Το forum του μεταφυσικού

Το forum του μεταφυσικού (http://www.metafysiko.gr/forum/index.php)
-   UFO – Εξωγήινοι – Διαστημική (http://www.metafysiko.gr/forum/forumdisplay.php?f=11)
-   -   Αρνητικός τύπος αίματος (παράγοντας RH) και Εξωγηινη ιστορία (http://www.metafysiko.gr/forum/showthread.php?t=3518)

Belthazor 15-06-08 15:42

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Sofie
Mπορει να βρισκονται στο αιμα....αλλα δεν σημαινει οτι αλλαζει ο ανθρωπος επειδη αλλαζει η ομαδα αιματος

Για να το φέρω σε πιο κανονικά επίπεδα, θα πω ένα παράδειγμα!
Το DNA είναι το βασικό συστατικό ενός οργανισμού, έτσι? Έτσι λοιπόν, όπως το DNA είναι βασικό, έτσι είναι και το λογισμικό ενός υπολογιστή ( π.χ. XP, VISTA)! Όταν το αλλάζεις, αλλάζεις και όλες τις λειτουργίες, τα πάντα, και συνήθως το παλιό λογισμικό χάνεται! Έτσι λοιπόν, όταν χάνεται η αλλάζει το DNA, και εμφανίζεται ένα νέο, αλλάζει το μηχάνημα, αλλάζουμε εμείς, έχεις ακούσει για τις μεταλλάξεις σε DNA? Δεν είναι μονό εξωτερικές, αλλά και εσωτερικές.. Δεν είναι ένα απλό Update, είναι κάτι πιο σύνθετο.. Σκέψου το λίγο! ;) Αυτά.. :D

Sofie 17-06-08 22:12

Ωραια ολα αυτα...αλλα τι το διαφορετικο εχει καποιος με 0 ρεζους θετικο και 0 ρεζους αρνητικο?γιατι να μην εχει 'δυναμεις' καποιος με την ομαδα Β...

Belthazor 17-06-08 23:36

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Sofie
Ωραια ολα αυτα...αλλα τι το διαφορετικο εχει καποιος με 0 ρεζους θετικο και 0 ρεζους αρνητικο?γιατι να μην εχει 'δυναμεις' καποιος με την ομαδα Β...

Δεν ανέφερα πουθενά ότι κάποιος με διαφορετική ομάδα αίματος δεν έχει δυνάμεις, και άμα το έκανα τότε λάθος μου. Το θέμα είναι ότι το 0 ρέζους - είναι κάτι σαν το ''πρωτότυπο'' DNA, το πιο παλιό, και πως σε αυτό, λογά της τεράστιας ιστορίας του, είναι πιο εύκολο να εντοπιστούν ''ικανότητες''.. Ελπιζω να καταλαβαινεις τον ειρμο μου..

johnaros211 14-09-08 15:54

Λοιπον,εγω εχω να πω 3 πραγματα:
1ον,και απευθυνομαι σε ολουσ.αν δεν ξερετε,μην μιλατε,γιατι ειδα κατι κουλα πριν του στιλ,ολεσ οι πληροφοριεσ βρισκονται στο αιμαι.τελοσ παντων..
2ον,εαν δεν το γνωριζεται,δεν εχουν μονο οι ανθρωποι τον παραγοντα ρεζουσ.Μεχρι και το ονομα το μαρτυρα(πρωτοανακαλυφθηκε στουσ πιθηκουσ ρεζουσ μακακουσ).και αυτο αμεσωσ καταριπτει τισ θεωριεσ περι εξωγηινησ προελευσησ(εκτοσ και αν τα αλιεν ειναι κτηνοβατεσ)
3ον και παλι,πωσ ανοιγεται το στομα σασ και λετε οτι μπορει να μασ το κλειροδοτησαν τα αλιεν?ελεοσ!ακομα και αν υπαρχουν,αυτα που λετε,ειναι αντιστοιχα με το να πω οτι γκαστρωσα ενα σκυλο,γεννησε και το παιδακι-σκυλακι,περπατα στα 2,και τωρα μαθαινει τισ πρωτεσ του λεξουλεσ!

Samael 14-09-08 16:02

Είναι κρίμα Johnara211, εν έτη 2008 να αμφισβητούμε την ύπαρξη εξωγήινων. Όποιος αρνείται την ύπαρξη εξωγήινων, στην ουσία αρνέιται και τη δική του ύπαρξη..

schooligan 14-09-08 16:25

Παράθεση:

Λοιπον,εγω εχω να πω 3 πραγματα: 1ον,και απευθυνομαι σε ολουσ.αν δεν ξερετε,μην μιλατε,γιατι ειδα κατι κουλα πριν του στιλ,ολεσ οι πληροφοριεσ βρισκονται στο αιμαι.τελοσ παντων.. 2ον,εαν δεν το γνωριζεται,δεν εχουν μονο οι ανθρωποι τον παραγοντα ρεζουσ.Μεχρι και το ονομα το μαρτυρα(πρωτοανακαλυφθηκε στουσ πιθηκουσ ρεζουσ μακακουσ).και αυτο αμεσωσ καταριπτει τισ θεωριεσ περι εξωγηινης προελευσης(εκτοσ και αν τα αλιεν ειναι κτηνοβατεσ) 3ον και παλι,πωσ ανοιγεται το στομα σασ και λετε οτι μπορει να μασ το κλειροδοτησαν τα αλιεν?ελεοσ!ακομα και αν υπαρχουν,αυτα που λετε,ειναι αντιστοιχα με το να πω οτι γκαστρωσα ενα σκυλο,γεννησε και το παιδακι-σκυλακι,περπατα στα 2,και τωρα μαθαινει τισ πρωτεσ του λεξουλεσ!
Φιλε μου,

Και εγω με την σειρα μου να πω 3 πραγματα..
1ον..δεν ειναι το πιο φρονιμο πραγμα με 5 μολις ποστ εδω μεσα να αρχισεις να επιτιθεσαι κατα παντων και να χλευαζεις τις αποψεις τους, γιατι αποψη μερικων μπορει να ειναι το γεγονος οτι ειναι απο αξωγηινους και δεν εχεις εσυ το δικαιωμα να τους χλευασεις γι αυτο, οποτε θα ηταν προτιμότερο να χρησιμοποιεις εναν ..πιο ευγενικο τροπο ωστε να αντιπαραθεσεις τα δικα σου επιχειρηματα παντα μεσα σε λογικα πλαισια..

2ον..Θα σε παρακαλουσα προσωπικα ..ειναι ασχημο για τα ματια του καθενος μας εδω μεσα να βγαζουμε ακρη με ανορθογραφιες..

3ον..For God Shake..πριν αρχισεις ενα κατηγορητήριο..διαβασε απο την αρχη και δες οτι με το θεμα αυτο ολοι καναμε καλαμπουρι και χιουμορ οταν λεγαμε για δυναμεις και εξωγηινους κλπ...

johnaros211 15-09-08 19:38

Φιλε σκουλιγκαν.τα λογικα πλαισια εχουν καταριφθει απο τη στιγμη που καποιοσ ειναι τοσο ανωριμοσ να μην το πω αλλιωσ,και θεωρηθει επιθεση,αφου ειμαι νεοσ στο φορουμ,κ δν εχω δικαιομα να επιτιθεμαι σε καποιον που προσβαλλει-βιαζει την κοινη λογικη(αληθεια,αυτο που το ειδεσ γραμενο?),ωστε να πιστευει οτι εχει τα γονιδια του Ε.Τ.Επισησ,εσυ δεν μου επιτιθεσαι,οταν αναφερεσαι στα ορθογραφικα λαθη?θα μπορουσα καλλιστα να ειχα καποιο νοητικο προβλημα(που δωξα τα αλιεν δεν εχω,απλωσ λογο τεχνικων προβληματων στον η/υ γραφω απο κινητο,και δεν το εχω συνηθισει).και οσο για το τελευταιο,ασ μασ απαντησει ο μπαλταζαρ για το αν παιρνει στα σοβαρα το θεμα που ανοιξε ή οχι.

schooligan 16-09-08 00:54

Παράθεση:

τα λογικα πλαισια εχουν καταριφθει απο τη στιγμη που καποιοσ ειναι τοσο ανωριμοσ να μην το πω αλλιωσ,
Το γεγονος οτι η αποψη οποιουδηποτε συμφουριτη μας εδω περα, μπορει να ειναι αντιθετη απο την δικια σου ή δικια μου, δεν νομιζω να σημαινει οτι καποιος ειναι ανωριμος...εκτος βεβαια και με οσους ΕΣΥ ΔΕΝ συμφωνεις και δεν ασπαζονται τα ΔΙΚΑ ΣΟΥ πιστευω..ειναι ΑΝΩΡΙΜΟΙ...

Παράθεση:

και θεωρηθει επιθεση,αφου ειμαι νεοσ στο φορουμ,κ δν εχω δικαιομα να επιτιθεμαι σε καποιον που προσβαλλει-βιαζει την κοινη λογικη(αληθεια,αυτο που το ειδεσ γραμενο?),ωστε να πιστευει οτι εχει τα γονιδια του Ε.Τ.
Και ξανα-λεω...το γεγονος οτι καποιος εχει αντιθετη αποψη απο εσενα σημαινει οτι ΠΡΟΣΒΑΛΛΕΙ-ΒΙΑΖΕΙ την κοινη ΔΙΚΙΑ ΣΟΥ λογικη? Δηλαδη ή πρεπει να γνωριζουν ολοι τα ΔΙΚΑ ΣΟΥ πιστευω και πρεπει να τα ασπαζονται ή να μην γραφουν? Αυτο μας λες δηλαδη?


Παράθεση:

Επισησ,εσυ δεν μου επιτιθεσαι,οταν αναφερεσαι στα ορθογραφικα λαθη?θα μπορουσα καλλιστα να ειχα καποιο νοητικο προβλημα(που δωξα τα αλιεν δεν εχω,απλωσ λογο τεχνικων προβληματων στον η/υ γραφω απο κινητο,και δεν το εχω συνηθισει).
Εαν εσυ θεωρεις επιθεση το γεγονος οτι δεν ειναι υποχρεωμενος κανεις μας εδω μεσα να διαβαζει ανορθογραφίες και να του βγαινουν τα ματια για να διαβασει τι λες εσυ, τοτε συγνωμη κι ολας αλλα προβλημα σου. Εφοσον εισαι σε ενα φορουμ, πρεπει να ακολουθεις καποιους κανονες τους οποιους μπορεις να βρεις εδω.
Παράθεση:


και οσο για το τελευταιο,ασ μασ απαντησει ο μπαλταζαρ για το αν παιρνει στα σοβαρα το θεμα που ανοιξε ή οχι.
Δικαιωμα του καθενος ειναι ξανα-λέω να πιστευει οτι θελει..αυτο δεν σημαινει οτι τα πιστευω του Belthazor βιαζουν - προσβαλλουν καποια λογικη. Ελεος δηλαδη.

Belthazor 16-09-08 04:55

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από johnaros211
Λοιπον,εγω εχω να πω 3 πραγματα:
1ον,και απευθυνομαι σε ολουσ.αν δεν ξερετε,μην μιλατε,γιατι ειδα κατι κουλα πριν του στιλ,ολεσ οι πληροφοριεσ βρισκονται στο αιμαι.τελοσ παντων..

Άμα όλες οι πληροφορίες δεν βρίσκονται στο DNA, τότε εσύ που λες να είναι? Όταν το DNA είναι το ίδιο ο φορέας της ζωής, εσύ τι λες να είναι? Όταν λέω φορέας ζωής, εννοώ για να μην παρεξηγηθούμε ότι αυτό είναι που χρησιμοποιείται για την παράγωγη ζωής, από κανονική γεννά, μέχρι κλωνοποίηση.


2ον,εαν δεν το γνωριζεται,δεν εχουν μονο οι ανθρωποι τον παραγοντα ρεζουσ.Μεχρι και το ονομα το μαρτυρα(πρωτοανακαλυφθηκε στουσ πιθηκουσ ρεζουσ μακακουσ).και αυτο αμεσωσ καταριπτει τισ θεωριεσ περι εξωγηινησ προελευσησ(εκτοσ και αν τα αλιεν ειναι κτηνοβατεσ)

Όπως είπα, και άμα παρακολούθησες, το ρέζους αρνητικό είναι το αρχαιότερο, άρα, υπάρχει πιθανότητα να είναι και 'αλιεν' όπως λες εσύ

3ον και παλι,πωσ ανοιγεται το στομα σασ και λετε οτι μπορει να μασ το κλειροδοτησαν τα αλιεν?ελεοσ!ακομα και αν υπαρχουν,αυτα που λετε,ειναι αντιστοιχα με το να πω οτι γκαστρωσα ενα σκυλο,γεννησε και το παιδακι-σκυλακι,περπατα στα 2,και τωρα μαθαινει τισ πρωτεσ του λεξουλεσ!

Ευχαριστούμε για τις ωραίες εικόνες του σκυλού που μας έφερες στο μυαλό, αλλά να σου πω, πως με λίγη αλλοίωση του DNA όλα είναι συμβατά.

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Samael
Είναι κρίμα Johnara211, εν έτη 2008 να αμφισβητούμε την ύπαρξη εξωγήινων. Όποιος αρνείται την ύπαρξη εξωγήινων, στην ουσία αρνέιται και τη δική του ύπαρξη..

Εκεί που υπάρχουν τα χλωρά, υπάρχουν και τα ξερά ;)

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από johnaros211
και οσο για το τελευταιο,ασ μασ απαντησει ο μπαλταζαρ για το αν παιρνει στα σοβαρα το θεμα που ανοιξε ή οχι.

Εγώ το θέμα το βλέπω αρκετά σοβαρά, και έχω κατασταλάξει εκεί που πρέπει, το άμα δεν το μοιράζομαι εδω πέρα, είναι για τον λόγο αυτόν. Υπάρχουν άτομα σαν και εσένα που χλευάζουν τις απόψεις τον άλλων. Όποτε, δεν ασχολούμαι!

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨


Φίλε Στεφανε, απλά να σου πω ότι είχες δίκιο, τα ορθογραφικά μου έβγαλαν τα μάτια, χειρότερο και από ''txt tlk'' είναι -_-

Νηρηιδα 16-09-08 09:01

Καλησπερα παιδια! Εμμμ το 8εμα ειναι λιγο παλιο και ετυχε να πεσω και πανω σε μια μικρη διαφωνια,που για να πω την αλη8εια ειμαι αντι8ετη οχι με ο,τι πιστευει ο johnaros211-ο κα8ενας ο,τι 8ελει πιστευει- μα πιο πολυ με τον τροπο που το εκφραζει. Ομως αυτο μαλλον δεν εχει σχεση μιας και 8α η8ελα να ρωτησω:πχ εγω εχω 0rezus που ειναι γνωστο οτι μπορει να δωσει σε ολες τις υπολοιπες ομαδες.Αν υπο8εσουμε οτι πραγματι προερχεται απο εξωγηινη φυλη και πραγματι αυτο χαριζει κατι "ιδιαιτερο"δεν 8α περνουσε εστω και προσωρινα απο τον δοτη στον ληπτη ή ειναι τοσο ανοητο σαν να λεω οτι αν φας ψαρι,μεχρι να χωνεψεις 8α μπορεις να κολυμπας το ιδιο καλα με εκεινο-οσο ζουσε φυσικα :D -???


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:17.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.