Το forum του μεταφυσικού

Το forum του μεταφυσικού (http://www.metafysiko.gr/forum/index.php)
-   Προβλήματα Τεχνικής Φύσεως και Συντονισμού (http://www.metafysiko.gr/forum/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Απλά Ψευδώνυμα ή... κάτι περισσότερο; (http://www.metafysiko.gr/forum/showthread.php?t=776)

LOBO1453 15-04-08 12:41

Γεια σας παιδες. Το lobo μου κολησε πολλα χρονια πριν οταν εριχνα κλεφτιες ματιες στο κομικ ενος φιλου, (εγω δεν διαβαζω καθολου κομικ ) και ειχε εναν τυπα που ολο νευριαζε με το παραμικρο και χωνοταν σε φασαριες.Lobo σημαινει λυκος στα ισπανικα, επισης ειναι ζωο που μου αρεσει λογω της φυσης του να μην ζευγαρωνει με αλλο ταιρι περαν του πρωτου που βρισκει. Αν πεθανει δεν ξαναζευγαρωνει. Ειναι πολυ πρωτοτυπο σε εναν κοσμο (των ζωων,μαζι και ο ανθρωπος) που οι ρολοι του θυλυκου και αρσενικου δινουν και περνουν. Το 1453 ειναι η γνωστη ημερομηνια την οποια θελω να κουβαλαω σαν nick για να μην ξεχναμε και για τον λογο οτι υπαρχει βαθεια μεσα στον καθενα μας οτι οι πατριδες μας παλι με χρονια με καιρους παλι δικες μας ειναι.
Η υπογραφη ειναι κουβεντες του stephen king και τις βρισκω πολυ αστειο. :D
Η δευτερη ειναι απο γνωστο ασμα του αγαπημενο μου συγκροτηματος. Ο ευρων κερδιζει σοκοφρετα. :p :p :p

Ειμαι ο δημητρης

MAGY 15-04-08 13:18

Καλησπέρα σας,
εμένα πάλι έχει σχέση με το επώνυμό μου, λίγο όμως διαφοροποιημένο έτσι ώστε να παραπέμπει σε magic...

Κατά κόσμον: Ρένα!

esthir 15-04-08 16:58

ωραίο θέμα!!!!!
 
το δικό μου πάλι nickname σημαίνει αστέρι δεν το έβαλα γιαυτό δεν είμαι και τόσο ψώνιο....
το έβαλα επειδή έτσι θυμάμαι τον αγαπημενο μου ποιητή τον Νίκο Καββαδία.... :D :D :D

Witch Shadow 15-04-08 18:17

Λοιπον τι να σημαινει το nickname μου? Πολλα και διαφορα. Το "Witch" ειναι λογω της ενασχολησης μου με την μαγεια (σημαινει και μαγος περα απο μαγισσα :p ). Το "Shadow" ειναι αυτο που με χαρακτηριζει απολυτα (αλλα ηταν πιασμενο). Απο παντα μου αρεσε να κρυβομαι στα πιο απιθανα μερη, οπως καθε παιδακι. Μετα απο ενα γεγονος δυσαρεστο αρχισα να κρυβομαι απο τους παντες και τα παντα. Λατρεψα τις Σκιες. Ειναι η ασφαλεια μου ("Δεν μπορεις να βλαψεις οτι δεν βλεπεις"). Μισω τις καμερες και τις φωτογραφιες αφανταστα.
Στιν εξω κοσμο ειμαι ο Κυριακος (χαλια ονομα :D )

Belthazor 15-04-08 20:49

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Witch Shadow
Στιν εξω κοσμο ειμαι ο Κυριακος (χαλια ονομα :D )

Μια χαρα ονομα ειναι.. αντρικο, βαρβατο!! χιχιχι :D ;)

Δεκαθλητής 15-04-08 21:47

Το δικό μου προέρχεται από την ενασχόλησή μου με τον κλασσικό αθλητισμό και δή με το αγώνισμα του δεκάθλου.πολύ προτότυπο,ε? :p
το πραγματικό μου όνομα είναι Νικόλαος

mel.x 16-04-08 21:35

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Witch Shadow
Λοιπον τι να σημαινει το nickname μου? Πολλα και διαφορα. Το "Witch" ειναι λογω της ενασχολησης μου με την μαγεια (σημαινει και μαγος περα απο μαγισσα :p ). Το "Shadow" ειναι αυτο που με χαρακτηριζει απολυτα (αλλα ηταν πιασμενο). Απο παντα μου αρεσε να κρυβομαι στα πιο απιθανα μερη, οπως καθε παιδακι. Μετα απο ενα γεγονος δυσαρεστο αρχισα να κρυβομαι απο τους παντες και τα παντα. Λατρεψα τις Σκιες. Ειναι η ασφαλεια μου ("Δεν μπορεις να βλαψεις οτι δεν βλεπεις"). Μισω τις καμερες και τις φωτογραφιες αφανταστα.
Στιν εξω κοσμο ειμαι ο Κυριακος (χαλια ονομα :D )

ΚΑΛΑ !!!!
Εγω νομιζα οτι εισαι κοριτσι !!!!
Για σου Κυριακο !!!!

[γιατι μαγισσες ειναι ,γυναικες !!!!!
λεω τωρα !!!!]

mel.x 16-04-08 21:38

Εγω
mel.............Μελινα με λενε ....τι να το κρυψω ...
το χ .........αστο...

Witch Shadow 16-04-08 21:55

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από mel.x
ΚΑΛΑ !!!!
Εγω νομιζα οτι εισαι κοριτσι !!!!
Για σου Κυριακο !!!!

[γιατι μαγισσες ειναι ,γυναικες !!!!!
λεω τωρα !!!!]


Το Witch σημαινει και Μαγος στο λεξικο... :D

Knight_Of_Creation 17-04-08 14:01

Φίλε μου...

Το Witch σημαίνει Μάγισσα

To Wizard σημαίνει Μάγος

Όπως και Sorcerer σημαίνει Μάγος-Μάγιστρος

και Sorceress Μάγισσα..

Να είσαι καλά


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:43.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.