Το forum του μεταφυσικού

Το forum του μεταφυσικού (http://www.metafysiko.gr/forum/index.php)
-   UFO – Εξωγήινοι – Διαστημική (http://www.metafysiko.gr/forum/forumdisplay.php?f=11)
-   -   Ζουν ανάμεσά μας; (http://www.metafysiko.gr/forum/showthread.php?t=3841)

THE KEEPER OF SECRET 26-06-08 10:48

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από ENDLESS JOURNEY
Αυτοί που είναι σε εντεταλμένη αποστολή κάτω απο την επιρροή των Ανώτερων Δυνάμεων του Φωτός (οι οποίοι είναι πάντα δίπλα μας και ας μην το αντιλαμβάνονται ορισμένοι άνθρωποι αυτό...) είναι ενσαρκωμένες ψυχές απο διάφορους αστερισμούς , και οι περισσότεροι αφυπνίζονται αυτή την εποχή σταδιακά , και φυσικά οι περισσότεροι είναι ήδη γνώστες της κατάστασης αυτής μεσα απο διάφορους τρόπους (όνειρα, εσωτερικές φωνές, εσωτερική γνώση, οράματα κ.α ).
Φυσικά αυτά τα άτομα γνωρίζουν πολύ καλά τι τους συμβαίνει, αφού κινούνται απο Δυνάμεις πέρα απο τα όρια αντίληψης του μέσου ανθρώπου ;)
Όλοι πάντως προετοιμάζονται για τα επόμενα δύσκολα χρόνια , όπου θα πρέπει να φέρουν τον πλανήτη σε ισορροπία (μη μου πει κανείς οτι όλα είναι τέλεια πάνω σε αυτόν τον πλανήτη...), σε αρμονία και επιτέλους να οδηγήσουν τους εναπομείναντες σε μια πνευματική ανύψωση μετά απο αιώνες σκότους. :)
Πρόκειται για την εδραίωση του Φωτός πάνω στην Γαία, για την οποία αγωνίζονται οι Εργάτες του Φωτός (Light workers ).

Καποια αποδειξη για όλα τα ανωτέρω υπαρχεί? Διαφορετικά χιλια συγνωμη αλλα μόνο ωσ άκρατη ΜΠΑΡ-ΟΥΦΟΛΟΓΙΑ θα μπορουσα να τα χαρακτηρίσω.

ENDLESS JOURNEY 26-06-08 18:01

Πριν το θεωρήσεις μια ακόμη μπαρουφολογία , ξαναδιάβασε το γιατί η απάντηση βρίσκεται ήδη εκεί. :rolleyes:

Bilibakos 27-06-08 00:59

Τα ονειρα.
Παρ'ολ'αυτα, ειναι αδυνατον με ενα ονειρο η δυο να κατασκευασουμε ολο αυτο το σεναριο....

THE KEEPER OF SECRET 29-06-08 09:41

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από ENDLESS JOURNEY
Πριν το θεωρήσεις μια ακόμη μπαρουφολογία , ξαναδιάβασε το γιατί η απάντηση βρίσκεται ήδη εκεί. :rolleyes:

...ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ(σιγα και μην υπάρχουν)ζήτησα οχι απαντήσεις.
Βλέπεις δεν έχουμε όλοι το κληρονομικό χάρισμα...!

ENDLESS JOURNEY 29-06-08 10:47

Οι απαντήσεις έρχονται πάντα σε όσους πιστεύουν, σε όσους αποζητούν το Φως και οχι το Σκότος. ;)
Επίσης τις αποδείξεις δεν έπρεπε να τις ζητάς απο εμένα ή απο οποιοδήποτε άλλο άνθρωπο.
Τις αποδείξεις θα τις βρείς στην πορεία , όταν και εφόσον θα τις ζητήσεις απο Ανώτερες Πηγές μέσα απο το πρίσμα της Αγάπης και της Πίστης.
Αυτός είναι ένας δρόμος που πρέπει μόνος σου να πάρεις την απόφαση να τον ξεκινήσεις , και να είσαι προτετοιμασμένος για κάθε δυσκολία .
Δεν είναι και τόσο δύσκολο όσο φαίνεται. :cool:

Indigocy 30-06-08 13:51

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από skeptic
ΟpenMind τι πιστεύεις ότι εννοούν όταν λένε "Νέα Παγκόσμια Τάξη"..? Το έβαλαν ακόμα και στο "ψευτο"δολλάριο(fiat-monopoly money) όταν πήραν την κυριαρχία της οικονομίας των ΗΠΑ με τη Fed.
Κατά την άποψη μου σημαίνει "Παγκόσμια Κυβέρνηση"(στα χέρια των διεθνών τραπεζιτών) Ο ίκε πάει να τους βγάλει εξωγήινους που μεταμορφώνονται αλλά δεν υπάρχουν αποδείξεις.. περισσότεριο σενάριο ΕΦ θυμίζει..σαν την ταινία "They Live" που είπες..
Βέβαια τίποτα δεν αποκλείεται αλλά από τη στιγμή που δεν υπάρχουν αποδείξεις.. μένει μόνη η φαντασία.. αρρωστημένη πολλές φορές..

Ουτε αποδειξη για το αντιθετο υπαρχει ομως. Δεν επιβαλλουν γνωμες, απλα τις εκφραζουν.

PAUL.PHOENIX 20-07-08 19:17

δεν θα κάνω σχόλια,επίσης δεν θα μπω σε βαθιά ανάλυση ετούτη την φορά, δες μόνο αυτό το βίντεο σαν απάντηση μου.
http://www.greektube.org/content/view/36126/2/

ENDLESS JOURNEY 20-07-08 19:45

Συγκλονιστικά και τα τρία βίντεο με τους Ντόγκον!

karma 20-07-08 23:36

Πολύ ενδιαφέρον θέμα!!!!

Έχω παρακολουθήσει όλες τις ανάλογες ταινίες. Το "ΖΟΥΝ ΑΝΑΜΕΣΑ ΜΑΣ" ήταν μία από αυτές, πραγματικά πρωτότυπη και διαφορετική.

Πιστεύω ότι... ζουν ανάμεσά μας, αλλά ποιοι;;;;;;;;;;

Πιθανό οντότητες από χαμηλές διαστάσεις ή εξωγήινους πολιτισμούς. Στη δεύτερη περίπτωση, ένας εξωγήινος πολιτισμός τεχνολογικά προηγμένος, δεν είναι υποχρεωτικό να είναι και πνευματικά εξελιγμένος!

Οι πνευματικά εξελιγμένοι εξωγήινοι δε θα μπορούσαν να σταθούν ούτε ένα λεπτό επάνω στη γη, στη σημερινή δόνηση του πλανήτη που έχει χτυπήσει κόκκινο!

Το βιβλίο του DAVID ICKE το έχω διαβάσει. Η αλήθεια, κατά τη γνώμη μου, βρίσκεται κάπου στη μέση... Δεν αποκλείεται να υπάρχουν οι ερπετοειδείς (κατ' εμέ υπάρχουν) αλλά δεν είναι και οι μόνοι! Οι πληροφορίες μου αναφέρουν ότι υπάρχουν περίπου πέντε φυλές, σαν ένας τύπος συμμαχίας.

Τώρα... τι ζητούν από τους γήινους;

Αυτή είναι μία άλλη, πονεμένη ιστορία....

Τρελογιαννος 21-07-08 03:05

Επιτρεψτε μου απο την πλευρα μου να μην δεχθω να φαω την ταρτα
περι εξωγηινων και ufo.Ενα καλα στημενο παραμυθακι απο το holywood
και τις μυστ.υπ.οπως καλα στημενο ειναι και το παραμυθι του δηθεν
φαινομενου του θερμοκηπιου για να σου βαλουν φορο του διοξ/του ανθρακα
να κανουν παγκοσμιες συναυλιες(ερανους)και αλα πολα.

Οσο τωρα για τους νεφελιμ,ελοχιμ,καλικαντζαρους(ελληνικη εκδοχη)καταχθονιους,ρυπαρα εθνη και δεν ξερω πως αλλιως...
Εμπιστευομαι και πιστευω τα Αρχαια Ελληνικα κειμενα την Παλαια Διαθηκη
τον Προφητη Ενωχ και αν θελετε και τα πολα ευρηματα απο ανασκαφες σε
Ελλαδα(αττικο μετρο)και σε αλα μερη της γης και να μην δεχθω την καθε
αθλιοτητα του καθε τυχαρπαστου δαρβινου ..δλδ οτι εισαι ψαρι μετα σαυρα
μετα πιθικι και μετα ανθρωπος...ε ρε γελια :D


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 20:50.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.