Το forum του μεταφυσικού

Το forum του μεταφυσικού (http://www.metafysiko.gr/forum/index.php)
-   Προσωπικές Εμπειρίες (http://www.metafysiko.gr/forum/forumdisplay.php?f=10)
-   -   ενστικτο; μαγνητης; (http://www.metafysiko.gr/forum/showthread.php?t=6495)

virgo93 20-05-11 20:28

ενστικτο; μαγνητης;
 
λοιπον θα το πω στα γρηγορα και αν ειναι οντως παραξενο θα το εξηγησω. περπατουσα με μια φιλη μου στην παραλιακη και μας φωναξε μια κοπελλα απο μια παρεα. ειναι γνωστη μας και αρχισαμε να μιλαμε. μπροστα μου καθοταν ενα παιδι (τον γνωριζω αλλα οχι προσωπικα) και εγω δεν τον προσεξα καθολου. ουτε καν τον ειδα αν και στεκομουν ακριβως πισω του. απλα ενιωθα τον εαυτο μου να θελει να τον αγγιξει στον ωμο. να σηκωνεται το χερι μου και την τελευταια στιγμη να το σταματω. αλλα αυτο το πραγμα επεμενε. οταν φυγαμε με ρωτησε η φιλη μου αν ειδα τον Κ.(το παιδι που λεμε) και της ειπα οχι.... ενω ηταν μπροστα μου... καμια εξηγηση;

Ermhs 20-05-11 20:34

Το μυαλό σου ήταν αφηρημένο, δεν σου έχει τύχει πχ να είσαι στο δρόμο και όταν φτάσεις στον προορισμό σου, να αναρωτιέσαι πως έφτασες.. Διότι πχ ήσουν χαμένος στης σκέψεις σου… Ήταν μηχανική αντίδραση…

virgo93 20-05-11 20:39

οχι αγαπητε μου ερμη...:rolleyes: απλα αυτο ηταν πολυ παραξενο το σκεφτομαι συνεχως. εκεινος να καθεται εκει χωρις καν να γυρισει πισω και εγω να προσπαθω να το αγγιξω. ειχα πληρη συνειδηση του τι εκανα και προσπαθουσα να τον σταματησω. περιττο να αναφερω οτι η καρδια μου σφυροκοπουσε απο τον κοπο να μην το κανω. σηκωσα το χερι και παλι αρχισα να το σκεφτομαι οτι δεν πρεπει αφου δεν ξερω ποιος ειναι μπροστα μου και το κατεβασα αλλα παλι ηθελε (το χερι) να τον ακουμπισει...

αδιαφορη δεν ημουν :p

Ermhs 20-05-11 20:42

Ναι αλλά τον είδε η κοπέλα που ήσασταν μαζί.. Άρα εσύ έχασες μερικά επεισόδια.. :p

ΙΑΝΕΙΡΑ 23-05-11 11:46

Μήπως υπάρχει ερωτικό ενδιαφέρον από μέρους σου για το αγόρι αυτό (υποσυνείδητα) και άθελά σου το εκδήλωσες με την κίνηση αυτή;

Tsilier 27-05-11 17:10

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από ΙΑΝΕΙΡΑ
Μήπως υπάρχει ερωτικό ενδιαφέρον από μέρους σου για το αγόρι αυτό (υποσυνείδητα) και άθελά σου το εκδήλωσες με την κίνηση αυτή;

Έντονο ερωτικό ενδιαφέρον και μιά μορφή ντροπής ταυτόχρονα;)

CaoNiMa 30-05-11 19:06

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Tsilier (Μήνυμα 87930)
Έντονο ερωτικό ενδιαφέρον και μιά μορφή ντροπής ταυτόχρονα;)

Αυτό μου ήρθε και εμένα :)

Και εγώ έχω μια απορία... όταν οδηγώ καμιά φορά για 5-6 λεπτά σβήνει ο εγκέφαλος μου και οδηγώ στον αυτόματο. Η πλάκα είναι οτι η κοπέλα μου λέει ότι οδηγώ καλύτερα όταν είμαι στον κόσμο μου, αλλά όταν επανέρχομαι τρομάζω γιατί δεν ξέρω πως βρέθηκα εκεί.
Λογικά θα υπάρχει και επιστημονική εξήγηση αλλά με την ευκαιρία ας μάθω και καμία πληροφορία σχετική.

Tsilier 03-06-11 08:13

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από CaoNiMa
Και εγώ έχω μια απορία... όταν οδηγώ καμιά φορά για 5-6 λεπτά σβήνει ο εγκέφαλος μου και οδηγώ στον αυτόματο. Η πλάκα είναι οτι η κοπέλα μου λέει ότι οδηγώ καλύτερα όταν είμαι στον κόσμο μου, αλλά όταν επανέρχομαι τρομάζω γιατί δεν ξέρω πως βρέθηκα εκεί.
Λογικά θα υπάρχει και επιστημονική εξήγηση αλλά με την ευκαιρία ας μάθω και καμία πληροφορία σχετική.

Και εγώ το παθαίνω μερικές φορές όταν οδηγώ αλλά όχι στον δικό σου βαθμό μου λένε οτι πρόκειται για υπερβολική αφηρημάδα. Πολλές φορές φοβάμαι μήν με πιάσει ο ύπνος εκείνη την ώρα επειδή κοιμάμαι γενικά λίγες ώρες την ημέρα αλλά την δουλειά μου στην οδήγηση την κάνω κανονικά δέν έχω κινδυνεύσει ποτέ.

fantasy 21-12-11 11:25

Παράθεση:

Αυτό μου ήρθε και εμένα :)
Όταν είμαστε ερωτευμένοι με κάποιον CAONIMA τον βλέπουμε, αφού εκεί έχουμε το μυαλό μας. Πάντα τον αναζητούμε με το βλέμμα αν είναι εκεί. Εγώ συμφωνώ με την άποψη του Ερμή. Η φίλη μας μάλλον ήταν αφηρημένη γιατί κάτι άλλο σκεφτόταν εκείνη την ώρα. Εκτός, και αν το άτομο αυτό έγινε αόρατο γι' αυτήν, οπότε θα πρέπει να το μετακινήσουμε στα κεφάλαια της μεταφυσικής. Υπάρχει όμως και κάτι άλλο που με βάζει σε υποψίες. Μπορεί η φίλη της να της είπε ψέματα ότι ήταν εκεί για λόγους που δεν μπορώ να φανταστώ με την προϋπόθεση βέβαια να της έχει πει η Virgo93 ότι τον θέλει. Τα κάνουν αυτά οι φίλες φίλη Virgo93 μην τις εμπιστεύεσαι και πολύ. Αυτή την πιθανότητα δεν την σκέφτηκε κανείς;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 21:07.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.