Το forum του μεταφυσικού

Το forum του μεταφυσικού (http://www.metafysiko.gr/forum/index.php)
-   Προβλήματα Τεχνικής Φύσεως και Συντονισμού (http://www.metafysiko.gr/forum/forumdisplay.php?f=23)
-   -   (ΠΡΟΣ ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΗ) ΠΑΡΕΝΟΧΛΗΣΗ ΑΠΟ ΧΡΗΣΤΕΣ (http://www.metafysiko.gr/forum/showthread.php?t=8243)

cHrIsToS8 31-07-15 21:40

ΟΠΟΙΟΣ ΕΠΙΘΥΜΕΙ ΤΗΝ ΕΠΙΓΕΙΑ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ ΧΑΝΕΙ ΤΗΝ ΑΞΙΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΥΡΑΝΙΑ

apofasismenos 31-07-15 21:49

Διαφωνώ. "Αν δεν πέσει το επίδομα αδείας, θα μας ακούσουν μέχρι τα βουνά"...είπα στο αφεντικό.
Ας δικαιωθώ εδώ λοιπόν και ζώντας απλά κι όμορφα βλέπουμε για τα άλλα "πατώματα".

:cool:

panosfromlydian 31-07-15 23:03

Τα ποστ που περιγελούν και απο τα οποία φαίνεται η πρόθεση των χρηστών να μην εξελιχθει η συζήτηση,μπορούν να διαγράφονται απο τους διαχειριστες.
Σε κάθε φόρουμ καλό είναι να ανατίθενται διαχειριστικές ιδιότητες σε απλούς ενεργούς χρήστες που απο τη συμπεριφορά τους έχουν τα προσόντα για τη διαχείρηση του φόρουμ.

panosfromlydian 31-07-15 23:12

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από heretic (Μήνυμα 118706)
40 °C υπο σκιάν. Λογικό, αλλά...

Πού 'σαι Χρηστάρα; Εσυ ο ένας και μοναδικός που απαιτείς διαγραφές κτλ
Πάρε μια ενημέρωση για να την έχεις και εδω μέσα, σου την κάνω quote όπως σου την έγραψε ο Αιθεροβάμων στο άλλο φορουμ:

ΝΟΜΟΣ 4285(ΦΕΚ Α 191/10.9.2014)
Τροποποίηση του ν. 927/1979 (Α 139) και προσαρμογή του στην απόφαση - πλαίσιο
2008/913/ΔΕΥ της 28ης Νοεμβρίου 2008, για την καταπολέμηση ορισμένων μορφών και
εκδηλώσεων ρατσισμού και ξενοφοβίας μέσω του ποινικού δικαίου (L 328) και άλλες διατάξεις.

Άρθρο 1
Δημόσια υποκίνηση βίας ή μίσους

1. Οποιος με πρόθεση, δημόσια, προφορικά ή δια του τύπου, μέσω του διαδικτύου ή με οποιοδήποτε άλλο μέσο ή τρόπο, υποκινεί, προκαλεί, διεγείρει ή προτρέπει σε πράξεις ή ενέργειες που μπορούν να προκαλέσουν διακρίσεις, μίσος ή βία κατά προσώπου ή ομάδας προσώπων, που προσδιορίζονται με βάση τη φυλή, το χρώμα, τη θρησκεία, τις γενεαλογικές καταβολές, την εθνική ή εθνοτική καταγωγή, το σεξουαλικό προσανατολισμό, την ταυτότητα φύλου ή την αναπηρία, κατά τρόπο που εκθέτει σε κίνδυνο τη δημόσια τάξη ή ενέχει απειλή για τη ζωή, την ελευθερία ή τη σωματική ακεραιότητα των ως άνω προσώπων, τιμωρείται με φυλάκιση τριών (3) μηνών έως τριών (3) ετών και με χρηματική ποινή πέντε έως είκοσι χιλιάδων (5.000 - 20.000) ευρώ.


Επειδή μπορεί να αποφασίσω να γίνω όντως ρουφιάνος (όπως μου έκανε πλάκα ο dsm), πρόσεξε μην πάω και την εξασκήσω.
Γι' αυτό προσεχε τι γράφεις απο εδώ και πέρα και κυρίως ποιούς προσβάλεις. Και κομμένη η πλάκα απο μέρους μου. Τώρα μιλάω σοβαρά.

Άραξε Heretic ,εδώ συζήτηση κάνουμε και εσείς το πάτε προσωπικά για αυτό αντιδρά ο Χρήστος.Και στο άλλο φόρουμ το ίδιο συνέβαινε.
Μείνε στη συζήτηση και τις εμπειρίες.
Στο άλλο φόρουμ αν δεν μου γινοταν διαδικτυακό bullying ,δεν θα είχα αντιδράσει άσχημα .

Δυστυχώς αυτά που διαβάζουμε και επηρεαζόμαστε περιέχουν πολλές βλακείες.Μόλις ωριμάσουμε και φτιάξουμε δική μας σκέψη,όλα θα είναι διαφορετικά απο πλευράς προσέγγισης.Η προσέγγιση μετράει.

Δεν νομίζω κάποιος χρήστης απο εδώ να έχει πρόθεση διάδοσης κάτι ρατσιστικού.Απο ότι είδες ο δόλος είναι απαραίτητο στοιχείο της υποκειμενικής υπόστασης της ποινικής ου διάταξης.
Οι χρήστες εδώ είναι άτομα υπο αναζήτηση όχι δόλια άτομα με σκοπιμότητες.

heretic 01-08-15 00:40

Σώπα μωρε. Η ιδέα μου είναι, κι εμένα κι όλων αυτών που ζητάει να τιμωρηθούν. Είμαστε και κακόβουλοι βλέπεις, τους κάνουμε και bullying και δεν αφήνουμε τα χρυσαυγά να εκφραστούν. Αντε να μας διαγράψουν όλους να έχετε το φόρουμ δικό σας, να τα λέτε μονοι σας με τις νεράιδες και τα ξωτικά.

panosfromlydian 01-08-15 07:16

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από heretic (Μήνυμα 118737)
Σώπα μωρε. Η ιδέα μου είναι, κι εμένα κι όλων αυτών που ζητάει να τιμωρηθούν. Είμαστε και κακόβουλοι βλέπεις, τους κάνουμε και bullying και δεν αφήνουμε τα χρυσαυγά να εκφραστούν. Αντε να μας διαγράψουν όλους να έχετε το φόρουμ δικό σας, να τα λέτε μονοι σας με τις νεράιδες και τα ξωτικά.

Για το Χρήστο σου μιλάω.Σε ποιούς χρυσαυγίτες αναφέρεσαι?
Τα θέματα με το ράτσισμο δεν τα παρακολουθώ.Παρατηρώ όμως τα άλλα όπου είναι θέματα που πηγάζουν απο ανάγκη αναζήτησης.
Εκεί πέφτει τρόλινγκ χωρίς λόγο.

heretic 01-08-15 12:32

Είναι που δεν έχεις καταλάβει τίποτα γι' αυτό. Και στο άλλο φόρουμ δεν σου έκαναν bullying Πανο. Κακόγουστη πλάκα μπορεί, οχι bullying. Οταν πας και τους γράφεις τις εμπειρίες σου απο τους μήνες αποχής σου απο τον αυνανισμό, πως περίμενες να αντιδράσουν; Τέλος πάντων, ο τύπος εδω δεν έχει τίποτε κοινό με σένα, οπότε δεν νομίζω οτι χρειάζεται την βοήθειά σου. Οι ψευτοκλάψες είναι εφέ.

Χρίστος Έλ 01-08-15 13:16

http://www.metafysiko.gr/forum/showthread.php?t=8209

O Νικόδημος έκανε απίστευτη προσβλητική χειρονομία στο μήνυμα του panosfromlydian και τον προσθέτω στην ομάδα των ατόμων που παρενοχλούν την ελευθερία λόγου και προσβάλλουν τους χρήστες.

Heretic, Gabriell, apofasismenos, xtabay, puck, avatargr-1, nikodhmos.

Ελπίζω η διαχείρηση να λάβει τα μέτρα της με αυτά τα 7 άτομα, έτσι ώστε να μην καταντήσουμε σαν το άθλιο καφενείο των κάφρων στο esoterica.

Χρίστος Έλ 01-08-15 13:44

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από panosfromlydian (Μήνυμα 118741)
Για το Χρήστο σου μιλάω.Σε ποιούς χρυσαυγίτες αναφέρεσαι?
Τα θέματα με το ράτσισμο δεν τα παρακολουθώ.Παρατηρώ όμως τα άλλα όπου είναι θέματα που πηγάζουν απο ανάγκη αναζήτησης.
Εκεί πέφτει τρόλινγκ χωρίς λόγο.

Η αλήθεια είναι ότι όλα τα θέματά μου πηγάζουν από ανάγκη αναζήτησης. Ακόμη και εκείνα που φαίνονται μοναχά ιστορικά.

Καταλαβαίνω την απορία και την κατάπληξη ενός ατόμου που έχει μεγαλώσει με την ιδέα ότι ο γεωκεντρισμός, η βασιλεία και η Ιερά Εξέταση δεν είναι δυνατόν να υποστηρίζονται από υγιή άτομα. Και επίσης καταλαβαίνω την άρνηση γνώσης εκείνου του ατόμου που θεωρεί κάτι εντελώς ξεπερασμένο και άχρηστο να το διαβάσει.

Αλλά δεν βλέπω να υπάρχει κανένας όρος συμμετοχής που να μιλάει για περιορισμό στην έκφραση απόψεων. Και στο κάτω κάτω θα πρέπει να σεβαστούν οι εχθροί του γεωκεντρισμού και της Ιεράς Εξέτασης, το γεγονός ότι εδώ καταθέτονται θέματα για προβληματισμό και όχι για να πέφτει ξύλο στα γήπεδα.

Όποιος θέλει μπορεί να διαφωνήσει με επιχειρήματα, αλλά όταν πάει στην προσωπική προσβολή τότε πρέπει να τιμωρείται με αποκλεισμό αν δεν μπορεί να συνετιστεί.

Είναι τραγικό δηλαδή να έχουν κατακλύσει κάποια άτομα τα φόρουμ και να βρίζουν άνετα χωρίς περιορισμό και χωρίς τιμωρία όλα τα ελεύθερα πνεύματα που καταθέτουν τις απόψεις τους.

Γι' αυτό ελπίζω να μην επιτρέψει το μεταφυσικό να γίνει ότι και στο εσοτέρικα, όπου είναι μια κλίκα καφενείου και βρίζει κάθε καινούργιο χρήστη με απίστευτη αγριότητα.

apofasismenos 01-08-15 17:48

Αγαπητέ τρελλέ, κούρασες.

Κοίτα πως έχει το πράγμα με εμένα. Το γεγονός ότι δεν κάθομαι να βάζω λινκ ή να εξηγώ μέσω τρίτων (και να επαναπαύομαι στα λόγια τους)
αυτά που μπορώ μόνος μου (κι όσο μπορώ) δεν σημαίνει τίποτα αλλά είναι δείγμα ότι έχω σταθερές ιδέες και καλοδουλεμένη ισχυρή άποψη.
Εσύ δεν μπορείς να το κάνεις αυτό διότι είσαι δουλάκι (και) στην σκέψη.

Φοβάσαι.

Τι κάνεις λοιπόν;

πολλά από αυτά που λές τα έχουν πει κάποιοι άλλοι διότι δεν μπορείς να πας παρακάτω με δικά σου λόγια.
Παρακάτω είμαι εγώ και όχι...δεν είμαι εγώ το "παρακάτω". Στέκομαι παρακάτω για να διατηρώ την ελευθερία του να εκφράζομαι απλά
για να καταλαβαίνουν όλοι τι θέλω να πω (και με την μία).

Λέγοντας τα λόγια άλλων λοιπόν, αναμασάς και επαναδιατυπώνεις τις αρχές και το τέλος τους, τα εμπόδια και τους φραγμούς τους.
Δεν μπορείς όμως να πας παρακάτω και δεν θα βρεις καμία απάντηση. Όταν πάλι λες τα δικά σου (τρελλά σου)
απλά γαιδουροδένεσαι στην εκδουλευμένη δηθενίστικη απορία που σκοπίμως θες να επιδεικνύεις για να οδηγείς τα μέλη του φόρουμ
σε πελαγοδρομίες και να τους λες ποιο είναι το σωστό (αλλά) με το ζόρι.
Είσαι (άλλο) ένα τυπικό και ρυπαρό μίασμα που διοχετεύει την αρνητική του ενέργεια περί πολλών
για να εκτονωθείς από το σαράκι που σε τρώει.

Ως επιστέγασμα της ψυχολογικής σου κατάρρευσης, δεν μπορείς να αποδείξεις τίποτα και αναλώνεσαι στα περί προκολλήσεως
εταίρων μελών μήπως κερδίσεις πόντους. Έχεις σοβαρό πρόβλημα.

Και σε ξαναρωτάω ευθέως...βρήκες γκόμενα;

:cool:

Υ.Γ Στο μέλλον θα αναρωτηθούν πολλοί άνθρωποι για ποιον λόγο λέμε ως είδος την φράση "και πόσα υπάρχουν που δεν γνωρίζουμε;"

κι όμως είναι λάθος έκφραση διότι πως ξέρουν ότι υπάρχουν...αφού δεν τα γνωρίζουν;

η επιθυμία τους έγινε ανάγκη, έκαναν την επιλογή τους και παίρνουν τον δρόμο τους. Ας μην ξεχάσουν όμως να ζήσουν.


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:20.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.