Το forum του μεταφυσικού

Το forum του μεταφυσικού (http://www.metafysiko.gr/forum/index.php)
-   UFO – Εξωγήινοι – Διαστημική (http://www.metafysiko.gr/forum/forumdisplay.php?f=11)
-   -   Αρνητικός τύπος αίματος (παράγοντας RH) και Εξωγηινη ιστορία (http://www.metafysiko.gr/forum/showthread.php?t=3518)

MedRep 16-10-10 21:40

Καλησπέρα.
Δεν έγραψα πουθενά πως πιστεύω για "εξωγήινη χείρα" στο DNA.
Μπορώ να δω που στο κείμενό μου λέω πως όντως πιστεύω κάτι τέτοιο;
Ανέφερα σχόλια που αναιρούν το γεγονός να έχουν καταφέρει να εισέλθουν ολόκληρα τμήματα γενετικού υλικού απο το διάστημα στη Γη μέσω της ατμόσφαιρας για το λόγω που εξήγησα ήδη.

Μάλλον δεν διάβασες τι έγραψα στο κείμενο για τις γενετικές ασθένειες.
Εξήγησα περί μετάλλαξης και εξέλιξη όπως ελπίζω να είδες με απλά λόγια, και ναι γνωρίζω τι είναι.

Οδηγήθηκες στο συμπέρασμα πως πιστεύω κάτι χωρίς να το αναφέρω πουθενά.
Διάβασε αν θες το κείμενο μου και πες μου με υπόδειξη σημείων που αναφέρω πίστη σε κάτι τέτοιο.

Ζήτησα στο τέλος του κειμένου όποιος έχει πηγές αποδεδειγμένες περί των απόψεων για εισαγωγή εξωγήινου DNA και ιδιαίτερων ικανοτήτων σε άτομα με συγκεκριμένη ομάδα αίματος να μας τις παραθέσει ώστε να ενημερωθούμε καλύτερα.

Μπορώ να δώσω πηγές και για τις γενετικές ασθένειες, και για την προέλευση του DNA κλπ.
Το ίδιο ζήτησα να δω και απο τους φίλους που υποστηρίζουν τις θέσεις που ανέφερα παραπάνω.
Ελπίζω να έγινα περισσότερο κατανοητός τώρα και να μην δίνω την εντύπωση πως πιστεύω σε ανοησίες όπως εσύ έκρινες για εμένα απο ένα κείμενο που δεν ανέφερα πουθενά κάτι τέτοιο.

OANNHSEA 17-10-10 12:20

Παράθεση:

Ελπίζω να έγινα περισσότερο κατανοητός τώρα και να μην δίνω την εντύπωση πως πιστεύω σε ανοησίες όπως εσύ έκρινες για εμένα απο ένα κείμενο που δεν ανέφερα πουθενά κάτι τέτοιο.
Περισσότερο κατανοητός έγινες..
Εγώ όμως δεν σε έκρινα καθόλου - απλώς το τέλος του προηγούμενου μηνύματος σου ήταν κάπως ασαφές για μένα... :o

MedRep 17-10-10 15:33

Καλησπέρα!
Έγινε φίλε μου. Δεν έκανα νήξη επί προσωπικού:)
Απλώς πιστεύω πως θα πρέπει να τεκμηριώνουμε τις σκέψεις μας και τις απόψεις μας ώστε να μαθαίνουμε πάντοτε:)

Nox 12-05-11 14:29

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Belthazor (Μήνυμα 46780)

Τώρα που το πάω, λοιπόν, είναι γνωστό πως πολλοί επιστήμονες σήμερα λένε πως η ζωή στη Γη προσήλθε από ''έξω'' ( βακτήρια μέσω μετεωριτών ). Τώρα λέω μήπως αυτό το έξω ήταν πιο πολύ σαν τα μικρά γκρι ανθρωπάκια, και το DNA τους έμοιαζε με το 0 ρέζους αρνητικό.. γι' αυτό και τα χαρακτηριστικά..

Απόψεις? :confused:

Δεν ξερω αν ηλθε απο εξω η ζωη η οχι..αλλα μου φαινεται λιγο καπως οσοι έχουν Ρεζους ν εχουν καποιους.. εξωγηινους προγόνους.. με αυτη την λογική γιατι να μην έχουν αυτοί των οποίων η ομάδα αίματος είναι Α,Β η ΑΒ?? κατι απο αυτα? επειδη οσοι έχουν Ρεζους είναι λιγότεροι σε ποσοστό? Και γιατί να υπάρχουν τόσες ομάδες αίματος? άνετα κάποιος θα μπορουσε να υποθέσει οτι η κάθε ομαδα αίματος έχει ρίζες σε διαφορετικά ήδη εξωγηίνης ζωής. Δεν ξέρω αν φαινεται λίγο κάπως η απάντησή μ, θέλω όμως να ξεκαθαρίσω πως για μένα δεν υφίσταται κτ τετοιο.. μπορεί ν είναι ετσι μπορεί και όχι απλά μου φαίνεται λίγο αδύνατον


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 23:30.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.