Το forum του μεταφυσικού

Το forum του μεταφυσικού (http://www.metafysiko.gr/forum/index.php)
-   UFO – Εξωγήινοι – Διαστημική (http://www.metafysiko.gr/forum/forumdisplay.php?f=11)
-   -   Μεγαλειωδες Απεραντο Συμπαν. Ειμαστε Μονοι?? (http://www.metafysiko.gr/forum/showthread.php?t=4278)

NAVMAN 31-07-08 10:59

Το θέμα το είδα σήμερα και το έβαλα εδώ γιατί ξέρω πως ενδιαφέρει μια μερίδα μελών. Προσωπικά δεν πιστεύω ότι εξωγήινοι ήρθαν ποτέ στην γη. Θεωρώ πως πρόκειται για γήινη τεχνολογία. Τώρα οι δηλώσεις αυτές θα μπορούσαν να μην είναι και τόσο αθώες. Ίσως βολεύει το παραμύθι των εξωγήινων για να δικαιολογηθούν κάποια πράγματα.

open mind 31-07-08 11:17

NAVMAN Μήπως μπορείς να αναφέρεις μερικά πράγματα που μπορούν να δικαιολογηθούν με την
ύπαρξη Εξωγήινων ? .
Η συνέντευξη του Μιτσελ ήταν ενδιαφέρον και δεν είναι ο μονος αστροναύτης που
Δηλώνει κάτι σχετικά με ΑΤΙΑ .
Προσωπικά πιστεύω ότι οπου υπάρχει καπνός υπάρχει και φωτιά.

PAUL.PHOENIX 31-07-08 14:03

Τώρα δηλαδή θέλεις να πιστέψουμε τα παραμύθια των εξελικτικτικών επιστημόνων. Ευχαριστώ δεν θα πάρω.Νομίζεις΄ότι το ευρύ κοινό δεν έχει καταλάβει την απάτη που έχει στηθεί για να κατευθύνουν όπου θέλουν τους ακροατές με πολύπλοκες θεωρίες που είναι όλο κενά.

OANNHSEA 31-07-08 14:14

Παράθεση:

Τώρα δηλαδή θέλεις να πιστέψουμε τα παραμύθια των εξελικτικτικών επιστημόνων.
All right man...
Άρα λοιπόν η γη ΔΕΝ είναι 4,5 δις ετών...
Άρα λοιπόν δεν υπάρχει εξέλιξη...
ΆΡΑ τα απολιθώματα και τα λοιπά που βρίσκουμε τι είναι;;;

Επίσης γιατί το DNA των πλασμάτων, φανερώνει την συγγένεια μεταξύ τους και έτσι ξέρουμε π.χ. ότι το άλογο είναι συγγενείς με τον ιπποπόταμο;
Πλάσματα όπως ο κοιλάκανθος ή ο πλατύπους, πως μπορούν να εξηγηθούν αφού δεν υπάρχει εξέλιξη;
Ακόμα καλύτερα πως μπορούν να εξηγηθούν τα διάφορα είδη πρωτευόντων που έζησαν ανά καιρούς όπως ο άνθρωπος του Νεάτερνταλ, ο οποίος έχει ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ DNA από εμάς;;;

PAUL.PHOENIX 31-07-08 14:22

θα στο εξηγήσω αν επιτέλους απαντήσεις γιατι βρέθηκαν αποτυπώματα ανθρώπου και δεινόσαυρου καταγεγραμένα την ίδια χρονική περίοδο και επίσης γιατί οι πέτρες της νάσκα εχουν ανθρώπους και δεινοσαύρους μαζί

OANNHSEA 31-07-08 14:52

Παράθεση:

θα στο εξηγήσω αν επιτέλους απαντήσεις γιατι βρέθηκαν αποτυπώματα ανθρώπου και δεινόσαυρου καταγεγραμένα την ίδια χρονική περίοδο και επίσης γιατί οι πέτρες της νάσκα εχουν ανθρώπους και δεινοσαύρους μαζί
Μόλις μου βάλεις τις δύο αυτές φωτογραφίες,
ΚΑΙ ειδικότερα ανάλυση τους ως προς ποιοί τις βρήκαν και ποιοί τις ενέκριναν ως αυθεντικές...
Μπορείς να ξεκινήσεις με το πρώτο... :D

PAUL.PHOENIX 31-07-08 15:02

τώρα νομίζω ότι δουλευόμαστε. Καλά δεν νομίζω ότι θα μπορέσουμε να βγάλουμε άκρη σε αυτό το θέμα.

xontro_mpizeli 31-07-08 15:33

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από PAUL.PHOENIX
θα στο εξηγήσω αν επιτέλους απαντήσεις γιατι βρέθηκαν αποτυπώματα ανθρώπου και δεινόσαυρου καταγεγραμένα την ίδια χρονική περίοδο και επίσης γιατί οι πέτρες της νάσκα εχουν ανθρώπους και δεινοσαύρους μαζί

Μπορείς να μου πεις πού διάβασες αυτό που γράφεις; Ποιές είναι οι πηγές σου; :confused:

agaliarep 31-07-08 16:14

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από xontro_mpizeli
Μπορείς να μου πεις πού διάβασες αυτό που γράφεις; Ποιές είναι οι πηγές σου; :confused:

Εεεε, λογικό ερώτημα.
Εγώ δεν έχω δει τίποτα τέτοιο, με την ίδια λογική όμως θα μπορούσα να σου πω ότι διάβασα κάπου ότι αυτές οι φωτογραφίες είναι απάτη. Παρόλα αυτά δεν έχω ιδέα για τι μιλάμε…
Δώσε ένα link, μια φωτογραφία, μια πηγή, ένα σχόλιο κάπου, οτιδήποτε…

OANNHSEA 31-07-08 16:36

Παράθεση:

τώρα νομίζω ότι δουλευόμαστε. Καλά δεν νομίζω ότι θα μπορέσουμε να βγάλουμε άκρη σε αυτό το θέμα.
Δουλευόμαστε;
Δουλευόμαστε επειδή σου ζητάω ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ για αυτά που γράφεις;
Δηλαδή για κάτσε, επειδή πιστεύεις ότι γράφει ο κάθε παραμυθάς στα βιβλία του, θα πρέπει και εγώ να το πιστεύω; Επειδή εσύ ΔΕΝ ζητάς αποδείξεις και τα πιστεύεις όλα, το ίδιο θα πρέπει να πράττω και εγώ;;; :confused:

Παράθεση:

Δώσε ένα link, μια φωτογραφία, μια πηγή, ένα σχόλιο κάπου, οτιδήποτε…
Τουλάχιστον βάλε το παραμυθοβιβλίο από το οποίο πήρες την "πληροφορία"...


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 21:46.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.