Το forum του μεταφυσικού

Το forum του μεταφυσικού (http://www.metafysiko.gr/forum/index.php)
-   Ψυχικά Φαινόμενα – Μεταφυσική –Αποκρυφισμός (http://www.metafysiko.gr/forum/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Ψυχικά Βαμπίρ (http://www.metafysiko.gr/forum/showthread.php?t=244)

ΚΑΘΗΡΑ 20-02-11 17:34

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από ΗΛΕΚΤΡΑ (Μήνυμα 86014)
Σφαγιασμος ανθρωπου μεσα σε (πριβε υποθετω) αιθουσα ξενοδοχειου...
Το αψυχο σωμα πώς απομακρυνθηκε; Σε κομματια; Φαγωθηκε;
Αυτοι που σας επετρεψαν να λαβετε γνωση με καποιον τροπο, ηθελαν να γνωστοποιηθει αυτη η πρακτικη και να γινει κατι εξωθεν ωστε να μην συνεχιζεται; Ποτε μου δεν καταλαβα τι ειδους δυναμη παιρνει καποιος θανατωνοντας βιαια εναν αλλο ανθρωπο. :confused:
Την στιγμη του σκηνικου εσυ και καποιοι αλλοι, ευαισθητοι οπως λες, τι καταλαβατε, τι αισθανθηκατε, τι θεωρησατε πως συμβαινει;

σχολιο 14

.........ΗΛΕΚΤΡΑ ,,, ο θανατος λειτουργει εν προκειμενω εκφοβιστικα και με την μορφη ζωντανης παραστασης ...η δυναμη που εκλυεται προερχεται απο τον τρομο που προκαλειται στους παρευρισκομενους....τους φοβιζεις για να τους ελεγχεις καλυτερα ....

..οσο για το τι αισθανθηκαμε ...τι αλλο απο τρομο??? .. αυτο αισθανθηκαμε ...η εμπειριες που περιγραψαμε ειναι ενα ειδος εντονου και διαυγους ψυχικου ονειρου που ομως δεν ειναι ακριβως ονειρο μια και συμβαινει αυτο που λεμε μεταθεση αιθεροφυσικου σωματος ,,κι ειναι αυτο το μετατιθεμενο αιθεροφυσικο μας σωμα αυτο που μετεχει και λαμβανει τα εμπειρικα δεδομενα... η μεταθεση αιθεροφυσικου σωματος βεβαια ειναι αλλο απο την αστρικη προβολη ...

.........και οχι δεν ξεφυγαμε απο το θεμα ,,,μιας καθε θεμα εχει τις προεκτασεις του ,,,,και δηλωνουν την πνευματικη μιζερια τους οσοι διαμαρτυρονται καθε φορα που ενα θεμα ανοιγει και προεκτεινεται .. ετσι ειναι οι συζητησεις μιλαμε για την ενεργειακη αφαιμαξη που εχει σχεση με τα βαμπιρ.........
.........και προεκυψαν στην πορεια ζητηματα τελετουργικων πρακτικων τρομου που νομιζω οτι και αυτα εντασσονται μεσα στο θεμα που συζηταμε μιας και ΟΠΟΙΟΣ ΤΡΟΜΑΖΕΙ ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΔΡΩΜΕΝΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΤΙ ΑΛΛΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΑΠΟΣΤΡΑΓΓΙΣΤΗΣ ΤΗΣ ΖΩΤΙΚΗΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ ΤΟΥΣ ???

Η ΣΥΝΕΙΔΗΤΗ ΖΩΤΙΚΗ ΑΦΑΙΜΑΞΗ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΠΡΑΚΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ..ΑΠΛΑ ΠΡΟΕΚΤΕΙΝΑΜΕ ΛΙΓΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΠΙΣΗΜΑΝΘΟΥΝ-ΚΑΤΑΓΓΕΛΘΟΥΝ ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΠΡΑΚΤΙΚΕΣ ...

....ΑΠΟΡΩ ΓΙΑΤΙ ΜΕΡΙΚΟΙ ΚΑΝΟΥΝ ΛΕΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΘΙΞΑΜΕ ΤΟ ΣΟΙ !!!



http://www3.telus.net/st_simons/dentist.jpg

...ελπιζω να μην ενδωσει η διαχειριση σε προτροπες μεταφορας του θεματος και να μας επιτρεψει στο παρον θεμα να ολοκληρωσουμε μιλωντας για την τεχνολογια της αφαιμαξης μεσω ακτινοβολιων.......για αυτο που ηδη προλογισαμε ως <τεχνολογια της συριγγας >

lmike 20-02-11 17:53

Για να καταλάβω καλύτερα, μην με παρεξηγείς μπορεί να είμαι αργόστροφος.
Λες ότι έκανες ας πούμε διαλογισμό μια ωραία μέρα ή κατά κάποιον τρόπο κοιμόσουν και ξαφνικά βρέθηκες ενεργειακά σε μια τέτοια τελετή?
Ή εις γνώση σου βρέθηκες σε αυτό? Στο είχε πει κάποιος δλδ, ότι την τάδε του μηνός, ώρα τάδε, μπες και δες τι θα γίνει στο τάδε μέρος?

Γιατί αν τόση ώρα μας λες ένα γεγονός που βίωσες μέσα από προβολή τότε αλλάζει όλη η συζήτηση...

ΚΑΘΗΡΑ 20-02-11 19:14

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από lmike (Μήνυμα 86018)
Για να καταλάβω καλύτερα, μην με παρεξηγείς μπορεί να είμαι αργόστροφος.
Λες ότι έκανες ας πούμε διαλογισμό μια ωραία μέρα ή κατά κάποιον τρόπο κοιμόσουν και ξαφνικά βρέθηκες ενεργειακά σε μια τέτοια τελετή?
Ή εις γνώση σου βρέθηκες σε αυτό? Στο είχε πει κάποιος δλδ, ότι την τάδε του μηνός, ώρα τάδε, μπες και δες τι θα γίνει στο τάδε μέρος?

Γιατί αν τόση ώρα μας λες ένα γεγονός που βίωσες μέσα από προβολή τότε αλλάζει όλη η συζήτηση...

σχολιο 15

...για περαιτερω διευκρινησεις υπαρχουν και τα προσωπικα μηνυματα ....τωρα ειναι που βγαινουμε πραγματικα εκτος θεματος ,,
δε νομιζετε ???...να πω μοναχα οτι δεν εχω εξελιχτει τοσο πολυ ωστε να μπαινω με τη θεληση μου και κατοπιν προσχεδιαμου εκει που δεν με
<<παιρνει >>.. οσα περιεγραψα ειναι απλα αυθορμητες εμπειριες που μου συνεβησαν και εχουν συμβει και σε αλλους απο οσο εχω μαθει .....και με κανενα τροπο δεν εννοω οτι τις προκαλεσα με τη θεληση μου .. αλιμονο μονο θεωρητικα εχω διερευνησει καποια θεματα και καποιες αυθορμητες εμπειριες μου .....και τιποτε αλλο .. ..αν ηταν ετσι !!!δε θα μασταν για εδω θα δουλευαμε για την C.I.A ...φευ!!!

ΗΛΕΚΤΡΑ 20-02-11 19:18

Πώς γινεται λοιπον η αφαιμαξη ψυχικης ενεργειας απο αποσταση με τεχνολογια συριγγας;
Απο ποτε συμβαινει κατι τετοιο;
Ειναι φαινομενο των μεγαλων αστικων κεντρων ας πουμε;
Ποια μεσα χρησιμοποιουνται; Ανεφερες κατι για συναυλιες. Ισχυει γενικοτερα και για μερη που υπαρχει μεγαλος συνωστισμος για οποιουσδηποτε λογους, πχ μια μεγαλη σειρα ανθρωπων στο ταμειο μιας τραπεζας;

lmike 20-02-11 20:38

Βασικά δεν έθεσα καλά την ερώτηση. Δεν θέλω να μάθω βαθιές λεπτομέρειες.
Αν ήταν απλή προβολή ήθελα να μου πεις όπως και έκανες.
Αν συνεχιστή η κουβέντα όπως έχει, χρειάζονται κάποιες διευκρινήσεις για να ξεχωρίσουμε την εμπειρία σου με αυτά που έχεις διαβάσει, ακούσει, από άλλους ώστε να βγαίνει ένα νόημα και να μην μπλέκονται όλα μαζί.
Γιατί ως τώρα η κουβέντα μας έχει μέσα ψυχικά βαμπίρ, μυθικά βαμπίρ, σατανισμό, συνομωσία και δεν ξέρω τι άλλο...

Και επανέρχομαι στα τελευταία ποστ όπου όλη αυτή ιστορία συνέβη μέσα από μετάθεση αιθεροφυσικού σώματος και όχι αστρική προβολή. Δηλαδή δεν ήταν προβολή αλλά όντος παρευρέθης εκεί. Γιατί τέτοιου είδους <<μετάθεση>> που αναφέρεις, όχι μονό απλή δεν είναι, αλλά την κάνουν ανεπτυγμένοι πνευματικά άνθρωποι. Και τέτοιοι άνθρωποι δεν βλέπουν τέτοια πράγματα γιατί για να φτάσουν να κάνουν τέτοια <<μετάθεση>> έχουν αφήσει προ πολλού το <<σκοτάδι>> ...

Οπότε νομίζω ότι έκανες αστρικό ταξίδι άσχετα με το πως και τι είδες. Και θα ήθελα να σου πω πως στο αστρικό επίπεδο, αν δεν είσαι καθαρός έρχεσαι αντιμέτωπος με την αρνητική σου μεριά και τους φόβους σου. Ότι σαβούρα υπάρχει στο ασυνείδητο το ζεις κατά κάποιον τρόπο γιατί στο αστρικό παίρνει μορφή. Και εκεί είναι και τα ψυχικά βαμπίρ.

Πολλές λάθος απόψεις λέγονται για το αστρικό επίπεδο. Πολύ δεν ξέρουν τι είναι το αστρικό σώμα του ανθρώπου, τι υπάρχει εκεί και γιατί. Με αποτέλεσμα να μην ξέρουν και τι βλέπουν στην προβολή και γιατί. Το πως το εξηγούν μετά και τι νόημα δίνουν στην εμπειρία είναι άλλο...
Βέβαια είναι πολύ μεγάλη κουβέντα ώστε να ειπωθούν τα πως και τα γιατί και είναι και εκτός θέματος από ένα σημείο και μετά.

Οπότε δεν μπορώ να θεωρήσω την εμπειρία σου αυτή γεγονός για πολλούς λόγους.
Τώρα αν θες να μιλήσουμε για το αστρικό και το αιθερικό μπορούμε να ανοίξουμε άλλο θέμα

Να βάλουμε μια σειρά τουλάχιστον στην κουβέντα αν είναι. Ένα ένα.

20-02-11 23:15

Φίλοι μου καλησπέρα σας.

Πιστεύω πως όλοι φίλοι μου θα πρέπει να διαβάσουμε από την αρχή...
Η εισαγωγή του δημιουργού του θέματος epimytheas αλλα και οι αρχικές
αναφορές των φίλων/ες galadriel , Matrina , She Mantis ,Θεανώ αλλά και
αρκετοί άλλοι που τοποθέτησαν το θέμα σε μια πολύ σωστή βάση.....

Φίλη ΚΑΘΗΡΑ θα επαναλάβω για ακομα μια φορά κάτι πολύ βασικό..

<<Πάντως σε κάθε είδους τελετές οι ΘΥΤΕΣ δεν είναι ΠΝΕΎΜΑΤΙ αλλά
και σαρκικά παρόντες όπως και τα ΘΥΜΑΤΑ....>>


Επίσης μόλις εχω τα στοιχεία για τις Περίεργες δολοφονίες θα καταθέσω
τα στοιχεία (πραγματικά και όχι θεωρητικά)

Ευχαριστώ.

demi 21-02-11 09:14

συμφωνω απολυτως οτι πρεπει να διαβασουμε το θεμα απο την αρχη...imike!!! :p :)

21-02-11 11:15

Φίλοι μου καλημέρα σας.

Πριν από λίγο πήρα τα στοιχεία που ζήτησα από την μια πηγή μου για
πληροφορίες σχετικά με τις παράξενες δολοφονίες.....

ΚΑΝΕΝΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΣΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 20 ΧΡΟΝΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΝΑΦΕΡΘΕΙ ΣΕ
ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΠΑΡΑΞΕΝΕΣ ΔΟΛΟΦΟΝΙΕΣ.....


Με το που πάρω και την δεύτερη πηγή μου πληροφορίες θα τις καταθέσω..

Νομίζω πως κάποια πράγματα αρχίζουν να ξεκαθαρίζουν...

Ευχαριστώ.

lmike 21-02-11 13:12

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από demi (Μήνυμα 86031)
συμφωνω απολυτως οτι πρεπει να διαβασουμε το θεμα απο την αρχη...imike!!! :p :)

:)...Τα έχω διαβάσει, τα βρήκα ενδιαφέρον και έχω απαντήσει...
Αλλά εδω πίρε άλλη τροπή η κουβέντα....
Πάντως καλά αυτά που γράφουν τα βιβλία και οι διάφοροι, αλλά συνεχίζω να λέω ότι ψυχικό βαμπίρ άνθρωπος δεν υπάρχει...

Όσοι υποτίθεται ασχολούνται με τα πνευματικά/ενεργειακά, θα έπρεπε να ξέρουν ότι ο κάθε άνθρωπος ο οποίος είναι ζωντανός, συνδέεται με την <<πηγή>> μέσω μιας χορδής όπου λέγετε αντακαρανα. Αν ήταν αποκομμένος από αυτήν θα πέθαινε.
Οπότε όλοι οι άνθρωποι είτε τους αρέσει είτε όχι παίρνουν ζωτική ενέργεια από εκεί. Τώρα τι νομίζει ο καθένας είναι άλλο. Αν ήταν αποκομμένος από την πηγή όπου είναι τα ψυχικά βαμπίρ (αποκομμένα), θα πέθαινε εδώ, στην τρίτη διάσταση.

Εκτός αυτού ζωτική ενέργεια παίρνεις από πάρα πολλά πράγματα. Τροφή, νερό, ήλιο, φύση...
Και εκτός αυτού πάλι, ο άνθρωπος δεν χρειάζεται να τραφεί με κανέναν και τπτ, ότι δύναμη υπάρχει είναι μέσα του. Αυτό το έξω και μακριά/ψηλά, είναι δημιούργημα τον θρησκειών.
Κάποιος που είναι πνευματικά ανεπτυγμένος δεν τραβάει ενέργεια από το σύμπαν, είναι αυτή η ενέργεια. Ο άνθρωπος είναι πολυδιάστατο ον και συνδεδεμένος με τους άλλους ανθρώπους αλλά και ότι υπάρχει στην γη. Είναι ένα.
Δεν μπορεί να αντλήσει ενέργεια από άλλους προς όφελός του, γιατί αν το κάνει χάνει ενέργεια δεν παίρνει.

Δεν τα είπα αναλυτικά αλλά μπορούμε να το αναλύσουμε και περισσότερο.

ΗΛΕΚΤΡΑ 21-02-11 13:13

Ως παραξενες δολοφονιες τι θα οριζαμε;
Ενα πτωμα που βρεθηκε ας πουμε διαμελισμενο; Πνιγμενο; Κατι αλλο;

Legion 21-02-11 13:22

"....ΑΠΟΡΩ ΓΙΑΤΙ ΜΕΡΙΚΟΙ ΚΑΝΟΥΝ ΛΕΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΘΙΞΑΜΕ ΤΟ ΣΟΙ !!!"

Με το λίγο μυαλό που διαθέτω αυτό αφορούσε εμενα :(
Καταστρέφεις πανάρχαια μυστικά και μας εκθέτεις στα ματια των ανθρώπων! :(


ένα θέμα ανοίγει και προεκτείνεται μέσο της συζήτησης, όχι μέσο ενός μονολόγου. Έχεις αποφύγει να απαντήσεις σε ερωτήματα και δικά μου και άλλων και αφού είσαι έτοιμη να αποκαλύψεις πράγματα όπου θα σώσουν τον κοσμάκη από τους βρυκόλακες και όπως λες δεν σε αφορά το τίμημα, θα πρέπει να καταθέσεις τις εμπειρίες σου όπως επίσης και που τα στηρίζεις όλα αυτά!
Εξάλλου στο net είμαστε, υπάρχει ανωνυμία, εκτος αν πιστεύεις ότι θα εντοπιστείς μέσω της dsl από τους αρχαίους άρχοντες του κόσμου τούτου! :P
Ξέρεις ποσο εύκολο είναι να πλάσω μια ιστορία και να αρχίσω να γράφω κατεβατά χωρίς να χρειάζεται να εξηγήσω σε κανέναν τίποτα?
Ποιο πολύ τρολλαρεις παρα κανεις συζήτηση δυστυχώς!
Θέλεις να πιστέψουμε ότι βρέθηκες ψυχικά σε μια τέτοια τελετή, και οι παρευρισκόμενοι η αυτοί που είναι ποιο ψιλά όπως λες, θα άφηναν "κενά" ώστε να μπορεί ο κάθε τυχαίος να δει το τι συμβαίνει? Εκτος αν πιστεύεις ότι έχεις super wow powers! :P
Εδώ θα είμαι και θα κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου μέχρι να αρχίσεις να κανεις πραγματική συζήτηση, μπορείς βεβαια να με κανεις ignore!

Επιμένω πως πρέπει να μεταφερθεί στις προσωπικές εμπειρίες, η να σβηστούν όλα μας τα post, να μείνουν τα καλά post και να ξεκινήσει μια ουσιαστική συζήτηση πάνω στο θέμα.

21-02-11 15:13

Φίλοι μου καλησπέρα σας.

Φίλε Legion θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω πλήρως πως πρέπει να
μεταφερθεί το θέμα στις προσωπικές εμπειρίες....


Ο δημιουργός του θέματος epimytheas το άνοιξε για να γίνει μια συζήτηση
εποικοδομητική για ψυχικά Βαμπίρ και όχι για προσωπικές εμπειρίες....


Ο λόγος που ανέφερα να διαβάσουμε από την αρχή για να δούμε πως
άρχισε ένας διάλογος με πολλά στοιχεία......

Περίεργες δολοφονίες υπάρχουν αλλά....
<<Πενήντα άνθρωποι έχουν δολοφονηθεί στην Ελλάδα μόνο την τελευταία
δεκαετία:
από ''τυχαίες εκπυρσοκροτήσεις'', ''αδιευκρίνιστες συνθήκες'',
''παθολογικά αίτια'', ''ανεξήγητες αυτοκτονίες'', τη ''δίκαια οργή
νοικοκυραίων>> αλλά θα πρόσθετα και διαμελισμούς κάτι που έχουμε "δεί"
αρκετές φορές στις εφημερίδες και οι περισσότερες έχουν διαλευκανθεί..
Δεν νομίζω πως πρεπει να επεκταθούμε σε λεπτομέρειες....

Πάντως θα αναφέρω και πάλι....
ΚΑΝΕΝΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΣΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 20 ΧΡΟΝΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΝΑΦΕΡΘΕΙ ΣΕ
ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΠΑΡΑΞΕΝΕΣ ΔΟΛΟΦΟΝΙΕΣ.....

Με την έννοια της αφαίμαξης....

Ευχαριστώ.

Legion 21-02-11 15:47

Φίλε AVATARGR συμφωνώ απόλυτα ότι πρέπει να γίνει εποικοδομητική συζήτηση για τα ψυχικά vampire!!!!Δεν διαφώνησα σε αυτό, εξάλλου γι αυτό έκανα εγγραφη στο forum!
Δεν νομίζω όμως ότι γίνεται κάποιου είδους εποικοδομητικής συζήτησης εδώ, και το topic έχει πάρει άλλη μορφή από αυτή που ξεκίνησε!
Όταν η ΚΑΘΗΡΑ και η κάθε ΚΑΘΗΡΑ, δεν τα έχω μαζί της, δεν την γνωρίζω, αρχίζει και γραφει ολόκληρα μανιφέστα, με πομπώδεις απόλυτες τοποθετήσεις, είναι λογικό να δημιουργώνται ερωτηματικά από τους αναγνώστες, "αντιδράσεις" κλπ.
Όταν ο άλλος είναι απόλυτος σε αυτά που λέει, ότι γνωρίζει την μονη αλήθεια και ότι όλα είναι έτσι όπως τα λέει, χωρίς διάθεση διαλογου η παράθεσης ουσιαστικών επιχειρημάτων, ε τότε καλύτερα να τα γράψει στις προσωπικές εμπειρίες.
Εδώ το topic είναι για ψυχικά vampire νομίζω όχι ο λιακόπουλος συναντάει τον σατανισμό μέσο του hollywood!

και ναι μπορεί να βγαίνω έξω από τα ρούχα μου να γίνομαι είρωνας και να "προκαλώ" την ΚΑΘΗΡΑ, γιατί βλέπω ξεκάθαρα ότι έχει μπερδέψει πολλά πράγματα δημιουργώντας την δικη της μυθολογία για πράγματα που έχει σχεδόν μηδενική γνώση χωρίς να έχει την διάθεση διαλογου...απλά γραφει αυτά που θέλει!
Δεν το λέω για την προσβάλω, δεν με ενδιαφέρει καν αυτό, ούτε έχω τέτοια πρόθεση, αλλα θα μου επιτρέψει να έχω άποψη πάνω στο θέμα όχι επειδή διάβασα 5 σειρές στο net, η επειδή άκουσα από κάποιον κάτι που είπε!

Τέλος πάντων, δεν ήρθα για να κάνω άνω κάτω το forum, δεν πρόκειται να κάνω άλλο post στο συγκεκριμένο topic ως ότου μπούν βάσεις για εποικοδομητικό διάλογο και ανταλλαγή απόψεων!

Φιλικά!

21-02-11 16:25

Φίλοι μου και πάλι εδώ...

Φίλε Legion δεν διαφωνώ για αυτό και προέτρεψα τους φίλους αναγνώστες
να διαβάσουν απο την αρχή το θέμα....

Εξ' άλλου για αυτό και ζήτησα πληροφορίες απο 2 άτομα και ήδη έχω
καταθέσει στοιχεία απο τον έναν ώστε να ξεκαθαρίσει το θέμα.....

Ευχαριστώ.

ΚΑΘΗΡΑ 23-02-11 11:50

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από ΗΛΕΚΤΡΑ (Μήνυμα 86022)
Πώς γινεται λοιπον η αφαιμαξη ψυχικης ενεργειας απο αποσταση με τεχνολογια συριγγας;
Απο ποτε συμβαινει κατι τετοιο;
Ειναι φαινομενο των μεγαλων αστικων κεντρων ας πουμε;
Ποια μεσα χρησιμοποιουνται; Ανεφερες κατι για συναυλιες. Ισχυει γενικοτερα και για μερη που υπαρχει μεγαλος συνωστισμος για οποιουσδηποτε λογους, πχ μια μεγαλη σειρα ανθρωπων στο ταμειο μιας τραπεζας;


σχολιο 16

εισαγωγικο ,,,μια συνοπτικη καθολικη και θεμελιακη θεωρηση του Ζητηματος των <Ψυχικων Βαμπιρ>


..........καταρχην να επισημανουμε και να ορισουμε με αυστηρο τροπο δυο βασικες και αφʼυψηλου στρατηγικες καταχρησης της ζωτικης ενεργειας μας που συμβαινουν στον κοσμο μας ...απο αρχαιοτατων χρονων όταν ο ανθρωπος ακομη ζουσε σε νεολιθικους οικισμους ...
...η μια από αυτες ειναι η <παγιδευση> της βιονεργειας των διακριτων πλασματων αλλα και των διαχυτων πεδιων και ο αποκλεισμος τους από τις εσωτερικες διαστασεις
...και η άλλη ειναι η <αφαιμαξη> και η <αποστραγγιση> της παγιδευμενης βιονεργειας των διακριτων πλαματων και των διαχυτων πεδιων

...με τον ορο .<παγιδευση> εννουμε την δημιουργια <τεχνητων φραγματων > μεσω τεχνητων ηλεκτρομαγνητικων πεδιων ώστε τα ζωντανα πλασματα να χασουν την επαφη τους με τις εσωτερικες πηγες της ενεργειακης τους ανατροφοδοτησης...

...με το ορο <αφαιμαξη> εννοουμε την εφαρμογη πρακτικων τελετουργικων –διαλογιστικων αλλα και τεχνολογικων μεσω των οποιων επιχειρειται η απεριοριστη ανεξελεγκτη και ασυδωτη αντλησηβιοενεργειας από αυτην που είναι παγιδευμενη στην αιθεροφυσικη διασταση ....

.....ΣΤΟ ΕΥΛΟΓΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ..... <<ΜΑ ΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΑΠΟ ΤΟΣΟ ΠΑΛΙΑ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΜΑΣ ΜΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΛΕΠΤΕΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΕΣ ΔΙΕΡΓΑΣΙΕΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΚΑΤΕΧΟΥΝ ΤΕΤΟΙΑ ΥΨΗΛΗ ΓΝΩΣΗ???>> ......

ΑΠΑΝΤΑΜΕ ...

<<ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΟΤΗΤΕΣ- ΕΛΛΟΓΑ ΠΛΑΣΜΑΤΑ ΤΩΝ ΕΞΩΤΑΤΩΝ ΓΑΛΑΞΙΑΚΩΝ ΠΕΔΙΩΝ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΑΛΛΟΥΣ ΠΡΟΗΓΜΕΝΟΥΣ ΚΟΣΜΟΥΣ ΤΟΥ ΓΑΛΑΞΙΑΚΟΥ ΜΑΣ ΒΟΡΡΑ ( ΕΚΠΤΩΤΟΙ-ΑΠΟΣΤΑΤΕΣ ΔΙΚΑΙΟΥΧΟΙ, ΦΥΓΑΔΕΣ Η ΚΑΤΑΖΗΤΟΥΜΕΝΟΙ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΟΣΜΟΥΣ ),,,,ΠΟΥ ΔΙΑΧΕΙΡΙΖΟΝΤΑΙ ΤΗΝ ΑΙΘΕΡΟΦΥΣΙΚΗ ΔΙΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΤΗΣ ΒΙΟΕΝΕΡΓΕΙΑ ..................

...ΠΟΛΛΟΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΔΙΑΘΕΤΟΥΝ ΑΡΧΑΙΟΤΑΤΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΦΘΑΡΜΕΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΚΟΤΟΣ ΕΝΣΑΡΚΑ ΣΚΑΡΙΦΗΜΑΤΑ -ΣΩΜΑΤΑ...

.....ΑΥΤΟΙ ΛΟΙΠΟΝ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΕΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΜΑΣ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΠΑΛΙΑ ,, ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ ΕΓΓΕΝΗ ΚΑΙ ΝΟΜΙΜΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΣΕ ΜΙΑ , ΔΕΙΝΗ ,ΤΡΑΓΙΚΗ , ΑΠΑΙΣΧΥΝΤΗ ΒΙΟΕΝΕΡΓΕΙΑΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ,,,ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΧΑΣΕΙ ΛΟΓΩ ΕΚΛΥΤΗΣ ΚΑΙ ΑΝΟΜΗΣ ΖΩΗΣ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΗΣ ΑΝΑΤΡΟΦΟΔΟΤΗΣΗΣ ΤΟΥΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΣΩΨΥΧΕΣ ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ ................ΚΟΙΝΩΣ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟΚΟΠΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΗ ΕΣΩΨΥΧΗ ΦΥΤΡΑ ΤΟΥΣ...

.......... ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΣΕ ΔΙΑΡΚΗ ΚΑΘΟΔΟ, ή ΕΚΠΤΩΣΗ ΤΩΝ ΘΕΙΚΩΝ ΤΟΥΣ ΔΥΝΑΜΕΩΝ ΚΑΙ ΕΠΟΜΕΝΩΣ Ο ΜΟΝΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΔΙΑΤΗΡΗΣΗΣ ΤΩΝ ΑΡΧΑΙΟΤΑΤΩΝ ΚΑΙ ΞΕΠΕΣΜΕΝΩΝ ΤΟΥΣ ΥΠΑΡΞΕΩΝ ΕΙΝΑΙ Η ΑΦΑΙΜΑΞΗ ΤΩΝ ΖΩΝΤΑΝΩΝ ΠΛΗΘΥΣΜΩΝ ΤΩΝ ΚΟΣΜΩΝ ΣΑΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΜΑΣ....>>



.........θα μου πειτε ,, μα αυτές οι δυο στρατηγικες που εφαρμοζονται δηλαδη από την μια η <παγιδευση> και από την άλλη η <αφαιμαξη> ειναι εντελως αντιφατικες,,,,,,,, η μια δηλαδη αντιτιθεται στην άλλη ,,,,,,γιατι πως ειναι δυνατον καποιος που χρειαζεται ασυδωτα <<αιμα>> ζωης δηλαδη βιοενεργεια να μπλοκαρει την βιονεργεια και ναμην την αφηνει να τροφοδοτηθει από τις εσωτερικες διαστασεις

...ΚΑΙ ΟΜΩΣ Η ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΤΩΝ ΑΡΧΑΙΟΤΑΤΩΝ ΑΥΤΩΝ ΞΕΠΕΣΜΕΝΩΝ ΠΛΑΣΜΑΤΩΝ ΕΙΝΑΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΗ ΤΟΥ ΠΛΗΘΟΥΣ ΤΩΝ ΑΝΤΙΦΑΤΙΚΩΝ ΣΤΡΑΤΗΓΙΚΩΝ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝΤΑΙ ΠΟΥ ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΤΑΜΑΡΤΥΡΟΥΝ ΤΙ ΛΟΓΗΣ ΕΙΝΑΙ Η ΕΓΚΕΦΑΛΟΙ ΤΗΣ .............
.............. ΠΛΑΣΜΑΤΑ ΝΟΗΤΙΚΑ ΞΕΠΕΣΜΕΝΑ ,ΠΑΡΑΛΟΓΙΣΜΕΝΑ ,ΑΔΙΑΦΟΡΑ ΗΘΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΠΟΥ ΠΡΟΚΑΛΟΥΝ ,,, ΠΟΥ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΚΥΒΕΡΝΑΕΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΟΡΙΣΤΙΚΗΣ ΚΑΤΑΔΙΚΗΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΤΡΑΓΙΚΗΣ ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΤΟΥΣ ΣΤΑ ΠΕΡΑΤΑ ΤΟΥ ΓΑΛΑΞΙΑ....

........ειναι πολύ λογικο τετοιοι ξεπεσμενοι ,τρομαγμενοι και εξαρτημενοι <<Κυριοι>> ,να κανουν τραγικα διαχειριστικα λαθη ...μιας και δυνατοτητα να παρουν τις σωστες αποφασεις δεν εχουν ακομη και για εκεινα που αποτελουν τα καθαρα δικα τους πραγματικα οφελη ...
....οταν κανεις παρανομει και παραβιαζει Νομους Ζωης ολες οι κινησεις του ειναι χαμενες μεσα σε ενα φαυλο κυκλο αντιφατικων και αλληλοσυγκρουομενων αποφασεων και κινησεων..

...η στρατηγικη της <παγιδευσης> της ενεργειας εξυπηρετει την αποκοπη των ζωντανων πλασματων από την Αρχεγονη Φυτρα τους ωστε να εμποδιστει η περαιτερω ενεργειακη εξελιξη τους ,,,κυριως των ανθρωπινων πληθυσμων ,,των οποιων η αφυπνιση θα προκαλουσε σοβαρο προβλημα και εμπλοκη στις ασυδωσιες που διαπρατουν οι Αρχαιοι αυτοι Κυριοι μεσα στο κοσμο μας ...και θα εθετε σοβαρα το Ζητημα της Εκδιωξης των Παρασιτικων αυτων Υπαρξεων από τον κοσμο μας ...

...ετσι λοιπον η <παγιδευση> εντασσεται μεσα στην λογικη της εξελικτικης ανασχεσης και αν ειναι δυνατον της εξελικτικης αναστροφης ..

,,,,,,,,από την άλλη η <αφαιμαξη> της παγιδευμενης ενεργειας που με δυσκολια πλεον ανατροφοδοτειται από τις εσωτερικες πηγες της ,,,εχει δημιουργησει μυρια προβληματα στους πληθυσμους των ζωντανων πλασματων με πρωτο και κυριο τον ανθρωπινο πληθυσμο αλλα και μυρια οικολογικα προβληματα μιας και βασικη πηγη της παθογενειας του οικου μας ειναι ακριβως οι δυο αυτές στρατηγικες της <παγιδευσης> και της <αφαιμαξης> της βιοενεργειας του κοσμου μας ..................

http://4.bp.blogspot.com/_YL7-S8dPhk...0/DSCN2794.JPG

(ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ ....>>>>>>)

Trithemius 23-02-11 13:06

Καθήρα αυτά που γράφεις προέρχονται από κάποια πηγή πληροφόρησης ή είναι δικές σου κατανοήσεις;

ΚΑΘΗΡΑ 23-02-11 13:20

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Trithemius (Μήνυμα 86072)
Καθήρα αυτά που γράφεις προέρχονται από κάποια πηγή πληροφόρησης ή είναι δικές σου κατανοήσεις;


σχολιο 17

.......οι αφορμες της γνωσης μας ειναι παντα καποια εξωτερικα διαβασματα μας αλλα οι αιτιες οι βαθιες της γνωσης ειναι παντα οσα διαδραματιζονται στο κοινο μας Βιωματικο Αρχειο...

ΑΥΤΑ ΛΟΙΠΟΝ ΠΟΥ ΚΑΤΑΘΕΤΩ ΤΡΙΘΕΜΙΕ ,,ΕΙΝΑΙ ΑΤΟΜΙΚΕΣ ΣΥΛΛΗΨΕΙΣ ΟΛΩΝ ΟΣΩΝ ΠΡΟΣΦΕΡΟΝΤΑΙ ΩΣ "ΔΕΔΟΜΕΝΑ" ΑΠΟ ΤΟ ΚΟΙΝΟ ΒΙΩΜΑΤΙΚΟ ΜΑΣ ΑΡΧΕΙΟ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΠΟΥ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ ΚΑΤΕΒΑΣΕ ΚΑΙ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗΚΕ ΕΚΕΙΝΟ ΠΟΥ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΚΟΙΝΟ ΜΑΣ ΚΛΗΡΟΔΟΤΗΜΑ ...

...θεωρησε τα ετσι ....και ζηταμε απο ...την διαχειριση να δειξει μια ανοχη κι υπομονη σε οσα καταθετουμε ..ωστε να ολοκληρωσουμε την Καταθεση Καταγγελια μας και σε αυτο και στα αλλα θεματα που ανοιξαμε ...καθως ολα αυτα τα θεματα συναδουν και συμπληρωνουν το ενα το αλλο .........

... αφηστε με να ολοκληρωσω το σχολιο 16 ..και συζηταμε επι της ουσια κι αλλων επιμερους θεματων που θιξανε τα μελη ...τα σχολια αυτα ειναι απαραιτητα προκειμενου να περιγραψουμε την τεχνολογια της αφαιμαξης και τις διαφορες πρακτικες της σε διαφορα πεδια της κοινωνικης ζωης μας ......

ΝΑΣΟΣ ΔΔΔ 23-02-11 13:55

Χαιρετω σας Φιλοι,
Αγαπητη ΚΑΘΗΡΑ αυτα που καταθετεις προφανως ειναι αποψεις, και γνωμες μεσα απο προσωπικη μελετη.
Κατα την γνωμη μου δεν ειναι γνωση, εξαλου μια γνωση οσο αποκρυφη ειναι τοσο δυσκολο ειναι να λεχθει-για πολλους και διαφορους λογους-και αλλο τοσο δυσκολο να κατανοηθει.
Και στο τελος δεν νομιζω οτι εχει να βοηθηθει ο αναγνωστης. Ειλικρινα πες μου σε τι θα βοηθηθει ο καθενας....
Ερρωσθε...Φιλοι...

ΚΑΘΗΡΑ 24-02-11 09:03

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από nasosddd (Μήνυμα 86074)
Χαιρετω σας Φιλοι,
Αγαπητη ΚΑΘΗΡΑ αυτα που καταθετεις προφανως ειναι αποψεις, και γνωμες μεσα απο προσωπικη μελετη.
Κατα την γνωμη μου δεν ειναι γνωση, εξαλου μια γνωση οσο αποκρυφη ειναι τοσο δυσκολο ειναι να λεχθει-για πολλους και διαφορους λογους-και αλλο τοσο δυσκολο να κατανοηθει.
Και στο τελος δεν νομιζω οτι εχει να βοηθηθει ο αναγνωστης. Ειλικρινα πες μου σε τι θα βοηθηθει ο καθενας....
Ερρωσθε...Φιλοι...


σχολιο 18

.........ναι νασο αυτα που καταθετουμε ειναι γνωμες και αποψεις -θεωρησεις που αφορουν καυτα ζητηματα της κοσμοιστορικης και ανθρωπινης μας εξελιξης ..ειναι γνωμες που απορρεουν οπως ηδη εξηγησα στον Τριθεμιο απο ενα προσωπικο τροπο επιγνωσης και κατανοησης των τεκταινομενων στο κοσμο μας ........δηλ. δεν αντλουνται αμεσα απο καποια χειροπιαστα εξωτερικα διαβασματα ...αν και οι αφορμες τους βρισκονται παντα σε καποια ανγνωσματα εξωτερικα ...

.......οσο για το διλημμα που θετεις <<τι θα μας βοηθησει μια τετοια γνωση ,,εννοωντας,,, αφου δεν μπορουμε να κανουμε τιποτε για κατι καλυτερα να μην ξερουμε >>..... αλιμονο νασο μου να αυτα που θεωρει κανεις οτι πρεπει να γνωριζει εινα μονο αυτα για τα οποια μπορει αμεσα να κανει κατι .....

...τοτε δεν θα πρεπε να διαβαζει ιστορια , δεν θα πρεπε να ενημερωνεται για τιποτε εξον απο αυτα που αμεσα ενδιαφερουντην καθημερινοτητα του...δηλαδη ετσι οπως το θετεις θα επρεπε να μενουμε στο σκοταδι για οσα πραγματα συμβαινουν αλλα δεν μπορουμε να κανουμε κατι ...

ΚΑΙ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ Η ΑΛΗΘΗΣ ΓΝΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑΞΙΑ ΔΗΛΑΔΗ Η ΑΞΙΑ ΤΗΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΤΗΣ ΤΗΝ ΑΜΕΣΗ Η ΕΜΜΕΣΗ .. Η ΓΝΩΣΗ Η ΑΛΗΘΗΣ ΕΙΝΑΙ ΕΡΓΑΛΕΙΟ ΤΗΣ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΗΣ ΜΑΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΚΑΙ ΑΝΕΛΙΞΗΣ ΚΑΙ ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΕΧΕΙ ΑΞΙΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΜΕΣΩ ΑΥΤΗΣ ΤΡΟΠΟΠΟΙΟΥΝΤΑΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΔΡΑΣΕΙΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΟΙ ΣΧΕΣΕΙΣ ΜΑΣ ΜΕ ΤΟ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ, Η ΣΧΕΣΗ ΜΑΣ ΜΕ ΤΟ ΑΜΕΣΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΜΑΣ ΤΟ ΚΟΝΤΙΝΟ ,,,ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΜΜΕΣΟ ΚΑΙ ΜΑΚΡΥΝΟ...

...αυτα βεβαια για την αληθη γνωση .. θα μου πεις και πως ξερεις οτι αυτα που κατανοησες ειναι αληθειες ...ΕΓΩ ΕΧΩ ΤΗΝ ΒΕΒΑΙΟΤΗΤΑ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΑΜΕΣΟΤΗΤΑΣ ΤΩΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΩΝ ΕΜΠΕΡΙΩΝ ΜΟΥ,, ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΛΛΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΓΝΩΜΕΣ .. ΑΥΤΟΙ ΟΜΩΣ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΤΑ ΘΕΩΡΗΣΟΥΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΟΧΙ <ΒΕΒΑΙΕΣ> ΑΛΗΘΕΙΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΑΛΛΑ <ΠΙΘΑΝΕΣ> ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ...

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΛΟΓΙΚΟ ΣΦΑΛΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΘΕΩΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΨΕΜΑ ΕΚΕΙΝΟ ΓΙΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΒΕΒΑΙΟΣ.. ΤΟ ΟΡΘΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΘΕΩΡΟΥΜΕ ΠΙΘΑΝΕΣ ΑΛΗΘΕΙΕΣ ΕΚΕΙΝΑ ΓΙΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΕΧΟΥΜΕ ΒΕΒΑΙΟΤΗΤΑ ...

.......ετσι δεν ειναι θανασα μου ???

ΚΑΘΗΡΑ 24-02-11 09:11

σχολιο 19

..........βλεπουμε λοιπον πως το θεμα των Ψυχικων Βαμπιρ μπορει να προεκταθει και να παρει τις κοσμοιστορικες αυτές διαστασεις που βεβαια του αξιζουν ,,,μιας και αποτελει τον κατεξην διαταρκτικο παραγοντα μεσα στο κοσμο μας ..απο εκει και περα επαγονται διαφοροι συνειρμοι που εχουν εχουν σχεση με την καθολικη κριση του πολιτισμου μας ...


Ο ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΜΑΣ ΑΥΤΟΣ ΤΗΣ ΑΝΙΣΟΚΑΤΑΝΟΜΗΣ ΤΟΥ ΠΛΟΥΤΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΚΑΤΑΣΠΑΤΑΛΗΣΗΣ ΤΩΝ ΠΟΡΩΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΝΟΗΜΑ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΑΛΛΑ <<ΥΨΗΛΩΝ>> ΚΥΡΙΩΝ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΕΡΘΕΙ ΑΠΟ ΑΛΛΟΥΣ ΚΟΣΜΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΘΕΙ ΚΑΙ ΑΠΛΩΘΕΙ ΣΑΝ ΤΑ ΜΟΛΥΣΜΑΤΙΚΑ ΠΑΡΑΣΙΤΑ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΒΡΩΣΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΙΣ ΜΙΕΡΕΣ ΚΑΙ ΜΟΛΥΣΜΑΤΙΚΕΣ <<ΑΞΙΕΣ>>ΤΟΥΣ ΤΙΣ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ...

...ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΟΙΚΟΔΟΜΗΣΟΥΝ ΕΝΑ ΣΥΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΣΤΟ ΠΙΑΤΟ ΑΠΛΩΧΕΡΑ ΚΑΙ AΔΙΑΜΑΡΤΥΡΗΤΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΓΚΗ,,, ΔΗΛΑΔΗ ΑΦΘΟΝΟ ΚΑΙ ΑΣΥΔΩΤΑ ΑΝΤΛΗΜΕΝΟ <<ΑΙΜΑ>> ΖΩΗΣ, Η ΑΛΛΙΩΣ ΒΙΟΕΝΕΡΓΕΙΑ ...

...Ο ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΜΑΣ ΑΥΤΟΣ ΤΟΥ ΚΑΠΙΤΑΛΙΣΜΟΥ , Ο ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟΥ ,ΤΟΥ ΗΛΕΚΤΡΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΨΗΦΙΑΚΗΣ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗΣ ........ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΤΥΧΕΣ ΤΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΙΣΤΗΜΗ ,ΤΗΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΤΗΝ ΠΟΛΙTIΚΗ ΩΣ ΤΟ ΣΤΑΡ ΣΥΣΤΕΜ ,ΤΙΣ ΔΙΑΤΡΟΦΙΚΕΣ ΚΑΙ ΨΥΧΑΓΩΓΙΚΕΣ ΜΑΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΕΞ ΟΛΟΚΛΗΡΟΥ ΕΠΙΝΟΗΜΑ ΤΩΝ ΞΕΝΩΝ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΥΘΕΝΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΩΝ ΕΚΠΤΩΤΩΝ ΚΑΙ ΑΠΟΣΤΑΣΤΩΝ ΔΙΚΑΙΟΥΧΩΝ ΠOY ΑΛΛΟΤΡΙΩΘΗΚΑΝ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΙΔΕΕΣ ...

... ΔΗΛΑΔΗ ΠΛΑΣΜΑΤΩΝ ΕΛΛΟΓΩΝ ΠΟΥ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΥΣΤΗΡΟ ΟΡΙΣΜΟ ΠΟΥ ΔΩΣΑΜΕ ΕΙΝΑΙ <<<ΨΥΧΙΚΑ ΒΑΜΠΙΡ>>> ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΜΑΣ ΔΙΕΣΤΡΑΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΠΑΡΑΛΟΓΙΣΜΕΝΟΙ ΕΓΚΕΦΑΛΟΙ .. ΑΔΙΑΦΟΡΟΙ ΗΘΙΚΑ ΚΑΙ ΑΜΕΤΑΝΟΗΤΟΙ,,, ΠΟΥ ΜΕ ΘΡΑΣΥΤΑΤΟ ΤΡΟΠΟ ΑΠΟΣΠΟΥΝ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΔΙΚΤΥΑ ΤΩΝ ΚΑΤΕΣΤΗΜΕΝΩΝ ΜΕΓΑΛΩΝ ΑΠΟΚΡΥΦΙΣΤΙΚΩΝ ΤΟΥΣ ΟΡΓΑΝΩΣΕΩΝ ΛΑΤΡΕΙΑ ΚΑΙ ΑΦΟΣΙΩΣΗ ,,, ΤΥΦΛΗ ΚΑΙ ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΗ ΥΠΟΤΑΓΗ ,,, ΚΡΑΤΩΝΤΑΣ ΑΙΧΜΑΛΩΤΗ ΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΜΑΣ...........



.........αυτά για μια συνοπτικη και καθολικη θεμελιακη θεωρηση του ζητηματος των Ψυχικων Βαμπιρ,,, η μονη πιστευουμε που επαξια αγγιζει το λεπτο και Υψηλο αυτό Θεμα ...
...αν εμπεδωσουμε σε αυτά τοτε όλα τα επιμερους ζητηματα των πρακτικων που ακολουθουνται αλλα και των συνομωσιολογικων σχεδιων των δρομολογουμενων εδώ στην βαση της Πυραμιδας θα διαλευκανθουν με απιστευτη ευκολια .....

........ με βαση αυτή την αναπτυξη θα προχωρησουμε στα περεταιρω ...στα
<<περι ταξινομησεων>> και στα <<περι τεχνολογιας της αφαιμαξης>>

..........και οποιοι αντεχετε παρακολουθειστε την αναλυση μας ...... σε συνδυασμο με τα τρεχοντα ηδη θεματα μας ....

<Τεχνητα πεδια και ψυχικη δυσλειτουργια >http://www.metafysiko.gr/forum/showt...5641#post85641
<Ηλεκτρομαγνητικα πεδια μια ανγνωστη δυναμη >http://www.metafysiko.gr/forum/showt...5301#post85301
<Οι Δυο Πυραμιδες Εξουσιας και οι Δυο Ναοι >http://www.metafysiko.gr/forum/showt...5857#post85857
< Δικαιοσυνη>http://www.metafysiko.gr/forum/showt...?t=3192&page=5


ΑΝ ΤΩΡΑ Η ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΘΕΩΡΗΣΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΟΙΧΤΕΙ ΜΕ ΑΛΛΟ ΤΙΤΛΟ Η ΝΑ ΕΝΤΑΧΘΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΑΠΟ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ Η ΑΛΛΩΝ ΣΥΜΦΟΡΟΥΜΙΣΤΩΝ ,,,,,ΑΣ ΔΙΑΛΕΞΕΙ ΑΥΤΗ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΘΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΟΥΜΕ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ....

ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΖΗΤΑΜΕ ΣΤΟΥΣ ΠΑΡΑΠΑΙΔΕΣ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΝΙΩΘΟΥΝ ΝΑ ΚΑΨΑΛΙΖΕΤΑΙ ΤΟ ΤΡΑΓΙΣΙΟ ΤΟΥΣ ΓΕΝΝΑΚΙ .. ΚΑΘΩΣ ΘΙΓΟΥΜΕ ΤΑ <<ΑΙΜΟΣΤΑΓΗ>>ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ ΤΩΝ <<ΚΥΡΙΩΝ>> ΤΟΥΣ ....ΤΑ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΤΟΥΣ ΣΤΗ ΑΝΩΤΑΤΗ <<ΔΙΟΙΚΗΣΗ>> ..............ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ !!!


http://www.eu4journalists.eu/images/...rs/justice.jpg

........ΕΥΠΕΙΘΩΣ ΑΝΑΦΕΡΩ ...........ΟΤΙ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ...............

ΝΑΣΟΣ ΔΔΔ 24-02-11 11:09

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΘΗΡΑ (Μήνυμα 86080)
σχολιο 18

.........ναι νασο αυτα που καταθετουμε ειναι γνωμες και αποψεις -θεωρησεις που αφορουν καυτα ζητηματα της κοσμοιστορικης και ανθρωπινης μας εξελιξης ..ειναι γνωμες που απορρεουν οπως ηδη εξηγησα στον Τριθεμιο απο ενα προσωπικο τροπο επιγνωσης και κατανοησης των τεκταινομενων στο κοσμο μας ........δηλ. δεν αντλουνται αμεσα απο καποια χειροπιαστα εξωτερικα διαβασματα ...αν και οι αφορμες τους βρισκονται παντα σε καποια ανγνωσματα εξωτερικα ...

.......οσο για το διλημμα που θετεις <<τι θα μας βοηθησει μια τετοια γνωση ,,εννοωντας,,, αφου δεν μπορουμε να κανουμε τιποτε για κατι καλυτερα να μην ξερουμε >>..... αλιμονο νασο μου να αυτα που θεωρει κανεις οτι πρεπει να γνωριζει εινα μονο αυτα για τα οποια μπορει αμεσα να κανει κατι .....

...τοτε δεν θα πρεπε να διαβαζει ιστορια , δεν θα πρεπε να ενημερωνεται για τιποτε εξον απο αυτα που αμεσα ενδιαφερουντην καθημερινοτητα του...δηλαδη ετσι οπως το θετεις θα επρεπε να μενουμε στο σκοταδι για οσα πραγματα συμβαινουν αλλα δεν μπορουμε να κανουμε κατι ...

ΚΑΙ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ Η ΑΛΗΘΗΣ ΓΝΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑΞΙΑ ΔΗΛΑΔΗ Η ΑΞΙΑ ΤΗΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΤΗΣ ΤΗΝ ΑΜΕΣΗ Η ΕΜΜΕΣΗ .. Η ΓΝΩΣΗ Η ΑΛΗΘΗΣ ΕΙΝΑΙ ΕΡΓΑΛΕΙΟ ΤΗΣ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΗΣ ΜΑΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΚΑΙ ΑΝΕΛΙΞΗΣ ΚΑΙ ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΕΧΕΙ ΑΞΙΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΜΕΣΩ ΑΥΤΗΣ ΤΡΟΠΟΠΟΙΟΥΝΤΑΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΔΡΑΣΕΙΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΟΙ ΣΧΕΣΕΙΣ ΜΑΣ ΜΕ ΤΟ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ, Η ΣΧΕΣΗ ΜΑΣ ΜΕ ΤΟ ΑΜΕΣΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΜΑΣ ΤΟ ΚΟΝΤΙΝΟ ,,,ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΜΜΕΣΟ ΚΑΙ ΜΑΚΡΥΝΟ...

...αυτα βεβαια για την αληθη γνωση .. θα μου πεις και πως ξερεις οτι αυτα που κατανοησες ειναι αληθειες ...ΕΓΩ ΕΧΩ ΤΗΝ ΒΕΒΑΙΟΤΗΤΑ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΑΜΕΣΟΤΗΤΑΣ ΤΩΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΩΝ ΕΜΠΕΡΙΩΝ ΜΟΥ,, ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΛΛΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΓΝΩΜΕΣ .. ΑΥΤΟΙ ΟΜΩΣ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΤΑ ΘΕΩΡΗΣΟΥΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΟΧΙ <ΒΕΒΑΙΕΣ> ΑΛΗΘΕΙΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΑΛΛΑ <ΠΙΘΑΝΕΣ> ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ...

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΛΟΓΙΚΟ ΣΦΑΛΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΘΕΩΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΨΕΜΑ ΕΚΕΙΝΟ ΓΙΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΒΕΒΑΙΟΣ.. ΤΟ ΟΡΘΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΘΕΩΡΟΥΜΕ ΠΙΘΑΝΕΣ ΑΛΗΘΕΙΕΣ ΕΚΕΙΝΑ ΓΙΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΕΧΟΥΜΕ ΒΕΒΑΙΟΤΗΤΑ ...

.......ετσι δεν ειναι θανασα μου ???

Χαιρετω σας Φιλοι,
Πρωτον, διακρινω δοση ειρωνιας; Ελικρινα δεν εχω σκοπο να σε προσβαλω.
Δευτερον, δεν με πειθεις με τιποτα. Μπορω και εγω να διαβασω χιλιαδες βιβλια και να λεω οτι θελω. Επειδη τα θεματα που πραγματευεσαι ειναι πολυ σοβαρα και χρειζουν ιδιαιτερης μελετης και κατα επεκταση αποψης και θεσης, σε ρωταω, συνιστουν αυτα επιστημη; Αν ναι τεκμηριωσετα με λογικα και αποδειχτικα επιχειρηματα, αν οχι μην εισαι απολυτη.
Ας πουμε οτι συμφωνω με αυτα που λες, μποορω να τα αποδειξω ομως; Αυτο δεν σημαινει οτι λες αερολογιες, αλλα δεν μπορουν να αποδειχτουν αντικειμενικα.
Ακριβως για αυτο λεω οτι δεν βοηθουν τον αναγνωστη, επειδη δεν μπορουν να αποδειχτουν. Σιγουρα η γνωση βοηθα στην προσωπικη βελτιωση και ανελιξη, ομως δεν ειναι παντα ετσι, γνωση χωρις αρετη ειναι πανουργια....
Μην εισαι λοιπον απολυτη σε τιποτα....τα παντα ειναι υπο ερευνα...
Ερρωσθε...Φιλοι...

ΚΑΘΗΡΑ 25-02-11 09:23

σχολιο 20

Προς Legion
Παράθεση:

Με το λίγο μυαλό που διαθέτω αυτό αφορούσε εμενα
Καταστρέφεις πανάρχαια μυστικά και μας εκθέτεις στα ματια των ανθρώπων!
…οοοοπα φιλε ,,, δηλαδη όλα αυτά για τους βρικολαςκες σε θιγουν προσωπικα ??.. ειπες μας <<εκθετεις>> δηλαδη εννεις ότι εκθετω και εσενα οοοπα αποκαλυψεις ???...δεν εχω τιποτε με τους <<αιμορροφιλικους>> ισα ισα πιστευω ότι ειναι αδικημενοι απο την φυση, στιγματισμενοι με μια αρρωστεια και ότι χρηζουν επειγουσας νοσοκομειακης περιθαλψης ...σε επιπεδο βιοενεργειακο παντα ...το προβλημα τους μπορει να λυθει με τροπους ηπιους και φιλικους προς τα αλλα πλασματα ...

...ΑΝΑΡΩΤΗΣΟΥ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΩΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΞΕΡΩ ΤΟΣΕΣ ΛΕΠTΟΜΕΡΕΙΕΣ ΑΝ ΚΑΠΟΥ ΚΑΠΟΤΕ ΙΣΩΣ ΣΕ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΒΙΩΣΕΙ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΤΗΣ ΤΗΝ ΤΡΑΓΙΚΗ ΕΞΑΡΤΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟ <<ΑΙΜΑ>> ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ?????????? ....ποιος αληθεια ξερει για ποιο λογο καποιοι από μας εχουν βαλει σκοπο τους το <<κυνηγι>> των βρικολακων ???.και γιατι με τοσο παθος σαν να προκειται για προσωπικη τους υποθεση μιλανε για το διkαιο και την απονομη του ???
...δεν ειμαι εχθρος .. αλλα φιλος των πλασματων που ειναi στιγματισμενα με αυτή την ψυχικη ασθενεια .........και οι αποκαλυψεις αυτές των μυστικων ειναι προς οφελος ολων και των θυματων αλλα και των θυτων ...παει να πει το στατους εχει αλλαξει και τα φυλαγμενα μυστικα ηρθε η ωρα να τεθουν σε δημοσια θεα και κριτικη για το καλο ολων .......

Παράθεση:

ένα θέμα ανοίγει και προεκτείνεται μέσο της συζήτησης, όχι μέσο ενός μονολόγου. Έχεις αποφύγει να απαντήσεις σε ερωτήματα και δικά μου και άλλων και αφού είσαι έτοιμη να αποκαλύψεις πράγματα όπου θα σώσουν τον κοσμάκη από τους βρυκόλακες και όπως λες δεν σε αφορά το τίμημα, θα πρέπει να καταθέσεις τις εμπειρίες σου όπως επίσης και που τα στηρίζεις όλα αυτά!
....μονολογο????????????? μα κανω τιποε αλλα από να απαντω συστηματικα και αnαλυτικα στις ενστασεις και τις αντιρρησεις σας ... για κοιτα σε πaρακαλω ποσα σχολια εχω καταθεσει πανω σε τεοιες απαντησεις και αναθεωρησε σε παρακαλω .. ΕΙΝΑΙ ΤΡΟΜΕΡΟ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΜΟΥ ΠΡΟΣΑΠΤΕΤΕ ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΟΥ ΚΑΝΕΤΕ ΕΣΕΙΣ ΜΕ ΜΕΝΑ ...ΔΕΝ ΚΑΝΕΤΕ ΔΙΑΛΟΓΟ ΑΛΛΑ ΣΑΝ ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΑΠΟΡΡΙΠΤΙΚΑ ΚΑΙ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΚΑΧΥΠΟΤΑ ΠΑΡΕΜΒΑΝΕΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΨΕΤΕ ΤΗΝ ΡΟΗ ΤΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΥ ΠΟΥ ΚΑΤΑΘΕΤΟΥΜΕ...

Παράθεση:

Εξάλλου στο net είμαστε, υπάρχει ανωνυμία, εκτος αν πιστεύεις ότι θα εντοπιστείς μέσω της dsl από τους αρχαίους άρχοντες του κόσμου τούτου! :P
Ξέρεις ποσο εύκολο είναι να πλάσω μια ιστορία και να αρχίσω να γράφω κατεβατά χωρίς να χρειάζεται να εξηγήσω σε κανέναν τίποτα?

... και ποιος σου ειπε ότι δεν επιθυμω καταβαθως να εντοπιστω από αυτους τους Κυριους ... αααμμμ φιλαρακο μου νομιζεις ότι οσα γραφονται γραφονται μονο για τους θνητους αναγνωστες του φορουμ??? ...
......ΟΟΟΧΙ ΚΑΘΟΛΟΥ !!!!....ΑΠΟΤΕΡΗ ΣΤΟΧΕΥΣΗ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΥΨΗΛΟΙ ΑΝΑΓΝΩΣΤΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΡΟΠΟΥΣ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΟΥΝ ΤΙ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΤΩΝ ΑΠΟΨΕΩΝ ΓΙΑ ΕΚΕΙΝΟΥΣ ,ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ....

Παράθεση:

Ποιο πολύ τρολλαρεις παρα κανεις συζήτηση δυστυχώς!
.. ναι τρολλαρω εκει που εσεις βαζετε εμποδια και ριχνετε τις κοτρωνες της αμφισβητησης σας ..τρολλαρω και τα περνω αψηφιστα ολα αυτά απλα για να μην βγω εκτος προγραμματος ...γιατι εδώ μεσα μπαινω όχι για να χαζεψω αλλα κανοντας ένα ορισμενο εργο διαχυσης καποιων ιδεων ......

Παράθεση:

Θέλεις να πιστέψουμε ότι βρέθηκες ψυχικά σε μια τέτοια τελετή, και οι παρευρισκόμενοι η αυτοί που είναι ποιο ψιλά όπως λες, θα άφηναν "κενά" ώστε να μπορεί ο κάθε τυχαίος να δει το τι συμβαίνει? Εκτος αν πιστεύεις ότι έχεις super wow powers! :P
.......ικανοτητες μεταφυσικες ιδιαιτερες δεν εχω αλλα δεν ειμαι και τυχαια ..γιατι οποιος αναλαμβανει με στρατιωτικη σχεδον πειθαρχια την διαδοση τετοιων ιδεων τυχαιος δεν ειναι ουτε βεβαια αυθορμητα κινουμενος βρισκεται σιγουρα σε καθοδηγηση ........

Παράθεση:

Εδώ θα είμαι και θα κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου μέχρι να αρχίσεις να κανεις πραγματική συζήτηση, μπορείς βεβαια να με κανεις ignore!
.......τον δικηγορο του διαβολου δεν ειναι κακο να κανει καποιος αρκει ο διαβολος που υπηρετει να εχει το δικαιο της ζωης με το μερος του ...
... γιατι αν οχι τοτε και τον διαβολο και τον δικηγορο του θα τους παρει το ρεμα της ζωης και θα τους αποθεσει μεσα στο στομα του ΦΙΔΙΟΥ ΤΟΥ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥ ΠΟΝΟΥ........που στις μερες μας εχει εγερθει και οποιος δεν το <υπηρετει > αλλα το ανταγωνιζεται η το αγνοει και το παραγκωνιζει,,,, μαυρες μερες τον περιμενουν ....

Παράθεση:

Επιμένω πως πρέπει να μεταφερθεί στις προσωπικές εμπειρίες, η να σβηστούν όλα μας τα post, να μείνουν τα καλά post και να ξεκινήσει μια ουσιαστική συζήτηση πάνω στο θέμα.
.. ειναι οι προτασεις σου υπερ του ελευθερου διαλογου αυτές????.......... σιγουρα ... ετσι δεν ειναι δημοκρατη μου ????...χχχμμμ!!!

(oι ανασχολιασμοι πανω στα σχολια του Legion συνεχιζονται ...>>>)

Legion 25-02-11 11:53

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΘΗΡΑ (Μήνυμα 86091)
σχολιο 20

Προς Legion


…οοοοπα φιλε ,,, δηλαδη όλα αυτά για τους βρικολαςκες σε θιγουν προσωπικα ??.. ειπες μας <<εκθετεις>> δηλαδη εννεις ότι εκθετω και εσενα οοοπα αποκαλυψεις ???

ΚΑΘΗΡΑ μου προφανώς αυτό το είπα ειρωνικά!
Σε διαβεβαιώ όμως ότι δεν έχεις αποκαλύψει τίποτα που θα σώσει τον κόσμο, όπως επίσης δεν έχεις αποκαλύψει απόλυτος κανένα βρικολακίσιο μυστικό! :P
Και να έχεις στο νου σου κάτι, μερικές φορες τα πράγματα είναι πολύ πιο απλά, απλά εσείς οι άνθρωποι ( :P) διαονίζετε μυθoλoγίες!
Ξέρω ξέρω, με έχουν βάλει να αποπροσανατολίσω τον κόσμο σε σχέση με αυτά που λες…άν το πιστεύεις και αυτό τι να πω….
Δυστυχώς θα σε απογοητεύσω, διότι δεν πάσχω από κάποιου είδους εξάρτησης από το <<αίμα>> των άλλων, ούτε είμαι στιγματισμένος από κάποια αρρώστια, μάλλον αυτό δεν με κάνει κινηματογραφικό βρικόλακα :(.
Μην μου μιλάς για δημοκρατικές διαδικασίες, άλλοι έχουν πάρει τα παλούκια και έχουν βγει για κυνήγι βρικολάκων, με σπαθιά, με δικαστικές αποφάσεις κλπ.
εγώ είπα πολύ απλά ότι όλο αυτό που καταθέτεις δεν είναι τίποτα παραπάνω από την προσωπική σου εμπειρία και καλά κανεις, αλλα να την στηρίξεις με επιχειρήματα! αν δεν μπορείς να το κανεις, καλύτερα να πάει στις προσωπικές εμπειρίες, η αν έκριναν οι mods του forum να σβήσουν όλα ΜΑΣ τα comment και να μείνουν αυτά που είναι καλά ώστε να γίνει συζήτηση πάνω στο θέμα των ενεργειακών vampire!
Συγχώρεσε με λοιπόν, που δεν μπορώ να πάρω ως βάση συζήτησης την αστρική σου προβολή, το όνειρο σου, η την αναδρομη σου σε άλλες ζωές!
Και επέτρεψε μου να κάνω κριτική σε αυτά που λες και να τα αμφισβητώ, γιατί έχω ζήσει και ζω πραγματικές καταστάσεις μέσα από ομάδες και ίσος, ίσος να έχω κάποια εμπειρία παραπάνω real και όχι <ονειρική>.
Τέλος πάντων δεν θα κάνουμε κατάθεση βιογραφικών εδώ, όμως μπορώ να σου πω
αν αυτό μετράει, ότι δεν "μπήκα" κάπου έκατσα για χαβαλέ και έφυγα!
Ασχολούμαι πολλά χρονια με θέματα αποκρυφισμού/σατανισμού/βαμπιρισμού πάρτο όπως θέλεις, ονόμασε το όπως θέλεις, βγάλε τα συμπεράσματα σου και κρίνε με!
Όλα αυτά τα χρονια έχω μάθει να αμφισβητώ, να συνεχίζω να "ψάχνω" και πάνω απ όλα να μην είμαι απόλυτος για τίποτα!
Ούτε μπήκα εδώ για να διαδώσω την δικη μου αλήθεια, ούτε να ανοίξω τα ματια κανενός, αυτά με αφήνουν παγερά αδιάφορο, καθένας κάνει τις επιλογές του και φτιάχνει την αλήθεια του!
Φυσικά και ΔΕΝ θίγομαι με αυτά που γραφεις, απλά με κάνουν να χτυπάω το κεφάλι μου στον τοίχο γιατί είσαι μπερδεμένη ΚΑΘΗΡΑ, γνώμη μου, μπορεί να κάνω λάθος!

Επέτρεψε μου να σε ρωτήσω! Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι οι κύριοι που λες, θα ασχοληθούν μαζί σου?Θα σε πληγώσω, τους είσαι αδιάφορη, όπως αδιάφοροι είναι αν υπάρχει αυτό το forum, αδιάφοροι είναι το τι λέω εγώ!

Ελπίζω όλη αυτή την ενέργεια που διαθέτεις ώστε να "ψάχνεις" τα θέματα αυτά, να την διαθέσεις για κάτι πολύ ποιο δημιουργικό!

ΝΑΣΟΣ ΔΔΔ 25-02-11 12:36

Χαιρετω σας Φιλοι,
Αγαπητοι φιλοι ΚΑΘΗΡΑ και Legion δεν νομιζω οτι η αντιπαραθεση σας συμβαλει σε εναν διαλογο τοσο σοβαρο οσο αυτος εδω και με το ιδιαιτερο αυτο θεμα.
Φιλη ΚΑΘΗΡΑ, εχεις δικιο αλλα και λαθος
Φιλε Legion εχεις δικιο αλλα και λαθος
Επειδη κατα τα φαινομενα, και κατα τις ενδειξεις αυτοι που ασχολουνται με αυτα τα θεματα προφανως εχουν κατι το διαφορετικο και ισως και μια ιδιαιτεροτητα καλο θα ηταν να βρειτε και να βρουμε ολοι κοινο σημειο επαφης...
Επι του θεματος, δεν ειναι αναγκη να λειτουργουμε σαν θυτης και θυμα...
Αποψη μου....εντελως φιλικα
Ερρωσθε...Φιλοι...

ΚΑΘΗΡΑ 25-02-11 14:07

σχολιο 21

συνεχεια προς Legion

Παράθεση:

Φίλε AVATARGR συμφωνώ απόλυτα ότι πρέπει να γίνει εποικοδομητική συζήτηση για τα ψυχικά vampire!!!!Δεν διαφώνησα σε αυτό, εξάλλου γι αυτό έκανα εγγραφη στο forum!
Δεν νομίζω όμως ότι γίνεται κάποιου είδους εποικοδομητικής συζήτησης εδώ, και το topic έχει πάρει άλλη μορφή από αυτή που ξεκίνησε!

… εννοεις προφανως εποικοδομητικο να συζηταμε εξ απαλων ονυχων για τετοια θεματα αγγιζοντας τα με τα πουπουλα ελαφροισκιωτων και νεφελοπαρμενων φιλολογικων αποψεων και τιποτε άλλο ...και όχι να βαζουμε νυστερι βαθυ και χειρουργικο σε αυτά τα θεματα .. ....αν αυτό εννοεις λεγοντας <<εποικοδομητικη>> συζητηση τοτε ναι είναι αληθεια δεν μπορω να μιλησω ετσι <<εποικοδομητικα>> σαν και σας ...

Παράθεση:

Όταν η ΚΑΘΗΡΑ και η κάθε ΚΑΘΗΡΑ, δεν τα έχω μαζί της, δεν την γνωρίζω, αρχίζει και γραφει ολόκληρα μανιφέστα, με πομπώδεις απόλυτες τοποθετήσεις, είναι λογικό να δημιουργώνται ερωτηματικά από τους αναγνώστες, "αντιδράσεις" κλπ.
Όταν ο άλλος είναι απόλυτος σε αυτά που λέει, ότι γνωρίζει την μονη αλήθεια και ότι όλα είναι έτσι όπως τα λέει, χωρίς διάθεση διαλογου η παράθεσης ουσιαστικών επιχειρημάτων, ε τότε καλύτερα να τα γράψει στις προσωπικές εμπειρίες.
Εδώ το topic είναι για ψυχικά vampire νομίζω όχι ο λιακόπουλος συναντάει τον σατανισμό μέσο του hollywood!
...ναι όταν καταλαβαινεις καλα το τι παιζεται με αυτά θεματα ...όταν εχεις πεισθει για την ανομια τους και δεν βγαινεις με θορυβωδη και πομπωδη τροπο μανιφεστικο να μιλησεις γιαυτα ,,τοτε εισαι αναξιος των κατανοησεων που σου δωθηκαν ...ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΑΝ ΤΟ ΥΦΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΑΠΟΛΥΤΟ ΠΟΜΠΩΔΕΣ ΚΑΙ ΜΑΝΙΦΕΣΤΙΚΟ ΟΣΟ ΑΞΙΖΕΙ ΣΤΙΣ ΠΕΡΙΣΤΑΣΕΙΣ ΑΥΤΕΣ ...

Παράθεση:

και ναι μπορεί να βγαίνω έξω από τα ρούχα μου να γίνομαι είρωνας και να "προκαλώ" την ΚΑΘΗΡΑ, γιατί βλέπω ξεκάθαρα ότι έχει μπερδέψει πολλά πράγματα δημιουργώντας την δικη της μυθολογία για πράγματα που έχει σχεδόν μηδενική γνώση χωρίς να έχει την διάθεση διαλογου...απλά γραφει αυτά που θέλει!
.. ΞΑΝΑΛΕΩ ΓΙΑ ΜΕΡΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΧΩ ΑΠΟΛΥΤΗ ΘΕΣΗ ...ΑΛΛΑ ΔΙΑΛΟΓΟ ΕΙΜΑΙ ΠΡΟΘΥΜΗ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΕΙΣΩ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΚΙΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΙΤΟΣ ΣΤΟΧΟΣ ΝΑ ΔΙΑΛΕΓΕΤΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΙΣΕΙ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥΣ ...ΑΛΙΜΟΝΟ ΑΝ ΔΕΝ ΘΕΛΑΜΕ ΝΑ ΠΕΙΣΟΥΜΕ ΟΤΑΝ ΔΙΑΛΕΓΟΜΑΣΤΕ ΤΟΤΕ ΤΙ ΕΙΔΟΥΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΘΑ ΕΙΧΑΜΕ ...ΑΠΛΑ ΝΑ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΙΛΑΜΕ??? ...\..
...απο εκει και περα ειναι αληθεια ότι αναζητω αποψεις ανταξιες του επιπεδου των θεματων που ανοιγουμε μεσω των οποιων θα μπορουσα να βελτιωσω καποιες δικες μου η ακομη και να απορριψω καποιες θεσεις μου για τις οποιες βεβαια δεν ειμαι καια πολυτως σιγουρη ...αλλα δυστυχως τετοιοι συνομιλητες δεν εχουν βρεθει ακομη όχι τουλαχιστον στον παρον τοπο ...τα περισσοτερα μελη του φορουμ ειναι παιδαρελια που εχουν σαν προτυπο τους διασημους μαγους και τσαρλατανους και ψαχνουν για να αναδειξουν το εγω τους να μαθουν καθε λογης κολπακια μεταφυσικα ...οσο για τους διαβασμενους και πεπαιδευμενους με τα μεταφυσικα ,,,αυτοι δουλευουν με συγκεκριμενα μοτιβα σκεψης ..και διαλογο επι θεματων που θιγουν τα μοτιβα αυτα δεν ειναι προθυμοι να κανουν .....

Παράθεση:

Δεν το λέω για την προσβάλω, δεν με ενδιαφέρει καν αυτό, ούτε έχω τέτοια πρόθεση, αλλα θα μου επιτρέψει να έχω άποψη πάνω στο θέμα όχι επειδή διάβασα 5 σειρές στο net, η επειδή άκουσα από κάποιον κάτι που είπε!

Τέλος πάντων, δεν ήρθα για να κάνω άνω κάτω το forum, δεν πρόκειται να κάνω άλλο post στο συγκεκριμένο topic ως ότου μπούν βάσεις για εποικοδομητικό διάλογο και ανταλλαγή απόψεων!
... εεεμμμ μπααααα καθολου για να με προσβαλεις!!!! ...κανε δουλεια σου βρε αγορι μου ...και οι προσβολες ειναι μεσο επικοινωνιας ..ετσι δεν είναι???...
...καλοδεχουμενες μιας και μας δινουν την ευκαιρεια ,,,,,να συστηθουμε καλυτερα μεταξυ μας και προς τριτους ....


(συνεχιζω με ανασχολιασμους στα σχολια του AVATAR...>>>)

ΝΑΣΟΣ ΔΔΔ 25-02-11 15:54

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΘΗΡΑ (Μήνυμα 86096)
σχολιο 21

συνεχεια προς Legion




… εννοεις προφανως εποικοδομητικο να συζηταμε εξ απαλων ονυχων για τετοια θεματα αγγιζοντας τα με τα πουπουλα ελαφροισκιωτων και νεφελοπαρμενων φιλολογικων αποψεων και τιποτε άλλο ...και όχι να βαζουμε νυστερι βαθυ και χειρουργικο σε αυτά τα θεματα .. ....αν αυτό εννοεις λεγοντας <<εποικοδομητικη>> συζητηση τοτε ναι είναι αληθεια δεν μπορω να μιλησω ετσι <<εποικοδομητικα>> σαν και σας ...



...ναι όταν καταλαβαινεις καλα το τι παιζεται με αυτά θεματα ...όταν εχεις πεισθει για την ανομια τους και δεν βγαινεις με θορυβωδη και πομπωδη τροπο μανιφεστικο να μιλησεις γιαυτα ,,τοτε εισαι αναξιος των κατανοησεων που σου δωθηκαν ...ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΑΝ ΤΟ ΥΦΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΑΠΟΛΥΤΟ ΠΟΜΠΩΔΕΣ ΚΑΙ ΜΑΝΙΦΕΣΤΙΚΟ ΟΣΟ ΑΞΙΖΕΙ ΣΤΙΣ ΠΕΡΙΣΤΑΣΕΙΣ ΑΥΤΕΣ ...



.. ΞΑΝΑΛΕΩ ΓΙΑ ΜΕΡΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΧΩ ΑΠΟΛΥΤΗ ΘΕΣΗ ...ΑΛΛΑ ΔΙΑΛΟΓΟ ΕΙΜΑΙ ΠΡΟΘΥΜΗ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΕΙΣΩ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΚΙΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΙΤΟΣ ΣΤΟΧΟΣ ΝΑ ΔΙΑΛΕΓΕΤΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΙΣΕΙ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥΣ ...ΑΛΙΜΟΝΟ ΑΝ ΔΕΝ ΘΕΛΑΜΕ ΝΑ ΠΕΙΣΟΥΜΕ ΟΤΑΝ ΔΙΑΛΕΓΟΜΑΣΤΕ ΤΟΤΕ ΤΙ ΕΙΔΟΥΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΘΑ ΕΙΧΑΜΕ ...ΑΠΛΑ ΝΑ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΙΛΑΜΕ??? ...\..
...απο εκει και περα ειναι αληθεια ότι αναζητω αποψεις ανταξιες του επιπεδου των θεματων που ανοιγουμε μεσω των οποιων θα μπορουσα να βελτιωσω καποιες δικες μου η ακομη και να απορριψω καποιες θεσεις μου για τις οποιες βεβαια δεν ειμαι καια πολυτως σιγουρη ...αλλα δυστυχως τετοιοι συνομιλητες δεν εχουν βρεθει ακομη όχι τουλαχιστον στον παρον τοπο ...τα περισσοτερα μελη του φορουμ ειναι παιδαρελια που εχουν σαν προτυπο τους διασημους μαγους και τσαρλατανους και ψαχνουν για να αναδειξουν το εγω τους να μαθουν καθε λογης κολπακια μεταφυσικα ...οσο για τους διαβασμενους και πεπαιδευμενους με τα μεταφυσικα ,,,αυτοι δουλευουν με συγκεκριμενα μοτιβα σκεψης ..και διαλογο επι θεματων που θιγουν τα μοτιβα αυτα δεν ειναι προθυμοι να κανουν .....



... εεεμμμ μπααααα καθολου για να με προσβαλεις!!!! ...κανε δουλεια σου βρε αγορι μου ...και οι προσβολες ειναι μεσο επικοινωνιας ..ετσι δεν είναι???...
...καλοδεχουμενες μιας και μας δινουν την ευκαιρεια ,,,,,να συστηθουμε καλυτερα μεταξυ μας και προς τριτους ....


(συνεχιζω με ανασχολιασμους στα σχολια του AVATAR...>>>)

Χαιρετω σας Φιλοι,
Αγαπητη ΚΑΘΗΡΑ, ενισταμαι, και οχι τοσο για αυτα που λες, αλλα οσο για αυτα που υπονοεις.
Και εξηγουμε, προσωπικα δεν ανηκω στα λεγομενα ''παιδαρελια'' αν σε απασχολει η ηλικια μου ειναι ανω των 40....
Υστερα η εκπαιδευση μου/μας δεν κρινεται απο τι πτυχιο εχω/εχουμε αλλα απο την σφαιρικη γνωση μου/μας, και κυριως απο το ποσο εχει εμβαθυνει ο καθεις στην ''γνωση''...
Δεν σε γνωριζω, ουτε βεβαιως και εσυ...καλυτερα λοιπον να μην μιλας γενικα αλλα ειδικα...Γιατι αγαπητη μου με/μας υποτιμας;
Κρινεις οτι δεν ειμαι/ειμαστε αξιος και ειδικος να συζητησω για το συγκεκριμενο θεμα; Βεβαιως δεν σε γνωριζω, αλλα εσυ με γνωριζεις, ξερεις ποιος ειμαι και ποιος ο σκοπος της συμετοχης μου εδω...;;;;
Μην εισαι απολυτη!!
Που ειδες οτι συζηταμε εξ απαλων ονυχων;
Μπορουν τετοια θεματα να συζητηθουν εξ απαλων ονυχων; Ισως να εχεις καποια προσωπικα βιωματα, αλλα γνωριζεις αν εγω/εμεις δεν εχω/εχουμε και εμεις προσωπικα βιωματα;
Εισαι σιγουρη οτι γνωριζεις τι παιζεται με αυτα οπως ακριβως λες; Δεν νομιζω ειδε αλλως δεν θα εισουν τοσο πομπωδης και απολυτη....
Το λιγωτερο δεν θα μιλαγες σχεδον καθολου!!!!!!!
Επετρεψε μου να σεβομε το μοτιβο σκεψης μου και να το προασπιζωμε, δεν γνωριζεις πως και απο που εγω το εχω διαμορφωση και τι εχω υποστει για να το αποκτησω...ουτε και ποσο εχω( αν εχω) εντρυφυσει, και σε τι....
Ας ειμαστε λοιπον μετριωφρονες, και ας μην υποτιμουμε κανεναν....
Η αρχη της γνωσης ειναι η διαπιστωσις της αγνοιας μας( ΣΩΚΡΑΤΗΣ)
Επι του θεματος μας κανεις απο δαυτους δεν επιβιωνει συνεχως και δεν διατηρειτε, επειδη ακριβως υπαρχουν νομοι της φυσης, και μηχανισμοι αφανεις και αορατοι για τα ματια μας, που ρυθμιζουν τα παντα...
Αυτα για αρχη...
Ερρωσθε...Φιλοι...

26-02-11 00:28

Φίλοι μου καλησπέρα σας.

Φίλοι μου σήμερα είχα και την δεύτερη απάντηση σχετική με το θέμα μας...
Η απάντηση που έλαβα σχετικά με το θέμα ήταν η ίδια με την πρώτη....

Η αναφορά αφορά σχεδόν όλη την επικράτεια.....

Οπότε η αναφορά της φίλης ΚΑΘΥΡΑ δεν ισχύει.....

(Αν και δεν μου έχεις απαντήσει φίλη ΚΑΘΗΡΑ)...

Θα σε παρακαλέσω στίς απαντήσεις σου σε αυτά που ρωτάω να είναι
συγκεκριμένα και όχι με θεωρητικές αναφορές...

Θα πρέπει να καταθέσω όμως κάτι που ομολογουμένως δεν μου άρεσε
σε κάτι που αναφέρεις...
<<.τα περισσοτερα μελη του φορουμ ειναι παιδαρελια που εχουν σαν
προτυπο τους διασημους μαγους και τσαρλατανους και ψαχνουν για
να αναδειξουν το εγω τους να μαθουν καθε λογης κολπακια
μεταφυσικα .
>>

Αλήθεια γνωρίζεις τόσο καλα τους φίλους εδώ του φόρουμ πως είναι
παιδάκια ηλικιακά τουλάχιστον ???????

Προσωπικά έχω γνωρίσει πολλά "παιδάκια" από το φόρουν και σε
πληροφορώ πώς όλους όσου γνώρισα ήταν σε πολλά θέματα μεταφυσικά
γνώστες και έμαθα απο υτά τα παιδια.....

Ας μήν βάζουμε περιορισμούς στην γνώση όπως πχ την ηλικία.....

Σχετικά δεν με την αναφορά σου <<εξ απαλών ονύχων>> σημαίνει
παιδιόθεν, από την παιδική ηλικία.......

ΑΝΑΜΕΝΩ....

Ευχαριστώ.

Legion 26-02-11 01:30

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΘΗΡΑ (Μήνυμα 86096)
σχολιο 21

συνεχεια προς Legion

.. ΞΑΝΑΛΕΩ ΓΙΑ ΜΕΡΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΧΩ ΑΠΟΛΥΤΗ ΘΕΣΗ ...ΑΛΛΑ ΔΙΑΛΟΓΟ ΕΙΜΑΙ ΠΡΟΘΥΜΗ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΕΙΣΩ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΚΙΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΙΤΟΣ ΣΤΟΧΟΣ ΝΑ ΔΙΑΛΕΓΕΤΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΙΣΕΙ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥΣ ...ΑΛΙΜΟΝΟ ΑΝ ΔΕΝ ΘΕΛΑΜΕ ΝΑ ΠΕΙΣΟΥΜΕ ΟΤΑΝ ΔΙΑΛΕΓΟΜΑΣΤΕ ΤΟΤΕ ΤΙ ΕΙΔΟΥΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΘΑ ΕΙΧΑΜΕ ...ΑΠΛΑ ΝΑ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΙΛΑΜΕ??? ...\..
...απο εκει και περα ειναι αληθεια ότι αναζητω αποψεις ανταξιες του επιπεδου των θεματων που ανοιγουμε μεσω των οποιων θα μπορουσα να βελτιωσω καποιες δικες μου η ακομη και να απορριψω καποιες θεσεις μου για τις οποιες βεβαια δεν ειμαι καια πολυτως σιγουρη ...αλλα δυστυχως τετοιοι συνομιλητες δεν εχουν βρεθει ακομη όχι τουλαχιστον στον παρον τοπο ...τα περισσοτερα μελη του φορουμ ειναι παιδαρελια που εχουν σαν προτυπο τους διασημους μαγους και τσαρλατανους και ψαχνουν για να αναδειξουν το εγω τους να μαθουν καθε λογης κολπακια μεταφυσικα ...οσο για τους διαβασμενους και πεπαιδευμενους με τα μεταφυσικα ,,,αυτοι δουλευουν με συγκεκριμενα μοτιβα σκεψης ..και διαλογο επι θεματων που θιγουν τα μοτιβα αυτα δεν ειναι προθυμοι να κανουν .....
]


Γνωρίζεις σχεδόν τα πάντα είσαι απόλυτη και σίγουρη, θέλεις να πείσεις γι αυτά που λες, θεωρείς ότι δεν είσαι τυχαία διότι έχεις αναλάβει με στρατιωτική σχεδόν πειθαρχία την διάδοση τέτοιων ιδεών όπως δηλαδή έχεις γράψει παρακάτω και φυσικά δεν είμαστε άξιοι να συζητήσουμε μαζί σου!

Μου αρέσει που με αποκάλεσες έμμεσα φασίστα! :eek:

Και εφόσον αυτός ο τόπος δεν διαθέτει τόσο άξιους συνομιλητές του επιπεδου σου, θα μπορούσες να φτιάξεις ένα Blog, να γραφεις ότι θέλεις όπως το θέλεις και είμαι σίγουρος ότι θα βρεθούν και οι άξιοι!

Δεν θα δώσω συνεχεια στην "διαμάχη" μας, ο nasosddd έχει δίκιο ότι δεν συμβάλει σε διάλογο γι αυτό το ιδιαίτερο θέμα!


Sieg Heil ΚΑΘΗΡΑ!

ΚΑΘΗΡΑ 26-02-11 11:57

σχολιο 22

(ταξινομησεις ,τεχνολογια αφαιμαξης )

........αλλα πριν συνεχισουμε τους ανασχολιασμους μας ..ας προχωρησουμε λιγο την αναπτυξη του θεματος μιας και αυτος ειναι ο σκοπος των δημοσιευσεων μας ...δυο στρατηγικες λοιπον αναπτυσσονται απο τα αρχαιοτα χρονια στον κοσμο μας ,,,απο τοτε που αρχισαν να φθανουν τα πρωτα κυματα αποικιστων.και να διαβρωνουν τα παντα στο περασμα τους κυριως τον Παλαιο και Νεο Κοκκινο Ναο τους Ναους που λεμε και ΑΠΟΣΤΑΤΕΣ ΚΑΙ ΑΠΑΛΛΟΤΡΙΩΜΕΝΟΥΣ ΚΑΙ ΕΚΠΤΩΤΟΥΣ ΝΑΟΥΣ ....(περι Ναων κοιταχτε εδω ...http://www.metafysiko.gr/forum/showt...5857#post85857)

...την στρατηγικη της παγιδευσης της βιονεργειας εχουμε ηδη αρχισει να αναπτυσσουμε στο θεμα <Τεχνητα πεδια και ψυχικη δυσλειτουργια >...http://www.metafysiko.gr/forum/showt...5641#post85641

...την στρατηγικη της αφαιμαξης θα προσπαθησουμε απο αυτο το θεμα να αναπτυξουμε και να αναλυσουμε περεταιρω ..


----------------------------------------
...λοιπον περι ταξινομησεων .....

εχουμε διαφορους τυπους αφαιμαξης -<<βαμπιρισμου>> βιοενεργειας ...

...ως προς το ειδος του πεδιου που αποστραγγιζεται,,, τις αφαιμαξεις διακρινουμε σε :

-αφαιμαξεις διαχυτου πεδιου ,
-σε αφαιμαξεις διακριτου πεδιου,,,


,,,πχ η αντληση βιοενεργειας απο τη γη ή απο την θαλασσα ή απο τον αερα ειναι αφαιμαξη διαχυτου πεδιου ,,,
,,,,η αντληση βιοενεργειας απο ενα δεντρο ,ενα ζωο ,εναν ανθρωπο ή απο ενα ορισμενο πληθος απο αυτά τα διακριτα πλασματα την λεμε αφαιμαξη διακριτου πεδιου...


...ως προς το τροπο τις αφαιμαξεις τις διακρινουμε :

-σε τελετουργικες διαλογιστικες ,,,

-σε αφαιμαξεις με χρηση τεχνολογιας προχωρημενης στα ζηταματα της βιοενεργειας,,,


...αυτες τις τελευταιες αφαιμαξεις μεσω τεχνολογιας θα θελαμε να αναλυσουμε παραπερα μιλωντας για την τεχνολογια της αφαιμαξης ...

η τεχνολογια της αφαιμαξης περιλαμβανει πολλες επιμερους τεχνολογιες , οπως :

-την τεχνολογια της συσσωρευσης - προσελκυσης της βιοενεργειας ,
-την τεχνολογια της αντλησης , διοχετευσης ,
-την τεχνολογια της αποθηκευσης , επεξεργασιας διαχειρισης και απαναδιοχετευσης κατα βουληση,,,


.....σχετικα με την προσελκυση συγκεντρωση της βιοενεργειας χρησιμοποιουνται ειδικα κυκλωματα διαταξεις και " κεραιες "..... σε τοπους οπου γενικα λογω της εντατικοποιησης των ανθρωπινων δραστηριοτητων που αναπτυσσονται,,, υπαρχει μεγαλη εκλυση βιοενεργειας ...οπως σε εργοστασια, σε κεντρα ψυχαγωγιας ,σε μεγαλα θεατρα, σε τοπους διασκεδασης σε συνεδριακους τοπους μεγαλων ξενοδοχειων κτλ ...

...να αναφερουμε χαρακτηριστικα τους βιοσυσσωρευτες που λειτουργουν στην Αθηνα ,,,

α) στο Village Park,
β) στο Ολυμπιακο Σταδιο,
γ) στο Μεγαρο Μουσικης,
δ) στον Πυργο των Αθηνων ,
ε) στο Μουσειο της Ακροπολης,
στ) στα κεντρικα καταστηματα της Εθνικης και της Αλφα Πιστεως ,
ζ) σε μεγαλα εμπορικα κεντρα όπως το MALL
...οι βιοσυσσωρευτες με τα πολυ λεπτεπιλεπτα κυκλωματα τους τα συντονισμενα ,,τραβουν και εγκλωβιζουν την βιοενεργεια των ανθρωπων κυριως ....γιατι το κανουν αυτο ???μα για να εχει πραγμα ενεργειακο η δεσμη συριγγας που συστηματικα πεφτει στα σημεια συσσωρευσης και τραβαει τι αλλο ,,,
<<Αιμα Ζωης>> ...


....ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΤΑΡΧΗΝ Η ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΗΜΟΣΙΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ ΖΩΗΣ ΜΑΖΕΥΕΤΑΙ ΣΤΑ ΣΗΜΕΙΑ ΣΥΣΣΩΡΕΥΣΗΣ,,, ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΙΑ ΔΕΣΜΗ ΠΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΑΠΟ ΔΟΡΥΦΟΡΟΥΣ ,,,ΜΙΑ ΔΕΣΜΗ <<ΣΥΡΙΓΓΑ>> ,,,ΑΝΤΛΕΙ ΚΑΙ ΔΙΟΧΕΤΕΥΕΙ ΠΡΟΣ ΑΓΝΩΣΤΗ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ ΤΗ ΒΙΟΕΝΕΡΓΕΙΑ ΠΟΥ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΘΗΚΕ ...

...τωρα η <<συρριγγα>> δεν ειναι τιποτε αλλο παρα μια δεσμη φωτος αορατου φασματος που παραγεται απο ενα παραξενο συστημα και αν μπορουσαμε να το δουμε απο κοντα μοιαζει με την κωνοειδη μυτη ενος μολυβιου ...Η ΠΑΡΑΓΩΜΕΝΗ ΔΕΣΜΗ ΦΩΤΟΣ ΑΠΟ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΕΡΙΕΛΛΙΣΣΟΜΕΝΗ ΔΕΣΜΗ ΦΩΤΟΣ ΜΕ ΚΩΝΙΚΗ ΜΟΡΦΗ ΚΑΙ ΟΡΙΣΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ...

..ΑΥΤΗ Η ΔΕΣΜΗ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΙΔΙΟΤΗΤΑ ΟΤΑΝ ΠΡΟΣΠΙΠΤΕΙ ΑΠΟΤΟΜΑ ΜΕ ΜΙΑ ΟΡΙΣΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΣΕ ΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ ΚΑΙ ΚΑΘΩΣ ΑΚΑΡΙΑΙΑ ΑΝΤΙΣΤΡΕΦΕΤΑΙ Η ΦΟΡΑ ΤΗΣ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΡΕΥΜΑ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΜΟΡΦΗ ΣΥΡΙΓΓΑΣ ΜΕ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΕΚΠΟΜΠΗΣ ΤΗΣ ΔΕΣΜΗΣ ...

....εν ολιγοις η δεσμη αυτη φωτος <<τσιμπαει>> με μια ορισμενη φορα ,, ξαφνικα αλλαζει φορα και τοτε ως <εκ θαυματος> γινεται το τρομερο φοβερο ...δηλαδη ροη βιονεργειας προς την κατευθυνση εκπορευσης της δεσμης...

Ο ΤΡΟΠΟΙ ΠΟΥ ΑΡΧΙΣΑΝ ΝΑ ΟΙΚΟΔΟΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΣΥΓΧΡΟΝΕΣ ΜΕΓΑΛΟΥΠΟΛΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΕΥΘΕΤΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΕΔΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΧΩΡΟΙ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΙΝΩΝ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΩΝ ΕΡΓΑΣΙΑΚΩΝ ΕΜΠΟΡΙΚΩΝ Η ΨΥΧΑΓΩΓΙΚΩΝ ΕΙΝΑΙ ΤΡΟΠΟΙ ΠΟΥ ΥΠΑΓΟΡΕΥΤΗΚΑΝ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΗΣ ΑΣΥΔΩΤΗΣ ΚΑΙ ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΗΣ ΑΦΑΙΜΑΞΗΣ ΚΑΙ ΑΠΟΣΤΡΑΓΓΙΣΗΣ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΙΝΩΝ ΠΛΗΘΥΣΜΩΝ ΠΟΥ ΘΑ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΝΟΝΤΑΝ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ..... ΣΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΜΑΣ ΣΤΗΝ ΤΕΧΝΙΚΗ ΤΗΣ ΑΦΑΙΜΑΞΗΣ ΣΥΝΔΡΑΜΕΙ ΚΑΙ Η ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ .. ΚΥΡΙΩΣ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟΝ ΤΟΜΕΑ ΤΗΣ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗΣ ΤΗΣ ΒΙΟΕΝΕΡΓΕΙΑΣ ...
ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΟΜΕΑ ΤΗΣ ΑΝΤΛΗΣΗΣ ΣΠΟΥΔΑΙΑ ΕΡΓΑ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ
( ΠΧ ΔΟΡΥΦΟΡΙΚΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΠΙΓΕΙΟΥ ΕΠΙΠΕΔΟΥ ) ΠΟΥ ΥΠΟΒΟΗΘΟΥΝ ΚΑΙ ΕΝΤΑΤΙΚΟΠΟΙΟΥΝ,, ΤΙ ΑΛΛΟ ,,ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΓΙΝΟΝΤΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΑΙΟΤΗΤΑ ...ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΝΤΑΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΜΑΣ ..ΜΙΑ ΚΑΙ ΤΟΤΕ Η ΑΝΤΛΗΣΗ ΓΙΝΟΤΑΝ ΑΠΟ ΔΙΑΣΠΑΡΤΑ ΣΗΜΕΙΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΠΟ ΣΗΜΕΙΑ ΕΠΙΛΕΓΜΕΝΑ ΒΙΟΣΥΣΩΡΡΕΥΣΗΣ

ΣΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΜΑΣ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΚΟΝΔΥΛΙΑ ΞΟΔΕΥΟΝΤΑΙ ΠΡΟΣ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ ΠΟΥ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΙΟ ΑΠΟΡΡΗΤΕΣ ΚΑΙ ΣΦΡΑΓΙΣΜΕΝΕΣ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΕΙΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ............


(επανερχομαι για τους ανασχολιασμους ..προτεραιοτητα εχει παντα η αναπτυξη του θεματος των συγχρονων εκδοχων του <ψυχικου βαμπιρισμου> ,,,ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ...>>>>>)

http://www.skai.gr/files/temp/2BC7C1...965B3F814F.jpg

http://www.eie.gr/archaeologia/gr/la...oom/KK0302.jpg

http://www.skai.gr/files/temp/A9D2D5...6A60F0AB1F.jpg

http://www.stadia.gr/oaka/oakaworks35.jpg

ΚΑΘΗΡΑ 26-02-11 12:51

σχολιο 23

...οι κατοψεις μιλουν απο μονες τους προκειται για τεραστιων διαστασεων βιοσυσσωρευτες ..... γιατι νομιζετε <<καποιοι>> επενδυουν τοσα δισεκατομμυρια,,, για την διασκεδαση μας ή μηπως για την αθλητικη μας ψυχαγωγια ..οχι βεβαια επενδυουν απλα για ...την παροχετευση απλετου <αιματος> ζωης δηλαδη την αντληση βιοενεργειας αλλα και τη παγιδευση της

ΓΗΠΕΔA - ΣΤΑΔΙΑ

μελλοντικο Γηπεδο Παναθηναικου


http://2.bp.blogspot.com/_GOJP6BkWmX...gipedo-pao.jpg

σταδιο ειρηνης και φιλιας



http://www.stadia.gr/sef/sefnew7th.jpg

ΚΑΙ ΝΑ ΟΛΟ ΤΟ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ ΤΩΝ ΑΝΑΞΙΟΠΟΙΗΤΩΝ ΑΚΟΜΗ ΑΚΙΝΗΤΩΝ ΣΤΑΔΙΩΝ ΣΤΟ ΔΕΛΤΑ ΦΑΛΗΡΟΥ ΤΩΝ ΕΓΚΑΤΕΛΛΕΙΜΕΝΩΝ ΠΟΥ ΣΤΗΘΗΚΑΝ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥΣ ..ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΚΕΙ ΣΤΟ ΦΑΛΗΡΟ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ??..ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΠΟΙΑ ΠΥΛΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΚΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΧΤΕΙ ΤΟΣΟ <<ΜΠΑΖΩΜΑ >>...ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΒΟΤΑΝΙΚΟ .. ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΦΤΙΑΧΝΟΝΤΑΝ ΕΚΕΙ ΤΟ <<ΜΠΑΖΩΜΑ>> ΤΟΥ ΓΗΠΕΔΟΥ ΤΟΥ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΥ .......

http://4.bp.blogspot.com/_bQnOkT2nN5....falirou.1.jpg

26-02-11 13:39

Φίλοι μου καλησπέρα σας.

Φίλη ΚΑΘΗΡΑ παρά τις αναφορές μου να απαντήσεις για συγκεκριμένα
θέματα που αναφέρω εξακολουθείς να γενικολογείς και να αναφέρεις αυτά
που νομίζεις πως είναι σωστά....


Ο διάλογος δεν προωθείται κατ' ουδένα τρόπο με αυτόν με τις γενικολογίες..

Βέβαια ούτε και η παρουσίαση φωτό με σύριγγες ή κτηρίων λέει κάτι εάν
δεν συνοδεύεται και με τις σχετικές αναφορές αξιόπιστες πάντα....

Παρ' όλα αυτά αναμένω τις απαντήσεις σου και όχι ΓΕΝΙΚΟΛΟΓΙΕΣ......

Ευχαριστώ.

ΝΑΣΟΣ ΔΔΔ 26-02-11 15:31

Χαιρετω σας Φιλοι,
Αγαπητη φιλη ΚΑΘΗΡΑ εχουν ισχυρη δοση αληθειας αυτα που γραφεις.
Γινε πιο συγκεκριμενη σε παρακαλω και προσπαθησε να εισαι πιο εμβαθης...
Ερρωσθε...Φιλοι..

ΗΛΕΚΤΡΑ 26-02-11 15:46

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΘΗΡΑ (Μήνυμα 86109)
σχολιο 23
...οι κατοψεις μιλουν απο μονες τους προκειται για τεραστιων διαστασεων βιοσυσσωρευτες .....

Όταν λες "μιλουν απο μονες τους" εννοεις οτι ακολουθουν το σχημα ενος συσσωρευτη ενεργειας; Σαν τα ηλεκτρονικα εξαρτηματα ; Πρεπει να παρατηρησουμε κατι χαρακτηριστικο στο σχημα τους, στην εμφανιση τους, στη δομη τους; Εκτος απο το μεγαλο μεγεθος γενικα;

Επισης, καποιος που εμεινε καποιες ωρες ή μερες σε ενα τετοιο κτιριο, ή εργαζεται ή ζει εκει θα εχει παραπανω λογους να αισθανεται ανεξηγητα εξαντλημενος και καταβεβλημενος; ¨Η ακομα και να αρρωστησει;
Και σε ποση ακτινα γυρω μπορει να ισχυει το ενεργειακο αυτο ρουφηγμα οπως το αντιλαμβανομαι εγω; Μπορει και να απλωνεται σχεδον σε ολη την επιφανεια μιας μεγαλουπολης; Ποιες περιοχες εξαιρουνται;

ΚΑΘΗΡΑ 26-02-11 15:47

σχολιο 24

Προς AVATAR


Παράθεση:

<<Πάντως σε κάθε είδους τελετές οι ΘΥΤΕΣ δεν είναι ΠΝΕΎΜΑΤΙ αλλά
και σαρκικά παρόντες όπως και τα ΘΥΜΑΤΑ....>>
...μα αν οι θυτες ,βρε χρυσε μου ΑΒΑΤΑΡ, τα θυματα και οι επικαλουμενοι Κυριοι δεν ειναι κυριως εν πνευματι παροντες..τοτε τι στο καλο πνευματικη δυναμη εχει μια τελετουργια ...μιλας για παρασταση συμβολικη ξερη και αψυχη ??? γιατι εγω δεν μιλω για τετοιο πραγμα αλλα για αληθινη τελετουργια με ψυχικα-πνευματικα αποτελεσματα ...ο τροπος που εννοεις τα τελετουργικα δρωμενα ειναι ..... τουλαχιστον παιδαριωδης ,,,για να μη πω τι αλλο φιλε μου ,,, κριμα γιατι φαινεσαι και διαβασμενος και ψαγμενος ανθρωπος ...


Παράθεση:

Επίσης μόλις εχω τα στοιχεία για τις Περίεργες δολοφονίες θα καταθέσω
τα στοιχεία (πραγματικά και όχι θεωρητικά)
....βρε παιδια τα εννοειτε αυτα που λετε??? .. μα σοβαρα πιστευετε οτι καθενας θνητος απο την βαση πολιτης μπορει με τετοια ανεση και ευκολια να εχει προσβαση στα πραγματικα αστυνομικα αρχεια .. αυτα που ανασκαλευεις φιλε μου ...δεν παρα αρχεια προς μαζικη καταναλωση κι οσα επιτρεπεται να βγουν προς τα εξω...μα καλα βρε παιδια εισαστε μπιτι αφελεις??? απορω .. δηλαδη ..........πραγματικα απορω... λιγη καχυποψια με αυτους τους φορεις που διαχειριζονται τοσο κρισιμες πληροφοριες δεν βλαπτει ...



Παράθεση:

Ο λόγος που ανέφερα να διαβάσουμε από την αρχή για να δούμε πως
άρχισε ένας διάλογος με πολλά στοιχεία......
.. οπως ??? τι οριζεις ως στοιχειο φιλεμου ???

Παράθεση:

Περίεργες δολοφονίες υπάρχουν αλλά....
<<Πενήντα άνθρωποι έχουν δολοφονηθεί στην Ελλάδα μόνο την τελευταία
δεκαετία:
από ''τυχαίες εκπυρσοκροτήσεις'', ''αδιευκρίνιστες συνθήκες'',
''παθολογικά αίτια'', ''ανεξήγητες αυτοκτονίες'', τη ''δίκαια οργή
νοικοκυραίων>> αλλά θα πρόσθετα και διαμελισμούς κάτι που έχουμε "δεί"
αρκετές φορές στις εφημερίδες και οι περισσότερες έχουν διαλευκανθεί..
Δεν νομίζω πως πρεπει να επεκταθούμε σε λεπτομέρειες....
οοοχι παραξενες δολοφονιες ειναι αυτες για τις οποιες δεν μπορει να εξακριβωθει ο τροπος δολοφονιας καθως και οταν υπαρχουν παραξενα ευρηματα ...πχ το αιμα του θυματος καταμαυρο ΄..ή σκουροπρασινο η εντελως αναιμακτο θυμα ...παρα τον προσφατο χαμο του...
....οταν δεν μπορεις να καταλαβεις ποτε πεθανε το θυμα .. αυτα πτωματα δεν τα πηγαινουν καν για ιατροδικαστικη εξεταση ...τα καταχωρουν σε ειδικα αρχεια για τα οποια τηρειται απολυτη σιωπη .. βεβαια οι αστυνομικοι υπηρεσιας ολο και κατι βγαζουν προς τα εξω και μεταξυ σοβαρου και αστειου κι ετσι διαδιδονται τα θεματα αυτα ....
Παράθεση:

Πάντως θα αναφέρω και πάλι....
ΚΑΝΕΝΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΣΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 20 ΧΡΟΝΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΝΑΦΕΡΘΕΙ ΣΕ
ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΠΑΡΑΞΕΝΕΣ ΔΟΛΟΦΟΝΙΕΣ.....
Με την έννοια της αφαίμαξης....
.. εινα καλυτερα οι αναφορες σου να επαναδιατυπωθουν ως εξης .. <<ΚΑΝΕΝΑ ΕΠΙΣΗΜΑ ΔΗΜΟΣΙΟΠΟΙΗΜΕΝΟ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΓΙΑ ΠΑΡΑΞΕΝΕΣ ΔΟΛΟΦΟΝΙΕΣ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 20 ΧΡΟΝΙΑ ..παρα τις μαρτυριες των αυτοπτων μαρτυρων αυτων που βρισκουν τα θυματα και ανακρινονται απο τα κατα τοπους αστυνομικα τμηματα>>> .. για ψαξε και εκει ΑΒΑΤΑΡ μου ...ισως πολλα ενδιαφεροντα στοιχεια βρεθουν σε ανακριτικα αρχεια ...αν μπορεις βεβαια ...

Παράθεση:

Θα πρέπει να καταθέσω όμως κάτι που ομολογουμένως δεν μου άρεσε
σε κάτι που αναφέρεις...
<<τα περισσοτερα μελη του φορουμ ειναι παιδαρελια που εχουν σαν
προτυπο τους διασημους μαγους και τσαρλατανους και ψαχνουν για
να αναδειξουν το εγω τους να μαθουν καθε λογης κολπακια
μεταφυσικα .>>

Αλήθεια γνωρίζεις τόσο καλα τους φίλους εδώ του φόρουμ πως είναι
παιδάκια ηλικιακά τουλάχιστον ???????

Προσωπικά έχω γνωρίσει πολλά "παιδάκια" από το φόρουν και σε
πληροφορώ πώς όλους όσου γνώρισα ήταν σε πολλά θέματα μεταφυσικά
γνώστες και έμαθα απο υτά τα παιδια.....

Ας μήν βάζουμε περιορισμούς στην γνώση όπως πχ την ηλικία.....

Σχετικά δεν με την αναφορά σου <<εξ απαλών ονύχων>> σημαίνει
παιδιόθεν, από την παιδική ηλικία.......
...ναι αυτο φαινεται απο τις παρεμβολες τους τις παιδαριωδεις και αφιλοσοφητες ,,, απο τις ανησυχιες τους και απο την μαγιστρικη φιλοπεριεργεια τους ,,,προσωπικα δεν εχω ψαξει το φορουμ αλλα βασιζομαι σε μαρτυριες φιλικου προσωπου που τετοια φορουμ μεταφυσικων ανησυχιων τα εχει ξεψαχνισει ,,,
βεβαια στο υπαρχον τοπο θα ηταν μεγαλη παραλειψη να μην αναφερουμε τους ολιγους και διαβασμενους αλλα πολυ <καναλιζαρισμενους> που γραφουν εδω μεσα ενδιαφεροντα θεματα κι αποψεις ,, και βεβαια τους ακομη πιο λιγους που με ανοικτο πνευμα διερευνησης καταθετουν καιριες και κρισιμες ερωτησεις και αποψεις ...γιαυτους εξαλλου τους ολιγους ειμαστε και εμεις εδω και γιαυτους εχει νοημα να μιλαει κανεις και να καταθετει πρωτοτυπες ιδεες ...

...τωρα εσενα αβαταρ μου ,,θα σε καταταξω και μη με παρεξηγησεις στους εντιμους ερευνητες και πανπληροφοριοφαγους μεν αλλα καπως <<σκληροκεφαλους>> και ανελαστικους με το καινουργιο ...φοβουνται τα νεα δεδομενα της σκεψης και δεν θα ξανοιχτουν ποτε σε καινουρια πεδια διερευνησης προτιμωντας τα ηδη πεπατημενα ...αυτη την εντυπωση μου δινεις απο τον χαρακτηριστικο τροπο που δημοσιευεις τις παρεμβασεις σου ...τυποποιημενες του στυλ << φιλοι μου καλησπερα σας >> και στο τελος αυτο το << ευχαριστω >> σαν να προκειται για δελτιο ειδησεων του ΜΕGΑ δειχνουν ανθρωπο καλουπιαμενο φοβισμενο αγχωμενο με την εικονα του προς τα εξω και σιγουρα αδυναμο να ερευνησει πρωτοτυπα και δυσβατα θεματα .. τι να πω αυτη την εικονα μου δινεις με τις καλουπωμενες σου δημοσιευσεις ...και πιστευω οτι ο τροπος εκφρασης προφορικου λογου αλλα και γραφτου λεει πολλα για τον χαρακτηρα μας ...

......οσο για τους περιορισμους στην γνωση ,,,ναι ειναι ενα μεγαλο θεμα η ηλικια .. εννοω παντα την ηλικια της ψυχης την καρμικη ηλικια και οχι την ηλικια της ενσαρκου παρουσιας μας ...

( συνεχιζουμε τους ανασχολιασμους μας με HΛΕΚΤΡA και lmike ....>>>>)

26-02-11 16:53

Φίλοι μου καλησπέρα σας.

Φίλη ΚΑΘΗΡΑ τα στοιχεία είναι από ΜΕΣΑ και ομιλώ για τα τελευταία
20 χρόνια περίπου διασταυρωμένο από 2 άτομα.....

Σου ανέφερα πως έχω στοιχεία.......
Τώρα εσύ εαν δεν τα πιστεύεις η μάλλον δεν θέλεις να τα πιστέψεις
δικαίωμά σου.....

Όπως και με το θέμα της παρουσίας φυσικής και όχι μόνο πνευματικής στο
θέμα με διάφορα λεκτικά τερτίπια προσπαθείς να πείσεις.....

Σχετικά με την αναφορά σου πως είμαι...
<<σκληροκεφαλους>> και ανελαστικους με το καινουργιο
...φοβουνται τα νεα δεδομενα της σκεψης και δεν θα ξανοιχτουν
ποτε σε καινουρια πεδια διερευνησης προτιμωντας τα ηδη
πεπατημενα
>>
Και μάλιστα γιατί αναφέρω πάντα ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ και ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
στο τέλος τι να πω ????????????

Δεν το σχολιάζω.....

Από την αρχη που γράφω στα φόρουμ (9 χρόνια περίπου ) ΠΑΝΤΑ
ευχαριστούσα του αναγνώστες λέω και θα συνεχίζω να καλημερίζω ή να
καλησπερίζω και να ευχαριστώ στο τέλος όλους αυτούς που με διάβασαν..
Αλλά ταυτόχρονα και όλους τους συνομιλητές μου του θεωρώ ΦΙΛΟΥΣ
όπως και εσένα επίσης.....

Εάν πάνω σε αυτά στηρίζεις την όποια κριτική σου στο πρόσωπο μου
που δεν δέχωμαι όλα όσα αναφέρεις τι να πω ?????


Τίποτα....

Σχετικά με τα παιδάκια που αναφέρεις ευτυχώς πολλά από αυτά και γνώσεις
έχουν και καταθέτουν στοιχεία......
Και γνωρίζω πολλά παιδάκια όπως άστοχα αναφέρεις έχουν γνώσεις και
έχουν κάνει και σοβαρές έρευνες...

Ευχαριστώ.

ΚΑΘΗΡΑ 26-02-11 18:52

σχολιο 25



Προς ΗΛΕΚΤΡΑ


Παράθεση:

Όταν λες "μιλουν απο μονες τους" εννοεις οτι ακολουθουν το σχημα ενος συσσωρευτη ενεργειας; Σαν τα ηλεκτρονικα εξαρτηματα ; Πρεπει να παρατηρησουμε κατι χαρακτηριστικο στο σχημα τους, στην εμφανιση τους, στη δομη τους; Εκτος απο το μεγαλο μεγεθος γενικα;

Επισης, καποιος που εμεινε καποιες ωρες ή μερες σε ενα τετοιο κτιριο, ή εργαζεται ή ζει εκει θα εχει παραπανω λογους να αισθανεται ανεξηγητα εξαντλημενος και καταβεβλημενος; ¨Η ακομα και να αρρωστησει;
Και σε ποση ακτινα γυρω μπορει να ισχυει το ενεργειακο αυτο ρουφηγμα οπως το αντιλαμβανομαι εγω; Μπορει και να απλωνεται σχεδον σε ολη την επιφανεια μιας μεγαλουπολης; Ποιες περιοχες εξαιρουνται;

...ΗΛΕΚΤΡΑ .. καταρχην να σε ευχαριστησω για τις παρεμβασεις σου και τις ερωτησεις επι της ουσιας που κανεις ..που θιγουν ζητηματα με πολλες προεκτασεις ....θεωρω το εαυτο μου τυχερο που μεσα σε ενα αρνητικο εδαφος απο <στενομυαλους- απορριψιες> επιτελους καποιος βρεθηκε να ρωταει πραγματα ... παραλληλα αναδεικνυοντας κρισιμες πτυχες του ζητηματος που προσπαθουμε να αναλυσουμε ,,,
,,,σε προηγουμενα σχολια εχω ηδη απαντησει σε θεματα ερωτηματα που εθιξες ...σχετικα με τα τελευταια ερωτηματα σου .......
...ΝΑΙ ΕΝΝΟΩ ΟΤΙ ΑΠΟΤΕΛΟΥΝ ΤΕΛΕΙΕΣ ΑΠΟΜΙΜΗΣΕΙΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΝΟΝΤΑΣ ΤΙΣ ΠΟΛΕΙΣ ΣΕ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΚΥΚΛΩΜΑΤΑ ...

ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΠΛΕΟΝ ΟΙ ΟΙΚΟΔΟΜΙΚΗ ΤΩΝ ΣΙΔΕΡΟΚΑΤΑΣΚΕΥΩΝ ΤΩΝ ΝΕΩΝ ΥΛΙΚΩΝ ΚΑΙ ΤΟΥ ΜΠΕΤΟΝ ΑΡΜΕ ΠΡΟΠΑΝΤΩΝ ΕΙΝΑΙ ΕΦΙΚΤΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΧΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΕΓΕΘΗ ΟΙΚΟΔΟΜΗΜΑΤΩΝ ΠΟΥ ΜΟΙΑΖΟΥΝ ΑΝ ΕΧΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ..ΣΤΗΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΜΟΡΦΗ ΤΟΥΣ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΜΟΙΑΖΟΥΝ ΜΕ ΤΕΡΑΣΤΙΑ <<ΠΙΑΤΑ>>ΣΑΝ ΑΥΤΑ ΤΩΝ ΔΟΡΥΦΟΡΙΚΩΝ ΛΗΨΕΩΝ ΕΝΩ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΠΕΡΙΠΛΟΚΕΣ ΠΟΥ ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΚΥΚΛΩΜΑ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΣΥΓΚΡΙΘΕΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ .....

ΑΠΟΤΕΛΟΥΝ ΓΙΓΑΝΤΙΑΙΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΚΥΚΛΩΜΑΤΑ ΠΟΛΛΑΠΛΩΝ ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ .....ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ <<ΑΦΑΙΜΑΞΗ>> ....Η ΑΦΑΜΑΞΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΕΣ ΤΟΥΣ ...ΝΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΡΑΒΟΥΝ ΤΟ <<ΑΙΜΑ>> ΜΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗΣ ΠΟΛΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΑΧΕΙΡΙΖΟΝΤΑΙ .. .

..ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΚΥΡΙΩΣ ΟΤΑΝ ΣΤΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΜΑΖΕΥΕΤΑΙ ΕΜΨΥΧΟ ΥΛΙΚΟ ΔΗΛΑΔΗ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΑΝΘΡΩΠΟΙ .....ΕΠΙΣΗΣ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΠΟΤΕΛΟΥΝ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΠΥΛΩΝΕΣ ΕΝΟΣ ΤΕΧΝΗΤΟΥ ΔΙΑΡΚΟΥΣ ΤΕΙΧΟΥΣ ΗΛΕΚΤΡΟΜΑΓΝΗΤΙΚΟΥ ΠΟΥ ΠΑΓΙΔΕΥΕΙ ΤΗΝ ΖΩΗ <ΜΠΑΖΩΝΟΝΤΑΣ> ΑΡΧΑΙΟΤΑΤΕΣ ΦΥΣΙΚΕΣ ΠΥΛΕΣ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΣΤΗΘΗΚΑΝ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΕΓΑΘΗΡΙΑ- ΕΚΤΡΩΜΑΤΑ ΤΗΣ ΤΕΧΝΙΚΗΣ.....αυτο το ζητημα θα το εξετασουμε καλως εχοντων των πραγματων στο θεμα μας <<Τεχνητα πεδια και ψυχικη δυσλειτουργια >>

.. ναι πιστευω οτι οι κατοικοι των περιοχων ή αυτοι που εργαζονται σε αυτα τα οικοδομηματα ειναι μια εξαιρετικη περιπτωση ανθρωπων με συχνα κοινα συμπτωματα ,, οπως εντονους ιλλιγγους, ναυτιες ,υπερκοπωση και προβληματα στην οραση , ψυχωσικα και αλλα νευρολογικα προβληματα , ογκους ...κλασσικα δηλαδη προβληματα ηλεκτρομαγνητικης ρυπανσης ...

ας δουμε μερικες ακομη κατοψεις σταδιων ...και ας κανουμε την συγκριση ...

http://www.sport24.gr/football/Kosmo...Y/w460/erw.jpg


http://mediagol.files.wordpress.com/...es-mabhida.jpg


http://www.contra.gr/images/royalbaf...ium_191109.jpg


http://users.sch.gr/mstamati/images/stadia.gif

ΚΑΘΗΡΑ 26-02-11 18:55

σχολιο 26


http://www.fanline08.at/gr/wp-conten...k_stadion1.jpg


http://www.fanline08.at/gr/wp-conten...n_stadion_.jpg

http://2.bp.blogspot.com/_KCuHoU9QBU...00/stadium.jpg

ΚΑΘΗΡΑ 26-02-11 18:58

σχολιο 27

http://2.bp.blogspot.com/_ecwsJI5BrF...y%2Btx1296.JPG

http://i960.photobucket.com/albums/a...1012010596.jpg

lmike 26-02-11 20:19

Κάθομαι και παρακολουθώ τόσες μέρες αυτόν το τεράστιο μονόλογο όπου κατά την άποψή σου είναι γνώση και σωστή πληροφόρηση και σκέπτομαι που θες να καταλήξεις... Κάτι μου λέει ότι έχεις και την λύση απέναντι σε όλα αυτά που γράφεις... Θα ήθελα πολύ να την ακούσω...

Επειδή δεν είσαι η μόνη που δεν είναι τυχαία εδω μέσα, θα σε παρακαλούσα να κάνεις διάλογο και όχι να αρχίζεις τα κατεβατά λες και είναι η προσωπική σου σελίδα.

Νομίζω ξέρω που βασίζονται όλα αυτά που γράφεις αλλά sorry δεν ισχύουν.
Δεν υπολογίζεις την αντίθετη πλευρά αυτών...

ΚΑΘΗΡΑ 26-02-11 21:25

σχολιο 28

....lmike αυριο θα ανασχολιασω και τα δικα σου σχολια .. προς στιγμην προεχει να καταδειξουμε καποια κομβικα σημεια αφαιμαξης μεσα στην πολη των Αθηνων....

...να τα VILLAGE cinemas η εισοδος τους συγκεκριμενα .. τι να ειναι αραγε αυτος ο τεραστιος δακτυλιος ενα απλο διακοσμητικο στοιχειο η κατι περισσοτερο ας πουμε ενα κυκλικο <πηνιο>??? ας αναρωτηθουμε
...

http://i33.tinypic.com/16kdhg9.jpg

....και να μια φωτο απο το εσωτερικο των Village cinemas

http://www.villagecinemas.gr/media/V...emas/VWMC4.jpg


..να κι ενας μαγνητικος τομογραφος ...στο εσωτερικο του πολλα παρα πολλα πηνια ....μπορειτε να δειτε τις ομοιοτητες???...

http://st3.xo.gr/files/1/Backoffice/...s/10260488.JPG


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:35.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.