Το forum του μεταφυσικού

Το forum του μεταφυσικού (http://www.metafysiko.gr/forum/index.php)
-   UFO – Εξωγήινοι – Διαστημική (http://www.metafysiko.gr/forum/forumdisplay.php?f=11)
-   -   Νεα Επαφη (http://www.metafysiko.gr/forum/showthread.php?t=849)

THESSALONIKIOS 20-12-05 21:39

Νεα Επαφη
 
Eνας πολιτισμός εξωγήινων πρόσφατα επικοινώνησε μαζί μας ανοιχτά τον
¶υγουστο του 2005 σε αγρογράφημα στο Wenchister της Αγγλίας. Απάντησε σε δυαδική μορφή (01) με ελικοειδή γραφή εντός δίσκου, βασισμένος στον πίνακα ASCII των 8 bits. Το μύνημα έλεγε συγκεκριμένα :
"Beware the bearers of false gifts and their broken promises. Much pain but still time.There is good out there.We oppose deception.Conduit closing.
Θα θέσω λοιπόν ύστερα από αυτό το ερώτημα ανάποδα:
Πιστεύετε ότι είναι έτοιμοι οι εξωγήινοι να έρθουν σε επαφή μαζί μας?

epimytheas 20-12-05 22:12

Νομίζω πως εδώ αξίζει να σε παραπέμψω στα λεγόμενα ενός από τους αξιολογότερους συγγραφείς και ερευνητές, του Λουκά Καβακόπουλου, μέσα από την συνέντευξη που μας είχε παραχωρήσει στο κανάλι του metafysiko.gr στο IRC.
Παραθέτω την στιχομυθία:

Παράθεση:

DragonFly__: Καλησπέρα Λουκά, εγώ θέλω να σε ρωτήσω αν πιστεύεις οτι κάποια στιγμή θα επιτευχθεί επίσημη επαφή με όντα από άλλους πλανήτες...
LuxCav: Βλέπω ότι το μαγειρεύουν...
DragonFly__: ...και γιατί το αποκρυπτούν συστηματικα οι κυβερνήσεις;
LuxCav: Δεν το αποκρύπτουν. Βλέπεις να το αποκρύπτουν;
DragonFly__: Έτσι νομίζω, ναι. Διότι εγώ πχ που είμαι στο στρατό...
LuxCav: Πολύ φοβάμαι ότι έχει δρομολογηθεί μια επαφή με εξωγήινους...
DragonFly__: ...γνωρίζω περιστατικά που έγιναν και δεν έγιναν ποτέ γνωστά
LuxCav: ...που θα φαίνονται εχθρικοί και θα οδηγήσουν στη δημιουργία ενός νέου Μεσαίωνα. Στον προηγούμενο Μεσαίωνα, για όλα έφταιγε ο Σατανάς. Τώρα θα φταίνε οι «κακοί» Εξωγήινοι...
DragonFly__: Εχθρικοί επίτηδες ή όντως εχθρικοί;
LuxCav: Έχεις υπόψη σου τη θεωρία του Greer;
DragonFly__: Όχι !
LuxCav: Το Diclosure Project;
DragonFly__: Μμμ.... όχι. Να ρωτήσω, γιατί είπες φοβάσαι;
LuxCav: Αυτός λέει ότι μετά τον Πόλεμο ενάντια στην Τρομοκρατία, μας περιμένει ένας πόλεμος ενάντια στους Εξωγήινους... Μια ερώτηση έχω να σου κάνω: Είδες πουθενά εσύ τρομοκράτες, πέρα από την τηλεόραση;
DragonFly__: Δεν έτυχε...
LuxCav: Ούτε και σε μένα έτυχε...
DragonFly__: ...δεν πάει να πεί όμως οτι δεν υπάρχουν. Σωστά;
LuxCav: Εκεί λοιπόν θα δεις και τους κακούς εξωγήινους (που αυτό δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν). Το πιάνεις;

Τα συμπεράσματα και οι συνειρμοί είναι δική σου υπόθεση.

Καβείριος 21-12-05 14:26

Αγρογλυφικά:Μεγάλο θέμα.¶λλοι λένε είναι ψέματα, άλλοι λένε είναι αλήθεια.Η απόδηξη για αυτούς που λένε ότι είναι ψέματα είναι πως οι ίδιοι οι άνθρωποι τα κάνουν αυτά τα σχέδια για να εντυπωσιάσουν ή τα κάνουν στο photoshop και ότι πολλοί αγρότες(από την Αγγλία όπου γίνονται κυρίως αυτά)λένε ότι τα έκαναν οι ίδιοι.Όσο για τον πίνακα ASCII τον γνωρίζω όπως και τον πίνακα UNICODE.Το αγρογράφημα είναι εκείνο που εμφανίζεται στο άβαταρ σου?Και κάτι άλλo:Πού βρήκες την είδηση και πως κανένας από εδώ μέσα δεν πήρε χαμπάρι για κάτι που έγινε τόσους μήνες πριν?

THESSALONIKIOS 21-12-05 15:27

Φίλε Καβείριε καλησπέρα. Εχθές αφού τελείωσα από τη δουλεία είπα να ψάξω μέσα στο Internet σχετικά με το site που υπήρχε από πέρσι (διαπύστωσα ότι έχει καταργηθεί) HUFORS.NET (Hellinic U.F.O. Reporting Center).Αφού όπως σε προαναφέρω διαπύστωσα ότι δεν υπάρχει πλέον πήγα σε μηχανή αναζήτησης και έγραψα UFO και σε ένα αμερικάνικο site έπεσα πάνω στο σχετικό άρθρο.Συγκεκριμένα αναφέρουν ότι το μύνημα γράφτηκε στις 24/8/2005 σε αγρογλυφικό και η αποκρυπτογράφηση τελείωσε πριν από ένα μήνα.Έχουν και σχετικές φώτο που τις έχω αποθηκεύσει στο σκληρό και με το αγρογλυφικό αλλά και με την διαδικασία αποκρυπτογράφησης.Το πρόβλημά μου είναι ότι δεν γνωρίζω την σχετική διαδικασία για να κατεβάσω τις φώτο στο σχετικό άρθρο.Αν γννωρίζεις θα χαρώ πολύ να μου πεις έτσι ώστε να τις κατεβάσω για να τις δεις. Αυτό όμως που μου προκαλεί εντύπωση αλλά και πολλά ερωτηματικά είναι γιατί κάθε φορά τα αγρογλυφικά γίνονται με τόσο μεγάλη συχνότητα μόνον στην Μεγ. Βρετανία και δεν έχει παρατηρηθεί το σχετικό φαινόμενο και στην Ελλάδα.
ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ
THESSALONIKIOS

Καβείριος 21-12-05 15:57

Θα μπορούσες σε παρακαλώ να μας πεις το site που το βρήκες?Για να ανεβάσεις τις φωτο εκεί όπου γράφεις νέο μήνυμα αν προχωρήσεις λίγο κάτω το scroll bar θα βρεις ένα κομμάτι που γράφει Προσθήκη αρχείων.Πάτα στο Διαχείρηση συννημένων αρχείων και κατόπι Αναζήτηση,πηγαίνεις στην τοποθεσία όπου είναι αποθηκευμένες οι φωτό στο pc σου,διαλέγεις πια θέλεις και πατάς Open και τέλος Ανέβασμα. Όσο για κάτι παρόμοιο στην Ελλάδα αλλά και περετέρω αγρογλυφικά φτάνει να γράψεις αγρογλυφικά στο google.

boogieman 23-12-05 01:13

to συγκεκριμενο αγρογλυφικο ειχε ξαναναφερθει στο παλιο forum του μεταφυσικου...
εμφανιστηκε στις 15 Αυγουστου του 2002 στο Hampshire της Αγγλιας...και ειναι γνωστο ως "the Crabwood face" crop formation.....
υπαρχουν πολλα sites με αναφορες και αναλυσεις γι'αυτο sto internet!!!

για οσους θελουν να αναλυουν τα πραγματα σε βαθος,και να βγαζουν κι'απο τη μυγα ξυγκι,οριστε μερικα links ....

http://www.physi.uni-heidelberg.de/~...ut_uk02dl.html

http://galactic2.net/c45d8621k/alien.html

http://www.swirlednews.com/article.asp?artID=549

υπαρχουν ακομα και videos, με την παρουσιαση του πως εγινε η ερμηνεια του μηνυματος αν το ψαξετε λιγο.....

Καβείριος 24-12-05 00:00

Διαβάζοντας και τα 3 παραπάνω siites έχω ορισμένες παρατηρήσεις:

1)Το μήνυμα που υπάρχει πάνω στο δίσκο με τη μορφή του κώδικα ASCII
(Beware the bearers of FALSE gifts & their BROKEN PROMISES.
Much PAIN but still time.There is GOOD out there. We OPpose DECEPTION. Conduit(partly dammaged word) CLOSING.)
μοιάζει λίγο με αμπελοφιλοσοφία κάτι σαν κι αυτά που πέρνουμε με sms στα κινητά μας.

2)Υπάρχει μια καταστραμένη/λάθος γραμμάνη λέξη(..EELIAH..)που κάποιοι πιστεύουν ότι είναι BELIEVE.Το ζήτημα είναι αυτή η λέξη είναι λάθος γραμμένη οι πιθανότητες να έγινε από εξωγήινους μειώνονται γιατί όπως θα δούμε παρακάτω οι εξωγήινοι έδειξαν απίστευτη εξυπνάδα.

3)Ο εξωγήινος στο σχήμα είναι παρόμοιος με εκείνους που βλέπουμε στις ταινίες. Ένα πράσινο, κοντό ανθρωπάκι, χωρίς γεννετικά όργανα, με κεφάλι σαν του τερμίτη και μεγάλα μάτια. Οι περισσότεροι όμως δεν πιστεύουμε πως οι εξωγήινοι είναι έτσι και οι επιστήμονες όταν λένε εξωγήινοι ενοούν μικρόσκοπικά σωματίδια. ¶ρα οι πιθανότητες να έγινε από εξωγήινους ξαναμειώνονται.

4)(Αυτούσιο από ένα εκ των πάραπάνω κειμένων)Two years ago, in 2000, we had a formation at Chilbolton. Then, almost a year to the day later, in the same field and almost in the same location, the Arecibo reply arrived, which also incorporated a schematic diagram of the 2000 formation.

5)Δοκιμάστε να σχεδιάσετε σε χαρτί το αγρογλυφικό με ρήγες, διαβήτες, τρίγωνα,υπολογιστικές και ότι άλλο μέσο θέλετε. Ίσως να δοκιμάσω και εγώ ανα και δεν είμαι καλός στην τέχνη γιατί ένα απ’ τους συγγραφείς των πάραπάνω κειμένων λέει ότι δεν μπορούμε.

6)Αν όντως το αγρογλυφικό έγινε από εξωγήινους σημαίνει ότι μας παρακολουθούν από παλιά και ξέρουν πολλά για μας όπως μας δείχνει το μήνυμα που πιθανών να έγραψαν στον κώδικα ASCII. Επίσης ο ίδιος συγγραφέας που ανέφερα στο σημείο 6) λέέι(αυτούσιο από το κείμενο)
Due to the fact that there are missing lines in the image, it is an interlaced image. This is EXACTLY how your TV works (for more info see http://www.howstuffworks.com/tv.htm). To me, this is a logical progression; newspaper technology last year, TV technology this year, nothing surprising. And yet some researchers are suggesting that this is one of the reasons it has to be faked. My feeling is that the three dots on the left hand side are a representation of Orion’s belt, but others suggest they may represent the three coloured tubes of a television set, or that they are UFO’s. My favourite theory is Barry Reynolds’s suggestion that, in fact, the three dots are the fingers on its right hand, with a fourth dot near the shoulder being it’s thumb. It may be meant to work on many levels.

esperos 24-12-05 02:13

Το παραδοξο ειναι οτι συνηθως οι εξωγηινοι προτιμουν την Αμερικη και τα αγρογλυφικα την Αγγλια.
Οπως και οι τρομοκρατες.
Μου φαινεται οτι αφου μας μαντρωσουν για τα καλα,θα μας δεσουν χειροποδαρα.
Στο καιρο του αλλοκοτου φοβου.

excellent 01-01-06 03:08

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από THESSALONIKIOS
..."Beware the bearers of false gifts and their broken promises. Much pain but still time.There is good out there.We oppose deception. Conduit closing. ...

Κάντε και μια μετάφραση...

quendi 08-02-06 13:32

Παιδια γνωριζει κανεις για καποια εξελιξη στο θεμα? Καποιο παραπανω στοιχειο ισως? Ή καποια επισημη απαντηση?


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:24.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.