Το forum του μεταφυσικού

Το forum του μεταφυσικού (http://www.metafysiko.gr/forum/index.php)
-   Προσωπικές Εμπειρίες (http://www.metafysiko.gr/forum/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Επαναλαμβανόμενο όνειρο (http://www.metafysiko.gr/forum/showthread.php?t=3643)

darklord13 21-03-08 13:45

Λοιπον η θαλασσα ειναι ηρεμη αλλα ο ουρανος μουντος γεματος μαυρα συννεφα.Κατα τα αλλα η παραλια ειναι οπως στην πραγματικοτητα γεματη πετρες .Τελειομανης να σου πω την αληθεια ειμαι μονο αν μπω στην διαδικασια να καταπιαστω με κατι που συνηθως δεν το κανω.Οσο για το επιμελης
δεν θα το ελεγα εκτος και αν πιστευεις στην ταξη μεσα στο χαος(για να σου δωσω ενα παραδειγμα τα ρουχα μου στην ντουλαπα ειναι τοσο πολυ ανακατεμενα που οταν ερχεται η κοπελια μου σπιτι μου και την βλεπει παθαινει αμοκ και απορει πως μπορω και βρισκω οτιδηποτε εκει μεσα.Αλλα ελα που εγω μπορω λες και ειναι ολα μπροστα μου απλωμενα ενα ενα)

Witch Shadow 21-03-08 18:07

Τοτε σε αυτην την περιπτωση δειχνει οτι εχεις καλη επαφη με το υποσυνειδητο. Αλλα αυτ ομως δεν αναιρει τα προηγουμενα πολυ. Και ενα καλο ειναι οτι οι γκρινιες, οι στεναχωριες και τα εμποδια που εχεις/ειχες θα περασουν συντομα.

Αχαιός 21-03-08 22:55

Φίλε Witch Shadow ευχαριστώ πολύ για την ερμηνεία που μου δίνεις.

Τώρα τι να σου πω δεν ξερω. Στην ηλικια αυτη που βρισκομουν μονο τους ερωτες δεν ειχα στο μυαλο μου.
Παντως με μια ετσι προχειρη ματια στο παρελθον θυμαμαι πως το ονειρο σταματησα να το βλεπω οταν ειχα καπως μεγαλωσει και πλέον πονηρευτεί. Παντως το οτι δεν το ειχα πει ποτε σε κανεναν χωρις να εχω σκοπο να το κατησω κρυφο, ηταν πιστεύω μια υποσυνείδητη προσπάθεια να αποβάλω την αναμνηση του ονειρου αυτου.
Πιστευω δηλαδη πως υποσυνείδητα τουλαχιστον με επηρεαζε πολυ στην καθημερινη μου ζωη.

Πιστεύεις πως θα μπορούσε να σημαίνει κάτι άλλο?

Witch Shadow 22-03-08 00:30

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Αχαιός
Φίλε Witch Shadow ευχαριστώ πολύ για την ερμηνεία που μου δίνεις.

Τώρα τι να σου πω δεν ξερω. Στην ηλικια αυτη που βρισκομουν μονο τους ερωτες δεν ειχα στο μυαλο μου.
Παντως με μια ετσι προχειρη ματια στο παρελθον θυμαμαι πως το ονειρο σταματησα να το βλεπω οταν ειχα καπως μεγαλωσει και πλέον πονηρευτεί. Παντως το οτι δεν το ειχα πει ποτε σε κανεναν χωρις να εχω σκοπο να το κατησω κρυφο, ηταν πιστεύω μια υποσυνείδητη προσπάθεια να αποβάλω την αναμνηση του ονειρου αυτου.
Πιστευω δηλαδη πως υποσυνείδητα τουλαχιστον με επηρεαζε πολυ στην καθημερινη μου ζωη.

Πιστεύεις πως θα μπορούσε να σημαίνει κάτι άλλο?


Δεν χρειαζεται να πεις τιποτα. Να βοηθησω στο προβληματισμο σου προσπαθησα. Τωρα αν θα μπορουσε να σημαινει κατι (?)...πιθανα! Αλλα εγω παντως θα προτεινα να κανεις μια εξεταση αιματος (αχρηστη να ειναι που λεει ο λογος). Με παραξενευει και με προβληματιζει η παρουσια του κοκκινου (η γιαγια μου λεει οτι ειναι και το αιμα) στις επαναληψεις του ονειρου. Δεν χανεις τιποτα. :D

sonia 25-03-08 21:05

Γεια σας,

Είναι η πρώτη φορά που στέλνω..θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας ένα όνειρο που βλέπω τα τελευταία 2 χρόνια σχεδόν κάθε μέρα..Βλέπω ότι εμφανίζεται μια παρουσία πολύ κακή...σατανική θα έλεγα,με τη μορφή σκιάς μαύρης ή σκούρο πράσινο.Εγώ αρχίζω να την προκαλώ λέγοντας ότι δεν τη φοβάμαι..Το περιεργο είναι ότι δεν τη φοβάμαι γιατί νιώθω πολύ πιο κακιά από αυτή,έχοντας μια δύναμη πολύ μεγαλύτερη! Συνεχίζω να την προκαλώ χωρίς να καταλήγει κάπου ώσπου να ξυπνήσω...το αίσθημα που έχω αφού ξυπνήσω είναι περίεργο,όχι καλό πάντως.Νιώθω λες και έχω κάνει κάτι κακό...Τι να σημαίνει άραγε;

Witch Shadow 25-03-08 23:46

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από sonia
Γεια σας,

Είναι η πρώτη φορά που στέλνω..θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας ένα όνειρο που βλέπω τα τελευταία 2 χρόνια σχεδόν κάθε μέρα..Βλέπω ότι εμφανίζεται μια παρουσία πολύ κακή...σατανική θα έλεγα,με τη μορφή σκιάς μαύρης ή σκούρο πράσινο.Εγώ αρχίζω να την προκαλώ λέγοντας ότι δεν τη φοβάμαι..Το περιεργο είναι ότι δεν τη φοβάμαι γιατί νιώθω πολύ πιο κακιά από αυτή,έχοντας μια δύναμη πολύ μεγαλύτερη! Συνεχίζω να την προκαλώ χωρίς να καταλήγει κάπου ώσπου να ξυπνήσω...το αίσθημα που έχω αφού ξυπνήσω είναι περίεργο,όχι καλό πάντως.Νιώθω λες και έχω κάνει κάτι κακό...Τι να σημαίνει άραγε;


Sonia
Προσπαθησες να δεις το προσωπο του μυστηριωδη επισκεπτη? Αυτη η οντοτητα που βλεπεις και προκαλεις ειναι στην ουσια καποιος που ασυνειδητα εχει καλυψει πισω απο τις σκιες το υποσυνειδητο σου. Αν καταφερεις να ανακαλυψεις ποιος ειναι θα καταφερεις να ανακαλυψεις και ποιος ειναι αυτος που σε φοβιζει, μεσα σου βαθεια. Δεν ειναι κατι κακο.
Απο την αλλη ομως συμβολιζει οτι θα ξεπερασεις τα εμποδια που θα προκυψουν δειχνοντας απλως δυναμη. Ειναι πολυ καλο το ονειρο σου απο αυτην την πλευρα.
Τα συμπερασματα ειναι δικα σου... :D

sonia 26-03-08 11:26

Δυστυχώς δεν έχω καταφέρει να δω το πρόσωπό του καθώς η παρουσία αυτή είναι χωρίς καθορισμένο σχήμα,άϋλη,σαν πνεύμα...θα ένιωθα πιο σίγουρη ότι το όνειρο είναι καλό αν έβλεπα ότι ήμουν με την καλή πλευρά! Σ'ευχαριστώ πάντως για την απάντησή σου! :rolleyes:

άκυρη! 01-04-08 13:43

Και εγω οπως ολοι μας εχω δει ενα συγκεκριμενο ονειρο περιπου 2-3 φορες.Συγκεριμενα βλεπω εμενα με καποιους αγνωστους,να μπαινουμε στην εισοδο ενος χλιδατου ξενοδοχειου,και εκεινη τη στιγμη ενα κιτρινο τριανταφυλλο να ανοιγει.Παιζουμε στο ασανσερ και αναστατωνουμε οσους βρισκονται εκει,και υστερα βγιανουμε απο την ιδια εισοδο και το τριανταφυλλο κλεινει ξανα.Η αληθεια ειναι οτι οταν βλεπουμε συνεχεια τα ιδια ονειρα,πρεπει να τα αναλυσουμε αμεσως γιατι πιθανως θελουν κατι να μας πουν.Πχ μια φοβια μας,κατι που μας συνεβη και μας απασχολει ακομα κλπ.Μπορει επισης να θελουν να μας θυμισουν τα ονειρα και τις φιλοδοξιες που αφησαμε.Πχ για σενα Spn I Optimus,πιθανως να εκφραζει το φοβο σου για τη μοναξια,το θανατο,ή την ευθυνοφοβια.(πιθανως λεω,μην παρεξηγηθω).Οσο για τον Αχαιο,πιστευω οτι εχει δικιο η Witch Shadow.Φιλη sonia,χωρις να ειμαι σιγουρη,θα ελεγα οτι αυτη η μορφη θα μπορουσε να αντιπροσωπευει καποιο προσωπο που σε καταπιεσε ή σε πληγωσε καποια στιγμη,και προσπαθεις μεσα απ το ονειρο σου να επιβληθεις πανω σε αυτο.Αν καποιος διαφωνει,ας μου πει.Ειμαι ολο αυτια!Επισης αν μπορουσε καποιος να μου πει τη γνωμη του για το δικο μου ονειρο,θα ναι καλοδεχουμενη! :o

Witch Shadow 01-04-08 14:29

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από άκυρη!
Και εγω οπως ολοι μας εχω δει ενα συγκεκριμενο ονειρο περιπου 2-3 φορες.Συγκεριμενα βλεπω εμενα με καποιους αγνωστους,να μπαινουμε στην εισοδο ενος χλιδατου ξενοδοχειου,και εκεινη τη στιγμη ενα κιτρινο τριανταφυλλο να ανοιγει.Παιζουμε στο ασανσερ και αναστατωνουμε οσους βρισκονται εκει,και υστερα βγιανουμε απο την ιδια εισοδο και το τριανταφυλλο κλεινει ξανα.Η αληθεια ειναι οτι οταν βλεπουμε συνεχεια τα ιδια ονειρα,πρεπει να τα αναλυσουμε αμεσως γιατι πιθανως θελουν κατι να μας πουν.Πχ μια φοβια μας,κατι που μας συνεβη και μας απασχολει ακομα κλπ.Μπορει επισης να θελουν να μας θυμισουν τα ονειρα και τις φιλοδοξιες που αφησαμε.Πχ για σενα Spn I Optimus,πιθανως να εκφραζει το φοβο σου για τη μοναξια,το θανατο,ή την ευθυνοφοβια.(πιθανως λεω,μην παρεξηγηθω).Οσο για τον Αχαιο,πιστευω οτι εχει δικιο η Witch Shadow.Φιλη sonia,χωρις να ειμαι σιγουρη,θα ελεγα οτι αυτη η μορφη θα μπορουσε να αντιπροσωπευει καποιο προσωπο που σε καταπιεσε ή σε πληγωσε καποια στιγμη,και προσπαθεις μεσα απ το ονειρο σου να επιβληθεις πανω σε αυτο.Αν καποιος διαφωνει,ας μου πει.Ειμαι ολο αυτια!Επισης αν μπορουσε καποιος να μου πει τη γνωμη του για το δικο μου ονειρο,θα ναι καλοδεχουμενη! :o


Φιλη Ακυρη
Ειμαι ο Witch Shadow... :p
Λοιπον παμε στο ονειρο σου. Οι αγνωστοι που αναφερεις ειναι σημαδι μαγαλων επιτυχιων και ευχαριστων νεων που θα λαβεις, ειδικα αν εισαι ανυπαντρη/ος ειναι σημαδι γαμου. Το τριανταφυλλο ειναι σημαδι οτι θα κανεις μια σχεση ερωτικη η οποια 8α καταληξει σε γαμο. Το ασανσερ ειναι πιθανα τα ανεβα-κατεβα στη ζωη σου αλλα και στη σχεση σου. Το κιτρινο αντιπροσωπευει το φως του Ηλιου, την διανοητικη ενεργεια αλλα και την απατη. Ακομα μπορει να ειναι και η φιλοδοξια και ο εκνευρισμος. Πιθανα να νιωθεις ωραια καθε φορα που εισαι με τους φιλους σου και να νιωθεις καπως εκνευρισμενη καθε φορα που εισαι με το ταιρι σου. (ανοιγμα του ροδου αρχη και κλεισιμο οταν βγηκες απο το ασανσερ). Τωρα το ξενοδοχειο δειχνει οτι εισαι ακομα κολλημενη με το πατρικο σου σπιτι, ισως γιατι σου αρεσει σαν εικονα και ιδεα.Αντι να προχωρησεις και να αντιμετωπισεις την απογοητευση με αντιδρωντας κοιτας να καταφυγεις στην ασφαλεια και την καθησυχαστικη αναμνηση της παιδικης σου ηλικιας.

άκυρη! 01-04-08 14:52

Ουπς!Σορυ! :D Φοβερο!Ευχαριστω πολυ για την ερμηνεια!


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:02.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.