Το forum του μεταφυσικού

Το forum του μεταφυσικού (http://www.metafysiko.gr/forum/index.php)
-   UFO – Εξωγήινοι – Διαστημική (http://www.metafysiko.gr/forum/forumdisplay.php?f=11)
-   -   Αρνητικός τύπος αίματος (παράγοντας RH) και Εξωγηινη ιστορία (http://www.metafysiko.gr/forum/showthread.php?t=3518)

Belthazor 17-02-08 19:49

Αρνητικός τύπος αίματος (παράγοντας RH) και Εξωγηινη ιστορία
 
Τον αρνητικό παράγοντα RH ( 0 Ρέζους αρνητικό )έχουν κατά προσέγγιση 14 τοις εκατό του παγκόσμιου πληθυσμού. Πού αυτή η υποτιθέμενη μεταλλαγή είχε την αρχή της? Θα μπορούσε να υπάρχει κάποια αλήθεια στο ότι μερικοί, με αυτό το αίμα, έχουν γνωρίσματα που άλλοι δεν έχουν, όπως οι μεγαλύτερες ψυχικές δυνατότητες, το χρώμα ματιών, το χρώμα τρίχας και η Εξωγήινη επαφή.

Σκέπτομαι ότι εάν πάρετε το μισό DNA ενός ''Γκρίζου'' και το μισό DNA ενός μεγάλου πίθηκου και δημιουργήσετε μια ύπαρξη που πιθανώς να είχε παρόμοια χαρακτηριστικά με έναν σύγχρονο άνθρωπο.

Γενικά εμείς είμαστε πιθανώς μισοί, μεταξύ των δύο από την άποψη της δύναμης, της νοημοσύνης και των ''ομορφιάς''! :D

Τώρα που το πάω, λοιπόν, είναι γνωστό πως πολλοί επιστήμονες σήμερα λένε πως η ζωή στη Γη προσήλθε από ''έξω'' ( βακτήρια μέσω μετεωριτών ). Τώρα λέω μήπως αυτό το έξω ήταν πιο πολύ σαν τα μικρά γκρι ανθρωπάκια, και το DNA τους έμοιαζε με το 0 ρέζους αρνητικό.. γι' αυτό και τα χαρακτηριστικά..

Απόψεις? :confused:

Τάκης Παπαδόπουλος 17-02-08 20:23

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Belthazor
Τον αρνητικό παράγοντα RH ( 0 Ρέζους αρνητικό )έχουν κατά προσέγγιση 14 τοις εκατό του παγκόσμιου πληθυσμού. Πού αυτή η υποτιθέμενη μεταλλαγή είχε την αρχή της? Θα μπορούσε να υπάρχει κάποια αλήθεια στο ότι μερικοί, με αυτό το αίμα, έχουν γνωρίσματα που άλλοι δεν έχουν, όπως οι μεγαλύτερες ψυχικές δυνατότητες, το χρώμα ματιών, το χρώμα τρίχας και η Εξωγήινη επαφή.

Σκέπτομαι ότι εάν πάρετε το μισό DNA ενός ''Γκρίζου'' και το μισό DNA ενός μεγάλου πίθηκου και δημιουργήσετε μια ύπαρξη που πιθανώς να είχε παρόμοια χαρακτηριστικά με έναν σύγχρονο άνθρωπο.

Γενικά εμείς είμαστε πιθανώς μισοί, μεταξύ των δύο από την άποψη της δύναμης, της νοημοσύνης και των ''ομορφιάς''! :D

Τώρα που το πάω, λοιπόν, είναι γνωστό πως πολλοί επιστήμονες σήμερα λένε πως η ζωή στη Γη προσήλθε από ''έξω'' ( βακτήρια μέσω μετεωριτών ). Τώρα λέω μήπως αυτό το έξω ήταν πιο πολύ σαν τα μικρά γκρι ανθρωπάκια, και το DNA τους έμοιαζε με το 0 ρέζους αρνητικό.. γι' αυτό και τα χαρακτηριστικά..

Απόψεις? :confused:

Μμμμμ... Μάλλον Γενετιστές Βιοφυσικοί θα μπορούσαν να μας διαφωτίσουν πάνω στο ζήτημα των δύο "Ρέζους" του αίματος και στο τι ενδεχομένως σημαίνει αυτό βιολογικά.
Κάθε άλλη άποψη, κατά την γνώμη μου, μάλλον θα πάσχει, αν μη τι άλλο λόγω έλλειψης επιστημονικής τεκμηρίωσης, μιά και το θέμα δεν είναι κάτι που δεν αντιμετώπισε σαν ζήτημα η συμβατική Επιστήμη - όχι ότι αυτή είναι και η πανάκεια της ανθρώπινης Γνώσης.....

violinist 17-02-08 20:33

Η θεωρία ότι η ζωή ήρθε στη γή έξω από αυτήν δεν ξέρω κατά πόσο έχει περισσότερες πιθανότητες να ισχύει από το να δημιουργήθηκε η ζωή εντός της γης, αυτό το πιστεύω γιατί το DNA ή καλυετρα το αρχικό RNA, δλδ μονόκλωνο DNA, είναι εύκολο να δηλιυργηθεί στη γη, γιατί τα κατάλληλα συστατικά υπήρχαν. Ακόμα και ο Carl Sagan, κατάφερε να κατασκευάσει τα πρώτα συστατικά αυτών των μεγαλομορίων μέσα σε μια ειδική γυάλα σε εργαστήριο που περιείχε ακριβώς τα συστατικά που περιείχε η γή πριν εκατομμύρια χρόνια όταν πρωτοεμφανίστηκαν οι πρώτοι απλούστατοι μονοκοίτταροι οργανισμοί.
Το ρέζουν, είναι το αντιγόνο που έχουν τα ερυθρά μας αιμοσφαίρια, η ομόδα αίματος ρέζους αρνητικό απλά δεν έχει το αντιγόνο, βέβαια (ακόμα) δεν ξέρω πότε έγινε η αλλαγή, αν δεν έγιναν και τα rh+ rh- παράλληλα. Αυτό που ξέρω πάντως, είναι ότι κατα τη διάρκεια της ζωής μας το αν έχουμε ή όχι αντιγόνο, μπορεί να αλλάξει από κάποια βαριά ασθένεια ή μόλυνση.
Αλλά το να λέμε ότι το rh+ είναι πιο "ανθρώπινο" από το rh- είναι άκρως τραβηγμένο και λάθος.

Εγώ έχω B-...

Belthazor 17-02-08 20:33

Εγω δεν ζηταω την επιστημονικη γνωμη, διοτι δεν νομιζω να υπαρχει κανενας Γενετιστης αναμεσα μας, αντιθετα υπαρχουν ανθρωποι που μπορουν να πουν αυτο που νομιζουν.. εστω και οτι το 0 Ρεζους δεν εχει καμια σχεση με τις μεταφυσικες δυναμεις η τους εξωγηινους.. :cool:

violinist 17-02-08 21:09

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Belthazor
εστω και οτι το 0 Ρεζους δεν εχει καμια σχεση με τις μεταφυσικες δυναμεις η τους εξωγηινους.. :cool:

Όσο για την ομάδα Ο είναι η πιο παλία από όλες, και αυτή που δημιούργησε τις άλλες, όσο για το rh είπα παραπάνω όσα ξέρω και ίσως κάποιες λογικές σκέψεις.

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Belthazor
διοτι δεν νομιζω να υπαρχει κανενας Γενετιστης αναμεσα μας

Νομίζω ότι και Βιολόγος κάνει.

Τάκης Παπαδόπουλος 17-02-08 21:19

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από violinist
Η θεωρία ότι η ζωή ήρθε στη γή έξω από αυτήν δεν ξέρω κατά πόσο έχει περισσότερες πιθανότητες να ισχύει από το να δημιουργήθηκε η ζωή εντός της γης, αυτό το πιστεύω γιατί το DNA ή καλυετρα το αρχικό RNA, δλδ μονόκλωνο DNA, είναι εύκολο να δηλιυργηθεί στη γη, γιατί τα κατάλληλα συστατικά υπήρχαν. Ακόμα και ο Carl Sagan, κατάφερε να κατασκευάσει τα πρώτα συστατικά αυτών των μεγαλομορίων μέσα σε μια ειδική γυάλα σε εργαστήριο που περιείχε ακριβώς τα συστατικά που περιείχε η γή πριν εκατομμύρια χρόνια όταν πρωτοεμφανίστηκαν οι πρώτοι απλούστατοι μονοκοίτταροι οργανισμοί.
Το ρέζουν, είναι το αντιγόνο που έχουν τα ερυθρά μας αιμοσφαίρια, η ομόδα αίματος ρέζους αρνητικό απλά δεν έχει το αντιγόνο, βέβαια (ακόμα) δεν ξέρω πότε έγινε η αλλαγή, αν δεν έγιναν και τα rh+ rh- παράλληλα. Αυτό που ξέρω πάντως, είναι ότι κατα τη διάρκεια της ζωής μας το αν έχουμε ή όχι αντιγόνο, μπορεί να αλλάξει από κάποια βαριά ασθένεια ή μόλυνση.
Αλλά το να λέμε ότι το rh+ είναι πιο "ανθρώπινο" από το rh- είναι άκρως τραβηγμένο και λάθος.

Εγώ έχω B-...

Μιλάς για την in vitro παραγωγή αμινοξέων ( ένα από τα είκοσι που έχουν ανιχνευθεί σε κύτταρα ).. Σωστό.
Ο δρόμος, όμως για το επόμενο στάδιο, είναι τόσο μακρύς, που χάνεται στον ορίζοντα...
Όσον αφορά την φυσιολογία των ατόμων με διαφορετικό ρέζους, δεν νομίζω πως υπάρχει επίπτωση οποιασδήποτε μορφής στην λειτουργικότητα του οργανισμού.
Πάλι γενετιστής ίσως θα είχε κάτι να πει. Ίσως.

Belthazor 17-02-08 22:31

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από violinist
Όσο για την ομάδα Ο είναι η πιο παλία από όλες, και αυτή που δημιούργησε τις άλλες, όσο για το rh είπα παραπάνω όσα ξέρω και ίσως κάποιες λογικές σκέψεις.

Νομίζω ότι και Βιολόγος κάνει.

Συγνωμη φιλε Violinist, αλλα δεν προσεξα το post σου πριν.

Ναι γνωριζω πως ειναι η αρχαιοτερη και γι'αυτο το λογο το λεω, μηπως..

ελα μου ντε.. γνωριζεις κανα βιολογο? Εγω πιθανον να δω την τεταρτη αλλα δεν ξερω με τον παγετο εξω..

Εγω δεν γνωριζω τι εχω.. αλλα ειναι 90 τοις εκατο 0.. τωρα + η -.. δεν ξερω..

Witch Shadow 18-02-08 02:00

Φιλε Belthy
μια πολυ μακρινη μου ξαδερφη εχει ρεζους θετικο. Δεν προσεξα τπτ επανω της περιεργο. Μονο το οτι ειναι γλωσσου και δεν κανουμε παρεα. Αλλα και εξωγηινη να ηταν το ιδιο μου κανει...Μακρια μου...χιχιιχιχ :D

Αλεξης15 18-02-08 10:54

'Οσο μπορώ να συνεισφέρω στη κουβέντα επειδή είμαι βιολόγος για το ρέζους ισχύει ότι λέει ο viollinist, το dna είναι άλλη ιστορία και ναί μεν τα συστατικά για τη δημιουργία του dna υπήρχαν άφθονα στη φύση αλλά στερεοδομικά δεν ευνοείται η μορφή του dna που συναντάται στους ζωντανούς οργανισμούς. Ακόμα το ρέζους δεν είναι το μοναδικό στοιχείο μαζί με τις ομάδες αίματος που χαρακτηρίζουν το αίμα υπάρχουν και άλλα αντιγόνα.

Articun 18-02-08 12:44

Παρ' όλα αυτά όμως, είναι αλήθεια πως το ρέζους αρνητικό ίσως προέκυψε λόγω μετάλλαξης, πιθανότατα ανθρώπινης καθώς η ίδια η φύση σε κάθε νέο όν, πειραματίζεται συνεχώς. όλοι μας λίγο πολύ έχουμε ενα α % μεταλλάξεων. κάποιες από αυτές είναι πιο δραστικές από τις άλλες, θετικές ή αρνητικές ή ουδέτερες. Το ρέζους - κατά πως φαίνεται, (είμαι ακόμα φοιτητής βιολογίας) είναι μια σχετικά ουδέτερη μετάλλαξη που παρατηρήθηκε και η φύση την θεώρησε ευνοϊκή και έτσι συνεχήστικε. Φανταστίτε μια ασθένεια του άίματος που θα επηρέαζε αυτούς με ρέζους +. Αν δεν υπήρχε το ρέζους - τότε όλος ο πληθυσμός θα μπορούσε να καταστραφεί...

open mind 18-02-08 13:22

Παιδιά Και εγώ έχω 0 + πολλοί άνθρωποι έχουν 0 για ομάδα αίματος δεν
Πιστεύω ότι υπάρχει κατι το παράξενο με αυτή την ομάδα.

Belthazor 18-02-08 15:35

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Witch Shadow
Φιλε Belthy
μια πολυ μακρινη μου ξαδερφη εχει ρεζους θετικο. Δεν προσεξα τπτ επανω της περιεργο. Μονο το οτι ειναι γλωσσου και δεν κανουμε παρεα. Αλλα και εξωγηινη να ηταν το ιδιο μου κανει...Μακρια μου...χιχιιχιχ :D

Χαχαχαχα... εγω μιλαγα ομως για αρνητικο.. ;)



Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Articun
Παρ' όλα αυτά όμως, είναι αλήθεια πως το ρέζους αρνητικό ίσως προέκυψε λόγω μετάλλαξης, πιθανότατα ανθρώπινης καθώς η ίδια η φύση σε κάθε νέο όν, πειραματίζεται συνεχώς. όλοι μας λίγο πολύ έχουμε ενα α % μεταλλάξεων. κάποιες από αυτές είναι πιο δραστικές από τις άλλες, θετικές ή αρνητικές ή ουδέτερες. Το ρέζους - κατά πως φαίνεται, (είμαι ακόμα φοιτητής βιολογίας) είναι μια σχετικά ουδέτερη μετάλλαξη που παρατηρήθηκε και η φύση την θεώρησε ευνοϊκή και έτσι συνεχήστικε. Φανταστίτε μια ασθένεια του άίματος που θα επηρέαζε αυτούς με ρέζους +. Αν δεν υπήρχε το ρέζους - τότε όλος ο πληθυσμός θα μπορούσε να καταστραφεί...

Ναι σε αυτο συμφωνω, αμα δεν υπηρχε το ρεζους τοτε μπορει να μην ζουσαμε.. και αυτο δεν ειναι καλο..

schooligan 18-02-08 17:32

Δηλαδη που εγω ειμαι ομαδα (νομιζω) και ρεζους αρνητικο (σιγουρα) ειμαι καταλοιπο εξωγιηνων :confused: :confused: :confused: :confused:

Belthazor 18-02-08 17:35

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από schooligan
Δηλαδη που εγω ειμαι ομαδα (νομιζω) και ρεζους αρνητικο (σιγουρα) ειμαι καταλοιπο εξωγιηνων :confused: :confused: :confused: :confused:

εσυ ο ιδιος απο οτι εχω καταλαβει μαλλον κατεχεις καποια ιδιοτητα ( νομιζω ), αλλα ακομα και αν οχι τοτε ειναι σιγουρο οτι εχεις παλιο DNA και μπορει ναι να ειναι καταλοιπο ( κατα την γνωμη μου )...

leo morpheus 18-02-08 17:37

Παιδια εγω που εχω Ο ρεζους - , κινδυνευω?

Γιατρε ειμαι καλα;;; :p

schooligan 18-02-08 17:46

Leo μαλλον ειμαστε πειραματοζωα εξωγηινων που δεν μας θελανε και μας παρατησαν εδω.... :( :( :( :(

OANNHSEA 18-02-08 20:06

Γιατί νομίζεις βρισκόμαστε εδώ schooligan;;; :p
Και εγώ έχω ρέζους αρνητικό...
Άρα ίσως να ξέρω κάτι παραπάνω από τα λεγόμενα "μυστήρια"... :D
Μεταξύ μας, μάλλον αρχίσαμε πάλι να ασχολούμαστε με τα λογικά και να τα βρίσκουμε παράξενα...
Παίδες, ένας άνθρωπος στους 50.000 έχει 4 νεφρά...
Παίδες οι Ίνουητ έχουν μία σειρά πλευρά λιγότερα, όπως και ένας στους 100.000 ανθρώπους...
ΑΥΤΟΙ είναι οι εξωγήινοι...
Για να μην γράψω και όλα τα άλλα παράξενα των ανθρώπων...
(The white man can not jump)... :p

schooligan 18-02-08 20:21

Φιλε μου γραψε..εχει ενδιαφερον... :D

OANNHSEA 18-02-08 20:45

Παράθεση:

Φιλε μου γραψε..εχει ενδιαφερον...
Θα ήταν κακία ένας που σπουδάζει για νοσοκόμος να γράψει για ιατρική...
Υπάρχουν άλλοι γιατροί στο φόρουμ που μπορούν να το κάνουν αυτό...
Ειδικότερα οι δερματικές "ιδιορυθμίες" σε κάθε άνθρωπο είναι το κάτι άλλο...

Litsa 18-02-08 21:02

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από OANNHSEA
Γιατί νομίζεις βρισκόμαστε εδώ schooligan;;; :p
Και εγώ έχω ρέζους αρνητικό...
Άρα ίσως να ξέρω κάτι παραπάνω από τα λεγόμενα "μυστήρια"... :D
Μεταξύ μας, μάλλον αρχίσαμε πάλι να ασχολούμαστε με τα λογικά και να τα βρίσκουμε παράξενα...
Παίδες, ένας άνθρωπος στους 50.000 έχει 4 νεφρά...
Παίδες οι Ίνουητ έχουν μία σειρά πλευρά λιγότερα, όπως και ένας στους 100.000 ανθρώπους...
ΑΥΤΟΙ είναι οι εξωγήινοι...
Για να μην γράψω και όλα τα άλλα παράξενα των ανθρώπων...
(The white man can not jump)... :p

Μέχρι και άνθρωποι με την καρδιά στα δεξιά υπάρχουν

Belthazor 18-02-08 21:04

Η καθε αποψη ειναι αποδεκτη και ζητητη! Γραψτε ολοι διοτι ολα ειναι κομματια ενος μεγαλου παζλ.. καθε αποψη μετραει..

Ophelia 19-02-08 16:36

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Litsa
Μέχρι και άνθρωποι με την καρδιά στα δεξιά υπάρχουν

Καθώς και με μεμβράνες ανάμεσα στα δάχτυλα και με ενωμένα δάχτυλα ποδιών...

Τάκης Παπαδόπουλος 19-02-08 17:20

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Ophelia
Καθώς και με μεμβράνες ανάμεσα στα δάχτυλα και με ενωμένα δάχτυλα ποδιών...

Για νηκτικό είδος ανθρώπου δεν έχω ακούσει πουθενά.
Έχω όμως ακούσει για την πλάκα που συνηθίζει να κάνει ένας αγρότης ( αν θυμάμαι καλά ) στους γιατρούς από Κιλκίς μέχρι Σέρρες, όταν ψάχνουν με το στηθοσκόπιο να ακούσουν την καρδιά του ΣΕ ΛΑΘΟΣ πλευρά, κα' όσον η δική του ευρίσκεται ΔΕΞΙΑ!
Φίλη Οφηλία, κάποιες φορές από πιθανή επίδραση - κατά τα πρώτα στάδια της κύησης - εξωτερικών παραγόντων ( από κάπνισμα μέχρι ακτινοβολίες πάσης μορφής ) διαφοροποιούνται οι "εντολές" που δίδονται στην ανάπτυξη του εμβρύου βάσει του Βιοργανωτικού προτύπου και συμβαίνουν τέτοια παράδοξα ή ακόμη και δυσμορφίες μη κληρονομικές, που κατά την γνώμη μου, δεν έχουν καμμία σχέση με "παραφυσικά" φαινόμενα.
Είχα γνωρίσει προ 35 περίπου ετών, άνδρα ( τότε 25ρη ) με τρεις ( όχι τέσσερις ) θηλές στο στήθος αντί για δύο, γεγονός που προκαλούσε θυμηδία και το σχετικό δούλεμα στην παρέα.
Κατά τα άλλα, ήταν ένας φυσιολογικότατος άνθρωπος, με την συνήθη κατάσταση υγείας και δραστηριότητα ενός νέου άνδρα.

Ophelia 19-02-08 18:42

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Τάκης Παπαδόπουλος
Φίλη Οφηλία, κάποιες φορές από πιθανή επίδραση - κατά τα πρώτα στάδια της κύησης - εξωτερικών παραγόντων ( από κάπνισμα μέχρι ακτινοβολίες πάσης μορφής ) διαφοροποιούνται οι "εντολές" που δίδονται στην ανάπτυξη του εμβρύου βάσει του Βιοργανωτικού προτύπου και συμβαίνουν τέτοια παράδοξα ή ακόμη και δυσμορφίες μη κληρονομικές, που κατά την γνώμη μου, δεν έχουν καμμία σχέση με "παραφυσικά" φαινόμενα.

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου φίλε Τάκη!
Τυχαίνει να έχω και εγώ ενωμένα δάχτυλα στα πόδια μου και, απ' όσο ξέρω, είμαι ένα απόλυτα φυσιολογικό και συνηθησμένο άτομο... :D

OANNHSEA 19-02-08 19:54

Φιλτάτη Ophelia,
Εάν ήσουν "ένα απόλυτα φυσιολογικό και συνηθησμένο άτομο", δεν θα ήσουν εδώ μέσα... :D
Λοιπόν ομολόγησε, από ποιόν πλανήτη είσαι;;; :p

Τάκης Παπαδόπουλος 19-02-08 20:25

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από OANNHSEA
Φιλτάτη Ophelia,
Εάν ήσουν "ένα απόλυτα φυσιολογικό και συνηθησμένο άτομο", δεν θα ήσουν εδώ μέσα... :D
Λοιπόν ομολόγησε, από ποιόν πλανήτη είσαι;;; :p

ΚΡΥΒΕ ΛΟΓΙΑ, ΟΦΗΛΙΑ, ΚΡΥΒΕ ΛΟΓΙΑ... Πάει να σε ψαρέψει...

Ο Oannhsea είναι από τους άλλους, τους πράσινους με τις κεραίες και την προβοσκίδα, από τον Άρη...

Ophelia 19-02-08 23:08

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Τάκης Παπαδόπουλος
ΚΡΥΒΕ ΛΟΓΙΑ, ΟΦΗΛΙΑ, ΚΡΥΒΕ ΛΟΓΙΑ... Πάει να σε ψαρέψει...

Ο Oannhsea είναι από τους άλλους, τους πράσινους με τις κεραίες και την προβοσκίδα, από τον Άρη...

Έχεις δίκιο φίλε Τάκη...θα ακολουθήσω την συμβουλή σου!
Φίλε Oannhsea δεν πρόκειτε να σου πώ τίποτα! My lips are sealed! ;)

(Συγνώμη για το off-topic :) )

schooligan 20-02-08 00:04

Παράθεση:

Ο Oannhsea είναι από τους άλλους, τους πράσινους με τις κεραίες και την προβοσκίδα, από τον Άρη...
Πω πω και νομιζα πως ειχα παραμεινει ο τελευταιος του ειδους :p :p :p

Τάκης Παπαδόπουλος 20-02-08 00:16

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από schooligan
Πω πω και νομιζα πως ειχα παραμεινει ο τελευταιος του ειδους :p :p :p

Ένας ένας σκάτε μύτη, έ;
( chat της πλάκας καταντήσαμε το νήμα... )

Μιχάλης 20-02-08 18:47

Δυστυχώς, επιστρατεύοντας τις γνώσεις μου περί ιατρικής, δεν στάθηκε δυνατό να βρω απολύτως κανένα σημείο που θα στήριζε τον ισχυρισμό ότι η απουσία του παράγοντα rhesus οφείλεται σε γενετικό ανασυνδυασμό γήινων με εξωγήινους. Αφήστε δε που, τα rhesus (-) άτομα δεν έχουν ουσιαστικές διαφορές από τα rh(+)

Oddb@llSoul 20-02-08 20:29

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Τάκης Παπαδόπουλος
Ο Oannhsea είναι από τους άλλους, τους πράσινους με τις κεραίες και την προβοσκίδα, από τον Άρη...

Τάκη σε διαβεβαιώ , τον έχω δει απο κοντά και δεν είναι καθόλου έτσι... :p

Εκτός κι αν έχει κάνει προσωρινή τροποποίηση του Νι Εν Έι και έχει αλλάξει εξωτερική εμφάνιση...Τότε καλά.

Πάντως εγώ είμαι απο Τον Γλίγκον...Μπαντζανάκης του Σπόκ...Αφού ρε σεις μια φορά μαζί τα πείναμε με τον Χαν Σόλο και τον Τσουμπάκα...Και αυτός ο Λούκ...Πολύ πρώτο παιδί...Που να γνωρίσετε και τον πατέρα του...Πολύ αηδία άνθρωπος... :D

Τάκης Παπαδόπουλος 20-02-08 20:57

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Oddb@llSoul
Τάκη σε διαβεβαιώ , τον έχω δει απο κοντά και δεν είναι καθόλου έτσι... :p

Εκτός κι αν έχει κάνει προσωρινή τροποποίηση του Νι Εν Έι και έχει αλλάξει εξωτερική εμφάνιση...Τότε καλά.

Πάντως εγώ είμαι απο Τον Γλίγκον...Μπαντζανάκης του Σπόκ...Αφού ρε σεις μια φορά μαζί τα πείναμε με τον Χαν Σόλο και τον Τσουμπάκα...Και αυτός ο Λούκ...Πολύ πρώτο παιδί...Που να γνωρίσετε και τον πατέρα του...Πολύ αηδία άνθρωπος... :D

Μπα, κρύβεται και πρέπει να φοράς ειδικά γυαλιά για να δεις τα πράσινα κερατάκια...

Σε ξεγέλασε και σένα, κι ας είσαι από τον Κλίνγκον.

Ά, ναι, την ψηλή την Κλινγκόνισα που πήγαινε σχολείο με τον τρίχα τον Τσουμπάκα, μιά τάξη μεγαλύτερη, την ξέρεις;
Έμαθα ότι παντρεύτηκε... το κοντό το ξωτικό από τον ΄'Αρχοντα των δαχτυλιδιών... Τί γούστο κι αυτό!
Αναρωτιέμαι τί σόι παιδιά θα κάνει...

( Όπως αναρωτιέμαι και πότε θα μας κράξουν από την διαχείριση ομαδικά, για το πώς καταντήσαμε το νήμα...
Καλό να σταματήσουμε εδώ!
)

Y1annis 22-02-08 00:35

Οι άνθρωποι που παρουσιάζουν διαφορές του στυλ 4 νεφρά ή καρδιά στα δεξιά κλπ είναι πολύ πιθανό να είναι Χίμαιρες. Δηλαδή όταν ήταν στην μήτρα της μητέρας τους υπάρχαν δύο γονιμοποιήσεις. Για κάποιο λόγο όμως η μία απορρόφησε την άλλη με αποτέλεσμα το έξτρα να είναι "ανάμνηση" του έταιρου οργανισμού που υπήρχε.

Σχετικά με την καρδιά υπάρχει η διαφοροποίηση του να έχει κάποιος την καρδιά αριστερά και του να έχει αντίστροφα τις βαλβίδες. Αυτό είναι πολλές φορές και επικίνδυνο, αφού θέλει προσοχή από τους γιατρούς σε περίπτωση κάποιας μικροεπέμβασης.

Ermhs 01-03-08 21:32

εγώ πάντως έχω 0 αρνητικό! . Αλλα δεν πιστεύω ότι το αίμα έχει σχέση με εξωγήινους..

Η ποιο κοντά στο paranormal...?

Sly8erin 02-03-08 01:40

Εχω μηδεν ρέζους αρνητικό ε! αυτό πια οτι θα ήμουν κ UFO δεν το περιμενα

Ydroxoos^^ 02-03-08 05:52

Εγώ δεν ξέρω τι ομάδα αίματος εχω.Αρα δεν γνωρίζω αν είμαι εξωγήινος.

Όσο για την άλλη την ομάδα είμαι ΑΡΗΣ.(δεν ξέρω αν σημαίνει κάτι αυτό)

Belthazor 02-03-08 14:36

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Ydroxoos^^
Εγώ δεν ξέρω τι ομάδα αίματος εχω.Αρα δεν γνωρίζω αν είμαι εξωγήινος.

Όσο για την άλλη την ομάδα είμαι ΑΡΗΣ.(δεν ξέρω αν σημαίνει κάτι αυτό)

Δεν είπε κάνεις πως όποιος έχει ομάδα αίματος 0 αρνητικό είναι εξωγήινος, από την άλλη όμως ειπώθηκε πως αυτοί με την συγκεκριμένη ομάδα αίματος, επειδή είναι η πιο αρχαία, έχουν πιθανόν υπολείμματα εξωγήινων πολιτισμών που κατά κάποιες απόψεις είχαν επισπευτεί την Γη, η μεταφερθήκαν εδω μέσω κομητών..

Μιας και δεν παρακολουθώ ποδόσφαιρο δεν μπορώ να σου απαντήσω ολοκληρωτικά, αλλά κατά την άποψη μου το ποδόσφαιρο είναι ανούσιο όποτε καμία σχέση δεν έχει :p :D

Ydroxoos^^ 02-03-08 15:18

Αγαπητέ Belthazor η συμμετοχή μου σε αυτό το θέμα κρίνετε ως ανάγωγη αλλά παρασύρθηκα πίστεψε με από της τελευταίες απαντήσεις και ήμουν λιγάκι περιπαιχτικός (τα γνωστά μου άνοστα αστειάκια).
Στην δημιουργία κατά το δικό μου πιστεύω συγκρούονται 2 αντίπαλα στρατόπεδα
Αυτό που έχει να κάνει με τους κάθε είδους επιστήμονες και αυτό της θρησκείας
Το ένα προσπαθεί να βρει τον κρίκο τις εξελίξεις μέσα από την φύση (επιστήμονες) και αυτό της θρησκείας που όσο και αν φαίνετε απίστευτο ότι είμαστε δημιουργία του θεού ο οποίος βρίσκετε στον ουρανό η παράδεισο η άλλο πλανήτη με αλλά λόγια είμαστε δημιουργήματα μιας μεγάλης δύναμης που κυβερνά το σύμπαν(αυτό γιατί μου φέρνει λιγάκι από εξωγήινους?)
Αν πάμε λοιπόν με την θρησκεία τότε όντως οι άνθρωποι που έχουν τον συγκεκριμένο τύπο αίματος έχουν κάποια γονίδια τα οποία έχουν σχέση με αυτό που υποστηρίζεις

Υστερόγραφο Το δικό μου πιστεύω κρέμεται επικίνδυνα ακροβατώντας ανάμεσα στα 2.Ειμαστε δημιουργήματα της φύσης όπως τόσα και τόσα ζωντανά σε αυτόν τον πλανήτη η μας έφτιαξε άλλος?

Belthazor 02-03-08 17:33

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Ydroxoos^^
Αγαπητέ Belthazor η συμμετοχή μου σε αυτό το θέμα κρίνετε ως ανάγωγη αλλά παρασύρθηκα πίστεψε με από της τελευταίες απαντήσεις και ήμουν λιγάκι περιπαιχτικός (τα γνωστά μου άνοστα αστειάκια).

Χαχαχα.. μάλλον με παρεξήγησες.. δεν ήθελα να σου πω ότι τα αστειάκια ήταν κρύα.. απλά και εγώ μια πλακά έκανα, έτσι και αλλιώς άμα τα παίρνεις όλα σοβαρά.. πάει.. χάθηκε ο κόσμος..

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Ydroxoos^^
Στην δημιουργία κατά το δικό μου πιστεύω συγκρούονται 2 αντίπαλα στρατόπεδα
Αυτό που έχει να κάνει με τους κάθε είδους επιστήμονες και αυτό της θρησκείας
Το ένα προσπαθεί να βρει τον κρίκο τις εξελίξεις μέσα από την φύση (επιστήμονες) και αυτό της θρησκείας που όσο και αν φαίνετε απίστευτο ότι είμαστε δημιουργία του θεού ο οποίος βρίσκετε στον ουρανό η παράδεισο η άλλο πλανήτη με αλλά λόγια είμαστε δημιουργήματα μιας μεγάλης δύναμης που κυβερνά το σύμπαν(αυτό γιατί μου φέρνει λιγάκι από εξωγήινους?)
Αν πάμε λοιπόν με την θρησκεία τότε όντως οι άνθρωποι που έχουν τον συγκεκριμένο τύπο αίματος έχουν κάποια γονίδια τα οποία έχουν σχέση με αυτό που υποστηρίζεις

Όπως είπες, οι επιστήμονες λένε το πως έγινε ενώ η θρησκεία λέει το γιατί και το τελικό σκοπό.. όλα συνδέονται..
Δεν είναι περίεργο που σου θυμίζει εξωγήινους, άμα δεις ένα άλλο Thread που έκανα θα δεις πως υποστηρίζω πως ο θεός ( ακόμα και των Χριστιανών ) μπορεί να είναι κάποιος από ένα άλλο πλανήτη.. ( Μυθολογία Cthulhu και Εξωγήινοι Θεοί )


Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Ydroxoos^^
Υστερόγραφο Το δικό μου πιστεύω κρέμεται επικίνδυνα ακροβατώντας ανάμεσα στα είμαστε δημιουργήματα της φύσης όπως τόσα και τόσα ζωντανά σε αυτόν τον πλανήτη η μας έφτιαξε άλλος?

Ακόμα και άμα μας ''έφτιαξε'' κάποιος άλλος, και αυτόν τον άλλον τον ''έφτιαξε'' η φύση, και άμα αυτός ο άλλος ''φτιάχτηκε'' από κάποιον άλλον, τότε και ο άλλος ''φτιάχτηκε'' από τη φύση.. Έμμεσα η άμεσα είμαστε ''φτιαγμένοι'' από τη φύση, όποτε δεν υπάρχει λόγος να ακροβατείς :D :cool: !

Grigorios o Ellhn 02-03-08 17:54

xaxa
 
Εγώ που έχω Α- τι είμαι, ενδιάμεση κατηγορία-υβρίδιο? Απαπα, με κολακεύετε....θα παω στο ΣιΕνΕν να βγάλω λεφτά....


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 21:49.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.