Το forum του μεταφυσικού

Το forum του μεταφυσικού (http://www.metafysiko.gr/forum/index.php)
-   Προσωπικές Εμπειρίες (http://www.metafysiko.gr/forum/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Αρχάγγελος; (http://www.metafysiko.gr/forum/showthread.php?t=3760)

baggelis 28-03-08 15:39

Αρχάγγελος;
 
geia sas eimai kainoyrgio melos kai exo na katatheso kai ego kapoioes empeiries ths opoies exo zhsei opos(emfanisei arxaggelou-pneymatos-ektoplasmetikon kapnos-orbs-orbs se video-omilies meso evp kai diaforon logion skeptomorfes) omos to simantikotero pou exei ginei se emena einai h emfanish toy arxaggelou mprosta sta matia moy. h istoria ksekinaei os ekshs.... eimoyn monos sto spiti kai apofasisa na trabikso merikes photo me psifiaki mhxanh sto domatio moy (hthela na piaso orbs) ekleisa loipon ta pantzoyria kai ethesa se leitoyrgia thn kamera mazi me ton metrith hlektromagnhtikhs energeias........ksafnika h syskeyei e.m arxise na trlenete kai xtipise sto kokkino ta ledakia arxisan na pigenoun sta kokkina trabiksa polles foto ospou to domatio plhmhrise me ena leykogalazo fos..!!!!!!!!!!!! fobhthika ekleisa thn porta kai phga sto domatio mou na hremiso phra thl thn aderfh mou kai mou eipe na mhn fobame.........tes panton meta apo ayto eida ths photo pou eixa bgalei kai ti na do??????????????????????? enan aggelo na einai pano apo to krebati....... fainete h fterouga to perigrama toy arxaggelou kai to allo pou krataei h einai skhptro h spathi... phga sto agio oros gia na mou poun ti einai etreksa se ekklhsies phga se eidikous alla apantish kamia.

tsilof 28-03-08 15:54

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από baggelis
geia sas prosfata ekana kapies ereynes se diafora stoixeiomena spitia sthn ellada........meta po ligo kai ro arxhsan na emfanizonte sto oneiro mou diaforon logion efialtes pou me tromazan apisteyta.... meta apo ayto arxisan na ginonte spiti moy arketa aneksigita fainomena opos (tasakia na petagonte mona toys-na emfanizonte louloudia mikra leyka mesa sto potiri me nero--na trabao me thn psifiakh diafora phenomena opos pneyma meso toy e.v.p kai tyxaia trabhksa kai mia ontothta pou moiazei 100% me aggelo............ apla den ksero pios einai.....

Βαγγέλη αρχικά να σε καλοσωρίσω στην κοινότητα του Μεταφυσικού ,ευχόμενος τα καλύτερα εκ μέρους της συντονιστικής ομάδας.
Εκ των προτέρων θα σε παρακαλούσα οι επόμενες δημοσιεύσεις σου να είναι στην Ελληνική και όχι στα greeklish :p
Σχετικά με την εμπειρία σου, πιστεύω πως το καλύτερο θα ταν να ανεβάσεις στην κοινότητα τη φωτογραφία που τράβηξες για να μπορέσουν και τα υπόλοιπα μέλη να τοποθετηθούν επ'αυτού.
Αν δεν έχεις τη δυνατότητα να το κάνεις αυτό ,μπορείς να τη στείλεις με mail σε κάποιον απο την συντονιστική ομάδα, όπου σίγουρα θα βρεθεί άκρη :)
Επίσης ενημέρωσέ μας ποια στοιχειωμένα σπίτια έχεις επισκεφθεί...
Καλή συνέχεια και εύχομαι να λάβεις τις απαντήσεις που αναζητάς.

Φιλικά

LuX 28-03-08 16:00

συμφωνω με τον τσιλοφ !
οτι εγραψα και εσβησα
ισχυει :D


@

open ocean 13-04-08 18:33

ενδιαφερον .κανε ενα κοπο να της ποσταρεις εδω για να τις δουμε και εμεις. :)

baggelis 13-05-08 13:52

πως μπορω να βαλω την photo του Αγγελου|?

Belthazor 13-05-08 16:11

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από baggelis
πως μπορω να βαλω την photo του Αγγελου|?

Μπορεις να το κανεις upload σε site οπως www.imageshack.co.uk η αμα εχεις λογαριασμο στο photobucket απο εκει!

ANDROMEDA_ 13-05-08 22:32

Τελικά η φώτο έκανε φτερά και πέταξε;; :D :p

laraska 14-05-08 00:30

δεν ειναι απαραιτητο να ειναι αγγελικη μορφη...

baggelis 16-05-08 21:00

den mporo na balo thn photo na thn dite an mou peite pos na to kano tha thn balo...........me ayto to site den brika kapia lisi............... alla kai pali anarotieme kai na thn balo shgoura tha peitem oti den eine ...h oti miazei kai tha eine allo pragma...h den ksero kai ego ti tha brite na pite prokimenou na to diapseysete. eyxaristo!!!!!!

Υδροχοος 16-05-08 21:13

Με το να την βάλεις θα ικανοποιήσεις την περιέργια μας..
Με το να την βάλεις θα αποδείξεις οτι τα λεγόμενά σου ειναι αληθινά(Ισως)..
Κ στην τελική το να λάβεις αρνητικά σχόλια ειναι κατι για το οποίο πρέπει να εισαι προετοιμασμέμος κ δεν ειναι δα κ κάτι το τρομερό.. Είναι απόλυτα λογικό να υπάρχουν αμφιβολίες..
Εσυ δεν την ανεβάζεις στο μεταφυσικό επειδή θα σου πουν πως δεν είναι;;Κατι δεν μαρέσει εδώ..(αλλα ας μην βγάλω γρήγορα συμπεράσματα)
Αν δεν μπόρεις να βγάλεις άκρη με την ιστοσελίδα που σου είπε ο Belthazor ακολούθησε αυτο που σου είπε ο tsilof..στείλε την σε αυτόν η σε κάποιο αλλο μέλος της συντονιστικής ομάδας κ αυτος με την σειρά του θα την ανεβάσει εδω..

πάντα φιλικά

baggelis 18-05-08 17:39

ενταξει την εστειλα στον tsilof μεσο mail......

baggelis 22-05-08 12:49

malon ekana blakia pou thn esteila ston tsilof na thn balei edo thn photo.... tes panton edo sthn ellada ti perimeneis kaneis den katalabenei apo ayta....ayta pou diabasa oti nane lete sxedon tipota den kserete gia ayta ta pragmata mono ta exete diabasei kai ta kotsarete edo....tes panton elpizo na katalabete kapia mera..........

Raistlin 22-05-08 14:19

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από laraska
δεν ειναι απαραιτητο να ειναι αγγελικη μορφη...

πόσο μάλων Αρχαγγέλου...
αν θες βάλ'την σε κάποια άλλη διεύθυνση όπως myspace και απλά δώσε το link...

tsilof 22-05-08 15:47

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από baggelis
malon ekana blakia pou thn esteila ston tsilof na thn balei edo thn photo.... tes panton edo sthn ellada ti perimeneis kaneis den katalabenei apo ayta....ayta pou diabasa oti nane lete sxedon tipota den kserete gia ayta ta pragmata mono ta exete diabasei kai ta kotsarete edo....tes panton elpizo na katalabete kapia mera..........

Βαγγέλη αρχικά να ζητήσω συγγνώμη για την καθυστέρηση αυτών των ημερών, μιας και λόγω εξετάσεων πολύ λίγο μπόρεσα να ασχοληθώ...
Ωστόσο , μιας και δεν είμαι ο πλέον ειδικός στο να ανεβάσω τις φωτό που μου έστειλες, τις προώθησα στον Απαν ,οπότε λιγάκι υπομονή από όλους ζητάω ;)
Τώρα για τα άλλα πράγματα που λες, δε ξέρω τι να πω... Ελεύθερη κοινότητα είμαστε, ο καθένας -μέσα σε κάποια πλαίσια- λέει και πιστεύει αυτά που θέλει, κρινόμενος ο ίδιος απ'τα γραφόμενά του...

Α, θα σε παρακαλούσα να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες.
Φιλικά

BladeRunner82 22-05-08 18:46

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από baggelis
malon ekana blakia pou thn esteila ston tsilof na thn balei edo thn photo.... tes panton edo sthn ellada ti perimeneis kaneis den katalabenei apo ayta....ayta pou diabasa oti nane lete sxedon tipota den kserete gia ayta ta pragmata mono ta exete diabasei kai ta kotsarete edo....tes panton elpizo na katalabete kapia mera..........


Δεν πας καλα μου φαινεται.

ENDLESS JOURNEY 22-05-08 19:50

Λοιπόν αγαπητέ Βαγγέλη
Σίγουρα όσοι συμμετέχουν στο μεταφυσικο διαβάζουν αρκετά , πιθανόν να περνούν ώρες ολόκληρες πάνω απο βιβλία με θέματα που αφορούν τα ανεξήγητα , μεταφυσική, εσωτερική αναζήτηση, αλλά εκείνο που θα ήθελα να επισημάνω είναι οτι πέρα απο την απλή γνώση που είναι κατά κάποιο τρόπο διαθέσιμη σε όλους μας , υπάρχουν πολύ προσωπικές εμπειρίες , πιθανόν συγκλονιστικές .
Πρέπει να γνωρίζεις οτι δεν είναι εύκολο να βγεί κάποιος και να πει ανοικτά καποιες εμπειρίες του ,είτε γιατί μπορεί να είναι επώδυνες , είτε γιατί είναι πέρα απο την κοινή αντίληψη και λογική.
Στην δική μου περίπτωση προτιμώ να μεταφράζω τις εμπειρίες σε κείμενα, άρθρα , βιβλία και να τα παρουσιάζω με μια μορφή που μπορεί να γίνει αποδεκτή απο τον κόσμο.Τόσο απλά!
Τώρα για την εμπειρία σου , αν και δεν εχω δει ακόμη την εικόνα , σίγουρα θα ένιωσες δέος ίσως και φόβο.
Είναι συγκλονιστική η στιγμή που μπορεί κάποιος να συναντηθεί με κάτι υπερβατικό, το οποίο όσο και φωτεινό να είναι , δεν παύει να είναι κάτι που βρίσκεται πέρα απο την σφαίρα αντίληψης του.
Γι αυτό το λόγο θα σε συμβούλευα να μην φοβάσαι , γιατί οι άγγελοι βρίσκονται πάντα δίπλα μας και μας καθοδηγούν χωρίς εμείς να το κατανοούμε .
Δεν είμαστε μόνοι μας.
Μπορείς να κάνεις επίκληση στον φύλακα άγγελο σου ή σε κάποιον απο τους Αρχαγγέλους σαν μορφή προσευχής .
Απλά να θυμάσαι οτι οι άγγελοι είναι κοντά μας και μας καθοδηγούν να ανέλθουμε πνευματικά .
Πιθανόν ο Αρχάγγελος που είδες να κρατάει σπαθί είναι ο Αρχάγγελος Μιχαήλ , που είναι προστάτης της Γης , των ψυχών και φέρει την δικαιοσύνη σε αυτόν τον κόσμο.

Άπαν 22-05-08 22:22

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από baggelis
malon ekana blakia pou thn esteila ston tsilof na thn balei edo thn photo.... tes panton edo sthn ellada ti perimeneis kaneis den katalabenei apo ayta....ayta pou diabasa oti nane lete sxedon tipota den kserete gia ayta ta pragmata mono ta exete diabasei kai ta kotsarete edo....tes panton elpizo na katalabete kapia mera..........

Δυστυχώς ο tsilof είναι σε περίοδο έντονης επαγγελματικής δραστηριότητας και δε μπόρεσε να ανεβάσει τις φωτογραφίες άμεσα. Προσωπικά, αν και είμαι από ταξίδι, ανέβασα τις μικροεικόνες (thumbnails) τις οποίες αν τις πιέσετε με τον δείκτη του ποντικιού θα μπορέσετε να δείτε σε μεγαλύτερο μέγεθος. Η μόνη παρέμβαση που έχει γίνει στα αυθεντικά αρχεία είναι η σμίκρυνση των διαστάσεων καθώς δεν ήταν εφικτό να φιλοξενηθούν ως είχαν.
Από εκεί και πέρα, θέλω να εκφράσω την αηδία μου για τη συμπεριφορά του χρήστη baggelis, ο οποίος γράφει σε greeklish ενώ του έχει γίνει ήδη παρατήρηση, μιλάει υποτιμητικά σε όσους τίμησαν τις απορίες του και συμπεριφέρεται σαν να του χρωστάμε. Νομίζω ότι πολλά μαζεύτηκαν για νέο μέλος , θα ήθελα να παρακαλέσω τον χρήστη vaggelis πέρα από αρχαγγέλους , να ψάξει να βρει και λίγο σεβασμό.Του χρειάζεται.

Όσο για τις φωτογραφίες , προτείνω σε όσους γνωρίζουν τεχνικά ζητήματα , να ανατρέξουν στο exif αρχείο των δύο εικόνων που είναι χωρίς επεξεργασία.
Θα βγάλουν χρήσιμα συμπεράσματα. Όταν βρω χρόνο θα γίνω περισσότερο σαφής.

http://img508.imageshack.us/img508/6...2007ir0.th.jpghttp://img53.imageshack.us/img53/194...5054qd2.th.jpghttp://img232.imageshack.us/img232/5...7jpgyp6.th.jpghttp://img508.imageshack.us/img508/7...2007zz7.th.jpg

laraska 23-05-08 02:41

λοιπον , Αγγελικη μορφη και δη Αρχαγγελου δεν ειναι.
Για να εμφανιστει πρεπει να υπαρχει λογος , καποια αποστολη πρεπει να του εχει δοθει , δηλαδη δεν γινεται επιδειξη δυναμεων σε καμμια περιπτωση .
Τωρα δεν ξερω τι μπορει να ειναι σιγουρα , αλλα καποιο αλλο εκτος αυτων που φανταζεσαι , σιγουρα ...

Knight_Of_Creation 23-05-08 09:55

Προσωπικά δεν βλέπω αρχάγγελο. Ούτε καν Άγγελο. Ούτε πνεύμα δεν μπορώ να διακρίνω καλά καλά. Τόσος ντόρος και αναμονή και το αποτέλεσμα ήταν αυτό ; Φίλε Βαγγέλης ντροπή...

Well για να σοβαρευόμαστε λιγάκι...

Άν δεν είναι καλό/κακόγουστο αστείο και δεν είναι φτιαχτό, τότε είναι ηλιακή αντανάκλαση σε καπνό τσιγάρου. Ξεκάθαρη οπτική...Μόνο με αυτό το συνδέω άμεσα μιας και είμαι και χρόνια καπνιστής και τόχω μελετήσει το πράγμα

Απο κει και ύστερα δεν με ενδιαφέρει να μάθω αν είναι κάτι διαφορετικό απο καπνό, η κάτι άλλο...Σίγουρα δεν είναι πνεύμα...Έχω όμως την αίσθηση ότι το εν λόγω "Πνεύμα" δημιουργήθηκε μέσα απο πολύ "Οινο-Πνευμα" ...

:D

baggelis 23-05-08 13:51

ΛΟΙΠΟΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΜΟΥ.....ΟΥΤΕ ΑΝΤΑΝΑΚΛΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Ο KNIGNT OF CREATION ΟΥΤΕ ΚΑΠΝΟΣ ΕΙΝΑΙ....ΤΟΝ ΑΓΓΕΛΟ ΤΟΝ ΕΙΔΑ ΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΣΕ ΜΙΑ ΕΡΕΥΝΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ....ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΕΙΣΩ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΓΓΕΛΟΣ...ΑΛΛΑ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΕΙΧΑΝ ΓΙΝΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ ΣΕ ΘΕΜΑΤΑ ΥΓΕΙΑΣ....ΚΑΙ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΤΟΝ ΘΕΟ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΗ ΕΝΑ ΣΗΜΑΔΙ ΟΤΙ ΑΚΟΥΕΙ ΤΗΣ ΠΡΟΣΕΥΧΕΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΩ ΚΑΛΛΑ......ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΥΓΝΩΜΗ.

baggelis 23-05-08 14:01

επισεις μετα απο πολλες μελετες πανω στο e.v.p. (electronic voice phenomena) καταφερα και εκει να βγαλω photo μια οντοτητα που ηρθε και με αναστατοσε ριχνοντας αντικημενα poltergeist? ειναι στην διαθεση σας και αυτη η photo!!!! οσο αναφορα που ειπε για καπνο η photo εχουν εξεταστη απο ειδηκοθς για την γνησιοτητα οποιος θελει μπορει να της εξετασει ....και εχουν διμοσηεθετη στο περιοδικο mystery...

Neda 23-05-08 14:19

Aγαπητέ Βαγγέλη εγώ δεν έχω παρόμοια εμπείρια οπότε δεν μπορώ να καταλάβω πως ένιωσες ούτε μπορώ να αποφανθώ με σιγουριά για το τι είναι αυτό που φαινεταί στην Φωτογραφία. Αν και οφείλω να πω ότι με το που είδα την φώτο το μυαλό μου πήγε κατευθείαν στο ότι μπορεί να είναι καπνα από τσιγάρο. Από κει και πέρα όμως αν η θεωρία ότι αυτό που εμφανίζεται στη φώτο είναι κάποια μορφή αγγέλου,βοηθάει εσένα ψυχολογικά και το θεωρείς ως μια απάντηση στις προσευχές σου,δεν χρειάζεται να μας πείσεις για κάτι.Ο καθένας ερμηνεύει τα σημάδια που δέχεται με τον δικό του τρόπο. Η οπτική του καθενός ειναι διαφορετική-εξάλλου αυτό ειναι το γόνιμο στοιχειο σε αυτό το forum.δεν υπάρχει λοιπόν λόγος για αντιμαχίες. :p
Φιλικά NEDA

baggelis 23-05-08 14:28

αυτο που ενιωσα ηταν ανατριχιλα σε ολο μου το σωμα...δεν φοβηθικα καθολου απλως εμεινα με ανοιχτο το στομα οταν εγινε μεγαμι λαμψη στο δωματιο.......απλα ειπα απο μεσα μου κατι γινετε και αρχισα και τραβουσα fotos...μετα που βγηκε ο αγγελος συνεχιζα να τραβαω αλλα τιποτα δεν εμφανιζοταν γυρο στης 100 photo τραβηξα μετα.....επισεισ θελω να τονισω οτι δεν καπνιζω... αν μπορει καπιος να κανει ετσι με καπνο τσιγαρου ας το κανει και ας βαλει την photo του να την δουμε τελοσ παντων.....υπηρχαν μερες που βιωνα πολλα πραγματα...και αντε να πεισ εγω ειμαι τρελος οκ? αυτα που γινοντουσαν τα εβλεπε και η κοπελια μου που μενουμε μαζι και η αδερφη μου που ερχοταν σπιτι.

Daughter of God 23-05-08 15:53

Εγω παντως πιστευω οτι ηταν αγγελος. Η φτερουγα του στην πρωτη φωτο φαινεται καθαρα. Εισαι πραγματικα τυχερος που τον ειδες, και σε αφησε να τον φωτογραφισεις. Υπαρχουν πολλες μαρτυριες ανθρωπων, οτι εχουν δει αγγελο, αλλα δεν μπορουν να το αποδειξουν. Υπαρχουν ομως και περιπτωσεις, που μπορουν. Μαλιστα ειχα διαβασει, και ειχα δει και αλλη φωτογραφια Αγιου αυτη την φορα, που την τραβηξε καποιος που ισχυριζεται οτι εχει δει τον Αγιο πολλες φορες στην ζωη του και τον καθοδηγει. Την φοτο αυτη, την ειδα ασπρομαυρη, και ξεχωριζει το αρχιερατικο καπελο του Αγιου, καθως και η γενειαδα του.
Οσο για τον Αγγελο μου, ημουν και εγω πραγματικα τυχερη να βιωσω κατι μικρο...Θυμαμαι σαν παιδακι, ειχα φαει σκαλωμα να συναντησω και εγω τον αγγελο μου μια περιοδο. Και μαλιστα διαβαζα μια προσευχη στον Αγγελο μου. Οταν το εκανα αυτο, συνηθως εκλεινα τα ματια και απλωνα το χερι μου το αριστερο, σαν να κρατουσα καποιον. Στην ουσια τον Αγγελο μου, ηθελα να αγγιξω. Ε λοιπον, αυτο εγινε ενα βραδυ. Εκει που ειχα απλωσει το χερι μου, το κουνησα λιγο πισω, και κατι αγγιξα. Ηταν σαν να αγγιξα κανονικα μερος σωματος. Κατατρομαγμενη ανοιγω τα ματια μου και κοιταξα πισω μου. Δεν υπηρχε τιποτα! Απο τοτε σταματησα να την λεω την προσευχη γιατι φοβηθηκα, μιας και μεχρι τοτε ηξερα οτι οι αγγελοι ειναι ασωματοι. Πλεον εχω αλλαξει γνωμη. Το μονο που εχω μαθει ομως ειναι, οτι συνηθως ασωματοι αγγελοι μας προστατευουν. Σε αυτο, δεν εχω παρει μια καθαρη απαντηση ακομα, μιας και τους ενσωματους, τους "χρησιμοποιει" ο Θεος για να εκτελεσουν το θελημα του. Αλλα για αυτο, μονο ο Θεος ξερει την απαντηση. Ελπιζω καποια στιγμη να μου την δωσει.
Το μηνυμα μαλλον ολου του θεματος ειναι, οτι κανεις δεν ειναι μονος του. Ολοι εχουμε τον αγγελο μας, βαπτισμενοι-αβαπτιστοι, και ολοι εχουν σκοπο να μας προστατευουν και να μας γυρισουν πισω στην χαμενη μας πατριδα. Το γιατι ενας αγγελος δεν μας προστατευει την ωρα του θανατου, ειναι γιατι ο Θεος το θελει. Αλλα σκεφτειται, ποσες φορες ολοι μας εχουμε κινδυνεψει, και ειμαστε στο παρατριχα να μας συμβει κατι σοβαρο. Εκει πιστευω επεμβαινουν οι αγγελοι μας.
Αυτα, καλη σας μερα, και χαιρετισματα στους Αγγελους σας. :o

elinor 23-05-08 16:31

Φίλε baggelis,

καλησπέρα.Εγώ Αγγέλους δεν έχω δει ποτέ...και να σου πω την αλήθεια δεν είμαι άνθρωπος που "βλέπει" πράγματα, όπως βλέπουν κάποιοι άλλοι, ενδεχομένως και εσύ.

Άλλα θα σου πω κάτι που συνέβει στο συζυγό μου το χειμώνα που μας πέρασε (σημ. ούτε και αυτός είναι "δέκτης"). Ήταν βράδυ και είχαμε ξαπλώσει να κοιμηθούμε. Έγώ όταν κοιμάμαι δεν καταλαβαίνω τ ι π ο τ α !!!!!...ο άντρας μου όμως είναι το ακριβώς αντίθετο. Κάποια στιγμή λοιπόν ένιωσε ένα παγωμένο ρεύμα αέρα στο δωμάτιο μας το οποίο κατευθυνόταν στο δωμάτιο της κόρης μας (18 μηνών τότε). Έκείνος σηκώθηκε γιατί νόμιζε ότι είχαν μπει κλέφτες στο σπίτι και είχαν ανοίξει την μπαλκονόπορτα..όμως δεν ήταν κανείς. Τότε άκουσε ομιλίες από το δωμάτιο της μικρής (χαρακτηριστικά μου είπε "ήταν σαν να μιλάει 1 άνθρωπος με αντρόγυνη φωνή και η κόρη μας απαντούσε και γελούσε"). Μπήκε μέσα στο δωμάτιο της μικρής και δεν υπήρχε κανένας...το ρεύμα σταμάτησε..η μικρή συνέχιζε να γελάει στον ύπνο της...δεν είχε ξυπνήσει καθόλου!!!!..Ποιός ξέρει..μπορεί να μιλούσε με τον Άγγελό της!!!Άλλωστε λένε ότι τα παιδιά βλέπουν πράγματα που εμείς οι μεγάλοι έχουμε ξεχάσει να τα κοιτάμε!!

Εύχομαι όλα να πήγαν κατ' ευχήν με την υγεία σου.....και να μην χάνεις την ψυχραιμία σου!!! :)

baggelis 23-05-08 16:46

Φίλε μου αν και δεν σε ξέρω ειλικρινά μέσα από αυτά που είπες ένιωσα μεγάλη συγκίνηση. Ξέρεις στην σημερινή εποχή είναι δύσκολο να βρεις ανθρώπους που να πιστεύουν στους αγγέλους. Ναι το γνωρίζω πως η άγγελοι είναι συνεχώς μαζί μας και μας προφυλάγουν από κάθε λογίς κινδύνους. Το πώς θα παρουσιαστούν στον κάθε άνθρωπο αυτό είναι δική τους δουλειά σύμφωνα με της αντοχές του κάθε ένα… ξέρεις όταν έγινε αυτό το γεγονός αμέσως χιλιάδες σκέψεις πέρασαν από το μυαλό μου… μήπως είναι ο εωσφόρος μετασχηματισμένος σε μορφή αγγέλου? Μήπως θα πεθάνω? Μήπως δεν είμαι τόσο καλός άνθρωπος και αυτό είναι ένα σημάδι για να αλλάξω? Πολλά μήπως,……μέσα από την έρευνα κατάφερα να καταλάβω πολλά πράγματα όχι μόνο για τους αγγέλους αλλά και για διάφορα άλλα…. Δεν είμαι φαντασιόπληκτος δεν είμαι τόσο καλός χριστιανός όσο θα ήθελε ο χριστός …είμαι απλώς ένας ο οποίος προσπαθεί να βρει μια άκρη σε όλα αυτά βάζοντας τα σε μια σειρά διμιουργοντας ένα παζλ κατάλαβα πολλά θέλω να τα μοιραστό μαζί σας……… φιλικά Βαγγέλης

baggelis 23-05-08 17:00

elinor
Όταν πραγματικά γίνετε σαν τα παιδιά τότε θα κερδίσετε και θα μπείτε στον παράδεισο τα λόγια του Ιησού χριστού μας λένε πολλά…..
Προφανώς η κορούλα σας που παρεπιπτωντος να την χαίρεστε και να είναι πάντα υγιείς σε όλοι την ζωή της εκείνη την στιγμή συνομιλούσε με τον φύλακα άγγελο της…τα παιδιά έχουν τη ικανότητα να βλέπουν τους αγγέλους γιατί τα κανάλια τους είναι ανοιχτά…. Πρόσεξες στο δωμάτιο μήπως υπήρχε καμιά φτερούγα κάτω στο πάτωμα η δίπλα στο κρεβατάκι της κόρη σου? Πάντως ο κρύος αέρας που ανέφερες είναι ένδειξη ότι κάποια οντότητα υπάρχει μέσα στο σπίτι όπως και το αντίθετο αν ανέβει ξαφνικά η θερμοκρασία του δωματίου και πολλά άλλα…..τείχος με την υγεία μου είμαι καλά τώρα ευχαριστώ για το ενδιαφέρον……

elinor 23-05-08 17:20

Σε ευχαριστώ για τις ευχές σου...να' σαι και εσυ πάντα καλά!!

Δυστυχώς δεν πρόσεξα κατί τέτοιο...δεν βρήκα φτερούγες ή κάτι παρόμοιο...πάντως αν είχα βρει κάτι θα το θυμόμουν..νομίζω!

Όσο γι'αυτό που λες για τα παιδιά, έχεις απόλυτο δίκιο...όταν η κόρη μου ήταν μωρό και δεν μπορούσε ακόμη να μιλήσει κοιτούσε επίμονα σε συγκεκριμένα μέρη του σπιτιού (στο ταβάνι, στο τζάκι, στην πόρτα) και γελούσε σαν κάποιος να της έκανε γκριμάτσες ή να της μίλαγε!!!!....

baggelis 23-05-08 18:29

Υπάρχει μήπως σε κανένα μέλος της οικογένεια σας κανένα άτομο με ανεπτυγμένες της αίσθησης η να βλέπει και να αισθάνεται διάφορα περίεργα? Στο ρωτάν αυτό γιατί θέλω να δω αν είναι κάτι το κληρονομικό που μπορεί να το αποκτήσει και η κόρη σας αργότερα….

Raistlin 23-05-08 19:00

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Daughter of God
Το γιατι ενας αγγελος δεν μας προστατευει την ωρα του θανατου, ειναι γιατι ο Θεος το θελει.

κι όμως τότε είναι που στέκονται δίπλα σου...λένε πως όταν πεθαίνεις ανεβαίνεις μια σκάλα που πάει στον ουρανό. Σε κάθε σκαλί όμως υπάρχει ένας δαίμονας και λέει ότι δεν είσαι άξιος να ανεβείς παραπέρα για κάποια αμαρτία που έκανες, ο άγγελός σου όμως απαντάει στον δαίμονα με μια καλή πράξη που έκανες και <ανοίγει τον δρόμο>...
Οι άγγελοι μας θλίβονται πολύ περισσότερο από εμάς ειδικά με τις αμαρτίες μας.
οι μοναδική φορά που κάποιος δεν έχει φύλακα άγγελο είναι όταν δωθεί ολοκληροτικά στον διάβολο, τότε ο άγγελος φεύγει να βοηθήσει άλλους που έχουν ανάγκη εφ' όσων ο άνθρωπος δεν μετανοεί.
Ένα όμορφο περιστατικό συνέβει σε έναν φίλο μου βέβαια μάλων δεν πρόκειτε για άγγελο αλλά για απλό άνθρωπο... Οδηγούσε με το αυτοκίνητο και κάποια στιγμή βλέπει μια γριούλα που προσπαθούσε να περάσει τον δρόμο. Τότε σταματάει και περιμένει μέχρι να περάσει...τότε ένας γέρος πλησιάζει χαμογελόντας και του λέει <μπράβο που σταμάτησες και περιμένεις τόση ώρα να περάσει η γιαγιούλα...! Σε βλέπω όλη την ώρα από <<πάνω>>...>
Δεν ήταν κάτι σημαντικό αλλά αυτό τον γέμισε χαρά...!

http://www.posters-n-prints.com/zoom...y-hahlbohm.jpg

baggelis 23-05-08 19:58

Τέτοια περιστατικά που αναφέρεις συμβαίνουν παντού και σε πολλούς ανθρώπους άλλη πάλι τα καταλαβένουν άλλη πάλι όχι.
Ο κάθε ένας μπορεί αν έρθει σε επικοινωνία με τον φύλακα άγγελο του δεν είναι και τόσο δύσκολο όπως έχω ακούσει από μετρικούς να κάνουν βλακείες και χαζά όπως kudalini yoga/tandra/αρχαγγελικό ρείκι/αρωματοθεραπειες/να διαβάζουν το κλειδί του σωλομοντα…..και δεν σιμαζευετε έλεος!!!!!!! Είναι τόσο απλό αρκεί να το θέλει ο άλλος και να έχει υπομονή…με μια απλή προσεύχουλα και με μια συζήτησι όπως μιλάμε με τον εαυτό μας πολλές φορές ο άγγελος μας ακούει …

ENDLESS JOURNEY 23-05-08 20:13

Οι άγγελοι πάντα μας στέλνουν σημάδια στον δρόμο μας .Μπορεί να είναι μια φράση που ακούς ξαφνικά απο κάποιον άνθρωπο, ένα βιβλίο που πέφτει απο ένα ράφι, ένα πουλι ή μια πεταλούδα.
Πρέπει να δίνεις σημασία στα σημάδια που σου στέλνουν , όπως επίσης και στις εσωτερικές φωνές ή γνώση , γιατί είναι οι άγγελοι που μιλούν μέσα σου.
Πρέπει να εμπιστεύεσαι αυτές τις εσωτερικές φωνές , τα σημάδια ή την εισερχόμενη γνώση.
Επίσης εκτός απο τον φύλακα άγγελο μας , γύρω μας έχουμε ως καθοδηγητές τους Αγγέλους του Πεπρωμένου.
Πολλοί άνθρωποι ανάλογα με το έργο που έχουν αναλάβει να φέρουν εις πέρας σε αυτόν τον πλανήτη μπορεί να έχουν πολλούς αγγέλους γύρω τους , οι οποίοι σχηματίζουν προστατευτικό κλοιό ενάντια στις αρνητικές δυνάμεις.
Οι άγγελοι παρεμβαίνουν όταν κινδυνεύει η ζωή μας ή είναι να αλλάξει το κάρμα μας.
Πιστεύω οτι όλοι μπορούν να έχουν επικοινωνία με τον άγγελο τους ,αρκεί να αποκτήσουν ηρεμία πνεύματος .
Αυτό μπορεί να επιτευχθεί με τον διαλογισμό,τον δημιουργικό οραματισμό .
Προσωπικά χρησιμοποιώ τις αγγελοκάρτες , οι οποίες μου δείχνουν πάντα την αλήθεια , αυτό που πρέπει να εφαρμόσω στην ζωή μου , ώστε να βελτιωθώ.
Μπορείς να διαβάσεις τα παρακάτω κείμενα τα οποία νομίζω οτι θα σε βοηθήσουν αρκετά.

http://endless-journey.gr/gr_forum/viewtopic.php?t=79

http://endless-journey.gr/gr_forum/viewtopic.php?t=132

http://i233.photobucket.com/albums/e...0/angels-4.jpg


Σίγουρα οι άγγελοι θλίβονται βαθύτατα , αλλά εκείνο που γνωρίζω είναι οτι επίσης χαίρονται μαζί μας.
.....και όμως οι άγγελοι γελούν!

Raistlin 23-05-08 20:25

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από ENDLESS JOURNEY
Σίγουρα οι άγγελοι θλίβονται βαθύτατα , αλλά εκείνο που γνωρίζω είναι οτι επίσης χαίρονται μαζί μας.
.....και όμως οι άγγελοι γελούν!

ειδικά όταν κάποιος μετανοεί και αναγνωρίζει τα λάθη του...
Επίσης υπάρχουν και άγγελοι φύλακες των εθνών καθώς και άλλοι. Οι τάξεις τον αγγέλλων είναι 9 και κάθε μια έχει κάποιο συγκεκριμένο στόχο.
Όταν κάποιος πραγματικά το χρειάζεται τότε στρατιές αγγέλων σπεύδει να βοηθήσει...

laraska 23-05-08 20:52

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από baggelis
ΛΟΙΠΟΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΜΟΥ.....ΟΥΤΕ ΑΝΤΑΝΑΚΛΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Ο KNIGNT OF CREATION ΟΥΤΕ ΚΑΠΝΟΣ ΕΙΝΑΙ....ΤΟΝ ΑΓΓΕΛΟ ΤΟΝ ΕΙΔΑ ΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΣΕ ΜΙΑ ΕΡΕΥΝΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ....ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΕΙΣΩ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΓΓΕΛΟΣ...ΑΛΛΑ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΕΙΧΑΝ ΓΙΝΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ ΣΕ ΘΕΜΑΤΑ ΥΓΕΙΑΣ....ΚΑΙ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΤΟΝ ΘΕΟ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΗ ΕΝΑ ΣΗΜΑΔΙ ΟΤΙ ΑΚΟΥΕΙ ΤΗΣ ΠΡΟΣΕΥΧΕΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΩ ΚΑΛΛΑ......ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΥΓΝΩΜΗ.


οπως ειπα για να ειναι αγγρλος πρεπει να εχει σταλει για καποιον λογο , αλλα δεν ειναι τιποτα σιγουρο .

baggelis 23-05-08 22:48

Laraska
Το είδα το μήνυμα που ξαναέστειλες. Κανείς δεν ξέρει για ποιόν λόγω εστάλη από τον θεό . αν διάβασες αυτά που είπα πριν ίσως να μην έστελνες πάλι το ίδιο μήνυμα.. είπα λοιπόν ότι ήμουνα άρρωστος και έτοιμος να πεθάνω! Ίσως γιαυτο να ηρθε ίσως για να γίνω πιο πιστός ίσως ίσως πολλά ίσως. Η άγγελοι είναι πιο πιθανό να εμφανιστούν σε έναν αμαρτωλό παρά σε κάποιον που πιστεύει πολλοί αυτό να το θυμάσαι!! Για εμένα είναι 100% σίγουρο για άλλους μπορεί να είναι κάτι άλλο….σεβαστή η άποψη οποιουδήποτε αρκεί να ξέρει τι λέει….όπως για παράδειγμα άκουσα ότι αυτό είναι ένα περιστέρι μέσα σε δωμάτιο έλεος!!!!!! Τέλος πάντων να είσαι καλά που μπήκες στον κόπο να στείλεις μήνυμα.

ENDLESS JOURNEY 23-05-08 23:12

Μίλησε κανείς για περιστέρι στο δωμάτιο σου? :confused:

laraska 24-05-08 00:00

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από baggelis
Laraska
Το είδα το μήνυμα που ξαναέστειλες. Κανείς δεν ξέρει για ποιόν λόγω εστάλη από τον θεό . αν διάβασες αυτά που είπα πριν ίσως να μην έστελνες πάλι το ίδιο μήνυμα.. είπα λοιπόν ότι ήμουνα άρρωστος και έτοιμος να πεθάνω! Ίσως γιαυτο να ηρθε ίσως για να γίνω πιο πιστός ίσως ίσως πολλά ίσως. Η άγγελοι είναι πιο πιθανό να εμφανιστούν σε έναν αμαρτωλό παρά σε κάποιον που πιστεύει πολλοί αυτό να το θυμάσαι!! Για εμένα είναι 100% σίγουρο για άλλους μπορεί να είναι κάτι άλλο….σεβαστή η άποψη οποιουδήποτε αρκεί να ξέρει τι λέει….όπως για παράδειγμα άκουσα ότι αυτό είναι ένα περιστέρι μέσα σε δωμάτιο έλεος!!!!!! Τέλος πάντων να είσαι καλά που μπήκες στον κόπο να στείλεις μήνυμα.

Αν οι προυποθεσεις ειναι σωστες τοτε μπορει να ειναι αληθεια , δεν ειπα το αντιθετο .Αν καποιος επιδιωκει τετοια πραγματα , δηλαδη να εμφανιστει καποιο σημαδι απο μορφες περαν των γνωστων μας ( δηλαδη θαυμα να πιστεψουν κτλ ) αυτο δεν γινεται . Οσοι δεν πιστευουν εχουν πιο πολλες πιθανοτητες να δουν . Πανω απ'ολα η πιστη , αλλα ομως εξαρταται και παλι η ποιοτητα του πνευματος ( αλλο πραγμα τα δαιμονικα ...) .
Θελω να πιστευω πως καταφερε αυτο το οποιο ηλθε να κανει , οσον αφορα εσενα .

Daughter of God 24-05-08 00:57

Aggeloi...
 
[PHP]κι όμως τότε είναι που στέκονται δίπλα σου...λένε πως όταν πεθαίνεις ανεβαίνεις μια σκάλα που πάει στον ουρανό. Σε κάθε σκαλί όμως υπάρχει ένας δαίμονας και λέει ότι δεν είσαι άξιος να ανεβείς παραπέρα για κάποια αμαρτία που έκανες, ο άγγελός σου όμως απαντάει στον δαίμονα με μια καλή πράξη που έκανες και <ανοίγει τον δρόμο>...[/PHP]

Φιλε Raistlin, εχεις απολυτο δικιο, εγω δεν το διατυπωσα καλα. Εννοω σε αφηνουν να πεθανεις πλεον, για να αρχησει η μεταβαση σου στον αλλο κοσμο.

[PHP]Αυτό μπορεί να επιτευχθεί με τον διαλογισμό,τον δημιουργικό οραματισμό .[/PHP]

Φίλε Ατελειωτο ταξιδι, εδω κανεις λαθος. Ο αγγελος δεν ερχεται με διαλογισμο. Φετος ασχοληθηκα πραγματικα με την Γιογκα. Και συστηθηκα με εννοιες, οπως το Ρεικι, διαλογισμος. Νιντρα Γιογκα.( αυτουπνωση και κατασταση ΡΕΜ). Μου φανηκαν ολα πολυ καλα για να ειναι αληθινα. Μαλιστα ειχα μπει και στην σελιδα Αυρα Σωμα και διαλεξα τα μπουκαλακια μου. Που Ω! του θαυματος περιεγραφαν ακριβως εμενα!!
Λοιπον, ημουν ετοιμη να ξεκινησω Ρεικι 1ου βαθμου,τον Μαρτιο, ειναι καθαρα "μεταδοση ενεργειας" καθως λενε, και πρεπει να εισαι απολυτα υγιεις!
Τοτε ειναι ομως που ειπα το ναι, και αρχισα να αρρωσταινω. Μια κρυωματα, μια επιπλοκες με τον θυρωιδη μου. Υποψην οτι το Ρεικι εχει την ικανοτητα στον 1ο βαθμο να θεραπευει με το αγγιγμα, και στον 2ο βαθμο εξ αποστασεως με 2 μαγικα συμβολα(!) που δεν πρεπει ποτε να γραφτουν, αλλα αυτοι που τα χρησιμοποιουν πρεπει να τα εχουν μονο στην μνημη τους. Αυτα τα συμβολα εχουν "θεραπευτικες ιδιοτητες".
Λοιπον, πολλες αμφιβολιες αρχησαν να γεννιουνται και αρχησα μεσα μου να ζηταω φωτηση απο τον Θεο, να μου πει αν κανω κατι σωστο...


[HTML]Οι άγγελοι πάντα μας στέλνουν σημάδια στον δρόμο μας .Μπορεί να είναι μια φράση που ακούς ξαφνικά απο κάποιον άνθρωπο, ένα βιβλίο που πέφτει απο ένα ράφι, ένα πουλι ή μια πεταλούδα.[/HTML]


Ακριβως αυτο συνεβει σε εμενα. Ειχα παρει παλια ενα βιβλιο. Τοτε που δεν ειχα ιδεα για εννοιες οπως Γιογκα και ΡΕικι. Και ηταν απλα ξεχασμενο στο ραφι μου. Το βιβλιο αυτο λεγεται. Οι γκουρου, ο νεος, και ο Γεροντας Παισιος. Καθε φορα λοιπον που εμπαινα στο δωματιο μου, το ματι μου επεφτε πανω στο βιβλιο. Οποτε περιεργησα, και λεω κατσε να του ριξω μια ματια.
Τοτε πραγματικα ηταν σαν να διαβαζα αποσπατα απο την ζωη μου. Ο συγγραφεας, πρωην Μεταλλας, επαναστατης, ,με ελευθερες ιδεολογιες, που δεν εγκλωβιζονταν στα καλουπια μιας "θρησκειας". Τα περιεργα ομως περιστατικα που του συνεβαιναν, και η εμπλοκη του με τις Ανατολικες θρησκειες, καθως και το crash test με την Χριστιανικη πιστη, μου ανοιξαν πραγματικα τα ματια.
Γιογκα συνεχιζω, αλλα καθαρα μενω στο κομματι τις ασκησης.
Ζητουσα απαντησεις και μου δωθηκαν σε μεγαλο βαθμο. ΑΝ πραγματικα θελω να ξανακαλεσω κοντα τον Αγγελο μου. Ξερω τον ΟΡΘΟ τροπο... Θα του πω μια προσευχη και θα του ζητησω συγνωμη για οσες φορες τον εχω κανει να φυγει λυπημενος απο κοντα μου.

Raistlin 24-05-08 01:29

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Daughter of God
Φίλε Ατελειωτο ταξιδι, εδω κανεις λαθος. Ο αγγελος δεν ερχεται με διαλογισμο. Φετος ασχοληθηκα πραγματικα με την Γιογκα. Και συστηθηκα με εννοιες, οπως το Ρεικι, διαλογισμος. Νιντρα Γιογκα.( αυτουπνωση και κατασταση ΡΕΜ). Μου φανηκαν ολα πολυ καλα για να ειναι αληθινα. Μαλιστα ειχα μπει και στην σελιδα Αυρα Σωμα και διαλεξα τα μπουκαλακια μου. Που Ω! του θαυματος περιεγραφαν ακριβως εμενα!!
Λοιπον, ημουν ετοιμη να ξεκινησω Ρεικι 1ου βαθμου,τον Μαρτιο, ειναι καθαρα "μεταδοση ενεργειας" καθως λενε, και πρεπει να εισαι απολυτα υγιεις!
.
Γιογκα συνεχιζω, αλλα καθαρα μενω στο κομματι τις ασκησης.
Ζητουσα απαντησεις και μου δωθηκαν σε μεγαλο βαθμο. ΑΝ πραγματικα θελω να ξανακαλεσω κοντα τον Αγγελο μου. Ξερω τον ΟΡΘΟ τροπο... Θα του πω μια προσευχη και θα του ζητησω συγνωμη για οσες φορες τον εχω κανει να φυγει λυπημενος απο κοντα μου.

Οι απόψεις μας συγκλίνουν Κόρη του Θεού!
και γω προτειμώ να αποφεύγω αυτες τις εναλλακτικές θεραπείες, εξ άλλου είτε το αντιλαμβανόναστε είτε όχι οι φύλακες άγγελοί μας πάντα μας στιρίζουν και <πρεσβεύουν υπέρ ημών...>

lifo 24-05-08 01:30

Αγαπητέ Βαγγέλη, δεν θα το πιστέψεις αλλά εδώ και καιρό με έναν τρόπο είχα δει την φωτογραφία σου. Πραγματικά είναι κάτι το ενδιαφέρον αλλά γιατί όπωσδήποτε το λες αρχάγγελο;;; Καλό θα ταν ένας επαγγελματίας φωτογράφος να δει την φωτογραφία σου για να σαι και σίγουρος. Τώρα,ξεχνάς πως υπάρχει και ο παράγων πίστη. Πίστεψες και που ξέρεις πως αυτό δεν βοήθησε;; Σχετικά με τη βοήθεια του θεού, χμ είναι λίγο χλωμό. Δεν νομίζω ο Δημιουργός να έχει τέτοιες ανάγκες από το να στέλνει δούλους του να σε βοηθάν. Ελπίζω να κατάλαβες...


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:06.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.