Το forum του μεταφυσικού

Το forum του μεταφυσικού (http://www.metafysiko.gr/forum/index.php)
-   Προσωπικές Εμπειρίες (http://www.metafysiko.gr/forum/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Αρχάγγελος; (http://www.metafysiko.gr/forum/showthread.php?t=3760)

Μ.Φ. ΔΑΙΔΑΛΟΣ 14-08-08 13:17

Χαίρετε είμαι νέο μέλος και αποφάσισα το πρώτο μήνυμα να το αφήσω εδω στον φίλο μας Βαγγελη…
Φίλε μου είναι ενδιαφέρων η φωτογραφία με την οντότητα που έπιασες με την φωτογραφική σου μηχανή….μετά από πολλές μελέτες Πάνο στην Φώτο σου καταλήξαμε στο συμπέρασμα ότι είναι αληθινή….έχουμε δημιουργήσει μια ομάδα για την μελέτη μεταφυσικών φαινομένων ελπίζοντας να βοηθήσουμε αρκετό κόσμο στα διάφορα ερωτηματικά που έχει… Θα θέλαμε να έρθεις αν το θέλεις πραγματικά σε επαφή με την ομάδα για να αναπτύξουμε την συζήτηση καλύτερα και να δούμε και το υπόλοιπο υλικό σου…..είσαι τυχερός που είδες και βίωσες κάτι τέτοιο σπάνια άνθρωποι βιώνουν τέτοια φαινόμενα να είσαι καλά και πάντα στην διάθεση σου..

Με σεβασμό
Μ.Φ. ΔΑΙΔΑΛΟΣ

baggelis 16-08-08 12:45

Δεν πειράζει που με αμφισβητούν λογικό είναι και εγώ στην θέση τους αυτό υα έκανα αν δεν είχα ποτέ στην ζωή μου επαφή με οντότητα πόσο μάλλον Άγγελο.. να είσαι καλά για τα καλά σου λόγια…πραγματικά θα ήθελα να γίνει μια συνάντηση…

Φιλικά Βαγγελης.

Mirella_S 30-08-08 13:19

Δεν θα ηθελα στο παραμικρο να αμφισβητησω το τι ειδε ο Βαγγελης.
Θα ελεγα οτι αυτο που παρατηρησα χμ, θυμιζει κατι απο αγγελο αν και θα το ελεγα vortex.
Νομιζω παντως και συμφωνα με την γνωμη καποιου καλου θεολογου που γνωριζω οτι οι αγγελοι δεν εχουν φτερα.
Απεικονιζονται ετσι στις αγιογραφιες επειδη τα φτερα συμβολιζουν την ταχυτητα.
Οι αγγελοι ειναι απλα φωτεινα πνευματα.

Ermhs 30-08-08 14:41

Ξαναγράφω εδώ μιας και πρόσφατα έκατσα σε τραπεζάκι με μια γυναίκα όπου την χτύπησε ξαφνικά κάτι το οποίο την έφερε σε κατάσταση υπνωτισμού κάθε φορά και όταν ξυπνούσε έβρισκε μπροστά της κείμενα γραμμένα από εκείνη. Τα κείμενα είχαν να κάνουν με είδη υπάρχον καταστάσεις διαφόρων ανθρώπων (με στοιχεία) καθώς και μελλούμενα. Εκείνη φοβούμενη ότι κάτι έπαθε, άρχισε να τρέχει σε ψυχολόγους και ψυχίατρους. Τελικά απεδείχθη χάρισμα . (δεν το εξασκεί..αλλά το δούλεψε και συμφιλιώθηκε με αυτό). Αυτό που της υπαγορεύει αυτά τα πράγματα είναι φωτεινά πνεύματα. Άγγελοι και όπως εκείνη υποστηρίζει, αναλυθέντες ψυχές (φωτεινές).

Ασχολήθηκε με yoga..ρείκι etc στην συνέχεια για καλύτερο έλεγχο του εαυτού της.

Άρχισε να διαβάζει βιβλία και να παίρνει πληροφορίες για πολλά θέματα και θρησκείες.. Μπορώ να πω ότι την βρήκα ευγενέστατη και χωρίς να προσπαθεί να σου περάσει ιδεολογίες άλλων θρησκειών… Της άρεσε οι κουβέντα μας.. Και αν τα πιστεύω μου και αρχές μου έχουν κλήση ως της βασικές αρχές εκκλησίας ( αγάπη κατά κύριο λόγο ) μου είπε ότι αυτό που πραγματικά πρέπει κάποιος να κάνει, είναι να υπερβεί όλο αυτό το φαύλο κύκλο όπου οι ανθρώπινοι κανόνες και παρεμβολές σε όποια βασική αρχή και όποιας θρησκείας με σκοπό τον φόβο και έλεγχο αυτόν. Κάτι που σχεδόν μαζί ξεστομίσαμε. Το πιστεύω και ίσως κατά διαστήματα εκφράζω και εδώ.

Σε συζήτησι μου και ανταλλαγή απόψεων περί τέτοιων θεμάτων (εκτός ότι μου είπε μερικά πράγματα και μπορώ να πω ότι διδάχτηκα…) Παραμένω στην αρχική μου παρέμβαση στο θέμα αυτό. Θα συμβούλευα τον αγαπητό Βαγγελη αν όντος έρχεται σε επαφή με οντότητες, αρνητικές η θετικές να προσπαθήσει να διδακτή από αυτές παρά να προσπαθεί μανιωδώς να τραβήξει μικρού μήκους ταινίες με σκοπώ?? Όπως εκείνος υποστήριξε (αν θυμάμαι καλά) δεν πίστευε ακόμη και μετά το μικρό του θαύμα. Το κάνει χρόνια και πέρα το πλούσιο υλικό του, συνέχιζε/ει να μην πιστεύει..? Τότε ίσως να αμφιβάλεις και ο ίδιος για την πιστότητα αυτού του υλικού. Πόσο άλλωστε τους υπόλοιπους.

Θα το γράψω εντελώς γενικά και υποθετικά…

Ότι αν είχα ένα πρόβλημα, αν είχα το χάρισμα να βλέπω και καταγράφω τέτοιου βεληνεκούς φωτεινά πνεύματα όπως Αγγέλους, πραγματικά δεν θα το διαφήμιζα. Θα προσπαθούσα να το εμπλουτίσω και να βοηθώ κόσμο που το έχει τόσο πολύ ανάγκη.

Δεν θα ξεκινούσα θέμα για την υγεία μου και έτσι απλά θα το προσπερνούσα… Χωρίς καν να μεταφέρω το άγχος αυτού που ίσως έζησα και εν συνεχεία θα διαφήμιζα εξοπλισμό και υλικό.

Αν κάποιος είναι τόσο ευαίσθητος, αν καλέσει τον αγαπημένο του Άγγελο η το αντίθετο, εκείνος θα έρθει. Θα συζητήσει μαζί σου και θα σε βοηθήσει. Θα του δόσεις ότι αρνητικό η επιθυμία (βάζω και τοις 2 εκδοχές) έχεις η λαμβάνεις και με την άδεια του και γνώση του θα μετατραπεί σε θετικό η ευνοϊκό για εσένα. Αλλά φωτογραφίσεις κατά σιροί λίγο χλομό.
Από τοις αναφορές του Βαγγελη, το κάνει αυτό χρόνια και όπως είχε αναφέρει έχει πλούσιο υλικό. Καθώς συνεργασία με περιοδικό…?( αν θυμάμαι καλά.. Δεν το ξαναδιάβασα από τότες).

Υ.Γ δεν διαφημίζω ούτε αναφέρω κάτι επιπλέον για την γυναίκα που συζήτησα περί αγγέλλον και δαιμόνων. Απλά μπορώ να πω ότι μιας και αποφεύγω να διαβάζω βιβλία (που συνήθως, όχι όλα) οδηγούν αλλού.. Προτιμώ να βρίσκω άτομα που δεν φαίνονται και δεν εκμεταλλεύονται για να μπορώ να διδάσκομαι (το βρίσκω πολύ όμορφο έτσι). Μπορώ να πω ότι ίσως την βρήκα ελαχίστως επηρεασμένη από ανατολίτικες θρησκείες αλλά η βασική αρχή της και χάρισμα παρέμεναν ως έχει και να συμπληρώσω ότι και εγώ όπως και ο καθένας είναι επηρεασμένος από κάτι.. Ο στόχος δεν είναι αυτός.
Εύχομαι αγαπητέ Βαγγελη να καταλαβαίνεις γιατί με βρήκες τόσο αντίθετο με τα λεγόμενα σου. Αλλά προσωπικοί άποψη είναι αυτό.

theosym3 30-08-08 17:38

Φίλε Βαγγέλη, πραγματικά πολύ εντυπωσιακές οι φωτογραφίες! Έμεινα με το στόμα ανοιχτό όταν τις είδα! Δεν μπορώ να εκφέρω άποψη στο θέμα γιατί γενικά δεν έχω διαβάσει και πολλά πράγματα για αγγέλους και τέτοιου είδους οντότητες... Ωστόσο, οι φωτογραφίες που είδα ήταν κάτι παραπάνω από πειστικές και, θέλω να πιστεύω, αληθινές! Φαίνεται ότι έχεις κάποιο σπάνιο χάρισμα! Το θέμα είναι (και το θέτω και ως απορία) αν κάποιος με αυτό το χάρισμα μπορεί να ωφεληθεί από την παρουσία τέτοιων οντοτήτων στη ζωή του και με ποιό τρόπο...

baggelis 08-09-08 15:56

Υπαρχουν αρκετα ατομα που εχουν δει με τα ματια τους αγγελο/αρχαγγελο...και με φτερα!!!! αν ψαξουμε μονο στα θαυματα που εχει κανει ο αρχαγγελος μιχαηλ στην μυτιλινη(ΜΑΝΤΑΜΑΔΟΣ) θα δουμε οτι τον εχουν δει με φτερα.....οποτε αποψη μου ειναι οτι δεν ισχυει οτι μονο στης αγιογραφιες ειναι ετσι (βεβαια μπορουν να εμφανιστουν και χωρις) ....ας μην ξεχνουμε οτι ειναι οντα του θεου και μπορουν αν εμφανιστουν οπως θελουν....

επισεις οταν επισκεφτηκα φετος την Μυτιληνη μαζι με την κοπελα μου (που το ειχα ταμα μετα απο το γεγονος) εγιναν 2 θαυματα ας το πω ετσι.... 1 στο ονειρο της κοπελας μου εμφανιστηκε ο ταξιαρχης και της ειπε πως το 1το παιδι που θα κανεις με τον Βαγγελη θελω να το ονομασεις ΜΙΧΑΛΗ!!! και το 2ρο....οταν πηγαμε να προσκυνησουμε τον Ταξιαρχη αρχησε να κοκκινιζει το προσωπο του (που σημαινει οτι μας δεχτηκε) και τον ειδαμε και η 2 να μας χαμογελα!!!!!! δεν ειναι ολα τυχαια νομιζω...

Όταν τραβάς με την κάμερα σου τέτοιου είδους οντότητες λογικό είναι και εσύ ο ίδιος να μην πιστεύεις αυτό που βλέπεις με τα μάτια σου. δεν είναι διαφήμιση απλώς βρέθηκε ένα φόρουμ και είπα να την βάλω εδω μέσα για να ακούσω διάφορες απόψεις....την απάντηση τελικά την βρήκα μετά από καιρό και όχι από εδω μέσα αλλά από έναν ασκητή φωτισμένο στο Άγιο Όρος....μου επιβεβαίωσε ότι είναι ο Αρχάγγελος Μιχαήλ ότι είμαι τυχερός για το συγκεκριμένο συμβαν..αλλα μου είπε και για της άλλες φωτογραφίες που δεν είχα στην κατοχή μου στο άγιο Όρος ότι είναι δαιμονικές οντότητες και πνεύματα νεκρών που είχα επικαλεστεί μέσο e.v.p. ////σε γενικές γραμμές μου είπε επίσης ότι δεν είναι καλό αυτό που έκανα(e.v.p) και έχει δίκιο….ζήτησα να μου πει τον λόγο που φανερώθηκε σε εμένα τον ανάξιο και αμαρτωλό….και μου είπε…. Ότι εσείς μπορείτε να δείτε το φως πιο εύκολα από εμάς…… θα μου επιτρέψετε να μην συνεχίσω αυτά που μου είπε στην συνέχεια…

Δεν είναι ότι δεν πίστευα !!! είναι ότι δεν πίστευα ότι υα εμφανιστούν σε εμένα!!!

Ermhs 08-09-08 16:21

Αυτά που γράφεις Βαγγελη είναι αληθή μιας και όντος όταν δεν σε δέχεται είναι κατάμαυρος και το αντίθετο όταν σε δεχτεί, που νοιώθεις ότι επρόκειτο για άλλη εικόνα.

Σύντομα θα ανεβάσω θέμα με φωτογραφία του αρχάγγελου (εικόνα του μοναστηρίου) που είναι τοοοοοοοοοσο κόκκινος όπου μοιάζει πραγματικά να είναι άλλος απεικονιζόμενος… και μάλιστα με διαφορετικοί κλίση κεφαλιού. Ο αρχάγγελος Μιχαήλ και Γαβριήλ όπου κατοικούν εκεί, δίνουν το παρόν τους.
(πέρα ταύτα θα ανεβάσω και φωτογραφικό υλικό ενός στοιχειωμένου αρχοντικού, όχι εικόνες φαντασμάτων αλλά που πραγματικά προκαλούν ενδιαφέρον ως απεικονίσεις αρχιτεκτονικής και ατμόσφαιρα… )

Ευχαριστώ

baggelis 08-09-08 16:36

Τον νιώθεις δίπλα σου αισθάνεσαι το ρίγος να διαπερνά όλο σου το σώμα….είναι εκεί είναι παντού …μας προστατεύει συνεχώς μέρα και νύχτα….(χαίρετε όταν μετανοούμε –λυπάται όταν αμαρτάνουμε)..

Giwrgos_M 14-06-09 19:32

Γεια σας παιδια,
Διαβασα ολο το θεμα και εντυπωσιαστηκα με τα λεγομενα του βαγγελη.
Ομως η φωτογραφια σβηστηκε?Θελω να τη δω.

stefa_1 15-06-09 13:46

Καπου διαβασα οτι υπαρχει μια εσωτερικη φωνη η οποια μπορει να προσδιοριστει ως η φωνη του αγγελου μας.
Μου εχει τυχει αρκετες φορες να με φωναζουν με το ονομα μου στην φαση REM (δηλαδη εκει που μολις αρχιζει να με παιρνει ο υπνος).Ειναι η φωνη του αγγελου μου ??Μεχρι τωρα το θεωρουσα ως παιχνιδι του εγκεφαλου...


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 07:46.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.