Το forum του μεταφυσικού

Το forum του μεταφυσικού (http://www.metafysiko.gr/forum/index.php)
-   Προσωπικές Εμπειρίες (http://www.metafysiko.gr/forum/forumdisplay.php?f=10)
-   -   ανεξηγητη συναντηση (http://www.metafysiko.gr/forum/showthread.php?t=4794)

ELASTELLITSA 14-02-09 00:28

ανεξηγητη συναντηση
 
Γεια σε ολους,εχω πολυ καιρο να γραψω στο αγαπημενο μου μεταφυσικο.Συνηθως ασχολιομουν με θεματα διατροφης κτλ.Σημερα θελω τη γνωμη σας για μια προσωπικη μου εμπειρια.Συνεβη εχθες το βραδυ.Πηγαμε με τον φιλο μου στο εξοχικο του σπιτι επανω στο βουνο για να διανυκτερευσουμε.Ενα μερος φανταστικο μετα στη φυση μακρυα απο τον πολιτισμο.Γυρω γυρω εχει μονο 2 σπιτι και δασος.Για να μη μακρυγορω με τον προλογο,την ωρα που προσπαθουσα να κοιμηθω γυρναω απο την αλλη μερια για να βολευτω καλυτερα και ανοιγω τα ματια και βλεπω ενα πραγμα να το πω..?ενα ζωο?τελοσπαντων ενα κατι σε μεγεθος σκυλου μικρου με τεραστιες πατουσες χρωμα δερματος καστανο σκουρο σκεπασμενο με ενα υφασμα σαν λινατσα να καθεται επανω στον φιλο μου που κοιμοταν.Μπορω να δωσω καλη περιγραφη γιατι το παρατηρουσα πανω απο 1 λεπτο για να βεβαιωθω οτι δεν κοιμαμαι.Το προσωπο του ητανε πολυ ασχημο με τερατια αυτια κολλημενα στο κεφαλι και η μυτη του και το στομα του ητανε τραβηγμενα οπως στα σκυλια.Ητανε σκυμενο πανω στην πλατη του φιλου μου και γυρισε το κεφαλι και με κοιτουσε για 1 ολοκληρο λεπτο μεσα στο ματια.Τα ματια του ητανε μεγαλα και μαυρα και μπροστα στο προσωπο του ειχε μια θολουρα,κατι που δεν μπορω να περιγραψω.Με κοιτουσε επιμονα σαν να ηθελε να μου πει οτι ναι,οντως με βλεπεις και οντως σε βλεπω,σαν να ηθελε να βεβαιωθω οτι δεν βλεπω ονειρο.Μολις αντιληφθηκα πως δεν κοιμαμαι και πως οντως κοιταζομαι με ενα τερατακι στο κρεβατι μου αρχισα να φωναζω και ξυπνησε ο φιλος μου και του λεω δες..και δεν υπηρχε τι-πο-τα.Μπορω να ορκιστω πως δεν κοιμομουν γιατι εχω συνηθισει να βλεπω παραξενα ονειρα και παντα ξυπναω για να συνιδειτοποιησω πως ειναι ονειρο και ξανακοιμαμαι.Εχθες δεν ητανε.Μετα απο αυτο μαθαμε απο την μητερα του για αναριθμητες ιστοριες με διαφορα παραξενα οντα που συνεβησαν στου 3-5 κατοικους του μικρου οικισμου.Τι ειδα αραγε?Μπορει να με βοηθησει καποιος να καταλαβω?

Indigocy 14-02-09 10:54

Γεια σου. Χωρις να ειμαι ειδικος σε καμμια περιπτωση, απλα απο αυτα που εχω ακουσει και διαβασει, ισως να ειναι καποιου ειδους σκεπτομορφη. Ισως να ξεπηδησε αυτο το κουταβακι απο καποια αλλη "διασταση". Ξερω κι εγω.. Αν ειναι ετσι θα ελεγα οτι εισαι τυχερη που το "ειδες" (τα "" τα βαζω για μια μικρη επιφυλαξη). Ισως το μερος εκει περα να ενεργοποιει καποιου ειδους "αστρικες πυλες", ή πως αλλιως το λενε. Αλλα βρε παιδι μου να σε ρωτησω κατι.. ΑΝ, εβλεπες το ιδιο πραγμα αλλα στον ΥΠΝΟ σου, δεν θα φοβοσουνα και να ηθελες να ξυπνησεις? Πως και δεν το εκανες πιο νωρις στον ξυπνιο σου? Εχεις ξαναβιωσει κατι παρομοιο μηπως? Απο την αλλη, ειπες πως ηταν την ωρα που προσπαθουσες να κοιμηθεις, στην φαση δηλαδη που συμβαινουν τα περισσοτερα παρομοια περιστατικα. Ισως να ειναι κατι, ισως και οχι. Ισως να μην κοιμοσουν και να σου επαιζε διαφορα παιχνιδια ο "νους", απο κατι που ειχες δει, ή διαβασει. Δεν ξερω τι αλλο να υποθεσω. Ελπιζω να βοηθησα καπως. Ξανατονιζω πως ΔΕΝ ειμαι ειδικος επι του θεματος, και απλα κανω υποθεσεις. :p

Φιλικα, Γιωργος.

14-02-09 14:43

Φίλοι μου καλησπέρα σας.

Φίλη ELASTELLITSA σιγουρα η εμπειρία αυτή ηταν αρκετα τρομακτική αλλά
και ενδιαφέρουσα...
Θα μου επιτρέψεις να κάνω κάποιες ερωτήσεις...
Ο λόγος που θα τις κάνω δεν είναι κατ' ουδένα τρόπο να μειώσω την εμπειρία
σου αλλά να ιχνηλατήσω τι είδες ακριβώς....

1-Τα φώρα ήταν ανοιχτά (γιατί είδες πολλά σύμφωνα με την περιγραφή σου) ?????

2-Μύρισες κάτι ??????

3-Χάθηκε ξαφνικά αυτό το πλάσμα μόλις φώναξες ?????

Ευχαριστώ.

Ermhs 14-02-09 14:59

Εγώ λέω μήπως και το αγόρι σου είχε κάποιο σκυλί στο σπίτι και δεν το ήξερες? Θυμίζει κατοικίδιο που κοιμάται πάντα με το αφεντικό του.. το θόλωμα που περιγράφεις είναι λογικό αν ξυπνήσεις απότομα και δεις κάτι μπροστά σου… θέλει ο εγκέφαλος μερικά λεπτά να επανέλθει (βαρύς ύπνος).
:o

ELASTELLITSA 14-02-09 19:33

φιλε indigocy οντως ημουν σε αυτη τη φαση που περιεγραψες μεταξυ υπνου και ξυπνιου.Ως προς το αν θα φοβομουν ,οχι,γιατι εχω συνηθισει να βλεπω πολυ παραξενα πραγματα στον υπνο μου και εφιαλτες και ειναι συνηθεια για μενα να ξυπναω,να διαπιστωνω οτι βλεπω ονειρο και να ξανακοιμαμαι.Οπως καταλαβαινεις εχω συνηθισει στους εφιαλτες και δεν μου χαλανε τη νυχτα!Παντα κανω το ιδιο.Δινω 'διαταγη' στον εαυτο μου να ξυπνησει γιατι μεσα στο ονειρο αντιλαμβανομαι το οτι βλεπω ονειρο και οντως ξυπναω.Προχθες δεν ητανε ονειρο.Ειμαι απολυτα σιγουρη γιατι κουνιομουν,κοιτουσα γυρω γυρω στο δωματιο,εναν χωρο που δεν εχω συνιθισει ωστε να βλεπω στον υπνο μου.Οσο για το φως ,ερχοτανε απο εξω απο το φεγγαρι και ενα πρασινο λαμπακι στον τοιχο μικρο.Αυτο με βοηθησε να παρατηρησω και τις λεπτομερειες του 'πραγματος' και του χωρου.Απο την αλλη σαν ατομο πιστευω πιο πολυ στα φυσικα πραγματα κατι που με κανει να ειμαι σχεδον σιγουρη οτι δεν ητανε της φαντασιας μου.φιλε AVATARGR το ΄πραγμα' δεν χαθηκε μολις φωναξα γιατι φωναζα αρκετα δευτερολεπτα αλλα μολις γυρισε ο φιλος μου να δει.Οσο για το σκυλι,οχι,δεν ειχε.

romano78 14-02-09 20:53

Ο Βεμπος απ'οτι θυμαμαι εχει γραψει πολλα πανω στις θεασεις "δαιμονικων σκυλιων". Ριξε μια ματια..

15-02-09 17:01

Φίλοι μου καλησπέρα σας.

Πράγματι παράξενο αυτό φιλη μου....
Κάτι άλλο που θέλω να σε ρωτήσω είναι όταν φώναξες αυτο εξαφανίστηκε ??
Ο φίλος σου ένοιωσε τίποτα όταν ξύπνησε ?????
Όταν του το ανέφερες σου είπε εάν στο σπιτι είχαν κάποια περίεργα φαινόμενα?

Ευχαριστώ.

Radzoor 15-02-09 17:26

Δεν δοκίμασες να το πιάσεις η να το χτυπήσεις ? Εγώ στην θέση σου θα το χτυπούσα με κάτι να φύγει από πάνω του γιατί για κάποιο λόγο καθόταν εκεί και δεν νομίζω απλά για να τον κοιτάξει. Ίσος να ήταν κάποιο πλάσμα που απορροφά ενέργεια από από τους ανθρώπους και να βρήκε εύκολο στόχο τον φίλο σου για να του "επιτεθεί". Πάντως τον τελευταίο καιρό επειδή ασχολούμαι και με αλλα site ψάχνω μανιωδώς να δω τι συμβαίνει διότι οι θεάσεις παράξενων πλασμάτων έχουν γίνει υπερβολικά συχνές σε βαθμό κάποιοι να μιλούν για κάτι "μεγάλο" που έρχεται και πως αυτά κάνουν αισθητή την παρουσία τους για να μας προετοιμάσουν για την επερχόμενη αλλαγή του κόσμου μας. Φυσικά δεν μιλάω για καταστροφολογίες του τύπου ότι το 2012 θα γίνει κάτι κλπ αλλα για κάτι που όπως λένε άνθρωποι με ικανότητες να βλέπουν το μέλλον και να έχουν οράματα θα συμβεί στην χρονια μας και πως η χρονια μας έχει κάτι σημαδιακό , τώρα τι και πως δεν ξέρω περισσότερα ..Ίσος βεβαια να ήταν και κάποιος κάτοικος του δασους από αυτούς που έχουν ξεμείνει στις απομακρυσμένες περιοχές που ο άνθρωπος δεν έχει καταστρέψει ακόμα την ατμόσφαιρα και όλη αυτή την καταπληκτική μαγεία που συνέβαλε στο να κατοικούν τέτοια πλάσματα...

ELASTELLITSA 15-02-09 22:48

φιλε AVATARGR,οταν φωναξα δεν εφυγε,αλλα οταν γυρισε ο φιλος μου να δει.Εγω φωναζα κι αυτο με κοιτουσε χαλαρα και ηρεμα.Ο φιλος μου δεν επηρεαστηκε καθολου.Οταν του το ειπα και επειτα μου ειπε πολλες ιστοριες για νεραιδες καλικαντζαρους και ξωτικα που λεγανε στο χωριο παλαιοτερα οταν ειχε περισσοτερους κατοικους(το πολυ 10!)αλλα δεν το ειχαμε συζητησει ξανα οποτε αποκλειω τα να εχω επηρεαστει απο τις ιστοριες αφου δεν τις γνωριζα.Να προσθεσω επεισης οτι το μερος αποπνεει μια ιδιαιτερα θετικη αυρα,τιποτα το αρνητικο που να με επηρεαζει.Φιλε Radzoor,να δοκιμασς να το πιασω δε νομιζω γιατι φοβηθηκα πολυ.Απλως πηγα πιο πισω.Ισως να εχεις δικιο ως προς το οτι μπορει να ειναι ξεχασμενος 'κατοικος' του δασους.Το συγκεκριμενο μερος ειναι παρθενο δασος και κυριολεκτικα χανεσαι απο την ομορφια του.Ο πολιτισμος δεν εχει φτασει εκει πανω.Μονο κατι καλυβες κυνηγων που κι εκεινοι κι αν εχουν να πουν ιστοριες για θεασεις πλασματων στο δασος,αλλα ειναι αληθινες?ποιος ξερει?Ενας φιλος μου που ειπε να διαβασω τη θεωρια για τα incubus kai saccubus.Βρηκα πολλα στοιχεια που μου φαινονται πως σχετιζονται με το τερατακι μου.Τα incubi kai saccubi τρεφονται απο την σεξουαλικη ενεργεια και λεω εγω,πως σε ενα υπνοδωματιο ενος ζευγαριου λογικα υπαχει αφθονη απο αυτη.Τελοσπαντων θα ξαναπαω μεθαυριο και ελπιζω να το ξαναδω και να μην τρομαξω παλι.

Radzoor 16-02-09 16:38

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από ELASTELLITSA
φιλε AVATARGR,οταν φωναξα δεν εφυγε,αλλα οταν γυρισε ο φιλος μου να δει.Εγω φωναζα κι αυτο με κοιτουσε χαλαρα και ηρεμα.Ο φιλος μου δεν επηρεαστηκε καθολου.Οταν του το ειπα και επειτα μου ειπε πολλες ιστοριες για νεραιδες καλικαντζαρους και ξωτικα που λεγανε στο χωριο παλαιοτερα οταν ειχε περισσοτερους κατοικους(το πολυ 10!)αλλα δεν το ειχαμε συζητησει ξανα οποτε αποκλειω τα να εχω επηρεαστει απο τις ιστοριες αφου δεν τις γνωριζα.Να προσθεσω επεισης οτι το μερος αποπνεει μια ιδιαιτερα θετικη αυρα,τιποτα το αρνητικο που να με επηρεαζει.Φιλε Radzoor,να δοκιμασς να το πιασω δε νομιζω γιατι φοβηθηκα πολυ.Απλως πηγα πιο πισω.Ισως να εχεις δικιο ως προς το οτι μπορει να ειναι ξεχασμενος 'κατοικος' του δασους.Το συγκεκριμενο μερος ειναι παρθενο δασος και κυριολεκτικα χανεσαι απο την ομορφια του.Ο πολιτισμος δεν εχει φτασει εκει πανω.Μονο κατι καλυβες κυνηγων που κι εκεινοι κι αν εχουν να πουν ιστοριες για θεασεις πλασματων στο δασος,αλλα ειναι αληθινες?ποιος ξερει?Ενας φιλος μου που ειπε να διαβασω τη θεωρια για τα incubus kai saccubus.Βρηκα πολλα στοιχεια που μου φαινονται πως σχετιζονται με το τερατακι μου.Τα incubi kai saccubi τρεφονται απο την σεξουαλικη ενεργεια και λεω εγω,πως σε ενα υπνοδωματιο ενος ζευγαριου λογικα υπαχει αφθονη απο αυτη.Τελοσπαντων θα ξαναπαω μεθαυριο και ελπιζω να το ξαναδω και να μην τρομαξω παλι.

Εμενα πάντως η γνώμη μου είναι πως αυτό το πλάσμα που είδες δεν είναι σε καμια περίπτωση επικίνδυνο και πως την επομενη φορα που θα το δεις θα πρέπει να μην του δόσεις σημασία ..καλύτερα να μην προσπαθήσεις να το φωτογραφίσεις ή να το τραβήξεις video για να το δείξεις στον φίλο σου
διότι ίσος το εκνευρίσεις και μπορεί να γίνει επιθετικό. Τα πλάσματα που βλέπουμε κατά καιρούς είναι κριμένα για κάποιο λόγο και πιστεύω πως θέλουν να παραμείνουν κριμένα. Εμείς οι άνθρωποι πολλές φορες είναι καλύτερα να μην γνωρίζουμε κάποια πράγματα ίσος όχι όλοι αλλα οι περισσότεροι. .. δεν μπορώ να φανταστώ την αντίδραση του κόσμου αν
τελικά αποκαλυπτόταν με κάποιο τρόπο ότι όντως υπάρχουν αυτά τα μαγικά πλάσματα που μας κρατούν συντροφια μέσα από τα παραμυθια από μικρή ηλικία....μάλλον θα προσπαθούσαν να τα σκοτώσουν ... αυτή είναι και η φύση μας άλλωστε .. ότι δεν καταλαβαίνουμε και το φοβόμαστε το καταστρέφουμε..


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 04:53.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.