Το forum του μεταφυσικού

Το forum του μεταφυσικού (http://www.metafysiko.gr/forum/index.php)
-   Προσωπικές Εμπειρίες (http://www.metafysiko.gr/forum/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Περιεργο Σπιτι.. (http://www.metafysiko.gr/forum/showthread.php?t=3209)

Παν 05-12-07 11:47

Περιεργο Σπιτι..

Ζουσαμε παντα στην πολη. Το ονειρο ομως τις οικογενιας μου (βασικα το δικο μου και του αδερφου μου) ηταν να μεναμε εξω απο την πολη, αλλα αρκετα κοντα, σε ενα σπιτι με μεγαλη αυλη για να εχουμε πολλα σκυλια, και τζακι...

Ηρθε λοιπον η μερα που ολοι πιστεψαμε πως αυτο το ονειρο μπορει να γινοταν και πραγματικοτητα. Παρουσιαστικε μια πολυ καλη ευκαιρια για ενα σπιτι 27 χλμ απο το κεντρο τις πολης (η πολη ειναι η Θεσσαλονικη), 300τμ μοιρασμενα σε υπογειο, ισογειο και πρωτο οροφο με 5 στρεματα αυλη και καταμεσης σε καλλιεργησιμα χωραφια, εκτος απο την βορινη πλευρα του σπιτιπυ στη οποια ηπυρχε ακομη ενα σπιτι μικροτερο. Οταν πηγαμε να το δουμε, παρολο που ηπυρχε κατι που δεν μου αρεσε στην ολη ατμοσφαιρα του σπιτιου, και εγω και ο αδερφος μου ειμασταν τοσο ενθουσιασμενοι στην ιδεα οτι θα μεναμε σε ενα τετοιο σπιτι και το ιδιο και οι γονεις μου, και ετσι... μετακομισαμε. Τοτε ημουν 16 και ο αδερφος μου 15.

Τωρα θα σας πω για τα περιεργα πραγματα που συνεβαιναν σαυτο το σπιτι ξεκινωντας απο την αρχη.
Καναμε περιπου 2 μηνες να κοιμηθουμε φυσιολογικα. Μεταξυ μας λεγαμε οτι ειναι απο την αλλαγη απο την φασαρια της πολης στην ησηχια του καινουργιου σπιτιου.Εγω φοβομουν, αν και δεν μπορω να προσδιορισω τι, και γενικα δεν φοβαμαι ευκολα.Καθολου ευκολα.
Το σπιτι ειχε ΠΑΝΤΑ μυγες... ενα σωρο, χιλιαδες! μπορει να σκουπιζαμε τελεια ολο το σπιτι και μετα απο 1 ωρα να υπηρχαν παλι καμια 100αρια ψοφιες μπροστα στα παραθυρα απο την μεσα πλευρα. Και αλλα εντομα και αρθροποδα. Οσο και με οτι και αν ψεκαζαμε δεν εφευγαν με τιποτα. Μονο αν ειχαμε ερμητικα κλειστα τα παραθυρα σωζοταν η κατασταση αλλα και παλι τα εντομα πεθαιναν απ'εξω.... Δραμα!
Οσο περνουσε ο καιρος τα πραγματα χειροτερευαν.
Προσωπικα παντα, απεφευγα να κατεβαινω στο υπογειο (το οποιο μονο τρομακτικο δεν ηταν, με κουζινουλα μικρη ευρηχωρο και πολυ φωτεινο) ακομα και αν ηταν μερα.
Ειχαμε 3 σκυλια, 2 λυκοσκυλα(το ενα το ειχαμε απο πριν) και ενα κυνηγετικο. Ειχαμε και πολλα περιστερια, και μια μερα ο μπαμπας μου γυρισε στο σπιτι με δυο προβατα! (Μπορει να ακουγετε χαζο αλλα εμας μας αρεσε πολυ! Το μικρο σπιτι στο λειβαδι ειχαμε καταντησει!) Μια μερα που ξυπνησαμε ειδαμε αιματα στην αυλη. ακολουθησα με τον μπαμπα μου το μονοπατι των αιματων. Οδηγουσε εκει που ειχαμε τα προβατακια, ενα σπιτακι κανονικο χτιστο με πορτα που την κλειδωναμε το βραδι... Ειδα το ενα απο τα προβατακια κυριολεκτικα αποκεφαλισμενο, και αιμα παντου.. και μετα ειδα και το λυκοσκυλο που το ειχαμε απο 30 ημερων και ηταν εντελως ακακο με αιματα στο στομα του.. Μπορει να ακουστει γραφικο, αλλα την προηγουμενη ειχε πανσεληνο...
Κουτσα στραβα περασε ενας χρονος...
Απο μικρη ειχα αυτο το προβλημα, πειτε το Μορα πειτε το Κριση πανικου οτι σας βολευει... Απο 5-6 χρονων περιπου τα πρωτα που θυμαμαι.. Αλλα ποτε τοσο συχνα οσο οταν μεναμε σαυτο το σπιτι... Μιλαμε για 1-2 φορες την εβδομαδα... και πριν κοιμηθω ηξερα οτι θα γινοταν το ενιωθα.. Και τα ονειρα.. Μαχες και μαχες και μαχες ολων των ειδων, οτι μαχη μπορειτε να φανταστητε... (Με οσα ξερω σημερα μπορω να πω οτι τα περισοτερα ηταν συνηδειτα και καποια ηταν αστρικη προβολη, μονο που τοτε ουτε ηξερα ουτε ειχα ξανακουσει αυτες τις δυο εννοιες ουτε ασχολουμουν με το μεταφυσικο γενικα αν και παντα με τραβουσε σαν εννοια).
Ημουν τοτε πια 17 και αρχιζα να διαβαζω πιο εντατικα για τις πανελληνιες..οσο μπορουσα βεβαια, γιατι οταν ημουν μονη στο σπιτι και ειχε ησηχια και υποτιθεται οτι αυτο θα ηταν πολυ καλο, εγω ακουγα φωνες! (δεν μου ειχε συμβει ποτε και απο τοτε που φυγαμε απο κει δε μου συμβαινει πια, και δεν ηταν στο κεφαλι μου γιατι οταν εβαζα πολυ δυνατα την μουσικη δεν τις ακουγα πια :P !) Δεν καταλαβαινα τι ελεγαν, αλλα εμοιαζαν σαν ... συρριστικοι μαστιγωτοι ψιθυροι, δεν ξερω αν μπορειτε να το καταλαβετε ετσι οππως το λεω...
Μετα ηρθε και η κουκουβαγια.. Για μας πολυ κακο σημαδι, κακος οιωνος...
Ερχοταν καθε βραδυ για ενα μηνα, και σε τρελαινε... Γενικα σαν οικογενια δεν ειμαστε και πολυ θρησκοι, εως καθολου θα ελεγα (χωρις αυτο να σημαινει οτι ειμαστε κακοι ανθρωποι ε? :) ). Η γιαγια μου ομως ειναι. Πολυ! Μας ειχε φαει λοιπον να φωναξουμε τον παπα να μας κανει ευχελαιο... Μαζευτικαμε λοιπον φιλοι συγγενεις και φωναξαμε τον παπα του χωριου, ο οποιος ηταν γυρω και 65-70 και ψιλο σαλεμενος κατα την ταπεινη μου αποψη, γιατι με το που μπαινει στο σπιτι λεει να μην αφηνουμε τα σκυλια να μπαινουν μεσα γιατι ειναι του διαβολου........(ελεος!) Κανει λοιπον το ευχελαιο, και μετα επιασε τον μπαμπα μου και του ειπε οτι μολις μπηκε μεσα στο σπιτι ενιωσε τον δαιμονα, ο οποιος (δαιμονας) μετα την ωρα που ελεγε τις προσευχες προσπαθουσε να τον πιασει απο τον λαιμο να τον πνιξει...Ειπε επισης οτι νικησε, αλλα θα πρεπει να το ξανακανουμε σε ενα μηνα... ( πραγμα που δεν καναμε ποτε ). Την ιδια νυχτα η κουκουβαγια ειχε φυγει.. και ξαναηρθε σε ενα μηνα. Ουτε μπορουσαμε ουτε θελαμε να το πιστεψουμε..
Τον τριτο χρονο αρχισαν τα προβληματα μεταξυ τον γονιων μου, τα οποια οδηγησαν στον χωρισμο τους στο τελοσ του 4ου χρονου μας στο σπιτι αυτο.
Λογω του χωρισμου τους, πουλησαμε το σπιτι και μετακομισαμε. Ημουν 19.

Πραγματα που εμαθα μετα: Το σπιτι ειχε απιστευτα βαθια θεμελια και ηταν χτισμενο με την τελευταια λεξη στην αντισεισμικη προστασια γιατι βρισκοταν πανω ακριβως στο ρηγμα που ειχε δωσει τον μεγαλο σεισμο στην Θεσσαλονικη.. (κατι ειχα διαβασει για καλες και κακες ενεργειακες γραμμες αλλα δεν ειμαι σιγουρη αν αυτο εχει σχεση, αδω θα ηθελα την βοηθεια σας..)
Αυτος που εχτισε το σπιτι πεθανε 6 μηνες αφου μετακομισε απο καρκινο στο ηπαρ. Δεν ειχαν παιδια και η γυναικα του το νοικιασε σε μια οικογενια, η οποια στο πισω μερος του σπιτιου ειχε χτισει μια μικρη βιοτεχνια ρουχων.Εζησαν εκει τρια χρονια μεσα στα οποια η βιοτεχνια φαληρησε και το ζευγαρι χωρισε. Μετα το πηραμε εμεις. Αυτος που αγορασε το σπιτι το μετετρεψε σε κλινικη (ειναι ενας πολυ καλος και ξακουστος γιατρος στη Θεσσαλονικη) και απο οτι μαθαμε ουτε ενα χρονο μετα, αρρωστησε και αυτος απο καρκινο. (Στο χωριο λενε οτι ειναι στο εγκεφαλο αλλα δεν παιρνω ορκο γιαυτο).

Προσφατα ξαναπερασα μπροστα απο το σπιτι και με τρομαξε παλι οπως και παλιοτερα, οπως την πρωτη μερα που ειχαμε παιει να το δουμε. Η κλινικη ηταν ερημη, χωρις φωτα και χωρις κοσμο... Μαλλον δεν πανε και πολυ καλα οι δουλειες...

Θα ηθελα τι γνωμη σας πανω στο θεμα. Καταρχην τι πιστευετε οτι μπορει να συνεβαινε με αυτο το σπιτι? Ειναι ολα συμπτωσεις? Ή ειναι κατι αλλο, κι αν ναι τι? Μπορουν καποια φαινομενα φυσικα να ενταχθουν στα μεταφυσικα οταν επικεντρωνονται σε ενα μερος (οπως το ενστικτο του σκυλου, η κουκουβαγια που ειναι πουλι του θεου κι αυτο κ.α.) και μηπως το μυαλο υποθετει πραγματα ή τα δημιουργει οταν στην πραγματικοτητα δεν υπαρχουν (οπως πχ οι φωνες (!) ) Και τελικα τι ειναι αυτο που κανει εναν ανθρωπο να αισθανεται αυτον τον αρχεγοννο απροσδιοριστο φοβο, για κατι τοσο απλο οσο ενα σπιτι απο τουβλα? Γιατι σας ξαναλεω οτι δυσκολα, πολυ δυσκολα φοβαμαι.

Εχω κι αλλα, για αρχη ομως πιστυεω οτι αυτα ειναι καλα. Περιμενω την γνωμη σας με αγωνια. Μπορειτε να με ρωτησετε οτι θελετε, και να ξερετε οτι προσπαθω να βλεπω τα πραγματα οσο πιο αντικειμενικα μπορω. Απλα σας ειπα τα πραγματα οπως εγιναν.

Ierofantis 05-12-07 12:34

Φίλε/Φίλη Πάν καλησπέρα καταρχάς...

Πολύ ενδιαφέρουσα η ιστορία...Δίχως υπερβολικές λεπτομέρειες περί του τί έβλεπες στον ύπνο σου βέβαια ή λεπτομερειών που θα με έκαναν να προσδιορίσω το κάτι παραπάνω. Με βάση την διήγηση σου το ποιό πιθανό σενάριο κατ' εμέ είναι αυτό : Όπως είπες το Σπίτι ήταν χτισμένο πάνω στο ρήγμα της Θεσσαλονίκης. Υπάρχει η θεωρία πώς απο τα τεκτονικά ρήγματα και απο τα ηφαίστεια βγαίνουν διάφορες οντότητες απο τα "Τάρταρα" πρός τον κόσμο μας. Τώρα άλλος τις βαφτίζει δαιμονικές και του Σατανά, κάποιος άλλος με άλλον τρόπο. Ανέφερες κάπου πώς ο παπάς παρολίγον να πέσει θύμα του Δαίμονα. Είσασταν παρόν στο συγκεκριμένο συμβάν ; Νιώσατε να πολεμάει κάποια οντότητα η οποία δέν ήταν ορατή ; Πώς το αντιμετωπίσατε το όλο θέμα εσεις ; Μετά την ευλογία του Ιερέα το σπίτι σταμάτησε να είναι γεμάτο αρνητική ενέργεια ; Και άν ναί γιατί μετά τον μήνα αφού ξαναξεκίνησε η όλη διαδικασία δέν τον ξανακαλέσατε ; Τέλος πάντων... Πιστεύω πώς το σπίτι βρίσκεται σε ένα σημείο που δέν θα έπρεπε να είχε χτιστεί. Βέβαια δέν μπορώ να είμαι σίγουρος εφόσον δέν το έχω δεί και εφόσον δέν παρεθεσες λεπτομέρειες στην όλη ιστορία σου....(κάτι που εύχομαι να κάνεις σύντομα :D )

Υ.Γ

Τώρα έχετε μετακομίσει απο οτι κατάλαβα απο τα συμφραζόμενα... Βρήκατε κάποια Γαλήνη οικογενειακή μετά την αποχώρηση σας απο εκεί ;

Αυτά πρός το παρόν απο εμένα....

Μετα τιμής

Ιεροφάντης

leo morpheus 05-12-07 12:40

Φίλη Παν,πραγματικά ενδιαφερουσα η ιστορια σου.Απο αυτα που διαβασα θα μπορουσα να τα δικαιολογησω ολα σε φυσικα αιτια όπως π.χ.το περιστατικο με το λυκοσκυλο και το προβατο(και μενα καποτε το pit bull που ειχα αποκεφαλισε τα περιστερια του γειτονα),η κουκουβαγια ίσως να ηταν τυχαιο,ο χωρισμος των γονιων σου επισης το ιδιο.

Αν εβρισκα μια μεταφυσικη εξηγηση θα ελεγα πως η ολη περιπτωση μου θυμιζει αυτο που λεμε μαυρα υπογεια ρευματα.Ειδικα το γεγονος που πεθανε απο καρκινο αυτος που εχτισε το σπιτι...

Απλα,ξαναλεω πως μπορουμε να αποδωσουμε τα συμβαντα σε φυσικα αιτια αλλα αν υπαρχει κατι το περιεργο τοτε σιγουρα ειναι αυτο που σου ειπα παραπανω και οχι οντοτητες και φαντασματα.

Παν 05-12-07 16:08

Τα ονειρα οπως ειπα ηταν γεματα μαχες. Ειτε μαχες στις οποιες πηγαινα μαζι με αλλους ειτε προσωπικες μαχες.. Αυτα που εγω θεωρω πως ηταν σ.ο ή α.π. ειναι αυτα που ειχαν συνεχεια δηλαδη ξεκινουσαν απο το σημειο περιπου που ειχε σταματησει το προηγουμενο ονειρο με μια συχνοτητα μπορει μια μπορει και δυο φορες την εβδομαδα και σε βαθος χρονου μπορει και 6 μηνες... Πλεον οχι μονο οι τοποθεσιες αλλα και οι χαρακτηρες των ανειρων ηταν ξεκαθαροι! Οι εχθροι στα ονειρα ηταν ανθρωπομορφοι. Αλλα ηταν τοσο μα τοσο αληθινα που πιστευα τοτε οτι αν πεθαινα στο ονειρο για παραδειγμα θα πεθαινα κανονικα... και παντα μετα απο ενα τετοιο ονειρο ξυπνουσα και ηταν σαν να μην ειχα κοιμηθει καθολου απο την κουραση. Αυτα τα ονειρο ηταν σε πρωτο προσωπο. Σιγα σιγα μεσα απο αυτα τα ονειρα αλλα και τις αλλεπαλληλες επιθεσεις της ... Σκιας οπως τη λετε.. ενιωθα οτι δυναμονα κατα μια εννοια, και μπορουσα να αντισταθω περισοτερο. Η διαρκεια της ''επιθεσης'' μικραινε γιατι ελευθερωνομουν πιο γρηγορα και γιατι καταλαβαινα ποτε ερχοταν και ειχα προετοιμαστει (αν μπορουμε να το πουμε καπως ετσι! :) ). Αλλα επειδη ειναι παρα πολλα τα ονειρα, ειναι κατι που θα επρεπε να προσεξω ιδιαιτερως ή κατι που θα ειχε ιδιαιτερη σημασια?

Οσο για τον παπα... Οταν ελεγε τις προσευχες η αληθεια ειναι οτι κοκκινιζε (απο ζορι οχι απο ντροπη :-) ) κομπιαζε σαν να πνιγοταν και ''εχανε'' τα λογια του. Δεν εκατσα να το δω ολο το σοου γιατι οπως σας ειπα δεν τα πιστευα αυτα τα πραγματα και θεωρησα τοτε οτι ο παπας ηταν μισο τρελος, και πηγα στο δωματιο μου για λιγο. Το μεγαλο σοκ για μενα ηρθε το βραδυ και τα βραδια που ακολουθησαν που η κουκουβαγια ελειπε... Και ναι μετα τις επομενες μερες ηταν σαν να ειχε αποφορτιστει μια μεγαλη ποσοτητα εντασης απο την ολη ατμοσφαιρα.
Τοτε ειπαν οι γονεις μου οτι ενταξει, αφου εγινε δε χρειαζεται να το ξανακανουμε (το ευχελαιο). Αλλα οταν μετα απο ενα μηνα περιπου ξαναρχισαν τα ιδια, δεν φωναξαν ξανα τον παπα γιατι εγω πιστευω οτι πραγματικα φοβηθηκαν.. Αν τον φωναζαν, αυτο θα σημαινε οτι θα επρεπε να παραδεχτουν οτι οντως υπαρχει αυτη η ''οντοτητα'' που ο παπας ''πολεμουσε'' και πως οντως με τις προσευχες την νικησε. Για να αρχισεις να λυνεις ενα προβλημα πρεπει πρωτα να παραδεχθεις οτι ηπαρχει, και αν παραδεχθεις οτι υπαρχει του δινεις υλικη υποσταση εκτος απο θεωρητικη. Οπως σας ειπα η πρωτη φορα εγινε μετα απο τις επανηλλημενες πιεσεις της γιαγιας μου και η οικογενια μου δεν ειναι πολυ θρησκα, ολα αυτα τα κοροιδευαμε.

Το σπιτι βρισκετε [bold]εξω[bold] απο την Ν. Μεσημβρια Θεσσαλονικης. Βγαινοντας απο την Ν. Μεσημβρια ειναι το δευτερο σπιτι μετα απο ενα μικρο στρατοπαιδο στο αριστερο σας χερι, που οπως σας ειπα τωρα ειναι κλινικη. Θα σας εδινα και το ονομα του γιατρου αλλα δεν ξερω αν επιτρεπεται (νομικα εννοω)!
Τωρα εχουμε μετακομισει και ειμαστε ολοι πολυ καλα και ηρεμοι. Οι γονεις που παραμενουν χωρισμενοι βεβαια, και ο μπαμπας μου εχει ξαναπαντρευτει αλλα εκτος απο την ψυχικη ηρεμια που ηρθε περιπου 1 χρονο μετα την μετακομιση τωρα ολα πανε απο το καλο στο καλητερο για ολους μας. Βασικα προσωπικα απο τοτε που φυγαμε ξαλαφρωσα (που λενε). Οι επιθεσεις τις σκιας εχουν μειωθει ραγδαια αλλα γιαυτο μπορει να φταει το οτι δυναμωσα οπως σας ειπα, δεν ξερω..

Leo morpheus και εγω στην αρχη ολα αυτα τα απεδιδα σε φυσικα φαινομενα. Αλλα το λυκοσκυλο ειναι τσομπανοσκυλο στην ουσια και οχι killer οπως το πιτμπουλ, και μεχρι τοτε μονο τις μυγες κυνηγουσε, ηταν ενας ακακος μπουνταλας, ποτε δεν ειχε βγαλει κατι τοσο αγριο.
Τι ειναι τα μαυρα υπογεια ρευματα? Εκτος απο την υγεια μπορει να επηρεαζουν και την συμπεριφορα?
Ειμαι σιγουρη πως ολα μπορουμε να τα αναγουμε σε φυσικα φαινομενα, αλλα μηπως πολλα φυσικα φαινομενα σε ενα μερος μας κανουν κατι μεταφυσικο?

Witch Shadow 28-12-07 17:33

Αγαπητε/η Παν

Χωρις δευτερη κουβεντα η ιστορια σου ηταν Φ Α Ν Τ Α Σ Τ Ι Κ Η.... πραγματικα με κρατησε σε αγωνια.... :eek: Απ'ότι διαβασα τις γνωμες και των αλλων παιδιων....εμεινα στα σκοτεινα ρευματα και στα πλασματα που βγαινουν απο εκει....Εχω μια θεωρια αλλα πρωτα πρεπει να λυσω μια απορια μου...αν μπορεις να βοηθησεις σε αυτο, please!!!!...Μηπως το σπιτι εκεινο ειχε την ιδια αποσταση (στο χαρτη) απο τα εξης στοιχεια:νερο. φωτια,γη,αερας και μεταλλο? :confused:

Παν 30-12-07 16:40

Μπορω να πω οτι λιγο μπερδευτικα στην αρχη, γιατι πως γινετε ενα σπιτι να ειναι κοντα στην γη και στον αερα..... αν δεχτουμε οτι παταει στη γη και ο αερας υπαρχει γυρω του...
Αλλα μετα θυμηθηκα οτι το υδραγωγειο του χωριου ηταν στο πισω οικοπεδο, αλλα και το σπιτι ειχε δικια του ξεχωριστη γεωτρηση(νερο, και το μικρο στρατοπεδο πριν το σπιτι ηταν στρατοπεδο πυρομαχικων...(φωτια..και μετταλο?). δεν ξερω αν βοηθησα ή αν απλα δεν καταλαβα τι ρωτας...
Παντως στις 2 φωτο που ειναι απο το google earth σου δειχνω που ακριβως ειναι το σπιτι (κοκκινα βελακια) και το στρατοπεδο (κιτρινα βελακια). και μπορεις να δεις και τις συντεταγμενες ακριβως..
Οτι αλλο θελετε ειμαι εδω... :)

metalskull 23-02-08 19:07

παρακαλω

μπορεις να μου δοσεις συντεταγμενες για το που ακριβος βρισκετε και την διευθυνση ξανα(παρακαλω)

meso google earth eno (an boris)

ευχαριστω :)

Ermhs 24-02-08 03:15

Εδώ θα γράψω γιατί θα διαφωνήσω ρητά με εσένα στο θέμα τις κουκουβάγιας...ΤΙΣ ΛΑΤΡΕΎΩ, αφού σκέφτομαι να αγοράσω μια σαν κατοικίδιο...Είμαστε με τα καλά μας... λες ότι δεν είστε θρήσκοι...αν και δεν υπάρχει αυτό στην ορθόδοξη ότι είναι κακός ίωνος..

Από που το άκουσες?? Αστικός θρύλος?
Για το σπίτι θα συμφωνήσω ότι όντως έτσι όπως το περιγραφής έχει εσωτερικά κακή ενέργεια...και με αυτό που είπες για το ρήγμα και βαθιά
θεμέλια...θα μπορούσε να δόση μια άποψη και ένας γεωλόγος/φυσικός, γιατί όχι και μαγνητικά παιδιά σε λογικό επίπεδο.
Η ιστορία του προβάτου μου λέει ένα πράγμα.. Ότι θα πήγε καμια αλεπού η κάποιο τρωκτικό θα σκότωσε το πρόβατο και ο σκύλος λογικό να γλείψει αίμα από το έδαφος.
Να κλείσω ότι ένταξη πολλά από όσα λες εξηγούνται με 1002 τρόπους αλλα δεν απορρίπτω το γεγονός ότι το σπίτι όντως ίσος ήταν ο ίδιος κακός οιωνός εντός του μεταφυσικού πεδίου μιλάμε...... ούτε κουκουβάγιες ούτε τίποτα...Όσο για το παπα μου μύρισε ότι ήθελε να τον καλέσετε ξανά για να πάρει κιάλα λεφτά ΧΆΧΑ

Αυτό που με παραξένεψε λιγάκι ηταν τα ζωύφια...μύγες etc..
Αλλα παίρνοντας υπόψη ότι υπάρχουν συσκευές στην αγορά που βγάζουν ένα ήχο το οποιο δεν ακούμε εμείς..και απομακρύνουν όλα αυτά τα ζωύφια
και με βάση την τοποθεσία του σπιτιού...hmmmm

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:37.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2014, Jelsoft Enterprises Ltd.