Το forum του μεταφυσικού

Το forum του μεταφυσικού (http://www.metafysiko.gr/forum/index.php)
-   UFO – Εξωγήινοι – Διαστημική (http://www.metafysiko.gr/forum/forumdisplay.php?f=11)
-   -   2011 - 2012 (http://www.metafysiko.gr/forum/showthread.php?t=6512)

Zeus 04-06-11 20:30

2011 - 2012
 
Παραθέτω το παρακατω link, σχολια δεν θα κανω, ακομα. Περαν του οτι για να μην μπερδευτουνε οσοι το διαβασουν, εν τελη, οτι η ημερομηνια αναρτησης του ειναι απο το 2009, αλλα το κειμενο αυτο εχει γνωστοποιηθει απο το 1998.

http://hellenandchaos.blogspot.com/2...-of-pylos.html

Δεν ξερω κι αν πρεπει να βρισκετε και σε αυτο το τομεα του forum, ή αν εχει γινει αναφορα παλαιωτερα σε αυτο το κειμενο. Περιμενω τα σχολια σας σχετικα!!!

Ermhs 07-06-11 00:08

When Cousteau was alive, with his ship “Calypso” had cast Phoenician amphora into the sea of Pylos, in order for the future research groups (namely of the year 98) to be able to “prove” that Ancient Pylos settlers were not Hellenes, but Phoenicians-Hebrews-(Semites).


Τώρα θα μας πουν ότι η Ελλάδα είναι το promise land τους ΧΑΧΑΧΑΧΑ Κατά τα άλλα λένε ότι θα έρθουν οι έλληνες από Ανδρομέδα για πόλεμο.. το 11-12

Zeus 07-06-11 18:08

Απο ολο αυτο το κειμενο, αυτο μονο καταλαβες?
Το γεγονος οτι "φυτεψε" αμφορεις φοινικικους για μετεπειτα "ανακαλυψης" τους, για να ισχυριστουν οτι η Πελοπονησος ειναι Φοινικηκη, κι οχι Φοινικηκη αποικια... διεφυγε. Το γεγονος οτι υπαρχει, μυστικη βαση στην περιοχη των αμερικανων... την οποια θα χρησιμοποιησουν ως κεντρο υποδοχης των Ανδρομεδιων, και κατ' επεκταση της σφαγης τους (καλυ τυχη στα Αμερικανακια γι'αυτο), ουτε κι αυτο. Το γεγονος οτι φτιαξανε αυτη τη βαση εκει, γτ πιστευεται οτι ειναι μια ενεργη αστρικη πυλη?
Περα απο τη φαντασια και τα ολα τα περιεργα που μπορει να αναφερει το κειμενο αυτο, το οποιο προερχετε απο παρακλαδι των "Ε", δεν νομιζεις οτι εχουν γινει αρκετα περιεργα τριγυρω, τα οποια δεν μπορουν να εξηγηθουν παρα μονο γυρω απο τη σφαιρα της φαντασιας?
Τωρα το περιεργο ειναι για τους Ανδρομεδιους, γτ απο κατι λιγα που εχω ψαξει φαινετε να ειναι "κοληταρια" με Κορεατες και Ιαπωνες...αν οχι αυτοι να καταγωνται απο αυτους.

Ermhs 07-06-11 18:23

Μα δεν θα έρθουν από εκεί.. λολ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Λέμε τώρα, αν έρθουν..

Ένα πρέπει να γνωρίζεις για της πύλες.. Πρέπει πάντα να υπάρχει και ο κλειδοκρατωρ στην περιοχή.
Δεν αναφέρομαι σε έναν άνθρωπο με κλειδιά.. αλλά ο ίδιος γενετικά είναι το κλειδί (bio key holder) + φύλακας . Αυτού του τύπου πύλες που ονειρεύονται ότι θα ανοίξουν και θα περάσουν τα ούφο, είναι γελοιότητες.

Αυτοί που πηγαινοέρχονται, η θα πηγαινοέρχονται μέσα στης πύλες αυτές, τους γνωρίζουν ποιοι είναι αυτοί(ο φύλακας και το κλειδί).. για λόγους ασφαλείας ο φύλακας δεν γνωρίζει ότι είναι « φύλακας μια πύλης» το κλειδί όμως το γνωρίζει με διάφορους τρόπους και βιώματα από την ζωή του. Μπορεί να είσαι εσύ η οποιοσδήποτε..
Άρα για να έρθουν τα ούφο.. σημαίνει ότι είναι εδώ πέρα ήδη μια ομάδα αυτών.. και αν θέλουν να περάσουν δικούς τους ποιο γρήγορα, θα μαζέψουν τον φύλακα και το κλειδί και θα τους οδηγήσουν στην πύλη..
Άρα..
Ο πόλεμος θα ξεκινήσει πριν καν περάσουν, αν περάσουν από την πύλη που εσύ αναφέρεσαι. Αδίκως έφτιαξαν την βάση.

Και αν υπάρχουν 100 πύλες στο κόσμο για παράδειγμα, τότε σημαίνει ότι υπάρχουν 100 κλειδιά και 100 φύλακες στο κόσμο και όταν φεύγει ένας (πεθαίνει) γεννιέται άλλος.. ανεξαρτήτως αν χρησιμοποιείτε η όχι η πύλη αυτή. Δεν είναι κάτι το μαγικό.. αλλά πανάρχαια βιοτεχνολογία.. Έτσι απλά νομίζεις ανοίγουν οι πύλες.. μπατε σκύλοι και αλέστε.. Κούνια που τους κουναγε.. Τι ρόλο νόμιζες ότι βαρούσε ο Μέγα Αλέξανδρος..

Προσοχή.. το παραπάνω ισχύει.. ΜΟΝΟ αν οι θεωρίες για της πύλες είναι αληθινές.. :p

Zeus 07-06-11 18:25

Οk, κοιτα αν δεν θες να συζητας, καλος, αλλα μην γ**** τα θεματα ετσι για κοντρα!!!!

Ermhs 07-06-11 18:54

Μα εγώ σου έγραψα αυτό που ξέρω.. τώρα αν έχω λάθος.. δεκτό και αυτό.

Γιατί μην νομίζεις, αυτά που ξέρω από αλλού τα διάβασα.. αλλά επειδή είναι όμορφα στο άκουσμα και λόγο ότι δεν υπάρχει απτή απόδειξη για την ύπαρξη αυτόν, το κράτησα σαν μια όμορφη ιστοριούλα, όπως όλες τiς άλλες. Και μου ακούγεται ποιο λογικό από το να μπορεί να ανοίξει όποιος θέλει αυτές της πύλες και όποτε γουστάρει.. λογικό δεν είναι να υπάρχει μια διαδικασία?

Zeus 07-06-11 18:59

Σου απαντησα πριν το edit!!! Το παιρνω πισω το παραπανω σχολιο... απλα ρε παιδι μου ολοκληρωσε πρωτα τη σκεψη σου για να εχουμε μια normal ροη!!!


edit

Κοιτα εχει μια λογικη με τα bio-keys. Αλλα τι θα γινει αν το DNA, γτ υποθετω οτι ετσι λειτουργει, αλλιωθει σε τετοιο βαθμο που να μην αναγνωριζει η κλειδαρια το κλειδι? Κατι αλλο, κι αν το κλειδι σκοτωθει πριν καν γεννηθει ενα αλλο, πες πανω στο πηγαινελα, τι κανει η πυλη κλεινει?

Τις πυλες τις βλεπω σαν πυλες, που ενωνουν 2 μακρινες ακρες του γαλαξια, πως αλλωστε να περασουν ογκοδεστατα αντικειμενα απο μεσα?
Οπως για τι δινη που εχει δημιουγηθει στον κολπο του Αντεν εδω και 5 χρονια περιπου τωρα, οπως αναφερουν διαφορες πηγες, οτι ειναι δινη/πυλη.
Πυλη/Πυλος αρχαια ονομασια για την πυλη. Αυτο μου κανει αρκετους συνειρμους για αλλες πυλες στον ελλαδικο χωρο... Και συνηθως, εχω ακουσει, και οτι στις συγκεκριμενες τοποθεσιες υπαρχουν και περιεργες ιστοριες απο παλια. Σημερα τπτ αξιολογο, σαν να εχουν σβησει για καποιο λογο.
Τωρα για το επιμαχο σημειο αν ερθουν οι Ανδρομεδιοι ή οχι ειναι αλλη ιστορια, στα διαφορα ανακοινωθεντα για διαστομοπλοια γιγανγτιαιων διασταστεων και αλλα τετοια που εχουν ερθει στο φως της δημοσιοτητας και μετα αποσυρονται ως παρανοηση και λαθος εκτιμηση, εμενα μου δηλωνει οτι εχουν ηδη ερθει σε επικοινωνια με αλλους πολιτισμους εκτος Γαιας, αλλα για καποιο λογο μας το αποκρυπτουν, πετοντας μας σποντες μεσα απο ταινιες αλλα και σειρες με αναλογη θεματολογια, και τελευταια και σε ντοκιμαντερ, οτι κινδινευουμε απο εισβολη. Δε νομιζω σοβαροι επιστημονες να διακυνδινευουν το μελλον τους στο χωρο, για το τπτ!!!!

Ermhs 07-06-11 21:36

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Zeus (Μήνυμα 88061)
Σου απαντησα πριν το edit!!! Το παιρνω πισω το παραπανω σχολιο... απλα ρε παιδι μου ολοκληρωσε πρωτα τη σκεψη σου για να εχουμε μια normal ροη!!!


edit

Κοιτα εχει μια λογικη με τα bio-keys. Αλλα τι θα γινει αν το DNA, γτ υποθετω οτι ετσι λειτουργει, αλλιωθει σε τετοιο βαθμο που να μην αναγνωριζει η κλειδαρια το κλειδι? Κατι αλλο, κι αν το κλειδι σκοτωθει πριν καν γεννηθει ενα αλλο, πες πανω στο πηγαινελα, τι κανει η πυλη κλεινει?

Τις πυλες τις βλεπω σαν πυλες, που ενωνουν 2 μακρινες ακρες του γαλαξια, πως αλλωστε να περασουν ογκοδεστατα αντικειμενα απο μεσα?
Οπως για τι δινη που εχει δημιουγηθει στον κολπο του Αντεν εδω και 5 χρονια περιπου τωρα, οπως αναφερουν διαφορες πηγες, οτι ειναι δινη/πυλη.
Πυλη/Πυλος αρχαια ονομασια για την πυλη. Αυτο μου κανει αρκετους συνειρμους για αλλες πυλες στον ελλαδικο χωρο... Και συνηθως, εχω ακουσει, και οτι στις συγκεκριμενες τοποθεσιες υπαρχουν και περιεργες ιστοριες απο παλια. Σημερα τπτ αξιολογο, σαν να εχουν σβησει για καποιο λογο.
Τωρα για το επιμαχο σημειο αν ερθουν οι Ανδρομεδιοι ή οχι ειναι αλλη ιστορια, στα διαφορα ανακοινωθεντα για διαστομοπλοια γιγανγτιαιων διασταστεων και αλλα τετοια που εχουν ερθει στο φως της δημοσιοτητας και μετα αποσυρονται ως παρανοηση και λαθος εκτιμηση, εμενα μου δηλωνει οτι εχουν ηδη ερθει σε επικοινωνια με αλλους πολιτισμους εκτος Γαιας, αλλα για καποιο λογο μας το αποκρυπτουν, πετοντας μας σποντες μεσα απο ταινιες αλλα και σειρες με αναλογη θεματολογια, και τελευταια και σε ντοκιμαντερ, οτι κινδινευουμε απο εισβολη. Δε νομιζω σοβαροι επιστημονες να διακυνδινευουν το μελλον τους στο χωρο, για το τπτ!!!!

μα τι λες τώρα.. Μου θυμίζεις κάτι φανατικούς εβραίους με τον κάλο στον εγκέφαλο του DNA.. Το πνεύμα είναι αυτό που μετρά στον Έλλην αν και εμείς πάντα είμαστε κλειστές οικογένειες..(τείνει να καταστραφεί και αυτό). Ακόμη και αν ίσχυε το DNA λογικά θα μπει στο κατάλληλο σώμα όταν είναι να γεννηθεί.. λολ Εγώ ξέρω ότι παίζει ρόλο το vibration του πνεύματος (αύρας.. όπως θέλει ο καθένας το λέει).. Συντονίζεται με το μαγνητικό πεδίο του συγκεκριμένου χώρου.. Και δεν είναι μόνο αυτό.. Μπορεί να μην είναι η αύρα.. αλλά ο ήχος της φωνής με συγκεκριμένα λόγια.. κάτι τέλος πάντων ενεργειακό.. Δεν θα χύσεις και το αίμα σου.. λολ μην ξεχνάς ότι έχει να κάνει με το μαγνητικό πεδίο της γης, συγκεκριμένου χώρου.

Τώρα αν σκοτωθεί την ώρα που είναι ανοιχτή.. εε μα είναι κάτι ερωτήσεις.. θα την ανατινάξουν.. τι περιμένεις να σου πω.. χαχαχα :p και δεν είναι απαραίτητο να είναι Έλληνας.. Αρετή ψυχή και πνεύμα.

Πάρα ταύτα, δεν είναι σίγουρο ότι λειτουργεί έτσι.. αν και κατά την ταπεινή μου άποψη, είναι το ποιο έξυπνο.. σίγουρα θα υπάρχουν και εναλλακτικές λύσεις για κάθε πρόβλημα που ίσως προκύψει..
Πάντως ένα είναι σίγουρο.. λες τα υποχθόνια αμερικανό εβραιακια εκεί κάτω, να στήσανε καρτέρι και δεν υπάρχει ένας τουλάχιστον να ενημερώσει τους Ανδρομεδιους? Στα τυφλά θα έρθουν?
Αν ισχύουν όλα τα παραπάνω.. ατύχησαν (τα υποχθόνια όντα).

Zeus 07-06-11 22:26

ΕΙπα για το DNA γτ ειναι πιο σταθερη η παραμετρος του, εκτος και αν εχει αλλιωθει σε τετοιο βαθμο που να μην μπορει να χρησιμοποιηθει. Και ετσι μενουν για παντα κλειστες ολες οι πυλες και ηρεμουμε. Αν εχει να κανει με την αυρα... θα μπορουσε σε καθε πυλη να αντιστιχει πανω απο ενα κλειδι ή και κανενα παλι, οπως επισης δεν θα ηταν αποκληστικο για καθε πυλη.
Οσο για τα αμερικανακια, και για τον Κουστω:

  1. Επισημη αποστολη εκει (ο Κουστω) δεν εχει κανει. Λιγο που εψαξα, μπορει να μου ξεφυγε και κατι.
  2. Αν εχει κανει, και εχει γινει βαση μετα της "ερευνες" του μαλλον ειναι πολυ μυστικη. Αν και το κειμενο αφηνει να εννοηθει οτι ειναι υποθαλασσια κατα καποιο τροπο, αν οχι η βαση, σιγουρα η πυλη. Αλλωστε ειναι γνωστο πως εχουμε πολλες βασεις αμερικανων χωρις να το γνωριζουμε για το που βρισκονται, π.χ. χρονια ακουω για τον Υμητο και για την Πεντελη... Δεν εχει αποδειχτει ακομα κατι σχετικο.

Ermhs 07-06-11 22:30

Αυτό ακριβώς που ανέφερες.. γιαυτο και είναι χαμένο χαρτί στο να ψάχνουν να σκοτώσουν τα κλειδιά και φυλακες.. Εντελώς άσκοπο.. κατά τα άλλα, κάνε την ερεύνα σου και αν βρεις κάτι διαφορετικό, ενημέρωσε γιατί έχει ενδιαφέρων... το ότι συμφωνώ η διαφωνώ, δεν σημαίνει ότι είμαι γνώστης, η παντογνώστης του θέματος.. Και εγώ ότι διαβάζω η πληροφορούμε από εδώ και από εκεί, έγραψα. :p

Πχ αν ψάξεις αυτούς που περιμένουν την επιστροφή της ISTHAR .. και το ψάξεις πολύ καλά, με αυτό τον τρόπο θέλουν να την φέρουν.


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 23:42.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.