Το forum του μεταφυσικού

Το forum του μεταφυσικού (http://www.metafysiko.gr/forum/index.php)
-   Ψυχικά Φαινόμενα – Μεταφυσική –Αποκρυφισμός (http://www.metafysiko.gr/forum/forumdisplay.php?f=8)
-   -   ΟΙ ΟΥΡΑΝΙΟΙ ΤΥΠΟΙ (http://www.metafysiko.gr/forum/showthread.php?t=2931)

karma 21-09-07 22:08

ΟΙ ΟΥΡΑΝΙΟΙ ΤΥΠΟΙ
 
ΟΙ ΟΥΡΑΝΙΟΙ ΤΥΠΟΙ http://www.mysmilie.de/english/green...els/img/26.gif

Είναι οι ψυχές που έχουν έρθει στη γη για εκτελέσουν μία συγκεκριμένη αποστολή. Η πραγματική τους πατρίδα είναι ένα μακρινό «κάπου αλλού» στο Σύμπαν... Η πλειοψηφία αυτών των ψυχών ασχολούνται με τη βοήθεια προς το συνάνθρωπο (είναι ψυχολόγοι, κοινωνικοί λειτουργοί, γιατροί, Αστρολόγοι, δάσκαλοι, δημοσιογράφοι, πολιτικοί κ.α.). Υπάρχει ένας «εσωτερικός» μηχανισμός που τους αφυπνίζει για να προετοιμάσουν τον πλανήτη για τη Νέα Εποχή, την εποχή του Υδροχόου. Διαθέτουν μία χαρισματική προσωπικότητα είναι διαισθητικοί και βλέπουν μπροστά από την εποχή τους.

Το βασικό πορτραίτο του Ουράνιου τύπου συμπεριλαμβάνει τα εξής χαρακτηριστικά:

- Μαγνητικό βλέμμα
- Χαρισματική προσωπικότητα
- Θερμοκρασία σώματος χαμηλότερη της κανονικής
- Ασυνήθιστος τύπος αίματος ή ακόμα και συνδυασμός ομάδας αίματος
- Μεταβατικός σπόνδυλος, επιπλέον σπόνδυλος ή ψευτοσπόνδυλος, επιπλέον ή ανώμαλη πλευρά
- Υπερευαισθησία στον ηλεκτρισμό, στα ηλεκτρομαγνητικά πεδία κ.λ.π.
- Πίεση αίματος χαμηλότερη της κανονικής
- Αρκούνται σε λίγο ύπνο και αποδίδουν περισσότερο τις νυχτερινές ώρες
- Υπήρξαν μη αναμενόμενα από τους γονείς τους παιδιά
- Αν και γενικά, εκφράζουν την αγάπη τους για τους γονείς τους, αισθάνονται ότι η μητέρα και ο πατέρας τους δεν είναι οι πραγματικοί τους γονείς
- Αισθάνοντάι ότι οι πραγματικοί τους πρόγονοι ήρθαν από έναν άλλο κόσμο, από μία άλλη διάσταση, από ένα άλλο επίπεδο συνειδητότητας και νοσταλγούν την αληθινή τους πατρίδα, εκεί «πέρα από τ’ άστρα»
- Έχουν ένα συναίσθημα «επείγοντος», μία έλλειψη χρόνου για την εκπλήρωση σπουδαίων σκοπών και μίας ειδικής αποστολής
- Έχουν την αίσθηση ενός βόμβου ή μηχανικού ήχου υψηλής συχνότητας στα αυτιά τους πριν ή κατά τη διάρκεια κάποιου ψυχικού γεγονότος ή προειδοποίησης κινδύνου
- Αόρατοι σύντροφοι κατά την παιδική τους ηλικία, που τους πρόσφεραν καθοδήγηση, πληροφορίες ή συμπαράσταση και διατήρησή τους στη συνέχεια, σαν οδηγούς, προστάτες κ.λ.π.
- Είχαν ένα σοβαρό ατύχημα, ασθένεια ή τραυματική εμπειρία γύρω στα 11 ή 12 που τους ενθάρρυνε να στραφούν «προς τα μέσα»
- Φαίνεται να έχουν ασυνήθιστες ικανότητες που θεωρούνται παραφυσικές από την οικογένειά τους και τους συνομήλικούς τους. Επίσης, φαίνεται να έχουν ασυνήθιστες ικανότητες σε τομείς όπως οι τέχνες, τα μαθηματικά, η μουσική, το δράμα, οι φυσικές επιστήμες ή η θεραπεία
- Βρίσκουν ότι τα μικρά παιδιά και τα ζώα, έλκονται από αυτούς
- Ίσως έχουν μυστικιστικές διασταυρώσεις στις παλάμες τους
- Αισθάνονται ασυνήθιστη έλξη για τα κρύσταλλα και ορισμένα είδη πέτρας
- Έχουν συχνά όνειρα πτήσεων, στα οποία κινούνται ελεύθερα στον αέρα

Από την προσωπική μου έρευνα έχω καταλήξει στα εξής για τα άτομα αυτά:

- Ηγέτες - στρατηγοί (είναι τα άτομα εκείνα που θα οργανώσουν το σχέδιο δράσης για τη σωτηρία της γης, μέσα από τη φωτισμένη καθοδήγηση των πνευματικών τους Οδηγών - Ουράνιων Σοφών και θα την οδηγήσουν στην αναγέννησή της).

- Εργάτες φωτός (είναι τα άτομα εκείνα που θα επιτελέσουν σημαντικά στο σχεδιασμό αυτό, μέσα από τη βοήθεια προς το κοινωνικό σύνολο και τις ανθρωπιστικές δραστηριότητες).

- Συμπαντικοί στρατιώτες - βοηθοί (είναι τα άτομα εκείνα που θα απαρτίσουν τις ομάδες δράσης, θα συντονίζουν και θα ελέγχουν τις καταστάσεις).

- Συμπαντικοί κλητήρες (είναι τα άτομα εκείνα που θα μεταφέρουν πληροφορίες, οι γραμματείς των ομάδων δράσης).

Οι ψυχές αυτές έχουν κατέβει στη γη για ένα και μοναδικό σκοπό, τη σωτηρία της ανθρωπότητας. Όλες, ανεξαιρέτως, είναι σημαντικές γιατί έχουν διαλέξει μία δύσκολη πορεία και ζωή, μια και νιώθουν ξένες σε τούτον εδώ τον τόπο....

mata xari 22-09-07 01:32

Φίλη/ε Karma πολύ ωραίο θέμα. Θα ήθελα, αν είναι εύκολο, να μας γράψεις πού βρήκες αυτές τις πληροφορίες (αν υπάρχει βιβλίο ακόμα καλύτερα). Και κάτι άλλο, αλήθεια, πιστεύεις ότι ισχύουν όλα αυτά; Και αν, έχουν τα άτομα αυτά απαραιτήτως όλα τα χαρακτηριστικά που ανέφερες;

mata xari 22-09-07 01:40

Ξέχασα να προτείνω ένα έργο που έχει παρόμοιες πληροφορίες και αφορά στις ψυχικές ομάδες όλων των ατόμων και οδηγίες για να τις ανακαλύψουμε. Τιτλοφορείται η Ουράνια Προφητεία (το πρώτο δηλαδή γιατί ακολουθούν, αν δεν κάνω λάθος, άλλα 8 ή 9 της ίδιας σειράς). Πρόκειται για ένα αμφιλεγόμενο και αρκετά πρωτότυπο έργο. Ελπίζω να μην έχει ήδη ειπωθεί κάτι γι'αυτό.

karma 22-09-07 01:49

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από mata xari
Φίλη/ε Karma πολύ ωραίο θέμα. Θα ήθελα, αν είναι εύκολο, να μας γράψεις πού βρήκες αυτές τις πληροφορίες (αν υπάρχει βιβλίο ακόμα καλύτερα). Και κάτι άλλο, αλήθεια, πιστεύεις ότι ισχύουν όλα αυτά; Και αν, έχουν τα άτομα αυτά απαραιτήτως όλα τα χαρακτηριστικά που ανέφερες;

Αγαπητή mata xari

Σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια! Είμαι η φίλη karma (το γράφω και στην υπογραφή μου, η karma).

Τις πληροφορίες αυτές τις είχα βρει πριν χρόνια σε ένα ξένο βιβλίο (δε θυμάμαι τον τίτλο του, αλλά είχα σημειώσει το συγγραφέα, λεγόταν Μπραντ Στάιγκερ). Τα υπόλοιπα είναι αποτέλεσμα δικών μου ερευνών (με είχαν εντυπωσιάσει τότε αυτές οι πληροφορίες και το "έψαξα" λιγάκι).

Προσωπικά, ερευνώ πρώτα για να πιστέψω σε κάτι (εκτός και αν μου φαίνεται "οικείο" και συμφωνεί σε αυτό το ένστικτό μου και η εσωτερική μου φωνή)... σε αυτή την περίπτωση είναι πιθανό να συμβαίνει κάτι τέτοιο. Για τα χαρακτηριστικά, δεν είναι απαραίτητο να τα διαθέτει κάποιος όλα. Αν διαθέτει τα περισσότερα, πάντως, αυτό είναι ένα ισχυρό στοιχείο!

Υ.Γ. Σε έναν αστρολογικό χάρτη αυτό μπορεί να φανεί κατόπιν μελέτης...

open mind 10-10-07 18:51

Ενδιαφέρον αυτό που έγραψες karma αλλα θα διευκόλυνε να μας δώσεις
Κάποια πηγή απ οπου βρήκες αυτά που έγραψες η να το προχωρήσεις
Λίγο να μας πεις για την ερευνά σου.

karma 10-10-07 23:17

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από open mind
Ενδιαφέρον αυτό που έγραψες karma αλλα θα διευκόλυνε να μας δώσεις
Κάποια πηγή απ οπου βρήκες αυτά που έγραψες η να το προχωρήσεις
Λίγο να μας πεις για την ερευνά σου.

Αγαπητέ open mind

Σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!


Τη βασική πηγή την αναγράφω στην παραπάνω δημοσίευσή μου. Τα υπόλοιπα είναι συμπεράσματα κατόπιν προσωπικής μου (και ενδελεχούς) έρευνας, μέσα από βιβλία, διαλογισμό, πληροφόρηση από ψυχικούς (και του εξωτερικού) κ.λ.π.

Το θέμα μπορεί να εμπλουτιστεί μέσα από όλους εσάς! Και αυτό είναι το ζητούμενο!

Μπορείτε να διηγηθείτε τις δικές σας εμπειρίες ή να γράψετε ποια απ' όλα αυτά τα χαρακτηριστικά διαθέτετε!

mata xari 11-10-07 00:52

Όπως ξαναείπα, πρόκειται για ένα πολύ καλό θέμα και χαίρομαι που το έθεσε η φίλη karma. Από τη δική μου έρευνα, πάντως, κατέληξα στο συμπέρασμα ότι όλοι έχουν το ρόλο τους σε αυτό το -ας το πω- σχέδιο, άλλοι περισσότερο κι άλλοι λιγότερο. Και στις δυο περιπτώσεις, το ζητούμενο (κατά την άποψή μου πάντα) είναι η αντίληψη του όλου πράγματος.

open mind 11-10-07 11:30

Κάρμα ποσά χαρακτηριστικά απο αυτά που έγραψες πρέπει να έχει
Κάποιος ? εγώ ας πούμε είχα 12 απο αυτά .
.
Ματα χαρι και εγω πιστεύω ότι έχουμε κάποιο ρολο και οι πράξεις μάς αλληλοεπιδρουν στις ζωες μας .

chaoticblue 11-10-07 13:30

Α ναι. Ηθελα να γραψω σε αυτο το θεμα και ολο το ξεχνουσα. Συγχαρητήρια Karma (που το ξεκινησες και γενικα που το ψαχνεις). Να κανω μια ερωτηση ομως? Τι εννοεις μυστικιστικές γραμμες στο χέρι? Άν δεν εξηγειται απο εδω αστο. Γενικά πάντως οι περισσότεροι τετοιες θεωρείες τις απορίπτουν ως αβασιμες αλλα προσωπικά τις θεωρώ πολυ βασιμες. Αλλωστε τιποτα δεν αποκλειεται. Γιατι εκτος των αλλων εχω κι αυτην την αισθηση που με στοιχειώνει κυριολεκτικα οτι θα συμβει κατι το πραγματικα συνταρακτικό.

Μιχάλης 11-10-07 18:48

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από karma

Το βασικό πορτραίτο του Ουράνιου τύπου συμπεριλαμβάνει τα εξής χαρακτηριστικά:

- Ασυνήθιστος τύπος αίματος ή ακόμα και συνδυασμός ομάδας αίματος
- Μεταβατικός σπόνδυλος, επιπλέον σπόνδυλος ή ψευτοσπόνδυλος, επιπλέον ή ανώμαλη πλευρά
- Πίεση αίματος χαμηλότερη της κανονικής
- Υπήρξαν μη αναμενόμενα από τους γονείς τους παιδιά
- Αόρατοι σύντροφοι κατά την παιδική τους ηλικία, που τους πρόσφεραν καθοδήγηση, πληροφορίες ή συμπαράσταση και διατήρησή τους στη συνέχεια, σαν οδηγούς, προστάτες κ.λ.π.

Δεν έχω καμία αντίρρηση ως προς αυτά αλλά ένεκα του επαγγέλματός μου, έχω μια ιδιαίτερη εμμονή με ό,τι έχει να κάνει με θέματα υγείας και βιολογίας. Θα σε παρακαλούσα, λοιπόν, να μας εξηγήσεις λίγο τι εννοείς όταν λες ότι τα άτομα αυτά έχουν ασυνήθιστο τύπο αίματος ή συνδυασμό ομάδας.
Το "μη αναμενόμενα παιδιά" προφανώς αναφέρεται σε αναπάντεχη εγκυμοσύνη ή κάνω λάθος;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:08.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.