Το forum του μεταφυσικού

Το forum του μεταφυσικού (http://www.metafysiko.gr/forum/index.php)
-   Ψυχικά Φαινόμενα – Μεταφυσική –Αποκρυφισμός (http://www.metafysiko.gr/forum/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Vampires (http://www.metafysiko.gr/forum/showthread.php?t=4720)

melian 18-01-09 16:24

Παιδιά γνωρίζω ότι το θέμα έχει ξεφύγει και αρχίζει να γίνεται γραφικό, αλλά σας παρακαλώ ας προσπαθήσουμε να το διατηρήσουμε εντός των ορίων του forum.
Φιλικά,
melian

Radzoor 18-01-09 17:52

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από melian
Παιδιά γνωρίζω ότι το θέμα έχει ξεφύγει και αρχίζει να γίνεται γραφικό, αλλά σας παρακαλώ ας προσπαθήσουμε να το διατηρήσουμε εντός των ορίων του forum.
Φιλικά,
melian

Συμφωνώ απόλυτος και επίσης να τονίσω το ότι καλύτερα να μην αναφερόμαστε σε ονόματα (πχ Λιακόπουλος) διότι δεν ξέρω αν το είχατε μάθει αλλα πήγε μέσα ένας μπλόγκερ λόγο ότι έγραφε διαφορα για τον εν λόγο κύριο.
Αλλωστε δεν είναι ανάγκη διότι δεν δεν παρακολουθώ τηλεόραση και κυριότερα όταν έχει σχέση με τέτοια θέματα για τον απλό λόγο ότι για χάριν του κέρδους βάζουν πολύ "σάλτσα" σε αυτά που λένε.

BladeRunner82 20-01-09 05:05

Ενδιαφερον θεμα οσο και οι αναζητησεις σου.
Αποψη μου ειναι αμα το πιστευεις,να μην βιαστεις,να βγεις στην παραγωγη,να δουλεψεις,να συγκεντρωσεις λεφτα και να πας στα...καταλληλα μερη.
Εκτος και αν δεν σου περισσευει χρονος.

Άρτεμις 20-01-09 13:05

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από BladeRunner82
Ενδιαφερον θεμα οσο και οι αναζητησεις σου.
Αποψη μου ειναι αμα το πιστευεις,να μην βιαστεις,να βγεις στην παραγωγη,να δουλεψεις,να συγκεντρωσεις λεφτα και να πας στα...καταλληλα μερη.
Εκτος και αν δεν σου περισσευει χρονος.

Μπορείς να μας εξηγήσεις γιατί πρέπει να έχει κανείς λεφτά για να πάει στα <<κατάλληλα>> μέρη;

Radzoor 20-01-09 21:02

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Άρτεμις
Μπορείς να μας εξηγήσεις γιατί πρέπει να έχει κανείς λεφτά για να πάει στα <<κατάλληλα>> μέρη;

Πιστεύω πως εννοεί πως πρέπει να έχεις λεφτά για να πας στα κατάλληλα μέρει λόγο ότι αυτά τα μέρει είναι εκτος ελλάδος, Και έχει δίκιο σε αυτό .

bahamut 20-01-09 22:01

εγω παλι πιστευω οτι ολο αυτο με τους βρικολακες ειναι παραμυθι...αν εξετασουμε τους πρωτους θρυλους και παραδοσεις θα δουμε οτι βαμπιρ γινονται ορισμενοι ανθρωποι αφου πεθανουν...εβγαιναν τα βραδια απο τους ταφους τους και πηγαιναν να πιουν αιμα...αρχικα παρουσιαζονταν σαν σακοι απο αιμα καθως το σωπμα πρηζοταν και δεν ειχαν χαρακτηριστικα ανθρωπου...αν ψαξει κανεις ακομα περισσοτερο το θεμα θα δει οτι οι πρωτοι vampire hunters ηταν τσιγγανοι οι οποιοι πολεμουσαν τα αορατα βαμπιρ και επαιρναν χρηματα...σταδιακα η εικονα των βαμπιρ αλλαξε και πηραν ανθρωπινη μορφη...υπαρχουν πολλες ιστοριες-μαρτυριες σε παλαιοτερα ετη για ανθρωπους που αφου πεθαιναν εβγαιναν απο τους ταφους τους.η επομενη αλλαγη εγινε μετα τα λογοτεχνικα βιβλια και κινηματογραφικα εργα οπου τα βαμπιρ απεκτησαν νεες δυναμεις και εχασαν αδυναμιες που ειχαν (gothic atmosphere,cursed,tragic creatures)...πχ παλιοτερα πιστευαν οτι αν εβαζαν στον ταφο ενος βρικολακα ενα σχοινι με παρα πολλους κομπους δε θα μπορουσε να βγει γιατι επρεπε να μετρησει πρωτα καθε κομπο και καθως δεν προλαβαινε κατα τη διαρκεια της νυχτας ξεκινουσε το επομενο βραδυ παλι απο την αρχη...με την παροδο του χρονου η εικονα των βαμπιρ αλλαξε ξανα και σημερα υπαρχουν ιστοριες που τους περιγραφουν σαν απλα ενα διαφορετικο ειδος (different dna bla,bla,bla)..αρα η εννοια βρικολακας περιλαμβανει πολλα περισσοτερα πλασματα απο αυτο που εχουμε στο μυαλο μας...κατα τη γνωμη μου ο παλιος θρυλος απλα διαφοροποιειται για να ταιριαξει στην αντιστοιχη εποχη...

radzoor αν πιστευεις στην υπαρξη των βαμπιρ ως πλασματα που γεννηθηκαν ετσι (δηλαδη στην τελευταια κατηγορια που ανεφερα) σκεψου οτι αφου ειναι αλλο ειδος δε γινεται να σε αλλαξουν με ενα virus η κατι παρεμφερες...οπως δε θα γινω γατα αν με δαγκωσει γατα ετσι κι εσυ δε θα γινεις βαμπιρ αν σε δαγκωσει βαμπιρ...αν παλι ισχυει ο παλιος θρυλος που γνωριζουμε ολοι απο τον bram stoker ο τυπας στο ιντερνετ μαλλον φαρσα εκανε...οποιο ενδεχομενο και να παρεις παρουσιαζεται και καποιο προβλημα

(α και κατι που ξεχασα..I LOVE VAMPIRES TOO :eek: :p )

παντα φιλικα

curious22 21-06-09 14:47

διαβασα τ σχολια ολων των μελων και θα ηθελα να πω την δικη αποψη. καταρχην δεν ξερω αν υπαρχουν βρυκολακες με την εννοια που δινουν οι πιο πολλοι(να κυνηγαν ανθρωπους κλπ) ομως αναρωτιεμαι το εξης: απο τη στιγμη που γινεται αλλαγη στ DNA οπως λεει τ λινκ που παραθεσατε πως γινεται να ειναι ανθρωποι? δεν μπορει απλως να ειναι κατι σαν ζωα? οπως για παραδειγμα το λιονταρι που τρωει ωμο κρεας και να εχουν μορφη παρομοια με την δικη μας? και αν ακομα υπαρχουν γιατι τοσους αιωνες δεν αποκαλυψε κανενα την ταυτοτητα του? ειναι δυνατον μια κοινωνια να κρατησε κρυφη την ταυτοτητα της για τοσο καιρο? δεν ειναι.. :confused:

Werew0lf 21-06-09 17:42

Θα σου κάνω μια ερώτηση.Αν ζούσες σε έναν κόσμο και είσουν διαφορετικός από τους υπόλοιπους(κάτι σαν βαμπίρ ή λυκάνθρωπος),και σε μισούσαν για αυτό,θα φανέρωνες την ταυτότητα σου στα δισεκατομύρια κόσμο που μόλις σε έβλεπαν θα άρχιζαν να σε κυνηγούν για να σε σκοτώσουν?

morning star 02-07-09 02:23

αφου πρωτα διαβασα ολη την συζητηση επι του θεματος,θα ηθελα να παραθεσω και την δικη μου γνωμη.
πιστευω πως υπαρχουν στ'αληθεια αυτα τα πλασματα που ονομαζουμε βαμπιρ.
και υπαρχουν πολλα ειδη.δεν καταναλωνουν ολα αιμα.υπαρχουν διαφορες δοξασιες ανα τα βαλκανια που αναφερονται σε πλασματα με "βαμπιρικα" χαρακτηριστικα μα χωρις να εχουν την αναγκη καταποσης αιματος.
δεν θελω ουτε εγω να υποβιβασω την εμπειρια που ειχε ο φιλος radzoor ομως δεν πιστευω πως ηταν ενεργεια καποιου βαμπιρ.και δεν το λεω επειδη ενα αληθινο βαμπιρ δεν θα εκανε τηλεφωνικα παιχνιδια η οτι δεν θα καθοταν να παιξει το παιχνιδι των 10 ερωτησεων μεσω internet.το λεω πως αν ηταν αληθινο βαμπιρ ο εν λογω τυπος,πιστεψε με αγαπητε radzoor,δεν θα επαιρνε τηλεφωνο για να σε τρομαξει η να δει αν εισαι σπιτι,θα ειχε ερθει απευθειας να σε δει και να τα πειτε πιο ανετα απο κοντα.
ειχε πιστευεις τις δυναμεις να βρει το πριβε κινητο σου και να σου πει οτι κανεις μπουρμπουληθρες τον καφε αλλα ντρεποταν η δεν αισθανοταν ετοιμος να γνωριστητε? :confused:
για να μην πω και εγω το κλασσικο σεναριο της φαρσας και χαλασω και την πιατσα που με εχουν για δηλωμενη mulderινα(μην γινει member και κανενας γνωστος και μου χαλασει η υποληψη και βγει οτι αρχισα τις λογικες απαντησεις,χεχεχε...)θα συμφωνησω με μια αποψη καποιου φιλου/φιλης(δεν συγκρατησα nickname,sorry)οπου ειπε πως θα μπορουσε καλλιστα να ειναι καποιος που απλα να εχει πολυ ανεπτυγμενες δυναμεις Ψ,κοινως να μπορει να "δει" πολυ μακρια αφου "συντονιστει" με αυτον που θελει καθως και να μπορει να επιρρεασει μια τηλεφωνικη γραμμη και μαλιστα να διαλεξε την "ιδιωτικη" σου γραμμη για να κανει ακομα μεγαλυτερη εντυπωση.
καποιος με τετοιες δυναμεις,δεν θα μπορουσε να βρεθει στο σπιτι σου απο το πουθενα οσο "θαυμαστες και να ειναι οι λοιπες του δυναμεις.ενα γνησιο βαμπιρ ομως...
οσων αφορα ομως το να "αλλαξεις" δεν μπορω να φανταστω γιατι θα ηθελες να το κανεις οσο σοβαρος και να ειναι ο λογος που εχεις.δεν εχει πιασει κανεις κουβεντα με ενα βαμπιρ(περα απο τον christian slater με τον brad pitt!!!)για να μαθουμε αν ενα βαμπιρ ειναι ικανοποιημενο με την "ζωη" που ζει.(
που στο κατω κατω ακομα και στην ταινια δεν το ειδα και πολυ χαρουμενο....)επεισης οπως και εσυ ο ιδιος ειπες,εχεις διαβασει και εχεις ασχοληθει οσων αφορα αυτα τα πλασματα,θα ησουν ικανοποιημενος με το να ζεις μια τετοια ζωη?εγω προσωπικα μονο και μονο οτι θα επρεπε να κρυβομαι,να μην μπορω να αποκαλυψω την πραγματικη μου ταυτοτητα και ακομα και αν το κανω κανεις να μην με πιστευει...και για να αποδειξω του λογου μου το αληθες να πρεπει να κανω "επιδειξη",η οποια το μονο που θα κανει ειναι να τρομαζει τους γυρω μου και last but not least,να βλεπω οσους αγαπω να χανονται και εγω να μενω εδω....ηδη "ξενερωσα" και δεν θα ηθελα με τιποτα κατι τετοιο...
ελπιζω να μην σε ενοχλησε κατι απο οσα ειπα,παρεθεσα απλα την γνωμη μου και μια εμμεση συμβουλη...ασε τα πραγματα οπως ειναι,για καποιο λογο γεννιομαστε και ζουμε καποια πραγματα,οποια και να ειναι αυτα...

valentine 21-03-10 09:22

υπάρχουν;
 
Αγαπητέ Razdoor
Πιστεύεις οτι υπάρχουν πραγματικά vampires;:confused:

Black Angel 22-03-10 16:32

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Radzoor (Μήνυμα 67869)
Χτες το βραδυ που πήγα να κοιμηθώ ένιωθα μια παρουσία στο δωμάτιο να με κοιτάζει.. και στον ύπνο μου είδα έναν τύπο που μου είπε πως είναι εκείνος , με (άλλαξε) και έπειτα μου λέει το μονο κακό είναι πως θα μας κυνηγούν τα πνεύματα αυτόν που έχω τραφεί και λέει όπως είμαστε στο δωμάτιο μου ξαφνικά αρχίζει να ανοίγει το τζαμι και εγώ τρομάζω και φεύγω στην κουζίνα... από την τρομάρα μου κάπως κάνω το χέρι μου κάπως απότομα και φεύγει ένα ποτήρι και πέφτει μονο του κάτω χωρίς να το ακουμπήσω .. και ξαφνικά αντιλαμβάνομαι ότι μπορώ να μετακινώ αντικείμενα μονο με την κίνηση του χεριού μου και καταλαβαίνω πως μου κάνει πλακα και γυρίζω πάλι στο δωμάτιο .. και του λέω ωραία πλακα , με τρόμαξες χωρίς λόγο και μου λέει εδώ είχες τρομάξει με το τηλεφώνημα μου και δεν θα τρόμαζες με αυτό ? τέλος πάντων έπειτα άρχισα να κάνω πλακα στον κόσμο με αυτή μου την ικανότητα... (όλα αυτά στο όνειρο μου) και τώρα το πρωί που ξύπνησα το δεξί μου χέρι είναι μουδιασμένο ενώ δεν το είχα πλακώσει στον ύπνο και γράφω με το ένα χέρι ..εστάνθικα πολύ άσχημα μόλις ξύπνησα και κατάλαβα ότι ήταν όνειρο ... βεβαια το μονο που δεν καταλαβαίνω είναι το που κολλάει η τηλεκίνηση...(όνειρο είναι βεβαια οποτε βλέπουμε ότι νάνε).. μάλλον το έχω πάρει περισσότερο σοβαρά το θέμα απότι πρέπει .. πάντως έχω μια απορία προς οποιον ξέρει κάτι σχετικά με psi vampires : μπορούν να έρθουν στο όνειρο μας με κάποιο τρόπο? δεν ξέρω καθόλου από psi vampires και θέλω αν μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει σχετικά.. :confused:

Καλησπέρα, διαβασα ολα οσα γραφτηκαν και προσωπικα δεν πιστευω οτι υπαρχουν vampires οστοσο βρηκα ενα link που ισως σε βοηθησει σχετικα με psi vampires :rolleyes:
http://www.im-glyfadas.gr/01/01/01010070.asp

Ermhs 22-03-10 20:55

Άνθρωποι που πιστεύουν ότι είναι βαμπίρ σίγουρα υπάρχουν και καταλήγουν να κάνουν κανιβαλισμούς εξαιτίας του ψυχισμού που τους βάρεσε. Έψαξα μια φορά να βρω ένα φόρουμ με αναφορές σε βαμπίρ και φρίκαρα!!! Όλοι την είχαν δει βαμπίρ και ότι ζουν αιώνια.. Ψάρευαν μικρά παιδιά και τους έταζαν αιώνια ζωή.. λολ.. Το ανθρώπινο σώμα αλλοιώνετε ότι και να κάνουμε η θέλουμε να πιστεύουμε. Όλα τα άλλα πιστεύω πώς ανήκουν σε μυθολογία όπως νεράιδες, ξωτικά, κτλ.. που κανείς δεν μπορεί να αποδείξει στην ουσία αν υπάρχουν Η δεν υπάρχουν.
Κάτι όμως που γειτονεύει και αναφέρομαι στα ζόμπι και βουντού… εκεί δεν ξέρω..
:eek::D

Mirella_S 23-03-10 07:34

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Ermhs (Μήνυμα 79431)
Άνθρωποι που πιστεύουν ότι είναι βαμπίρ σίγουρα υπάρχουν και καταλήγουν να κάνουν κανιβαλισμούς εξαιτίας του ψυχισμού που τους βάρεσε. Έψαξα μια φορά να βρω ένα φόρουμ με αναφορές σε βαμπίρ και φρίκαρα!!! Όλοι την είχαν δει βαμπίρ και ότι ζουν αιώνια.. Ψάρευαν μικρά παιδιά και τους έταζαν αιώνια ζωή.. λολ.. Το ανθρώπινο σώμα αλλοιώνετε ότι και να κάνουμε η θέλουμε να πιστεύουμε. Όλα τα άλλα πιστεύω πώς ανήκουν σε μυθολογία όπως νεράιδες, ξωτικά, κτλ.. που κανείς δεν μπορεί να αποδείξει στην ουσία αν υπάρχουν Η δεν υπάρχουν.
Κάτι όμως που γειτονεύει και αναφέρομαι στα ζόμπι και βουντού… εκεί δεν ξέρω..
:eek::D

Θα συμφωνησω απολυτα μαζι σου!
Γνωμη μου ειναι πως προκειται για ψυχοπαθολογικη κατασταση.
Ναι εχω ακουσει απο γνωστο, ουτε καν φιλο, πως του αρεσε να δαγκωνει και να ρουφα αιμα απο την ερωτικη του συντροφο.
Που σημαινει....εαν ο αλλος-η εχει καποια αρρωστεια την βουτηξες με την πρωτη.
Κατ' εμενα βαμπιρ θεωρουνται καποια ειδη νυχτεριδας, οι αλογομυγες, αλλα και τα θηλυκα κουνουπια.

Radzoor 23-03-10 08:58

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από valentine (Μήνυμα 79417)
Αγαπητέ Razdoor
Πιστεύεις οτι υπάρχουν πραγματικά vampires;:confused:

Όχι πλέον ξεκόλλησα από αυτό το θέμα. Πάντως στην νεκρανάσταση έχω αρχίσει και πιστεύω γιατί εδώ αυτό το topic ήταν νεκρό ένα χρόνο σχεδόν και αναστήθηκε και ξεκινάει πάλι κουβέντα πάνω σε αυτό.:D

Black Angel 23-03-10 09:57

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Radzoor (Μήνυμα 79435)
Όχι πλέον ξεκόλλησα από αυτό το θέμα. Πάντως στην νεκρανάσταση έχω αρχίσει και πιστεύω γιατί εδώ αυτό το topic ήταν νεκρό ένα χρόνο σχεδόν και αναστήθηκε και ξεκινάει πάλι κουβέντα πάνω σε αυτό.:D

Μαλλον ευθυνομαι εγω σ'αυτο επειδη ειμαι νεο μελος και "ξεθαβω" απαντωντας σε θεματα που εχουν γραψει πριν ΠΟΛΥ καιρο χιχιχι :D

valentine 11-04-10 11:43

τι εγινε;
 
Μαλλον..αγαπητε Radzoor τι εγινε και σταματησες να πιστευεις;συγγνωμη που ρωταω αλλα προσπαθω να καταλαβω..

Με εκτιμηση
valentine

beetlejuice 05-10-11 11:12

http://www.metafysiko.gr/wp-content/...1_vampires.jpg


Τα Βαμπίρ Μέσα από την Λαϊκή και Γραπτή Παράδοση (Δημήτρης Αργασταράς)


Διαβάστε το άρθρο στο ------> http://www.metafysiko.gr/?p=6446


Νυχτοβάτες, καταχθόνιοι, αιμοπότες ή ψυχοφάγοι, μερικές φορές και τα δύο μαζί, τα βαμπίρ συνυπάρχουν μαζί με τους ανθρώπους από την αυγή της ιστορίας, τουλάχιστον μέσα από την λαϊκή παράδοση και την λογοτεχνία. Μέσα από την υπερφυσική τους παρουσία προκαλούν τον τρόμο και την φρίκη και ένα θεμελιώδες, ανεξήγητο μυστήριο τους περιβάλλει σχετικά με την φύση τους, την κατάργηση του χρόνου και του θανάτου, και την ανικανοποίητη δίψα τους για ανθρώπινο αίμα.

Teo1 12-02-13 17:10

φιλε εγω πιστευω στα vampires παρα πολυ ομως!
εχω πολυ τρελα με τα vampire! εγω και μια κολλητη μου..
παρακαλω βαλε αυτο το site που λες με τα vampire που σου μιλησε ενας!
ελπιζω να το ανεβασεις!

SAM_502 12-02-13 17:52

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Teo1 (Μήνυμα 101930)
φιλε εγω πιστευω στα vampires παρα πολυ ομως!
εχω πολυ τρελα με τα vampire! εγω και μια κολλητη μου..
παρακαλω βαλε αυτο το site που λες με τα vampire που σου μιλησε ενας!
ελπιζω να το ανεβασεις!


Ξέχασες την κάρτα σου

http://s12.postimage.org/anw4m4ib1/necropost.jpg

Brain games! 26-10-13 22:40

Καταρχάς,όπως έχουν αναφέρει και ένα σώροι άλλοι χρήστες,εφόσον μιλάς για ένα site στο οποίο,μάλιστα,είσαι και μέλος,για ποιόν λόγο δεν μας παραθέτεις ένα link,προκειμένου να δούμε με τα μάτια μας τα posts αυτού του μέλους;:confused:
Στην αφήγηση σου δεν κάνεις καν τον κόπο να αναφέρεις έστω το όνομα του site στο οποίο δήθεν συναίβηκαν όσα μας εξιστόρησες...:D

Αυτό είναι το πρώτο κύριο σημείο το οποίο δείχνει πως ψεύδεσαι!Έπειτα,εξήγησε μας,πως είναι δυνατόν ένα βαμπίρ να έχει συμπεριφορά 15χρονου φαρσέρ που "σπάει" πλάκα ανώνυμα στο ίντερνετ:rolleyes:;Γιατί συνήθως κάτι τέτοιοι εγγράφονται σε σχετικά sites και ισχυρίζονται ότι είναι βαμπίρς,μάγοι,μέντιουμ,ότι έζησαν μεταθανάτιες εμπειρίες κλπ κλπ και μετά παίρνουν τηλέφωνο αγνώστους,τάχα για να τους τρομοκρατήσουν...:rolleyes:

Αν είναι έτσι τα "βαμπίρς",τότε πολύ μεγάλη κατρακύλα έχει πάρει ο κλάδος!Επίσης,μην παίρνεις στα πολύ σοβαρά πληροφορίες σχετικά με μεταφυσικά θέματα-ειδικά απο το ίντερνετ-όπου ο κάθε άγνωστος μπορεί σκόπιμα να παραθέσει ένα κείμενο για να παρασύρει διάφορους αφελείς(πχ μας λες ότι τα βαμπίρς έχουν καρδιά που χτυπά,λες και τα έχεις εξετάσει ποτέ ή έχει υπάρξει ποτέ κάποιος που να τα εξέτασε)!

Brain games! 26-10-13 22:48

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Teo1 (Μήνυμα 101930)
φιλε εγω πιστευω στα vampires παρα πολυ ομως!
εχω πολυ τρελα με τα vampire! εγω και μια κολλητη μου..
παρακαλω βαλε αυτο το site που λες με τα vampire που σου μιλησε ενας!
ελπιζω να το ανεβασεις!

Vampires δεν υπάρχουν,αγαπητέ Teo,καλά θα κάνεις να μην έχεις τρέλα με τέτοιου είδους θέματα και εσύ και οποιοσδήποτε,γιατί έχω δει τέτοιες περιπτώσεις ανθρώπων και πραγματικά μέχρι σήμερα φρικάρω στην σκέψη για τις έμμονες ιδέες που είχανε...
Κανέ μια μικρή αναζήτηση επάνω στην γενετική ανωμαλία "πορφυρία" και στα συμπτώματα αυτής και θα καταλάβεις πως δημιουργήθικε ο μύθος των βρυκολάκων...Επίσης,"βρυκόλακες" χαρακτηρίστηκαν και άτομα που είχαν την εμμονή ιδέα ότι είναι πράγματι "νεκροζώντανοι" ή κάτι παρόμοιο και οδηγήθηκαν σε φόνους,σφαγές ανθρώπων,στο να πιούν αίμα κλπ!

Για αυτό δεν μου αρέσει καθόλου το ίντερνετ σαν πηγή πληροφορίας!Γιατί πάντοτε υπάρχουν άνθρωποι που σκόπιμα παραθέτουν κάθε λογής ανούσια/γελοία/φανταστικά θέματα(που κανένας ποτέ δεν τα έχει επιβεβαιώσει στην πραγματικότητα)και ακόμη περισσότεροι αφελείς του διαδυκτίου,που κάθονται και τα πιστεύουν...

Viper 27-10-13 21:38

θεωρείς υγιές το να παθιάζεσαι με τους βρυκόλακες; Η απορία μου πηγάζει από το γεγονός ότι για να παθιαστεί κάποιος με κάτι είτε αντλεί τέτοιου μεγέθους ικανοποίηση σε πολλά επίπεδα, είτε καλλιεργεί εμμονές λόγω άλλων ζητημάτων. Θα ήθελα να ρωτήσω επίσης για την ηλικία σου. Βλέπεις ανά ηλικία η έκθεση σε θέματα ανάλογου προβληματισμού, έχει διαφορετικά αποτελέσματα. Επέτρέψέ μου δε να σου πω πως η τηλεόραση και τα άρθρα που κυκλοφορούν είναι για τα μπάζα....

Vakryle 27-10-13 21:51

Η τραγική ειρωνία είναι πως αυτού του είδους οι άνθρωποι, είναι οι πρώτοι που κάνουν τον σταυρό τους στις δύσκολες στιγμές

Brain games! 27-10-13 22:40

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Vakryle (Μήνυμα 107156)
Η τραγική ειρωνία είναι πως αυτού του είδους οι άνθρωποι, είναι οι πρώτοι που κάνουν τον σταυρό τους στις δύσκολες στιγμές

Eπίσης,κάτι τέτοιοι παθιασμένοι άνθρωποι υποστηρίζουν συνεχώς ότι δεν πιστεύουν στην θρησκεία και ότι είναι "ορκισμένοι" άθεοι,και όμως είναι οι πρώτοι που ζητούν δώρο τα Χριστούγεννα....:D:D


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:22.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.