Το forum του μεταφυσικού

Το forum του μεταφυσικού (http://www.metafysiko.gr/forum/index.php)
-   Προσωπικές Εμπειρίες (http://www.metafysiko.gr/forum/forumdisplay.php?f=10)
-   -   πνευμα (http://www.metafysiko.gr/forum/showthread.php?t=6263)

m_airy 24-01-11 01:07

πνευμα
 
ειμαι απο παλια εδω αλλα εχω καιρο να κανω αναρτηση για κατι,οταν πρωτοξεκινησα ημουν ελευθερη κ τωρα εχω μια κορη 18 μηνων ολα ηταν καλα μεχρι πριν λιγο καιρο που αρχισα να βλεπω μια γυναικα πανω απο την κουνια παιδιου μου καθε βραδυ συμβαινει το ιδιο ξυπναω η μικρη κλαιει απλωνει τα χερια να προφυλαχτει απο κατι κ εγω ξυπναω κ την βλεπω ο αντρας ου ξυπναει απο το κλαμα της μικρης κ απλα νιωθει οτι το δωματιο ειναι παγωμενο τι να κανω;;;;;; αν καποιος ξερει ας με βοηθησει

Σύλφη 24-01-11 08:07

Να σου ζήσει η κόρη σου και να είναι πάντα καλά!!
Απο την περιγραφή του περιστατικού,μοιάζει με φάντασμα και μπορεί να είναι μια πρόγονος σας,κάποια γιαγιά ισως.
Διαφορετικά,ψάξε ,αν γίνεται ,την ιστορία του σπιτιού ή αν σας έκαναν δώρο κάποιο παλιό αντικείμενο και κουβαλα τον μαγνητισμό του κατόχου του.
Είχες και παλαιότερα ανάλογες εμπειρίες μέσα στο ίδιο σπίτι;

demi 24-01-11 09:17

συλφη καλημερα!!
να σου ζησει η κορουλα...εχω κι εγω εναν γιο 15 μηνων τωρα κι εχω παρατηρησει κι εγω περιεργα γεγονοτα στο σπιτι...οταν διαβασα το μηνυμα σου εξεπλαγην γιατι μοιαζουν πολυ οι ιστοριες μας....

πρωτα απολα θελω να μου πεις οταν πρωτογεννηθηκε η κορη σου, αν παρατηρησες γυρω της μικρες φωτεινες οντοτητες....
κατι τετοιο ειχα παρατηρησει εγω γυρω απο τον γιο μου...μεχρι που εγινε περιπου 3 μηνων και μετα απλα εξαφανιστηκαν!!!!

μετα απο αυτο...μια περιεργη μαυρη φιγουρα αρχισε να επισκεπτεται το σπιτι μας και να προκαλει διαφορες ταραχες....ριχνει πραγματα κατω...ανοιγει την τηλεοραση η το ραδιοφωνο....τρομοκρατει τα γατια μας...μουσικα παιχνιδια ξαφνικα παιζουν μονα τους... το χω δει αρκετες φορες και το εχει δει και ο μικρος μου, γιατι το δειχνει με το χερι του και κανει τθθ τθθθ...ξερεις πως κανουν τα μικρα :p

στην αρχη ο μικρος φοβοταν κι εκλαιγε, τωρα ομως ξυπναει σχεδον καθε βραδυ ( οχι κλαιγοντας) και φαινεται με καποιον να μιλαει!!!! φαινεται σαν να το θελει!!!

στην αρχη τρομαξα, αλλα μετα αφου ειδα οτι δεν κανει κατι κακο αποφασισα να το αφησω....τωρα υπαρχει μες στο σπιτι μας και κανει διαφορα κατα καιρους αλλα δεν τρομαζουμε ουτε εγω κι ο αντρας μου, αλλα ουτε κι ο μικρος!!!! ( τα γατια μου ακομα να το συνηθισουν!!!:D)
το λεμε απλα "το φαντασμα"!!

κατα καιρους εχω σκεφτει μηπως ειναι κατι που το δημιουργει το ιδιο το μωρο μου, ισως να εχει λανθανουσες ψυχοκινητες ικανοτητες...εχεις σκεφτει κατι τετοιο?

απλα προσπαθω να σου πω οτι μπορει να μην ειναι κατι κακο...ακομα κι αν ειναι πνευμα...
παρατηρησε το, δες τι προκαλει...κι αν καταλαβεις οτι βλαπτει το παιδι σου και την οικογενεια σου, τοτε υπαρχουν τροποι να το διωξεις...

αν και η γνωμη μου ειναι οτι τα σημερινα παιδια , γεννιουνται με καποιες παραπανω ικανοτητες και θα πρεπει να εξοικειωθουμε με αυτο και να μην τρομαζουμε...

ομως αυτα ειναι απλα η γνωμη μου και ισως να συμβαινει μονο στην περιπτωση μου... εσυ ψαξτο , παρατηρησε το, γιατι μονο εσυ θα καταλαβεις αν αποτελει κινδυνο για το παιδι σου....

φιλικα

demi 24-01-11 11:59

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από demi (Μήνυμα 85303)
συλφη καλημερα!!



m_airy, εννοουσα!!!!! :p μπερδεψα τα μηνυματα!!
sorry

Tsilier 24-01-11 13:38

O προβληματισμός είναι οτι δέν βλέπεις την συγκεκριμένη γυναίκα μόνο εσύ την βλέπει όπως καταλαβαίνω απο την περιγραφή την ίδια στιγμή και το παιδί. Καλό είναι για να βεβαιωθείς οτι είναι πνεύμα να διασταυρώσεις την πληροφορία, συνενοήσου με τον σύζυγο ξύπνα τον κατευθείαν εκείνη την στιγμή να τον ρωτήσεις άν την βλέπει και αυτός.
Δοκιμαστικά κάποιες μέρες πηγαίνετε να μείνετε άν έχετε την δυνατότητα κάποιου αλλού για να δείτε άν πραγματικά το πρόβλημα βρίσκεται μονάχα στο συγκεκριμένο σπίτι.

phoebe_! 25-01-11 18:28

Μπορει το πνευμα να ειναι καλο και να προστατευει το μωρο..ψαξ το ομως εσυ καλου κακου....

m_airy 25-01-11 20:03

ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις σας... παρατηρησα κατι τις τελευταιες μερες η μικρη κοιταει προς καποιο ορισμενο σημειο, παντα στην κρεββατοκαμαρα, κ ποτε γελαει,ποτε κοιταει αφοσιωμενη κ μερικες φορες λεει διαφορες κουβεντουλες σαν να μιλαει με καποιον...

rocknrolla 25-01-11 20:07

συνήθως...τα παιδιά ανθρώπων οι οποίοι έχουν ιδιαίτερες ικανότητες...μπορούν να νιώσουν τον φύλακα άγγελο τους από νηπιακή ηλικία...εγώ είχα 2...μέχρι τα 7 έναν και από τα 13 και μετά άλλον(6 χρόνια γινότανε κάτι άλλο:p)...μπορεί να βλέπει ακόμα και την παναγία το παιδάκι σου...δεν νομίζω να είναι κάτι κακό...;):)

Ενώχ 26-01-11 02:09

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από rocknrolla (Μήνυμα 85355)
συνήθως...τα παιδιά ανθρώπων οι οποίοι έχουν ιδιαίτερες ικανότητες...μπορούν να νιώσουν τον φύλακα άγγελο τους από νηπιακή ηλικία...εγώ είχα 2...μέχρι τα 7 έναν και από τα 13 και μετά άλλον(6 χρόνια γινότανε κάτι άλλο:p)...μπορεί να βλέπει ακόμα και την παναγία το παιδάκι σου...δεν νομίζω να είναι κάτι κακό...;):)

Να ρωτήσω κάτι...


Πως στην ευχή ξέρεις ότι μέχρι τα 7 σου είχες έναν τέτοιο, όπως το λες τελοσπάντων;

Αφενός πριν από τα 4 ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΕΧΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΥΜΑΣΑΙ και αφετέρου, εάν δεχθούμε ότι απέκτησες νηφάλια κρίση (που ούτε τώρα σε κόβω να την έχεις) γύρω στα 18... ΠΩΣ ΣΤΗΝ ΕΥΧΗ ΘΥΜΑΣΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΚΑΙ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ ΤΙ ΓΙΝΟΤΑΝΕ ΠΡΙΝ ΤΑ 7 ΣΟΥ;

Νταξ..


Γράφεις που γράφεις ό,τι γράφεις..

Με φειδώ..


Έλεος...

rocknrolla 26-01-11 12:52

θυμάμαι κάποια πράγματα από την παιδική μου ηλικία...αλλά ελάχιστα...σαν να μου λες ότι εσύ δεν θυμάσαι αν μικρός δεν είχες κάνει μια σκανταλιά..πολύ απλά σου εξηγώ ότι τώρα είμαι 15...και όλοι μου το λένε δεν σκέφτομαι σαν 15χρόνος..άλλωστε η ηλικία του σώματος δεν κρίνει την ηλικία του μυαλού!αυτά τα λίγα που θυμάμαι...τότε μικρός που ήμουνα δεν μπορούσα καν να καταλάβω τι είναι...διότι το παιδικό μου μυαλουδάκι δεν είχε την δυνατότητα να επεξεργαστεί τόσα πολύπλοκα πράγματα...μεγαλώνοντας βέβαια και κρατώντας κάποιες έντονες αναμνήσεις είπα δεν ψάχνω?τελικά βρήκα απαντήσεις σε όλα όσα μου είχαν συμβεί(δεν θέλω να τα πω είναι προσωπικά)...ελπίζω να σε κάλυψα φίλε μου Ενώχ(αν θυμάμαι καλά προφήτης ήταν και αρκετά μεγάλος):D:)


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:39.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.