Το forum του μεταφυσικού

Το forum του μεταφυσικού (http://www.metafysiko.gr/forum/index.php)
-   Εσωτερική Αναζήτηση – Φιλοσοφία – Επιστήμες (http://www.metafysiko.gr/forum/forumdisplay.php?f=14)
-   -   Το απόλυτο αντισεισμικό σύστημα Πατέντα. (http://www.metafysiko.gr/forum/showthread.php?t=8934)

R-b-t3r 24-10-18 20:17

Κωλόγερε πες αλεύρι!

Ελεύθερη έκφραση έχουμε και εφόσον δεν παίρνεις δρόμο απο το φόρουμ, με το οποίο η πατέντα σου δεν έχει καμία σχέση, θα σου σπαμαρω το δικό σου thread.
Παρε δρόμο να ησυχάσουμε! Εγω δεν θα σταματήσω μέχρι να φύγεις! Είσαι παράσιτο στο φόρουμ, δεν κάνεις διάλογο και δεν έχεις κάτι να μας πεις πέρα από την άχρηστη πατέντα σού.



































.:D












Γουστάρεις ετσι?:cool:

Litsa 24-10-18 20:19

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από seismic (Μήνυμα 134403)
Η διαφορετική άποψη σας πειράζει. Αυτό δεν είναι δημοκρατικό.
Δεν σπαμάρω απλά γιατί παρουσιάζω δική μου έρευνα. Η έρευνα δεν είναι spam είναι πρόοδος την οποία όλοι σε αυτό το κράτος προσπαθούν να σταματήσουν.
Δεν πιστεύω ότι είσαστε Έλληνες. Δεν μπορώ να πιστέψω ότι Έλληνες κάνουν τόσο μεγάλο κακό στην πατρίδα τους. Το να σταματάς την έρευνα είναι σαν να προδώσεις την πατρίδα σου γιατί την καταστρέφεις. Ντροπή σας.

Εγώ δεν είμαι ελληνίδα, το έχω ξαναδηλώσει άλλωστε,ο άντρας μου ναι,εγώ όχι, αλλά είμαι ορκισμένη Δημοκράτισσα. Και μιλάω γράφω διαβάζω πολύ καλά. Έτσι για να μην λέτε "δεν πιστεύω" .

seismic 24-10-18 20:24

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Litsa (Μήνυμα 134408)
Εγώ δεν είμαι ελληνίδα, το έχω ξαναδηλώσει άλλωστε,ο άντρας μου ναι,εγώ όχι, αλλά είμαι ορκισμένη Δημοκράτισσα. Και μιλάω γράφω διαβάζω πολύ καλά. Έτσι για να μην λέτε "δεν πιστεύω" .

Δεν έχω τίποτα μαζί σου. Αντίθετα σε εκτιμώ και σέβομαι που τα λέμε.

seismic 24-10-18 20:25

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από R-b-t3r (Μήνυμα 134407)
Κωλόγερε πες αλεύρι!

Ελεύθερη έκφραση έχουμε και εφόσον δεν παίρνεις δρόμο απο το φόρουμ, με το οποίο η πατέντα σου δεν έχει καμία σχέση, θα σου σπαμαρω το δικό σου thread.
Παρε δρόμο να ησυχάσουμε! Εγω δεν θα σταματήσω μέχρι να φύγεις! Είσαι παράσιτο στο φόρουμ, δεν κάνεις διάλογο και δεν έχεις κάτι να μας πεις πέρα από την άχρηστη πατέντα σού.



































.:D












Γουστάρεις ετσι?:cool:

Το avatar σου είναι σαν και εσένα mouni :p

Litsa 24-10-18 20:31

Συνήθως όταν έχει κακές λέξεις, δεν γράφω αποχωρώ, εδώ έγραψα και μετά είδα τις κακές λέξεις, σόρρυ

R-b-t3r 24-10-18 20:46

Αν τραβάς ζόρι αγόρι μου πάρε δρόμο! Όσο είσαι εδώ μέσα δεν θα σε αφήσω σε χλωρό κλαρί!

Ελεύθερη έκφραση έχουμε και εφόσον δεν παίρνεις δρόμο απο το φόρουμ, με το οποίο η πατέντα σου δεν έχει καμία σχέση, θα σου σπαμαρω το δικό σου thread.
Παρε δρόμο να ησυχάσουμε! Εγω δεν θα σταματήσω μέχρι να φύγεις! Είσαι παράσιτο στο φόρουμ, δεν κάνεις διάλογο και δεν έχεις κάτι να μας πεις πέρα από την άχρηστη πατέντα σού.



































.:D












Γουστάρεις ετσι?:cool:

valhalla 24-10-18 21:43

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Litsa (Μήνυμα 134347)
Αγαπητέ seismic, η δική μου συμβουλή είναι να αφοσιωθείς στην εφεύρεσή/πατέντα σου και να αποφεύγεις τα πολλά πάρε δώσε σε φόρα.
Εδώ χάνεις χρόνο και συγχίζεσαι και δεν σε βοηθάει στην περαιτέρω τελειοποίηση της πατέντας.
Η πατέντα σου είναι για να σώσει ζωές και περιουσίες, όχι για να μας εξηγήσεις πως γίνεται με την πακτωμένη βίδα και το δοκάρι που δεν στριφογυρίζει.

Εγώ σαν καταναλωτής θα σου έλεγα πως
1. δεν θέλουμε να πέσουν τα ταβάνια πάνω μας
2. δεν θέλουμε να εκσφενδονιστούμε απ το ασανσερ προς τα πάνω(το είπε ο R-b-t3r αλλά δεν το κατάλαβα ακριβώς)
3. Να έχει ένα φυσιολογικό κόστος, αν ας πούμε αγοράσω ένα διαμέρισμα 100χιλ ευρώ, αν είναι εφοδιασμένο με αντισεισμική θωράκιση, να δώσω ακόμη 20%, 120.
Άντε 130. Από κει και πάνω αρχίζουν τα δύσκολα, αν μου που 500χιλ, δεν τα έχω. Επομένως θέλουμε να σώσουμε ζωούλες του φτωχού και μικρομεσαίου λαού και όχι
τα πολύ ακριβά σπίτια.
Δηλαδή ως καταναλωτής αυτά θέλω.

Φιλικά

+1

Του τα έχω πει από την 1η μέρα, αλλά δεν νιώθει... αγύριστο μυαλό 70+ χρονών. Δεν θα τον πείσεις.

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Litsa (Μήνυμα 134351)
@ seismic

Και επίσης του χρόνου το καλοκαίρι, να μας καλέσεις στην Ιο να μας δείξεις την πατέντα και να σου πούμε την γνώμη μας, εγώ κοιμάμαι και σε σλιπινγκ μπαγκ, δεν με πολυνοιάζουν δωμάτια και κρεβάτια και τέτοια, απλά θέλω μια εξωτερική τουαλέτα και λίγο ντούζ, τρώω λίγο πίνω ελάχιστα δε καπνίζω δε κάνω φασαρία.

Αυτά

^ Κρυφή θαυμάστρια! :p

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από seismic (Μήνυμα 134372)
Τα παντελόνια τα έχω λειώσει Σήμερα μόνο έκτισα ένα ενοικιαζόμενο δωμάτιο 40 τετραγωνικά μέτρα κτισίματα την ημέρα κάνω. Δεν είμαι μόνο στα φόρουμ.
Η γυναίκα μου δεν ζηλεύει. Απλά νοικιάζουμε δωμάτια κάθε χρόνο. Αν θες ευχαρίστως να σου κάνω κράτηση.

Σοβαρά βρίσκεις χρόνο και για χτίσιμο; :rolleyes:

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από ilias1990 (Μήνυμα 134397)
Ο seismic δεν φταίει σε τίποτα. Είδε φως και μπήκε να κάνει ότι έκανε σε όλα τα φόρα που πέρασε : Ανελέητο σπαμμάρισμα. Η ευθύνη βαραίνει τη διαχείρηση του φόρουμ, η οποία όχι απλά ανέχεται αλλά θέλει τέτοιους χρήστες. Όσο και να αντιδράνε οι εναπομείναντες χρήστες, δυστυχώς, δεν τον κουνάει τίποτα απο'δω...

Η Διαχείριση πετάει χαρταετό χρόνια τώρα, όχι ειδικά για τον seismic (αμφιβάλλω αν μπαίνουν να διαβάσουν).

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από seismic (Μήνυμα 134411)
Το avatar σου είναι σαν και εσένα mouni :p

http://lotr.wikia.com/wiki/Eye_of_Sauron

seismic 24-10-18 23:29

Ερώτηση. Πως μπορεί ένα αντισεισμικό σύστημα να ρίξει την τιμή του ρεύματος?
Παράθεση:

Litsa Επομένως θέλουμε να σώσουμε ζωούλες του φτωχού και μικρομεσαίου λαού και όχι
τα πολύ ακριβά σπίτια.
Η τιμή της κατοικίας με την πατέντα μου θα μειωθεί κατά 50% της σημερινής της αξίας.
Ο σεισμός δεν θα επιφέρει την παραμικρή αστοχία στην κατασκευή.
Η ευρεσιτεχνία προχωρά και να είσαι σίγουρη ότι θα γίνει προϊόν.

R-b-t3r 25-10-18 06:49

Αν τραβάς ζόρι αγόρι μου πάρε δρόμο! Όσο είσαι εδώ μέσα δεν θα σε αφήσω σε χλωρό κλαρί!

Ελεύθερη έκφραση έχουμε και εφόσον δεν παίρνεις δρόμο απο το φόρουμ, με το οποίο η πατέντα σου δεν έχει καμία σχέση, θα σου σπαμαρω το δικό σου thread.
Παρε δρόμο να ησυχάσουμε! Εγω δεν θα σταματήσω μέχρι να φύγεις! Είσαι παράσιτο στο φόρουμ, δεν κάνεις διάλογο και δεν έχεις κάτι να μας πεις πέρα από την άχρηστη πατέντα σού.



































.:D












Γουστάρεις ετσι?:cool:

seismic 25-10-18 20:00

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από R-b-t3r (Μήνυμα 134423)
Αν τραβάς ζόρι αγόρι μου πάρε δρόμο! Όσο είσαι εδώ μέσα δεν θα σε αφήσω σε χλωρό κλαρί!

Ελεύθερη έκφραση έχουμε και εφόσον δεν παίρνεις δρόμο απο το φόρουμ, με το οποίο η πατέντα σου δεν έχει καμία σχέση, θα σου σπαμαρω το δικό σου thread.
Παρε δρόμο να ησυχάσουμε! Εγω δεν θα σταματήσω μέχρι να φύγεις! Είσαι παράσιτο στο φόρουμ, δεν κάνεις διάλογο και δεν έχεις κάτι να μας πεις πέρα από την άχρηστη πατέντα σού.



































.:D












Γουστάρεις ετσι?:cool:

https://www.youtube.com/watch?v=EKoGrwIASmk


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:21.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.