Το forum του μεταφυσικού

Το forum του μεταφυσικού (http://www.metafysiko.gr/forum/index.php)
-   Περιοδικά Βιβλιογραφία (http://www.metafysiko.gr/forum/forumdisplay.php?f=31)
-   -   Hellenic Nexus (http://www.metafysiko.gr/forum/showthread.php?t=97)

beetlejuice 08-06-05 14:10

Hellenic Nexus
 
Εδώ μπορείτε να σχολιάζετε το περιοδικό Hellenic Nexus(εκδόσεις Έσοπτρον - www.nexushellas.gr ), να συζητάτε για την εκάστοτε θεματολογία του, να ασκείτε κριτική αλλά και να συνομιλείτε με κάποιους από τους συνεργάτες του.

beetlejuice 06-10-05 14:52

To Hellenic Nexus Οκτωβριου-Νοεμβριου κυκλοφορει με δωρο ενα dvd με ολα τα συνωμοσιολογικα σεναρια -που προκυπτουν με αποδειξεις και ντοκουμεντα- για το τρομοκρατικο χτυπημα στους Διδυμους πυργους στις 11/9.Μια αρκετα καλη προσπαθεια παραγωγης απο τους συντελεστες του HN.
Ειναι η πρωτη φορα απο οσο θυμαμαι που περιοδικο αναζητησης κυκλοφορει με dvd .Αν και η τιμη αυξηθηκε κατα 80 λεπτα νομιζω πως η κινηση αυτη θα φερει νεα δεδομενα στο χωρο των εντυπων του παραξενου.
Το αρθρο του ETC Group για τη νανοτεχνολογια και τις πιθανες εφιαλτικες προεκτασεις της ,καθως επισης και αυτο του Χρηστου Βαγενα με τιτλο "Παγκοσμια Υπερκυβερνηση και Εξωγηινος Παραγοντας" μου τραβηξαν περισσοτερο την προσοχη

xontro_mpizeli 06-10-05 17:51

Ενδιαφέρον τεύχος μου ακούγεται το τρέχων τεύχος που κυκλοφορεί.
Δεν έχω αγοράσει ποτέ το συγκεκριμένο περιοδικό, ούτε το έχω διαβάσει ποτέ, οπότε είναι μια καλή ευκαιρία να το ρίξω μια ματιά. Και κακά τα ψέμματα, το ότι έχει dvd μου κίνησε περισσότερο το ενδιαφέρον. Κ εγώ, φίλε beetlejuice, νομίζω ότι είναι πρώτη φορά που κυκλοφορεί περιοδικό στο χώρο της αναζήτησης με dvd. Θα μεταφέρω τις εντυπώσεις εντός ολίγων ημερών...

PUCK 10-10-05 08:52

Καλημέρες.

Αν και ποτέ ως τώρα δεν είχα αγοράσει ένα περιοδικό τέτοιου περιεχομένου, η "προσφορά" με το dvd μου φάνηκε ενδιαφέρουσα και το πήρα. Δεν θα εκφέρω ακόμα γνώμη για το περιεχόμενο, καθώς δεν έχω ολοκληρώσει την ανάγνωση.

Ωστόσο, επειδή είδα το dvd, να πω ότι είναι ενδιαφέρον αλλά μικρό σε διάρκεια (μόλις 38 λεπτά) πράγμα που σημαίνει πως σε αφήνει με την αίσθηση του ανολοκλήρωτου.

Εν πάσει περιπτώσει, είναι μια καλή αρχή και μια περίπτωση που θα άξιζε τον κόπο να επαναληφθεί από το περιοδικό ή να βρει μιμητές.

xontro_mpizeli 10-10-05 13:53

Το αγόρασα και εγώ το περιοδικό και μου φάνηκε πολύ ενδιαφέρον.
Οχι μόνο επειδή κυκλοφορεί με dvd αλλά γενικά τα περιεχόμενά του με κίνησαν πολύ θα έλεγα το ενδιαφέρον.
Είναι σίγουρο ότι θα είμαι φανατικός αναγνώστης του απο δώ και πέρα!

beetlejuice 30-03-07 16:44

3 χρόνια Hellenic Nexus
 
3 χρονια συμπληρωνονται αυτο το μηνα απο την πρωτη κυκλοφορια του περιοδικου Hellenic Nexus. Ας δουμε τα πολυ ενδιαφεροντα θεματα που εμπεριεχονται στο τευχος Απριλιου Μαϊου 2007:
http://www.nexushellas.gr/photos/200...19%20COVER.jpg


Συμπληρώνοντας τρία χρόνια κυκλοφορίας, στο 19ο τεύχος του (Aπρίλιος - Mάιος 2007) το Hellenic NEXUS παρουσιάζει για πρώτη φορά στην Eλλάδα το ιστορικό ντοκουμέντο της «Kόκκινης Συμφωνίας» που ξεσκεπάζει το «Δίκτυο» της διεθνούς ελίτ που ελέγχει τον πλανήτη και το οποίο κρατήθηκε στην αφάνεια σχεδόν για έναν ολόκληρο αιώνα.

Eπιπλέον, διαβάστε για τον εθισμό στα βιντεοπαιχνίδια και τα πρόσφατα σχετικά πορίσματα της επιστήμης, για τα νέα υπερσύγχρονα συστήματα μάχης που θα οδηγήσουν τα επόμενα χρόνια στον νέο «Πόλεμο των Άστρων», αλλά και για τα αναψυκτικά και τους σοβαρούς κινδύνους που κρύβει η ευρεία κατανάλωσή τους.

Παράλληλα, το τεύχος περιλαμβάνει μια ανατρεπτική συνέντευξη με τον Σπύρο Παπαδόπουλο, μία ανάλυση για το στρατιωτικό παράδοξο της Γαλλίας και την... «ανεξήγητη» ανάδειξή της σε ισχυρή πολεμική βιομηχανία, καθώς και τους μυστικούς κώδικες προπαγάνδας του τελευταίου αιώνα που κρύβονται στα χαρτονομίσματα και τα γραμματόσημα.

Tέλος, μια πλήρης παρουσίαση της εναλλακτικής μεθόδου της ηλεκτρο-μαγνητοθεραπείας, 10 Mύθοι της Eλληνικής Oικονομίας που «κοιμίζουν» τους πολίτες, αλλά και το διάσημο «Σχέδιο Aποκάλυψη», που αποκαλύπτει τη μυστική ατζέντα των ισχυρών για τον εξωγήινο παράγοντα.

Mαζί με το τεύχος και μια Aφίσα (61cm x 86cm), με αυθεντικές φωτογραφίες και λεπτομερή σχέδια από UFO γήινης κατασκευής, μισό αιώνα πριν.

Alpine 04-04-07 23:11

Την ...ανατρεπτική συνέντευξη Παπαδόπουλου,πού την είδες; :rolleyes:

Τα περί "Κόκκινης Συμφωνίας" δε συσσκοτίζουν περισσότερο το ζήτημα,που πάνε,υποτίθεται,να ρίξουν λίγο φώς παραπάνω,αναμειγνύοντας κλασικούς μύθους με δόσεις αλήθειας.

Το μόνο αξιόλογο άρθρο είχε να κάνει με την απόκτηση τεχνογνωσίας από την μεταπολεμική Γαλλία.

Κρίμα.Ο Αποσκίτης είχε δώσει ενδείξεις για αρκετά πιο ψαγμένες αναζήτησεις στη θεματολογία που εκπροσωπεί στα σχετικά έντυπα.
Είτε τον υπερεκτίμησα,είτε απαξιεί,περιφρονώντας τους αναγνώστές του.

beetlejuice 04-04-07 23:55

Alpine εγω δεχτηκα στο mail της ομαδας δελτιο τυπου απο το Εσοπτρον και οπως ολα τα δελτια τυπου που δεχομαστε απο εκδοτικους οικους το δημοσιευσα αμεσα. Το Nexus αυτου του μηνα δεν το πηρα (πηρα το Τ.Μ σήμερα :D ). Παντως απο τα θεματα που παρουσιαζονται το βλεμμα μου τραβηξε το αρθρο για τους μυθους της ελληνικης οικονομιας, καθως επισης και αυτο για την προπαγανδα μεσω των γραμματοσημων και των χαρτονομισματων.

Με τον Αποσκιτη για να πω την αληθεια δεν ασχολουμαι πλεον. Ειδικα μετα το τελευταιο του αρθρο για την Προμηθεα στο Τ.Μ Μαρτιου απογοητευτηκα ακομη περισσοτερο σχετικα με την ιδιοτυπη ελληνοχριστιανικη "προπαγανδα" του...

Alpine 06-04-07 23:40

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από beetlejuice
Alpine εγω δεχτηκα στο mail της ομαδας δελτιο τυπου απο το Εσοπτρον και οπως ολα τα δελτια τυπου που δεχομαστε απο εκδοτικους οικους το δημοσιευσα αμεσα. Το Nexus αυτου του μηνα δεν το πηρα (πηρα το Τ.Μ σήμερα :D ). Παντως απο τα θεματα που παρουσιαζονται το βλεμμα μου τραβηξε το αρθρο για τους μυθους της ελληνικης οικονομιας, καθως επισης και αυτο για την προπαγανδα μεσω των γραμματοσημων και των χαρτονομισματων.

Με τον Αποσκιτη για να πω την αληθεια δεν ασχολουμαι πλεον. Ειδικα μετα το τελευταιο του αρθρο για την Προμηθεα στο Τ.Μ Μαρτιου απογοητευτηκα ακομη περισσοτερο σχετικα με την ιδιοτυπη ελληνοχριστιανικη "προπαγανδα" του...

OK,η κριτική μου,νομίζω ότι το έχεις καταλάβει,δεν είναι επί προσωπικού. ;)
Απευθύνεται στους υπεύθυνους του περιοδικού μέσω του ποστ σου.

Αυτό περί "ελληνοχριστιανικής προπαγάνδας" που αναφέρεις,αν το έχεις προσέξει,έχει πέσει μάλλον "γραμμή" και σε άλλα έντυπα του είδους.
Και φυσικά,σχετίζεται άμεσα με την τελευταία φάση των σχέσεων της χώρας με τη "γείτονα".Παλιά και δοκιμασμένη συνταγή. :rolleyes:

beetlejuice 02-06-07 00:50

Δελτιο τυπου απο το περιοδικο Hellenic Nexus λαβαμε σημερα και το δημοσιευουμε αμεσα. Το επιτυχημενο συνωμοσιολογικο εντυπο του Εσοπτρον συμπληρωσε τα 20 τευχη, ετσι δεν εχουμε παρα να του ευχηθουμε αναλογη και καλυτερη συνεχεια με αυτην που εχει ως τωρα.

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Τεύχος 20 (Iούνιος - Iούλιος 2007)


Tο Hellenic NEXUS παρουσιάζει στο 20ό του τεύχος μία ανατρεπτική ανάλυση για το παρασκήνιο των ραγδαίων εξελίξεων και των αλλαγών που συντελούνται στην Tουρκία του 2007, και για το πώς αναμένεται να επηρεαστεί η Eλλάδα.
Eπιπλέον, οι «εκπτωτικές» αγορές εξοπλισμών στις Eλληνικές Ένοπλες Δυνάμεις, η μυστική νέα Φυσική που εφαρμόζεται στο CERN και μία άκρως ενδιαφέρουσα συνέντευξη από τον, πάντα οξύ, Bασίλη Φίλια.

Διαβάστε ακόμα για την ενζυμική θεραπεία, η οποία φέρεται να αποτελεί τη λύση για όλες τις χρόνιες ασθένειες, για το πείραμα της Oυτοπίας και τις ασκήσεις επιβίωσης που πραγματοποιεί κορυφαίος Bρετανός επιστήμονας, καθώς και για τις γεωπολιτικές προεκτάσεις των θρησκειών που καθορίζουν τις εξελίξεις στον πλανήτη.

Iδιαίτερο ενδιαφέρον παρουσιάζουν, επίσης, η ανάλυση περί κρατικοδίαιτης τρομοκρατίας, ο έλεγχος της ανθρώπινης συμπεριφοράς μέσω της εφαρμογής ηλεκτρομαγνητικών καταιγίδων στον εγκέφαλο, οι καταγεγραμμένες περιπτώσεις ανθρώπων σε όλο τον κόσμο που βρίσκονται στα όρια του παράδοξου, καθώς και το ρεπορτάζ για το Διεθνές Συνέδριο Σωματο-ψυχοπαιδαγωγικής, που πραγματοποιήθηκε στην Aθήνα, στα τέλη Mαΐου.

Tέλος, με τη συμπλήρωση 20 τευχών Hellenic NEXUS, το περιοδικό προσφέρει στους αναγνώστες του ένα DVD-δώρο, στο οποίο παρουσιάζεται η έρευνα του ερευνητή Ίωνα Πανίδη σχετικά με το Aίνιγμα των UFO.

Δώρο-DVD: Tο Aίνιγμα των UFO
Μία έρευνα του Ίωνα Πανίδη


Περισσότερα στην ιστοσελιδα του περιδικου που υπαρχει στο πρωτο μηνυμα του παροντος thread.


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:16.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.