Το forum του μεταφυσικού

Το forum του μεταφυσικού (http://www.metafysiko.gr/forum/index.php)
-   UFO – Εξωγήινοι – Διαστημική (http://www.metafysiko.gr/forum/forumdisplay.php?f=11)
-   -   Men in Black (http://www.metafysiko.gr/forum/showthread.php?t=602)

poulou 24-10-05 00:43

Men in Black
 
Πρώτα από όλα να πω ένα τεράστιο ΓΕΙΑ και ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ!(μιας και είναι η πρώτη μου δημοσίευση εδώ)
Δεύτερον απ όλα να πω ένα τεράστιο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ που έχετε κάνει μια αρκετά καλή δουλειά σε αρκετά θέματα....

Θέλω να σας ρωτήσω τι έχετε διαβάσει ή τι έχετε ακούσει για τους γνωστούς-αγνώστους men in black..
πρέπει να σας πω ότι το νεαρό της ηλικίας μου (καλά όχι και πολύ...16 είμαι :p ) με έκανε να ψάχνομαι και να έχω ανησυχίες για μεταφυσικά θέματα αλλά ποτέ μεθοδικά και συγκεκριμένα.....

Αλλά στο θέμα μας.
Είχα ακούσει κάποια στιγμή, παλιά, σε μια εκπομπή της Δρουζα( αν θυμάμαι καλά)
έναν τύπο που ντεμεκ μας έκανε και τον δύσκολο και δεν θέλει να πει κ.τ.λ.
ότι οι men in black και αυτοί εξωγηινοι αλλά εμφανίζονται σε μέρη που πάνε αναλυτές και γενικός ερευνητές και με φιλικό τρόπο προσπαθούν να τους απομακρίνουν από αυτό....
Επίσης είχε πει ότι τα χέρια τους τα έχουν συνήθως στο πίσω μέρος του σώματος, στις εμφανισεις τους, γιατί δεν έχουν χέρια.... αλλά φτερά...!

xontro_mpizeli 24-10-05 01:59

Άνθρωποι με τα Μαύρα
 
Από ό,τι έχω διαβάσει πρόκειται για αθρώπους (ίσως να συνδέονται με τις μεγάλες κυβερνήσεις ή να είναι κάποιο είδος μεταλλαγμένων κυβερνητικών πρακτόρων) που εμφανίζονται όταν εμφανίζεται κ κάποιο UFO ή γενικά κάτι εξωγήινο και προσπαθούνε να εμποδίσουν ντόπιους κατοίκους, παρατηρητές και γενικά ερευνητές να πλησιάσουν την περιοχή ή γενικά να πείσουν τους μάρτυρες ότι αυτό που είδαν ήταν κάτι φυσιολογικό. Απειλούν και τρομοκρατούν τους μάρτυρες των παράξενων αυτών περιστατικών, και μπορεί να φτάσουν και μέχρι τα άκρα αν ο μάρτυρας αρνηθεί να σιωπήσει και να συνεργαστεί.
Φοράνε μαύρα ρούχα, μαύρα γυαλιά και κυκλοφορούν με γυαλιστερά παλιά μαύρα αμάξια.
Παρουσιάζουν έλλειψη οικειότητας, άτσαλες κινήσεις, άχρωμη φωνή, παράξενος καλλωπισμός κ.ά.
Οι αναφορές για τους Men In Black (Άνθρωποι με τα Μαύρα) ξεκινούν από τα τέλη της δεκαετίας του 1940.

Giorgos 24-10-05 07:26

Φυσικα αυτες οι πληροφοριες πηγαζουν απο τους φακελους Χ ετσι..

Μιχάλης 24-10-05 10:53

Το χοντρό μπιζέλι ανέφερε περιληπτικά τις φήμες που κυκλοφορούν για αυτούς και πιστεύω ότι οι πληροφορίες αυτές είναι αρκετές σχετικά με το ερώτημα. Θέλω να προσθέσω, χωρίς να παίρνω θέση για το εάν υπάρχουν ή όχι, ότι εμφανίσεις τους έχουν αναφερθεί και στην Ελλάδα.

poulou 24-10-05 18:25

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας...
να σας πω....
μπορουμε να επεκταθουμε κι αλλο και να ξεφυγουμε απο τα ερωτηματα μου;
(αλλα φυσικα οχι απο το θεμα ;) )

paul 24-10-05 21:37

εδώ υπάρχει και ένα άρθρο συνεργάτη σχετικά με το θέμα που σας ενδιαφέρει :

http://www.metafysiko.gr/textview.php?id=65

Μιχάλης 26-10-05 11:29

Πάντως νομίζω πως έχει ιδιαίτερο ενδιαφέρον το γεγονός ότι, εάν αληθεύουν όλες οι αναφορές για τους άντρες με τα μαύρα, μπορούν να ξεπετάγονται από το πουθενά, σε οποιοδήποτε σημείο του πλανήτη γίνει κάποια επαφή με ΑΤΙΑ, με αμφίεση χαρακτηριστική, με αυτοκίνητο και να γίνονται αντιληπτοί μόνο από τους μάρτυρες, συνομιλώντας μαζί τους στη γλώσσα της χώρας καταγωγής των μαρτύρων...

GIWRGOS 26-10-05 14:26

Εχω την εντυπωση οτι μονο στην Αμερικη εχουν παρουσια αυτη οι πρακτορες μετα την διευλευση ουφο απο μια περιοχη και εμφανιση εξωγηινων.Γνωριζεται για μαρτυριες για τους πρακτορες και σε αλλα κρατη?

Giorgos 26-10-05 20:37

Ναι βεβαια αναφερθηκε στην εκπομπη του κ. Χαρδαβελα, στο νησι τις Κω, οταν δυο κοπελες πριν χρονια ειδαν κατι στον ουρανο με χαρακτιριστικα γνωστα ως χαρακτιριστικα των α.τ.ι.α. ειπαν τοτε οτι συνομιλησαν με δυο κυριους που ηρθαν απο το πουθενα ντυμνοι στα μαυρα και μιλοντας με μια περιεργη προφορα που θυμιζε ρομποτ.

Μιχάλης 26-10-05 21:58

Πολύ χαμένη ενέργεια ρε παιδί μου, όμως, πολλή φασαρία χωρίς αποτέλεσμα. Αν δεχτώ ότι υπάρχουν, έρχονται, προειδοποιούν τους μάρτυρες να μην πουν τίποτα, οι μάρτυρες τους γράφουν στα παλιά τους τα παπούτσια κι οι απειλές τους πέφτουν στο κενό. Κάτι δεν μου πάει καλά...


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 07:01.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.