Το forum του μεταφυσικού

Το forum του μεταφυσικού (http://www.metafysiko.gr/forum/index.php)
-   Προβλήματα Τεχνικής Φύσεως και Συντονισμού (http://www.metafysiko.gr/forum/forumdisplay.php?f=23)
-   -   as afhsoume gia ligo th 8eoria (http://www.metafysiko.gr/forum/showthread.php?t=250)

foinikas-32- 20-06-05 22:45

as afhsoume gia ligo th 8eoria
 
paratheto thn prosopikh kai mono apopsh mou.!

syzhtame synexos gia pragmata pou diepoun ti "fantasia" kai to stirizo auto sto gegonos oti den parathetoume kamoia apodeiksei
gia ta legomena mas para mono tis eikasies tou nou. yparxoun pragmata pantou "gyro mas"ta opoia einai aksia peretero prosoxhs kai meleths. paratheto san paradeigma ton kyrio KARAMETA pou "ysxirizete" oti katexei ti 8arapeia tou karkinou-otan o geitonas mou xreisimopoih to idio meigma edo kai pola xronia gia ton idio skopo pano se zoa...me apotelesmata ekleiptika.(na sas kano post gia opion epiu8umh kai to votano se fotografia to exo ston khpo mou).

yparxoun pragmata ta opoia den xreiazontai filosofikes erothseis kai apanthshs pou einai apta-anafer8ika se ena sphlaio prin to lifting tou phorum to opoio einai apto kai oxi mono.h topothesia tou einai sthn pulh trikalon.


mi 8elontas na to trbikso poly kataligo kata poso koitame guro mas kai den ka8omaste kaigomenoi mprosta se mia othonh?


y.g. se kamoia periptosei den tolmo na prosbalo prosopa kai apopshs.

beetlejuice 21-06-05 09:21

Μονο που το συγκεκριμενο ποστ δεν εχει καμια δουλεια στην κατηγορια προσωπικες εμπειριες.Γιαυτο σε λιγες ωρες θα μεταφερθει στην κατηγορια "Προτασεις -Κριτικη".Επισης θα σε παρακαλουσα να γραφεις στα ελληνικα.

Solon Aimonas Eautou 22-06-05 01:56

Χρήστη foinikas.
Το φόρουμ έχει πληθώρα συζητήσεων. Δεν ξέρω αν τα όσα αναφέρεις είναι η άποψη σου για όλα τα θέματα ή για κάποια συγκεκριμένα. Εκτός των φιλοσοφικών συζητήσεων, που είναι κάτι απαραίτητο να γίνονται συχνά- πυκνά κατά την άποψη μου, υπάρχουν τόσα άλλα θέματα απτά.

Υπάρχουν θέματα ιστορίας και θρησκειών(όχι πίστης, αλλά εκκλησιών κ.λ.π.) τα οποία είναι χειροπιαστά και άπτονται της δικής μου ενασχόλησης. Υπάρχουν αποστολές σε διάφορα μέρη της Ελλάδας και μη(στο παλιό φόρουμ υπήρχε μεγάλη ποικιλία, στο νέο από όσο ξέρω έχουν ανέβει κάποιες), υπάρχει επικαιρότητα κ.λ.π.
Δεν είναι μόνο θεωρία, το αντίθετο μάλιστα κατ' εμέ. Οι φιλοσοφικές συζητήσεις είναι καλό να υπάρχουν, αρκεί να μην "καίγεσαι" όπως σωστά ανέφερες. Όπως απαραίτητες κατ' εμέ είναι και οι αποστολές, τα ταξίδια, το να ζεις και να συλλέγεις εμπειρίες.
Σχετικά με το σπήλαιο που ανέφερες, τι έκανες εσύ γι' αυτό; Το επισκέφτηκες; Έκανες έρευνα για την ιστορία του και τη χρήση του; Αν ναι, θα χαρούμε να τα μοιραστείς μαζί μας. Αν όχι, πρόσεχε μην "καείς" μπροστά σε μία οθόνη.. ;-)

Φιλικά,

foinikas-32- 23-06-05 16:23

για το σπηλαιο που ανεφερα εχω κανει την ερευνα μου η οποια οδηγη σε δυο μυθους της περιοχης
1.στο σπηλαιο το ασκληπιου
2.ενα μυθο σχετικα με το στρατηγο του ιουστιανου βελλισαριο.

το παραδοξο στην ολη υποθεση ειναι το εξης οτι μια παρεα 5 ατομων βρηκε το σπηλαιο μια φορα και απο τοτε σα να εξαφανιστηκε δεν βρεθηκε ποτε ξανα απο κανενα μελος αυτης παρα τις προσπαθιες μεχρι σημερα.

αυτα οσων αφορα το σπηλαιο που αναφερο- για περισοτερες πληροφοριες ο καθε ενδιαφερομενος μπορει να ρωτησει οτι επιθυμη.

JustAnotherGoneOff 25-06-05 14:09

Εδώ δεν ρωτάμε και δεν ζητάμε "πες μας για το σπήλαιο". Ανοίγεις ένα τόπικ και γράφεις όσα γνωρίζεις για το σπήλαιο αυτό ή δημιουργείς ένα άρθρο που μπορούμε να το δημοσιεύσουμε στην Πυθέας. Διάλεξε.


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:41.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.