Το forum του μεταφυσικού

Το forum του μεταφυσικού (http://www.metafysiko.gr/forum/index.php)
-   Προσωπικές Εμπειρίες (http://www.metafysiko.gr/forum/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Μάγεια απο την μαμα του αντρα μου (http://www.metafysiko.gr/forum/showthread.php?t=8992)

emerald 02-11-18 21:02

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Elias (Μήνυμα 134754)
Η κυρία που κλήθηκε να βρει αν υπάρχει θέμα με μάγια γνώριζε ότι θεωρούσες πολύ πιθανό να έχει γίνει κάτι οπότε αν έμεινε μόνη για λίγο μπορούσε να το εκμεταλλευθεί. Έμεινε μόνη όμως;

Όχι δεν έμεινε μόνη.

emerald 02-11-18 21:04

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από ariesz0 (Μήνυμα 134776)
γεια σου. Πολλα ειδα που σου εγραψαν.... Ο καθε ενας σου απανταει αναλογα με τα 'δικα του προβληματα ΄και εμμονες.... δεν θα μπω στην διαδικασια να απαντησω ( γαιτι τρεχουν ολοι θιγμενοι να πουν πιο πολλες μπαρουφες). Μαγεια υπαρχει και υπαρχουν διαφοροι τροποι που λειτουργει. Δεν θα αναλυσω και δεν θα μεινω εκει. Το καλυτερο ειναι να πας σε εναν Ιερεα (πιστεψε με !! και δεν ειμαι θρησκοληπτος) να σου διαβασει την σχετικη ευχη και θα συμπεριλαβεις καθε ονομα που θελεις.Ενα δευτερο να κανεις εναν Αγιασμο στο σπιτι σου και μετα ενα Τρισαγιο ( ο Ιερεας γνωριζει και θα σου πει). Περα απο αυτα μπορεις να κανεις και εσυ μονη σου διαφορα στο σπιτι σου. Για να μην τα γραφω, αν σε ενδιαφερει να στα πω. Μην τρεχεις σε μαγισες και σχετικους οι περισσοτεροι δεν ΞΕΡΟΥΝ μονο την τσεπη σου αδειαζουν. Εκεινος που ξερει θα σε βοηθησει ΧΩΡΙΣ χρηματα.Sunrisezero

Πήγα και σε Ιερέα και έφερα και παπά σπίτι έκανα ευχέλαιο, μάλιστα πρώτα του πρότεινα να κάνουμε αγιασμό και μου λέει κατευθείαν να κάνουμε ευχέλαιο... Σου έχω στείλει και μήνυμα.

emerald 02-11-18 21:12

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Dementor (Μήνυμα 134797)
Όταν πείσεις τον εαυτό σου για κάτι υπάρχει ο κίνδυνος να το εκπροσωπείς..δεν υπάρχουν δαιμονισμένοι και προσευχές, εμπιστοσύνη στον πατέρα θέλει.Γι αυτό ο Χριστός είχε ενα μαδερι και τους ξυπνούσε μια χαρά.. φέρε μου δαιμονισμένο και ενα ξύλο και θα δεις τι καλα θα θεραπευτεί από μόνος του

Έχω πίστη μεγάλη. Έχω ανάγκη να πιστεύω. Λύσε μου όμως μια απορία, γιατί υπάρχει η προσευχή του Αγ. Κυπριανού και γιατί η εκκλησιά δέχεται την βασκανία? εφόσον κατά τα λεγόμενα όλων εδώ μέσα δεν υφίστανται μαγεία? και έν πασει περίπτωσή εδώ το forum είναι μόνο για φαντάσματα και περίεργα όνειρα? Τα μάγια δεν τα δεχεται η ομάδα?

Elias 04-11-18 08:19

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από ariesz0 (Μήνυμα 134776)
γεια σου. Πολλα ειδα που σου εγραψαν.... Ο καθε ενας σου απανταει αναλογα με τα 'δικα του προβληματα ΄και εμμονες.... δεν θα μπω στην διαδικασια να απαντησω ( γαιτι τρεχουν ολοι θιγμενοι να πουν πιο πολλες μπαρουφες). Μαγεια υπαρχει και υπαρχουν διαφοροι τροποι που λειτουργει. Δεν θα αναλυσω και δεν θα μεινω εκει. Το καλυτερο ειναι να πας σε εναν Ιερεα (πιστεψε με !! και δεν ειμαι θρησκοληπτος) να σου διαβασει την σχετικη ευχη και θα συμπεριλαβεις καθε ονομα που θελεις.Ενα δευτερο να κανεις εναν Αγιασμο στο σπιτι σου και μετα ενα Τρισαγιο ( ο Ιερεας γνωριζει και θα σου πει). Περα απο αυτα μπορεις να κανεις και εσυ μονη σου διαφορα στο σπιτι σου. Για να μην τα γραφω, αν σε ενδιαφερει να στα πω. Μην τρεχεις σε μαγισες και σχετικους οι περισσοτεροι δεν ΞΕΡΟΥΝ μονο την τσεπη σου αδειαζουν. Εκεινος που ξερει θα σε βοηθησει ΧΩΡΙΣ χρηματα.Sunrisezero

Bλέπουμε όλοι την πραγματικότητα μέσα από τα γυαλιά που φοράμε...

ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ 04-11-18 17:26

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από emerald (Μήνυμα 134801)
Έχω πίστη μεγάλη. Έχω ανάγκη να πιστεύω. Λύσε μου όμως μια απορία, γιατί υπάρχει η προσευχή του Αγ. Κυπριανού και γιατί η εκκλησιά δέχεται την βασκανία? εφόσον κατά τα λεγόμενα όλων εδώ μέσα δεν υφίστανται μαγεία? και έν πασει περίπτωσή εδώ το forum είναι μόνο για φαντάσματα και περίεργα όνειρα? Τα μάγια δεν τα δεχεται η ομάδα?

Μπορεί κάποιοι να πιστεύουν οτι τα μάγια μπορούν να βλάψουν κάποιον άνθρωπο και κάποιοι άλλοι οτι δεν μπορούν να βλάψουν κανέναν. Όμως δεν μπορεί να πει κανείς οτι δεν υπάρχουν. Αφού είναι πάρα πολλοί οι επαγγελματίες μέντιουμ, μελλοντολόγοι και μάγοι που μπορείς να πας και να ζητήσεις να κάνουν λευκή ή μαύρη μαγεία.

Elias 04-11-18 19:11

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ (Μήνυμα 134866)
Μπορεί κάποιοι να πιστεύουν οτι τα μάγια μπορούν να βλάψουν κάποιον άνθρωπο και κάποιοι άλλοι οτι δεν μπορούν να βλάψουν κανέναν. Όμως δεν μπορεί να πει κανείς οτι δεν υπάρχουν. Αφού είναι πάρα πολλοί οι επαγγελματίες μέντιουμ, μελλοντολόγοι και μάγοι που μπορείς να πας και να ζητήσεις να κάνουν λευκή ή μαύρη μαγεία.

Αυτό βέβαια θα μπορούσε να είναι απλώς ο νόμος της προσφοράς και της ζήτησης.

ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ 08-11-18 02:01

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Elias (Μήνυμα 134870)
Αυτό βέβαια θα μπορούσε να είναι απλώς ο νόμος της προσφοράς και της ζήτησης.

Θέλω να πω οτι υπάρχουν άνθρωποι που τους πληρώνεις και φτιάχνουν όλες αυτές τις βλακείες με τις τρίχες, τα σαπούνια, τις καρφίτσες, τα χώματα, κλπ.

Robespierre 08-11-18 11:33

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από ariesz0 (Μήνυμα 134776)
γεια σου. Πολλα ειδα που σου εγραψαν.... Ο καθε ενας σου απανταει αναλογα με τα 'δικα του προβληματα ΄και εμμονες.... δεν θα μπω στην διαδικασια να απαντησω ( γαιτι τρεχουν ολοι θιγμενοι να πουν πιο πολλες μπαρουφες). Μαγεια υπαρχει και υπαρχουν διαφοροι τροποι που λειτουργει. Δεν θα αναλυσω και δεν θα μεινω εκει. Το καλυτερο ειναι να πας σε εναν Ιερεα (πιστεψε με !! και δεν ειμαι θρησκοληπτος) να σου διαβασει την σχετικη ευχη και θα συμπεριλαβεις καθε ονομα που θελεις.Ενα δευτερο να κανεις εναν Αγιασμο στο σπιτι σου και μετα ενα Τρισαγιο ( ο Ιερεας γνωριζει και θα σου πει). Περα απο αυτα μπορεις να κανεις και εσυ μονη σου διαφορα στο σπιτι σου. Για να μην τα γραφω, αν σε ενδιαφερει να στα πω. Μην τρεχεις σε μαγισες και σχετικους οι περισσοτεροι δεν ΞΕΡΟΥΝ μονο την τσεπη σου αδειαζουν. Εκεινος που ξερει θα σε βοηθησει ΧΩΡΙΣ χρηματα.Sunrisezero

Δηλαδή, σε όποιον ιερέα και να πας, άμα σου διαβάσει την σχετική ευχή θα σου φύγει το όποιο πρόβλημα (σχετικό με μαγεία) έχεις; Τι να σου πω... αυτά μόνο όσοι είναι μέσα στους στενούς κύκλους της εκκλησίας τα πιστεύουν. Εγώ (και αρκετοί άλλοι) έχω δει κάποιους να τρέχουν από τον ένα παπά στο άλλον, να έχουν ξοδέψει ένα σωρό λεφτά σε τάματα, δωρεές και ...φακελάκια και να μην βρίσκουν λύση. Εγώ πιστεύω πως τα ποσοστά αυτών που δεν είναι σε θέση να κάνουν τίποτε, στα λίγα πραγματικά θύματα μαγείας που υπάρχουν, είναι τα ίδια. Εντός και εκτός εκκλησίας.

ilias1990 08-11-18 12:27

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Robespierre (Μήνυμα 135052)
Δηλαδή, σε όποιον ιερέα και να πας, άμα σου διαβάσει την σχετική ευχή θα σου φύγει το όποιο πρόβλημα (σχετικό με μαγεία) έχεις; Τι να σου πω... αυτά μόνο όσοι είναι μέσα στους στενούς κύκλους της εκκλησίας τα πιστεύουν. Εγώ (και αρκετοί άλλοι) έχω δει κάποιους να τρέχουν από τον ένα παπά στο άλλον, να έχουν ξοδέψει ένα σωρό λεφτά σε τάματα, δωρεές και ...φακελάκια και να μην βρίσκουν λύση. Εγώ πιστεύω πως τα ποσοστά αυτών που δεν είναι σε θέση να κάνουν τίποτε, στα λίγα πραγματικά θύματα μαγείας που υπάρχουν, είναι τα ίδια. Εντός και εκτός εκκλησίας.

Είναι ακόμα ένα ψευδώνυμο του christos8. Ariesz0, όπως ήταν και το Marioz και αρκετά άλλα. Φαίνεται κι από τον τρόπο γραφής που μαρτυράει 'τρικυμία εν κρανίω'

Elias 09-11-18 15:42

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ (Μήνυμα 135049)
Θέλω να πω οτι υπάρχουν άνθρωποι που τους πληρώνεις και φτιάχνουν όλες αυτές τις βλακείες με τις τρίχες, τα σαπούνια, τις καρφίτσες, τα χώματα, κλπ.

Παρεξήγησα!


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:05.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.