Το forum του μεταφυσικού

Το forum του μεταφυσικού (http://www.metafysiko.gr/forum/index.php)
-   Προσωπικές Εμπειρίες (http://www.metafysiko.gr/forum/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Αρχάγγελος; (http://www.metafysiko.gr/forum/showthread.php?t=3760)

baggelis 25-05-08 14:38

Εντάξει πάω πασο είναι όσα λέτε συμφωνώ απόλυτα σε όλα…και εγώ αν δεν βίωνα τίποτα με αποδείξεις αυτά θα έλεγα μπαίνω στην θέση σας και σας καταλαβενω απόλυτα ότι και να πείτε γενικά στα πάντα έχετε δίκιο…. Εύχομαι να βιώσετε και εσείς οτιδήποτε μεταφυσικό που να έχετε έστω και κάτι να δείξετε αλλά όλοι να σας αναιρούν να δείτε τι ωραία που είναι…τέλος πάντων σου είπα ότι ασχολοιομουνα από τα 19 δεν είπα ότι πίστευα αλλά λέω αλλά λες όποιος ασχολιτε δηλαδή δρέπει και να πιστεύει? Όσο αναφορά τον αρχάγγελο δεν το βγάζω από τον μυαλό μου και η μοναχοί από το αγίων όρος μου το είπαν και μοναχός που είναι σε καλύβι στο άγιο όρος φωτισμένος άρα όλοι είμαστε τρελοί οκ το δέχομαι….για ότι λέω φίλε μου δεν αναιρώ τίποτα…. Η αγανάκτηση το μισός η κακία είναι έργα δαιμόνων αν έχεις γνώσει στο θέμα περί συναισθημάτων αγίου βασιλείου…τέλος πάντων και εγώ φίλε μου θα αποχωρίσω από αυτό το block….ίσως ήταν λάθος μου που παρουσίασα αυτό που βίωσα δεν έχω να πω τίποτα άλλο ευχαριστώ που εκφράσατε της δικεσας απόψεις να είστε καΐλα και πάνω από όλα η υγειά…
Με εκτίμηση Βαγγέλης.

baggelis 25-05-08 14:46

μπορει να μου πει καποιος πως γινετε να κανω δαιγραφη γενικα απο το forum οπως επισεισ να σβηστουν ολα τα μυνητα και η photos? ευχαριστω..

Knight_Of_Creation 25-05-08 16:50

Πολλοί πιστέψανε όμως την εμπειρία σου αγαπητέ Βαγγέλη...

Πολλοί σε διαβάσανε με άκρα προσοχή...

Κάποιοι δεν το δέκτηκαν...

Δηλαδή ο εγωισμός σου πληγώθηκε επειδή κάποιοι δεν το αποδεκτήκαμε έτσι απλά ; Σε γνωρίζαμε και απο εχθές ; Και τώρα φεύγεις και ζητάς να διαγραφούν και οι φωτογραφίες σου ;

Δεν μου αρέσει προσωπικά αυτή σου η κίνηση...

Διαφωνώ κάθετα.. Δεν έχεις να αποδείξεις σε κανέναν τίποτα απο την εμπειρία σου..την παραθέτεις και όποιος την κατάλαβε η την αποδέκτηκε καλώς..όποιος όχι είναι δικαίωμα του όμως ... Απο την άλλη θεωρώ εγωιστικό απο μέρους σου που σε ολόκληρο το φόρουμ γράφεις και κινείσαι μόνο γύρω απο την προσωπική σου εμπειρία...μείνε και γίνε ενεργό μέλος σε κάθε συζήτηση..δεν μπορεί να μην σε ενδιαφέρουν άλλα θέματα...

Να είσαι καλά και εύχομαι να πράξεις δίχως εγωισμό και απερισκεψία..

BladeRunner82 25-05-08 19:10

Επειδη ειμαι νομικος συμβουλος ενα εχω να πω.Μην τολμησετε να σβησετε τις φωτογραφιες.Δεν εχει δικαιωμα να ζητησει την διαγραφη τους εφοσον τις δημοσιευσε.

tsilof 25-05-08 19:21

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από BladeRunner82
Επειδη ειμαι νομικος συμβουλος ενα εχω να πω.Μην τολμησετε να σβησετε τις φωτογραφιες.Δεν εχει δικαιωμα να ζητησει την διαγραφη τους εφοσον τις δημοσιευσε.

Ήδη υπήρχε απάντηση στην επιθυμία του Βαγγέλη.
Δημοσιεύσεις είναι αδύνατο να σβηστούν για ευνόητους λόγους, οπότε θα σας παρακαλούσα να μην αποπροσανατολιστεί το παρόν thread με διαδικαστικά θέματα στα οποία βέβαια θα απαντήσει και ο υπεύθυνος του συντονισμού και ο διαχειριστής..
Για ό,τι άλλο ,παρακαλώ τη χρησιμοποίηση των π.μ..
Ευχαριστώ

Belthazor 25-05-08 19:26

Διάβασα, ίσως λίγο βιαστικά, τα περισσότερα μηνύματα, είδα και τις φωτογραφίες!

Δεν μπορώ να πω πως είναι κάποιος Αρχάγγελος, ίσως γιατί δεν νομίζω να υπήρχε κάποιος συγκεκριμένος λόγος επίσκεψης σε εσένα, αλλά ούτε και πως είναι κάποιος άγγελος! Βεβαία, είναι εμφανές πως κάτι είναι εκεί ( κρατώ επιφυλάξεις για edit ), αλλά κάτι είναι εκεί, μπορεί και αυτή η ''φτερούγα'' να είναι κάτι σαν άγγελος, αλλά το μέλλον θα δείξει μιας και μονό εσύ ο ίδιος μπορείς να πιστέψεις για το τι ειδές και όχι τα μάτια των ατόμων του forum!

Συνέχισε να ψάχνεις και μην αποκλείεις τίποτα.

maiza 28-05-08 15:10

ΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΓΓΕΛΟΙ...
 
"ΑΚΡΙΒΗΣ ΜΕΤΑΦΡΑΣΗ ΑΠΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ"

Προσκαλέστε τους αγγέλους στη ζωή σας Οι άγγελοι είναι ιδιαίτερα θετικά κοσμικά οντα, δεν θα περπατήσουν συνήθως στη ζωή σας χωρίς πρώτα κλημένος για να κάνουν έτσι. το φυακτο αυτο, αποκαλύφθηκε στον απόκρυφο του κύκλου του Raphael από τους αγγέλους οι ίδιοι, με μια υπόσχεση θα έβλεπαν τη φθορά του ως πρόσκληση για να παραχωρήσει η αγγελικές ευλογία και η καλή τύχη δώρων τους στον ιδιοκτήτη του. Γραπτή στη θεία αγγελική γλώσσα του κόσμου και εμποτισμένη με τις ιερές ιερές λέξεις της δημιουργίας, αυτή η αρχαία αγγελική προσευχή υπό μορφή ιερού φυλακτού προσκαλεί προσωπικά τις απαρατήρητες ευεργετικές δυνάμεις της φύσης {οι ουράνιοι άγγελοι} για να ευλογήσει τη ζωή του ιδιοκτήτη αυτού, το προσωπικό φυλακτό αγγέλων. Βάσει του κοσμικού νόμου οι άγγελοι πρέπει να υποστηρίξουν και να προστατεύσουν τον ιδιοκτήτη αυτού του ιερού στοιχείου. Η ιδιοκτησία αυτού του μοναδικού αγγελικού φυλακτού είναι συγγενής στην κατοχή επτά θείων κοσμικών διαβατηρίων σε ένα. Οι πόρτες στην καλός-τύχη και τις ευκαιρίες που μόλις η σκέψη έκλεισαν σε σας είστε πεταγμένοι ανοικτοί και εσείς καλούνται για να κινηθούν ελεύθερα οπουδήποτε οι καρδιές σας επιθυμούν & οι βαθύτερες επιθυμίες σας παίρνουν. ΑΠΟΚΑΛΥΦΘΕΙΣ σε έναν αγγελικό κεραυνό. Το 1990, απόκρυφός μας έλαβε ένα διοχετευμένο μήνυμα από τα επτά κοσμικά οντα που καλούμε τους αγγέλους, που αποκαλύπτουν ότι επιθύμησαν να καταστήσουν το μυστικό φυλακτό ιερών αγγελικών λέξεών τους {που χρησιμοποιούνται τελευταία φορά στις ημέρες Solomon πάνω από 3.000 έτη πριν} διαθέσιμο ακόμα μια φορά προς όφελος όλης της ανθρωπότητας. Οι ιερές λέξεις, είχε την υποχρέωση, είναι η κοσμική κόλλα που κρατά τον κόσμο στην αρμονία. Όλη η δημιουργία φανερώνει από ένα ενιαίο σημείο και ζωντανεύει από την ίδια θεία ιερή λέξη. Το άτομο, η φύση και ο κόσμος είναι επομένως αλληλοεξαρτώμενοι, η σχέση τους που κυβερνώνται από τον ίδιο φυσικό νόμο και η ίδια δημιουργική ιερή λέξη που στην αρχή επέφεραν όλη τη δημιουργία. Οι ιερές λέξεις είναι η φωνή του φωτός και το φως είναι ο γιος του δημιουργού. Όλη η ζωή προέρχεται από την ένωση της θείας ιερής λέξης και του μυαλού. Για να εκπληρώσουν το πνευματικό πεπρωμένο τους, οι άγγελοι πρέπει να δώσουν τους και της ενίσχυσης καθεμίας που ζητά τη βοήθειά τους. Σας χρειάζονται για να τους προσκαλέσουν στη ζωή σας έτσι μπορούν να εκπληρώσουν το θείο σκοπό τους. Οι απόκρυφες λαμβανόμενες θείες οδηγίες μας για να επιτρέψει σε τον για να επεξεργαστεί αυτό το ιερό στοιχείο, μαζί με μια υπόσχεση από τους αγγέλους οι ίδιοι ότι οι ιδιοκτήτες του θα δοκίμαζαν τις ευλογίες της αγγελικών καθοδήγησης, της προστασίας και της καλής τύχης. Για να αρχίσει με, το επεξεργάστηκε προς όφελος του κύκλου μας, και όλοι συγκλονιστήκαμε ευχάριστα από τα αποτελέσματα. Αυτό το απίστευτο αγγελικό στοιχείο έχει αποδειχθεί ότι μπορεί να δημιουργήσει τα φανταστικά αποτελέσματα για τους ιδιοκτήτες του σχεδόν στιγμιαία. Ο πιό θαυμάσιος όλοι, ο καθένας φάνηκε να λαμβάνει ακριβώς τι χρειάστηκαν των περισσότερων σε εκείνη την στιγμή στη ζωή τους. Πρόσφατα έχουν αρχίσει να αναφέρονται σε το ως `Wishmaker λόγω του εξαιρετικά θετικού & ιδιαίτερα ευεργετικές ευλογίες που έχει βοηθήσει να δημιουργήσει στη καθημερινή ζωή τους. Αυτό το ιδιαίτερα θετικό αγγελικό στοιχείο είναι εγγυημένο για να δημιουργήσει την πολυάριθμα ευλογία και τα οφέλη για τον ιδιοκτήτη του, την ο οποίος θρησκεία μπορούν να ακολουθήσουν. Οι άγγελοι φροντίζουν μόνο ότι ο ιδιοκτήτης αυτού, η πολύ ιερή talismanic προσευχή τους, είναι καθαρός της καρδιάς και απορρίπτει το κακό σε όλες τις μορφές του. Σε αντάλλαγμα ο κομιστής υπόσχεται έναν πλήθο της αγγελικής καλής τύχης, καθοδήγηση & θεία προστασία καθημερινά της εβδομάδας και κάθε εβδομάδας της ζωής τους. Αυτό το ιερό αγγελικό στοιχείο περιέχει την ίδια την ουσία των επτά ιερών αγγέλων που συνδυάζονται σε ένα ισχυρό αγγελικό φυλακτό. Κάθε άγγελος έχει την υπεροχή κατά τη διάρκεια μιας ιδιαίτερης ημέρας της εβδομάδας. Η ιδιοκτησία αυτού του ιερού στοιχείου θεωρείται για να παραγάγει μια διαφορετικές αγγελικές ευλογία και μια καλή τύχη καθημερινά της εβδομάδας, με κάθε άγγελο κατευθύνοντας τη θετική επιρροή τους πέρα από τις μεμονωμένες πτυχές της καθημερινής ζωής του ιδιοκτήτη της. Βάσει του κοσμικού νόμου οι άγγελοι πρέπει να ευλογήσουν & προστατεύστε τον ιδιοκτήτη αυτού, η talismanic προσευχή τους. Ο εξωτερικός κύκλος: περιέχει το μυστικό και αιώνιο όνομα του δημιουργού όπως κοινοποιείται στο Μωυσή στο υποστήριγμα Horeb. Ο στενός κύκλος: περιέχει τα μυστικά ονόματα Cabbalistic των επτά καλοκάγαθων οντων γνωστών ως επτά άγγελοι που συνδυάζονται με τις δημιουργικές ιερές λέξεις της δημιουργίας.
{ה} Raphael - προσφορές οι ευλογίες των καλών υγειών, οικονομική ασφάλεια & θεία προστασία.
{ת} GABRIEL - ενισχύει τη διαίσθηση, δημιουργεί την εσωτερική ευτυχία και εγγυάται την ασφάλεια σε όλο το ταξίδι.
{תּ} CHAMAEL - θεία προστασία προσφορών από όλες τις πράξεις βίας & πόλεμος.
{ו} MICHAEL - φέρνει τη μεγάλη επιτυχία σε όλες τις επιχειρήσεις που περιλαμβάνουν τη σταδιοδρομία & εργασία, επιχείρηση & εμπόριο.
{כ} ZADKIEL - φέρνει τη καλή τύχη σε όλα θέματα που περιλαμβάνουν τους ανταγωνισμούς & τυχερά παιχνίδια.
{ך} HANIEL - φέρνει την επιτυχία σε όλα θέματα που περιλαμβάνουν την αγάπη & θέματα της καρδιάς.
{ש} ZAPHAEL - προσφορές το δώρο της φρόνησης & εσωτερική ειρήνη Προσθέστε στη διαταγή

από melian: αγαπητή maiza καλό είναι όταν μεταφέρουμε κείμενο κάποιου άλλου να δίνουμε και την αντίστοιχη πηγή από την οποία το πήραμε. φιλικά πάντα

maiza 28-05-08 15:31

ΛΟΙΠΟΝ...
 
Φιλε μου Βαγγελη, το να εχουν καποιοι αποριες η να μην πιστευουν αυτα που λες ειναι δικαιωμα τους...Αυτο δε σημαινει πως επειδη συμβαινει αυτο εσυ θα πρεπει να χασεις την εμπιστοσυνη σου απεναντι μας και να σηκωθεις και να φυγεις ετσι απλα, μιας και δεν συντρεχει κανενας λογος.. Φυσιολογικα και απλα δεστο, οτι δεν εχουμε ολοι μας τις ιδιες εσωτερικες ανησυχιες ετσι ωστε να πιστεψουμε αμεσα το οτιδηποτε δουμε μιας και πιστευουμε πως περεπει να το ψαξουμε...
Στο θεμα σου τωρα... μολις ειδα τις φωτο μιας και ελειπα καποιες μερες.. πραγματικα δεν ξερω τι ειναι, ομως διακρινω τη φτερουγα...οι αγγελοι ερχονται σε εμας οταν τους καλουμε..ειναι κοσμικα οντα και διευκολινουν την καθημερινη μας διαβιωση..αλλοι εχουν το χαρισμα να τους δουν και αλλοι οχι..δυστυχως.. αυτο ομως δε σημαινει πως δεν υπαρχουν.. Πρι 5 χρονια περιπου, γνωρισα την Κ. Ευαγγελια στη Ζακυνθο..δεν ειχα ιδεα για τουσ κοσμοικους αγγελους ομως πανατ ηξερα πως υπαρχουν αγγελοι αναμεσα μας...
Μου ειπε πως φυλακας μου ειναι ο Μιχαηλ και πως οταν τον χρειαστω δεν εχω παρα να τον καλεσω και αυτος θα με βοηθησει σε οτι του ζητησω...
Σιγουρα τωρα καποιοι εδω γελανε... Μου ειπε πως στο μαγαζι της _ειχε ενα καφε κλαμπ τοτε στο Αργασι_ ειχε δει ενα απογευμα ενα μεγαλο μπεζ Αγγελο και ηξερε πως αυτος ηταν ο φυλακας της... Υποψιν πως η Κυρια αυτη ειχε καρκινο τοτε, δεν ξερω καν α ζει, μα το ευχομαι απο καρδιας...
Απο τοτε αρχισα να ψαχνω καποια πραγματα μιας και ειχα γραψει πριν χρονια ενα κειμενο - για εναν αγγελο... και ακομα πιστευω πως ισως οταν ημουν μικρη τον ειχα δει μιας και νιωθω σαν να τον ξερω...αυτο το διαστημα επισης τους καλω κοντα μου γιατι αντιμετωπιζω σοβαρα προβληματα.. μεσα στο σπιτι βρισκω πουπουλα πουλιων... μες στο αμαξι ετσι οπως εχω ανοιχτα τα παραθυρα περνουν απο μεσα πουπουλακια λευκα συνεχεια.. επισης βλεπω συχνα δυο πεταλουδες κοντα μου να πετουν...
ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ... θΕΛΩ ΝΑ ΠΩ πως σε πιστευω απολυτα και ετσι νομιζω πως συμβαινει με ολους μας...απλα δωσε και στους αλλους λιγο χρονο να το καλοσκεφτουν γιατι αληθεια ειναι πως αν κατι δεν το δεις με τα ματια σου δυσκολα το πιστευεις.. Θεωρω λοπον πως πρεπει να μεινεις και να μοιραστεις τη γνωμη σου μαζι μας μιας και ολοι μεταξυ μας μαθαινουμε αρκετα χρησιμα πραγματα...

Με αγαπη...

Χακεδιων 29-05-08 17:38

Σας χαιρετω! Ισως..ο φιλος να ειναι ενας - δεκτης-,ισως υπερβολικα φορτισμενος απο εππιροες. μολις μπηκα στο φορουμ σας κ δεν χρειαζομαι καλωσορισματα γιατι ακομη δεν εχω καταλαβει πολλα. Αν κρινω κ αν μου επιτρεπετε, απο οσα διαβασα περι εκκρεμες!!!

elinor 03-06-08 15:56

ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ ΕΓΙΝΕ???
 
Από: Άπαν

Όσο για τις φωτογραφίες , προτείνω σε όσους γνωρίζουν τεχνικά ζητήματα , να ανατρέξουν στο exif αρχείο των δύο εικόνων που είναι χωρίς επεξεργασία.
Θα βγάλουν χρήσιμα συμπεράσματα. Όταν βρω χρόνο θα γίνω περισσότερο σαφής.


Τελικά, ποια είναι αυτά τα συμπεράσματα που θα μας έλεγε φίλε Άπαν?

Δυστυχώς, δεν γνωρίζω απο φωτογραφίες και επειδή αυτό το θέμα μου έχει προκαλέσει ενδιαφέρον, είμαι πολύ περίεργη να μάθω!!! Ειλικρινά!!!!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!!
Φιλικά,
Elinor


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 06:00.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.