταληξω..σε αυτο το φορουμ τα θεματα ειναι μεταφυσικα και ανεξηγητα αρα ολοι εσεις που γραφετε εδω ειστε ανοιχτομυαλοι.δεν μπορειτε λοιπον να αποριπτετε μια θεωρια που περιγραφει το οτι παραδοξο συμβαινει στον κοσμο μας(απο βρικολακες,ατια,μινωταυρο,γιγαντες μεχρι τα καθημερινα ,μας προβληματα)τοσο ευκολα.προσωπικα πιστευω στον θεο ετσι οπως τον περιγραφει η αγια γραφη.δεν εχω διαβασει τα βιβλια του λιακο(μονο εκπομπες του βλεπω)αλλα το σεναριο αυτο συμφωνα με την πιστη μου, μοιαζει...λογικο!!

Bilibakos 13-07-08 03:30

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από OANNHSEA
Bilibakos
Είπαμε στην ΣΚΕΨΗ παιδί.
Υπάρχουν συνομιλητές πολλοί εδώ μέσα που ενώ δεν έχουν τελειώσει καν το λύκειο είναι σε θέση και να έχουν βάθος σκέψης και να κάνουν μία συζήτηση ανωτέρου επιπέδου.
Εάν θα προσέξεις κανείς δεν τα έβαλε με την ηλικία, αλλά με τον τρόπο σκέψης.
Τον αφελή τρόπο σκέψης που εκμεταλλεύονται κάποιοι για να θησαυρίσουν, πουλώντας του παραμύθια... :(

Όπως γράφω όμως πάντα:
Ένα προς ένα τα στοιχεία για μελέτη, μία προς μία η καταγραφή των αποτελεσμάτων. Δώσε μία βάση σε αυτό που θέλεις να συζητήσουμε για τα νεφελίμ και ξεκινάμε.... :cool:

Το ξερω ΟΑΝΝΗΣ ΕΑ, αλλα το υφος πολλες φορες σε κανει τρελο...
Τωρα, αν προσθεσεις και την ελλειψη επιχειρηματολογιας, τι εχεις? Καποιον που δεν εχει ιδεα ουτε για τα βασικα, να σου πουλαει χαρακτηρα και μειωνοντας σε, να προσπαθει να αυτοπροβληθει. Ε, εγω γινομαι <<νεφελιμ>> με τετοιους ανθρωπους, :)
Οσο για τη δικη μου επιχειρηματολογια, αυτο που εκανα ηταν να δειξω συγκρατημενο ενδιαφερον για το γεγονος που παρεθεσε ο Φιδιας, τιποτε αλλο... Δεν θεωρουμαι πλεον αφελης, για να πιστεψω ο,τι ακουγεται, απλα ενθουσιωδης, και προσπαθω να εξαντλησω την καθε πληροφορια, γιατι ακομα και αν δεν υπαρχει κατι ουσιωδες, μπορει να βρεθει κατι αλλο κατα την αναζητηση. Αυτα εμπεριεχονται στην ερευνα. Ο πιο ενθουσιωδης και επιμονος αναζητητης θα βρει μια ακρη, οχι ο βαριεστημενος.
Δυστυχως, πολλοι πιστευουν οτι η αποψη τους ειναι συμβολαιο με την πραγματικοτητα, και δεν μπαινουν καν στον κοπο να επιχειρηματολογησουν...

LuX 13-07-08 09:08

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από no slave
απο οτι λεει ο λιακο,οι νεφελιμ ειναι αμεσα συνδεδεμενοι με το θεο και τους αγγελους.αρα λοιπον καποιος αθεος βρισκει την ιστορια αυτη ενα ωραιο παραμυθακι.οπως αλλωστε ολοκληρη τη γραφη στο μεταφυσικο της κομματι(αγγελους-ανασταση-θαυματα κτλ.).δυστηχως η καλυτερα ευτυχως,δεν εχει τυχει να συναντηθουμε ποτε με ενα τετοιο τερατωδες ον ετσι ωστε να πειστουμε για την υπαρξη του.παρολα αυτα βλεπουμε στην καθημερινοτητα μας αναλογες δυσκολειες με αυτες που πιστευει ο λιακο οτι μας προκαλουν οι νεφελιμ.θεωρω πως σε ολους τους τομεις τις επιστημης υπαρχει αποκρυψη στοιχειων και αποπροσανατολισμος.γιατι αραγε?αλλα ας μην αναφερω αυτα που κρυπτονται αλλα τα επιτευγματα που υποτιθεται κανουν καλυτερη τη ζωη μας.μιλησατε για νοσοκομεια!ποσες νεες ασθενειες εμφανιζονται απο την τεχνολογικη μας προοδο?το μονο που μας εχει προσφερει η εξελιξη της τεχνολογιας ειναι ανεση μεσω των υλικων αγαθων,τα οποια μας εχουν αποπροσανατολισει απο το πνευμα.και θελω να καταληξω..σε αυτο το φορουμ τα θεματα ειναι μεταφυσικα και ανεξηγητα αρα ολοι εσεις που γραφετε εδω ειστε ανοιχτομυαλοι.δεν μπορειτε λοιπον να αποριπτετε μια θεωρια που περιγραφει το οτι παραδοξο συμβαινει στον κοσμο μας(απο βρικολακες,ατια,μινωταυρο,γιγαντες μεχρι τα καθημερινα ,μας προβληματα)τοσο ευκολα.προσωπικα πιστευω στον θεο ετσι οπως τον περιγραφει η αγια γραφη.δεν εχω διαβασει τα βιβλια του λιακο(μονο εκπομπες του βλεπω)αλλα το σεναριο αυτο συμφωνα με την πιστη μου, μοιαζει...λογικο!!

φιλε μου καλημερα

οι πιο πολλοι ανοικτομυαλοι απο εμας οπως λες πιστευουμε στο θεο !
αλλα οχι σε εναν θεο που τεσταρει αγρια κ απανθρωπα τον ανθρωπο.
Πιστευουμε σε εναν θεο που ειναι πατερας του ανθρωπου .
Αρωγος στη καθημερινοτητα του !
Αποκουμπι σε καποια δυσκολη στιγμη .
Οχι σε εναν θεο που απειλει τα παιδια του με τα καζανια της κολασεως λεγοντας του Ετσι και μονο θα ζεις !
Ουτε σε εναν θεο που απορριπτει ασυζητητι τις θρησκειες και τα πιστευω των συναθρωπων μας στα διαφορετικα σημεια του πλανητη !

Διοτι αυτο που εκμεταλευεται ο μιστερ Λιακο και οι υπολοιποι του ειδους ειναι η θρησκευτικη φοβια η ωρα του θανατου και της κρισης .
Με αλλα λογια παταει στη φοβια που σε εχουν ποτισει απο τα 7 σου χρονια κ επειτα δημιουργωντας μαζι σου μια ιστοριοθρησκειοφοβικη πελατιακη σχεση .

τελικα υπαρχουν δεν υπαρχουν τα Νεφελιμ παω στοιχημα πως δε θα τα συναντησεις ποτε σου !

το μονο που συναντας καθημερινα ειναι ο φοβος σου και η επιτηδευμενη χειραγωγηση ωστε να κοντρολαρεσαι αυτοματα .

No slave ?
εισαι σιγουρος για το ψευδονυμο που διαλεξες ;


@

Trithemius 13-07-08 13:02

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από no slave
προσωπικα πιστευω στον θεο ετσι οπως τον περιγραφει η αγια γραφη.δεν εχω διαβασει τα βιβλια του λιακο(μονο εκπομπες του βλεπω)αλλα το σεναριο αυτο συμφωνα με την πιστη μου, μοιαζει...λογικο!!

Συνοπτικά πως θα τον περιέγραφες τον Ιεχωβά;

bahamut 13-07-08 13:53

φιλε lux ειπες παραπανω οτι πιστευουμε σε ενα θεο και στη συνεχεια περιεγραψες τα χαρακτηριστικα του.με το εμεις ποιους εννοεις?επισης η αποψη που εχεις για το χριστιανισμο ειναι τελειως λανθασμενη.παρουσιαζεις το θεο του χριστιανισμου σαν θεο της τιμωριας ενω τα πραγματα δεν ειναι ετσι.ο ανθρωπος επιλεγει με τις πραξεις του αν θα σωθει η οχι.αν κοπω εγω για παραδειγμα στις εξετασεις θα φταιει ο εξεταστης που με εκοψε η εγω που δε διαβασα?σκεψου το λιγο.αν προσπαθουσες να εξετασεις λιγο καλυτερα το χριστιανισμο θα εβλεπες τοσα και τοσα θαυματα που γινονται καθημερινα που θα επαβες να αμφιβαλλεις.

no slave 13-07-08 13:56

καλημερα φιλε lux.λες οτι πιστευεις σε εναν θεο-πατερα μας και οχι καποιον που μας τεσταρει αγρια.δες απο τον ιδιο σου τον εαυτο.θα εκανες στερησεις στο παιδι σου προς οφελος του?σκεψου τις πιεσεις που ασκουμε καθημερινα στα παιδια μας.εκεινα δεν αντιλαμβανονται το σκοπο μας και στεναχωριουνται η θυμωνουν διοτι για εκεινα η πραγματικη ζωη ειναι το παιχνιδι.αδυνατουν να αντιληφθουν τους κινδυνους που ελοχευουν στο μελλον τους.εμεις ομως τα διαπαιδαγωγουμε μεχρι να πανε 18 και να εχουν την ελευθερια επιλογης τους.δεν ειναι λοιπον ο θεος πατερας μας?οπως και εμεις μπορουμε να επιλεξουμε σαν ενηλικα παιδια.
μιλας για αποκουμπι σε δυσκολες στιγμες.εγω το εχω και για αυτο πιστευω.δεν εχω καμμια σχεση με εκκλησιες ουτε προερχομαι απο πιστους γονεις η φιλους.βλεπω καθημερινα θαυματα,βλεπω να ικανοποιουνται τα αιτηματα της προσευχης μου.για καποιους ειναι ανθυποβολες,για αλλους η ανθρωπινη δυναμη του νου για αλλους συμπτωσεις και για μενα ο θεος.
ενας απο τους λογος που πιστεψα ειναι γιατι ο κοσμος το οτι παραξενο το εξηγει με μεταφυσικους ορους μη αποδεδειγμενους αρκει να μην ειναι ο θεος.αυτος ειναι σιγουρα παραμυθι.να ξερεις οτι ο πιστος δεν εχει φοβιες γιατι ακριβως εχει καταληξει για το τι ειναι και που πηγαινει.αν εννοεις το φοβο της κολασης σκεψου κατι.γιατι να φοβηθω η να στερηθω τη γηινη ζωη αφου ετσι κι αλλιως η καρδια μου συμβαδιζει με το θελημα του θεου.ποσοι απο σας θελετε να κλεβετε και να σκοτωνετε ωστε να θεωρειτε απειλη το θελημα του θεου?η μηπως ειστε σε μονοδρομο χωρις δικαιωμα επιλογης?γιαυτο λοιπον δεν φοβαμαι ουτε και με χειραγωγει καποιος παππας.δεν εχω σχεση με την εκκλησια η οποια κατατρωει τους κοπους μας και μας δινει πνευματικο οπιο.οσον αφορα το ψευδωνυμο μου αναφερεται στην υλη η οποια μεν μου ειναι χρησιμη στην ζωη μου αλλα δευτερευουσης σημασιας.πανω απο ολα υγεια και αγαπη.

LuX 13-07-08 14:29

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από bahamut
φιλε lux ειπες παραπανω οτι πιστευουμε σε ενα θεο και στη συνεχεια περιεγραψες τα χαρακτηριστικα του.με το εμεις ποιους εννοεις?επισης η αποψη που εχεις για το χριστιανισμο ειναι τελειως λανθασμενη.παρουσιαζεις το θεο του χριστιανισμου σαν θεο της τιμωριας ενω τα πραγματα δεν ειναι ετσι.ο ανθρωπος επιλεγει με τις πραξεις του αν θα σωθει η οχι.αν κοπω εγω για παραδειγμα στις εξετασεις θα φταιει ο εξεταστης που με εκοψε η εγω που δε διαβασα?σκεψου το λιγο.αν προσπαθουσες να εξετασεις λιγο καλυτερα το χριστιανισμο θα εβλεπες τοσα και τοσα θαυματα που γινονται καθημερινα που θα επαβες να αμφιβαλλεις.

εμεις εννοω εμεις (καποιοι αοριστα)
αν σε ενδιαφερουν να μαθεις ποιοι ειναι οι υπολοιποι ρωτα τους .
εξεταζω το χριστιανισμο περισσοτερα χρονια απ οσα ειναι η ηλικια σου αν αυτο σου λεει κατι .Εμενα δε μου λεει τπτ βεβαια αλλα σου διδω το χρονικο πλαισιο για να μην εχεις ενδοιασμους !
εσυ που δε διαβασες φταις , δε το συζηταω !

δεν αμφιβαλλω για το θεο αλλα για ορισμενες θρησκειες !
θα σου προτεινα να εξετασεις και να ψαξεις καλυτερα τον χριστιανισμο αλλα και ολε τις θρησκειες !
μη φοβασαι δε προκειται να τιμωρηθεις .
εξαλλου εντολη ου ψαξεις δεν υπαρχει !

@

bahamut 13-07-08 14:36

φιλε lux
προσωπικα εχω βιωματα-αποδειξεις που δε με ωθουν στο να αμφισβητησω το χριστιανισμο.πχ οταν εχω στο σπιτι μου αγιασμο εδω και 5 χρονια ο οποιος δεν εχει χαλασει και πινεται ακομα χωρις να υπαρχει η παραμικρη αλλοιωση στη γευση..αυτο εσενα δε σου λεει τιποτα?το αγιο φως το οποιο αναβει μονο του καθε χρονο και μια φορα μαλιστα που δεν επετρεψαν στον πατριαρχη να μπει στον παναγιο ταφο σχιστηκε μια κολωνα και βγηκε το φως απο εκει?αποδειξεις υπαρχουν αρκει να θελει κανεις να τις δει.εσυ θελεις?

LuX 13-07-08 14:43

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από bahamut
φιλε lux
προσωπικα εχω βιωματα-αποδειξεις που δε με ωθουν στο να αμφισβητησω το χριστιανισμο.πχ οταν εχω στο σπιτι μου αγιασμο εδω και 5 χρονια ο οποιος δεν εχει χαλασει και πινεται ακομα χωρις να υπαρχει η παραμικρη αλλοιωση στη γευση..αυτο εσενα δε σου λεει τιποτα?το αγιο φως το οποιο αναβει μονο του καθε χρονο και μια φορα μαλιστα που δεν επετρεψαν στον πατριαρχη να μπει στον παναγιο ταφο σχιστηκε μια κολωνα και βγηκε το φως απο εκει?αποδειξεις υπαρχουν αρκει να θελει κανεις να τις δει.εσυ θελεις?

ας μη χαλασουμε το θεμα των νεφελιμ !
για τους αγιασμους και τα αγια φωτα υπαρχουν τα σχετικα θεματα στο φορουμ . πατα την αναζητηση και θα τα βρεις , θα χρειαστεις μερες για να τα διαβασεις και να απαντησεις .

τι να θελω εγω ;
μια χαρα ειμαι !
ευχαριστω για το ενδιαφερον σου .


@
@

no slave 13-07-08 15:39

εχει δικηο ο lux ασ μη χαλασουμε το θεμα.οπως ομως προανεφερα,η ιστορια των νεφελιμ ειναι αμεσα συνδεδεμενη με τον θεο.η θεωρια αυτη μοιαζει να ειναι η ανεπισημη θεωρια των παντων.αν παρατηρησετε μοιαζει να περιγραφει ολα τα μεταφυσικα και ανεξηγητα φαινομενα που εκτυλισονται στη ζωη μας.<<εξηγει>> ολους τους μυθους διαφορων χωρων περι τερατων και γιγαντων,την αρχαια τεχνολογια,τα ατια,τις παραξενες χειρονομιες μεγαλων προσωπικοτητων,τα περιεργα αρχαιολογικα ευρηματα,την αποπλανηση του ανθρωπου απο το πνευμα-σκεψη-και ολα αυτα συνδιασμενα με τη θρησκεια και τις προφητειες.τι πραγματικα συμβαινει?ειναι θεμα πιστης.που κλινει την αποψη του ο καθενας.οπως αλλωστε και τα περισσοτερα θεματα στο φορουμ αυτο.δεν μπορουμε λοιπον να αποκλεισουμε τους νεφελιμ τοσο απλα,ουτε βεβαια και να φοβομαστε μη μας φαει ο μαλτσεχ.απλα αναζηταμε.τωρα οσων αφορα τον λιακο ισως να κονομαει.οχι ομως σε βαρος των χαζων αλλα σε βαρος αυτων που ψαχνονται γενικοτερα.τι διαφορα εχει ο λιακο απο τους εκδοτες του focus η του science illustrated?αντε,τα συγκεκριμενα περιοδικα λενε και κατι χειροπιαστο.ολα τα αλλα?θεωριες και μονο.
πωπω τι παραξενος ειναι ο κοσμος!το λεει ο αινσταιν-το δεχομαστε,το λεει ο λιακο-τον τρωμε.μαθετε λοιπον πως στην επιστημονικη θεωρια των παντων,η σχετικοτητα του αλβερτ κοντευει να καταρευσει.ποιος κοροιδευει ποιον λοιπον?μονο ο λιακο?η επιστημη?η πολιτικη?

LuX 13-07-08 15:42

http://www.rockymountainparanormal.c...indowfinal.mp4

μηπως κανεις γνωριζει το γενος του ?


@

Old cave-dinosaur 13-07-08 16:40

Πω-πω !

Φίλε Lux, που τον πέτυχες τόσο ντροπαλό ; :D

..Για το γένος; - Αμφιβάλλω, τόσα που γράφονται εδώ μέσα τελευταία, έχω χαθεί εντελώς :eek: .

agaliarep 14-07-08 12:22

Παράθεση:

προσωπικα πιστευω στον θεο ετσι οπως τον περιγραφει η αγια γραφη.δεν εχω διαβασει τα βιβλια του λιακο(μονο εκπομπες του βλεπω)αλλα το σεναριο αυτο συμφωνα με την πιστη μου, μοιαζει...λογικο!!
Νομίζω ότι η λέξη σενάριο τα λέει όλα. Ειδικά εάν μπει και η λέξη Σενάριο φαντασίας περιγράφει ακριβώς το όλο θέμα.

Παράθεση:

το λεει ο αινσταιν-το δεχομαστε,το λεει ο λιακο-τον τρωμε.
Νομίζω ότι μετά από αυτό… δεν έχω να κάνω κανένα άλλο σχόλιο…

Old cave-dinosaur 14-07-08 19:23

Μα τι λες φίλε Agaliarep !

Τι συζητάμε τώρα; - Τι Einstein - τι Liakoapat....
To ίδιο είναι :eek: :p :D ...Σε παρακαλώ !

Το ξαναλέω: Γεμίσαμε απατεώνες που δυστυχώς διάφοροι ......... τους πιστεύουν και τους εξισώνουν με τους πραγματικούς γίγαντες της επιστήμης.

Δυστυχώς, το επίπεδό μας συνέχεια καταβαραθρώνεται (..για να έχω και πιό άμεση σχέση με τα γραφόμενα) !

skio 14-07-08 20:56

Οι nephelim κατά το βιβλίο του Ενωχ ήταν παιδιά ανθρώπων και μιας ράτσας αγγέλων ονόματι 'Φύλακες' ή 'Γρηγορούντες' (Irim στο πρωτότυπο νομίζω). Οι άγγελοι αυτοί κατέβηκαν στη γη και δίδαξαν τέχνες στους ανθρώπους, αλλά η κακοδιαχείρηση τους οδήγησε στην καταστροφή.

Οι αρχαίοι λαοί μας λένε για θεούς που κατέβηκαν από τον ουρανό και δίδαξαν την ανθρωπότητα. Είναι λογικό να ταυτίσουμε τους θεούς αυτούς (ό,τι κι αν ήταν) με τους Irim.

Εδώ πέρα θα κάνω το δικηγόρο του... Μαλτσέχ (!) και θα πω το εξής: είμαι ο μόνος που θεωρώ πως οι Irim ήταν τελικά οι 'καλοί' της υπόθεσης? Ηρθαν εδω και προσπαθησαν να μας βγάλουν από την αμάθεια, δίνοντας το έναυσμα για τον ανθρώπινο πολιτισμό. Η δαιμονοποίηση τους ήρθε αργότερα, από τις αβραμικές θρησκείες, που νοσταλγούσαν την 'αθωώτητα' του κήπου της Εδέμ, που κατά τη γνώμη μου ήταν μια κατάσταση έλλειψης συνείδησης και δημιουργηκότητας.

Ίσως οι 'καλοί' άγγελοι-elohim να ήταν απλώς μια φυλή καταπιεστών που ήθελε να κρατήσει την ανθρωπότητα σκλαβωμένη και σε χαμηλό επίπεδο. Οι Irim πήραν την ευθυνη να απελευθερώσουν την ανθρωπότητα. Δυστυχώς δεν ήμασταν ακόμα έτοιμοι και οι διαχειριστές αυτών των γνώσεων (που κατά τη γνώμη μου ταυτίζονται με τους nephelim) έφεραν συμφορές και καταστροφή.

Ίσως τελικά στη μάχη elohim-nephelim να είμαστε κάπου στη μέση, και κανένα στρατόπεδο να μην είναι πραγματικά με το μέρος μας.

Το αν υπηρξαν οντως οι nephelim και τι ακριβως ήταν χωράει συζήτηση, αλλά οι μυθολογίες πολλές φορές κρύβουν αλήθειες για το παρελθόν μας. Όσο για την 'λιακοπούλεια' εκδοχή, θεωρώ πως είναι μια προσπάθεια σύνδεσης ασύνδετων πραγμάτων για εμπορικούς σκοπούς, και μια προσπάθεια να χωρέσουν οι αρχαίες μυθολογίες κάτω από την ομπρέλα του χριστιανικού δόγματος.

no slave 15-07-08 00:25

Παράθεση:

Τι συζητάμε τώρα; - Τι Einstein - τι Liakoapat....

η καποιοι παιζουν με τις λεξεις η δεν ειναι δυνατον να εξηγηθω σε ενα μικρο post.οπου einstein βαλε τους επιστημονες και οπου λιακο βαλε τους γραφικους <<προφητες>>με τα σεναρια τους ειτε μιλουν για θρησκεια ειτε για οτιδηποτε μεταφυσικο.για πειτε μου ομως , τι γνωμη εχει η κβαντομηχανικη για τη σχετικοτητα?που ειναι το λαθος?εχουν κατι κοινο?ποιος απο τους 2 λεει ψεμματα?τι διαφορα εχουν οι υπερχορδες με τους νεφελιμ?εχει μηπως αποδειχτει η θεωρια των χωρδων.την δεχεστε ομως σαν πιθανοτητα αληθειας.αλλα τα <<τερατα>> τις επιστημης δεν ξερουν!που πηγε η ευκλειδια γεωμετρια στην κβαντομηχανικη?ολα ειναι αστεια δεν το βλεπετε?δεν εννοω βεβαια τις θεωριες της φυσικης αλλα την ταση που εχετε να δεχεστε οτι μη αποδεδειγμενο αρκει να προερχεται απο την επιστημη η οποια συνεχως αλληλοαναιρειται.ο λιακο λεει τα δικα του.κανεις δεν μπορει να τον πιστεψει αλλα ουτε και να τον προδικαζει.σεναριο ειναι ρε παιδι μου οπως και το big bang.και πειτε μου σε αυτο το φορουμ κατι λογικο και εξηγησιμο.αλλα ο μονος που τρωει λασπη ειναι ο λιακο.

no slave 15-07-08 00:44

Παράθεση:

Δυστυχώς, το επίπεδό μας συνέχεια καταβαραθρώνεται

ποιο επιπεδο μας εννοεις φιλε μου?δεν σου μιλησα ουτε για κολωνιες ουτε για μοδα.επιπεδο εχεις οταν επεξεργαζεσαι την μπαρουφα που σου λενε και δεν την αναιρεις αν δεν αποδειξεις τουλαχιστον το αντιθετο.η συγκριση που εκανα μεταξυ albert και λιακο δεν αφορα το μεγεθος των αντρων σε σχεση με την προσφορα τους,αλλα εμας τους ιδιους που δεχομαστε τα παντα που προερχονται απο ταχα εγκυρες(χα χα)πηγες,ισοπεδονοντας καθε τι διαφορετικο.ξερεις μαλλον οτι για καποιον καποτε,η γη ηταν αυτη που γυριζε!σκεψου τι επιπεδο ειχαν αυτοι που τον πιστεψαν.υπο του μηδενος!!

Bilibakos 15-07-08 00:45

Δικη μου αποψη ειναι πως κακως κατηγοριοποιειτε τους ανθρωπους και τους βαζετε ταμπελες... τι καθεστε και βαζετε σε μια συζητηση για μυθικα οντα φυσικο-μεταφυσικους βιβλιοπωληδες και <<τερατα>> των παγκοσμιων επιστημων συν θεωριες χορδων και σκοτεινες υλες μαζι και κανετε και εναν ωραιοτατο αχταρμα... δεν καταλαβαινω. Καλυτερα να πιασουμε απο την αρχη το θεμα, να βαλουμε τα περισσοτερα ποστ (μαζι κ αυτο) σε ενα offtopic, και να το συζητησουμε στις μυθολογιες (παντα προσωπικη μου αποψη που εκφραζω δημοσιως ωστε να κριθει απ ολους) πλεον με σκεπτικισμο, καλη θεληση, διαθεση και απο την αρχη, δηλαδη τα δεδομενα που εχουμε-για να μην προτρεχουμε.

no slave 15-07-08 01:24

φιλε bilibako εμαθα για τους νεφελιμ απο τις εκπομπες του λιακο.η αληθεια ειναι οτι οι ενδειξεις-οχι αποδειξεις-που χρησιμοποιει ειναι ικανοποιητικες για ατομα ημιμαθη,οπως ειμαι και εγω.θα προτεινα να παραθεσουν τις αποψεις τους ατομα απο ολους τους κλαδους ερευνας.λεει ο λιακο για τα ζωοκεφαλα ιερογλυφικα της αιγυπτου.γνωριζει καποιος κατι για αυτα?λεει για την ελληνικη μυθολογια.εχουμε κανεναν φιλολογο να αντιπαραθεσει?μιλαει για εκπεσοντες αγγελους που διασταυρωθηκαν με ανθρωπους.υπαρχει καποιος μελετητης των γραφων να μας διαφωτισει?παρουσιαζει σε βιντεο συγκεκριμενες χειρονομιες-κωδικες-ισχυρων προσωπικοτητων.γνωριζει κανεις κανεις απο περιεργες οργανωσεις (πχ μασσονια) να μας πει?
βαλτε ολοι τις γνωσεις σας να μας φυγει ο καημος.να αρχιζουμε να προσανατολιζομαστε ρε αδερφε!και γρηγορα γιατι...ο καιρος γαρ εγγυς :)

Spiros 15-07-08 07:50

Φίλε no slave.
Ας αρχίσουμε να απαντάμε σε ένα-ένα τα ερωτήματα σου.
Μυστικοί χαιρετισμοί. Στα βίντεο του Λιακό αναφέρει επίμονα το χαιρετισμό των Μπους (φτου ειπα κακιά λέξη) στην οποία υψώνουν τον δείκτη και το μικρό δάκτυλο του χεριού. Ο κος Λιακό χρησιμοποιόντας την, μας λέει ότι χαιρετάνε με το σύμβολο του Σατανά. Αυτό γιατί τη χειρονομία αυτή κάνουν (ή καλύτερα έκαναν) και οι Χεβιμεταλάδες στους περιβόητους ύμνους τους προς τον έξω-απο-δω. :rolleyes:
Η αλήθεια είναι ότι οι Μπους (φτου, πιπέρι) κατάγονται από το Τέξας του οποίου σύμβολο είναι το γνωστό βουβάλι και ο χαιρετισμός αυτός στην πολιτεία του Τέξας των καουμπόιδων είναι ο συνήθης. Θυμάσαι τις άσπρες καμπριολέ κάντιλακ με κέρατα κολλημένα στο καπώ; Εκεί είναι το Τέξας και τόσο κόλλημα έχουν με τον τόπο τους οι Τεξανοί (rednecks).
Αν είναι σωστός ο ισχυρισμός του κου Λιακό τότε και εγώ χαιρετίζω Ναζιστικά - Φασιστικά αν χαιρετίζω ή κάνω νόημα σε κάποιο φίλο μου σηκώνοντας ψηλά το χέρι. :D

ΥΓ. ΟΥΠΣ. Για νεφελίμ μιλάγαμε εδώ... Sorry κε διαχειριστά.

LuX 15-07-08 15:12

http://img116.imageshack.us/img116/1...aduceuszv2.jpg
ΝΕΦΕΛΙΜ αγνωστου δια εμε γενους (υποθετω μαλτσεχ)
αλλα κρατα συμβολο των παμεγιστων Ελ ;

κανεις με προκατακλυσμιαιες γνωσεις να μας κατατοπισει ;


@

LuX 15-07-08 15:28

http://img368.imageshack.us/img368/2...ophercyqt6.gif
αν πιο πανω ηταν καμουφλαρισμενος σε ΕΛ (Λ)
Τουτη τη φορα ντυθηκε Αϊ Χριστοφορος
προκειται για τον ιδιο ΝΕΦΕΛΙΜ
ΣΥΝΙΣΤΑΤΑΙ η προσοχη σας διοτι κυκλοφορουν πολλοι
με διαφορες ενδυμασιες .
το νους σας !
ΕΙΔΙΚΑ στις δημοσιες υπηρεσιες
αλλα και τα πετ σοπς....



@

Ermhs 16-07-08 03:19

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από agaliarep
Νομίζω ότι η λέξη σενάριο τα λέει όλα. Ειδικά εάν μπει και η λέξη Σενάριο φαντασίας περιγράφει ακριβώς το όλο θέμα.



Νομίζω ότι μετά από αυτό… δεν έχω να κάνω κανένα άλλο σχόλιο…

Συμφωνώ..

Δεν μπορώ να φανταστώ Αγγέλους να κάνουν sex και μάλιστα με άνθρωπο..
Πέρα από αυτό.. Αν τα νεφελιμ είναι γιοι αγγέλλον και είναι τόσο κακισμένα που μας έχουν για μαγειριά… Αν έκανε το ίδιο και η αντίθετη παράταξη.. Τι θα μας έκαναν? ΧΑΧΑΧΑ
Πάντως θα «γούσταρα» να βγάλουν καμιά ταινία με αυτό το θέμα… Αν θυμάμαι καλά υπήρχε μια τριλογία « Άγγελοι του σκότους» σε απλή βιντεοκασέτα.. είχε σχέση με 2η κόλαση και νεφελιμ..

Indigocy 16-07-08 04:44

http://www.youtube.com/watch?v=F9kNW...eature=related

Astral 16-07-08 22:02

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Ermhs
Συμφωνώ..

Δεν μπορώ να φανταστώ Αγγέλους να κάνουν sex και μάλιστα με άνθρωπο..
Πέρα από αυτό.. Αν τα νεφελιμ είναι γιοι αγγέλλον και είναι τόσο κακισμένα που μας έχουν για μαγειριά… Αν έκανε το ίδιο και η αντίθετη παράταξη.. Τι θα μας έκαναν? ΧΑΧΑΧΑ
Πάντως θα «γούσταρα» να βγάλουν καμιά ταινία με αυτό το θέμα… Αν θυμάμαι καλά υπήρχε μια τριλογία « Άγγελοι του σκότους» σε απλή βιντεοκασέτα.. είχε σχέση με 2η κόλαση και νεφελιμ..

Αριστουργημα μπορώ να πω, πρέπει να της δείτε όλες και θα καταλάβετε, εξαιρετική ερμινία απο τον Christopher Walken.


no slave 16-07-08 22:45

αγαπητε συνονοματε σπυρο.εχει λογικη το σκεπτικο σου περι τεξας και συμβολων αλλα μαλλον δεν σου διευκρινησα καλα το σκηνικο.ο λιακο σε παλαιοτερες εκπομπες εχει δειξει φοτο και απο αλλες προσωπικοτητες οχι απαραιτητα απο την αμερικη.αν θυμαμαι καλα ειχε γαλλους νομιζω υπουργους να χαιρετανε με παρομοιο τροπο.ισως να ειναι χαιρετισμος καποιας αδερφοτητας οπου ανηκουν μεγαλες προσωπικοτητες ασχετα με τη θρησκεια και τα τερατακια.ισως παλι οχι.

Παράθεση:

ΥΓ. ΟΥΠΣ. Για νεφελίμ μιλάγαμε εδώ... Sorry κε διαχειριστά.
γιατι ουπσ!!στο θεμα εισαι.απο καπου πρεπει να αρχισουμε

Indigocy 17-07-08 03:20

[QUOTE=Spiros]Φίλε no slave.
Ας αρχίσουμε να απαντάμε σε ένα-ένα τα ερωτήματα σου.
Μυστικοί χαιρετισμοί. Στα βίντεο του Λιακό αναφέρει επίμονα το χαιρετισμό των Μπους (φτου ειπα κακιά λέξη) στην οποία υψώνουν τον δείκτη και το μικρό δάκτυλο του χεριού. Ο κος Λιακό χρησιμοποιόντας την, μας λέει ότι χαιρετάνε με το σύμβολο του Σατανά. Αυτό γιατί τη χειρονομία αυτή κάνουν (ή καλύτερα έκαναν) και οι Χεβιμεταλάδες στους περιβόητους ύμνους τους προς τον έξω-απο-δω. :rolleyes:
Η αλήθεια είναι ότι οι Μπους (φτου, πιπέρι) κατάγονται από το Τέξας του οποίου σύμβολο είναι το γνωστό βουβάλι και ο χαιρετισμός αυτός στην πολιτεία του Τέξας των καουμπόιδων είναι ο συνήθης. Θυμάσαι τις άσπρες καμπριολέ κάντιλακ με κέρατα κολλημένα στο καπώ; Εκεί είναι το Τέξας και τόσο κόλλημα έχουν με τον τόπο τους οι Τεξανοί (rednecks).QUOTE]

Αγαπητε φιλε, ο Λιακο λεει οτι αυτος ο χαιρετισμος ειναι ο χαιρετισμος του Βααλ, και παραλληλα οτι ο (μ)πουσ(τ*ς) ειναι Μασωνος. Δεν ξερω αν αυτα εχουν καποια σχεση. Οπως μπορει ολα αυτα που λεει ο Λιακο να ειναι μπαρουφολογιες. Για το συγκεκριμενο χαιρετισμο, ειχα διαβασει καπου παλιοτερα, οτι υφισταται απο πολυ παλαιοτερων χρονων, και στα Λατινικα η ονομασια του ειναι IL CORNUTO. Δεν θυμαμαι περεταιρω πληροφοριες, αλλα θα το ψαξω και θα σας πω. Φυσικα μπορει να εχεις κι εσυ δικαιο δε λεω, αλλα γιατι να μην το ψαξουμε :rolleyes: . Καποια σχεση ειχε νομιζω με Ιλλουμινατι αλλα ισως απλα να με απατα η μνημη μου. Λοιπον δεν θα πω αλλες θεωριες που πιθανον να λανθανομαι, και θα το ψαξω καπως το θεμα.

Φιλικα, Γιωργος.

elf 17-07-08 04:07

Παράθεση:

τη χειρονομία αυτή κάνουν (ή καλύτερα έκαναν) και οι Χεβιμεταλάδες στους περιβόητους ύμνους τους προς τον έξω-απο-δω.
Μπορείς να αναφέρεις κάποιους από αυτούς τους ύμνους, μιας και είναι περιβόητοι κιόλας;

Spiros 17-07-08 11:52

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από elf
Μπορείς να αναφέρεις κάποιους από αυτούς τους ύμνους, μιας και είναι περιβόητοι κιόλας;

Μου θυμίζει τεστ γνώσεων η ερώτησή σου. Τέλος πάντων.

Θυμάσαι το τραγουδάκια;
Rainbow--> Man of the silver Mountain, και Gates of Babylon;
Iron Maiden--> Number of the beast
AC/DC--> Highway to Hell
Van Halen--> Running with the devil
Judas Priest--> Deal with the Devil
Metallica--> Devil’s Dance
Σου ανέφερα μερικά τραγούδια και κυρίως αυτά που έχουν και στον τίτλο τους τη λέξη Devil.
Μην ξεχνάμε τον (μεγάλο) Ronnie James Dio ο οποίος έκανε στην ουσία «μόδα» αυτή την χειρονομία στους fun της Metal.
Λέγοντας «ύμνοι» πιστεύω ότι είναι κατανοητό ότι δεν μιλάω (αποκλειστικά) για επικλήσεις προς τον έξω-από-δω. Σαν οπαδός της Rock και ιδιαίτερα του Hard Rock και Heavy Metal (όχι των Gothic, Thrash, και δεν ξέρω τι άλλο) πίστευα πάντα πως το συγκεκριμένο θέμα είναι απλά πιασάρικο και σε οδηγεί σε μια ποιο σκληρή εκδοχή του.
Βέβαια (θετικές) αναφορές στον έξω-από-δω θα βρεις και σε άλλα είδη μουσικής στα οποία όμως δεν δίνεται τόση σημασία καθώς το ύφος τους είναι αποδεκτό από τα ευαίσθητα αυτιά της πουριτανικής μάζας.
Τώρα όσον αφορά την υπόδειξή μου για τους Τεξανούς και την χρήση αυτής της χειρονομίας σε παραθέτω στο http://en.wikipedia.org/wiki/Corna και πρόσεξε ιδιαίτερα την παράγραφο Other Uses. Δεν μπόρεσα να βρω κάποιο link στα Ελληνικά αλλά θα ψάξω περισσότερο αλλιώς θα ψάξω.

agaliarep 17-07-08 11:59

Θα μπορούσα να σκεφτώ ίσως την πιθανότητα μιας θεωρίας τέτοιας ή ακόμα και χειρότερης εάν αυτή εκφραζόταν από κάποιον σοβαρό άνθρωπο. Όταν αυτή η θεωρία εκφράζεται από κάποιον που πριν από λίγο καιρό έλεγε αυτά
Φυσικά ήταν και αυτό μέσα στο μέσα στα πλαίσια της δουλειάς, γιατί δεν είναι τίποτα παραπάνω από μια δουλειά για τον Λιακό όλα αυτά.

LuX 17-07-08 12:04

Να μην ξεχνατε πως το συμβολο των κερατων του ταυρου που αναφερετε εχει Μινωικη καταγωγη
και υπαρχει σκαλιστο ακομη και σημερα στο παλατι του .
υπαρχει επισης αποτυπωμενο στην Αιγυπτο την Ινδια κλπ κλπ ....

agaliarep !
ολοι σταματανε στους ασχημομουτσουνους λιακονεφελιμ αλλα κανεις δε σχολιαζει τη φωτο του Αι Χριστοφορου !
ισως επειδη δε το αναφερει η το υποθαλπτει ο λιακο ;

ποιος ξερει αραγε.....



@

Spiros 17-07-08 12:19

Για να ολοκληρώσω την σκέψη μου όσον αφορά την γνωστή χειρονομία.
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Indigocy
Αγαπητε φιλε, ο Λιακο λεει οτι αυτος ο χαιρετισμος ειναι ο χαιρετισμος του Βααλ, και παραλληλα οτι ο (μ)πουσ(τ*ς) ειναι Μασωνος. Δεν ξερω αν αυτα εχουν καποια σχεση. Οπως μπορει ολα αυτα που λεει ο Λιακο να ειναι μπαρουφολογιες. Για το συγκεκριμενο χαιρετισμο, ειχα διαβασει καπου παλιοτερα, οτι υφισταται απο πολυ παλαιοτερων χρονων, και στα Λατινικα η ονομασια του ειναι IL CORNUTO. Δεν θυμαμαι περεταιρω πληροφοριες, αλλα θα το ψαξω και θα σας πω. Φυσικα μπορει να εχεις κι εσυ δικαιο δε λεω, αλλα γιατι να μην το ψαξουμε :rolleyes: . Καποια σχεση ειχε νομιζω με Ιλλουμινατι αλλα ισως απλα να με απατα η μνημη μου. Λοιπον δεν θα πω αλλες θεωριες που πιθανον να λανθανομαι, και θα το ψαξω καπως το θεμα.
Φιλικα, Γιωργος.

Η χειρονομία αυτή είναι πανάρχαια. Πολύ σωστά και οργανωμένα πληροφορίες θα βρείτε στο λινκ που έδωσα και παραπάνω (http://en.wikipedia.org/wiki/Corna). Διατηρήθηκε όμως στον σύγχρονο κόσμο κυρίως από τους Ιταλούς οι οποίοι την αποκαλούν mano cornuta και την χρησιμοποιούν σαν ξόρκι για το κακό μάτι (http://www.sicilianculture.com/news/fieldguide.htm). Σε μια συνέντευξή του ο κος R. J. Dio αναφέρει ότι την έμαθε από την Ιταλίδα γιαγιά του και την διατήρησε στην σκηνική του παρουσία καθώς είδε ότι δουλεύει. Πρώτη φορά κατά τη διάρκεια της περιοδίας των Black Sabbath στην παρουσίαση του άλμπουμ Heaven and Hell. Ο κος Ozzy είχε σαν προσωπική χειρονομία προς το κοινό του το σήμα της ειρήνης (V). Μην ξεχνάμε ότι οι παραπάνω τραγουδιστές ήταν σε διαφορετικούς χρόνους μέλη των ιστορικών Black Sabbath και ο μεταγενέστερος κος Dio έκανε το παν να επισκιάσει τον προκάτοχό του. Χρησιμοποίησε το mano cornuta και «έπιασε» σε τέτοιο βαθμό που έγινε η χειρονομία των απανταχού μεταλάδων.

Ποσειδώνιος 17-07-08 12:23

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Indigocy
...Για το συγκεκριμενο χαιρετισμο, ειχα διαβασει καπου παλιοτερα, οτι υφισταται απο πολυ παλαιοτερων χρονων, και στα Λατινικα η ονομασια του ειναι IL CORNUTO...

Φίλος που έχει ζήσει στην Ιταλία μου έχει πει ότι πρόκειται για άσεμνη ιταλική χειρονομία του στυλ "σου γ... τη μάνα". Σίγουρα όπως και να το χρησιμοποιούν τώρα είναι σατανική χειρόνομία. Του κακού. Πέρα από όσα φαντάζεται ο Λιακό είναι αξιοπρόσεκτο το ότι το χρησιμοποιούν σαν χαιρετισμό, αφού είναι γνωστός ιταλικός χαιρετισμός του Διαβόλου. Και οι ιταλικές χειρονομίες είναι παγκοσμίως γνωστές.

http://images.google.gr/images?um=1&...an+hand+signal

ακόμα και οι Beatles ....

Spiros 17-07-08 12:25

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από LuX
αλλα κανεις δε σχολιαζει τη φωτο του Αι Χριστοφορου !
@

Υπάρχει η φωτογραφία αυτή σε καλύτερη ανάλυση; Θα ήθελα να τη δω σε ένα photoshop γιατί κάτι δεν μου κάνει σωστό. :rolleyes:

Ποσειδώνιος 17-07-08 12:43

Θεωρούσαν ότι ο Άγιος Χριστόφορος σχετίζονταν με τους Σκυλοκέφαλους γνωστούς από την Φυλλάδα του Μ. Αλεξάντρου. Υποτίθεται ζούσαν κάπου στην Ινδία. Αυτές πάντως είναι Μικρασιάτικες απεικονίσεις του Αγίου, ανατολικής επίδρασης.

Bernie Rico Jr 17-07-08 13:18

@Spyros
Τελικά έχει πιάσει τόπο αυτή η χαζή προπαγάνδα κατά του metal από τις Λουκάδες κυρίως των 80's. Για παράδειγμα, είναι το number of the beast ύμνος προς τον σατανά :eek: ? Ξέρεις πραγματικά το νόημα των στίχων του συγκεκριμένου τραγουδιού ή των υπολοίπων? Κάποια απειροελάχιστα που είναι, είτε δεν ακούγονται πια είτε θεωρώ πως δεν είναι άξια αναφοράς μιας και το δείγμα είναι παρόμοιο σε μέγεθος όπως λες με άλλα είδη μουσικής.

ΥΓ
Σορυ που ξέφυγα από το θέμα

Spiros 17-07-08 13:53

Ίσως η λέξη «ύμνος» που χρησιμοποίησα να είναι λάθος. Νομίζω όμως ότι τα επόμενα post μου ξεκαθαρίζουν πως βλέπω το συγκεκριμένο θέμα. Για λατρεία προς τον Σατανά και διαφθορά της νεολαίας κατηγορούσε η κυρία του κυρίου Al Gore, κυρία Tipper, μέσω της οργάνωσης που έφτιαξε (PMRC – Parents Music Recourse Center) σέρνοντας στα δικαστήρια τους Twisted Sister και τον Frank Zappa. Ύμνους τους χαρακτήριζαν και τους κυνήγησαν και το μόνο που κατάφεραν είναι το στικεράκι στα cd με το «Parental Advisory» με τα γνωστά επακόλουθα.
Ξανά λέω. Θεωρώ αυτή την τάση της heavy metal να πραγματεύεται τα του Κακού και ιδιαίτερα του έξω-από-δω είναι απλά πισιάρικη.
Η ζημιά όμως έγινε όπως λες και το metal ταυτίστηκε στα μάτια των πουριτανών (κυρίως μέσω του Hollywood) με τον σατανισμό.

ΥΓ. Τελικά θα βρω φωτογραφία του Αγ Χριστόφορου του Σκυλοκέφαλου ( :rolleyes: ) σε καλή ανάλυση;
ΥΓ2. Το όνομα μου είναι Spiros και όχι Spyros. Thnks & Brgds

LuX 17-07-08 14:07

για ψαξε google η yahoo βαζωντας το ονομα αυτου που ψαχνεις στα αγγλικα Η τα ελληνικα και καταληξη το pics ...


@

Spiros 18-07-08 09:51

Δεν βρήκα την ίδια φωτό σε καλύτερη ανάλυση όπως ήθελα, αλλά βρήκα αρκετές εικόνες με το ίδιο θέμα. St Christopher Cynocephalus είναι το keyword. θέλει ψάξιμο η υπόθεση.


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 21:01.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.