Το forum του μεταφυσικού

Το forum του μεταφυσικού (http://www.metafysiko.gr/forum/index.php)
-   Προσωπικές Εμπειρίες (http://www.metafysiko.gr/forum/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Περίεργα Ματιάσματα, Περίεργες Κινήσεις... (http://www.metafysiko.gr/forum/showthread.php?t=6878)

Παλαιστής 01-02-12 07:19

Περίεργα Ματιάσματα, Περίεργες Κινήσεις...
 
Είναι γνωστό πλέον το μάτιασμα σε σημείο που αρχίζει και γίνετε κάτι το "φυσικό". Ένας στους πέντε, με βάση δικές μου εκτιμήσεις, ματιάζονται. Άλλοι πολλοί, άλλοι λιγότερο.
Το θέμα είναι τι γίνετε όταν το μάτι αρχίζει και ξεφεύγει από τα όρια και γίνετε εφιάλτης ;!

Τον τελευταίο καιρό μου έχει γίνει εφιάλτης το "μάτιασμα", σε σημείο να αρχίζω να πιστεύω πως δεν είναι μάτι όλο αυτό. Το πρόβλημα με το συγκεκριμένο μάτιασμα είναι ότι, δεν συμπεριφέρομαι σαν ματιασμένος και αναπτύσω αλλόκοτες συμπεριφορές και ένα μεγάλο πρόβλημα στην μνήμη σε σημείο τρέλας. Καθώς είμαι ματιασμένος η συμπεριφορά αλλάζει ανάλογα σε ποιό χώρο βρίσκομαι. Λόγω ότι αυτές τις μέρες δεν μετακινήθηκα ιδιαίτερα έχει περιοριστεί σε δύο χώρους.

1ο Συμβάν Στα ιδιαίτερα: Κάνω ιδιαίτερα, για να δώσω πανελλήνιες, μακριά από την περιοχή μου και σε σχετικά νέο χώρο. Την τελευταία φορά που κάναμε μάθημα, καθώς έλυνα ασκήσεις, άρχιζα και πάσχιζα να συντονιστώ με την άσκηση. Ενώ όλη την άσκηση την έλυνα με ευκολία, εκείνη την ώρα άρχιζα και έχανα τον έλεγχο των σκέψεών μου και της συγκέντρωσής μου και άρχιζα να γράφω αριθμούς που ούτε καν είχε η άσκηση. Σταμάτησα γιατί άρχιζαν και θόλωναν και τα μάτια μου, και πήρα ένα τηλέφωνο σε μιά γυναίκα (οικογενειακή φίλη) να με ξεματιάσει. Η γυναίκα αυτή μου είπε πως ήμουν φούλ ματιασμένος.
Άρχιζα να ηρεμώ κάπως αλλά ακόμα δεν ηρεμούσα, και βγήκα έξω στο μπαλκόνι να ηρεμήσω όπου άρχισα να βλέπω μεγάλους ξύλινους σταυρούς να κρέμονται στις γύρω πολυκατοικίες. Πήρα τηλέφωνο την ίδια γυναίκα και.. Πάλι ήμουν φούλ ματιασμένος. Τουλάχιστον εκείνη την ώρα έφυγε. (Το πρόβλημα είναι ότι δεν με έχει πάρει η καθηγήτρια ξανά τηλέφωνο για μάθημα).
Η γυναίκα που με ξεμάτιασε είναι γνωστή ότι ξεματιάζει τέλεια. Για ξεμάτιασμα όλοι εκείνη παίρνουμε τηλέφωνο :Ρ

Στην συνέχεια αρχίζει το τρομερό πρόβλημα στο σπίτι μου.
1η Μέρα: Κρύωνα απίστευτα, έτρεμα, ζαλιζόμουν, δεν μπορούσα να αναπνεύσω, ένιωθα σφύξιμο στον λαιμό, άρχιζα να βλέπω θολά, τα χέρια μου ήταν σχεδόν αδύναμα, και τα πόδια μου δεν μπορούσα να τα σταθεροποιήσω και να κρατηθώ όρθιος με σιγουριά. Η κοπέλα μου πήρε τηλέφωνο την γυναίκα που προ ανέφερα, και άρχιζε να ξεματιάζει. Η ίδια άρχιζε και δεν ένιωθε καλά και το "μάτι" επήρεαζε τώρα και τους δύο μας το ίδιο. Λόγω προηγούμενης ίσας και όμοιας εμπειρίας, ζήτησα από την κοπέλα μου να ανοίξει το πατζούρι και την μπαλκονόπορτα... Και όπως περίμενα, αρχίσαμε και οι δύο μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα να νιώθουμε καλύτερα έως ότου νιώθαμε τέλεια. Το "μάτι" έφυγε. Δεν ήμασταν πλεόν ματιασμένοι.
2η Μέρα: Όλα καλά όλα ήρεμα. Κατά τις 9 παρά κάτι όμως τα πράγματα άλλαξαν. Δεν είχα όλα τα προβλήματα τα προηγούμενα, αλλά είχαν αρχίσει τα μάτια μου να κάνουν "πουλάκια"... Άρχισα να νιώθω ότι μικρά ζουζούνια περπάταγαν πάνω μου και πετούσαν γύρω μου κάτι σαν μυγάκια. Στο σπίτι άρχιζα να βλέπω σκιές, όπου κινούνταν γρήγορα από το δωμάτιό μου στο σαλόνι. Από παντού γύρω μου περνούσαν σκιές. Σκιές και στους τοίχους και στα πατώματα. Η κοπέλα μου σε αντίθεση με μένα δεν πολύ-πιστεύει σε αυτά, δεν έβλεπε, όμως άκουγε βήματα και θορύβους, όπου εγώ δεν άκουγα τέτοια. Η κοπέλα μου άκουγε τα βήματα από το δωμάτιο προς το σαλόνι. Αυτή η κατάσταση συνέβαινε για παραπάνω από 5 λεπτά έως ότου αποφάσισα να καλέσω εκείνη την γυναίκα για να με ξεματιάσει. Και ναι... Ήμουν πάλι φουλ ματιασμένος. Το πρόβλημα ήταν ότι η κοπέλα μου δεν ήταν ματιασμένη.
3η Μέρα (Και φαρμακερή): Μία από τις αξέχαστες μέρες... Φταίει η αξέχαστη εμπειρία. 11 και τέταρτο περίπου το βράδυ. Άρχισα και ένιωθα παράξενα. Τα μάτια μου έκαναν άσχημα πουλάκια. Έβλεπα αλλοιωμένες εικόνες. Θυμάστε το σκηνικό στο μάτριξ με το κουτάλι ; Έτσι γίνονταν όλα τα πράγματα γύρω μου. Αλλοιώνονταν και έπερναν ακανόνιστα σχήματα. Ένιωθα πολύ παράξενα και είχα αγριέψει πολύ. Ακόμα και οι ματιές που έριχνα γύρω μου ήταν περίεργες. Δεν ξέρω πως να τα εκφράσω τα συναισθήματα που βίωνα. Ένιωθα ότι έβλεπα κάτι και ήταν πολύ βαθύ. Και εγώ είχα αρχίζει να βλέπω από βαθιά. Κάθε στιγμή που πέρναγε έβλεπα από πιο βαθιά. Ένιωθα κάτι παγωμένο να στέκετε δίπλα μου. Πήρα την γυναίκα και ήμουν φούλ ματιασμένος... Το μάτι έφυγε.... Από την μία ένιωθα ανακουφισμένος από την άλλη δεν μπορούσα να καταλάβω τι συνέβαινε.
Βάλαμε με την κοπέλα μου να δούμε ταινία. Να ηρεμήσουμε κιόλας. Πριν καλά καλά φτάσουμε στο μισάωρο η κοπέλα μου ένιωθε πολύ κουρασμένη, άρχισε να νυστάζει και έπεσε και κοιμήθηκε. Η ώρα ήταν μίαμιση. Ένα πρόβλημα ξαφνικό στα ηχεία με καθυστερούσε από το να συνεχίσω να βλέπω την ταινία. Το πρόβλημα ήταν ότι δεν έπαιζαν όλα τα ηχεία και άκουγα μόνο μουσική αλλά όχι λόγια. Προσπάθησα να λύσω το πρόβλημα και τελικά λύθηκε γρήγορα. Η ταινία δεν είχε πέξει ούτε 10'. Ξύπνησε η κοπέλα μου εκείνη την ώρα τρομαγμένη. Ξαπλώνω δίπλα της την παίρνω αγκαλιά και ακολουθεί ο διάλογος:

Π: Γιατί ξύπνησες έτσι ; τι έπαθες ;
Μ: Έβλεπα ένα κακό όνειρο.
(τρομαγμένη)
Π: Τι όνειρο ;
Μ: Δεν θυμάμαι. Ήταν πολύ κακό. Έβλεπα ότι σε κάποιον κάτι έγινε. Ήταν πολύ περίεργο αλλά δεν μπορώ να το θυμηθώ.
(Προσπαθούσε να θυμηθεί και ήταν ορατό ότι πάσχιζε να θυμηθεί)
Π: Ηρέμησε. Ένα όνειρο ήταν.
Μ: Εσύ όταν κοιμόμουν τι μου έλεγες ;
(Συνεχίζοντας τις προσπάθειες να θυμηθεί)
Π: Τίποτα. Δεν σε ξύπνησα και ούτε έχω μιλήσει όση ώρα κοιμόσουν.
Μ: Θυμάμαι ότι μου μίλαγες. Μάλλον θα το είδα στον ύπνο μου. Νιώθω πολύ κουρασμένη. Περισσότερο από πριν. Πέφτω να κοιμηθώ.
Π: Προφανώς θα το είδες. Πέσε κοιμήσου και μην φοβάσαι.
Μ: Τι ώρα θα κοιμηθείς...
Π: Ακόμα δεν κοιμήθηκες εσύ και περιμένεις να κοιμηθώ εγώ ;
Μ: Έχει πάει τέσσερις παρά πέντε. Πότε θα κοιμηθείς ;

Ξανά κοιμάσαι μετά το βράδυ ; Για αυτό σας γράφω τέτοια ώρα... :/
Να δώσω μερικές πληροφορίες.
Όταν βλέπω το σχετικό με τα έντομα στον ξύπνιο μου, κάποιο αγαπημένο μου πρόσωπο βρίσκετε σε μεγάλο κίνδυνο. Την συγκεκριμένη μέρα ο αδερφός μου βρισκόταν στο χωριό σε απόμερο μέρος με το αμάξι του, και τον είχαν πάρει στο κυνήγι δυό αμάξια... Δόξα τον θεό δεν έγινε τίποτα.
Μια φορά πήρα ένα βιβλίο που μιλούσε για την μαύρη μαγεία από μία κοπέλα. Δεν μιλούσε για ξόρκια και τέτοια. Φημιζόταν ότι ήταν κακιά αλλά η φήμη δεν είχε φτάσει στα αυτιά μου. Όταν έπεσα να κοιμηθώ έβλεπα στον ύπνο μου Τον Χριστό σταυρωμένο στο σπίτι μου, αλλά δεν έβλεπα πρόσωπο. Ωστόσο έβλεπα το ταλαιπωρημένο σώμα Του, και τα χέρια Του με τις τρύπες από τα καρφιά. Έτσι τους σταυρούς τους συνδέω με το ότι έχω φέρει/κρατήσει κάτι κακό δίπλα μου. Άνθρωπο η αντικείμενο. Γιατί πάντα έτσι συνέβαινε.

Το πρόβλημα είναι, τι μάτι είναι αυτό και πως συνδέετε με τα υπόλοιπα γεγονότα, τι έπαθα την πρώτη μέρα, τι πραγματικά συνέβαινε με τα βήματα και τις σκιές, τι έβλεπα την τρίτη μέρα και τι συνέβαινε, γιατί κάθε φορά ήμουν "ματιασμένος".
Και ένα μεγάλο πρόβλημα...
Τι όνειρο έβλεπε η μικρή και τι έχει γίνει από τις 1μιση έως τις 4 παρά πέντε ;

Πριν ένα χρόνο είχα φτάσει στα όρια της τρέλας προσπαθώντας να με πείσω για προβλήματα στο μυαλό. Έκανα όταν ήταν απαραίτητο να αποδείξω στον εαυτό μου ότι έχω πρόβλημα.
Ο ψυχίατρος είπε πως είμαι μια χαρά. (Είναι ιδιαίτερα γνωστός ο ψυχίατρος)
Η μαγνητική δεν έδειξε τίποτα. Ήταν πεντακάθαρη.
Οι εξετάσεις είναι κάτι παραπάνω από πολύ καλές.
Δεν διαγνώστηκε ούτε κατάθληψη, ούτε παραισθήσεις κλπ.
Χρήση ναρκωτικών, αλκοόλ και φαρμάκων δεν κάνω πέρα το χάπι του θυροειδή που αναγκαστικά θα το παίρνω για πάντα.

Αν δεν έχω κανένα πρόβλημα, τι φταίει ; Όλα αυτά συμβαίνουν αλήθεια ;
Τι είναι όλα αυτά που τώρα τελευταία εξελίσονται σε εφιάλτη ;

noname 01-02-12 14:45

Καλημερα κατ αρχας! Σε καταλαβαινω απολυτα,διοτι εχω κι εγω παρομοιο προβλημα......και μαλιστα σε πολυ μεγαλο βαθμο....ευτυχως οι δικοι μου ανθρωποι πλεον με πιστευουν και με καταλαβαινουν, και οταν με πιανει και αρχιζω και συμπεριφερομαι περιεργα και νευρικα δεν τα "βαζουν" με μενα ...αλλα η κατασταση ειναι τραγικη!!!Ποσες φορες εχουν χαλασει οι εξοδοι μου και γυρναω σπιτι ευσπευσμενα.......ποσες φορες εχω χαλασει την παρεα μου γι αυτο το πραγμα....Οταν με πιανει "ματι" θολωνουν τα ματια μου ,ζαλιζομαι και με πιανει και συγκεκριμενος πονος σε συγκεκριμενο σημειο στον αυχενα.... θα πουνε καποιοι οτι μπορει να εχω αυχενικο ή κατι τετοιο αλλα γνωριζω πολυ καλα οτι δεν ειναι ετσι.....οταν σε πιανει ξαφνικα απ το πουθενα μεσα σε 1 λεπτο,κατι αλλο συμβαινει!
Ολο αυτο οπως ελα πολλα κακα και στραβα που με τριγυρνανε αρχισαν πριν 6-7 χρονια..... και πιστευω οτι αρχισε απο συγκεκριμενο κακο ατομο που υπηρχε στη ζωη μου! Μεχρι τοτε δεν ειχα προβλημα με το ματιασμα...απο τοτε 4 στις 5 μερες ειμαι ματιασμενος και μου περναει πολυ δυσκολα! Ειχα παει και σε παπα συγγενη,ο οποιος δεν ειναι ενας απλος παπας...εχει χαρισμα και εχει βοηθησει πολυ κοσμο με τετοια πραγματα.....την ωρα που με διαβαζε ,αρχισε να δακρυζει και να ποναει τοσο πολυ το κεφαλι του που αναγκαστηκε να σταματησει και να συνεχισει μετα απο ωρα......για κανενα μηνα μπορω να πω οτι δεν με επιανε μετα ματι σε μεγαλο βαθμο,ομως πλεον επανηλθε.....η ζωη μου πραγματικα ειναι μια κολαση....και δεν ξερω τι παραπανω να κανω....

fantasy 02-02-12 11:03

Η παρακάτω περίπτωση είναι περίπτωση ματιάσματος:

Παράθεση:

1η Μέρα: Κρύωνα απίστευτα, έτρεμα, ζαλιζόμουν, δεν μπορούσα να αναπνεύσω, ένιωθα σφύξιμο στον λαιμό, άρχιζα να βλέπω θολά, τα χέρια μου ήταν σχεδόν αδύναμα, και τα πόδια μου δεν μπορούσα να τα σταθεροποιήσω και να κρατηθώ όρθιος με σιγουριά. Η κοπέλα μου πήρε τηλέφωνο την γυναίκα που προ ανέφερα, και άρχιζε να ξεματιάζει. Η ίδια άρχιζε και δεν ένιωθε καλά και το "μάτι" επήρεαζε τώρα και τους δύο μας το ίδιο. Λόγω προηγούμενης ίσας και όμοιας εμπειρίας, ζήτησα από την κοπέλα μου να ανοίξει το πατζούρι και την μπαλκονόπορτα... Και όπως περίμενα, αρχίσαμε και οι δύο μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα να νιώθουμε καλύτερα έως ότου νιώθαμε τέλεια. Το "μάτι" έφυγε. Δεν ήμασταν πλεόν ματιασμένοι.
Αν ήταν όλες όμως οι περιπτώσεις που περιγράφεις μάτιασμα θα ένιωθες, γνώμη μου, κομμάρες, κόπωση, αδυναμία.
Το μάτιασμα δεν είναι τίποτα παραπάνω από μια ενέργεια που σε διαλύει και σε κάνει άβουλο. Δεν επηρεάζει την όραση ούτε το μυαλό. Σ' αυτές τις περιπτώσεις σημαντικό ρόλο έπαιξαν άλλοι παράγοντες. Δεν βλέπεις πράγματα, όπως π.χ. οι σταυροί που αναφέρεις. Μήπως δεν κοιμάσαι τις σωστές ώρες που πρέπει και το υποσυνείδητο ξερνά που λένε εμπειρίες; Όποιος δεν κοιμάται σωστά φίλε μου βλέπει όνειρα όταν είναι ξύπνιος και δεν κοιμάται. Εδώ πάει η πρόταση με την κυριολεκτική της έννοια, αυτός κοιμάται όρθιος. Εξέτασε κι αυτή την περίπτωση. Επίσης όταν δεν συγκεντρώνεσαι φταίει η έλλειψη ύπνου και η έλλειψη πρωινού γεύματος. Αν νιώσεις ότι δεν μπορείς να συγκεντρωθείς πιές μια αμίτα motion που έχει 8 βιταμίνες και θα τονώσει τον οργανισμό σου. Πες ότι είσαι μια μηχανή και εσύ την κινείς αλλά δεν έχει αρκετή δύναμη να λειτουργήσει. Φτάνει σε σημείο εξάντλησης. Έτσι κι εσύ όταν έχεις πνευματική εργασία χρειάζεσαι περισσότερες βιταμίνες για να ανταποκριθεί ο οργανισμός σου. από κάποιον άλλο που η εργασία του δεν είναι πνευματική.

Παράθεση:

2η Μέρα: Όλα καλά όλα ήρεμα. Κατά τις 9 παρά κάτι όμως τα πράγματα άλλαξαν. Δεν είχα όλα τα προβλήματα τα προηγούμενα, αλλά είχαν αρχίσει τα μάτια μου να κάνουν "πουλάκια"... Άρχισα να νιώθω ότι μικρά ζουζούνια περπάταγαν πάνω μου και πετούσαν γύρω μου κάτι σαν μυγάκια. Στο σπίτι άρχιζα να βλέπω σκιές, όπου κινούνταν γρήγορα από το δωμάτιό μου στο σαλόνι. Από παντού γύρω μου περνούσαν σκιές. Σκιές και στους τοίχους και στα πατώματα. Η κοπέλα μου σε αντίθεση με μένα δεν πολύ-πιστεύει σε αυτά, δεν έβλεπε, όμως άκουγε βήματα και θορύβους, όπου εγώ δεν άκουγα τέτοια. Η κοπέλα μου άκουγε τα βήματα από το δωμάτιο προς το σαλόνι. Αυτή η κατάσταση συνέβαινε για παραπάνω από 5 λεπτά έως ότου αποφάσισα να καλέσω εκείνη την γυναίκα για να με ξεματιάσει. Και ναι... Ήμουν πάλι φουλ ματιασμένος. Το πρόβλημα ήταν ότι η κοπέλα μου δεν ήταν ματιασμένη.
Αυτό δεν ε ίναι σημάδι ματιάσματος. Για να τα δεις αυτά θα πρέπει να έχεις πυρετό ή αν πίνεις φάρμακα πάλι μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο. Η κατανάλωση κάποιου ποτού μπορεί επίσης να συντελέσει να δεις κάτι τέτοιο. Όπως προείπα το μάτιασμα δεν είναι τίποτά άλλο παρά μια ενέργεια που σε κάνει αδύναμο στα μάτια αυτού που ματιάζει .


Παράθεση:

3η Μέρα (Και φαρμακερή): Μία από τις αξέχαστες μέρες... Φταίει η αξέχαστη εμπειρία. 11 και τέταρτο περίπου το βράδυ. Άρχισα και ένιωθα παράξενα. Τα μάτια μου έκαναν άσχημα πουλάκια. Έβλεπα αλλοιωμένες εικόνες. Θυμάστε το σκηνικό στο μάτριξ με το κουτάλι ; Έτσι γίνονταν όλα τα πράγματα γύρω μου. Αλλοιώνονταν και έπερναν ακανόνιστα σχήματα. Ένιωθα πολύ παράξενα και είχα αγριέψει πολύ. Ακόμα και οι ματιές που έριχνα γύρω μου ήταν περίεργες. Δεν ξέρω πως να τα εκφράσω τα συναισθήματα που βίωνα. Ένιωθα ότι έβλεπα κάτι και ήταν πολύ βαθύ. Και εγώ είχα αρχίζει να βλέπω από βαθιά. Κάθε στιγμή που πέρναγε έβλεπα από πιο βαθιά. Ένιωθα κάτι παγωμένο να στέκετε δίπλα μου. Πήρα την γυναίκα και ήμουν φούλ ματιασμένος... Το μάτι έφυγε.... Από την μία ένιωθα ανακουφισμένος από την άλλη δεν μπορούσα να καταλάβω τι συνέβαινε.
Βάλαμε με την κοπέλα μου να δούμε ταινία. Να ηρεμήσουμε κιόλας. Πριν καλά καλά φτάσουμε στο μισάωρο η κοπέλα μου ένιωθε πολύ κουρασμένη, άρχισε να νυστάζει και έπεσε και κοιμήθηκε. Η ώρα ήταν μίαμιση. Ένα πρόβλημα ξαφνικό στα ηχεία με καθυστερούσε από το να συνεχίσω να βλέπω την ταινία. Το πρόβλημα ήταν ότι δεν έπαιζαν όλα τα ηχεία και άκουγα μόνο μουσική αλλά όχι λόγια. Προσπάθησα να λύσω το πρόβλημα και τελικά λύθηκε γρήγορα. Η ταινία δεν είχε πέξει ούτε 10'. Ξύπνησε η κοπέλα μου εκείνη την ώρα τρομαγμένη. Ξαπλώνω δίπλα της την παίρνω αγκαλιά και ακολουθεί ο διάλογος:

Π: Γιατί ξύπνησες έτσι ; τι έπαθες ;
Μ: Έβλεπα ένα κακό όνειρο.
(τρομαγμένη)
Π: Τι όνειρο ;
Μ: Δεν θυμάμαι. Ήταν πολύ κακό. Έβλεπα ότι σε κάποιον κάτι έγινε. Ήταν πολύ περίεργο αλλά δεν μπορώ να το θυμηθώ.
(Προσπαθούσε να θυμηθεί και ήταν ορατό ότι πάσχιζε να θυμηθεί)
Π: Ηρέμησε. Ένα όνειρο ήταν.
Μ: Εσύ όταν κοιμόμουν τι μου έλεγες ;
(Συνεχίζοντας τις προσπάθειες να θυμηθεί)
Π: Τίποτα. Δεν σε ξύπνησα και ούτε έχω μιλήσει όση ώρα κοιμόσουν.
Μ: Θυμάμαι ότι μου μίλαγες. Μάλλον θα το είδα στον ύπνο μου. Νιώθω πολύ κουρασμένη. Περισσότερο από πριν. Πέφτω να κοιμηθώ.
Π: Προφανώς θα το είδες. Πέσε κοιμήσου και μην φοβάσαι.
Μ: Τι ώρα θα κοιμηθείς...
Π: Ακόμα δεν κοιμήθηκες εσύ και περιμένεις να κοιμηθώ εγώ ;
Μ: Έχει πάει τέσσερις παρά πέντε. Πότε θα κοιμηθείς ;

Ξανά κοιμάσαι μετά το βράδυ ; Για αυτό σας γράφω τέτοια ώρα... :/
Να δώσω μερικές πληροφορίες.
Όταν βλέπω το σχετικό με τα έντομα στον ξύπνιο μου, κάποιο αγαπημένο μου πρόσωπο βρίσκετε σε μεγάλο κίνδυνο. Την συγκεκριμένη μέρα ο αδερφός μου βρισκόταν στο χωριό σε απόμερο μέρος με το αμάξι του, και τον είχαν πάρει στο κυνήγι δυό αμάξια... Δόξα τον θεό δεν έγινε τίποτα.
Μια φορά πήρα ένα βιβλίο που μιλούσε για την μαύρη μαγεία από μία κοπέλα. Δεν μιλούσε για ξόρκια και τέτοια. Φημιζόταν ότι ήταν κακιά αλλά η φήμη δεν είχε φτάσει στα αυτιά μου. Όταν έπεσα να κοιμηθώ έβλεπα στον ύπνο μου Τον Χριστό σταυρωμένο στο σπίτι μου, αλλά δεν έβλεπα πρόσωπο. Ωστόσο έβλεπα το ταλαιπωρημένο σώμα Του, και τα χέρια Του με τις τρύπες από τα καρφιά. Έτσι τους σταυρούς τους συνδέω με το ότι έχω φέρει/κρατήσει κάτι κακό δίπλα μου. Άνθρωπο η αντικείμενο. Γιατί πάντα έτσι συνέβαινε.

Το πρόβλημα είναι, τι μάτι είναι αυτό και πως συνδέετε με τα υπόλοιπα γεγονότα, τι έπαθα την πρώτη μέρα, τι πραγματικά συνέβαινε με τα βήματα και τις σκιές, τι έβλεπα την τρίτη μέρα και τι συνέβαινε, γιατί κάθε φορά ήμουν "ματιασμένος".
Και ένα μεγάλο πρόβλημα...
Τι όνειρο έβλεπε η μικρή και τι έχει γίνει από τις 1μιση έως τις 4 παρά πέντε ;

Πριν ένα χρόνο είχα φτάσει στα όρια της τρέλας προσπαθώντας να με πείσω για προβλήματα στο μυαλό. Έκανα όταν ήταν απαραίτητο να αποδείξω στον εαυτό μου ότι έχω πρόβλημα.
Ο ψυχίατρος είπε πως είμαι μια χαρά. (Είναι ιδιαίτερα γνωστός ο ψυχίατρος)
Η μαγνητική δεν έδειξε τίποτα. Ήταν πεντακάθαρη.
Οι εξετάσεις είναι κάτι παραπάνω από πολύ καλές.
Δεν διαγνώστηκε ούτε κατάθληψη, ούτε παραισθήσεις κλπ.
Χρήση ναρκωτικών, αλκοόλ και φαρμάκων δεν κάνω πέρα το χάπι του θυροειδή που αναγκαστικά θα το παίρνω για πάντα.

Αν δεν έχω κανένα πρόβλημα, τι φταίει ; Όλα αυτά συμβαίνουν αλήθεια ;
Τι είναι όλα αυτά που τώρα τελευταία εξελίσονται σε εφιάλτη ;
Όλα αυτά που μου περιγράφεις δεν είναι μάτι αλλά μαύρη μαγεία. Οι αλλιωμένες εικόνες, όλα τα συμπτώματα δείχνουν ότι κάποιος ζηλεύει τη σχέση σας και σας κάνει μάγια. Θα πρέπει όμως να πας και σε παθολόγο, όχι σε ψυχίατρο για να δεις αν το κεφάλι έχει κάποια πάθηση κάποιο ογκίδιο. Ένας γνωστός μου, αυτός και μόνος του, ένιωθε ζαλάδες και μια μέρα λιποθύμησε και του βρήκανε όγκο στον εγκέφαλο. Πήγαινε να δεις τι έχεις όχι ψυχιατρικά αλλά παθολογικά. Εύχομαι να είναι κάτι περαστικό.

Παλαιστής 03-02-12 23:09

noname...
Πολλά κοινά. Είναι παράξενο που εμφανίζετε σαν μάτι αλλά όλα όσα συμβαίνουν δεν είναι μάτι.

fantasy...

Ευχαριστώ για της απαντήσεις σου πάρα πολύ. Και για την τεκμηρίωσή τους.
Είχα κάνει πριν αρκετό καιρό αξονική και μαγνητική και δεν είχαν δείξει τίποτα. Για αυτό άλλωστε και με έπιασε η τρέλα να αποδείξω πως έχω τρελαθεί.
Λόγω ότι παρόμοια γεγονότα, πολύ πιο χαλαρά όμως, είχαν συμβεί στο παρελθόν, και τότε είχα στραφεί πάλι στην φυσική εξήγηση, υποπτευόμενος όγκο που πείραζε νεύρα. Σχεδόν είχα βγάλει τον εαυτό μου ότι πεθαίνω από καρκίνο στο κεφάλι και ότι ήμουν τρελός και επικίνδυνος να κυκλοφορώ, αλλά και πάλι στην τότε αξονική δεν είχε δείξει τίποτα. Έτσι απλά αφήνω πίσω την θεωρία του όγκου και πειραγμένων νεύρων. Μέχρι και ορμονολογικές έχω κοιτάξει τα οποία εκτός από τον θυροειδή όλα κομπλέ.

Κατ εμού, την μαύρη μαγεία λίγη την κατέχουν πραγματικά και μπορούν να κάνουν, αλλά, αυτό είναι μόνο μία άποψη χωρίς κανένα επιχείρημα και χωρίς καμία απόδειξη. Ας πούμε είναι μία γνώμη που θα πρέπει να χτιστεί.


Είπες κάτι το οποίο όμως με προβληματίζει ιδιαίτερα πολύ και αναρωτιέμε πως ειπώθηκε κάτι τέτοιο χωρίς να είναι εν γνώση σου. Και όταν διάβασα τι έγραψες στην κοπέλα μου, και η κοπέλα μου έμεινε με ανοιχτό το στόμα και εκείνη, καθώς σχηματίστηκε η απορία πως μπόρεσες να ξέρεις κάτι τέτοιο.

Και ναι... Πρόσφατα, έχουμε ένα ιδιαίτερα σοβαρό πρόβλημα με μία κοπέλα, φίλη της κοπέλας μου. Θεωρούσα σχεδόν άχρηστη αυτή την πληροφορία καθώς δεν θεωρούσα ότι μπορεί να κάνει τόσο κακό η κοπέλα αν και έχει δείξει σημάδια ότι δεν στέκει και τόσο πολύ από διάφορες ιστορίες μεταφυσικής που αναφέρει.

Όταν έφραψα αυτό το άρθρο συζητάγαμε με την κοπέλα μου, πότε ξεκίνησαν τα περίεργα φαινόμενα και οι δύο κάναμε την παρατήρηση ότι ξεκίνησαν λίγο καιρό αφ' ότου αρχίσαμε παρέα με εκείνη. Και η ζήλια της είναι εμφανέστατη καθώς έχει αρχίσει και μας σχολιάζει σε γνωστούς και αγνώστους. Όχι μόνο μας σχολιάζει, αλλά με κατηγορεί, ενώ ταυτόχρονα μπροστά μου με επαινεί για διάφορα, και με "προκαλεί". Η κοπέλα μου έχει μάθει περισσότερα για το τι λέει, αλλά μου τα κρύβει. Μάλλον προσπαθεί να τα κρύψει....


Η ίδια (ας την ονομάσω Α) αναφέρει μια ιστόρια που βρισκόταν με το αγόρι της, έναν φίλο της και μία φίλη της, όπου εξελίσετε σε δάσος -γνωστό για ιστορίες με μεταφυσικά φαινόμενα- στην σαλαμίνα, όπου σχεδόν ισχυρίζετε ότι έβλεπε δαίμονες να την πλησιάζουν ή να στέκονται μπροστά της, κ.α. να βλέπει ότι την κυνηγούν και γενικά πολλά πολλά πράγματα να εμφανίζονται και να εξαφανίζονται μέχρι και αντικείμενα.

Μιλώντας με τα άλλα τέσσερα άτομα της παρέας ο καθένας έλεγε τα δικά του, εκτός από το αγόρι της (ας τον ονομάσω Θ), που ισχυρίζετε ότι τίποτα από όλα αυτά δεν είδαν, γιατί ο ίδιος δεν έβλεπε τίποτα απολύτως. Απλώς είχε τρομοκρατηθεί, θεωρώντας ότι όλοι είχαν τρελαθεί τελείως από την φαντασία τους. Ωστόσο επιβεβαίωσε πολύ απλά σκηνικά, όπως κάποια αισθήματα, ήχους, βήματα κ.α πολύ απλά.
Πάντως η ιστορία που παρουσιάστηκε, οι τρείς αλλιώς τα παρουσίαζαν και το αγόρι της (που είναι και πολύ καλό παιδί) δεν επιβεβαίωσε τίποτα από όσα ειπώθηκαν. Τους χαρακτήρισε λες και είχαν πάρει ναρκωτικά παραισθησιογόνα.


Και ξεκινάμε:

Αρχίζει να λέει ψεύτικες ιστορίες για την κοπέλα μου σχετικά με πράγματα στο παρελθόν της, όπου επιβεβαιωμένα δεν είχε συμβεί τίποτα από αυτά. Αρχίζει να λέει η Α ψέμματα για εμπειρίες που είχε, όπου πάλι επιβεβαιωμένα δεν ίσχυε κάτι από όσα ανέφερε. Για κακή της τύχη, ξέρω όλες τις κοπέλες που έκαναν παρέα και αναφέρει στις ιστορίες που η ίδια δεν γνωρίζει ότι της ξέρω, και μίλησα μαζί τους. Ας θεωρήσω τρανταχτή απόδειξη μια συγκεκριμένη κοπέλα, η οποία γέλαγε περισσότερο από τις άλλες και σατύριζαν γελόντας ακόμα πιο δυνατά όλες.

Αργότερα ξεκίνησε κάτι που ήταν άξιο απορίας εμένα και της κοπέλας μου τι ήθελε να πετύχει. Δεν ξέρω πως ακριβώς να το περιγράψω. Θα πρέπει να είναι κάποιος μπροστά να καταλάβει ακριβώς τι έκανε. Θα το περιγράψω όσο καλύτερα μπορώ.

Μπορούσε να κάνει ότι κάνω. Ειδικά στα μαστορέματα ότι είχα κάνει το είχε κάνει και εκείνη. Ακόμα και οι καινοτομίες μου (να βάλω ξύλινη κάσα πόρτας πάνω σε παλιά αλλά γερή ξύλινη κάσα πόρτας ώστε να βάλω καινούρια πόρτα, το είχε κάνει και εκείνη) και μάλιστα το έκανε για τους ίδιους λόγους με μένα. Ότι της έλεγα το θεωρούσε δεδομένο και το είχε κάνει. Ακόμα και τα εργαλεία που είχε, τα έφτιαχνε εκείνη. Και μάλιστα ολόκληρο επαλ περίμενε την ίδια με το βαλιτσάκι της και έφτιαχνε πράγματα. (Δικιά της ιστορία)
Και μετά, το παραλήρημα όπου πάντα κάπου κόλλαγε τα θετικά (που δεν υπάρχουν επιβεβαιωμένα από το αγόρι της) της σχέσης της και με τους γονείς της κλπ που δεν τα έχουμε εμείς. Πάντα όμως θα κολλούσε αυτό.

Για να μην πολύ λογώ (ήδη το έκανα) για κάποιο λόγο αυτό που δείχνει έντονα είναι να ζηλεύει εμένα. Τα όσα μπορώ να κάνω. Όχι την κοπέλα μου για το αγόρι που έχει, όπως θα έπρεπε. Σχεδόν όλη της η ζήλεια βασίζετε στο ότι έχω κάνει εγώ. Ακόμα και η σχέση που έχω δημιουργήσει, από τα θεμέλια έως την κορυφή, την ζηλεύει. Την ζηλεύει για το έτσι όπως την έχω χτίσει και έτσι όπως φρουρώ αυτή την σχέση από τα προβλήματα και πιθανά προβλήματα.


Το παράλογο της όλης ιστορίας είναι ότι ζηλεύει εμένα και όχι την κοπέλα μου όπως θα έπρεπε, προσπαθεί να δημιουργήσει προβλήματα στην σχέση μας, σε προβλήματα που δεν υπάρχουν, και κάνει οτιδήποτε να εισβάλει στην σχέση όπου κάθε φορά επινοεί κάτι άλλο. Έχει προσπαθήσει να μας λύσει πρόβλημα που δεν υπήρχε και που η ίδια το παρουσίαζε σαν πρόβλημα. Σε ένα σημείο που προσπαθούσε να πείσει την κοπέλα μου να με χωρίσει...


Η απορία παραμένει... Πως ξέρεις ότι υπάρχει άτομο που ζηλεύει την σχέση μου ; είμαι πολύ σίγουρος ότι στο κείμενο δεν έχει δωθεί αυτή η εντύπωση. Πως το ήξερες αυτό ;


Φυσικά λόγω έλειψη πληροφοριών με την μαγεία, και προφανώς με την άποψη που έχω φαίνετε ότι δεν την κατανοώ. Ούτε πως μπορεί να γίνει ούτε τίποτα. Πληροφορίες σχετικά με την μαύρη μαγεία ;

fantasy 04-02-12 10:52

Καλημέρα παλαιστή. Το αβατάρ σου ταιριάζει με την κατάσταση σου. Κάπως έτσι θα πρέπει να βλέπεις τα πράγματα. Αφού λοιπόν δεν είναι αυτό που σκέφτηκα, ιατρικό πρόβλημα, θα πρέπει να στρέψεις τα μάτια σου στην σχέση αυτή. Αυτή η κοπέλα μπορεί να σε θέλει και να σε διεκδικεί για τον εαυτό της και γι' αυτό το λόγο τα κάνει όλα αυτά, ευελπιστώντας να χωρίσεις να σε κερδίσει αυτή. Αλλος λόγος μπορεί να είναι ότι είναι κάποια βαλτή από κάποιον άλλο που θέλει το κακό σου. Ψάξε όλες τις πιθανότητες, δες από πού πηγάζει το κακό και όταν βρεις τη ρίζα του τσάκισέ το. Πώς; Θα μπορούσες να πας στην εκκλησία να σου διαβάσει ο παπάς κάποια ευχή για λύσιμο μαγείας. Αν δεν είσαι χριστιανός δεν ξέρω να σου πω κάποιο είδος σωτηρίας. Δεν σε ξέρω για να σου πω ότι ξέρω το πρόβλημα. Απλά τα συμπτώματα που διάβασα με οδήγησαν σ΄αυτό το συμπέρασμα.

fantasy 07-02-12 11:32

Παλαιστή. Προχθές τυχαία διάβαζα ένα βιβλίο και λέει ότι όταν βλέπεις αλλοιωμένα αντικείμενα ίσως έχει κάποιο πρόβλημα ο αμφιβληστροειδής του ματιού. Αν θες πήγαινε σε έναν οφθαλμίατρο να κάνεις μια εξέταση. Μέσα στο βυθό του ματιού θα μπορούσε ο οφθαλμίατρος να σου πει αν βλέπει κάτι άλλο. Λένε ότι εκεί οι οφθαλμίατροι βλέπουν αν πραγματικά έχεις μια πάθηση και την αναλύουν δες γρήγορα κι αυτή την περίπτωση. Να σκεφτείς τα πάντα. Να μην δεις μονόπλευρα αυτό το θέμα γιατί είναι σοβαρό.

Παλαιστής 02-05-12 03:01

Δεν έχω τίποτα. Από υγεία όλα τέλεια. Ούτε το κεφάλι, ούτε τα μάτια, ούτε τίποτα.
Το μόνο που βρήκα είναι ότι το σηκώτι υπερλειτουργεί. :Ρ Τουλάχιστον βρήκα ένα πρόβλημα το οποίο θέλει πολύ προσοχή και το βρήκα εγκαίρως. Έστω άκυρο πρόβλημα.
Οι εξετάσεις στα μάτια που ήταν πολύ κουραστικές και για καμιά ώρα μετά τις εξετάσεις έβλεπα θολά, δεν έδειξαν τίποτα πέρα της μυωπίας 0.5 που ήδη είχα.
Οι εξετάσεις στο κεφάλι δεν θυμάμαι πως λέγονται ακριβώς συν την μαγνητική και την HD ακτινογραφία (εξελίχθηκε και το δημόσιο στις ακτινογραφίες όχι όμως στην ακτινοβολία) δεν έδειχνε απολύτως τίποτα. Τα πάντα ήταν μια χαρά, έως και καλύτερα από καλύτερα.
Οι ορμονολογικές και λοιπές εξετάσεις δεν έδειξαν τίποτα περισσότερο από ότι είναι χαμηλά και τείνουν να ξεφύγουν από τον μέσο όρο λόγω της υπερλειτουργίας του σηκωτιού.
Όλες οι αιματολογικές κλπ κομπλέ. Εκτός από την χοληστερίνη λόγω σηκωτιού όπου η χοληστερίνη επηρεάζει τις ορμόνες. Και όπως μου είπε ο γιατρός "η χοληστερίνη είναι η μητέρα των ορμονών".

Οπότε κανένα πρόβλημα με υγεία... Άλλη ιδέα ;

Edelweiss 19-10-12 23:30

Μια Ιδέα
 
Φίλε Παλαιστη
Διάβασα όλα αυτά που έχουν γραφτεί εδώ από σένα κ τους υπόλοιπους. Εχω αντιμετωπίσει παρόμοιο αν όχι σχεδόν ίδιο πρόβλημα. Θα ήθελα όμως να σε ρωτήσω κάτι που είναι σημαντικό: θεωρείς ή ξέρεις αν είσαι απ αυτούς τους ανθρώπους που είναι πιο ευαίσθητοι / δεκτικοι σε ας το πω μεταφυσικά φαινόμενα / οντότητες?
Επίσης, πόσο καιρό έχει που συμβαίνει αυτή η ιστορία?

Παλαιστής 05-11-12 08:27

Αν κρίνω από την υπερανεπτυγμένη διαίσθηση που έχω μάλλον είμαι. Αυτό σταμάτησε ύστερα από έναν εφιάλτη που είδα. Δεν ξέρω τι ακριβώς ρόλο έπαιξε ο εφιάλτης αλλά έπειτα από αυτόν σταμάτησε. Τρομακτικό όνειρο. Από εκείνη την μέρα δεν μου έχει ξανά συμβεί αυτό. Απλά μετά τον εφιάλτη σταμάτησε.

peace 09-11-12 19:49

Αυτό το πρόβλημα της μνήμης και το να μη μπορώ να λύσω μια εύκολη άσκηση το παθαίνω και εγώ όπως και κάποιες φορές να βλέπω κάτι σαν τρίχες μικρές. Έχω πάει οφθαλμίατρο τέλεια βλέπω είπε :Ρ Επίσης με τα όνειρα που βλέπω με ένα συγκεκριμένο άτομο πιστεύω δεν είναι τυχαίο. Δεν αντιμετωπίζω τόσο σοβαρά προβλήματα απλά βλέπω ότι όλα από κάτι μεταφυσικό πηγάζουν.


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:54.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.