Το forum του μεταφυσικού

Το forum του μεταφυσικού (http://www.metafysiko.gr/forum/index.php)
-   Προσωπικές Εμπειρίες (http://www.metafysiko.gr/forum/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Αρχάγγελος; (http://www.metafysiko.gr/forum/showthread.php?t=3760)

jik 16-06-09 13:59

Katarxin, sugnwmi pou grafw se agglikous xaraktires. Einai thema ipologisti.

Aggeloi mporoun na emfanistoun se 2 periptwseis.
Stin prwti, an se epilexei kapoios aggelos opoias vathmidas kai an einai auti-arxagellos, ipodiesteros aggelos ktl...- me apotelesma oti eisai kapoio ekekto atomo kai prepei na eisai perifanos gia auto..
Kai deuteron, an exeis kanei epiklisi mageias. Diavazontas vivlia mageias tha deis oti oi aggeloi tis ekklisias mas tautizontai me tous 12 planites. Oi aggeloi epikleinontai se periptwsi pou epidiokeis na apokteiseis kati gia ton euato sou. Oi diavoloi gia na kaneis kako se allous. Mipws autes tis meres pou sou emfanistike eixes diavasei kati?

stefa_1 16-06-09 18:20

Aν λες για μενα,εχω να ασχοληθω με μεταφυσικη πολυ καιρο και διαλογισμο κανω 1 - 2 φορες το μηνα οποτε δεν εχω ασχοληθει με μαγειες και αλλα τετοια και ουτε προκειται να κανω κατι τετοιο.

jik 18-06-09 14:47

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από stefa_1
Aν λες για μενα,εχω να ασχοληθω με μεταφυσικη πολυ καιρο και διαλογισμο κανω 1 - 2 φορες το μηνα οποτε δεν εχω ασχοληθει με μαγειες και αλλα τετοια και ουτε προκειται να κανω κατι τετοιο.

Oxi, den anaferomai se esena. Alla sto paidi pou anoixe to thema. Rwtaw mipws kai o aggelos pou eide eixe na kanei me kapoia epiklisi magias kai nomizei kati allo..

Εκ του συντονισμού: Παρακαλώ τα επόμενα μηνύματά σου να είναι στα ελληνικά.

bupu 22-06-09 16:37

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από stefa_1
Καπου διαβασα οτι υπαρχει μια εσωτερικη φωνη η οποια μπορει να προσδιοριστει ως η φωνη του αγγελου μας.
Μου εχει τυχει αρκετες φορες να με φωναζουν με το ονομα μου στην φαση REM (δηλαδη εκει που μολις αρχιζει να με παιρνει ο υπνος).Ειναι η φωνη του αγγελου μου ??Μεχρι τωρα το θεωρουσα ως παιχνιδι του εγκεφαλου...


Δεν ξερω αν ειναι το σωστο μερος στο φορουμ για αυτο το θεμα αλλα μιας και αναφερθηκε, εχω και εγω την ιδια απορια stefa_1, καθως αυτο εχει συμβει και σε μενα πολλες φορες...
Αν υπαρχει καποιος που μπορει να ξερει κατι ας μας διαφωτισει!
Ευχαριστω!

vaggelhs delta 23-06-09 06:19

Δεν ασχολήθηκα με την μαγεία γενικά….έχω διαβάσει κάποια βιβλία αλλά δεν έχω μπεί στην διαδικασία της πρακτικής μεθόδου. Να εκλέξει ένας άγγελος έναν άνθρωπο για πιον λόγο? Και αν υπάρχει κάποιος να νιώσω περηφάνια? Άποψη μου είναι ότι είμαστε εκλεγμένη είδη από έναν άγγελο (φύλακα άγγελο) που όρισε ο Θεός για την προστασία και όχι μόνο ….όσο αναφορά την περηφάνια είναι κάτι που και ο ίδιος οι Θεός δεν το θέλει μην ξεχνάς την πτώση του διάβολου.

Επίσης σύντομα θα δημοσιεύσω και μια photo με ένα πνεύμα που ήρθε κατά την διάρκεια πρακτικής e.v.p.

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από stefa_1
Καπου διαβασα οτι υπαρχει μια εσωτερικη φωνη η οποια μπορει να προσδιοριστει ως η φωνη του αγγελου μας.
Μου εχει τυχει αρκετες φορες να με φωναζουν με το ονομα μου στην φαση REM (δηλαδη εκει που μολις αρχιζει να με παιρνει ο υπνος).Ειναι η φωνη του αγγελου μου ??Μεχρι τωρα το θεωρουσα ως παιχνιδι του εγκεφαλου...



Μπορεί να είναι και φωνή αγγέλου μπορεί να είναι και καθαρά από το υποσυνείδητο σου.


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:14.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.