Το forum του μεταφυσικού

Το forum του μεταφυσικού (http://www.metafysiko.gr/forum/index.php)
-   UFO – Εξωγήινοι – Διαστημική (http://www.metafysiko.gr/forum/forumdisplay.php?f=11)
-   -   Αρνητικός τύπος αίματος (παράγοντας RH) και Εξωγηινη ιστορία (http://www.metafysiko.gr/forum/showthread.php?t=3518)

Belthazor 16-09-08 13:17

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Νηρηιδα
Καλησπερα παιδια! Εμμμ το 8εμα ειναι λιγο παλιο και ετυχε να πεσω και πανω σε μια μικρη διαφωνια,που για να πω την αλη8εια ειμαι αντι8ετη οχι με ο,τι πιστευει ο johnaros211-ο κα8ενας ο,τι 8ελει πιστευει- μα πιο πολυ με τον τροπο που το εκφραζει. Ομως αυτο μαλλον δεν εχει σχεση μιας και 8α η8ελα να ρωτησω:πχ εγω εχω 0rezus που ειναι γνωστο οτι μπορει να δωσει σε ολες τις υπολοιπες ομαδες.Αν υπο8εσουμε οτι πραγματι προερχεται απο εξωγηινη φυλη και πραγματι αυτο χαριζει κατι "ιδιαιτερο"δεν 8α περνουσε εστω και προσωρινα απο τον δοτη στον ληπτη ή ειναι τοσο ανοητο σαν να λεω οτι αν φας ψαρι,μεχρι να χωνεψεις 8α μπορεις να κολυμπας το ιδιο καλα με εκεινο-οσο ζουσε φυσικα :D -???

Αντίθετος! Νομίζω ότι αυτό που είπες είναι αρκετά σοβαρό προς το θέμα, έχεις δίκιο, το 0 ρέζους δίνει σε όλους, αυτό πάει να πει πως μεταφέρονται στοιχειά από το 0 ρέζους στον δεκτή. Όμως λογά της μικρής ποσότητας που μεταφέρεται δεν γίνεται κάτι, και φυσικά το αίμα δεν είναι 'μεταλλαγμένο' ( scecial, δεν ξέρω πως να το πω αλλιώς :p ). Έτσι ότι παίρνει μέσα στο αίμα του δεκτή, δεν κρατεί πολύ!

Νηρηιδα 16-09-08 13:28

Belthazor σε ευχαριστω που μου απαντησες και που η απαντηση σου δεν με εκανε να νιωσω εντελως βλακας με τη σκεψη μου! :)
Χμμμ τωρα το συνεχιζω με βαση οσα ειπες οτι ειναι μικρη η ποσοτητα και ζητω την επιεικεια σου!!!Αν ενας δοτης εδινε για καποιον λογο αρκετα συχνα σε εναν συγκεκριμενο ληπτη 8α μπορουσε δηλ να γινει αντιληπτη αυτη η μεταβιβαση "κανοτητων" ή ισως να ενισχυε αρκετα τις δικες του ηδη υπαρχουσες ικανοτητες?? :rolleyes: ?

Belthazor 16-09-08 13:39

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Νηρηιδα
Belthazor σε ευχαριστω που μου απαντησες και που η απαντηση σου δεν με εκανε να νιωσω εντελως βλακας με τη σκεψη μου! :)
Χμμμ τωρα το συνεχιζω με βαση οσα ειπες οτι ειναι μικρη η ποσοτητα και ζητω την επιεικεια σου!!!Αν ενας δοτης εδινε για καποιον λογο αρκετα συχνα σε εναν συγκεκριμενο ληπτη 8α μπορουσε δηλ να γινει αντιληπτη αυτη η μεταβιβαση "κανοτητων" ή ισως να ενισχυε αρκετα τις δικες του ηδη υπαρχουσες ικανοτητες?? :rolleyes: ?

Δεν είσαι βλακας, και ποτέ μην ντρέπεσαι να ρωτάς, η περιέργεια είναι ένα αξιοθαύμαστο χαρακτηριστικό του ανθρώπου, είναι η κινητήριος δύναμη μας! :)

Οι δυο σχετικά ερωτήσεις σου είναι μια και μοναδική. Εφόσον γίνεται σε τακτά διαστήματα ( και όχι απότομα διότι το σώμα του αλλού μπορεί να μην αντέξει. ) όχι μονό θα γινόταν αντιληπτή η κάθε πιθανή ύπαρξη κάποιων ικανοτήτων, αλλά θα του ενίσχυε και τις δίκες του! Κάνοντας τον πιο δυνατό κτλ. Τα 'υβρίδια' ( hybrids ) πάντα είναι πιο δυνατά διότι περιέρχου τα 'καλά' συστατικά από δυο η περισσότερα όντα. Αυτά :]

Νηρηιδα 16-09-08 14:10

Πραγματικα φοβερο το βρισκω αυτο και με την καλη και με την κακη ενοια!!!Σ ευχαριστω πολυ για δευτερη φορα!!!
Επισης δεν ηξερα αυτο που ανεφερες για τα υβριδια, αρα αν ειμαστε κι εμεις ή εστω καποιοι απο εμας υβριδια αν8ρωπων κι εξωγηινων ειμαστε(ή ειναι)πιο ισχυροι και απο τα δυο ειδη!!!Ουαου! :)

schooligan 16-09-08 14:51

Παράθεση:

Belthazor σε ευχαριστω που μου απαντησες και που η απαντηση σου δεν με εκανε να νιωσω εντελως βλακας με τη σκεψη μου!
ΠΟΤΕ δεν μπορει μια ερωτηση να ειναι ηλιθια..γιατι απλα εξεφραζει τις αποριες ενος ανθρωπου..εαν για μενα δεν ειναι σημαντικα δεν σημαινει οτι ειναι ηλιθιες απο την στιγμη που ειναι σκεψεις καποιου αλλου :)

Παράθεση:

Πραγματικα φοβερο το βρισκω αυτο και με την καλη και με την κακη ενοια!!!Σ ευχαριστω πολυ για δευτερη φορα!!!
Επισης δεν ηξερα αυτο που ανεφερες για τα υβριδια, αρα αν ειμαστε κι εμεις ή εστω καποιοι απο εμας υβριδια αν8ρωπων κι εξωγηινων ειμαστε(ή ειναι)πιο ισχυροι και απο τα δυο ειδη!!!Ουαου!
Προσωπικα δεν ασπαζομαι οτι μπορει το ομαδα 0 ρεζους αρνητικο εχει σχεσει με εξωγηινους (χμμ..δεν θελω να ειμαι ενα αλιεν και εγω :rolleyes: ), αλλα πραγματικα δεν μπορουμε να ξερουμε τι επιπτωσεις θα ειχε εαν ενα ατομο εδινε συνεχεια μεγαλες ποσοτητες αιματος σε εναν αλλον.

Παντως εαν θεωρησουμε κατι αναλογο τις μεταμοσχευσεις, θα δουμε οτι ατομα που πηραν καποια οργανα απο αλλους, μετα απο καιρο ανεπτυξαν χαρακτηριστικα και πτυχες του χαρακτηρα του δοτη ;)

Νηρηιδα 16-09-08 15:09

Παράθεση:

Παντως εαν θεωρησουμε κατι αναλογο τις μεταμοσχευσεις, θα δουμε οτι ατομα που πηραν καποια οργανα απο αλλους, μετα απο καιρο ανεπτυξαν χαρακτηριστικα και πτυχες του χαρακτηρα του δοτη
schooligan αυτο ακριβως σκεφτομουν οσο εγραφα το προηγουμενο post!!! Ειχα δει μια εκπομπη που μιλουσαν αν8ρωποι οι οποιοι μετα τις μεταμοσχευσεις(κυριως καρδιας)απεκτησαν μνημες ή δεξιοτητες που ειχαν οι δοτες και γι αυτο τελικα προσπα8ουσαν να ανακαλυψουν ποιοι ηταν οι δοτες κα8οτι απαγορευεται.Δεν ξερω κατα ποσο ειναι αλη8ινες οι μαρτυριες αλλα αν το συνδεσω με οσα εμα8α απο τον Belthazor για το αιμα, μια χαρα δενει.
Δεν ξερω αν οντως εχουμε σχεσεις αιματος με εξωγηινες ζωες αλλα σιγουρα πολυ 8α μας κοιτουσαν σαν allien αν τα λεγαμε αυτα σε μια καφετερια και μας ακουγαν :D

schooligan 16-09-08 15:15

Παράθεση:

αυτο ακριβως σκεφτομουν οσο εγραφα το προηγουμενο post!!! Ειχα δει μια εκπομπη που μιλουσαν αν8ρωποι οι οποιοι μετα τις μεταμοσχευσεις(κυριως καρδιας)απεκτησαν μνημες ή δεξιοτητες που ειχαν οι δοτες και γι αυτο τελικα προσπα8ουσαν να ανακαλυψουν ποιοι ηταν οι δοτες κα8οτι απαγορευεται.Δεν ξερω κατα ποσο ειναι αλη8ινες οι μαρτυριες αλλα αν το συνδεσω με οσα εμα8α απο τον Belthazor για το αιμα, μια χαρα δενει.
Οχι μονο με μεταμοσχευσεις καρδιας..και με συκωτι, νεφρα κλπ εχει παρατηρηθει κατι αναλογο.

Παράθεση:

Δεν ξερω αν οντως εχουμε σχεσεις αιματος με εξωγηινες ζωες αλλα σιγουρα πολυ 8α μας κοιτουσαν σαν allien αν τα λεγαμε αυτα σε μια καφετερια και μας ακουγαν
Οχι ολοι..ειναι πολλοι αυτοι που ακομα και εαν δεν πουν κατι δημοσια θα χαρουν να ακουσουν πως υπαρχουν και αλλοι ανθρωποι που εχουν περασει κατι παρομοιο οπως αυτοι..ή απλα εχουν το θαρρος να μιλανε για πραγματα που αυτοι δεν βρισκουν το θαρρος..

Νηρηιδα 16-09-08 15:45

Παράθεση:

Οχι ολοι..ειναι πολλοι αυτοι που ακομα και εαν δεν πουν κατι δημοσια θα χαρουν να ακουσουν πως υπαρχουν και αλλοι ανθρωποι που εχουν περασει κατι παρομοιο οπως αυτοι..ή απλα εχουν το θαρρος να μιλανε για πραγματα που αυτοι δεν βρισκουν το θαρρος..
Κι εγω πιστευω πως πολλοι δεν τα λενε που8ενα γιατι 8α τους πουνε τρελους-μιλαω εκ πειρας!!!!-και ειδικα η τελευταια φραση σου που υπογραμμισα πολυ μου αρεσε!οκ!με επεισες κανονιστε να παμε για καφε :D

schooligan 16-09-08 15:54

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Νηρηιδα
Κι εγω πιστευω πως πολλοι δεν τα λενε που8ενα γιατι 8α τους πουνε τρελους-μιλαω εκ πειρας!!!!-και ειδικα η τελευταια φραση σου που υπογραμμισα πολυ μου αρεσε!οκ!με επεισες κανονιστε να παμε για καφε :D

Μπορεις να ερχεσαι στις συναντησεις του στεκιου...μια μουρλο-παρεα εν δραση..μπορεις να δεις εδω :cool:

Νηρηιδα 16-09-08 16:09

Ευχαριστω πολυ για την προσκληση!!! Ειδα τωρα τις πληροφοριες και ζηλεψα!Αν κατεβω Α8ηνα 8α ειναι το πρωτο που 8α φροντισω να κανονισω, σοβαρα!!!


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:07.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.