Το forum του μεταφυσικού

Το forum του μεταφυσικού (http://www.metafysiko.gr/forum/index.php)
-   Προσωπικές Εμπειρίες (http://www.metafysiko.gr/forum/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Μια γνώμη και για μένα παιδιά? (http://www.metafysiko.gr/forum/showthread.php?t=7257)

xrisa sv 23-10-12 13:43

Μια γνώμη και για μένα παιδιά?
 
Καλημέρα σε όλους. Είμαι νέο μέλος, δεν έχω εμπειρία στα μεταφυσικά αλλά ούτε και στα forum. Εκανα την εγγραφή γιατί είμαι πολύ προβληματισμένη. θα προσπαθήσω να είμαι σύντομη αν και για να σας δώσω να καταλάβαιτε την όλη κατάσταση μάλλον θα πρέπει να γράψω πολλά. Θα ξεκινήσω με μια εμπειρία που είχα πριν από 4 χρόνια περίπου. Ενα πολύ δικό μου άτομο γνωρίζει μια ηληκιωμένη κυρία (που μένει εκτός Ελλάδας) που ασχπλείται με μαγεία και βοηθάει άτομα που τους έχουν κάνει? μάγια. Αυτό το άτομο λοιπόν επειδή εγώ τότε δεν ήμουν πολύ καλά και μου συμβαίνανε κάποια ατυχή (όπως εγώ θεωρούσα) γεγονότα, ζήτησε από την εν λόγω κυρία να δει το ονομά μου. Δεν ξέρω πως γίνεται αυτό ή τη κάνει. Το αποτέλεσμα ήταν να μας πει ότι μου έχουν κάνει μάγια και μάλιστα ήρθε σπίτι μου και τα έβγαλε μπροστά στα μάτια μου μέσα από μια γλάστρα. Τρέλο? Αν και τότε με προβλημάτισε το γεγονός δεν ασχολήθηκα ξανά. Πριν 6 μήνες άλαξα πόλη και δουλειά και πριν από 4 μήνες ξεκίνησα μια καινούργια σχέση. Στην αρχή όλα ήταν πολύ καλά αλλά μετά από λίγο αρχισάν να συμβαίνουν διάφορα και σε μένα αλλά και στον συντροφό μου. Εγώ η ίδια εδω και 1 μήνα σχεδόν νοιώθω τελείως χάλια. Δεν έχω διάθεση για τίποτε, ούτε καν να περιποιηθώ τον εαυτό μου. 2 φορές το τελευταίο διάστημα ενοιωσα κάτι πολύ περιεργό, που δεν το έχω ξανανοιώσει ποτέ μου. Ενοιωσα να με περιβάλει κάτι πολύ κακό. Δεν μπορώ να το περιγράψω ακριβώς. Τις τελευταίες ημέρες έχω τρομερούς πονοκεφάλους και δεν θέλω ούτε καν να φάω. Ζήτησα από το δικό μου άτομο που ανέφερα πριν να εποικηνωνησει ξάνα με την κυρία που ασχολείται με την μαγεία και να της ζητήσει να δει ξανά το ονομά μου. Η απάντηση ήταν ότι μου έχουν ξανακάνει μάγια? και ότι αυτή τη φόρα τα πράγματα είναι πολύ ποιο σοβαρά και ότι φοβάται και η ίδια να έρθει να τα βγάλει. Α! δεν είναι στο σπίτι μου είπε αλλά σε νεκροταφείο και είναι για θάνατο! Σας παρακλώ όποιος θέλει και μπορεί να σχολιάσει κάτι πάνω σε όλλα αυτά ας το κάνει γιάτι δεν ξέρω τη να πιστέψω.

demi 23-10-12 13:53

το μονο σιγουρο καλη μου ειναι τα μαγια που σου εκανε, μαλλον η ιδια η κυρια, επιασαν!!!


αυτος ακριβως ηταν ο σκοπος τους, να τα δεις, να σε αυθυποβαλλουν κ να τρομοκρατηθεις!!! μετα απο ολα αυτα ειναι πολυ ευκολο να δημιουργησεις αρνητικες καταστασεις στην ζωη σου κ να πιστευεις οτι ολα ειναι απο μαγια!!!


πρεπει να καταλαβεις οτι μονο ετσι λειτουργει αυτου του ειδους η μαγεια...


η συμβουλη μου ειναι

1ον κανε ενα καλο καθαρισμα στο σπιτι σου κ πετα οτιδηποτε αρνητικο πιστευεις οτι υπαρχει

2ον, αναψε κερια κ σκεψου οτι το φως τους σε προστατευει

κ 3ον, μετα απο αυτα, νοιωσε δυνατη, κ προστατευμενη, πιστεψε οτι δεν μπορει να σε πειραξει κανεις, κ βγαλε αυτην την κυρια απο το μυαλο σου...μαλλον ηθελε να παρει λεφτα απο σενα...

αληθεια, ποσα χρεωνει για την επιλυση?

Σύλφη 23-10-12 14:22

Demi,δεν είμαι πολύ σίγουρη γιαυτό που λες,μιας και η xrisa αναφέρει οτι η πρώτη της επαφή με την κυρία αυτή ήταν πριν από 4 χρόνια και αυτό δεν μου κάνει και τόσο για επιτυχημένη αυθυποβολή,λόγω της αργής ανταπόκρισης,χωρίς να το αποκλείω κι όλας.
Έχω κατανοήσει σωστά xrisa;Ηταν πριν 4 χρόνια;
Απο την άλλη βέβαια,με προβληματίζει που της είπε οτι τα μάγια είναι πολύ πιο σοβαρά και οτι φοβάται να έρθει να τα βγάλει,ενώ γνωρίζει οτι είναι και σε νεκροταφείο.Μια της ''δουλειάς'',θα είχε κάποια εναλλακτική.
Αυτή της η απάντηση αντί να σε ανακουφίζει σε τρομάζει περισσότερο και σε απελπίζει...γιατί τι θα κάνεις;εκταφή;
Σου πρότεινε κάποια άλλη λύση,εκτος απο το να σε τρομοκρατήσει;
Στο μεσοδιάστημα αυτό,δεν προέκυψε τίποτε άλλο παρεμφερή;
Εχεις σκεφτεί ποτέ κάποιο άτομο που θα ήθελε να σε βλάψει και αν ναι ποια θα μπορούσαν να είναι τα κίνητρα;

xrisa sv 24-10-12 11:54

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Σύλφη (Μήνυμα 99545)
Demi,δεν είμαι πολύ σίγουρη γιαυτό που λες,μιας και η xrisa αναφέρει οτι η πρώτη της επαφή με την κυρία αυτή ήταν πριν από 4 χρόνια και αυτό δεν μου κάνει και τόσο για επιτυχημένη αυθυποβολή,λόγω της αργής ανταπόκρισης,χωρίς να το αποκλείω κι όλας.
Έχω κατανοήσει σωστά xrisa;Ηταν πριν 4 χρόνια;
Απο την άλλη βέβαια,με προβληματίζει που της είπε οτι τα μάγια είναι πολύ πιο σοβαρά και οτι φοβάται να έρθει να τα βγάλει,ενώ γνωρίζει οτι είναι και σε νεκροταφείο.Μια της ''δουλειάς'',θα είχε κάποια εναλλακτική.
Αυτή της η απάντηση αντί να σε ανακουφίζει σε τρομάζει περισσότερο και σε απελπίζει...γιατί τι θα κάνεις;εκταφή;
Σου πρότεινε κάποια άλλη λύση,εκτος απο το να σε τρομοκρατήσει;
Στο μεσοδιάστημα αυτό,δεν προέκυψε τίποτε άλλο παρεμφερή;
Εχεις σκεφτεί ποτέ κάποιο άτομο που θα ήθελε να σε βλάψει και αν ναι ποια θα μπορούσαν να είναι τα κίνητρα;

Ευχαριστω Συλφη & Demi για την ανταποκριση. Συγνωμη που αργησα να απαντησω.Δεν ειμαι και πολυ καλα. Demi μακαρι να ηταν οπως τα λες. Την πρωτη φορα δεν πληρωσα ουτε 1 ευρω. Η εν λογω κυρια ειχε ερθει Ελλαδα για καποιον αλλον που για να ειμαι ειληκρινης ξερω οτι της πληρωσε τα εξοδα και της εδωσε καποιο ποσο, οτι ηθελε αυτος. Δεν εχει ταριφα. Οσο για την αυθυποβολη το εχω σκεφτη παρα πολυ. Δεν πιστευα ποτε σε μαγια τα θεωρουσα μ...... αλλα αυτα που εβγαλε την πρωτη φορα οντος πριν 4 χρονια οχι απλα τα ειδα, τα ειχα σπιτι μου μεχρι το βραδυ που κατοπιν εντολης της πηγα και τα πεταξα σε ποταμι. Μεσα σε αυτα τα 4 χρονια που μεσολαβησαν ειχα διαφορα προβληματα που ουτε για μια στιγμη δεν τα απεδωσα σε μαγια. Το χειροτερο που μου συνεβει για να σου δωσω να καταλαβεις ειναι οτι ο γιος μου αρωστησε με αυτοανοσο νοσημα (ειμαι χωρισμενη με 2 μεγαλα παιδια), εδω και 2 χρονια μπενοβγαινουμε στα νοσοκομεια, παρολαυτα ειπα στον εαυτο μου και το περασα και στο παιδι οτι οκ θα μπορουσε να συμβει στον καθενα ετυχε σε μας θα το αντιμετοπισουμε. Τωρα ομως ειναι διαφορετηκα, μη με ρωτησεις πως το ξερω. Απλα το νιωθω. Ακομα και αν δεν θελω να το πιστεψω.Και ναι Συλφη, υπαρχει καποιο ατομο που ξερω οτι με μισει. Συγνωμη δεν μπορω να γραψω αλλο.

demi 24-10-12 12:28

ωραια, ας το παρουμε αλλιως...

αφου πιστευεις οτι υπαρχει καποιο ατομο το οποιο σε μισει οπως λες κ θελει το κακο σου, κ πιστευεις οτι εχει κανει μαγια, τοτε γιατι δεν κανεις κατι για να προστατευτεις?

το καλυτερο που εχεις να κανεις, ειναι να νοιωσεις δυνατη κ οτι δεν σε πιανει τιποτα...το τονιζω αυτο, ειναι σημαντικο γιατι εσυ αφηνεις τα μαγια να σε επηρρεασουν, μολις το καταλαβεις αυτο, ολα θα αλλαξουν, πιστεψε με...

αν μη τι αλλο, πρεπει να φανεις δυνατη για το παιδι σου...ξερω πως πονας, πιστεψε με μανα ειμαι...


οι συμβουλες που σου εδωσα παραπανω, ειναι μια καλη αρχη...ξεκινα με αυτες κ εδω ειμαστε να βοηθησουμε στην συνεχεια...:)


μια παρενθεση....μην θεωρεις τις συμβουλες που σου εδωσα απλες...δεν ειναι τυχαιο οτι οι μαγισσες κρατουσαν σκουπες!!!

anastasi 24-10-12 12:38

Σε τοσο σοβαρες καταστασεις απο πλευρας ασχημων συγκυριων, οπως μας περιγραφεις, οι γνωμες απο εδω αδυνατιζουν , ισως δεν εχει και νοημα η αποψη μας, για το τι φταιει.

Μπορω να γραψω τι θα εκανα εγω(η τι εκανα σε αντιστοιχη περιπτωση)

Θα αφηνα κατα μερος καθε μεταφυσικη πρακτικη, θα εδιωχνα καθε σκεψη οτι ειμαι στοχος μαγικων δυναμεων, θα κοιταζα να συνεχισω να κανω αυτα που πρεπει και επιθυμω, και , αυτο ειναι το συμαντικοτερο,
Θα ειχα απο κοντα την ιατρικη, μια απο τις πιο δυνατες οντοτητες της εποχης μας , με τους γιατρους και τα φαρμακα, να με βοηθουν σε καθε περιπτωση (κεφαλοπονους κτλ).

Οταν πεσεις μεσα σε χειμαρο, δεν ψαχνεις να βρεις τι εφταιξε, κοιτας να δεις αποκλειστικα και μονο, πως θα βγεις απο κει. Μετα εχει ο Θεος...


--------------------------------------

ΙΑΝΕΙΡΑ 24-10-12 13:28

Αγαπητή xrysa vs, oι δυσκολίες που βιώνεις είναι ανάλογες με αυτές που βιώνουμε όλοι μας τα τελευταία χρόνια λόγω της κρίσης. Δυστυχώς, η κρίση επηρεάζει και τις οικογενειακές, ερωτικές, φιλικές και κοινωνικές μας σχέσεις γενικότερα. Λόγω της κακής ψυχολογίας, της έντασης, του άγχους δεν μπορούμε να τις διαχειριστούμε με ηρεμία και σύνεση.
Κοίτα γύρω σου και δες πόσοι άνθρωποι βρίσκονται στην ίδια θέση με σένα και αναρωτήσου εάν και όλοι αυτοί είναι θύματα της μαγείας.

Σύλφη 24-10-12 16:45

xrisa λυπάμαι για όσα περνάς,2 χρόνια με νοσοκομεία για το παιδί σου και με αυτοάνοσο που καταλαβαίνω δύσκολα βρίσκεται μια λύση,είναι πολύ βαρύ.
Αν νιώθεις οτι κάτι συμβαίνει,τότε δράσε.
Διάβασε,ψάξε και μόνη σου και βρες την όποια λύση που θα καταλαβαίνεις οτι θα σε βοηθήσει.
Μην πιστεύεις μόνο στην δύναμη του κακού.
Είσαι κι εσύ δυνατή.
Μια ριζοσπαστική λύση θα ήταν να στείλεις συγχώρεση και αγάπη στο άτομο που ξέρεις οτι σε μισεί.
Δύσκολο,το ξέρω,όμως αν θες,προσπάθησε όσες αιτίες κι αν έχεις για το αντίθετο.
Τίποτα δεν μπορεί να πολεμήσει αυτήν την ενέργεια.
Λούσε όλη σου την ύπαρξη με αυτήν........ ''συγχώρεση και αγάπη''.
Και κόψε όλα τα δεσμά με το άτομο αυτό,ακόμη και αυτά που δεν φαίνονται,απελευθέρωσε το.
Συνήθως η αντίδραση,σε κρατά μέσα στο παιχνίδι και δεν σταματά ποτέ.
Θα βρίσκεις μάγια,θα τα ξαναβάζει.

Gabriell 24-10-12 17:59

xrisa έχω ακούσει ξανά για άτομο όπως αυτό που αναφέρεις που βρίσκει "μάγεια" στα σπίτια. Αλλα δεν πηγαίνει το ίδιο το άτομο σε κάποιο σπίτι, δίνει συγκεκριμένες οδηγίες σε αυτούς που μένουν ήδη μέσα και τα βγάζουν οι ίδιοι.
Είναι πιθανό να ισχύει αυτό που λένε οι συμφορουμίστες, το ίδιο άτομο που "έβγαλε" τα μάγεια, να έβαλε τα καινούρια. Και μπορεί επίσης να υπάρχει κάποιο άτομο που σταθερά σε μισούσε και να σου έκανε και το πρώτο και το δεύτερο. Και μπορεί επίσης όλα αυτά να είναι στο μυαλό σου. Όλα τα ενδεχόμενα μένουν ανοιχτά.

Είπες οτι:
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από xrisa sv (Μήνυμα 99565)
ναι Συλφη, υπαρχει καποιο ατομο που ξερω οτι με μισει. Συγνωμη δεν μπορω να γραψω αλλο.

Η πρόταση μου ειναι να στείλεις/δώσεις αγάπη σε αυτό το άτομο.

Έπειτα θεωρω οτι αν η ίδια καλλιεργήσεις μια υγειή πνευματικότητα, π.χ. προσεύχεσαι, κάνεις καλές σκέψεις κλπ, θα αρχίσουν να λύνονται απο μόνα τους τα προβλήματα.

xrisa sv 26-10-12 13:50

Παιδιά σας ευχαριστώ όλους για το ενδιαφέρον.
Παράθεση:

το καλυτερο που εχεις να κανεις, ειναι να νοιωσεις δυνατη κ οτι δεν σε πιανει τιποτα...το τονιζω αυτο, ειναι σημαντικο γιατι εσυ αφηνεις τα μαγια να σε επηρρεασουν, μολις το καταλαβεις αυτο, ολα θα αλλαξουν, πιστεψε με...
Παράθεση:

Θα αφηνα κατα μερος καθε μεταφυσικη πρακτικη, θα εδιωχνα καθε σκεψη οτι ειμαι στοχος μαγικων δυναμεων, θα κοιταζα να συνεχισω να κανω αυτα που πρεπει και επιθυμω, και , αυτο ειναι το συμαντικοτερο,
Θα ειχα απο κοντα την ιατρικη, μια απο τις πιο δυνατες οντοτητες της εποχης μας , με τους γιατρους και τα φαρμακα, να με βοηθουν σε καθε περιπτωση (κεφαλοπονους κτλ).
demi-anastasi αυτό έχω σκοπό να κάνω. Να προσπαθήσω να τα βγάλω όλα από το μυαλό μου και να μην ασχοληθώ άλλο!

Παράθεση:

Μια ριζοσπαστική λύση θα ήταν να στείλεις συγχώρεση και αγάπη στο άτομο που ξέρεις οτι σε μισεί.
Δύσκολο,το ξέρω,όμως αν θες,προσπάθησε όσες αιτίες κι αν έχεις για το αντίθετο.
Τίποτα δεν μπορεί να πολεμήσει αυτήν την ενέργεια.
Λούσε όλη σου την ύπαρξη με αυτήν........ ''συγχώρεση και αγάπη''.
Σύφλη & Gabriell αυτό μου είναι λίγο δύσκολο! Αν και γενικώς είμαι άτομο που δεν κρατώ κακίες και δεν θέλω να έχω αρνητικά συναισθήματα για κανέναν, γιατί θεωρώ οτι κατι τέτοιο κάνει πρωτα από όλα σε μένα κακό, για το συγκεκριμένο άτομο μου είναι δυσκολό, γιατι μου έχει κάνει κακό και με άλλους τρόπους, πολύ ποιο συγκεκριμένους από αυτό που συζητάμε!


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 03:43.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.