Το forum του μεταφυσικού

Το forum του μεταφυσικού (http://www.metafysiko.gr/forum/index.php)
-   Προσωπικές Εμπειρίες (http://www.metafysiko.gr/forum/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Αρχάγγελος; (http://www.metafysiko.gr/forum/showthread.php?t=3760)

baggelis 18-05-08 17:39

ενταξει την εστειλα στον tsilof μεσο mail......

baggelis 22-05-08 12:49

malon ekana blakia pou thn esteila ston tsilof na thn balei edo thn photo.... tes panton edo sthn ellada ti perimeneis kaneis den katalabenei apo ayta....ayta pou diabasa oti nane lete sxedon tipota den kserete gia ayta ta pragmata mono ta exete diabasei kai ta kotsarete edo....tes panton elpizo na katalabete kapia mera..........

Raistlin 22-05-08 14:19

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από laraska
δεν ειναι απαραιτητο να ειναι αγγελικη μορφη...

πόσο μάλων Αρχαγγέλου...
αν θες βάλ'την σε κάποια άλλη διεύθυνση όπως myspace και απλά δώσε το link...

tsilof 22-05-08 15:47

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από baggelis
malon ekana blakia pou thn esteila ston tsilof na thn balei edo thn photo.... tes panton edo sthn ellada ti perimeneis kaneis den katalabenei apo ayta....ayta pou diabasa oti nane lete sxedon tipota den kserete gia ayta ta pragmata mono ta exete diabasei kai ta kotsarete edo....tes panton elpizo na katalabete kapia mera..........

Βαγγέλη αρχικά να ζητήσω συγγνώμη για την καθυστέρηση αυτών των ημερών, μιας και λόγω εξετάσεων πολύ λίγο μπόρεσα να ασχοληθώ...
Ωστόσο , μιας και δεν είμαι ο πλέον ειδικός στο να ανεβάσω τις φωτό που μου έστειλες, τις προώθησα στον Απαν ,οπότε λιγάκι υπομονή από όλους ζητάω ;)
Τώρα για τα άλλα πράγματα που λες, δε ξέρω τι να πω... Ελεύθερη κοινότητα είμαστε, ο καθένας -μέσα σε κάποια πλαίσια- λέει και πιστεύει αυτά που θέλει, κρινόμενος ο ίδιος απ'τα γραφόμενά του...

Α, θα σε παρακαλούσα να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες.
Φιλικά

BladeRunner82 22-05-08 18:46

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από baggelis
malon ekana blakia pou thn esteila ston tsilof na thn balei edo thn photo.... tes panton edo sthn ellada ti perimeneis kaneis den katalabenei apo ayta....ayta pou diabasa oti nane lete sxedon tipota den kserete gia ayta ta pragmata mono ta exete diabasei kai ta kotsarete edo....tes panton elpizo na katalabete kapia mera..........


Δεν πας καλα μου φαινεται.

ENDLESS JOURNEY 22-05-08 19:50

Λοιπόν αγαπητέ Βαγγέλη
Σίγουρα όσοι συμμετέχουν στο μεταφυσικο διαβάζουν αρκετά , πιθανόν να περνούν ώρες ολόκληρες πάνω απο βιβλία με θέματα που αφορούν τα ανεξήγητα , μεταφυσική, εσωτερική αναζήτηση, αλλά εκείνο που θα ήθελα να επισημάνω είναι οτι πέρα απο την απλή γνώση που είναι κατά κάποιο τρόπο διαθέσιμη σε όλους μας , υπάρχουν πολύ προσωπικές εμπειρίες , πιθανόν συγκλονιστικές .
Πρέπει να γνωρίζεις οτι δεν είναι εύκολο να βγεί κάποιος και να πει ανοικτά καποιες εμπειρίες του ,είτε γιατί μπορεί να είναι επώδυνες , είτε γιατί είναι πέρα απο την κοινή αντίληψη και λογική.
Στην δική μου περίπτωση προτιμώ να μεταφράζω τις εμπειρίες σε κείμενα, άρθρα , βιβλία και να τα παρουσιάζω με μια μορφή που μπορεί να γίνει αποδεκτή απο τον κόσμο.Τόσο απλά!
Τώρα για την εμπειρία σου , αν και δεν εχω δει ακόμη την εικόνα , σίγουρα θα ένιωσες δέος ίσως και φόβο.
Είναι συγκλονιστική η στιγμή που μπορεί κάποιος να συναντηθεί με κάτι υπερβατικό, το οποίο όσο και φωτεινό να είναι , δεν παύει να είναι κάτι που βρίσκεται πέρα απο την σφαίρα αντίληψης του.
Γι αυτό το λόγο θα σε συμβούλευα να μην φοβάσαι , γιατί οι άγγελοι βρίσκονται πάντα δίπλα μας και μας καθοδηγούν χωρίς εμείς να το κατανοούμε .
Δεν είμαστε μόνοι μας.
Μπορείς να κάνεις επίκληση στον φύλακα άγγελο σου ή σε κάποιον απο τους Αρχαγγέλους σαν μορφή προσευχής .
Απλά να θυμάσαι οτι οι άγγελοι είναι κοντά μας και μας καθοδηγούν να ανέλθουμε πνευματικά .
Πιθανόν ο Αρχάγγελος που είδες να κρατάει σπαθί είναι ο Αρχάγγελος Μιχαήλ , που είναι προστάτης της Γης , των ψυχών και φέρει την δικαιοσύνη σε αυτόν τον κόσμο.

Άπαν 22-05-08 22:22

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από baggelis
malon ekana blakia pou thn esteila ston tsilof na thn balei edo thn photo.... tes panton edo sthn ellada ti perimeneis kaneis den katalabenei apo ayta....ayta pou diabasa oti nane lete sxedon tipota den kserete gia ayta ta pragmata mono ta exete diabasei kai ta kotsarete edo....tes panton elpizo na katalabete kapia mera..........

Δυστυχώς ο tsilof είναι σε περίοδο έντονης επαγγελματικής δραστηριότητας και δε μπόρεσε να ανεβάσει τις φωτογραφίες άμεσα. Προσωπικά, αν και είμαι από ταξίδι, ανέβασα τις μικροεικόνες (thumbnails) τις οποίες αν τις πιέσετε με τον δείκτη του ποντικιού θα μπορέσετε να δείτε σε μεγαλύτερο μέγεθος. Η μόνη παρέμβαση που έχει γίνει στα αυθεντικά αρχεία είναι η σμίκρυνση των διαστάσεων καθώς δεν ήταν εφικτό να φιλοξενηθούν ως είχαν.
Από εκεί και πέρα, θέλω να εκφράσω την αηδία μου για τη συμπεριφορά του χρήστη baggelis, ο οποίος γράφει σε greeklish ενώ του έχει γίνει ήδη παρατήρηση, μιλάει υποτιμητικά σε όσους τίμησαν τις απορίες του και συμπεριφέρεται σαν να του χρωστάμε. Νομίζω ότι πολλά μαζεύτηκαν για νέο μέλος , θα ήθελα να παρακαλέσω τον χρήστη vaggelis πέρα από αρχαγγέλους , να ψάξει να βρει και λίγο σεβασμό.Του χρειάζεται.

Όσο για τις φωτογραφίες , προτείνω σε όσους γνωρίζουν τεχνικά ζητήματα , να ανατρέξουν στο exif αρχείο των δύο εικόνων που είναι χωρίς επεξεργασία.
Θα βγάλουν χρήσιμα συμπεράσματα. Όταν βρω χρόνο θα γίνω περισσότερο σαφής.

http://img508.imageshack.us/img508/6...2007ir0.th.jpghttp://img53.imageshack.us/img53/194...5054qd2.th.jpghttp://img232.imageshack.us/img232/5...7jpgyp6.th.jpghttp://img508.imageshack.us/img508/7...2007zz7.th.jpg

laraska 23-05-08 02:41

λοιπον , Αγγελικη μορφη και δη Αρχαγγελου δεν ειναι.
Για να εμφανιστει πρεπει να υπαρχει λογος , καποια αποστολη πρεπει να του εχει δοθει , δηλαδη δεν γινεται επιδειξη δυναμεων σε καμμια περιπτωση .
Τωρα δεν ξερω τι μπορει να ειναι σιγουρα , αλλα καποιο αλλο εκτος αυτων που φανταζεσαι , σιγουρα ...

Knight_Of_Creation 23-05-08 09:55

Προσωπικά δεν βλέπω αρχάγγελο. Ούτε καν Άγγελο. Ούτε πνεύμα δεν μπορώ να διακρίνω καλά καλά. Τόσος ντόρος και αναμονή και το αποτέλεσμα ήταν αυτό ; Φίλε Βαγγέλης ντροπή...

Well για να σοβαρευόμαστε λιγάκι...

Άν δεν είναι καλό/κακόγουστο αστείο και δεν είναι φτιαχτό, τότε είναι ηλιακή αντανάκλαση σε καπνό τσιγάρου. Ξεκάθαρη οπτική...Μόνο με αυτό το συνδέω άμεσα μιας και είμαι και χρόνια καπνιστής και τόχω μελετήσει το πράγμα

Απο κει και ύστερα δεν με ενδιαφέρει να μάθω αν είναι κάτι διαφορετικό απο καπνό, η κάτι άλλο...Σίγουρα δεν είναι πνεύμα...Έχω όμως την αίσθηση ότι το εν λόγω "Πνεύμα" δημιουργήθηκε μέσα απο πολύ "Οινο-Πνευμα" ...

:D

baggelis 23-05-08 13:51

ΛΟΙΠΟΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΜΟΥ.....ΟΥΤΕ ΑΝΤΑΝΑΚΛΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Ο KNIGNT OF CREATION ΟΥΤΕ ΚΑΠΝΟΣ ΕΙΝΑΙ....ΤΟΝ ΑΓΓΕΛΟ ΤΟΝ ΕΙΔΑ ΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΣΕ ΜΙΑ ΕΡΕΥΝΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ....ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΕΙΣΩ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΓΓΕΛΟΣ...ΑΛΛΑ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΕΙΧΑΝ ΓΙΝΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ ΣΕ ΘΕΜΑΤΑ ΥΓΕΙΑΣ....ΚΑΙ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΤΟΝ ΘΕΟ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΗ ΕΝΑ ΣΗΜΑΔΙ ΟΤΙ ΑΚΟΥΕΙ ΤΗΣ ΠΡΟΣΕΥΧΕΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΩ ΚΑΛΛΑ......ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΥΓΝΩΜΗ.


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:34.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.