Το forum του μεταφυσικού

Το forum του μεταφυσικού (http://www.metafysiko.gr/forum/index.php)
-   Προβλήματα Τεχνικής Φύσεως και Συντονισμού (http://www.metafysiko.gr/forum/forumdisplay.php?f=23)
-   -   (ΠΡΟΣ ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΗ) ΠΑΡΕΝΟΧΛΗΣΗ ΑΠΟ ΧΡΗΣΤΕΣ (http://www.metafysiko.gr/forum/showthread.php?t=8243)

Χρίστος Έλ 31-07-15 17:04

(ΠΡΟΣ ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΗ) ΠΑΡΕΝΟΧΛΗΣΗ ΑΠΟ ΧΡΗΣΤΕΣ
 
Γεια σας. Εφιστώ την προσοχή σας στο σημαντικό αυτό θέμα.

Δέχομαι αλλεπάλληλες προσβλητικές επιθέσεις από τα παρακάτω μέλη που φόρουμ

Heretic, apofasismenos, Gabriell, Puck, Avatargr-1, Xtabay.

Ο πρώτος απ' αυτούς εκτός από προσβλητική γλώσσα χρησιμοποιεί και απειλές, ενώ μαζί με τον Gabriell θεωρούν τον εαυτό τους και σε θέση να αποφασίσει ποιος θα γράφει και ποιος όχι στο φόρουμ.

Αν πιστεύετε ότι κάποια θέματά μου είναι επικίνδυνα και μπορεί να προκαλέσουν λογοκρισία με δυσάρεστες συνέπειες για εσάς, μπορείτε να τα σβήσετε. Δεν έχω πρόβλημα με αυτό. Τουλάχιστον σέβομαι κάθε χρήστη και δεν έχω ποτέ πρόθεση να προσβάλλω συνομιλητή.

Χωρίς να είμαι διαχειριστής, θα επιθυμούσα οι παραπάνω χρήστες να τιμωρηθούν παραδειγματικά, έστω με 2 βδομάδες αποκλεισμού, ειδικά οι Heretic, apofasismenos, Gabriell, Puck.

Η κρίση είναι δική σας και ελπίζω να μην λάβετε σοβαρά τις συκοφαντίες που θα γράψουν τα συγκεκριμένα μέλη από κάτω, διότι αν δεν είχα πρόβλημα μαζί τους δεν θα έφτιαχνα το συγκεκριμένο θέμα.

Δυστυχώς συμμετέχουν στα θέματά μου, μόνο και μόνο για να με προσβάλλουν και να με απειλούν, με το γνωστό άλλοθι ότι κάποιες θέσεις μου είναι ρατσιστικές.

heretic 31-07-15 17:18

40 °C υπο σκιάν. Λογικό, αλλά...

Πού 'σαι Χρηστάρα; Εσυ ο ένας και μοναδικός που απαιτείς διαγραφές κτλ
Πάρε μια ενημέρωση για να την έχεις και εδω μέσα, σου την κάνω quote όπως σου την έγραψε ο Αιθεροβάμων στο άλλο φορουμ:

ΝΟΜΟΣ 4285(ΦΕΚ Α 191/10.9.2014)
Τροποποίηση του ν. 927/1979 (Α 139) και προσαρμογή του στην απόφαση - πλαίσιο
2008/913/ΔΕΥ της 28ης Νοεμβρίου 2008, για την καταπολέμηση ορισμένων μορφών και
εκδηλώσεων ρατσισμού και ξενοφοβίας μέσω του ποινικού δικαίου (L 328) και άλλες διατάξεις.

Άρθρο 1
Δημόσια υποκίνηση βίας ή μίσους

1. Οποιος με πρόθεση, δημόσια, προφορικά ή δια του τύπου, μέσω του διαδικτύου ή με οποιοδήποτε άλλο μέσο ή τρόπο, υποκινεί, προκαλεί, διεγείρει ή προτρέπει σε πράξεις ή ενέργειες που μπορούν να προκαλέσουν διακρίσεις, μίσος ή βία κατά προσώπου ή ομάδας προσώπων, που προσδιορίζονται με βάση τη φυλή, το χρώμα, τη θρησκεία, τις γενεαλογικές καταβολές, την εθνική ή εθνοτική καταγωγή, το σεξουαλικό προσανατολισμό, την ταυτότητα φύλου ή την αναπηρία, κατά τρόπο που εκθέτει σε κίνδυνο τη δημόσια τάξη ή ενέχει απειλή για τη ζωή, την ελευθερία ή τη σωματική ακεραιότητα των ως άνω προσώπων, τιμωρείται με φυλάκιση τριών (3) μηνών έως τριών (3) ετών και με χρηματική ποινή πέντε έως είκοσι χιλιάδων (5.000 - 20.000) ευρώ.


Επειδή μπορεί να αποφασίσω να γίνω όντως ρουφιάνος (όπως μου έκανε πλάκα ο dsm), πρόσεξε μην πάω και την εξασκήσω.
Γι' αυτό προσεχε τι γράφεις απο εδώ και πέρα και κυρίως ποιούς προσβάλεις. Και κομμένη η πλάκα απο μέρους μου. Τώρα μιλάω σοβαρά.

apofasismenos 31-07-15 17:32

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Χρίστος Έλ (Μήνυμα 118704)
Γεια σας. Εφιστώ την προσοχή σας στο σημαντικό αυτό θέμα.

Δέχομαι αλλεπάλληλες προσβλητικές επιθέσεις από τα παρακάτω μέλη που φόρουμ

Heretic, apofasismenos, Gabriell, Puck, Avatargr-1, Xtabay.

Ο πρώτος απ' αυτούς εκτός από προσβλητική γλώσσα χρησιμοποιεί και απειλές, ενώ μαζί με τον Gabriell θεωρούν τον εαυτό τους και σε θέση να αποφασίσει ποιος θα γράφει και ποιος όχι στο φόρουμ.

Αν πιστεύετε ότι κάποια θέματά μου είναι επικίνδυνα και μπορεί να προκαλέσουν λογοκρισία με δυσάρεστες συνέπειες για εσάς, μπορείτε να τα σβήσετε. Δεν έχω πρόβλημα με αυτό. Τουλάχιστον σέβομαι κάθε χρήστη και δεν έχω ποτέ πρόθεση να προσβάλλω συνομιλητή.

Χωρίς να είμαι διαχειριστής, θα επιθυμούσα οι παραπάνω χρήστες να τιμωρηθούν παραδειγματικά, έστω με 2 βδομάδες αποκλεισμού, ειδικά οι Heretic, apofasismenos, Gabriell, Puck.

Η κρίση είναι δική σας και ελπίζω να μην λάβετε σοβαρά τις συκοφαντίες που θα γράψουν τα συγκεκριμένα μέλη από κάτω, διότι αν δεν είχα πρόβλημα μαζί τους δεν θα έφτιαχνα το συγκεκριμένο θέμα.

Δυστυχώς συμμετέχουν στα θέματά μου, μόνο και μόνο για να με προσβάλλουν και να με απειλούν, με το γνωστό άλλοθι ότι κάποιες θέσεις μου είναι ρατσιστικές.

(αυτό δεν το είχα δει)

Ρε τεμπελόσκυλο...μέχρι και τα (ανυπόστατα) παράπονά σου θέλεις να μας δείχνεις σε μορφή υπέροχης ανάρτησης;

τώρα τι κάνεις εκτός από το να ροχαλίζεις με ανοικτά τα μάτια; κορδώνεσαι στον εαυτό σου που πόσταρες;

γιατί δεν λες ότι κυνηγάς τον κόσμο να κάνει ότι θες εσύ χώρια τα άλλα που σου λένε ότι γράφεις; επιδειξία πόστερ...

λοιπόν κοπρίτη...όταν σε μια παρέα δεν σε θέλουν σχεδόν οι μισοί (δεν φταίω εγώ, είμαστε λίγοι) σηκώνεσαι και φεύγεις.

Αλλά πως να φύγεις αφού είσαι πρεζάκι των ποστ γνωστά ως υπέροχες αναρτήσεις.


Τελοσπάντων...πες μας για τις ανωμαλίες σου, έχεις (μιλώντας για'μένα) την προσοχή μου.

:cool:

Χρίστος Έλ 31-07-15 17:50

Όπως βλέπετε κύριε διαχειριστά, τα συγκεκριμένα άτομα έχουν φάει πράγματι κόλλημα.

Τους είχα παρακαλέσει να μην μου χαλάνε τα θέματα και να μην μου κάνουνε bulling, αν δεν έχουν σκοπό να συμμετέχουν σε διάλογο και συζητήσεις.

Γι' αυτό τον λόγο ζητάω την παραδειγματική τους τιμωρία, ακόμη και την οριστική τους διαγραφή, γιατί δεν παίρνουν από λόγια αλλά συνεχίζουν με τον ίδιο τσαμπουκά χωρίς καν να έχω ασχοληθεί εγώ ποτέ μαζί τους.

apofasismenos 31-07-15 17:56

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Χρίστος Έλ (Μήνυμα 118712)
Όπως βλέπετε κύριε διαχειριστά, τα συγκεκριμένα άτομα έχουν φάει πράγματι κόλλημα.

Τους είχα παρακαλέσει να μην μου χαλάνε τα θέματα και να μην μου κάνουνε bulling, αν δεν έχουν σκοπό να συμμετέχουν σε διάλογο και συζητήσεις.

Γι' αυτό τον λόγο ζητάω την παραδειγματική τους τιμωρία, ακόμη και την οριστική τους διαγραφή, γιατί δεν παίρνουν από λόγια αλλά συνεχίζουν με τον ίδιο τσαμπουκά χωρίς καν να έχω ασχοληθεί εγώ ποτέ μαζί τους.

Βρήκες γκόμενα ή τίποτα ακόμα; :confused:

Ποιο bulling ρε Χριστάρα; ούτε ξέρεις τι είναι αυτό. Προσωπικά σε ειρωνεύομαι με χιούμορ και μαλακία μου που σε είχα αφήσει
τόσο καιρό λάσκα. Δεν με ενδιαφέρεις ως παρουσία αλλά ως απουσία αγαπητέ τεμπέλη.

(ε όχι και δεν ασχολήθηκες)

:cool:

Μελωδιαννα 31-07-15 18:00

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Χρίστος Έλ (Μήνυμα 118704)
ότι κάποιες θέσεις μου είναι ρατσιστικές.

1)δεν υπάρχει αυτό που λένε τάχα μου ο ρατσισμός.... μια καραμέλα το κάνατε και το μασάτε....

apofasismenos 31-07-15 18:02

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Μελωδιαννα (Μήνυμα 118716)
1)δεν υπάρχει αυτό που λένε τάχα μου ο ρατσισμός.... μια καραμέλα το κάνατε και το μασάτε....

Επιτέλους, ήρθες κι εδώ.

(και λέω...γιατί άργησε τόσο; )

Υ.Γ Βλέπω...άψογο τονισμό σήμερα.

:D

Μελωδιαννα 31-07-15 18:03

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από apofasismenos (Μήνυμα 118717)
Επιτέλους, ήρθες κι εδώ.

(και λέω...γιατί άργησε τόσο; )

:D

Έλα ντε γιατί άργησα τοσο; μάλλον πάει λάθος το ρολόι....

apofasismenos 31-07-15 18:08

Δέχομαι να φάω "καμπάνα" δύο εβδομάδων για πάρτη σου ρε Χριστάρα.

Έτσι κι αλλιώς μετά, ενδέχεται πάλι στην μάπα να με φας.

:D

heretic 31-07-15 20:34

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Χρίστος Έλ (Μήνυμα 118712)
Όπως βλέπετε κύριε διαχειριστά, τα συγκεκριμένα άτομα έχουν φάει πράγματι κόλλημα.

Τους είχα παρακαλέσει να μην μου χαλάνε τα θέματα και να μην μου κάνουνε bulling, αν δεν έχουν σκοπό να συμμετέχουν σε διάλογο και συζητήσεις.

Γι' αυτό τον λόγο ζητάω την παραδειγματική τους τιμωρία, ακόμη και την οριστική τους διαγραφή, γιατί δεν παίρνουν από λόγια αλλά συνεχίζουν με τον ίδιο τσαμπουκά χωρίς καν να έχω ασχοληθεί εγώ ποτέ μαζί τους.

Είναι ακριβώς το ίδιο σαν την ατάκα: Δεν είμαι εγώ ρατσιστής κύριε πρόεδρε, αυτοί είναι μαύροι.

cHrIsToS8 31-07-15 21:40

ΟΠΟΙΟΣ ΕΠΙΘΥΜΕΙ ΤΗΝ ΕΠΙΓΕΙΑ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ ΧΑΝΕΙ ΤΗΝ ΑΞΙΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΥΡΑΝΙΑ

apofasismenos 31-07-15 21:49

Διαφωνώ. "Αν δεν πέσει το επίδομα αδείας, θα μας ακούσουν μέχρι τα βουνά"...είπα στο αφεντικό.
Ας δικαιωθώ εδώ λοιπόν και ζώντας απλά κι όμορφα βλέπουμε για τα άλλα "πατώματα".

:cool:

panosfromlydian 31-07-15 23:03

Τα ποστ που περιγελούν και απο τα οποία φαίνεται η πρόθεση των χρηστών να μην εξελιχθει η συζήτηση,μπορούν να διαγράφονται απο τους διαχειριστες.
Σε κάθε φόρουμ καλό είναι να ανατίθενται διαχειριστικές ιδιότητες σε απλούς ενεργούς χρήστες που απο τη συμπεριφορά τους έχουν τα προσόντα για τη διαχείρηση του φόρουμ.

panosfromlydian 31-07-15 23:12

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από heretic (Μήνυμα 118706)
40 °C υπο σκιάν. Λογικό, αλλά...

Πού 'σαι Χρηστάρα; Εσυ ο ένας και μοναδικός που απαιτείς διαγραφές κτλ
Πάρε μια ενημέρωση για να την έχεις και εδω μέσα, σου την κάνω quote όπως σου την έγραψε ο Αιθεροβάμων στο άλλο φορουμ:

ΝΟΜΟΣ 4285(ΦΕΚ Α 191/10.9.2014)
Τροποποίηση του ν. 927/1979 (Α 139) και προσαρμογή του στην απόφαση - πλαίσιο
2008/913/ΔΕΥ της 28ης Νοεμβρίου 2008, για την καταπολέμηση ορισμένων μορφών και
εκδηλώσεων ρατσισμού και ξενοφοβίας μέσω του ποινικού δικαίου (L 328) και άλλες διατάξεις.

Άρθρο 1
Δημόσια υποκίνηση βίας ή μίσους

1. Οποιος με πρόθεση, δημόσια, προφορικά ή δια του τύπου, μέσω του διαδικτύου ή με οποιοδήποτε άλλο μέσο ή τρόπο, υποκινεί, προκαλεί, διεγείρει ή προτρέπει σε πράξεις ή ενέργειες που μπορούν να προκαλέσουν διακρίσεις, μίσος ή βία κατά προσώπου ή ομάδας προσώπων, που προσδιορίζονται με βάση τη φυλή, το χρώμα, τη θρησκεία, τις γενεαλογικές καταβολές, την εθνική ή εθνοτική καταγωγή, το σεξουαλικό προσανατολισμό, την ταυτότητα φύλου ή την αναπηρία, κατά τρόπο που εκθέτει σε κίνδυνο τη δημόσια τάξη ή ενέχει απειλή για τη ζωή, την ελευθερία ή τη σωματική ακεραιότητα των ως άνω προσώπων, τιμωρείται με φυλάκιση τριών (3) μηνών έως τριών (3) ετών και με χρηματική ποινή πέντε έως είκοσι χιλιάδων (5.000 - 20.000) ευρώ.


Επειδή μπορεί να αποφασίσω να γίνω όντως ρουφιάνος (όπως μου έκανε πλάκα ο dsm), πρόσεξε μην πάω και την εξασκήσω.
Γι' αυτό προσεχε τι γράφεις απο εδώ και πέρα και κυρίως ποιούς προσβάλεις. Και κομμένη η πλάκα απο μέρους μου. Τώρα μιλάω σοβαρά.

Άραξε Heretic ,εδώ συζήτηση κάνουμε και εσείς το πάτε προσωπικά για αυτό αντιδρά ο Χρήστος.Και στο άλλο φόρουμ το ίδιο συνέβαινε.
Μείνε στη συζήτηση και τις εμπειρίες.
Στο άλλο φόρουμ αν δεν μου γινοταν διαδικτυακό bullying ,δεν θα είχα αντιδράσει άσχημα .

Δυστυχώς αυτά που διαβάζουμε και επηρεαζόμαστε περιέχουν πολλές βλακείες.Μόλις ωριμάσουμε και φτιάξουμε δική μας σκέψη,όλα θα είναι διαφορετικά απο πλευράς προσέγγισης.Η προσέγγιση μετράει.

Δεν νομίζω κάποιος χρήστης απο εδώ να έχει πρόθεση διάδοσης κάτι ρατσιστικού.Απο ότι είδες ο δόλος είναι απαραίτητο στοιχείο της υποκειμενικής υπόστασης της ποινικής ου διάταξης.
Οι χρήστες εδώ είναι άτομα υπο αναζήτηση όχι δόλια άτομα με σκοπιμότητες.

heretic 01-08-15 00:40

Σώπα μωρε. Η ιδέα μου είναι, κι εμένα κι όλων αυτών που ζητάει να τιμωρηθούν. Είμαστε και κακόβουλοι βλέπεις, τους κάνουμε και bullying και δεν αφήνουμε τα χρυσαυγά να εκφραστούν. Αντε να μας διαγράψουν όλους να έχετε το φόρουμ δικό σας, να τα λέτε μονοι σας με τις νεράιδες και τα ξωτικά.

panosfromlydian 01-08-15 07:16

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από heretic (Μήνυμα 118737)
Σώπα μωρε. Η ιδέα μου είναι, κι εμένα κι όλων αυτών που ζητάει να τιμωρηθούν. Είμαστε και κακόβουλοι βλέπεις, τους κάνουμε και bullying και δεν αφήνουμε τα χρυσαυγά να εκφραστούν. Αντε να μας διαγράψουν όλους να έχετε το φόρουμ δικό σας, να τα λέτε μονοι σας με τις νεράιδες και τα ξωτικά.

Για το Χρήστο σου μιλάω.Σε ποιούς χρυσαυγίτες αναφέρεσαι?
Τα θέματα με το ράτσισμο δεν τα παρακολουθώ.Παρατηρώ όμως τα άλλα όπου είναι θέματα που πηγάζουν απο ανάγκη αναζήτησης.
Εκεί πέφτει τρόλινγκ χωρίς λόγο.

heretic 01-08-15 12:32

Είναι που δεν έχεις καταλάβει τίποτα γι' αυτό. Και στο άλλο φόρουμ δεν σου έκαναν bullying Πανο. Κακόγουστη πλάκα μπορεί, οχι bullying. Οταν πας και τους γράφεις τις εμπειρίες σου απο τους μήνες αποχής σου απο τον αυνανισμό, πως περίμενες να αντιδράσουν; Τέλος πάντων, ο τύπος εδω δεν έχει τίποτε κοινό με σένα, οπότε δεν νομίζω οτι χρειάζεται την βοήθειά σου. Οι ψευτοκλάψες είναι εφέ.

Χρίστος Έλ 01-08-15 13:16

http://www.metafysiko.gr/forum/showthread.php?t=8209

O Νικόδημος έκανε απίστευτη προσβλητική χειρονομία στο μήνυμα του panosfromlydian και τον προσθέτω στην ομάδα των ατόμων που παρενοχλούν την ελευθερία λόγου και προσβάλλουν τους χρήστες.

Heretic, Gabriell, apofasismenos, xtabay, puck, avatargr-1, nikodhmos.

Ελπίζω η διαχείρηση να λάβει τα μέτρα της με αυτά τα 7 άτομα, έτσι ώστε να μην καταντήσουμε σαν το άθλιο καφενείο των κάφρων στο esoterica.

Χρίστος Έλ 01-08-15 13:44

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από panosfromlydian (Μήνυμα 118741)
Για το Χρήστο σου μιλάω.Σε ποιούς χρυσαυγίτες αναφέρεσαι?
Τα θέματα με το ράτσισμο δεν τα παρακολουθώ.Παρατηρώ όμως τα άλλα όπου είναι θέματα που πηγάζουν απο ανάγκη αναζήτησης.
Εκεί πέφτει τρόλινγκ χωρίς λόγο.

Η αλήθεια είναι ότι όλα τα θέματά μου πηγάζουν από ανάγκη αναζήτησης. Ακόμη και εκείνα που φαίνονται μοναχά ιστορικά.

Καταλαβαίνω την απορία και την κατάπληξη ενός ατόμου που έχει μεγαλώσει με την ιδέα ότι ο γεωκεντρισμός, η βασιλεία και η Ιερά Εξέταση δεν είναι δυνατόν να υποστηρίζονται από υγιή άτομα. Και επίσης καταλαβαίνω την άρνηση γνώσης εκείνου του ατόμου που θεωρεί κάτι εντελώς ξεπερασμένο και άχρηστο να το διαβάσει.

Αλλά δεν βλέπω να υπάρχει κανένας όρος συμμετοχής που να μιλάει για περιορισμό στην έκφραση απόψεων. Και στο κάτω κάτω θα πρέπει να σεβαστούν οι εχθροί του γεωκεντρισμού και της Ιεράς Εξέτασης, το γεγονός ότι εδώ καταθέτονται θέματα για προβληματισμό και όχι για να πέφτει ξύλο στα γήπεδα.

Όποιος θέλει μπορεί να διαφωνήσει με επιχειρήματα, αλλά όταν πάει στην προσωπική προσβολή τότε πρέπει να τιμωρείται με αποκλεισμό αν δεν μπορεί να συνετιστεί.

Είναι τραγικό δηλαδή να έχουν κατακλύσει κάποια άτομα τα φόρουμ και να βρίζουν άνετα χωρίς περιορισμό και χωρίς τιμωρία όλα τα ελεύθερα πνεύματα που καταθέτουν τις απόψεις τους.

Γι' αυτό ελπίζω να μην επιτρέψει το μεταφυσικό να γίνει ότι και στο εσοτέρικα, όπου είναι μια κλίκα καφενείου και βρίζει κάθε καινούργιο χρήστη με απίστευτη αγριότητα.

apofasismenos 01-08-15 17:48

Αγαπητέ τρελλέ, κούρασες.

Κοίτα πως έχει το πράγμα με εμένα. Το γεγονός ότι δεν κάθομαι να βάζω λινκ ή να εξηγώ μέσω τρίτων (και να επαναπαύομαι στα λόγια τους)
αυτά που μπορώ μόνος μου (κι όσο μπορώ) δεν σημαίνει τίποτα αλλά είναι δείγμα ότι έχω σταθερές ιδέες και καλοδουλεμένη ισχυρή άποψη.
Εσύ δεν μπορείς να το κάνεις αυτό διότι είσαι δουλάκι (και) στην σκέψη.

Φοβάσαι.

Τι κάνεις λοιπόν;

πολλά από αυτά που λές τα έχουν πει κάποιοι άλλοι διότι δεν μπορείς να πας παρακάτω με δικά σου λόγια.
Παρακάτω είμαι εγώ και όχι...δεν είμαι εγώ το "παρακάτω". Στέκομαι παρακάτω για να διατηρώ την ελευθερία του να εκφράζομαι απλά
για να καταλαβαίνουν όλοι τι θέλω να πω (και με την μία).

Λέγοντας τα λόγια άλλων λοιπόν, αναμασάς και επαναδιατυπώνεις τις αρχές και το τέλος τους, τα εμπόδια και τους φραγμούς τους.
Δεν μπορείς όμως να πας παρακάτω και δεν θα βρεις καμία απάντηση. Όταν πάλι λες τα δικά σου (τρελλά σου)
απλά γαιδουροδένεσαι στην εκδουλευμένη δηθενίστικη απορία που σκοπίμως θες να επιδεικνύεις για να οδηγείς τα μέλη του φόρουμ
σε πελαγοδρομίες και να τους λες ποιο είναι το σωστό (αλλά) με το ζόρι.
Είσαι (άλλο) ένα τυπικό και ρυπαρό μίασμα που διοχετεύει την αρνητική του ενέργεια περί πολλών
για να εκτονωθείς από το σαράκι που σε τρώει.

Ως επιστέγασμα της ψυχολογικής σου κατάρρευσης, δεν μπορείς να αποδείξεις τίποτα και αναλώνεσαι στα περί προκολλήσεως
εταίρων μελών μήπως κερδίσεις πόντους. Έχεις σοβαρό πρόβλημα.

Και σε ξαναρωτάω ευθέως...βρήκες γκόμενα;

:cool:

Υ.Γ Στο μέλλον θα αναρωτηθούν πολλοί άνθρωποι για ποιον λόγο λέμε ως είδος την φράση "και πόσα υπάρχουν που δεν γνωρίζουμε;"

κι όμως είναι λάθος έκφραση διότι πως ξέρουν ότι υπάρχουν...αφού δεν τα γνωρίζουν;

η επιθυμία τους έγινε ανάγκη, έκαναν την επιλογή τους και παίρνουν τον δρόμο τους. Ας μην ξεχάσουν όμως να ζήσουν.

Χρίστος Έλ 01-08-15 17:56

Δυστυχώς δεν έχω δει ακόμη κάποια επέμβαση από την διαχείρηση.

Συνεχίζουν ακάθεκτοι ακόμη και σε αυτό το θέμα να χρησιμοποιούν βρώμικες φράσεις, αμετανόητοι για την δόλια τους συμπεριφορά και περιφρονώντας την ιδέα ότι πρόκειται να τιμωρηθούν.

Ελπίζω να υπάρξει γρήγορα επέμβαση με τιμωρία έτσι ώστε να αποφευχθούν τα χειρότερα και να μην αναγκαστώ να χρησιμοποιήσω και εγώ βαρύ λεξιλόγιο.

apofasismenos 01-08-15 18:06

Να τιμωρήσεις και την διαχείριση τότε, σε λυπάμαι πραγματικά (για λόγο που δεν γνωρίζω).

Α...μην ξεχάσω...το βαρύ λεξιλόγιο το έχεις ήδη χρησιμοποιήσει...τρελλέ.

Ωωωωωωωωωω, μα πόσο πρεζάκι των ποστ είσαι και πόσο σοβαρά παίρνεις την διαδικτυακή σου περσόνα
που θεωρείς ότι τιμωρία θα αποτελέσει μία φίμωση ή μια διαγραφή για κάποιους αληθινούς ανθρώπους;

σου βρήκα νέο όνομα κλώνου..."Σύλβια Κριστέλ".

Έχεις το Κρις, έχει και το Έλ...άσε που είναι και "αεράτο".

:cool:

Χρίστος Έλ 01-08-15 18:09

Γράψε και άλλα πονηρό πουστράκι.

apofasismenos 01-08-15 18:12

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Χρίστος Έλ (Μήνυμα 118758)
Γράψε και άλλα πονηρό πουστράκι.


(το έσωσα για να υπάρχει μη τυχόν το σβήσει, φαίνεται χτύπησα "ευαίσθητη χορδή", σε αυτά είμαι πολύ καλός)

πες μου κι άλλα Χριστάρα...

https://www.youtube.com/watch?v=PNWMYvfeVRM

:cool:

heretic 01-08-15 18:23

apofasismenos, καλύτερα μην το συνεχίζεις μαζί του. Οταν κι αν έρθουν οι διαχειριστές θα γίνει κουβέντα εφ' όλης της ύλης. Για το τι φορουμ επιθυμούν να έχουν. Αυλή ψυχιατρείου ή χώρο συζήτησης του μεταφυσικού.

apofasismenos 01-08-15 18:27

Δεν είχα κι όρεξη, μην νομίζεις.

Αλλά δεν γίνεται όλη μέρα να γκαρίζει. Έκανε τα παραπονά του, κομπλέ.

Όλα του τα ποστ στην τσίτα είναι, μία εσύ, μία εγώ, μία ο παρακείμενος.

Τι θα γίνει; όλοι τον ενοχλούν στις υπέροχες αναρτήσεις του;

τι έγινε; δεν έχει μπόλικους επισκέπτες να χαίρεται;

ας γράφει μόνος του στην τελική.

:cool:

Χρίστος Έλ 01-08-15 18:50

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από heretic (Μήνυμα 118760)
apofasismenos, καλύτερα μην το συνεχίζεις μαζί του. Οταν κι αν έρθουν οι διαχειριστές θα γίνει κουβέντα εφ' όλης της ύλης. Για το τι φορουμ επιθυμούν να έχουν. Αυλή ψυχιατρείου ή χώρο συζήτησης του μεταφυσικού.

Ρε καθυστερημένο. Νομίζεις ότι αν επαναλάβεις άλλες εκατό φορές την λέξη ψυχιατρείο, ότι θα σε πάρει κανείς στα σοβαρά?

Ποιος είσαι εσύ ρε φασιστόμουτρο που θα ορίσεις ποιος είναι ψυχικά υγιής και ποιος όχι? Και ποιος είσαι και η παρέα σου που θα ορίσετε τί θα γράφεται στο φόρουμ?

Τί νομίζεις ότι είσαι εσύ που θέλεις να σε πληρώνουμε και να σου δίνουμε αναφορά?

Σου είχα πει να μην ασχολείσαι με τα ποστ μου, αν δεν σου αρέσουν. Δεν ήρθα να τα γράψω έξω από την πόρτα σου.

Αλλά απ' ότι φαίνεται έχεις σοβαρό πρόβλημα και δεν αντέχεις την άλλη άποψη, οπότε άσε τα περί ψυχιατρείου σε εμένα.

Ψυχασθενή, ε ψυχασθενή

Χρίστος Έλ 01-08-15 19:08

Φύλαξε το καλά εσύ το υβριστικό μου σχόλιο.

Για να δούμε πως θα αντισταθμίσεις την σωρεία βρωμιών που έχετε γράψει(εσύ και το βρωμοσυνάφι σου ο heretic και η gabriella)και συνεχίζετε να γράφετε.

Α ρε νταβατζήδες πόσο θέλω να σας τσακίσω, γι' αυτά που έχετε κάνει στον ελληνικό λαό.

Αλλά ευτυχώς που θα σας τσακίσει ο Θεός μου γιατί δεν αφήνει κανένα απλήρωτο στην ζωή.

Χρίστος Έλ 01-08-15 19:46

Έπεσε σύρμα από το <<αιρετικό>> Τουρκόπουλο που ακούει για κλέφτες και αρματωλούς και γίνεται...Τούρκος(μα αφού είναι). Μην μιλάτε είπε.

Τώρα θα βρίζω μόνο εγώ ώστε να θαφτούν τα βρωμόλογά σας. Και έτσι θα τιμωρηθώ εγώ, ενώ εσείς θα συνεχίσετε να παίζετε με το κομπολόι σας και να βρίζετε κάθε νέο χρήστη που τυχαίνει να έχει διαφορετικές απόψεις από τις δικές σας, τις <<φιλελεύθερες>> και <<αιρετικές>>.

Με μανία αυτό το κωλόπαιδο από τότε που γράφτηκα να μιλάει για σκουπίδια, παλαιοημερολογίτες και διάφορα. Και να έχει ο άθλιος και nickname "heretic" τρομάρα του.

Αλλά αυτοί είναι οι αντιρατσιστές. Περνάνε την βρωμιά τους στην Ελλάδα με τσαμπουκά και νταβατζιλίκι, και μετά λένε "όχι στους φασίστες" για όποιον αντιδρά για την ελευθερία.

Τέτοια καθίκια πληρώνουμε όλοι μας, στους λογαριασμούς και στους φόρους. Τον δημοσιογράφο της "ελληνικής" τηλεόρασης τον Ματθαίο και τον κάθε νταβατζή αιρετικό που ήρθε στην Ελλάδα να μιλήσει για δημοκρατία και ελευθερία από τα πατροπαράδοτα έθιμα και την θρησκεία, πίνοντας το αίμα του λαού δημοκρατικά και επιβάλλοντας την δική του φασιστική τάξη πραγμάτων...πάντα δημοκρατικά.

Και όχι μόνο, αλλά δεν θέλει και να μιλάμε το κωλόπαιδο ο ιεροεξεταστής, που να του κοπεί η λαλιά του παλιάνθρωπου.

Οργανισμοί βρώμικοι, αρπακτικοί, παρασιτικοί, κατακτητικοί, έρχονται και σου ρουφάνε το αίμα την ίδια στιγμή που φωνάζουν "φασισμός", "φασισμός", "φασισμός"...

greekfighter98 01-08-15 19:59

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Χρίστος Έλ (Μήνυμα 118748)
Η αλήθεια είναι ότι όλα τα θέματά μου πηγάζουν από ανάγκη αναζήτησης. Ακόμη και εκείνα που φαίνονται μοναχά ιστορικά.

Καταλαβαίνω την απορία και την κατάπληξη ενός ατόμου που έχει μεγαλώσει με την ιδέα ότι ο γεωκεντρισμός, η βασιλεία και η Ιερά Εξέταση δεν είναι δυνατόν να υποστηρίζονται από υγιή άτομα. Και επίσης καταλαβαίνω την άρνηση γνώσης εκείνου του ατόμου που θεωρεί κάτι εντελώς ξεπερασμένο και άχρηστο να το διαβάσει.

Αλλά δεν βλέπω να υπάρχει κανένας όρος συμμετοχής που να μιλάει για περιορισμό στην έκφραση απόψεων. Και στο κάτω κάτω θα πρέπει να σεβαστούν οι εχθροί του γεωκεντρισμού και της Ιεράς Εξέτασης, το γεγονός ότι εδώ καταθέτονται θέματα για προβληματισμό και όχι για να πέφτει ξύλο στα γήπεδα.
.

Έχω μια απορία. Πως γίνεται κάποιος από τη μία να λέει από τη μία ότι πιστεύει στην ιδέα του έθνους, να λέει πράγματα για τους εβραίους και από την άλλη να πιστεύει στις θρσκευτικές τους παραδόσεις όπως : παλαιά διαθίκη, άγγελοι, γιαχβέ, αρχάγγελος μιχαήλ, κλπ...

Αν θες μπορώ να ανεβάσω ένα άρθρο που να εξηγεί τη σχέση εβραϊσμού και χριστιανισμού

Χρίστος Έλ 01-08-15 20:18

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από greekfighter98 (Μήνυμα 118766)
Έχω μια απορία. Πως γίνεται κάποιος από τη μία να λέει από τη μία ότι πιστεύει στην ιδέα του έθνους, να λέει πράγματα για τους εβραίους και από την άλλη να πιστεύει στις θρσκευτικές τους παραδόσεις όπως : παλαιά διαθίκη, άγγελοι, γιαχβέ, αρχάγγελος μιχαήλ, κλπ...

Αν θες μπορώ να ανεβάσω ένα άρθρο που να εξηγεί τη σχέση εβραϊσμού και χριστιανισμού

Όλα γίνονται και για όλα υπάρχουν εξηγήσεις. Μια γρήγορη εξήγηση που μπορώ να σου δώσω εδώ, είναι πως πιστεύοντας την Παλαιά Διαθήκη δεν λατρεύεις τους εβραίους. Αν τυχόν υπάρχουν κάποια εδάφια τα οποία υπονοούν ότι οι Εβραίοι είναι σε θέση υπεροχής και θα πέφτουμε στα πόδια τους σαν να είναι μεσίτες μεταξύ ημών και του Θεού, τότε δεν τα δέχομαι.

Ανέβασέ το στο παρανοήσεις χριστιανών.

greekfighter98 01-08-15 20:24

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Χρίστος Έλ (Μήνυμα 118768)
Όλα γίνονται και για όλα υπάρχουν εξηγήσεις. Μια γρήγορη εξήγηση που μπορώ να σου δώσω εδώ, είναι πως πιστεύοντας την Παλαιά Διαθήκη δεν λατρεύεις τους εβραίους. Αν τυχόν υπάρχουν κάποια εδάφια τα οποία υπονοούν ότι οι Εβραίοι είναι σε θέση υπεροχής και θα πέφτουμε στα πόδια τους σαν να είναι μεσίτες μεταξύ ημών και του Θεού, τότε δεν τα δέχομαι.

Ανέβασέ το στο παρανοήσεις χριστιανών.

Εγώ δεν είπα ότι λατρεύεται τους εβραίους άλλα ότι και οι δύο σας( εβραίοι-χριστιανοί) λατρεύετε ίδιες οντότητες και ότι πιστεύετε στα "ιερά" τους βιβλία.
Το άρθρο θα το ανεβάσω πιο μετά

panosfromlydian 01-08-15 22:11

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από apofasismenos (Μήνυμα 118754)
Αγαπητέ τρελλέ, κούρασες.

Όταν πάλι λες τα δικά σου (τρελλά σου)
απλά γαιδουροδένεσαι στην εκδουλευμένη δηθενίστικη απορία που σκοπίμως θες να επιδεικνύεις για να οδηγείς τα μέλη του φόρουμ
σε πελαγοδρομίες και να τους λες ποιο είναι το σωστό (αλλά) με το ζόρι.
Είσαι (άλλο) ένα τυπικό και ρυπαρό μίασμα που διοχετεύει την αρνητική του ενέργεια περί πολλών
για να εκτονωθείς από το σαράκι που σε τρώει.

Ως επιστέγασμα της ψυχολογικής σου κατάρρευσης, δεν μπορείς να αποδείξεις τίποτα και αναλώνεσαι στα περί προκολλήσεως
εταίρων μελών μήπως κερδίσεις πόντους. Έχεις σοβαρό πρόβλημα.

Και σε ξαναρωτάω ευθέως...βρήκες γκόμενα;

Πρόσεχε τη μουσική που παίζεις μέσα σου.

Words crystallize the spirit in the place of power.

apofasismenos 02-08-15 06:10

Καλημέρα panosfromlydian...ας απαντήσω συνολικά διότι ωραία μέρα ξημέρωσε για να χαραμιστεί σε μαλακίες.

Δεν μας λες καλύτερα για ποιον λόγο "κουβαλήθηκες" σε συγκεκριμένα θέματα αντί να παριστάνεις τον σοφό
με κοντοκομμένες φρασούλες της πλάκας; σε ξαναρώτησα αλλού αλλά δεν...

Τελοσπάντων, η κατάσταση έχει ως εξής:

Ο Χριστάρας έχει πει πολλά (συν βρισιές) και σε'μένα. Μάλιστα λέει ότι έχουμε κάνει πολλά κατά των Ελλήνων (ότι να'ναι)
εγώ κι οι άλλοι τους οποίους δεν γνωρίζω καν. Εεε...κι εγώ αφού βρήκα παραπάνω χρόνο, σκέφτηκα να του πω μερικά (πικάντικα).

Αναφέρει ότι ο heretic έδωσε σύνθημα να μην μιλάμε και κάτι τέτοια τρελλά. Δηλαδή ότι αποτελούμε μια συμμορία.
Προσωπικά τουλάχιστον, αυτό κατάλαβα. Όπως βλέπεις δηλαδή δημιουργεί εντυπώσεις ενώ δεν θέλει για την πάρτη του.

Αμ δε...

Το ότι δεν είμαι επιθετικός δεν σημαίνει ότι δεν μπορώ να γίνω. Αφού (φανερά) τον υποστηρίζεις ως αναφαίρετο δικαίωμά σου
πες του να κάνει τουμπεκί γιατί θα αρχίσω να γράφω πολύ διαφορετικά...και ξέρεις ε; αν γράψω εγώ όπως μπορώ...χέστα.

Να σημειώσω επίσης ότι όλη μου η έννοια είναι να αντισταθμίσω την σωρεία βρωμιών (όπως είπε) που του έχω γράψει.
Πράγματι έχω μεγάλο άγχος, ο ιδρώτας ρέει σαν ποτάμι από την προσπάθεια ενώ αρκετοί μίνι σχηματισμένοι παραπόταμοι
φτάνουν μέχρι τα αρ....ια μου και σβήνουν το όνομά του.

Δίκαιο το βλέπω. Αν θέλουν ας με φιμώσουν-διαγράψουν. Θα παραμείνω δίκαιος όπως και στην πραγματική ζωή.

Αυτά.

:cool:

Χρίστος Έλ 02-08-15 06:35

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από panosfromlydian (Μήνυμα 118776)
Πρόσεχε τη μουσική που παίζεις μέσα σου.

Words crystallize the spirit in the place of power.

Είναι φανερός ο οπαδισμός που κυριαρχεί στα φόρουμ. Είναι ολοφάνερο πως όλα αυτά τα άτομα που μιλάνε για δημοκρατίες και ελευθερίες λόγου δεν πιστεύουν σε αυτά, και αυτό φαίνεται στην πρώτη περίπτωση που θα παρουσιαστεί.

Στο θέμα του ρατσισμού και στο θέμα του κόσμου/χάους ακριβώς αυτό ανάλυσα. Δυστυχώς γύρω σου υπάρχουν διαφορετικές οντότητες, οι οποίες κινούνται απειλητικά εναντίον σου και είναι ύπουλα συνασπισμένες μαζί σου για ένα κοινό εχθρό. Ύπουλα γιατί δεν πιστεύουν στην αγάπη, αλλά υποκρίνονται. Ο άνθρωπος δηλαδή φτιάχνει πολιτείες για εγωιστικό σκοπό.

Στην πρώτη ευκαιρία που θα νιώσουν να απειλούνται τα συμφέροντά τους από κάτι που θα πεις ή θα κάνεις, θα γίνουν πυρ και μανία και θα προσπαθήσουν με κάθε μέσο να σε αφανίσουν στον δαρβίνιο αγώνα για επιβίωση.

Οι πιο πονηροί στον αγώνα για άνοδο κρύβονται πίσω από τον φιλελευθερισμό και τον αντιρατσισμό, οι αρκετά δυνατοί δεν χρειάζονται τεχνάσματα, γιατί μπορούν άμεσα να επιβάλλουν την δύναμή τους χωρίς φόβο, είναι ήδη πολύ δυνατοί και δεν χρειάζονται την πονηρία.

Ακόμη και μέσα στην οικογένεια υπάρχει ρατσισμός όταν μισούνται για μια κληρονομιά. Παντού γύρω μας δολοπλοκία και μίσος.

Πραγματική δημοκρατία και ελευθερία λόγου ποτέ δεν υπήρξε στην φύση. Οι από πάνω γνωρίζουν πολύ καλά την μίζερη φύση του λαού και την εκμεταλλεύονται. Η μίζερη φύση του λαού είναι πως πατάω τον διπλανό μου όταν το ζητήσει το αφεντικό, για ένα κομμάτι ψωμί που θα μου πετάξει. Είμαι αφέντης στον μικρό κοσμάκι μου και πατάω όλους τους κατώτερους(αστυνομικός, στρατιωτικός)

Ο αληθινός Βασιλιάς της Δικαιοσύνης που είναι αντανάκλαση του Ήλιου/Έλ είναι εκείνος που χρειάζεται ο όχλος για καθοδήγηση, έτσι ώστε να προστατευτεί από τα δαιμόνια εγωιστικά πάθη του και να πάψουν πονηροί να τον εκμεταλλεύονται.

Το Χρυσό Γενός φημίζεται πάνω απ' όλα για την καλοσύνη και αγιότητά του και όχι για τις επιστημονικές του γνώσεις ή τα υλικά του αγαθά.

apofasismenos 02-08-15 06:57

Και βέβαια αφού καραδοκούσες Χριστάρα να απαντήσεις με τις θεωρίες σου άνευ πράξεων (φυσικά), παριστάνοντας το καλό παιδί
όπως πολλοί που συναντάμε στην ζωή μας, να σου πω ότι ενώ κατηγορείς, στηλιτεύεις, κάνεις και ράνεις...
στην ουσία ανήκεις κάπου (κι εσύ μικροασβέ) και κρύβεις μίσος.

Εγώ χαίρομαι που έχω ξεφύγει από όλα αυτά...

για μια στιγμή όμως...πως ξέφυγα αφού ποτέ δεν άνηκα; :confused:

διορθώνω λοιπόν...χαίρομαι που είχα το μυαλό και την τύχη να μην ανήκω σε "μαζώξεις"...θρησκευτικές, πολιτικές, οικονομικές
και λοιπές γελοιότητες που μόνο πόρωση στα μέλη τους και κέρδος έχουν να φέρουν στους προύχοντες που τις οργανώνουν.

Είσαι απλά ένα μέτριο πιονάκι. Θα έλεγα κι ασπόνδυλο.

Τράβα τώρα φτιάξε κανέναν φραπέ, βρέξε και την κεφάλα σου γιατί σε παραβάρεσε ο ήλιος κι άντε καλά "παιξίματα".

Ζυγούς λύσατε...

:cool:

Viper 02-08-15 10:41

Ακόμα απορώ που είναι εκείνοι οι διαχειριστές να εξηγήσουν στον Χρίστο Ελ, ότι οπαδισμός στα φόρουμ δεν υφίσταται για πολλούς , λογικούς και υπαρκτούς λόγους. Για τα υπόλοιπα που αναφέρει δεν θα σταθώ, καθώς οι απόψεις του σεβαστες μεν , απέχουν όμως παρασάγκας από ότι φαίνεται - από τα προσωπικά κριτήρια αναζήτησης- το τελευταίο λογίδριο δε το αποδεικνύει περίτρανα..καλή ημέρα σε όλους.

Μελωδιαννα 02-08-15 12:56

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Χρίστος Έλ (Μήνυμα 118704)
Γεια σας. Εφιστώ την προσοχή σας στο σημαντικό αυτό θέμα.

Δέχομαι αλλεπάλληλες προσβλητικές επιθέσεις από τα παρακάτω μέλη που φόρουμ

Heretic, apofasismenos, Gabriell, Puck, Avatargr-1, Xtabay.

Ο πρώτος απ' αυτούς εκτός από προσβλητική γλώσσα χρησιμοποιεί και απειλές, ενώ μαζί με τον Gabriell θεωρούν τον εαυτό τους και σε θέση να αποφασίσει ποιος θα γράφει και ποιος όχι στο φόρουμ.

Αν πιστεύετε ότι κάποια θέματά μου είναι επικίνδυνα και μπορεί να προκαλέσουν λογοκρισία με δυσάρεστες συνέπειες για εσάς, μπορείτε να τα σβήσετε. Δεν έχω πρόβλημα με αυτό. Τουλάχιστον σέβομαι κάθε χρήστη και δεν έχω ποτέ πρόθεση να προσβάλλω συνομιλητή.

Χωρίς να είμαι διαχειριστής, θα επιθυμούσα οι παραπάνω χρήστες να τιμωρηθούν παραδειγματικά, έστω με 2 βδομάδες αποκλεισμού, ειδικά οι Heretic, apofasismenos, Gabriell, Puck.

Η κρίση είναι δική σας και ελπίζω να μην λάβετε σοβαρά τις συκοφαντίες που θα γράψουν τα συγκεκριμένα μέλη από κάτω, διότι αν δεν είχα πρόβλημα μαζί τους δεν θα έφτιαχνα το συγκεκριμένο θέμα.

Δυστυχώς συμμετέχουν στα θέματά μου, μόνο και μόνο για να με προσβάλλουν και να με απειλούν, με το γνωστό άλλοθι ότι κάποιες θέσεις μου είναι ρατσιστικές.

Να προσθέσω ότι οι συγκεκριμένο ειναι τόσο κομπλεξικοι και εγώηστες που προσπ;θεού να επιβληθούν στον καθένα.... Επειδή όμως έχουν επιτεθεί και σε εμένα εγώ θα παρακαλούσα να διαγραφούν από το φορουμ και να σφραγισθει τι ip τους... εξερειται ο gabriel προστίθεται η vahala (κάτι τετοιο)

cHrIsToS8 02-08-15 13:30

και εγω θελω να διαγραφουν γιατι μου φερονται ρατσιστικα και δεν ασχολουνται με εμενα και δεν καταλαβα δηλαδη εγω σε πηγαδι κατουρησα; (μικρος το εχω κανει βεβαια αλλα εχει διαγραφει μετα απο τοσα χρονια δεν εχει;)

greekfighter98 02-08-15 13:54

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Μελωδιαννα (Μήνυμα 118807)
Να προσθέσω ότι οι συγκεκριμένο ειναι τόσο κομπλεξικοι και εγώηστες που προσπ;θεού να επιβληθούν στον καθένα.... Επειδή όμως έχουν επιτεθεί και σε εμένα εγώ θα παρακαλούσα να διαγραφούν από το φορουμ και να σφραγισθει τι ip τους... εξερειται ο gabriel προστίθεται η vahala (κάτι τετοιο)

Τι χρειαζεσαι τους διαχειριστες; αφου μπορεις να το κανεις με τις μαγικές νεραιδοδυνάμεις σου

Παρεμπιπτόντως στο νεραϊδοκόσμο σας έχετε ιστοσελίδες και φόρουμ δικά σας ή χρησιμοποιείτε το ίντερνετ για να μπαίνετε στα ανθρώπινα φόρουμς- ιστοσελιδες κλπ...

Εϊχα δει μία με καστανά μαλλιά στο δαφνί που έλεγε τα ίδια με εσένα, εσύ ήσουν ή καμια "αδερφή" σου


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:41.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.