Το forum του μεταφυσικού

Το forum του μεταφυσικού (http://www.metafysiko.gr/forum/index.php)
-   Ψυχικά Φαινόμενα – Μεταφυσική –Αποκρυφισμός (http://www.metafysiko.gr/forum/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Ψυχικά Βαμπίρ (http://www.metafysiko.gr/forum/showthread.php?t=244)

ΝΑΣΟΣ ΔΔΔ 26-02-11 21:28

[QUOTE=ΚΑΘΗΡΑ;86118]σχολιο 25



Προς ΗΛΕΚΤΡΑ




...ΗΛΕΚΤΡΑ .. καταρχην να σε ευχαριστησω για τις παρεμβασεις σου και τις ερωτησεις επι της ουσιας που κανεις ..που θιγουν ζητηματα με πολλες προεκτασεις ....θεωρω το εαυτο μου τυχερο που μεσα σε ενα αρνητικο εδαφος απο <στενομυαλους- απορριψιες> επιτελους καποιος βρεθηκε να ρωταει πραγματα ... παραλληλα αναδεικνυοντας κρισιμες πτυχες του ζητηματος που προσπαθουμε να αναλυσουμε ,,,
,,,

Χαιρετω σας Φιλοι,
Ελεος αγαπητη ΚΑΘΗΡΑ, ελεος για τοσο μ.......ς μας περνας;
Δηλαδη οποιος δεν συμφωνει μαζι σου ειναι <στενομυαλος και απορριψιας>
πολυ καλα παιξε το παιγνιδι σου και ο καθενας το δικο του...
Νομιζεις οτι επειδη δεν μιλαει καποιος δεν γνωριζει κιολας;
Μαλον αρχιζει και ξετυλιγεται το κουβαρι...
Εν πασει περιπτωση, να εισαι καλα....
Ερρωσθε...Φιλοι...

Legion 27-02-11 02:33

sorry αλλα δεν μπορώ, εξάλλου δεν διαθέτω και πολύ νοημοσύνη!

τι να ειναι αραγε αυτος ο δακτυλιος, ενα απλο donat, η κατι περισσοτερο ας πουμε ενα κυκλικο <πηνιο>??? ας αναρωτηθουμε....

http://2.bp.blogspot.com/__GxYc_rC-6...donat+enak.jpg

ΗΛΕΚΤΡΑ 27-02-11 07:21

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Legion (Μήνυμα 86126)
sorry αλλα δεν μπορώ, εξάλλου δεν διαθέτω και πολύ νοημοσύνη!

τι να ειναι αραγε αυτος ο δακτυλιος, ενα απλο donat, η κατι περισσοτερο ας πουμε ενα κυκλικο <πηνιο>??? ας αναρωτηθουμε....

Eνα φαγωσιμο πηνιο ισως;

Σορυ παιδια, αλλα το να αφησουμε καποιον να αναπτυξει το σκεπτικο του δεν συνεπαγεται αναγκαστικα οτι θα πιστεψουμε ως αξιωματα ολα οσα λεγονται.
Ας πει ο,τι θελει να πει κι ας αποφασισει ο καθενας στην πορεία ή μετα αν θα συμφωνησει ή θα διαφωνησει, παντως χωρις ειρωνιες.
Προσωπικα, ειμαι περιεργη να μαθω και το παρακατω. Υπαρχει καποιος λογος που δεν μπορω; Ακομα κι αν ειναι ανευ ουσιας, θελω απο περιεργεια να το δω.

ΚΑΘΗΡΑ 27-02-11 08:52

σχολιο 29


... βεβαια η περιεργεια ειναι κατι εμπρος στην κουτορνιθικη και γεματη εγωιστικη επαρση εθελοτυφλια ομως ΗΛΕΚΤΡΑ δεν φτανει αυτο ... χρειαζεται φιλομαθεια που βεβαια διαφερει απο την απλη περιεργεια....

....ελπιζω οτι καποιοι τουλαχιστον απο τους αφανεις παρακολουθειτες του θεματος να εχουν κατι απο φιλομαθεια ..και αληθινο ενδιαφερον ... αλλωστε χωρις αληθινο ουσιατικο ενδιαφερον ... την σκυταλη δεν μπορει κανεις να την παραδωσει ...η σκυταλη παραδιδεται μοναχα σε εκεινους που εχουν πνευμα ανοικτο ερευνητη αρα ειναι ενταγμενοι μεσα σε ενα κοινο αγωνα πληροφορησης και κινηματικης δρασης ...ελπιζω μεσα σε αυτο το φορουμ να υπαρχουν τετοιοι παρακολουθειτες .... στους οποιους και αποσκοπω να παραδωσω την σκυταλη για να συνεχισουν αυτοι την ερευνα πανω στα ζητηματα που θιγουμε ...γιατι εγω προσωπικα μονο τις ιδεες εχω και ουτε τα μεσα ουτε τους πορους ουτε τον ελευθερο χρονο που χρειαζονται για περαιτερω ερευνα αυτων των ιδεων ...

...ΧΑΡΙΣΜΑ ΣΑΣ ΟΙ ΙΔΕΕΣ ΜΑΣ,,, ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΡΕΘΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΜΕ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΕΥΧΕΡΕΙΑ ΠΟΥ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΤΙΣ ΑΞΙΟΠΟΙΗΣΟΥΝ ΠΡΟΣ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΚΙΝΗΜΑΤΙΚΗ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ ... Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΠΑΡΑΔΩΘΟΥΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΙΔΕΕΣ ΚΑΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΑΥΤΕΣ Ο ΣΠΟΡΟΣ ΤΗΣ ΦΙΛΥΠΟΨΙΑΣ ΠΑΝΩ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΚΑΙΡΙΑ ΚΑΙ ΚΡΙΣΙΜΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ ΜΑΣ ΘΕΜΑΤΑ .........


================================================== ==

...να και η Γαλλικη Ντισνευλαντ..αυτο ειναι ενα εντυπωσιακο καλλιτεχνημα απλως ???ή μηπως ενα συστημα γιγαντιαιων κεραιων ???????με καμουφλαζ <<διασκεδοτοπου -μυθικου παλατιου >> ....
...σιγουρα αυτοι που ριξαν δισεκατομυρια στο τοπο αυτο δεν αποσκοπουν μονο σε εμπορικα οφελη αλλα σε κατι ακομη πιο κρισιμο για αυτους ...

http://moneysavingtips.files.wordpre...-themepark.jpg

http://sikam.files.wordpress.com/201...pg?w=480&h=640

http://www.elektronik.gr/eshop/image...HF%2041-KN.jpg

http://lodging4vacations.com/monarch...disneyland.jpg

ΚΑΘΗΡΑ 27-02-11 09:05

σχολιο 30

κι αλλες κομψες καλλιτεχνικες κεραιες ,,,Γεφυρα του Ριο στην Πατρα...δες τε την ... τι ειναi εκεινο που προσπαθουν να κανουν αυτες οι γιγαντιαιες <<καλωδιωσεις>>????... απλα στηριζουν την γεφυρα ή κατι παραπανω ???

http://www.paseges.gr/content-api/pa...70804ec9/image

http://zanneio2009a38.pbworks.com/f/...F%84%CE%AE.jpg

http://digitop.gr/images/dvp-antgd24pf.jpg

ΗΛΕΚΤΡΑ 27-02-11 09:22

Πριν την εκρηξη της τεχνολογίας, πώς γινοταν η ιδια αντληση βιοενεργειας;
Με πιο προφανεις και βιαιους τροπους, π.χ. πολεμους;
Παιζει καποιο ρολο η προκληση συγκεκριμενων συναισθηματων, οπως φοβου ή θυμου;

Και βεβαια, δεδομενου οτι τα εκλαμβανουμε ως πιθανοτητα, τι κανουμε για να προστατευθουμε;
Δηλ. τι μπορουμε να κανουμε;

27-02-11 13:29

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από AVATARGR (Μήνυμα 86115)
Φίλοι μου καλησπέρα σας.

Φίλη ΚΑΘΗΡΑ τα στοιχεία είναι από ΜΕΣΑ και ομιλώ για τα τελευταία
20 χρόνια περίπου διασταυρωμένο από 2 άτομα.....

Σου ανέφερα πως έχω στοιχεία.......
Τώρα εσύ εαν δεν τα πιστεύεις η μάλλον δεν θέλεις να τα πιστέψεις
δικαίωμά σου.....

Όπως και με το θέμα της παρουσίας φυσικής και όχι μόνο πνευματικής στο
θέμα με διάφορα λεκτικά τερτίπια προσπαθείς να πείσεις.....

Σχετικά με την αναφορά σου πως είμαι...
<<σκληροκεφαλους>> και ανελαστικους με το καινουργιο
...φοβουνται τα νεα δεδομενα της σκεψης και δεν θα ξανοιχτουν
ποτε σε καινουρια πεδια διερευνησης προτιμωντας τα ηδη
πεπατημενα
>>
Και μάλιστα γιατί αναφέρω πάντα ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ και ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
στο τέλος τι να πω ????????????

Δεν το σχολιάζω.....

Από την αρχη που γράφω στα φόρουμ (9 χρόνια περίπου ) ΠΑΝΤΑ
ευχαριστούσα του αναγνώστες λέω και θα συνεχίζω να καλημερίζω ή να
καλησπερίζω και να ευχαριστώ στο τέλος όλους αυτούς που με διάβασαν..
Αλλά ταυτόχρονα και όλους τους συνομιλητές μου του θεωρώ ΦΙΛΟΥΣ
όπως και εσένα επίσης.....

Εάν πάνω σε αυτά στηρίζεις την όποια κριτική σου στο πρόσωπο μου
που δεν δέχωμαι όλα όσα αναφέρεις τι να πω ?????


Τίποτα....

Σχετικά με τα παιδάκια που αναφέρεις ευτυχώς πολλά από αυτά και γνώσεις
έχουν και καταθέτουν στοιχεία......
Και γνωρίζω πολλά παιδάκια όπως άστοχα αναφέρεις έχουν γνώσεις και
έχουν κάνει και σοβαρές έρευνες...

Ευχαριστώ.

Φίλοι μου καλησπέρα σας.

Δυστυχώς ο μονόλογος συνεχίζεται και σε βασικά ερωτήματα δεν απαντά
η φίλη ΚΑΘΗΡΑ.....

Όσο δε για τις φωτό που παρουσιάζεις καλό θα είναι πρώτα να ρωτάς
κάποιον μηχανικό η και μηχανολόγο......


Ευχαριστώ.

ΚΑΘΗΡΑ 27-02-11 14:27

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από ΗΛΕΚΤΡΑ (Μήνυμα 86130)
Πριν την εκρηξη της τεχνολογίας, πώς γινοταν η ιδια αντληση βιοενεργειας;
Με πιο προφανεις και βιαιους τροπους, π.χ. πολεμους;
Παιζει καποιο ρολο η προκληση συγκεκριμενων συναισθηματων, οπως φοβου ή θυμου;

Και βεβαια, δεδομενου οτι τα εκλαμβανουμε ως πιθανοτητα, τι κανουμε για να προστατευθουμε;
Δηλ. τι μπορουμε να κανουμε;


σχολιο 31

........γινονταν και τοτε με τεχνολογια την οποια εφαρμοζαν οι <<αφ' υψηλου >>,,ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΤΟΣΟ ΕΝΤΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟΣΟ ΣΥΣΤΗΜΑΤΙΚΑ ,,,μιας και οι ανθρωποι δεν ηταν μυημενοι σε αυτην τη τεχνολογια ,,η μυηση ξεκινησε πιστευω απο τις αρχες του 20ου αιωνα ή το πολυ 100 χρονια πιο πριν ..

,,,η αφαιμαξη επισης γινονταν κυριως με τελετουργικο τροπο ...τελετες και τα τοιαυτα ...κι οι αρχαιες μεγαλες πολεις ηταν και αυτες οικοδομημενες και με την λογικη της αντλησης της ενεργειας των ζωντανων πλασματων μονο που οι <<βιοσυσσωρευτες >>τοτε ηταν διαφορα οικοδομηματα πετρινα η απο ειδικα ορυκτα τις ιδιοτητες των οποιων κατειχαν μαγοι και ιερεις ,,,πχ πυραμιδες ,,,ζιγκουρατ ...

... ο τελετουργικος τροπος ειναι ενας τροπος που σιγα σιγα εγκαταλειπεται μιας και πλεον κατω απο τον κλοιο των τεχνητων η/μ πεδιων δεν μπορει να λειτουργησει οπως στο παρελθον οποτε η εμφαση και προτεραιοτητα δινεται στην αναπτυξη της καταλληλης τεχνολογιας και την διαχειριση μεσω αυτης της βιοενεργειας που εχουν τοσο πολυ αναγκη Εκεινοι που εχουν αποκοπει απο τους φυσικους τροπους βιοενεργειακης ανατροφοδοτησησης ...

....σχετικα με τους πολεμους και την παραγωγη φοβου και πονου και θυμου ...ναι ειναι αληθεια οι Κυριοι αυτοι εχουν πολλαπλως αναγκη την προκληση μαζικου πονου και φοβουκαι θυμου ..καταρχην γιατι:

-μεσω του φοβου και του πονου εξασφαλιζεται η εξελικτικης μας στασιμοτητα κι οπισθοδρομηση,

-απο την αλλη η ενεργεια του φοβου αλλα και του θυμου ειναι μια ψυχκη ενεργεια που ως ποιτητα την εχουν τοσο πολυ αναγκη αυτοι εκπτωτοι ...με αυτην κυριως τρεφονται και μεσω αυτης ελεγχουν τους πιστους κι αφοσιωμενους σε αυτους ,,,τους διεκπεραιωτες κι εργολαβους των σχεδιων τους ...


ενα παραδειγμα

...ας πουμε οτι γινεται μια μαζικη καταστροφη ... απο ενα τσουναμι η ενα σεισμο ,η ενα πυρηνικο ατυχημα, η ενα παγκοσμιο πολεμο .. τοτε η εκλυομενη ενεργεια συλλεγεται ,,,ο τρομος και ο φοβος αποθηκευεται ...γινεται κατι σαν <<ενδυμα>> που φορανε οι Αρχαιοι αυτοι Κυριοι ,κατι σαν μαυρο σκηπτρο και στεμμα εξουσιας πανω μας ...με την ενεργεια αυτη την μαυρη και τρομερη μπορουν για μεγαλο διαστημα να κυβερνουν ,να δεσποζουν ,να πειθουν χωρις αντιρρησεις.. την ενεργεια αυτη την διαχειριζονται και για να προωθησουν ενσαρκους απο την βαση προκειμενου να γινουν οργανα των σχεδιων τους ...

..κοιτα Χιτλερ
.. ενας ασημαντος κολοκυθας δεκανεας απο το πουθενα αρχιζει και εμπνεει τρομο και φοβο ...επειδη τον εχουν <<ντυσει>> με την ενεργεια του φοβου και του τρομου ..μεσω της οποια αυξανεται κατακορυφα η ισχυς του και η δυναμη της πειθους της εκβιαστικης μεσω του φοβου ...μεσα λιγα χρονια ο ασημαντος κολοκυθας φουριοζος γινεται μοναρχης ,δικτατορας τελειο εργαλειο διεκπεραιωσης ,,,παρασυροντας πληθη ολοκληρα στην καταστροφη και το θανατο ........
ΤΗΝ ΒΙΟΕΝΕΡΓΕΙΑ ΛΟΙΠΟΝ ΤΗΝ ΣΥΣΣΩΡΕΥΟΥΝ ΤΗΝ ΑΝΤΛΟΥΝ ΤΗΝ ΑΠΟΘΗΚΕΥΟΥΝ ΚΑΙ ΤΗ ΔΙΑΧΕΙΡΙΖΟΝΤΑΙ ΚΑΤΑ ΠΕΡΙΣΤΑΣΗ ....

ΤΗΝ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΠΟΥ ΑΠΟΣΠΟΥΝ ΠΧ ΑΠΟ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΑ ΣΥΜΠΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑ ..ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑΤΗΝ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΟΥΝ ΝΤΥΝΟΝΤΑΣ ΜΕ ΛΑΜΨΗ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΟΣ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΛΑΣΜΑ ΟΠΟΥ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΣΤΡΑΠΑΤΣΟ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΔΕΣ ΣΤΗΒΕΝ ΧΩΚΙΝΣ ΕΝΑ ΠΑΡΑΠΛΗΓΙΚΟ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΟΖΩΟ ΤΩΝ ΑΓΓΛΩΝ .. ΚΑΘΩΣ ΤΟΝ ΝΤΥΝΟΥΝ ΜΕ ΤΗΝ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΟΣ ΑΥΤΟΣ ΑΡΧΙΖΕΙ ΚΑΙ ΛΑΜΠΕΙ ΝΑ ΑΚΤΙΝΟΒΟΛΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΙΘΕΙ ...

...αντιθετως ενας ειλικρινης και αυθορμητος και ευφυης ανθρωπος που σκαλιζει πραγματα και εργαζεται σε κρισιμα θεματα απο τα οποια μπορει να προκυψει οφελος τον <<ντυνουν >>με τη μαυρη ενεργεια της κατηφειας της κακομοιριας της δυσπιστιας της αναξιοπιστιας .. μεσα σε ενα συνεδριο οπου ο ερευνητης αυτος προαπαθει να παρουσιασει τις θεσεις του ,, δεχεται εξαιτιας της ενεργειας με την οποια τον <<ελουσαν >> μυρια πυρα ,, δεν μπορει να πεισει κανεναν ολοι στρεφονται εναντiον του ,τον υποπτευονται και λιδωρουν..

ΑΧΧΑ ΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑ ΟΙ ΜΑΓΙΣΤΡΟΙ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΚΑΙ Η ΤΕΧΝΗ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΙΕΡΗ ΤΕΧΝΗ ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ ΧΕΡΙΑ ΕΙΝΑ ΕΝΑ ΕΡΓΑΛΕΙΟ ΕΚΒΙΑΣΜΟΥ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΠΝΙΞΗΣ-ΚΑΤΑΣΤΟΛΗΣ ΤΗΣ ΑΥΘΟΡΜΗΤΗΣ ΨΥΧΙΚΗΣ ΔΥΝΑΜΗΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΑΣ...
...ΔΕΝ ΕΙΝΑι ΥΠΕΡΒΟΛΗ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΟΤΙ Ο ΣΥΓΧΡΟΝΟΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΟΣ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΔΥΝΑΜΕΩΝ ΚΑΤΟΧΗΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΜΑΣ,, Ο ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΑΠΟΙΚΙΣΤΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΞΕΝΩΝ ΠΟΥ ΜΟΙΡΑ ΣΕ ΗΛΙΟ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ,, ΔΗΛΑΔΗ ΤΩΝ <<ΚΥΡΙΩΝ>> ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΥΘΕΝΑ .. ΕΝΑΣ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΠΟΥ ΕΞΥΠΗΡΕΤΕΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΤΟΥΣ ΣΚΟΠΟΥΣ ΤΗΣ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΔΙΑΦΥΛΑΞΗΣ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ ΤΩΝ ΑΡΧΑΙΟΤΑΤΩΝ ΠΑΡΑΦΘΑΡΜΕΝΩΝ ΑΠΟ ΤΟ ΣΚΟΤΟΣ ΚΟΥΦΑΡΙΩΝ ΤΟΥΣ...ΚΑΙ ΔΕΚΑΡΑ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΔΕΝ ΔΙΝΕΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΕΣ ...

ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΝΑΣ ΚΟΣΜΟΣ ΥΠΟ ΚΑΤΟΧΗ ...

.......αρα θα πρεπει να σκεφτομαστε παντα με γνωμωνα την Αντισταση σε αυτους του Αρχαιους Επηλυδες και το καθεστως του Συστηματος του Εξουσιας ΠΟΥ ΚΥΡΙΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΟΡΙΖΕΙ ΤΙΣ ΖΩΕΣ ΜΑΣ ...

....επι του πρακτεου τωρα του τι μπορουμε να κανουμε??? ..σε ατομικο επιπεδο ελαχιστα περα απο την ατομικη ερευνα και επιμορφωση του στενου περιβαλλοντος μας ,,,αλλα αν κινηθουμε ομαδικα -συλλογικα καταρχην μπορουμε να ερευνησουμε τις συγχρονες εκδοχες αυτης της ιδιομορφης φυλακης στην οποια ειμαστε εριγμενοι παρα την θεληση μας πολυ πιο εκτεταμμενα και συστηματικα ...μπορουμε κατοπιν να αρχιζουμε να επιμορφωνουμε σχετικα με αυτα τα ζητηματα τους αλλους και να πιεζουμε φορεις που εχουν αναλαβει να μετατρεψουν τις πολεις σε καστρα ακινητοποιησης -απονεκρωσης της ψυχης και υποδουλωσης της απο την μια και απο την αλλη σε κυκλωματα τροφοδοσιας των <βιοσυσσωρευτων> και αφαιμαξης των ζωντανων πληθυσμων ...οσο για τα οικοδομηματα που ηδη υπαρχουν απλα ενα κινημα δυνατο θα μπορουσε ακομη και την κατεδαφιση τους να αιτηθει ,,,

ΔΗΛΑΔΗ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΧΟΥΝ ΜΑΚΡΟΠΡΟΘΕΣΜΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΘΕΛΟΥΝ ΕΠΙΜΟΝΗ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΚΙΝΗΜΑΤΙΚΗ ΕΚΓΡΗΓΟΡΣΗ ...
ΑΜΕΣΑ ΚΑΙ ΤΑΧΥΔΑΚΤΥΛΟΥΡΓΙΚΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΕ ....ΗΛΕΚΤΡΑ!!!


**και πε μου καλε μου ΑΒΑΤΑΡ ποιο ερωτημα σου εχω αφησει αναπαντητο γιατι νομιζω ότι σε ολα απαντησα............και μονολογο δεν κανω απλα το επιπεδο διαλογου εχει περιοριστει σε δυο ατομα εμενα και την Ηλεκτρα δυστυχως ...σε άλλες ερωτησεις εξω από την ουσια δεν θα απαντησω γιατι ο χρονος ειναι πολυτιμος ... και δεν μπορω να χρονοτριβω πανω στις απορριψιες και καχυποψιες σας ...θελω να σχολιασω μονο κατι παλιοτερα σχολια του lmike ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ θα περιοριστω στις ερωτησεις MONO επι της ψυχικης αφαιμαξης ........................ εσεις εν τω μεταξυ αν το θεμα του βαμπιρισμου θελετε να το αναπτυξετε κατά τα δικα σας μετρα .. καντε το και μη με σκοτιζετε επιτελους ..βαλτε ερωτηματα καταθεστε στοιχεια και ανοικτε ένα άλλο νημα στην συζητηση και συζητηστε μεταξυ σας ...και εγω θα συζητω με οσους θελουν να δουν τις προεκτασεις που δινουν οι δικες μας δημοσιευσεις ...ελπιζω να μην υπαρχει προβλημα σε ενα θεμα να ξετυλιγονται διαφορα νηματα συζητησης ??

... αλλα από ότι φαινεται ορεξη για συζητηση επι των κρισιμων αυτων θεματων δεν εχετε οποτε προς το παρον μονο το δικο μου νημα ξετυλιγετai ...αγνοειστε με σας παρακαλω ζηταω πολλα ?????

ΚΑΘΗΡΑ 27-02-11 15:18

σχολιο 32

....Ντουμπαι μια φουτουριστικη πολη ,, τουριστικο θερετρο υπερπολυτελειας,,, η απλα μια πολη ΑΝΤΕΝΝΑ ΑΦΑΙΜΑΚΤΗΣ ΚΑΙ ΣΤΥΛΩΝΑΣ ΤΟΥ ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΚΟΥ ΤΕΙΧΟΥΣ???τα συμπερασματα δικα σας .............




http://www.joytours.gr/images/exotic..._Wild_Wadi.jpg



http://www.letstravel.gr/assets/tour...nd%20hyatt.jpg


http://2.bp.blogspot.com/_rnEC87BCt6...0/dubai_03.jpg

lmike 27-02-11 16:47

Νομίζω έγινες κατανοητή στο θέμα που ανέπτυξες άσχετα με το αν είναι πιστευτά ή όχι. Δεν χρειάζονται άλλες φωτό και κείμενα.

Τώρα μπορούμε να συζητήσουμε. Δεν ξέρω με ποια σειρά βέβαια. Με αυτό που είδες νοερά (τελετή) ή την συνομωσία περί αντλήσεως ενέργειας από τους ανθρώπους.
Είναι πολλά θέματα μαζί σε όλα αυτά που είπες και πρέπει να μπει μια σειρά για να βγει κάτι από όλο αυτό.

Θα προσπαθήσω να βάλω μια σειρά με βάση τις δικές μου απορίες και πιστεύω...

Αυτό που είδες νοερά ήταν αστρική προβολή. <<Μετάθεση>> δεν έκανες, είναι άλλο πράγμα αυτό, δεν βιώνεις τέτοιου είδους εμπειρίες όταν συμβαίνει...

Ξανά λέω ότι άνθρωπος όπου είναι αποκομμένος από την <<πηγή>> δεν υπάρχει.
Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν συνεργάζεται με κάτι το οποίο είναι αποκομμένο. Αν όντος γίνει άντληση ενέργειας δεν την παίρνει ο άνθρωπος όπου την κάνει, αλλά το ον όπου συνεργάζεται.

Κάτι παρόμοιο συμβαίνει σε μεγαλύτερο επίπεδο σε αυτά που αναφέρεις για εγκαταστάσεις κτλ. Δεν υποστηρίζω βέβαια ότι αυτά που κατέθεσες εδω ότι συμβαίνουν στην πραγματικότητα. Δεν υπάρχει λόγος να γίνει άντληση ενέργειας με αυτόν τον τρόπο, αν όντος γίνεται. Μην ξεχνάς ότι μιλάς για άλλα επίπεδα όπου είναι αΰλα, δεν χρειάζεται υλη για να επιτευχτεί κάτι τέτοιο.

Και μια ερώτηση. Όλοι αυτή η ενέργεια που περιγράφεις ότι αντλείτε, που νομίζεις ότι πηγαίνει?

Legion 27-02-11 16:47

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από ΗΛΕΚΤΡΑ (Μήνυμα 86127)
Eνα φαγωσιμο πηνιο ισως;

Σορυ παιδια, αλλα το να αφησουμε καποιον να αναπτυξει το σκεπτικο του δεν συνεπαγεται αναγκαστικα οτι θα πιστεψουμε ως αξιωματα ολα οσα λεγονται.
Ας πει ο,τι θελει να πει κι ας αποφασισει ο καθενας στην πορεία ή μετα αν θα συμφωνησει ή θα διαφωνησει, παντως χωρις ειρωνιες.
Προσωπικα, ειμαι περιεργη να μαθω και το παρακατω. Υπαρχει καποιος λογος που δεν μπορω; Ακομα κι αν ειναι ανευ ουσιας, θελω απο περιεργεια να το δω.

Μα και φυσικά μπορεί κάποιος να αναπτύξει το σκεπτικό του, αυτό δεν συμβαίνει άλλωστε? Εξάλλου το έχω ξαναπεί σε παλαιότερο post, μερικά από αυτά που γραφει η ΚΑΘΗΡΑ έχουν ενδιαφέρον, αλλα να υπάρχουν και αποδείξεις, όχι μονο θεωρία! :(

Ας δοκιμάσω να κάνω μια ερώτηση λοιπόν!
Αφού υπάρχουν τέτοιες εγκαταστάσεις, που μπορούν να ρουφούν ενέργεια από όλους, από ολόκληρες πόλεις, για ποιο λόγο να γίνονται τελετουργικά με φόνους κλπ?


Διάβασα καλύτερα το σχολιο 31 και πήρα απάντηση, sorry

ΚΑΘΗΡΑ 27-02-11 20:30

σχολιο 33

Προς lmike

Παράθεση:

Νομίζω έγινες κατανοητή στο θέμα που ανέπτυξες άσχετα με το αν είναι πιστευτά ή όχι. Δεν χρειάζονται άλλες φωτό και κείμενα.
..βρε χρυσε μου βρε καλε μου ..αστο αυτο να το κρινω εγω ...μπααα μανια σου να οριοθετεις τι που και πως πρεπει να ειπωθει !!!

Παράθεση:

Τώρα μπορούμε να συζητήσουμε. Δεν ξέρω με ποια σειρά βέβαια. Με αυτό που είδες νοερά (τελετή) ή την συνομωσία περί αντλήσεως ενέργειας από τους ανθρώπους.
Είναι πολλά θέματα μαζί σε όλα αυτά που είπες και πρέπει να μπει μια σειρά για να βγει κάτι από όλο αυτό.
... εεεπιτελους εφαιξε ο <<ΚΥΡΙΟΣ>>...μετα απο τοση επιμονη στην εκ προοιμιου απορριψη...



Παράθεση:

Αυτό που είδες νοερά ήταν αστρική προβολή. <<Μετάθεση>> δεν έκανες, είναι άλλο πράγμα αυτό, δεν βιώνεις τέτοιου είδους εμπειρίες όταν συμβαίνει...
..κοιτα με βεβαιοτητα για κανενα ψυχικο φαινομενο δεν μπορουμε να μιλαμε ..λοιπον πιστευω με το τροπο που στο δικο μου πνευμα ειναι καταχωρημενα τα φαινομενα αυτα.. οτι ναι... αλλο πραγμα η ψυχικη μεταθεση και αλλο η προβολη ...η ψυχικη μεταθεση πιστευω ειναι μια ευρεια κατηγορια ψυχικων φαινομενων ενω η αστρικη προβολη ειναι κατι πιο εξειδικευμενο ..

...αν και δεν ειναι επι του παροντος..μεταθεση γενικα ειναι η μετατοπιση μερους της ψυχικης μας ενεργειας σε τοπο διαφορετικο απο εκει που βρισκεται η ολοτητα της ψυχικης μας οντοτητας ...

...οντας σε ενσαρκωμα μεταθεσεις παθαινει η αιθεροφυσικη μας ενεργειακη υποσταση συνηθως...ενω η αστρικη προβολη ειναι κατι πιο σπουδαιο και σπανιο ...ειναι ενα ειδος μεταθεσης οπου το ενεργοποημενο αστρικο ενεργειακο μας σωμα το ευρισκομενο στο σαρκιο μετατιθεται και ενωνεται βιωματικα με το αστρικο ενεργειακο σωμα που βρισκεται εκτος σαρκιου .. ολα αυτα εννοειται για να γινουν κατανοητα πρεπει να μιλησουμε πρωτα για τις διαστασεις τις υλοενεργειακες ,, τα σωματα τα ενεργειακα και τι συμβαινει κατα την ενσαρκωση.. ολο το ενεργειακο "" ζουμι"" μας δεν βρικεται μεσα στο ενσαρκωμα μας,,κι αυτο συμβαινει ακομη και στους τους εξελιγμενους ανθρωπους ενα αξιοποσο μερος του κινειται και βιωνει καταστασεις σε αλλους τοπους και σε διαφορες διαστασεις

ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΕΙΜΑΙ ΔΙΑΘΕΣΙΜΗ ΝΑ ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΠΙΟ ΔΙΕΞΟΔΙΚΑ ΣΕ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ ΙΣΩΣ ΕΙΔΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΕΝΟ ΓΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΥΨΗΛΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ...

......πιστευω λοιπον οτι οι εμπειριες που περιεγραψα προηλθαν απο αθελητη και εξαναγκαστικη μεταθεση του αιθεροφυσικου μου ενεργειακου σωματος με τεχνολογια εν ωρα υπνου .. μεταθεση που δεν ηταν αυθορμητη αλλα προκληθηκε με τεχνολογια ...δημιουργηθηκε κατι σαν <<ρουφηχτρα >> που με απεσπασε και με οδηγησε ,,,ειδικα στην περιπτωση της τελετουργιας με τον εσφαγμενο μαυρο...

Παράθεση:

Ξανά λέω ότι άνθρωπος όπου είναι αποκομμένος από την <<πηγή>> δεν υπάρχει.
Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν συνεργάζεται με κάτι το οποίο είναι αποκομμένο. Αν όντος γίνει άντληση ενέργειας δεν την παίρνει ο άνθρωπος όπου την κάνει, αλλά το ον όπου συνεργάζεται.
...καταρχην πλασματα ενεργεικα γενικα με αποκομμενους τους διαυλους τους απο την πηγη δεν εκδηλωνονται μεσα στο κοσμο μας,,, ο κοσμος μας αποτελει φραγμα για τοσο ξεπεσμενα πλασματα ...ωστοσο μεσα στον κοσμο μας μπορουν να εκδηλωθουν πλασματα ελλογα πολυ προχωρημενης καθοδου με τα νηματα τα εσωψυχης τροφοδοσιας τους σχεδον αποκομενα παει να πει με τρομερες δυσκολιες ενεργειακης εσωτερικης θρεψης .. φαντασου σε εναν χιλιοτρυπημενο απο το σκοταδι σωληνα τι νερο μπορει να φτασει απο την κανουλα της βρυσης στο αλλο ελευθερο ακρο του .. ισως και καθολου μεγαλη διαρροη και ενεργειακη απωλεια δηλαδη ..παει να πει αναγκη τροφοδοσιας αναγκαστικης απο τα εξω ..παει να πει αναγκη ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΟΥ ΒΑΜΠΙΡΙΣΜΟΥ...........οσο για την συνεργασια ,,,ναι οι αποκομενοι εντελως και μεχρι να καταληξουν σε τοπους ολικης αποσυνθεσης -χαβουζες απλα γατζωνονται απο αυτους που εχουν ακομη μια καποια επαφη με τους κοσμους και τρεφονται απο αυτους .. πχ οι <<Κυριοι>> βρικολακες τους κοσμους μας μεσα απο το <αιμα> που ρουφανε τρεφουν καποιους εξωκοσμικους εντελως μα εντελως αποκομμενους και ακαθαρτα πνευματα .......κι αυτο ναι ειναι ενα ειδος <<συπραξης και συνεργασιας >>....

Παράθεση:

Κάτι παρόμοιο συμβαίνει σε μεγαλύτερο επίπεδο σε αυτά που αναφέρεις για εγκαταστάσεις κτλ. Δεν υποστηρίζω βέβαια ότι αυτά που κατέθεσες εδω ότι συμβαίνουν στην πραγματικότητα. Δεν υπάρχει λόγος να γίνει άντληση ενέργειας με αυτόν τον τρόπο, αν όντος γίνεται. Μην ξεχνάς ότι μιλάς για άλλα επίπεδα όπου είναι αΰλα, δεν χρειάζεται υλη για να επιτευχτεί κάτι τέτοιο.
.. κι ομως υπαρχει επειδη η λεγομενη ηλεκτρομαγνητικη εντειχιση δυσχεραινει τον τελετουργικο τροπο τροφοδοσιας .... οποτε οι παλιες καλες εποχες της τελετουργικης διαλογιστικης αφαιμαξης σιγα σιγα περνουν στη ιστορια ως παρωχημενες και δυσλειτουργικες ..μιας και η αμεση προτεραιοτητα ειναι η ΕΝΤΕΙΧΙΣΗ ...επιπλεον δεν εχουν ολοι οι <<Κυριοι>>προσβαση σε αυτην την τεχνολογια ..και δεν οποτελουν ολοι ενα < συνδικατο >αλλα πολλες διαφορετικες συνομαδωσεις και μαλιστα φατριαστικες και αλληλοσυγκρουομενες για την μοιρασια του <<αιματος ζωης >>... καποιοι εχουν τεχνολογικα τερτιπια,,, αλλοι λειτουργουν παραδοσιακα και μαλιστα με τρομερες αποτυχιες μιας και ολα κατω απο το ΗΛΕΚΤΡΟΜΑΓΝΗΤΙΚΟ ΤΕΙΧΟΣ ΠΟΥ ΕΠΙΒΑΛΛΕΙ Ο ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΟΣ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΑΚΙΝΗΤΑ ΚΑΙ ΠΑΓΩΜΕΝΑ ...

Παράθεση:

Και μια ερώτηση. Όλοι αυτή η ενέργεια που περιγράφεις ότι αντλείτε, που νομίζεις ότι πηγαίνει


ΑΑΧΑ,, ΑΧΧΧ ΣΟΒΑΡΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΕΘΕΣΕΣ ..ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΠΑΕΙ ΓΙΑ <<ΚΑΘΑΡΙΣΜΟ >>...ΚΑΙ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ ...ΜΕΤΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΙ ΟΠΩΣ ΣΤΗΝ ΑΠΟΣΤΑΞΗ ΤΟΥ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟΥ ΔΙΑΧΩΡΙΖΟΝΤΑΙ ΤΑ ΣΥΣΤΑΤΙΚΑ ΤΟΥ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΟΥ ΜΙΓΜΑΤΟΣ ...ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΟΔΗΓΕΙΤΑΙ ΣΕ ΔΕΞΑΜΕΝΕΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ .. ΟΠΟΥ ΑΠΟΘΗΚΕΥΕΤΑΙ .....ΟΙ ΔΕΞΑΜΕΝΕΣ ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ ΠΛΑΚΕΣ ΥΨΗΛΗΣ ΚΑΘΑΡΟΤΗΤΑΣ ΚΡΥΣΤΑΛΛΩΝ ΟΠΩΣ ΤΟ ΔΙΑΜΑΝΤΙ (να γιατι τα ορυχεια διαμαντιου ειναι ενας κρισιμος πορος τον ελεγχο του οποιου εχουν αυτες οι υψηλες δυναμεις μιας και το υπεδαφος του πλανητη μας εχει αφθονια απο αυτον τον πορο ) ........
ΣΤΙΣ ΠΛΑΚΕΣ ΑΥΤΕΣ,, ΕΚΕΙ ΓΙΝΕΤΑΙ Η ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΗ ,,,ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΠΟΘΗΚΕΣ ΔΙΟΧΕΤΕΥΕΤΑΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΗΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΣΤΙΣ ΒΙΓΛΕΣ - ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΟΠΟΥ ΔΙΑΜΕΝΟΥΝ ΟΙ <<ΚΥΡΙΟΙ>> ΑΥΤΟΙ ...ΥΠΟΓΕΙΕΣ ,Η ΣΕΛΗΝΙΑΚΕΣ, Η ΔΟΡΥΦΟΡΙΚΕΣ ...

ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΑΙ ΓΙΑ

-ΦΩΤΙΣΜΟ , ΚΙΝΗΣΗ , ΘΕΡΜΑΝΣΗ ,,,
-ΓΙΑ ΘΕΡΑΠΕΙΕΣ ΑΝΑΖΩΟΓΟΝΗΣΗΣ ΜΕ ΦΩΤΟΛΟΥΤΡΑ ΣΕ ΕΙΔΙΚΕΣ ΚΥΨΕΛΕΣ ΘΩΚΟΥΣ , ΔΩΜΑΤΑ ,,

-ΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΕΣ ΕΙΔΙΚΩΝ ΕΝΕΣΕΩΝ ΦΩΤΟΣ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΛΑΜΒΑΝΟΥΝ ΣΕ ΗΜΕΡΙΣΙΑ ΒΑΣΗ ΟΙ <<ΚΥΡΙΟΙ >> ΓΙΑΥΤΟ ΚΑΙ ΛΑΜΠΟΚΟΠΟΥΝ ΣΑΝ ΘΕΟΙ ΕΝΩ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΞΕΠΕΣΜΕΝΟΙ ΣΚΟΤΕΙΝΙΑΣΜΕΝΟΙ ΔΑΙΜΟΝΕΣ Η ΚΑΙ ΕΚΠΤΩΤΕΣ ΘΕΟΤΗΤΕΣ ΚΑΒΑΛΗΜΕΝΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΑΠΟΣΤΑΤΕΣ ΚΑΙ ΥΠΕΡΦΙΑΛΟΙ ΚΑΙ ΑΣΥΔΩΤΟΙ ΠΑΡΑΒΑΤΕΣ ΤΩΝ ΝΟΜΩΝ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ,,

- ΕΠΙΣΗΣ ΤΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΔΙΑΧΩΡΙΣΜΕΝΑ ΚΛΑΣΜΑΤΑ ΒΙΟΝΕΡΓΕΙΑΣ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΜΕΝΗΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟ ΕΛΕΓΧΟ ΤΩΝ ΘΝΗΤΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ΔΙΕΚΠΕΡΑΙΩΤΩΝ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΩΣ ΕΡΓΑΛΕΙΑ ΤΟΥΣ ...


...... βεβαια ολα αυτα τα πραγματα μπορειτε απλα και να τα θεωρησετε σεναρια επιστημονικης φαντασιας ...γεννημενα στο μυαλο μια περιθωριακης ανωνυμης γυναικας ..,.. αλλα τι θα σας χαλουσε αν θεωρουσατε αυτα τα φανταστικα σεναρια οτι μπορουν να εχουν κι αρκετη δοση αληθειας ???.......

ΟΙ <<ΚΥΡΙΟΙ >> ΑΥΤΟΙ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΣΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΠΟΡΡΗΤΕΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ Η ΙΔΙΑ ΤΟΥΣ Η ΠΑΡΑΦΘΑΡΜΕΝΗ ΖΩΗ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΣΤΟ ΦΩΣ ΚΑΙ ΘΑ ΑΠΟΚΑΛΥΦΘΟΥΝ ΔΗΜΟΣΙΩΣ ...ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΜΕΝΟΙ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΘΟΛΩΣΟΥΝ ΣΕ ΤΕΤΟΙΟ ΒΑΘΜΟ ΤΙΣ ΚΟΙΝΩΝΙΕΣ ΝΑ ΤΙΣ ΒΥΘΙΣΟΥΝ ΣΤΟ ΧΑΟΣ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΕΝΟΣ ΤΡΙΤΟΥ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥ ΠΟΛΕΜΟΥ ,ΝΑ ΤΡΟΜΑΞΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΚΑΛΕΣΟΥΝ ΔΕΟΣ ΣΤΟΥΣ ΠΛΗΘΥΣΜΟΥΣ ( ΜΕ ΤΣΟΥΝΑΜΙΑ , ΜΕ ΣΕΙΣΜΟΥΣ , ΜΕ ΠΤΩΣΗ ΜΕΤΕΩΡΙΤΩΝ , ΠΥΡΗΝΙΚΕΣ ΕΚΡΗΞΕΙΣ, ΠΟΛΕΜΟΥΣ ,ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΕΣ-ΚΟΙΝΩΝΙΚΕΣ ΚΡΙΣΕΙΣ ) ΑΠΟΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΖΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΙΓΝΩΣΗ ΤΗΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΚΑΤΟΧΗΣ ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΤΕΛΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΜΑΣ ........ΦΕΥ !!!...

....Ο ΑΡΑΒΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΗΔΗ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΚΑΖΑΝΙ ΠΟΥ Η ΠΥΡΟΔΟΤΗΣΗ ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΤΡΟΜΟ ΠΟΥ ΝΙΩΘΟΥΝ ΑΥΤΟΙ <<ΚΥΡΙΟΙ>> ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΕΠΟΧΗΣ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗΣ ΑΓΝΟΙΑΣ ΠΑΝΩ ΣΤΑ ΚΡΙΣΙΜΑ ΑΥΤΑ ΖΗΤΗΜΑΤΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΜΑΣ ....ΣΑΝ ΤΗΝ ΣΟΥΠΙΑ ΘΟΛΩΝΟΥΝ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΤΟΠΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΚΟΥΣΤΟΥΝ ΦΩΝΕΣ ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΓΕΡΘΟΥΝ ΣΤΗΝ ΣΩΣΤΗ ΤΟΥΣ ΒΑΣΗ ΚΙΝΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΘΑ ΑΙΤΗΘΟΥΝ ΑΙΤΗΜΑΤΑ ΥΨΗΛΑ ΚΑΙ ΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΜΑΣ ...
...ΟΠΩΣ

<<<ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ Η ΑΣΥΔΩΤΗ ΑΦΑΙΜΑΞΗ ΤΗΣ ΖΩΗΣ..

,,,ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΑΙΜΑ ΣΤΟ ΒΩΜΟ ΤΩΝ ΑΡΧΑΙΩΝ ΑΚΑΘΑΡΤΩΝ ΚΑΙ ΕΚΠΤΩΤΩΝ ΠΝΕΥΜΑΤΩΝ,,,

,,, ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΑΜΕΣΑ Η ΕΚΔΙΩΞΗ ΤΟΥΣ,,,

,,, ΝΑ ΑΠΟΚΑΘΑΡΘΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΚΑΙ ΕΠΙΡΡΟΗ ΤΟΥΣ ΟΙ ΔΥΟ ΑΠΟΣΤΑΤΕΣ ΝΑΟΙ,,, ΟΙ ΘΡΗΣΚΕΙΕΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΚΑΤΕΣΤΗΜΕΝΑ ΑΠΟΚΡΥΦΙΣΤΙΚΑ ΔΙΚΤΥΑ ,,,

,,ΝΑΙ ΣΤΟ ΙΕΡΟ ΠΟΛΕΜΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΑΣΠΙΣΗ ΤΩΝ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΩΝ ΤΩΝ ΖΩΝΤΑΝΩΝ ΠΛΑΣΜΑΤΩΝ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΜΑΣ >>

ΣΚΙΕΡΟΣ 27-02-11 20:57

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ:
1)πως ειναι οι εκπτωτοι αυτοι που εχουν ερθει στον κοσμο μας(εννοω ειναι σαν εμας ανθρωποι και ετσι δυσκολο εως και αδυνατο να τους αντιληφθει καποιος η κατι σαν τερατα το θεωρω αδυνατο αυτο η κατι σαν πνευματα?
2)αυτες οι οντοτητες ελεγχουν τα αποκρυφιστικα δικτυα(ταγματα,αδερφοτητες κτλπ)προς οφελος τους ετσι δεν ειναι?
και τελος 3)εγω τι μπορω να κανω μιας και συχναζω σε τετοιες περιοχες village,mall και οθτε καθε εξης ωστε να μην επηρεαζομαι απο την τεχνολογια αφαιμαξης?

ΣΚΙΕΡΟΣ 27-02-11 21:07

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Legion (Μήνυμα 86139)
Μα και φυσικά μπορεί κάποιος να αναπτύξει το σκεπτικό του, αυτό δεν συμβαίνει άλλωστε? Εξάλλου το έχω ξαναπεί σε παλαιότερο post, μερικά από αυτά που γραφει η ΚΑΘΗΡΑ έχουν ενδιαφέρον, αλλα να υπάρχουν και αποδείξεις, όχι μονο θεωρία! :(

[/COLOR]

Διαφωνω με σενα Legion σ΄αυτο που αναφερεις παραπανω.μιλαμε για μεταφυσικο αρα ειναι αυτονοητο πως δεν μπορουμε να εχουμε αποδειξεις αλλα ενδειξεις μονον και αυτα που παρουσιαζει η ΚΑΘΗΡΑ ειναι οι προσωπικες της ενδειξεις.Επιπλεον θα ηθελα να μη χλευαζεις/ειρωνευεσαι κανεναν γραφων στο παρων θεμα αλλα και οπουδηποτε διοτι εδω ειναι φορουμ και η πολυφωνια απαιτειται για την ανταλλαγη αποψεων και πεποιθησεων αυτα απ εμενα
ΦΙΛΙΚΑ ΠΑΝΤΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!

Legion 27-02-11 21:32

Σκιερέ, δεν βλέπω τίποτα το μεταφυσικό στις εικόνες του village park και στις γέφυρες!Αν υπάρχουν περισσότερα στοιχεια για πηνία κλπ, πολύ ευχαρίστως να τα διαβάσω!
επισης, αν θελεις να πισεις γι αυτα που λες, να υπερασπιστεις αυτα που γραφεις η αν θελεις να ξυπνησεις τον κοσμο, παρεθεσε στοιχεια να αρχισουμε να ερευνουμε!

Δεν ζήτησα αποδείξεις για τις μεταφυσικές εμπειρίες κανενός, δεν μπορεί κανένας να τις αποδείξει άλλωστε, παρα μονο στον ίδιον τον εαυτό του.
Επίσης απόλα όσα είπε η ΚΑΘΗΡΑ, χαρακτηρισμούς έμμεσους η μη, η δικη μου ειρωνεία σου έμεινε...
Ναι θα είμαι είρωνας αν το θέλω υπό αυτές τις συνθήκες και αν κρίνουν οι διαχειριστές ότι πρέπει να μου ρίξουν ban ας το κάνουν!

επίσης εκπλήσσομαι ευχάριστα με τις απαντήσεις που δίνει η ΚΑΘΗΡΑ στο σχόλιο 33 :) (και όχι δεν το λέω καθόλου ειρωνικά αυτό)

ΣΚΙΕΡΟΣ 27-02-11 22:02

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Legion (Μήνυμα 86145)
Σκιερέ, δεν βλέπω τίποτα το μεταφυσικό στις εικόνες του village park και στις γέφυρες!Αν υπάρχουν περισσότερα στοιχεια για πηνία κλπ, πολύ ευχαρίστως να τα διαβάσω!
επισης, αν θελεις να πισεις γι αυτα που λες, να υπερασπιστεις αυτα που γραφεις η αν θελεις να ξυπνησεις τον κοσμο, παρεθεσε στοιχεια να αρχισουμε να ερευνουμε!

Δεν ζήτησα αποδείξεις για τις μεταφυσικές εμπειρίες κανενός, δεν μπορεί κανένας να τις αποδείξει άλλωστε, παρα μονο στον ίδιον τον εαυτό του.
Επίσης απόλα όσα είπε η ΚΑΘΗΡΑ, χαρακτηρισμούς έμμεσους η μη, η δικη μου ειρωνεία σου έμεινε...
Ναι θα είμαι είρωνας αν το θέλω υπό αυτές τις συνθήκες και αν κρίνουν οι διαχειριστές ότι πρέπει να μου ρίξουν ban ας το κάνουν!

επίσης εκπλήσσομαι ευχάριστα με τις απαντήσεις στο σχόλιο 33 της ΚΑΘΗΡΑ! :)

1)δεν μπορω να παραθεσω στοιχεια διοτι δεν εχω πληρη επιγνωση για το συγκεκριμενο 8εμα
2)η ΚΑΘΗΡΑ δεν ξερω αν το καταλαβαινεις αυτο αλλα προσπαθει να υπερασπιστει τη θεση της με επιχειρηματα και σε καθε τι που γραφει ολο και καποιος σχολιαζει θα ελεγα λοιπον να την αφηναμε να ολοκληρωσει και μετα να εκγρασουμε αποριες για το θεμα
3)η ειρωνεια η δικια σου μου εμεινε επειδη εσυ να στο πω ωμα το ξεφτιλισες το θεμα
4)δεν σου ειπε κανεις να μην εισαι ειρωνας,δυσπιστος,απορριψιας,κλειστομυαλος και ουτε καθε εξης απλως να σεβομαστε και την αποψη του αλλου ευτυχως δοξα τω θεω δημοκρατια εχουμε απ οτι ξερω που επιτρεπει την ισηγορια
αυτα τα ολιγα απ εμενα!
Legion φιλικα!

Legion 27-02-11 22:25

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από ΣΚΙΕΡΟΣ (Μήνυμα 86146)
1)δεν μπορω να παραθεσω στοιχεια διοτι δεν εχω πληρη επιγνωση για το συγκεκριμενο 8εμα
2)η ΚΑΘΗΡΑ δεν ξερω αν το καταλαβαινεις αυτο αλλα προσπαθει να υπερασπιστει τη θεση της με επιχειρηματα και σε καθε τι που γραφει ολο και καποιος σχολιαζει θα ελεγα λοιπον να την αφηναμε να ολοκληρωσει και μετα να εκγρασουμε αποριες για το θεμα
3)η ειρωνεια η δικια σου μου εμεινε επειδη εσυ να στο πω ωμα το ξεφτιλισες το θεμα
4)δεν σου ειπε κανεις να μην εισαι ειρωνας,δυσπιστος,απορριψιας,κλειστομυαλος και ουτε καθε εξης απλως να σεβομαστε και την αποψη του αλλου ευτυχως δοξα τω θεω δημοκρατια εχουμε απ οτι ξερω που επιτρεπει την ισηγορια
αυτα τα ολιγα απ εμενα!
Legion φιλικα!

1. Τα στοιχεια τα ζητω από την ΚΑΘΗΡΑ όχι από εσένα!
2. Νομίζω πως μέχρι πριν λίγο η ΚΑΘΗΡΑ απλά παρέθετε κατεβατά χωρίς διάλογο και χωρίς να απαντάει σε ερωτήματα που κατά την γνώμη μου είναι εύλογο να παρουσιαστούν, όχι μονο δικά μου (ούτε σε εμενα έχει απαντήσει,δεν πειράζει) αλλα και άλλων!
3. Ok εγώ ξεφτίλισα το θέμα, τους χαρακτηρισμούς της ΚΑΘΗΡΑ προς τους άλλους συνομιλητές που δεν ξεφτίλισαν το θέμα, τους προσπερνάς όμως, παράξενο!
4. Φυσικά σέβομαι την άποψη του καθενός εφ όσον γίνετε διάλογος, άσχετα αν μπορεί να διαφωνώ! Όμως να γίνεται διάλογος!!!!!!

Δεν έχω όρεξη για αντιπαράθεση και ελπίζω να μείνουμε εδώ! :)

ΣΚΙΕΡΟΣ 27-02-11 22:35

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Legion (Μήνυμα 86147)
1. Τα στοιχεια τα ζητω από την ΚΑΘΗΡΑ όχι από εσένα!
2. Νομίζω πως μέχρι πριν λίγο η ΚΑΘΗΡΑ απλά παρέθετε κατεβατά χωρίς διάλογο και χωρίς να απαντάει σε ερωτήματα που κατά την γνώμη μου είναι εύλογο να παρουσιαστούν, όχι μονο δικά μου (ούτε σε εμενα έχει απαντήσει,δεν πειράζει) αλλα και άλλων!
3. Ok εγώ ξεφτίλισα το θέμα, τους χαρακτηρισμούς της ΚΑΘΗΡΑ προς τους άλλους συνομιλητές που δεν ξεφτίλισαν το θέμα, τους προσπερνάς όμως, παράξενο!
4. Φυσικά σέβομαι την άποψη του καθενός εφ όσον γίνετε διάλογος, άσχετα αν μπορεί να διαφωνώ! Όμως να γίνεται διάλογος!!!!!!

Δεν έχω όρεξη για αντιπαράθεση και ελπίζω να μείνουμε εδώ! :)

1)το πρωτο το παρερμηνευσα
2)δε σου κανει εντυπωση που παραθετει αυτα τα κατεβατα γιατι μεταξυ ειναι πολυ χρονοβορο να γραψεις ολα αυτα θεωρω απιθανο να τα γραφει ετσι
3)σου ξαναλεω προσπαθει να υπερασπισει τη θεση της μιας και οι περισσοτεροι στο παρων θεμα κατακρινουν τα λεγομενα της
4)Ωραια συμφωνουμε αρα μην εισαι ειρωνας
υστερ.:διαλογο κανουμε αυτη τη στιγμη:p

Legion 27-02-11 22:50

Σκιερέ δεν μου κάνει καμια εντύπωση κάποιος να γραφει ολόκληρα κατεβατά χωρίς αποδείξεις, πηγες η κάποιου είδους ερευνα τέλος πάντων!
Οι περισσότεροι στο παρών θέμα, τουλάχιστον όπως έχω αντιληφτεί εγώ, δεν ζητάνε τίποτα παραπάνω από αποδείξεις και να γίνει διάλογος!
Όταν αυτό δεν συμβαίνει λογικό να υπάρξουν αντιδράσεις!

Legion 27-02-11 23:12

ΚΑΘΗΡΑ επειδή μου δημιουργήθηκαν κάποιες ερωτήσεις στις απαντήσεις που δίνεις στο σχολιο 33 και θέλω να καταλάβω, χωρίς καμια διάθεση ειρωνείας, αν θέλεις απαντάς!

1. Πιο είναι το θρησκευτικό σου υπόβαθρο, είσαι χριστιανή, κάτι άλλο?
2. Εκτος από την τελετή που είδες, συναντήθηκες με κάποια άλλη οντότητα?
3. Όταν συνέβει το περιστατικό της μετάθεσης του αιθερικου σου, όπου και δημιουργήθηκε η ρουφήχτρα, είχες προκαλέσει κάποια οντότητα πριν? Είχες διαβάσει κάτι?

melian 28-02-11 00:18

Τις τελευταίες μέρες διαδραματίζεται ένας πολύ έντονος διάλογος και εκφέρονται ποικίλες απόψεις. Ωστόσο θα ήθελα να σας παρακαλέσω για χάρη της συζήτησης να μη δυναμιτίζετε περαιτέρω την ατμόσφαιρα γιατί πολύ εύκολα θα μπορούσε να εκτροχιαστεί η συζήτηση.
Συντονιστικές παρεμβάσεις ας κάνουν καλύτερα οι συντονιστές εφόσον το κρίνουν οι ίδιοι απαραίτητο ή εφόσον τους επιστήσει κάποιο μέλος του φόρουμ την προσοχή. Καλό είναι να γίνονται αναρτήσεις που σκοπό έχουν την επιχειρηματολογία επί του θέματος και όχι τη συμμόρφωση των μελών, όπως η παραπάνω παρέμβαση του Σκιερού. Άλλωστε ο κάθε συνομιλητής είναι ικανός πιστεύω να υπερασπιστεί τον εαυτό του και πόσω μάλλον η Καθήρα που μας το έχει αποδείξει και με το παραπάνω. Δεν νομίζω ότι χρειάζεται συνηγόρους.
Θα σας παρακαλούσα, λοιπόν, να μείνετε στην ενδιαφέρουσα ανάπτυξη του τόπικ και εφόσον κρίνετε ότι κάτι πάει στραβά ή δεν σας βρίσκει σύμφωνους, επικοινωνήστε άμεσα με τη συντονιστική ομάδα. :)
Εκ του συντονισμού,
melian

ΚΑΘΗΡΑ 28-02-11 09:36

σχολιο 34

Παράθεση:

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ:
1)πως ειναι οι εκπτωτοι αυτοι που εχουν ερθει στον κοσμο μας(εννοω ειναι σαν εμας ανθρωποι και ετσι δυσκολο εως και αδυνατο να τους αντιληφθει καποιος η κατι σαν τερατα το θεωρω αδυνατο αυτο η κατι σαν πνευματα?
2)αυτες οι οντοτητες ελεγχουν τα αποκρυφιστικα δικτυα(ταγματα,αδερφοτητες κτλπ)προς οφελος τους ετσι δεν ειναι?
και τελος 3)εγω τι μπορω να κανω μιας και συχναζω σε τετοιες περιοχες village,mall και οθτε καθε εξης ωστε να μην επηρεαζομαι απο την τεχνολογια αφαιμαξης?

....πολυ καλες ερωτησεις και επι της ουσιας θετεις Σκιερε,,,ονομα και αυτο αληθεια !!!...


1)...οι εκπτωτοι αυτοι βρισκονται σε διαρκη και pπροχωρημενη καθοδο... μιλαμε οχι για εκπτωτους θεους γιατι και τετοιοι υπαρχουν αλλα για αρχαιοτατους δαιμονες ,,υπαρχει διαφορα,,, εχουν διαφορες εξελικτικες ηλικιες και εχουν την μεγαλυτερη επιρροη στον κοσμο μας και ελεγχουν τους δυο Αποστατες Ναυς απο τα μεσα εχοντας αναρριχηθει σε Υψηλες Ιεραρχικες Βαθμιδες αυτων των Ναων ...οσοι απο αυτους εχουν ερθει με τα ενσαρκα σωματα τους ναι ειναι ανθρωπομορφοι .. οι ηλικιες τους πιστευω ξεπερναν τα 10.000 ηλιακα χρονια .. ο κοσμος μας δεν ειναι ο μονος κοσμος που βρισκεται υπο την επιρροη τους .. .. ελεγχουν ενα ολοκληρο αποικιστικο δικτυο που απλωνεται σε πολλους κοσμους των εξωτατων γαλαξιακων πεδιων παντα και μεσα στο δικο μας γαλαξιακο τομεα ...
ΤΟ ΔΙΚΤΥΟ ΤΟ ΛΕΜΕ Ε.Ν.Ι.Ο (ELECTROΜAGNETIC NUMERICAL INTELLIGENCE OPERATORS ) μιας και επειδη οι << Κυριοι>> αυτοι λογω της προχωρημενης ηλικιας τους δεν μπορουν να εκτιθενται ,εχουν δημιουργησει ολοκληρο πληθυσμο βιονικων,κλωνοποιημενων και διαγονιδιακων πλασματων τα οποια λειτουργουν ως διεκπεραιωτες τους και εργαλεια τους κατα τις επαφες που κανουν με τους Υψηλους Αξιωματουχους -Δικαιουχους των Κοσμων που αποικιζουν ....

...ΟΙ ΕΚΠΤΩΤΟΙ ΑΥΤΟΙ ΔΙΟΙΚΟΥΝΤΑΙ ΑΠΟ ΑΝΩΤΕΡΟΥΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΕΡΘΕΙ ΑΠΟ ΑΛΛΟ ΓΑΛΑΞΙΑΚΟ ΤΟΜΕΑ ΓΙΑΥΤΟ ΑΠΟΤΕΛΟΥΝ ΚΑΙ ΞΕΝΟΥΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΥΘΕΝΑ ...κι οχι απλους αναρχους αποικιστες του Τομεα μας οι οποιοι ειναι και σχεδον ακινδυνοι αν συγκριθουν με τους αρχαιοτατους αυτους <<Κυριους>> που μαλιστα εμπορευονται υψηλη τεχνολογια φωτος και μεσω αυτης δελεαζουν καποιους Ναους με εκδηλα τα σημαδια της φθορας και της εκποιησης του φωτος τους ....

2) ... ναι ελεγχουν τα κυριαρχα κατεστημενα δικτυα των μεγαλων θρησκευτικων οργανισμων , και των αποκρυφιστικων οργανωσεων-ταγματων μεσω του ελεγχου που ασκουν στους Κοκκινους Αποστατες Ναους ( Παλαιο και Νεο )οι οποιοι ειναι στην κυριολεξια αιχμαλωτοι του ΕΝΙΟ και αναγκασμενοι να υπακουουν στις επιταγες και εντολες τους... γιαυτο τους Υψηλους αυτους Ιεραχρες τω Ναων λεμε και εγκαθεκτους .. το εξαναγκασμο αυτο ακουν οι <<Κυριοι>> του ΕΝΙΟ μεσω της Υψηλης Τεχνολογιας επεξεργασιας και διαχειρισης της Βιονεργειας που εχουν εκχωρησει στους Ναους αυτους απο πολυ παλια με υψηλα ανταλλαγματα βεβαια οσο αφορα την διαχειριση των πορων του κοσμου μας και την εκχωρηση αρμοδιοτητων και εξουσιων μεσα στο Συστημα Διακυβερνησης ......


3)... καταρχην Σκιερε,,, σκεψου σοβαρα γιατι σε ελκουν τετοιοι θορυβωδεις αφαιμακτικοι τοποι ...πιστευω οτι αυτοι οι τοποι ελκουν συγκεκριμενα ατομα... τα οποια... και δινουν ψυχη στους τοπους αυτους και αφθονο αιμα ....απο αυτο που χρειαζονται οι μακρινοι αφαιμακτες .....
....να προστατευτεις απο την επιρροη αυτων των τοπων με καποιο τεχνασμα ειδικο ή με διαλογισμο δεν ειναι καθολου ευκολο και δεν γνωριζω πως θα μπορουσε κανεις να το κανει αυτό ....το μονο που μπορω να σου πω ειναι να ελεγξεις την αναγκη σου για αυτους τους τοπους και να παψεις να πηγαινεις εκει ...
...σε πληροφορω οτι ειδικα για τους διασκεδοτοπους οι θαμωνες τους δεν αφαιμαζονται απλως περισσοτερο απο τους αλλους κατοικους των γυρω περιοχων , αλλα υποβαλονται σε ενα ενεργειακο <<λουσιμο>> με <<αιμα >> που στην κυριολεξια τους αλλοτριωνει και τους αιχμαλωτιζει υποβαλλοντας τους μια ορισμενη ψυχολογια ..........

...ΣΤA VILLAGE συγκεκριμενα αλλοτριωνεσαι και υποβαλλεσαι γινεται κατι σαν <<μεταγγιση αιματος>> σου περνουν την δικη σου ενεργεια- <<αιμα>> και σου δινουν την δικη τους σε λουζουν μεσα σε <<αιμα>>που δεν ειναι της φυσης σου ...οι τοποι αφαιμαξης εχουν περιπλοκη λειτουργια με πολλαπλες στοχευσεις.... και τεχνολογικα τεινουν να εξελικτουν με πρωτους και καλυτερους του διασκεδοτοπους .....

...ΣΟΥ ΤΡΑΒΑΝΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΑΙΜΑ ΚΑΙ ΣΕ ΛΟΥΖΟΥΝ ΜΕ ΑΛΛΟΤΡΙΟ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΜΕΝΟ ΑΙΜΑ -ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΠΟΥ ΣΤΗΝ ΚΥΡΙΟΛΕΞΙΑ ΜΕΤΑΣΤΡΕΦΕΙ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΤΗΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΣΟΥ ...
ΟΙ ΔΙΑΣΚΕΔΟΤΟΠΟΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΑΦΑΙΜAΞΗ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΥΠΟΒΟΛΗ ΛΟΥΤΡΟ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ και οχι μονο αυτα !!!....

....η συμβουλη μου λοιπον ειναι μεινε μακρια από αυτους ...πηγαινε εκει μοναχα σαν ερευνητης αξιζει το κοπο ..προσπαθησε να νιωσεις τι γινεται και μην αφηνεσαι,,,,στιγμη !!!

http://www.zoomout.gr/site/images/26_noimage.jpg

( επανερχομαι και με αλλους ανασχολιασμους πανω στα τελευταια σχολια μεταμεσονυχτια του Σκιερου και του Legion...>>> )

28-02-11 12:09

Αρχική Δημοσίευση από AVATARGR http://metafysiko.gr/forum/images/buttons/viewpost.gif
Φίλοι μου καλησπέρα σας.

Φίλη ΚΑΘΗΡΑ τα στοιχεία είναι από ΜΕΣΑ και ομιλώ για τα τελευταία
20 χρόνια περίπου διασταυρωμένο από 2 άτομα.....

Σου ανέφερα πως έχω στοιχεία.......
Τώρα εσύ εαν δεν τα πιστεύεις η μάλλον δεν θέλεις να τα πιστέψεις
δικαίωμά σου.....

Όπως και με το θέμα της παρουσίας φυσικής και όχι μόνο πνευματικής στο
θέμα με διάφορα λεκτικά τερτίπια προσπαθείς να πείσεις.....

Σχετικά με την αναφορά σου πως είμαι...
<<σκληροκεφαλους>> και ανελαστικους με το καινουργιο
...φοβουνται τα νεα δεδομενα της σκεψης και δεν θα ξανοιχτουν
ποτε σε καινουρια πεδια διερευνησης προτιμωντας τα ηδη
πεπατημενα
>>
Και μάλιστα γιατί αναφέρω πάντα ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ και ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
στο τέλος τι να πω ????????????

Δεν το σχολιάζω.....

Από την αρχη που γράφω στα φόρουμ (9 χρόνια περίπου ) ΠΑΝΤΑ
ευχαριστούσα του αναγνώστες λέω και θα συνεχίζω να καλημερίζω ή να
καλησπερίζω και να ευχαριστώ στο τέλος όλους αυτούς που με διάβασαν..
Αλλά ταυτόχρονα και όλους τους συνομιλητές μου του θεωρώ ΦΙΛΟΥΣ
όπως και εσένα επίσης.....

Εάν πάνω σε αυτά στηρίζεις την όποια κριτική σου στο πρόσωπο μου
που δεν δέχομαι όλα όσα αναφέρεις τι να πω ?????


Τίποτα....

Σχετικά με τα παιδάκια που αναφέρεις ευτυχώς πολλά από αυτά και γνώσεις
έχουν και καταθέτουν στοιχεία......
Και γνωρίζω πολλά παιδάκια όπως άστοχα αναφέρεις έχουν γνώσεις και
έχουν κάνει και σοβαρές έρευνες...

Ευχαριστώ.



Φίλοι μου καλησπέρα σας.

Δυστυχώς εξακολουθώ να μην παίρνω απαντήσεις στα παραπάνω
ερωτήματα που έχω θέσει....ί
Αλλά να θέσω στους αναγνώστες και μια τρίτη πληροφορία που πήρα για το
παρόν θέμα σχετικά με τους θανάτους ώστε να παρουσιάσω μια ποιό πλήρη
εικόνα για το θέμα...
Πάλι η απάντηση ήταν αρνητική......

Τα τρία πρόσωπα που μου έδωσαν τις πληροφορίες είναι γνωστά στο χώρο
τους όπως και η επαγγελματική κατάρτιση τους..

Η απάντηση που έλαβα είναι πως σε όλα έχει απαντήσει η φίλη ΚΑΘΗΡΑ...
Επίσης πως δεν κάνουμε διάλογο...
Μα ένας διάλογος δεν περιλαμβάνει ερωτήσεις και απαντήσεις που εσύ τις
αρνήσε πεισματικά διότι είναι στοχευμένες και απαιτούν συγκεκριμένες
απαντήσεις και όχι γενικολογίες ??????

Ο διάλογος κατ' ουδένα τρόπο δεν είναι μονόλογος....

Όσο για τον ΧΙΤΛΕΡ καλό θα είναι οι αναγνώστες να διαβάσουν τι ήταν
αυτό που τον έφερε στην εξουσία...
Η ανάγνωση της ΙΣΤΟΡΙΑΣ, μας δίνει πλήρεις απαντήσεις....
Ας μήν την αγνοούμε λοιπόν...


Δυστυχώς δεν περιμένω απαντήσεις στα σοβαρά ερωτήματα που έχω θέσει
αλλά για χάρη του διαλόγου τις καταθέτω και πάλι....
Ούτε βέβαια περιμένω απαντήσεις στις προσωπικές λεκτικές "επιθέσεις"
για το πώς γράφω η ακόμα και για τους "μικρούς" του φόρουμ που τόσο
απαξιωτικά γράφεις....

Αλλά και πάλι θα ζητήσω Απαντήσεις όχι γενικολογίες.

Ευχαριστώ.
ΥΓ. Θα παρακαλούσα τον φίλο epimytheas έαν δύναται να καταθέσει και πάλι τις αρχικές φωτό γιατί δεν τις βλέπω.....

ΚΑΘΗΡΑ 28-02-11 13:05

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από ΣΚΙΕΡΟΣ (Μήνυμα 86144)
Διαφωνω με σενα Legion σ΄αυτο που αναφερεις παραπανω.μιλαμε για μεταφυσικο αρα ειναι αυτονοητο πως δεν μπορουμε να εχουμε αποδειξεις αλλα ενδειξεις μονον και αυτα που παρουσιαζει η ΚΑΘΗΡΑ ειναι οι προσωπικες της ενδειξεις.Επιπλεον θα ηθελα να μη χλευαζεις/ειρωνευεσαι κανεναν γραφων στο παρων θεμα αλλα και οπουδηποτε διοτι εδω ειναι φορουμ και η πολυφωνια απαιτειται για την ανταλλαγη αποψεων και πεποιθησεων αυτα απ εμενα
ΦΙΛΙΚΑ ΠΑΝΤΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!

σχολιο 35

........νομιζω οτι ακριβως ετσι ευστοχα οπως το εκφραζει ο Σκιερος θα ηταν και η δικη μου απαντηση προς τον Legion που οριεται και κοπτεται για αποδειξεις ...κατι που δεν συναδει βεβαια για ανθρωπο που ασχολειται συστηματικα με τον αποκρυφισμο , σατανισμο , βαμπιρισμο .( οπως ο ιδιος εχει ισχυριστει σε καποιο ποστ του ).... να μιλουσε κανενας γραφειοκρατης επιστημονιστης-ψειρας απο αυτους που διυιλιζουν κωνωπες και καταπινουν καμηλους παει καλα αλλα ενας εραστης τους βαμπιρισμου σατανισμου και μελετημενος μαλιστα δεν μας ακουγεται καλα να μιλαει για <αποδειξεις > στο χωρο του μεταφυσικου οπου οπως πολυ ορθα λεει ο Σκιερος ειναι ενας δυσκολος χωρος <<κι ειναι αυτονοητο οτι μονο ενδειξεις κι οχι αποδειξεις μπορουμε να εχουμε>>...

.....αληθεια Legion ,, γνωριζεις τη διαφορα αναμεσα στην ενδειξη και την αποδειξη ???
...ξερεις ποσες και ποσες θεωριες εχουν συσταθει επι ενδειξεων και οχι επι αποδειξεων ( θεωρια των λιθοσφαιρικων πλακων , θεωρια του πυρηνα του ηλιου και της γης , πλανητικες θεωριες μελετης παραδοξων κινησεων οπως αυτη της σεληνης, θεωρια του Big Bang, θεωρια της σχετικοτητας γενικης και ειδικης , κτλ κτλ κτλ ).. αν δεν το κανανε αυτο οι επιστημονες δηλαδη να επινοουν θεωριες αρχικα αναποδεικτες και να κανουν υποθεσεις η επιστημη ξερεις που θα ταν ???στην εποχη των σπηλαιων ακομη !!!!!!.
ΑΛΙΜΟΝΟ δεν υπαρχει τιποτε πιο θεμιτο και επιστημονικα ορθο απο το να κανει κανεις υποθεσεις και να διατυπωνει θεωριες πιθανης ερμηνειας των φαινομενων που μελεταει με βασει καποιες ενδειξεις ευρηματα που ειναι διαθεσιμα .. δεν κανω τιποτε λοιπον που να ειναι επιστημολογικα απαραδεκτο αλλα κανω αυτο που εινα το απολυτο αρμοστο με τους τροπους που αποτελουν κλασσικη επιστημονικη μεθοδο ... ΒΑΣΙΚΕΣ ΠΑΡΑΔΟΧΕΣ , ΥΠΟΘΕΣΗ , ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΣΜΟ ΕΡΕΥΝΑ ΑΡΑ ΓΙΑ ΕΠΕΑΛΗΘΕΥΣΗ-ΑΠΟΔΕΙΞΗ ........

...αλλα προφανως Legion εισαι εντελως απαιδευτος στα ζητηματα επιστημολογιας γιαυτο και με τετοιο αγαρμπο τροπο μιλας για αποδειξεις αδυνατωντας προσφανως να καταλαβεις τις σημαινουσες διαφορες αποδειξης και ενδειξης...

......οσο για την παρεμβαση-συσταση της Μελιαν την βρισκω ακρως μεροληπτικη ..τοσες και τοσες σελιδες γραφτηκαν ,βρε χρυση μου κοπελλα ...οπου στο κυριολεξια καποια μελη με στοχοποιουν με απαξιωνουν και με ακυρωνουν σε σημειο μαλιστα να ζητανε καποιες φορες ακομη και να σβυστουν ολα οσα γραφτηκαν .. και τοτε η διαχιειριση του φορουμ δεν θεωρησε αναγκαιο να κανει καμμια παρεμβαση .. και μονο οταν βρεθηκε καποιος να παρει ανοικτα θεση φραστικης επιθεσης υπερ μου μονο τοτε θεωρηθηκε απο την διαχειριση οτι πρεπει να γινουν συστασεις συνετισμου ...ΑΥΤΟ ΛΕΓΕΤΑΙ ΑΔΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΙΣΗ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ ΤΗΣ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ Η ΑΛΛΙΩΣ ΜΕΡΟΛΗΠΤΙΚΗ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ...

.... επιπλεον Μελιαν πως ξερεις οτι εγω δεν εχω αναγκη απο υποστηριξη και συνηγορους ???.... σε πληροφορω εδω μεσα με την επιθεση που μου γινεται και τους φραγμους που προβαλλουν τα μελη στην αναπτυξη ενος τοσο καιριου για την ζωη μας θεματος ,,τα εχω φτυσει και εχω κουραστει ψυχολογικα οποτε την υποστηριξη απο οπου κι αν ερχεται την χρειαζομαι σαν και τι ...δεν μπορεις να φαντασεις ποσο!!!!!!!..............

Παρατηρώ ότι τα βλέπεις όλα όπως σε συμφέρουν. Τόσο καιρό συμμετέχεις εδώ και επανειλημμένα προσβάλλεις είτε τη διαχείριση του φόρουμ με διάφορους υπαινιγμούς είτε τους συμμετέχοντες του φόρουμ σχετικά με το επίπεδο ή την ηλικία τους. Και κανείς δεν σου λέει τίποτα τόσο καιρό, αντίθετα σε αφήνουμε να εκφράσεις ελεύθερα τη γνώμη σου. Το να μας κατηγορείς για μια ακόμη φορά με συγχωρείς αλλά το βρίσκω πολύ άδικο. Αν πάλι αισθάνεσαι ότι δέχεσαι επίθεση γιατί δεν έθεσες το ζήτημα στη συντονιστική ομάδα; Το να ζητάει κάποιος από τον συνομιλητή του αποδείξεις είναι επίθεση; Θεωρείς δηλαδή δεδομένο ότι όλοι πρέπει να πιστέψουν τα όσα λες και σε περίπτωση που εκφράσουν αντιρρήσεις σου επιτίθενται;

ΚΑΘΗΡΑ 28-02-11 13:48

σχολιο 36

...επιμενω για την μεροληπτικη διαχειριση και θελω δημοσιως να εκφερω αυτην την αντιρρηση και την επιμονη μου ... αν θελετε να καταθεσω στην σειρα ολες τις φραστικες επιθεσεις και απαξιωσεις που μου εγιναν πολυ πριν απο τις δικες μου χαρακτηρολογιες ...
....οσο για το γκρινιασμα στους συντονιστες για προσβολες και τετοια δεν ειναι του χαρακτηρα μου .... αυτα ας τα κανουν οσοι στο <<αιμα >>τους εχουν την μιζερια τη αδυναμια χαρακτηρα και την ρουφιανια την πισωπλατη...


...οσο για το θεμα των αποδειξεων πιστευω οτι ακομη και η διαχειριση εχει μια σχετικη συγχυση αλλο ενδειξη αλλο αποδειξη ...ελεος πια με την επιστημολογικη αμαθεια !!!!!!ενταξει φιλοξενουμενοι ειμαστε αλλα επιτρεψτε μας να εχουμε μια αποψη ισχυρη πανω σε αυτο ...

...και για να το κλεισουμε το θεμα αυτο περι αποδειξεων ...

...τα συστηματα οικοδομηματα των φωτο που παραθετω αποτελουν καποιες ενδειξεις οι οποιες ουσιαστικα αποτελεσαν αφορμη για προβληματισμο και θεωρητικη ερευνα και συσταση δηλαδη μιας θεωρητικης ερμηνειας των ενδειξεων αυτων ...τωρα αποδειξεις δηλαδη εγγραφα απορρητα, μαρτυριες μηχανικων σχεδια και κωδικους που να συνηγορουν υπερ ολων αυτων που καταθετουμε οχι δεν εχουμε αυτο ειναι κατι ομως που μπορουν να κανουν εκεινοι που θα ερευνησουν το ζητημα περεταιρω ,,,ξαναλεμε εμεις μονο ιδεες και θεωριες καταθετουμε βασει ενδειξεων και τιποτε αλλο .....

Η ΜΗΠΩΣ ΟΥΤΕ ΑΥΤΟ ΜΑΣ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ???...

ΑΝ ΛΟΙΠΟΝ ΜΑΣ ΤΟ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΕ ΑΦΗΣΤΕ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ,,,
,,ΑΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΜΕ ΜΕ ΚΑΧΥΠΟΨΙΑ ΑΜΟΙΒΑΙΑ ΥΠΟ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΤΩΝ ΑΝΑΡΧΩΝ ΚΥΡΙΩΝ ΠΟΥ ΒΑΖΟΥΝ ΧΙΛΙΟΥΣ ΦΡΑΓΜΟΥΣ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟΥΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ ....Η ΖΩΗ ΘΑ ΜΑΣ ΤΟ ΧΡΩΣΤΑΕΙ.... !!!!

lmike 28-02-11 14:12

Παράθεση:

..βρε χρυσε μου βρε καλε μου ..αστο αυτο να το κρινω εγω ...μπααα μανια σου να οριοθετεις τι που και πως πρεπει να ειπωθει !!!
Βρε χρυσή μου βρε καλή μου... Δεν γίνετε διάλογος αν δεν βάλεις τουλάχιστον μια άνω τελεία.

Παράθεση:

... εεεπιτελους εφαιξε ο <<ΚΥΡΙΟΣ>>...μετα απο τοση επιμονη στην εκ προοιμιου απορριψη...
Δεν είναι απόρριψη, τουλάχιστον από την δική μου πλευρά. Ο κάθε ένας πιστεύει ότι του καπνίσει. Όλοι από την αρχή διάλογος ζητάμε να γίνει...

Παράθεση:

..κοιτα με βεβαιοτητα για κανενα ψυχικο φαινομενο δεν μπορουμε να μιλαμε ..λοιπον πιστευω με το τροπο που στο δικο μου πνευμα ειναι καταχωρημενα τα φαινομενα αυτα.. οτι ναι... αλλο πραγμα η ψυχικη μεταθεση και αλλο η προβολη ...η ψυχικη μεταθεση πιστευω ειναι μια ευρεια κατηγορια ψυχικων φαινομενων ενω η αστρικη προβολη ειναι κατι πιο εξειδικευμενο ..

...αν και δεν ειναι επι του παροντος..μεταθεση γενικα ειναι η μετατοπιση μερους της ψυχικης μας ενεργειας σε τοπο διαφορετικο απο εκει που βρισκεται η ολοτητα της ψυχικης μας οντοτητας...

...οντας σε ενσαρκωμα μεταθεσεις παθαινει η αιθεροφυσικη μας ενεργειακη υποσταση συνηθως... ενω η αστρικη προβολη ειναι κατι πιο σπουδαιο και σπανιο ...ειναι ενα ειδος μεταθεσης οπου το ενεργοποημενο αστρικο ενεργειακο μας σωμα το ευρισκομενο στο σαρκιο μετατιθεται και ενωνεται βιωματικα με το αστρικο ενεργειακο σωμα που βρισκεται εκτος σαρκιου.. ολα αυτα εννοειται για να γινουν κατανοητα πρεπει να μιλησουμε πρωτα για τις διαστασεις τις υλοενεργειακες ,, τα σωματα τα ενεργειακα και τι συμβαινει κατα την ενσαρκωση.. ολο το ενεργειακο "" ζουμι"" μας δεν βρικεται μεσα στο ενσαρκωμα μας,,κι αυτο συμβαινει ακομη και στους τους εξελιγμενους ανθρωπους ενα [B]αξιοποσο μερος του κινειται και βιωνει καταστασεις σε αλλους τοπους και σε διαφορες διαστασεις

ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΕΙΜΑΙ ΔΙΑΘΕΣΙΜΗ ΝΑ ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΠΙΟ ΔΙΕΞΟΔΙΚΑ ΣΕ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ ΙΣΩΣ ΕΙΔΙΚΑ ΑΝΟΙΓΜΕΝΟ ΓΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΥΨΗΛΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ...

......πιστευω λοιπον οτι οι εμπειριες που περιεγραψα προηλθαν απο αθελητη και εξαναγκαστικη μεταθεση του αιθεροφυσικου μου ενεργειακου σωματος με τεχνολογια εν ωρα υπνου ..μεταθεση που δεν ηταν αυθορμητη αλλα προκληθηκε με τεχνολογια ...δημιουργηθηκε κατι σαν <<ρουφηχτρα >> που με απεσπασε και με οδηγησε,,,ειδικα στην περιπτωση της τελετουργιας με τον εσφαγμενο μαυρο...
Προσωπικά μπορώ να μιλώ με βεβαιότητα τι είναι η αστρική προβολή και τι είναι ψυχική μετάθεση. Και η αστρική προβολή δεν είναι καθόλου σπάνιο, όλοι έχουν κάνει και χωρίς να το ξέρουν. Ακόμα και τα όνειρα στο αστρικό είναι.
Η ψυχική μεταθέσει γίνεται από άτομα που ασχολούνται χρόνια με τα ενεργειακά και δεν είναι καθόλου απλο. Χρειάζεται πολύ ενέργεια για να καταφέρεις κάτι τέτοιο. Και όταν φτάσεις σε τέτοιο σημείο δεν πας σε τελετές αλλά περνάς το αστρικό και την τέταρτη διάσταση.
Στα γρήγορα αυτά. Ίσως να ανοίξουμε ένα άλλο θέμα για να το αναλύσουμε. Να μην λέμε για να πούμε...

Παράθεση:

...καταρχην πλασματα ενεργεικα γενικα με αποκομμενους τους διαυλους τους απο την πηγη δεν εκδηλωνονται μεσα στο κοσμο μας,,, ο κοσμος μας αποτελει φραγμα για τοσο ξεπεσμενα πλασματα ...ωστοσο μεσα στον κοσμο μας μπορουν να εκδηλωθουν πλασματα ελλογα πολυ προχωρημενης καθοδου με τα νηματα τα εσωψυχης τροφοδοσιας τους σχεδον αποκομενα παει να πει με τρομερες δυσκολιες ενεργειακης εσωτερικης θρεψης .. φαντασου σε εναν χιλιοτρυπημενο απο το σκοταδι σωληνα τι νερο μπορει να φτασει απο την κανουλα της βρυσης στο αλλο ελευθερο ακρο του .. ισως και καθολου μεγαλη διαρροη και ενεργειακη απωλεια δηλαδη ..παει να πει αναγκη τροφοδοσιας αναγκαστικης απο τα εξω ..παει να πει αναγκη ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΟΥ ΒΑΜΠΙΡΙΣΜΟΥ...........οσο για την συνεργασια ,,,ναι οι αποκομενοι εντελως και μεχρι να καταληξουν σε τοπους ολικης αποσυνθεσης -χαβουζες απλα γατζωνονται απο αυτους που εχουν ακομη μια καποια επαφη με τους κοσμους και τρεφονται απο αυτους .. πχ οι <<Κυριοι>> βρικολακες τους κοσμους μας μεσα απο το <αιμα> που ρουφανε τρεφουν καποιους εξωκοσμικους εντελως μα εντελως αποκομμενους και ακαθαρτα πνευματα .......κι αυτο ναι ειναι ενα ειδος <<συπραξης και συνεργασιας >>....
Κοίτα. Πλάσματα αποκομμένα από την <<πηγή>>, <<κατοικούν>> στο αστρικό στην τέταρτη διάσταση. Εκδηλώνονται στην τρίτη και πάρα πολύ μάλιστα.
Τα λεγόμενα <<δαιμόνια, φαντάσματα, ψυχικά βαμπίρ>> προέρχονται από εκεί...
Στην 3η διάσταση όλα έχουν υλική μορφή. Οι άνθρωποι όλοι, έχουν τα ίδια ενεργειακά κέντρα, αύρα, ενεργειακά σώματα. Όχι σε μέγεθος και ποιότητα. Κι όλοι έχουν τις ίδιες πιθανότητες εξέλιξης. Τώρα τι λέει το μυαλό τους δεν έχει καμία σχέση με την αληθινή τους φύση. Αλλά εν ζωή και αποκομμένος δεν υπάρχει. Μερικός αποκομμένος που λες, αρρωσταίνει και στο τέλος πεθαίνει. Αν δεν υπάρχει ισορροπία ενεργειακή εκδηλώνονται αρρώστιες...
Το ακριβός επόμενο επίπεδο μετά την 3η διάσταση είναι η 4η και το αστρικό. Το χαμηλότερο επίπεδο της 4ης είναι το αστρικό. Ότι αΰλο και αποκομμένο είναι εκεί.
Αλλά και τα αυλα κέντρα του ανθρώπου όπως και η αύρα και τα ενεργειακά του σώματα, είναι στην 4η και 5η διάσταση. Ας πούμε το αστρικό του σώμα και το νοητικό είναι στην 4η, ενώ το αιθερικό του στην 5η... (γι αυτό σου λέω οτι η μετάθεση αυτού του σώματος γίνεται όταν έχεις καθαρίσει το αστρικό και το νοητικό πράγμα που απαιτεί πάρα πολύ εργασία)
Αυτά και πάλι χοντροκομμένα...

lmike 28-02-11 14:13

Παράθεση:

.. κι ομως υπαρχει επειδη η λεγομενη ηλεκτρομαγνητικη εντειχιση δυσχεραινει τον τελετουργικο τροπο τροφοδοσιας .... οποτε οι παλιες καλες εποχες της τελετουργικης διαλογιστικης αφαιμαξης σιγα σιγα περνουν στη ιστορια ως παρωχημενες και δυσλειτουργικες ..μιας και η αμεση προτεραιοτητα ειναι η ΕΝΤΕΙΧΙΣΗ ...επιπλεον δεν εχουν ολοι οι <<Κυριοι>>προσβαση σε αυτην την τεχνολογια ..και δεν οποτελουν ολοι ενα < συνδικατο >αλλα πολλες διαφορετικες συνομαδωσεις και μαλιστα φατριαστικες και αλληλοσυγκρουομενες για την μοιρασια του <<αιματος ζωης >>... καποιοι εχουν τεχνολογικα τερτιπια,,, αλλοι λειτουργουν παραδοσιακα και μαλιστα με τρομερες αποτυχιες μιας και ολα κατω απο το ΗΛΕΚΤΡΟΜΑΓΝΗΤΙΚΟ ΤΕΙΧΟΣ ΠΟΥ ΕΠΙΒΑΛΛΕΙ Ο ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΟΣ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΑΚΙΝΗΤΑ ΚΑΙ ΠΑΓΩΜΕΝΑ ...
Θεωρώ παλιομοδίτικο τρόπο αυτά τα μηχανήματα. Νομίζω ότι δεν χρειάζεται υλη για κάτι τέτοιο... Όλοι η ενέργεια που υποτίθεται μαζεύουν αυτά, είναι ενέργεια του αστρικού. Φαντάζαμε ότι αν υπάρχουν τέτοιοι άνθρωποι (που τραβάν αυτή την ενέργεια) θα το κάνουν μέσω του αστρικού. Αν και αυτή η ενέργεια είναι παραπάνω σαβούρα παρά καθαρή...
Όλα αυτά θεωρητικά γιατί όπως είπα δεν πιστεύω ότι γίνεται αυτό...

Παράθεση:

ΑΑΧΑ,, ΑΧΧΧ ΣΟΒΑΡΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΕΘΕΣΕΣ ..ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΠΑΕΙ ΓΙΑ <<ΚΑΘΑΡΙΣΜΟ >>...ΚΑΙ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ ...ΜΕΤΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΙ ΟΠΩΣ ΣΤΗΝ ΑΠΟΣΤΑΞΗ ΤΟΥ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟΥ ΔΙΑΧΩΡΙΖΟΝΤΑΙ ΤΑ ΣΥΣΤΑΤΙΚΑ ΤΟΥ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΟΥ ΜΙΓΜΑΤΟΣ ...ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΟΔΗΓΕΙΤΑΙ ΣΕ ΔΕΞΑΜΕΝΕΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ .. ΟΠΟΥ ΑΠΟΘΗΚΕΥΕΤΑΙ .....ΟΙ ΔΕΞΑΜΕΝΕΣ ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ ΠΛΑΚΕΣ ΥΨΗΛΗΣ ΚΑΘΑΡΟΤΗΤΑΣ ΚΡΥΣΤΑΛΛΩΝ ΟΠΩΣ ΤΟ ΔΙΑΜΑΝΤΙ (να γιατι τα ορυχεια διαμαντιου ειναι ενας κρισιμος πορος τον ελεγχο του οποιου εχουν αυτες οι υψηλες δυναμεις μιας και το υπεδαφος του πλανητη μας εχει αφθονια απο αυτον τον πορο ) ........
[B]ΣΤΙΣ ΠΛΑΚΕΣ ΑΥΤΕΣ,, ΕΚΕΙ ΓΙΝΕΤΑΙ Η ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΗ ,,,ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΠΟΘΗΚΕΣ ΔΙΟΧΕΤΕΥΕΤΑΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΗΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΣΤΙΣ ΒΙΓΛΕΣ - ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΟΠΟΥ ΔΙΑΜΕΝΟΥΝ ΟΙ <<ΚΥΡΙΟΙ>> ΑΥΤΟΙ ...ΥΠΟΓΕΙΕΣ ,Η ΣΕΛΗΝΙΑΚΕΣ, Η ΔΟΡΥΦΟΡΙΚΕΣ ...

ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΑΙ ΓΙΑ

ΦΩΤΙΣΜΟ , ΚΙΝΗΣΗ , ΘΕΡΜΑΝΣΗ ,,,
-ΓΙΑ ΘΕΡΑΠΕΙΕΣ ΑΝΑΖΩΟΓΟΝΗΣΗΣ ΜΕ ΦΩΤΟΛΟΥΤΡΑ ΣΕ ΕΙΔΙΚΕΣ ΚΥΨΕΛΕΣ ΘΩΚΟΥΣ , ΔΩΜΑΤΑ ,,

-ΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΕΣ ΕΙΔΙΚΩΝ ΕΝΕΣΕΩΝ ΦΩΤΟΣ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΛΑΜΒΑΝΟΥΝ ΣΕ ΗΜΕΡΙΣΙΑ ΒΑΣΗ ΟΙ <<ΚΥΡΙΟΙ >> ΓΙΑΥΤΟ ΚΑΙ ΛΑΜΠΟΚΟΠΟΥΝ ΣΑΝ ΘΕΟΙ ΕΝΩ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΞΕΠΕΣΜΕΝΟΙ ΣΚΟΤΕΙΝΙΑΣΜΕΝΟΙ ΔΑΙΜΟΝΕΣ Η ΚΑΙ ΕΚΠΤΩΤΕΣ ΘΕΟΤΗΤΕΣ ΚΑΒΑΛΗΜΕΝΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΑΠΟΣΤΑΤΕΣ ΚΑΙ ΥΠΕΡΦΙΑΛΟΙ ΚΑΙ ΑΣΥΔΩΤΟΙ ΠΑΡΑΒΑΤΕΣ ΤΩΝ ΝΟΜΩΝ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ,,

- ΕΠΙΣΗΣ ΤΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΔΙΑΧΩΡΙΣΜΕΝΑ ΚΛΑΣΜΑΤΑ ΒΙΟΝΕΡΓΕΙΑΣ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΜΕΝΗΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟ ΕΛΕΓΧΟ ΤΩΝ ΘΝΗΤΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ΔΙΕΚΠΕΡΑΙΩΤΩΝ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΩΣ ΕΡΓΑΛΕΙΑ ΤΟΥΣ ...

...... βεβαια ολα αυτα τα πραγματα μπορειτε απλα και να τα θεωρησετε σεναρια επιστημονικης φαντασιας ...γεννημενα στο μυαλο μια περιθωριακης ανωνυμης γυναικας ..,.. αλλα τι θα σας χαλουσε αν θεωρουσατε αυτα τα φανταστικα σεναρια οτι μπορουν να εχουν κι αρκετη δοση αληθειας ???.......

ΟΙ <<ΚΥΡΙΟΙ >> ΑΥΤΟΙ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΣΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΠΟΡΡΗΤΕΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ Η ΙΔΙΑ ΤΟΥΣ Η ΠΑΡΑΦΘΑΡΜΕΝΗ ΖΩΗ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΣΤΟ ΦΩΣ ΚΑΙ ΘΑ ΑΠΟΚΑΛΥΦΘΟΥΝ ΔΗΜΟΣΙΩΣ ...ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΜΕΝΟΙ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΘΟΛΩΣΟΥΝ ΣΕ ΤΕΤΟΙΟ ΒΑΘΜΟ ΤΙΣ ΚΟΙΝΩΝΙΕΣ ΝΑ ΤΙΣ ΒΥΘΙΣΟΥΝ ΣΤΟ ΧΑΟΣ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΕΝΟΣ ΤΡΙΤΟΥ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥ ΠΟΛΕΜΟΥ ,ΝΑ ΤΡΟΜΑΞΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΚΑΛΕΣΟΥΝ ΔΕΟΣ ΣΤΟΥΣ ΠΛΗΘΥΣΜΟΥΣ ( ΜΕ ΤΣΟΥΝΑΜΙΑ , ΜΕ ΣΕΙΣΜΟΥΣ , ΜΕ ΠΤΩΣΗ ΜΕΤΕΩΡΙΤΩΝ , ΠΥΡΗΝΙΚΕΣ ΕΚΡΗΞΕΙΣ, ΠΟΛΕΜΟΥΣ ,ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΕΣ-ΚΟΙΝΩΝΙΚΕΣ ΚΡΙΣΕΙΣ ) [B]ΑΠΟΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΖΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΙΓΝΩΣΗ ΤΗΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΚΑΤΟΧΗΣ ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΤΕΛΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΜΑΣ ........ΦΕΥ !!!...

....Ο ΑΡΑΒΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΗΔΗ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΚΑΖΑΝΙ ΠΟΥ Η ΠΥΡΟΔΟΤΗΣΗ ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΤΡΟΜΟ ΠΟΥ ΝΙΩΘΟΥΝ ΑΥΤΟΙ <<ΚΥΡΙΟΙ>> ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΕΠΟΧΗΣ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗΣ ΑΓΝΟΙΑΣ ΠΑΝΩ ΣΤΑ ΚΡΙΣΙΜΑ ΑΥΤΑ ΖΗΤΗΜΑΤΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΜΑΣ ....ΣΑΝ ΤΗΝ ΣΟΥΠΙΑ ΘΟΛΩΝΟΥΝ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΤΟΠΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΚΟΥΣΤΟΥΝ ΦΩΝΕΣ ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΓΕΡΘΟΥΝ ΣΤΗΝ ΣΩΣΤΗ ΤΟΥΣ ΒΑΣΗ ΚΙΝΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΘΑ ΑΙΤΗΘΟΥΝ ΑΙΤΗΜΑΤΑ ΥΨΗΛΑ ΚΑΙ ΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΜΑΣ ...
...ΟΠΩΣ

<<<ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ Η ΑΣΥΔΩΤΗ ΑΦΑΙΜΑΞΗ ΤΗΣ ΖΩΗΣ..

,,,ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΑΙΜΑ ΣΤΟ ΒΩΜΟ ΤΩΝ ΑΡΧΑΙΩΝ ΑΚΑΘΑΡΤΩΝ ΚΑΙ ΕΚΠΤΩΤΩΝ ΠΝΕΥΜΑΤΩΝ,,,

,,, ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΑΜΕΣΑ Η ΕΚΔΙΩΞΗ ΤΟΥΣ,,,

,,, ΝΑ ΑΠΟΚΑΘΑΡΘΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΚΑΙ ΕΠΙΡΡΟΗ ΤΟΥΣ ΟΙ ΔΥΟ ΑΠΟΣΤΑΤΕΣ ΝΑΟΙ,,, ΟΙ ΘΡΗΣΚΕΙΕΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΚΑΤΕΣΤΗΜΕΝΑ ΑΠΟΚΡΥΦΙΣΤΙΚΑ ΔΙΚΤΥΑ ,,,

,,ΝΑΙ ΣΤΟ ΙΕΡΟ ΠΟΛΕΜΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΑΣΠΙΣΗ ΤΩΝ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΩΝ ΤΩΝ ΖΩΝΤΑΝΩΝ ΠΛΑΣΜΑΤΩΝ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΜΑΣ >>
Πολύ θεωρητικά όλα αυτά. Μερικά ίσως ισχύουν αλλά στο σύνολο δεν νομίζω.

Θα ξαναπώ αυτό που λέω από την αρχή. Ο μόνος λόγος που μπορεί να συμβαίνει κάτι τέτοιο είναι η άγνοια του ανθρώπου. ΟΧΙ για το τη κάνουν <<οι άλλοι>> αλλά για το τι στα αλήθεια είναι οι ίδιοι.
Τον Άνθρωπο ενεργειακά δεν μπορεί να τον ακουμπήσει τπτ αν είναι συνειδητός, έχει αυτογνωσία.
Και εκτός αυτού σου ξαναλέω υπολόγισε και την αντίθετη πλευρά αυτών...

ΚΑΘΗΡΑ 28-02-11 14:13

σχολιο 37

πχ για τα Village cinemas ,το Allou fan Park ,το Mall ,το Ολυμπιακο Σταδιο κτλ ..... θα μπορουσαν καποιοι που ερευνησουν σοβαρα την υποθεση που καταθετουμε και να ψαξουν...

-αρχεια αρχιτεκτονικων σχεδιων
-αρχεια σχεδιων ηλεκτρολογικων εγκαταστσεων
-παρεμφερεις δραστηριοτητες των εταιρειων των κατασκευαστικων ανα τον κοσμο ...


...θα διαπιστωσουν φανταζομαι οτι καποιοι κωδικοι αρχειων ειναι απορρητοι και δεν επιτρεπεται η προσβαση παρα μονο απο ειδικες επιλεγμενες υπηρεσιες ..θα μου πειτε λογικο ...τετοια κτιρια παντα εχουν τις απορρητες κατασκευαστικες τους πλευρες ...εεε λοιπον ναι μεσα σε αυτες ειναι οι πλευρες που εχουν σχεση με τις λειτουργιες τις αφαιμακτικες που περιγραφουμε...

28-02-11 16:50

Φίλοι μου καλησπέρα σας.

Φίλη ΚΑΘΗΡΑ μια και γνωρίζεις εσύ το τι συμβαίνει γιατί δεν μας καταθέτεις τα
στοιχεία σου για Village cinemas ,το Allou fan Park ,το Mall ,το Ολυμπιακό
Στάδιο????

Γιατί εγώ κατέθεσα στοιχεία από ειδικευμένα άτομα όπου δεν αναφέρεις κάτι
μάλλον δεν τα θεώρησες σοβαρά η ανάξια λόγου διότι δεν δύναμαι να εκθέσω
άτομα που ήδη εργάζονται σε διάφορες υπηρεσίες και να πω τα ονόματά τους.
Για αυτό και (πιστεύω πως όλοι μας) με χαρά θα δούμε τα στοιχεία σου.....
Τα στοιχεία θα είναι...
-αρχεια αρχιτεκτονικων σχεδιων
-αρχεια σχεδιων ηλεκτρολογικων εγκαταστσεων
-παρεμφερεις δραστηριοτητες των εταιρειων των κατασκευαστικων ανα τον κοσμο ...


Ευχαριστώ.

ΚΑΘΗΡΑ 28-02-11 16:58

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από AVATARGR (Μήνυμα 86166)
Φίλοι μου καλησπέρα σας.

Φίλη ΚΑΘΗΡΑ μια και γνωρίζεις εσύ το τι συμβαίνει γιατί δεν μας καταθέτεις τα
στοιχεία σου για Village cinemas ,το Allou fan Park ,το Mall ,το Ολυμπιακό
Στάδιο????

Γιατί εγώ κατέθεσα στοιχεία από ειδικευμένα άτομα όπου δεν αναφέρεις κάτι
μάλλον δεν τα θεώρησες σοβαρά η ανάξια λόγου διότι δεν δύναμαι να εκθέσω
άτομα που ήδη εργάζονται σε διάφορες υπηρεσίες και να πω τα ονόματά τους.
Για αυτό και (πιστεύω πως όλοι μας) με χαρά θα δούμε τα στοιχεία σου.....
Τα στοιχεία θα είναι...
-αρχεια αρχιτεκτονικων σχεδιων
-αρχεια σχεδιων ηλεκτρολογικων εγκαταστσεων
-παρεμφερεις δραστηριοτητες των εταιρειων των κατασκευαστικων ανα τον κοσμο ...



Ευχαριστώ.

σχολιο 37

ΜΑ ΒΡΕ ΑΒΑΤΑΡ ΠΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΔΕΝ ΜΙΛΑΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΓΛΩΣΣΑ ???

ΕΙΠΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΠΟΔΕΙΚΤΙΚΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΖΗΤΑΤΕ ΑΛΛΑ ΑΝ ΓΙΝΟΤΑΝ ΜΙΑ ΕΡΕΥΝΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΙΚΗ ΤΟΤΕ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΝΑ ΠΡΟΚΥΨΟΥΝ ΣΤΟΙΧΕΙΑ .. ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΡΕΥΝΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΕΓΩ ΓΙΑΤΙ ΟΥΤΕ ΤΟΥΣ ΠΟΡΟΥΣ ΟΥΤΕ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΟΥΤΕ ΤΙΣ ΔΙΑΣΥΝΔΕΣΕΙΣ ΕΧΩ ,,,ΚΑΠΟΙΟΙ ΙΣΩΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΝ ΕΛΠΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΕΜΠΝΕΥΣΤΟΥΝ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΨΑΞΟΥΝ ...ΑΜΑΑΝ ΑΥΤΑ ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΠΟΣΕΣ ΔΙΑΛΕΚΤΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ???ΕΓΙΝΑ ΚΑΤΑΝΟΗΤΗ ????ΟΥΦΦΦ ΣΚΑΤΕ ΓΑΙΔΑΡΟ ΒΡΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ !!!


ΑΑΑΑΑΨΟΥΟΟΟΥ !!!

ΙΑΝΕΙΡΑ 28-02-11 17:09

Δεν υιοθετώ καμία από τις θεωρίες – απόψεις που διάβασα, ούτε όμως τις απαξιώνω… Συμμετέχοντας σε μια συζήτηση για «ψυχικά βαμπίρ», είναι λογικό να ακουστούν αναπόδεικτες θεωρίες, που στηρίζονται σε προσωπικές αντιλήψεις.
Θα ήθελα μια απάντηση στα εξής:
Εάν υπάρχουν τα «ψυχικά βαμπίρ» και ζουν ανάμεσά μας, υπάρχουν κάποια συγκεκριμένα εξωτερικά χαρακτηριστικά που διαθέτουν;
Νομίζω ότι πρέπει να διαχωρίσουμε τους ανθρώπους που σκορπούν αρνητική ενέργεια γύρω τους (και είναι αρκετοί) από τα λεγόμενα «βαμπίρ». Επειδή υπάρχει κίνδυνος ένας άνθρωπος «γκρινιάρης» και «αρνητικός» που μας κουράζει, να θεωρηθεί ως «βαμπίρ», μήπως πρέπει κάποιοι από όσους έχουν «γνώση» και την έχουν καταθέσει εδώ μέσα, να μας αναλύσουν πιο συγκεκριμένα τα ιδιαίτερα εξωτερικά χαρακτηριστικά (αν υπάρχουν) και το χαρακτήρα των αποκαλούμενων «βαμπίρ» που ζουν ανάμεσά μας;
Αν ζουν όπως εμείς, τότε σημαίνει ότι τεκνοποιούν, ή μήπως όχι; Και εάν ναι, τεκνοποιούν μόνο αναμεταξύ τους ή και με τους κοινούς ανθρώπους; Τα παιδιά που αποκτούν (αν αποκτούν), είναι κι αυτά «βαμπίρ»; Αν αποκτήσουν παιδί με κοινό άνθρωπο, τι είδους παιδί γεννιέται;
Υπάρχει περίπτωση κάποιο «βαμπίρ» να πάψει να είναι «βαμπίρ» και αν ναι, τι πρέπει να γίνει για να συμβεί αυτό;

ΥΓ.
Συμφωνώ με την ΚΑΘΗΡΑ στο εξής σημείο: οι διαχειριστές του φόρουμε επεμβαίνουν "επιλεκτικά" κάποιες φορές (μου έχει συμβεί μία φορά).

28-02-11 17:15

Πάλι εδώ....

Δηλαδή φίλη ΚΑΘΗΡΑ (εάν κατάλαβα καλά) μας λές κάποια πράγματα πως τα γνωρίζεις
στοιχεία δεν έχεις (αλλά είσαι σίγουρη για αυτά που λές) και ρίχνεις σε
εμάς την απόδειξη σε αυτά που αναφέρεις.....
Αν είναι δυνατόν αυτό....

Δηλαδή εάν βρούμε στοιχεία πως όλα αυτά που λες δεν ισχύουν θα δεχθείς
πως κάνεις λάθος ??????

Ευχαριστώ.

Legion 28-02-11 19:42

Ξαναλέω ότι δεν ζήτησα αποδείξεις για τις μεταφυσικές σου εμπειρίες!!!!!!
Ακόμα και τις ενδείξεις που έχεις κάπου τις στηρίζεις όμως, έτσι δεν είναι?
Για τα κτίρια μιλάω, και όλη την μυθολογία που έχεις στήσει εκτος των παραφυσικών εμπειριών σου!!!!! Αλλα και πάλι απ ότι διαβάζω, συμβαίνει αυτό που είχα υποψιαστεί από την αρχή….γραφεις αυτά που θέλεις, στηριζομενη μονο σε ενδείξεις, δεν είναι κακό, το παράδοξο όμως είναι ότι πιστεύεις ότι είναι αλήθεια, είσαι απόλυτη και όλοι οι υπόλοιποι κλειστομυαλοι και μίζεροι, whatever δηλαδή! :/
Περιμένω να απαντήσεις σε αυτά που σε ρώτησα στο προηγούμενο post αν θέλεις.
Δεν θα απαντήσω σε όλα τα υπόλοιπα, ήδη έχει παρεκτραπεί η συζήτηση αρκετά…


Φίλη ΙΑΝΕΙΡΑ, δεν υπάρχουν εξωτερικά χαρακτηριστικά, μπορεί να είναι ο καθένας μας. Φυσικά τεκνοποιούν, κάνουν σχέσεις κλπ, δεν υπάρχει κανένας βιολογικός διαχωρισμός ανάμεσα σε εσένα πχ και τον οποιοδήποτε, απλά έχουν την αποκρυφιστική τους μεριά, την σκοτεινή τους, πες το όπως θέλεις και ασκούν την τέχνη του βαμπιρισμού, ρουφώντας ενέργεια, είτε μέσο αστρικής προβολής είτε μέσο της πραγματικότητας μας με το άγγιγμα η από απόσταση. Την ενέργεια που συλλέγουν, την χρησιμοποιούν στις μαγικές πρακτικές τους/στα τελετουργικά τους! Δεν υπάρχει κάποιου είδους διψα για αίμα, απλά η ενέργεια που συλλέγουν τους βοηθάει να διεκπεραιώσουν ποιο εύκολα τις μαγικές πρακτικές τους

Trithemius 28-02-11 23:12

Εδώ και μέρες παρακολουθώ σχεδόν μη συμμετέχοντας στο θέμα και η εξέλιξη του θέματος βλέπω πως έχει άξονα την ανάγκη της Καθήρα να εκφράσει ένα σύνολο από απόψεις γενικά περί ενέργειας, ακτινοβολιών κλπ. Βλέπω επίσης ότι το θέμα άρχισε να καταντά διακήρυξη, ένας άγονος μονόλογος και κάτι τέτοιο λυπάμαι αλλά δεν μπορεί να συνεχιστεί άλλο.

Ένα φόρουμ (όλα τα φόρα...) υπάρχουν για να αναπτύσσεται διάλογος. Ο καθένας μπορεί να παραθέτει τις απόψεις του και ειδικά όταν τις τροφοδοτεί με υπερβάλλον συναισθηματισμό, σημαίνει πως ήδη υπάρχει ικανή επιχειρηματολογία για του λόγου το αληθές. Όμως εδώ δεν υπάρχει καμμία επιχειρηματολογία...

Καθήρα εκφράζεις καθαρά δικές σου εμπνεύσεις, προσεγγίζεις με εντυπωσιακή ελαστικότητα το θέμα και ενώ μιλάς εν πλήρη βεβαιότητα, από την άλλη λες πως δεν έχεις καμμία απόδειξη για όσα γράφεις αλλά παράλληλα είσαι βέβαιη πως αν κάποιος ερευνήσει όλα αυτά, θα καταλήξει στις δικές σου κατανοήσεις! Έχεις συλλάβει την ανακολουθία στα όσα γράφεις; Πραγματικά είχα όλη την διάθεση-πρόθεση να αφήσω το θέμα να εξελιχθεί αλλά βλέπω ότι κινείσαι αντίθετα από αυτά που υποτίθεται πως ορίζουν ένα χώρο διαλόγου.

Κανένα επιχείρημα, μόνο προσωπικές απόψεις, ενίοτε μομφές, ειρωνίες και υπαινιγμοί συνωμοσίας προς τη (δικτατορική) ομάδα συντονισμού, ούτε καν προτίθεσαι να επιχειρηματολογήσεις σε όσα σε ρωτάνε αλλά πάραυτα συνεχίζεις ακάθεκτη τον μονόλογό σου. Όλα αυτά δείχνουν ένα άγχος "να τα πεις" και πίστεψέ με, ακόμη κι αν τα αναρτούσες σε ένα προσωπικό σου blog, το ίδιο αποτέλεσμα θα είχαν γιατί δεν σχετίζονται με διάλογο.

Παρακολουθώ εδώ και καιρό τις δημοσιεύσεις σου και σαφώς διακρίνω την καλή σου πρόθεση για ενημέρωση αλλά επίσης παρατηρώ πως όσα γράφεις, ακόμη και με δική σου ομολογία είναι αναπόδεικτα, συμπεράσματα άνευ έρευνας, μιας έρευνας που καλείς τους άλλους να κάνουν και επιπλέον είσαι σίγουρη πως θα καταλήξουν σε όσα ισχυρίζεσαι...

Προσωπικά είμαι διατεθημένος να δώσω λίγο ακόμα καιρό στο θέμα για να αναλυθεί, παρά τις αδικαιολόγητες και εξωραϊσμένες προσβολές σου προς την ομάδα συντονισμού. Θυμήσου ότι το φόρουμ είναι μέσο διαλόγου κι όχι άμβωνας για κήρυγμα...

Αυτά προς το παρόν
Εκ του Συντονισμού

lmike 01-03-11 02:00

Ψυχικά βαμπίρ = Αΰλα όντα αποκομμένα από την <<πηγή>>, όπου τρέφονται με ενέργεια άλλων όντων (πχ άνθρωπος), τα οποία είναι συνδεδεμένα με την <<πηγή>>

Άνθρωπος που τραβά την ενέργεια των άλλων εσκεμμένα = Άνθρωπος που τραβά την ενέργεια των άλλων είτε από τα σκοτεινά πιστεύω του λόγο ασχολίας του με μαγεία ίσως, είτε από παρακίνησή του από οντότητες του αστρικού, όπου την παίρνουν αυτές και όχι αυτός που το κάνει...

Αυτός που τραβά κατά λάθος χωρίς να το ξέρει = Δεν υπάρχει. Είναι αρνητικοί άνθρωποι συναισθηματικά, μίζεροι, χωρίς κανέναν σεβασμό, χωρίς καμία παιδία κλπ όπου μας κάνουν τι ζωή δύσκολη. Η ενέργειά μας χάνετε με αυτούς όχι γιατί μας την παίρνουν αλλά γιατί τους δίνουμε σημασία... Έστω και για λίγο... Όταν θυμώνουμε, όταν μας βάζουν να σκεφτούμε αρνητικά τότε χάνουμε ενέργεια...

Έτσι νομίζω πως έχουν τα πράγματα. Τώρα το τι μπορεί να εξελιχτεί από το κάθε ένα ξεχωριστά είναι άλλο...

ΚΑΘΗΡΑ 01-03-11 10:09

σχολιο 38

Προς Tριθεμιο

------------------------------------------------------------

Παράθεση:

Εδώ και μέρες παρακολουθώ σχεδόν μη συμμετέχοντας στο θέμα και η εξέλιξη του θέματος βλέπω πως έχει άξονα την ανάγκη της Καθήρα να εκφράσει ένα σύνολο από απόψεις γενικά περί ενέργειας, ακτινοβολιών κλπ. Βλέπω επίσης ότι το θέμα άρχισε να καταντά διακήρυξη, ένας άγονος μονόλογος και κάτι τέτοιο λυπάμαι αλλά δεν μπορεί να συνεχιστεί άλλο.


....μεσα σε μια <αγορα> αποψεων , καποιες εκφερονται με βεβαιοτητα αποτελουν ισχυρες θεσεις και καθως εινα και συναισθηματικα φορτισμενες ναι περνουν την μορφη Διακηρυξης Δικαιωματων της Ζωης,,, με ενημερωνεις δηλαδη Τριθεμιε οτι το φορουμ δεν εχει διαθεση για επαναστατικα πραγματα αλλα υπαρχει μονο για να δυιλιζει τα τετριμμενα και αποδειξιμα ...ο μονολογος ηταν ως ενας σημειο αναγκαιος μιας και ενεργησα σαν εισηγητρια καποιων προεκτασεων στο θεμα των Ψυχικων Βαμπιρ .........νομιζω οτι οι εισηγητες μιας συζητησης ειναι θεμιτο αρχικα να περνουν το λογο αναπτυσσοντας το θεμα τους .. αυτο εκανα,,, και μη μου μιλας για μονολογο γιατι ειναι καταχωρημενες οι διαλογικες μου παρεμβασεις με τις συνεχεις αναφορες στα σχολια των αλλων μελων (κοιταχτε σχολια 6, 7, 8 , 10 , 11, 12, 16 , 17 , 18, 20 , 21, 24, 32, 33, 34, 35 και 38)



Παράθεση:

Ένα φόρουμ (όλα τα φόρα...) υπάρχουν για να αναπτύσσεται διάλογος. Ο καθένας μπορεί να παραθέτει τις απόψεις του και ειδικά όταν τις τροφοδοτεί με υπερβάλλον συναισθηματισμό, σημαίνει πως ήδη υπάρχει ικανή επιχειρηματολογία για του λόγου το αληθές. Όμως εδώ δεν υπάρχει καμμία επιχειρηματολογία...
..αληθεια ???και για πετε μας εσεις οι ειδικοι των διαλογων ,, τι εμποδιζει σε ενα διαλογο καποιος να περνει το λογο να μακρηγορει για λιγο και κατοπιν επι των ζητηματων που ανεπτυξε να γινονται σχολια και ανασχολιασμοι?? ...δηλαδη αυτο δεν ειναι μοντελο διαλογου??? .. εννοειτε ως διαλογο απλα μια συζητηση αλαλουμ φανταζομαι οπου συμπερασματα και ισχυρες θεσεις δεν μπορουν να εκφραστουν οπου ολοι μιλανε με σχετικολογιες και αοριστολογιες ή με <<επιχειρηματα>> του στυλ να αυτα τα διαβασα σε αυτο το βιβλιο ή μπορειτε να τα βρειτε σε αυτη την διευθυνση ..ετσι εννοειτε με τετοιο ξερο και ανηλιαγο τροπο το διαλογο???

και πε μου βρε Τριθεμιε...τι αποδειξεις ας πουμε εχει ο Legion για αυτά πoυ ισχυριζεται εδώ ... εεε???

<<<<δεν υπάρχουν εξωτερικά χαρακτηριστικά, μπορεί να είναι ο καθένας μας. Φυσικά τεκνοποιούν, κάνουν σχέσεις κλπ, δεν υπάρχει κανένας βιολογικός διαχωρισμός ανάμεσα σε εσένα πχ και τον οποιοδήποτε, απλά έχουν την αποκρυφιστική τους μεριά, την σκοτεινή τους, πες το όπως θέλεις και ασκούν την τέχνη του βαμπιρισμού, ρουφώντας ενέργεια, είτε μέσο αστρικής προβολής είτε μέσο της πραγματικότητας μας με το άγγιγμα η από απόσταση. Την ενέργεια που συλλέγουν, την χρησιμοποιούν στις μαγικές πρακτικές τους/στα τελετουργικά τους! Δεν υπάρχει κάποιου είδους διψα για αίμα, απλά η ενέργεια που συλλέγουν τους βοηθάει να διεκπεραιώσουν ποιο εύκολα τις μαγικές πρακτικές τους>>>>>

η ο lmike εδώ ??

<<<<<Κοίτα. Πλάσματα αποκομμένα από την <<πηγή>>, <<κατοικούν>> στο αστρικό στην τέταρτη διάσταση. Εκδηλώνονται στην τρίτη και πάρα πολύ μάλιστα.
Τα λεγόμενα <<δαιμόνια, φαντάσματα, ψυχικά βαμπίρ>> προέρχονται από εκεί...
Στην 3η διάσταση όλα έχουν υλική μορφή. Οι άνθρωποι όλοι, έχουν τα ίδια ενεργειακά κέντρα, αύρα, ενεργειακά σώματα. Όχι σε μέγεθος και ποιότητα. Κι όλοι έχουν τις ίδιες πιθανότητες εξέλιξης. Τώρα τι λέει το μυαλό τους δεν έχει καμία σχέση με την αληθινή τους φύση. Αλλά εν ζωή και αποκομμένος δεν υπάρχει. Μερικός αποκομμένος που λες, αρρωσταίνει και στο τέλος πεθαίνει. Αν δεν υπάρχει ισορροπία ενεργειακή εκδηλώνονται αρρώστιες...
Το ακριβός επόμενο επίπεδο μετά την 3η διάσταση είναι η 4η και το αστρικό. Το χαμηλότερο επίπεδο της 4ης είναι το αστρικό. Ότι αΰλο και αποκομμένο είναι εκεί.
Αλλά και τα αυλα κέντρα του ανθρώπου όπως και η αύρα και τα ενεργειακά του σώματα, είναι στην 4η και 5η διάσταση. Ας πούμε το αστρικό του σώμα και το νοητικό είναι στην 4η, ενώ το αιθερικό του στην 5η... (γι αυτό σου λέω οτι η μετάθεση αυτού του σώματος γίνεται όταν έχεις καθαρίσει το αστρικό και το νοητικό πράγμα που απαιτεί πάρα πολύ εργασία)
Αυτά και πάλι χοντροκομμένα...>>>>>


ΑΣ ΜΗΝ ΞΕΓΙΕΛΙΟΜΑΣΤΕ ΑΠΛΑ ΚΑΜΜΙΑ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΚΙ ΟΜΩΣ ΟΙ ΔΙΚΕΣ ΤΟΥΣ ΘΕΣΕΙΣ ΜΕΡΟΛΗΠΤΙΚΟΤΑΤΑ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΟΙΚΕΙΕΣ ΑΝ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΑΝΑΠΟΔΕΙΚΤΕΣ!!! ..... ΚΑΙ ΓΙΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΘΕΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΕ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΔΙΑΚΡΙΝΕΤΕ ..........

ΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜ!!!!




Παράθεση:

Καθήρα εκφράζεις καθαρά δικές σου εμπνεύσεις, προσεγγίζεις με εντυπωσιακή ελαστικότητα το θέμα και ενώ μιλάς εν πλήρη βεβαιότητα, από την άλλη λες πως δεν έχεις καμμία απόδειξη για όσα γράφεις αλλά παράλληλα είσαι βέβαιη πως αν κάποιος ερευνήσει όλα αυτά, θα καταλήξει στις δικές σου κατανοήσεις! Έχεις συλλάβει την ανακολουθία στα όσα γράφεις; Πραγματικά είχα όλη την διάθεση-πρόθεση να αφήσω το θέμα να εξελιχθεί αλλά βλέπω ότι κινείσαι αντίθετα από αυτά που υποτίθεται πως ορίζουν ένα χώρο διαλόγου.
...........οπως εχω τονισει και σε καποια απο τα σχολια μου για καποια πραγματα ειμαι απολυτη .. απο διαισθηση και μονο,,,, αυτο βεβαια δεν σημαινει οτι εχω την απαιτηση και οι αλλοι ετσι απολυτα να τα εκλαβουν αλιμονο ...το εχω τονισει ηδη ,,,για τους αλλους ας ειναι κατι σαν πιθανες αληθειες που αξιζουν παραπερα διερευνηση

...Η ΒΕΒΑΙΟΤΗΤΑ Η ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΜΑΣ ΤΡΙΘΕΜΙΕ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ...ΟΙ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΜΟΝΑΧΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΣΤΟΥΣ ΟΠΟΙΟΥΣ ΕΚΘΕΤΟΥΜΕ ΤΣΙ ΙΔΕΕΣ ΜΑΣ ...ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΝΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΔΕΝ ΜΕ ΔΙΑΚΡΙΝΕΙ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ ,,,

,,,ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΤΑΝ ΟΙ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΕΠΙΣΚΙΑΖΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΒΛΕΜΜΑΤΑ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΩΝ ΠΟΥ ΚΡΑΤΑΝ ΜΑΧΑΙΡΙ ΜΠΑΝΑΡΙΣΜΑΤΟΣ Η ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΑΝΑ ΠΑΣΑ ΣΤΙΓΜΗ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΤΩΝ ΟΜΙΛΗΤΩΝ ΔΙΑΓΡΑΦΟΝΤΑΣ ΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΤΟΥΣ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ .. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΕΣ ΑΛΛΑ ΑΓΧΩΜΕΝΕΣ ΚΑΙ ΕΠΙΣΚΙΑΣΜΕΝΕΣ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΟ ΠΟΥ ΟΙ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ ΘΕΩΡΟΥΝ ΚΑΛΟ Η ΧΡΗΣΙΜΟ Η ΛΟΓΙΚΟ Η ΑΛΗΘΕΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΚΦΡΑΣΤΕΙ ,,,

,,,ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΘΕΣΤΩΣ ΤΩΝ ΦΟΡΟΥΜΣ ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΗΓΑΖΕΙ ΚΑΙ Η ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΗ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΟΥΜΕ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΤΩΝ ΦΟΡΟΥΜΣ ..

Παράθεση:

Κανένα επιχείρημα, μόνο προσωπικές απόψεις, ενίοτε μομφές, ειρωνίες και υπαινιγμοί συνωμοσίας προς τη (δικτατορική) ομάδα συντονισμού, ούτε καν προτίθεσαι να επιχειρηματολογήσεις σε όσα σε ρωτάνε αλλά πάραυτα συνεχίζεις ακάθεκτη τον μονόλογό σου. Όλα αυτά δείχνουν ένα άγχος "να τα πεις" και πίστεψέ με, ακόμη κι αν τα αναρτούσες σε ένα προσωπικό σου blog, το ίδιο αποτέλεσμα θα είχαν γιατί δεν σχετίζονται με διάλογο.
..μομφες δεχτηκα και εδωσα και ειρωνιες και αποριψεις και απαξιωσεις ...

να οπως εδω οπου βεβαια η διαχειριση εμφανως τουλαχιστον δεν θεωρει οτι διεπραχθει δα και τιποτε κακο ...μιας και μονο οι μομφες της Καθηρα εχουν αρνητικες επιπτωσεις και δυναμιτιζουν την συζητηση ...

Παράθεση:

Θα συμφωνήσω ότι τα έχεις βάλει σε ένα μίξερ όλα, όπως και για τα κουλουβάχατα.
Το τι σημαίνει Ψυχικό Βαμπίρ, με το τι είναι τα μυθικά βαμπίρ, είναι δυο εντελώς διαφορετικά πράγματα. Όπως και ο σατανισμός.
Τα έχεις βάλει όλα σε ένα τσουβάλι πρόσθεσες και συνωμοσιολογία και όποιων πάρει...

Πραγματικά δεν θέλω να σε προσβάλω (αν το κάνω ζητώ συγνώμη) αλλά έχω τόσες μέρες που διαβάζω το θέμα και κοντεύουν να μου καούν τα εγκεφαλικά κύτταρα..

Θεωρώ ότι επειδή το θέμα είναι τα ψυχικά βαμπίρ εκεί πρέπει να μείνουμε.
Όλα τα υπόλοιπα είναι εκτός θέματος..lmike#60
================================================== ==
Παράθεση:

Παρακολουθώ εδώ και καιρό τις δημοσιεύσεις σου και σαφώς διακρίνω την καλή σου πρόθεση για ενημέρωση αλλά επίσης παρατηρώ πως όσα γράφεις, ακόμη και με δική σου ομολογία είναι αναπόδεικτα, συμπεράσματα άνευ έρευνας, μιας έρευνας που καλείς τους άλλους να κάνουν και επιπλέον είσαι σίγουρη πως θα καταλήξουν σε όσα ισχυρίζεσαι...
.. και τι κακο βρισκεις σε καποιον που εχει καποιες ιδεες να τις εκθετει σε αλλους προκειμενου να ερευνησουν αυτοι το θεμα?? ...μια και αυτος που εχει τις ιδεες δεν μπορει για λογους διαβιωτικων συνθηκων και δεσμευσεων να κανει τιποτε αλλο.. δεν εχεις υποψιν σου απο <<σκυταλοδρομια >>???. κατι τετοιο κανω και γω προσπαθω να παραδοσω την σκυταλη ....οσο για την σιγουρια αληθεια εσυ δεν εχεις νοιωσει ποτε βεβαιοτητα για πραγματα για τα οποια δεν εχεις αποδειξεις?? .. αν οχι τοτε εισαι μια εξαιρετικη περιπτωση ορθολογιστη ανθρωπου και απορω πως συμβιωνεις με ολους τους αλλους ...

Παράθεση:

Προσωπικά είμαι διατεθημένος να δώσω λίγο ακόμα καιρό στο θέμα για να αναλυθεί, παρά τις αδικαιολόγητες και εξωραϊσμένες προσβολές σου προς την ομάδα συντονισμού. Θυμήσου ότι το φόρουμ είναι μέσο διαλόγου κι όχι άμβωνας για κήρυγμα...
.. υπο το καθεστως τετοιων προειδοποιησεων η ελευθερια των λογου παθαινει ανακοπη .. η συζητησεις δεν μπορουν να βγαλουν φτερα παρα μονο να σερνονται στα κλεφτα υπο βλεμμα των συντονιστων με το μαχαιρι ...να γιατι προσωπικα μου βγαινει μια κακη διαθεση απεναντι στην καθε συντονιστικη ομαδα ...

lmike 01-03-11 12:18

Καθηρα παρατήρησα ότι αλλιώς γράφεις όταν κάνεις διάλογο, πχ η απάντηση σου στον Τριθεμιο
Και αλλιώς όταν γράφεις τα κατεβατά. Αυτά τα κατεβατά είναι ψιλό ακαταλαβίστικα. Χρησιμοποιείς άλλες λέξης για απλά πράγματα. Τεσπα...

Όσο για ένα μου σχόλιο που ανέφερες, ότι δεν υπάρχουν αποδείξεις για αυτό που λέω, φυσικά και γραπτές αποδείξεις ή μετρίσιμες δεν υπάρχουν. Μιλάω για κάτι αυλο και βιωματικό. Όσοι ασχολούνται αρκετά με τα ενεργειακά θα σου πουν κάτι παρόμοιο αν όχι το ίδιο. Η απόδειξη σε αυτό είναι ότι το βίωμά σου ταιριάζει με άλλων 1000000...

ΕΣΥ ΜΑΣ ΜΙΛΑΣ ΓΙΑ ΥΛΙΚΑ, ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΧΕΔΙΑ ΚΑΙ ΚΤΗΡΙΑ ...

Πιστεύω να καταλαβαίνεις την διαφορά...

__________________________________________________ ____________________

Καθηρα είναι γεγονός ότι τα έχεις βάλει σε ένα τσουβάλι όλα. Αυτό στο είπαν αρκετοί...
Τα μηνύματά σου αφορούν την συνομωσία και όχι τα ψυχικά βαμπίρ.
Έχεις αναφέρει τελετές όπου μπορούμε να το θεωρήσουμε σατανισμό, πάλι έκτος θέματος, έχεις μιλήσει και κυβερνήσεις και κτήρια όπου πάει συνομωσία κτλ.
Που είναι τα ψυχικά βαμπίρ?
Ξέρεις τι σημαίνει ψυχικά? Σημαίνει αυλα. Όχι άνθρωποι που τρων ψυχές...

Και έκτος αυτού σου ζήτησα και συγγνώμη σε περίπτωση που σε προσβάλω...

01-03-11 13:18

Φίλοι μου καλησπέρα σας.

Πραγματικά μέσα απο τις απαντήσεις της φίλης ΚΑΘΗΡΑ καταθέτει απόψεις
και καλά κάνει αλλά με ένα είδος ΜΑΝΙΦΈΣΤΟΥ/ ΔΙΑΚΗΡΥΞΗΣ χωρίς να
καταθέτει κάποιες αποδείξεις.....

Αναφέρεις πως κάποιοι δεν δίνουν αποδείξεις εγώ που ανέφερα τις
αποδείξεις γιατί δεν μου απάντησες ???????

Αναφέρεις.....
<<οπως εχω τονισει και σε καποια απο τα σχολια μου για καποια
πραγματα ειμαι απολυτη
.. απο διαισθηση και μονο>>
Απόλυτη και μόνο με την διαίσθηση αυτό και εάν είναι φασιστικό και να
ρίχνεις στον καιάδα αυτούς που ζητάνε αποδείξεις η καταθέτουν αποδείξεις..

Σε κάποιο άλλο σημείο αναφέρεις...
<<ΕΙΠΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΠΟΔΕΙΚΤΙΚΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΖΗΤΑΤΕ ΑΛΛΑ
ΑΝ ΓΙΝΟΤΑΝ ΜΙΑ ΕΡΕΥΝΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΙΚΗ ΤΟΤΕ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΝΑ
ΠΡΟΚΥΨΟΥΝ ΣΤΟΙΧΕΙΑ .. >>
Απαντάω εγω...
<<Δηλαδή εάν βρούμε στοιχεία πως όλα αυτά που λες δεν ισχύουν θα
δεχθείς πως κάνεις λάθος ?????? >>

Εδώ είναι για το θέμα των κτηρίων....
Ούτε και καταδέχεσαι να απάντησής βέβαια....

Για τις αποδείξεις που κατέθεσα στο θέμα που ανέφερες για την αφαίμαξη
όπου και κατέθεσα αποδείξεις ούτε και εδώ απάντησες....

Εάν θέλεις να καταθέσεις τις όποιες απόψεις σου σαν ένα είδος
ΜΑΝΙΦΈΣΤΟΥ/ ΔΙΑΚΗΡΥΞΗΣ σαν ένα αυτόνομο θέμα δεν νομίζω κανένας
να σε σταματήσει....

Ευχαριστώ.

Trithemius 01-03-11 16:06

Μιας και αρκετά ασχοληθήκαμε με τους μονολόγους και τις ανεδαφικές δηλώσεις περί μεροληπτικού συντονισμού (...), καιρός είναι να ξαναγυρίσουμε στον διάλογο. Όποιος λοιπόν έχει να καταθέσει κάτι περί του θέματος και στο βαθμό που αυτό πλαισιώνεται από ερευνητική προσπάθεια ή εμπειρία, θα του δοθεί η δέουσα σημασία.

Συνεχίζουμε...

lmike 02-03-11 13:41

Καθώς διάβαζα τι έχω γράψει διαπίστωσα ένα λάθος που έκανα και καλά είναι να το διορθώσω.
Αναφέρθηκα στο αιθερικό σώμα μπερδεύοντάς το με το πνευματικό σώμα. Ότι είπα για το αιθερικό ισχύει για το πνευματικό...

Οπότε Καθηρα θα σου απαντήσω εκ νέου για την <<μετάθεση>>...


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:06.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.