Το forum του μεταφυσικού

Το forum του μεταφυσικού (http://www.metafysiko.gr/forum/index.php)
-   Ανεξήγητα Φαινόμενα - Παγκόσμια μυστήρια (http://www.metafysiko.gr/forum/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Ατλαντίς - Η χαμένη Ατλαντίδα του Πλάτωνα (http://www.metafysiko.gr/forum/showthread.php?t=1557)

Ευρυνοος 11-11-08 22:55

Παράθεση:
υποστηρίζεις την επιστήμη και όποτε σε βολεύει την ακυρώνεις..


Ποτέ δεν το κάνω αυτό Ευρυνοος...
Εκτός εάν μπορείς να το αποδείξεις...
Τόσα έχω γράψει εδώ μέσα - δεν μπορεί εάν ψάξεις όλο και κάτι θα βρεις...




Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από OANNHSEA
Το έχεις διαβάσει το θέμα από την αρχή Ευρυνοος;;;
Μήπως και ξέρεις πως λειτουργούν τα πράγματα στους "επιστημονικούς κύκλους" σήμερα;;; Από τα πλαστά ευρήματα και υπολογισμούς (τα οποία καταρρίπτονται ευτυχώς από κάποιους που ξαναμελετούν τις θέσεις των "επιστημόνων") μέχρι τις παρουσίες σε σεμινάρια, συμπόσια και συνέδρια για να αυξήσουν το κύρος τους και να το βάζουν στο βιογραφικό τους...


οι επιστήμονες εξυπηρετούν κατα το δοκούν την γνώμη-άποψή σου.

οι μισοί έχουν μια Α άποψη, οι άλλοι μισοί έχουν Β άποψη..
αυτό, απο μόνο του απαντά για τους επιστήμονές σου, και στην ερώτηση αν στηρίζεις ή ακυρώνεις τους επιστήμονες..δηλαδή υπάρχει επιστήμη σε εισαγωγικά και επιστήμη χωρίς εισαγωγικά..όλοι όμως διδάσκουν σε πανεπιστήμια..δώσε μας τρισμέγιστε ονόματα και διευθύνσεις να ξέρουμε ποιούς να ''πιστεύουμε''..

ποιά επιστήμη δηλαδή και ποιά βιβλία, που κάθε 10 (και πολλά λέω) χρόνια αλλάζουν όπως το δέρμα του φιδιού..

άλλωστε το συνέδριο-πανηγύρι δεν το έκανα εγώ ούτε ο μπακάλης της γειτονιάς..πανεπιστήμια συμμετείχαν..

να υπενθυμίσω, οτι δεν έφερα κάν άποψη, απλή παράθεση της επίσημης ιστοσελίδας της ΕΡΤ..

απορώ, έκανες τα ανάλογα σχόλια στην ΕΡΤ?

αν ναι, φαντάζομαι αντιδράσεις :D

μάλλον έχεις κάτι προσωπικά μαζί μου, γιατί κι άλλη φορά έδρασες με τον ίδιο τρόπο..

άλλη μια φορά να πώ οτι δεν έφερα κάν άποψη, και δέχτηκα επίθεση..όποιος έχει μάτια βλέπει..

προφανώς πρέπει να λύσεις όποιο πρόβλημα σε βασανίζει για καλό στο λέω..

τελευταία φορά που απευθύνομαι σε σένα, ακόμη κι αν με βρίσεις.. υπάρχει κατανόηση.. ΓΙΟΥΠΙ!!! ΓΙΟΥΠΙ!!! νίκησες..

απλά για άλλη μια φορά θα σε παραπέμψω στην υπογραφή μου.

OANNHSEA 12-11-08 08:17

Παράθεση:

οι επιστήμονες εξυπηρετούν κατα το δοκούν την γνώμη-άποψή σου.
οι μισοί έχουν μια Α άποψη, οι άλλοι μισοί έχουν Β άποψη..
Όχι αγαπητέ μου...
Χρησιμοποιώ πάντα την επιστημονική άποψη που έχει τουλάχιστον 10 έτη ζωής και όταν χρησιμοποιώ κάποια καινούρια γράφω ότι θα περιμένουμε να δούμε αντιδράσεις από την υπόλοιπη επιστημονική κοινότητα...
Άρα δεν έχεις διαβάσει όσα έχω γράψει στο φόρουμ...
Αντίθετα πιστεύεις ότι οι μισοί έχουν την α γνώμη και οι υπόλοιποι την β.
Τότε απλά δεν θα υπήρχαν βιβλία ούτε φυσικής, ούτε αρχαιολογίας, ούτε κάποιας άλλης επιστήμης. Δεν μπορούν οι μισοί να πιστεύουν το θετικό και οι υπόλοιποι το αρνητικό, γιατί κάποιοι θα πρέπει να ΑΠΟΔΕΙΞΟΥΝ την θέση τους...
Και άρα κάποιοι θα βρεθούν σε δύσκολη θέση - εκτός φυσικά από τους γελοιολόγους...

Παράθεση:

ποιά επιστήμη δηλαδή και ποιά βιβλία, που κάθε 10 (και πολλά λέω) χρόνια αλλάζουν όπως το δέρμα του φιδιού..
Καλό αυτό - μας βολεύει...
Δυστυχώς αλλάζουν ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΕΧΟΥΝ ΣΤΟΙΧΕΙΑ (κάτι που κανένας γελοιολόγος δεν έχει για την Ατλαντίδα) και μόνο όταν και οι υπόλοιποι επιστήμονες αποδείξουν αυτή την θεωρία ανά την υφήλιο...
ΑΝΤΙΘΕΤΩΣ εδώ και 150 χρόνια δεν υπάρχει ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΑΠΟΔΕΙΞΗ για την Ατλαντίδα, παρά μόνο τα αναμασήματα από τους διάφορους γνωστούς απατεώνες και φαντασμένους...
Με λίγα λόγια είναι πιο εύκολο να αποδείξεις την φύση του ατόμου και να φτιάξεις μία ατομική βόμβα; Μα και βέβαια... Γιατί η φυσική του ατόμου υπάρχει, ΥΠΑΡΧΕΙ!!! και δεν είναι παραμύθι όπως η Ατλαντίδα... :D

Παράθεση:

απορώ, έκανες τα ανάλογα σχόλια στην ΕΡΤ?
Τα έχω κάνει πιο παλιά για άλλες ανάλογες εκπομπές - απλά δεν ενδιαφέρονται... Είδηση να έχουν για το άσχετο πόπολο και μέχρι εκεί...
Παράθεση:

άλλη μια φορά να πώ οτι δεν έφερα κάν άποψη, και δέχτηκα επίθεση..όποιος έχει μάτια βλέπει..
Μα δεν σου έκανα επίθεση.
Μετά την παράθεση του κειμένου έκανα σχόλια επί αυτού, χωρίς καν να σε αναφέρω...
Προφανώς όποιος έχει την μίγα, μιγιάζεται... :rolleyes:

Παράθεση:

απλά για άλλη μια φορά θα σε παραπέμψω στην υπογραφή μου.
Κάποιος στην αρχαία Ελλάδα έχτισε ένα μεγάλο σπίτι και στην πόρτα του έβαλε την επιγραφή: Κανένας ηλίθιος δεν επιτρέπεται να περνάει από αυτή την πόρτα. Περνώντας ο Διογένης τον ρώτησε: και του λόγου σου από ποιά πόρτα θα μπαίνεις;;; :cool:

Mallen 12-11-08 11:01

το θέμα είναι πως οι επιστήμονες που αποφαίνονται πως δεν υπάρχει Ατλαντίδα, είναι και οι ΙΔΙΟΙ επιστήμονες που ...αποφαίνονται πως ναι μεν πολύ πιθανά υπήρξε εξελιγμένος προκαταλυσμαίος πολιτισμός, τεχνολογικά /επιστημονικά ανατυγμένος,αλλά αδυνατούν να εξηγήσουν πως η όλη αυτή χαμένη γνώση σώθηκε μέσω των μύθων μονάχα (μύθοι οι οποίοι διαρκώς αποκαλύπτουν εκπληκτική συνάφεια με πολύ σύγχρονες θεωρίες όπως BIG-BANG,Κβαντικές κυματοσυναρτήσεις, γραμμικότητα χωρόχρονου, διαδικασία συμπαντικής δημιουργίας και άλλα συναρπαστικά που νομίζουμε πως ανακαλύφθηκαν πρόσφατα ΕΝΩ είναι ήδη γνωστά εδώ και 40.000 χρόνια)! Και δεν είναι αυθαίρετη δική μου ημε/νια,αλλά καταξιωμένου επιστήμονα.Με πτυχία, βαριά "χαρτιά" και πανεπι.έδρα! Για δίσπιστους επιστήμονες σαν τον OANNHSEA (που όλο ζητά στοιχεία και πηγές) σας δίνω το κάτωθι:

http://www.enalios.gr/product_info.p...roducts_id=305

http://www.enalios.gr/images/exofilo..._72dpi_web.jpg

"Πρόσφατες εξελίξεις στη θεωρητική φυσική, συμπεριλαμβανομένης της θεωρίας των συστημάτων και της θεωρίας του χάους, θέτουν υπό αμφισβήτησιν τις μέχρι τούδε ισχύουσες μηχανιστικές απόψεις περί του σύμπαντος. Πολλοί στοχαστές έχουν διατυπώσει τη θέση ότι επιβιώνουν σήμερα απομεινάρια της αρχαίας επιστήμης μέσα στη Μυθολογία και στην Εσωτερική Γνώση, αλλά μέχρι τώρα η επιστημονική βάση αυτής της πεποίθησης παραμένει τυλιγμένη στον μανδύα του μυστηρίου. Ο Πολ Λα Βιολέτ αποκαλύπτει έναν σημαίνοντα παραλληλισμό μεταξύ της ακραιφνούς επιστημονικής σκέψης και των μύθων περί Δημιουργίας από την αυγή του πολιτισμού μας. Με επιστημονική ενάργεια ο Πολ Λα Βιολέτ αποκρυπτογραφεί την ξεχασμένη κοσμολογία της αρχαίας επιστημονικής γνώσης, επιτυγχάνοντας ένα συνταρακτικό επιστημονικό επίτευγμα: μας δείχνει με τρόπο απλό πώς οι αρχαίοι μύθοι έχουν μέσα τους κωδικοποιημένη τη θεωρία της κοσμολογίας στην οποία η ύλη αυξάνει διαρκώς από σπέρματα διατεταγμένα που αναδύονται αυτογενώς από το περιβάλλον υποκβαντικό χάος. Εκθέτοντας τις εκ διαμέτρου αντίθετες απόψεις οι οποίες έχουν διατυπωθεί ως προς την θεωρία της μεγάλης έκρηξης, ο Λα Βιολέτ μάς προσφέρει μια τολμηρή και εξαιρετικά ερεθιστική κριτική που έχει ως στόχο τις εσφαλμένες αντιλήψεις -οι οποίες είναι και οι επικρατούσες- που έχουν να κάνουν με τη σπανίως αμφισβητούμενη ανωτερότητα της σύγχρονης επιστήμης έναντι της αρχαίας κοσμολογίας"

OANNHSEA 12-11-08 12:54

Άρα Mallen,
Μπορείς άνετα να το αγοράσεις, να το διαβάσεις και να έρθεις να το συζητήσουμε το βιβλίο ή οποιοδήποτε άλλο βιβλίο, είτε για την Ατλαντίδα, είτε για την Λεμουρία...
Φυσικά περιμένω ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ να υπάρχουν οι αποδείξεις (ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ!!!!) τις οποίες ματαίως ζητώ, αλλά ποτέ δεν λαμβάνω...
Ε αφού το γράφει ένας PHD δεν μπορεί, θα έχει αποδείξεις... :D

the_black_planet 12-11-08 15:47

Παράθεση:

Αυτό είναι πολύ δύσκολο...
Βλέπεις είναι σαν να αφήνω κάποιον να δώσει ψεύτικα φάρμακα σε ένα καρκινοπαθή. Πουλάει ψέμα ο ένας - και ο άλλος το δέχεται γιατί έχει την ανάγκη να το δεχτεί. ΕΣΥ όμως που το βλέπεις, θα το επιτρέψεις;;;
Φίλε μου πίστεψε με ήξερα από πριν την απάντηση σου και την σέβομαι απόλυτα.Άλλωστε έχω περάσει κατά το παρελθόν ενστερνιζόμουν και εγώ αυτές τις απόψεις.Υπάρχει μια εξαίρεση όμως φίλε μου,στην οποία εξαίρεση όμως κατά τη γνώμη μου ανήκουν τα περισσότερα μέλη που συμμετέχουν σε αυτή τη συζήτηση αλλά και εγώ.Υπάρχουν λοιπόν φίλε μου αυτοί που συνειδητά αποζητούν το παραμύθι.Γιατί το παραμύθι είναι γέννημα της ανθρώπινης φαντασίας και η φαντασία είναι από μόνη της ένα ολόκληρο σύμπαν.Αυτό το σύμπαν λοιπόν προσπαθούν να ερευνήσουν κάποιοι.Εσύ είσαι οπαδός της επιστήμης,κάποιοι άλλοι όμως όχι.Γιατί η επιστήμη στο επίπεδο που βρίσκεται σήμερα διερευνεί όσα είναι προσιτά στο επίπεδο της,όμως υπάρχουν και άνθρωποι που θέλουν πράγματα απρόσιτα,όχι στην ανθρώπινη ψυχή αλλά στην ανθρώπινη λογική.Υπάρχουν άνθρωποι που δεν πιστεύουν στην μία αλήθεια,και άλλοι ακόμα που δεν πιστεύουν στην ύπαρξη αλήθειας.Νομίζω ότι αυτό πρέπει να το σεβαστείς,άλλωστε στο παρόν φόρουμ κατά κανόνα δεν γράφουν αγράμματοι άνθρωποι όπως αυτούς που περιγράφεις στο ποστ σου,οπότε δεν έχουν ανάγκη από έναν μπαμπά να τους δείχνει την αλήθεια και να τους προστετεύει(και να σου πω και κάτι,και εσύ αν το ψάξεις βαθειά μέσα σου θα αρχίσεις να αμφιβάλλεις πάααρα πολύ για την αλήθεια που πιστεύεις...).

no slave 12-11-08 16:15

στο παρων φορουμ,γινονται συζητησεις κατα πλειοψηφια σε θεματα που αφορουν το μεταφυσικο.γιαυτο αλλωστε και η ονομασια του φορουμ.σε τετοια θεματα δεν πιστευω πως μπορουν να υπαρχουν αποδειξεις,διαφορετικα δεν θα ονομαζονταν μεταφυσικα.οι συζητησεις μας βασιζονται κατα κυριο λογο σε διαφορες ΕΝΔΕΙΞΕΙΣ που κατεχουμε,οπως και σε προσωπικες εμπειριες.

πολλοι απο εμας δινουν εμφαση στην πηγη της πληροφοριας που δεχομαστε και αναλογα με την πηγη βγαζουμε τα συμπερασματα μας.αυτο για μενα ειναι μεγα λαθος.ειναι αλλο να ειμαστε προσεχτικοι στην πληροφορια και αλλο να αποκλειουμε την ιδεα εξαιτιας της πηγης.πολλες φορες πηγες που θεωρουμε αξιοπιστες,κανουν λαθη θελημενα η μη.τετοιες πηγες ειναι και οι επιστημονικες

δεν θα μου φαινοταν καθολου παραξενο,αν οι επιστημονες εβγαζαν το αποτελεσμα που ηθελε ο χρηματοδοτης τους.θα ειχαν μεν καποιου ειδους αποδειξεις,αλλα θα υπηρχε το ενδεχομενο να ελεγαν την μιση αληθεια(πχ.το ταδε αναψυκτικο τονωνει το νευρικο συστημα,οποτε να καταναλωνεται σε ποσοτητες αφοβα).

επισης οι επιστημη δεν βασιζεται παντα σε αποδειξεις,αλλα και σε ενδειξεις.η κβαντομηχανικη ειναι μια επιστημη απο αυτες(πχ χορδες),οπως και η ιατρικη(πχ AIDS).για να μην αναφερω τους αιγυπτιολογους που μας εχουν γεμισει με μπουρδες.

για να κλεισω,δεν θελω να ισοπεδωσω την επιστημη και τις αποδειξεις της.αλλα οπως και να το κανεις,η πληροφορια θελει επεξεργασια και πολυ προσοχη για να την υιοθετησεις,ανεξαρτητα απο που προερχεται.ειναι λαθος να πιστευουμε σε κατι με κλειστα ματια απλως επειδη δειχνουμε μεγαλη εμπιστοσυνη στην πηγη.αυτο ισχυει για ολες τις πλευρες,οχι μονον για τους...<<λογικους>>.το μονο σιγουρο ειναι οτι ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.δεν ξερουμε καν αν ειμαστε ζωντανοι,οπως ελεγε και ο μορισον.

φιλικα

Mallen 13-11-08 10:10

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από OANNHSEA
Άρα Mallen,
Μπορείς άνετα να το αγοράσεις, να το διαβάσεις και να έρθεις να το συζητήσουμε το βιβλίο ή οποιοδήποτε άλλο βιβλίο, είτε για την Ατλαντίδα, είτε για την Λεμουρία...
Φυσικά περιμένω ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ να υπάρχουν οι αποδείξεις (ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ!!!!) τις οποίες ματαίως ζητώ, αλλά ποτέ δεν λαμβάνω...
Ε αφού το γράφει ένας PHD δεν μπορεί, θα έχει αποδείξεις... :D

ΕΕΕΕπ??? Πάλι τα ίδια; Μα κανείς δεν μπορεί να συζητήσει μαζί σου! :mad: Αυτός ο Π.Βαϊολετ ο συγγραφέας που λες, για να...ξέρεις και κάτι παραπάνω και να μάθεις να σιωπάς εκεί που πρέπει, είναι ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΓΕΩΛΟΓΙΑΣ με πανεπι.έδρα στην Αμερική και επιπλέον πτυχία σε κοσμολογία, αστρογεωλογία, και αστρονομία! Συναδελφός σου, δηλαδή! Γ-Ε-Ω-Λ-Ο-Γ-Ο-Σ! Καταλαβαίνεις; :p

----------------------------------------------------------------------

Μην αρχίζεις πάλι τις ειρωνείες σε παρακαλώ:πάρε το βιβλίο, μελετησέ το,θα καταλάβεις πολλά "γιατί" που σου λέμε και γιατί διαφωνούν πολλοι με σένα...

OANNHSEA 13-11-08 12:41

Παράθεση:

Συναδελφός σου, δηλαδή! Γ-Ε-Ω-Λ-Ο-Γ-Ο-Σ! Καταλαβαίνεις;
Mallen...
Το ξαναγράφω: δεν μπορούν όλοι να αγοράσουν το βιβλίο του κυρίου Π.Βαϊολετ, οπότε θα μας αναφέρεις τις ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ που έχει μέσα αυτό το βιβλίο (μια και έχεις διαβάσει) και θα μας πεις γιατί θεωρείς ότι αυτές οι αποδείξεις σε έκαναν να πιστέψεις ότι λέει την αλήθεια...
Τόσο δύσκολο είναι να καταλάβεις ότι, ασχέτως τι επάγγελμα κάνει ο κάθε ένας, πρέπει να έχει αποδείξεις ανά χείρας και υπό μάλης;
Επίσης είμαι μηχανολόγος και όχι γεωλόγος.
Έμαθα όμως τα βασικά από γεωλογία γιατί μου φάνηκε πολύ ενδιαφέρουσα και γιατί όλοι οι παραμυθάδες από τα θέματα σχετικά με τις πυραμίδες, μέχρι την Ατλαντίδα την ξεχνούν... ΗΘΕΛΗΜΕΝΑ ΒΕΒΑΙΑ...

Παράθεση:

Υπάρχουν λοιπόν φίλε μου αυτοί που συνειδητά αποζητούν το παραμύθι.
Και εμείς θα επιτρέψουμε κάτι τέτοιο να συμβεί the_black_planet;
Εάν δηλαδή κάποιος ήθελε να αυτοκτονήσει θα έπρεπε να του παρέχουμε τα απαραίτητα;
Εάν κάποιος θέλει να χτυπάει ενέσεις ηρωίνης, εμείς θα τον βοηθήσουμε να το κάνει και θα μένουμε απαθείς;;;
Εάν δούμε κάποιον να τον εξαπατούν με ψέματα για του αρπάξουν το πορτοφόλι, εμείς θα κάνουμε τα στραβά μάτια γιατί μπορεί και να του αρέσει;;;
Το ψέμα, το παραμύθι, είναι το ίδιο επικίνδυνα με τα ναρκωτικά.
Δεν έχουμε αρκετή εμπειρία τι έχει γίνει μέχρι σήμερα από τα ψέματα;

Αλήθεια όμως γιατί θα πρέπει πάντα να αφήνω τους άλλους συνομιλητές να πουλάνε παραμύθια στο φόρουμ;
Εάν έρθει μία παραθρησκευτική ομάδα θα την αφήσουμε να κάνει κήρυγμα χωρίς να μιλήσει κανένας ή θα αρχίσουμε να γράφουμε για την φιλολογία γύρω από τα παραμύθια της, ενισχύοντας την;;;
Εάν έρθει κάποιος και πουλάει παραμύθια για ένα "τρομερό εναλλακτικό φάρμακο", (και πιστεύω ότι ξέρεις για τι μιλάω), εμείς θα τον ενισχύσουμε ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΖΗΤΑΜΕ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ και θα αφήσουμε όλους όσους αγαπάνε το παραμύθι να τον πιστέψουν;

Το ίδιο δεν έχει γίνει σχεδόν σε όλα τα θέματα που έχω συμμετάσχει;
Πόσοι ήταν αυτοί που ΗΘΕΛΗΜΕΝΑ έγραφαν ψέματα;;;
Πόσοι ήταν αυτοί που δεν τσέκαραν ποτέ αυτό που διάβαζαν και ήρθαν και τα παρουσίασαν σαν ευαγγέλια;
Πόσοι ήταν αυτοί που ήταν ψυχολογικά εξαρτημένοι από μία αλήθεια και δεν ζητούσαν ΠΟΤΕ αποδείξεις για αυτή (και από τους συγγραφείς που διάβαζαν) με συνέπεια να γράφουν πράγματα τα οποία έφταναν στα όρια του γελοίου;

Το ότι είμαστε σε ένα στέκι μεταφυσικού δεν σημαίνει ότι θα κάνουμε κτήμα μας την θέση του κάθε λαλημένου ή του κάθε χρηματοκάπηλου ή του κάθε συγγραφέα που δεν θα έχουμε ελέγξει από κάθε πλευρά την ιδέα του. Δεν είναι ένα φιλολογικό φόρουμ για να συζητάμε για ιδέες του τύπου: τι θέλει να πει ο ποιητής.
Μιλάμε για κάποιο σκοπό. Αν ναι, ποιός είναι αυτός ο σκοπός;
Ο σκοπός αυτός είναι να δούμε εάν το ψέμα που πιστεύουμε, το πιστεύουν και άλλοι άνθρωποι;
Ο σκοπός είναι να βρούμε την αλήθεια;
Ο σκοπός είναι να συζητήσουμε για τα παραμύθια και εκεί να βρούμε την λύτρωση; (Μία άλλη μορφή ναρκωτικού;)
Ποιός είναι ο σκοπός τελικά;

Mallen 13-11-08 13:16

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από OANNHSEA
Mallen...
Το ξαναγράφω: δεν μπορούν όλοι να αγοράσουν το βιβλίο του κυρίου Π.Βαϊολετ, οπότε θα μας αναφέρεις τις ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ που έχει μέσα αυτό το βιβλίο (μια και έχεις διαβάσει) και θα μας πεις γιατί θεωρείς ότι αυτές οι αποδείξεις σε έκαναν να πιστέψεις ότι λέει την αλήθεια...

Αααα! Αυτό τώρα είναι το προβλημά σου;
Δ-Ι-Κ-Α-Ι-Ο-Λ-Ο-Γ-Ι-Ε-Σ!
Αγαπητέ μου...640 ολοκληρες σελίδες είναι το βιβλίο!640 ΣΕΛΙΔΕΣ.
Μας λες να μπούμε στον κόπο να αραδιάσουμε ολόλκηρες σελίδες του κατεβατά εδώ μέσα;Δεν θα'σαι καλα. :confused: Δικαιολογίες: Πάρτο και μελετησέ το,σαν σοβαρός επιστήμονας που δες να'σαι ή βρες στο σε κάποια δαν.βιβλιοθήκη...

Παράθεση:

Επίσης είμαι μηχανολόγος και όχι γεωλόγος.
Έμαθα όμως τα βασικά από γεωλογία γιατί μου φάνηκε πολύ ενδιαφέρουσα και γιατί όλοι οι παραμυθάδες από τα θέματα σχετικά με τις πυραμίδες, μέχρι την Ατλαντίδα την ξεχνούν... ΗΘΕΛΗΜΕΝΑ ΒΕΒΑΙΑ...;
ΚΑΜΙΑ σχέση η μηχανολογική με τη γεωλογία. Άρα,είσαι εντελώς άσχετος με το αντικείμενο -από άποψης εξειδίκευσης- διότι υπάρχουν ειδικά ζητήματα που δεν γνωρίζεις,συνεπώς, δεν γίνεται να λάβουμε στα σοβαρά τα λεγομενά σου. Και ο κος Βαϊολετ είναι επίσημα ένας καταξιωμένος επιστήμονας που κολλάει δίσπιστους στον ...τοίχο. Ίσως να μπορείς να μας μιλήσεις καλύτερα για το θέμα της μηχανολογικής κατασκευής της Πυραμίδας της Γκίζας,αλλά ασφαλώς όχι επαρκώς για το θέμα γεωλογίας καταποντισμένων περιοχών...

Αυτά και ...ΤΕΛΟΣ!!! :mad:

no slave 13-11-08 14:14

Παράθεση:

Εάν έρθει μία παραθρησκευτική ομάδα θα την αφήσουμε να κάνει κήρυγμα χωρίς να μιλήσει κανένας ή θα αρχίσουμε να γράφουμε για την φιλολογία γύρω από τα παραμύθια της, ενισχύοντας την;;;
φιλε OANNHSEA,νομιζω οτι πρεπει να δειξεις λιγο εμπιστοσυνη στην κριση των μελλων του φορουμ.δες το παρακατω θεμα,οπου τα μελη με ψαξιμο,αντεδρασαν σωστα στην προσπαθεια που εγινε απο καποιους να τα ξεγελασουνhttp://www.metafysiko.gr/forum/showt...2&page=1&pp=10

φιλικα


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:48.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.