Το forum του μεταφυσικού

Το forum του μεταφυσικού (http://www.metafysiko.gr/forum/index.php)
-   Προσωπικές Εμπειρίες (http://www.metafysiko.gr/forum/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Αρχάγγελος; (http://www.metafysiko.gr/forum/showthread.php?t=3760)

baggelis 23-05-08 19:58

Τέτοια περιστατικά που αναφέρεις συμβαίνουν παντού και σε πολλούς ανθρώπους άλλη πάλι τα καταλαβένουν άλλη πάλι όχι.
Ο κάθε ένας μπορεί αν έρθει σε επικοινωνία με τον φύλακα άγγελο του δεν είναι και τόσο δύσκολο όπως έχω ακούσει από μετρικούς να κάνουν βλακείες και χαζά όπως kudalini yoga/tandra/αρχαγγελικό ρείκι/αρωματοθεραπειες/να διαβάζουν το κλειδί του σωλομοντα…..και δεν σιμαζευετε έλεος!!!!!!! Είναι τόσο απλό αρκεί να το θέλει ο άλλος και να έχει υπομονή…με μια απλή προσεύχουλα και με μια συζήτησι όπως μιλάμε με τον εαυτό μας πολλές φορές ο άγγελος μας ακούει …

ENDLESS JOURNEY 23-05-08 20:13

Οι άγγελοι πάντα μας στέλνουν σημάδια στον δρόμο μας .Μπορεί να είναι μια φράση που ακούς ξαφνικά απο κάποιον άνθρωπο, ένα βιβλίο που πέφτει απο ένα ράφι, ένα πουλι ή μια πεταλούδα.
Πρέπει να δίνεις σημασία στα σημάδια που σου στέλνουν , όπως επίσης και στις εσωτερικές φωνές ή γνώση , γιατί είναι οι άγγελοι που μιλούν μέσα σου.
Πρέπει να εμπιστεύεσαι αυτές τις εσωτερικές φωνές , τα σημάδια ή την εισερχόμενη γνώση.
Επίσης εκτός απο τον φύλακα άγγελο μας , γύρω μας έχουμε ως καθοδηγητές τους Αγγέλους του Πεπρωμένου.
Πολλοί άνθρωποι ανάλογα με το έργο που έχουν αναλάβει να φέρουν εις πέρας σε αυτόν τον πλανήτη μπορεί να έχουν πολλούς αγγέλους γύρω τους , οι οποίοι σχηματίζουν προστατευτικό κλοιό ενάντια στις αρνητικές δυνάμεις.
Οι άγγελοι παρεμβαίνουν όταν κινδυνεύει η ζωή μας ή είναι να αλλάξει το κάρμα μας.
Πιστεύω οτι όλοι μπορούν να έχουν επικοινωνία με τον άγγελο τους ,αρκεί να αποκτήσουν ηρεμία πνεύματος .
Αυτό μπορεί να επιτευχθεί με τον διαλογισμό,τον δημιουργικό οραματισμό .
Προσωπικά χρησιμοποιώ τις αγγελοκάρτες , οι οποίες μου δείχνουν πάντα την αλήθεια , αυτό που πρέπει να εφαρμόσω στην ζωή μου , ώστε να βελτιωθώ.
Μπορείς να διαβάσεις τα παρακάτω κείμενα τα οποία νομίζω οτι θα σε βοηθήσουν αρκετά.

http://endless-journey.gr/gr_forum/viewtopic.php?t=79

http://endless-journey.gr/gr_forum/viewtopic.php?t=132

http://i233.photobucket.com/albums/e...0/angels-4.jpg

Σίγουρα οι άγγελοι θλίβονται βαθύτατα , αλλά εκείνο που γνωρίζω είναι οτι επίσης χαίρονται μαζί μας.
.....και όμως οι άγγελοι γελούν!

Raistlin 23-05-08 20:25

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από ENDLESS JOURNEY
Σίγουρα οι άγγελοι θλίβονται βαθύτατα , αλλά εκείνο που γνωρίζω είναι οτι επίσης χαίρονται μαζί μας.
.....και όμως οι άγγελοι γελούν!

ειδικά όταν κάποιος μετανοεί και αναγνωρίζει τα λάθη του...
Επίσης υπάρχουν και άγγελοι φύλακες των εθνών καθώς και άλλοι. Οι τάξεις τον αγγέλλων είναι 9 και κάθε μια έχει κάποιο συγκεκριμένο στόχο.
Όταν κάποιος πραγματικά το χρειάζεται τότε στρατιές αγγέλων σπεύδει να βοηθήσει...

laraska 23-05-08 20:52

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από baggelis
ΛΟΙΠΟΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΜΟΥ.....ΟΥΤΕ ΑΝΤΑΝΑΚΛΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Ο KNIGNT OF CREATION ΟΥΤΕ ΚΑΠΝΟΣ ΕΙΝΑΙ....ΤΟΝ ΑΓΓΕΛΟ ΤΟΝ ΕΙΔΑ ΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΣΕ ΜΙΑ ΕΡΕΥΝΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ....ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΕΙΣΩ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΓΓΕΛΟΣ...ΑΛΛΑ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΕΙΧΑΝ ΓΙΝΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ ΣΕ ΘΕΜΑΤΑ ΥΓΕΙΑΣ....ΚΑΙ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΤΟΝ ΘΕΟ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΗ ΕΝΑ ΣΗΜΑΔΙ ΟΤΙ ΑΚΟΥΕΙ ΤΗΣ ΠΡΟΣΕΥΧΕΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΩ ΚΑΛΛΑ......ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΥΓΝΩΜΗ.

οπως ειπα για να ειναι αγγρλος πρεπει να εχει σταλει για καποιον λογο , αλλα δεν ειναι τιποτα σιγουρο .

baggelis 23-05-08 22:48

Laraska
Το είδα το μήνυμα που ξαναέστειλες. Κανείς δεν ξέρει για ποιόν λόγω εστάλη από τον θεό . αν διάβασες αυτά που είπα πριν ίσως να μην έστελνες πάλι το ίδιο μήνυμα.. είπα λοιπόν ότι ήμουνα άρρωστος και έτοιμος να πεθάνω! Ίσως γιαυτο να ηρθε ίσως για να γίνω πιο πιστός ίσως ίσως πολλά ίσως. Η άγγελοι είναι πιο πιθανό να εμφανιστούν σε έναν αμαρτωλό παρά σε κάποιον που πιστεύει πολλοί αυτό να το θυμάσαι!! Για εμένα είναι 100% σίγουρο για άλλους μπορεί να είναι κάτι άλλο….σεβαστή η άποψη οποιουδήποτε αρκεί να ξέρει τι λέει….όπως για παράδειγμα άκουσα ότι αυτό είναι ένα περιστέρι μέσα σε δωμάτιο έλεος!!!!!! Τέλος πάντων να είσαι καλά που μπήκες στον κόπο να στείλεις μήνυμα.

ENDLESS JOURNEY 23-05-08 23:12

Μίλησε κανείς για περιστέρι στο δωμάτιο σου? :confused:

laraska 24-05-08 00:00

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από baggelis
Laraska
Το είδα το μήνυμα που ξαναέστειλες. Κανείς δεν ξέρει για ποιόν λόγω εστάλη από τον θεό . αν διάβασες αυτά που είπα πριν ίσως να μην έστελνες πάλι το ίδιο μήνυμα.. είπα λοιπόν ότι ήμουνα άρρωστος και έτοιμος να πεθάνω! Ίσως γιαυτο να ηρθε ίσως για να γίνω πιο πιστός ίσως ίσως πολλά ίσως. Η άγγελοι είναι πιο πιθανό να εμφανιστούν σε έναν αμαρτωλό παρά σε κάποιον που πιστεύει πολλοί αυτό να το θυμάσαι!! Για εμένα είναι 100% σίγουρο για άλλους μπορεί να είναι κάτι άλλο….σεβαστή η άποψη οποιουδήποτε αρκεί να ξέρει τι λέει….όπως για παράδειγμα άκουσα ότι αυτό είναι ένα περιστέρι μέσα σε δωμάτιο έλεος!!!!!! Τέλος πάντων να είσαι καλά που μπήκες στον κόπο να στείλεις μήνυμα.

Αν οι προυποθεσεις ειναι σωστες τοτε μπορει να ειναι αληθεια , δεν ειπα το αντιθετο .Αν καποιος επιδιωκει τετοια πραγματα , δηλαδη να εμφανιστει καποιο σημαδι απο μορφες περαν των γνωστων μας ( δηλαδη θαυμα να πιστεψουν κτλ ) αυτο δεν γινεται . Οσοι δεν πιστευουν εχουν πιο πολλες πιθανοτητες να δουν . Πανω απ'ολα η πιστη , αλλα ομως εξαρταται και παλι η ποιοτητα του πνευματος ( αλλο πραγμα τα δαιμονικα ...) .
Θελω να πιστευω πως καταφερε αυτο το οποιο ηλθε να κανει , οσον αφορα εσενα .

Daughter of God 24-05-08 00:57

Aggeloi...

[PHP]κι όμως τότε είναι που στέκονται δίπλα σου...λένε πως όταν πεθαίνεις ανεβαίνεις μια σκάλα που πάει στον ουρανό. Σε κάθε σκαλί όμως υπάρχει ένας δαίμονας και λέει ότι δεν είσαι άξιος να ανεβείς παραπέρα για κάποια αμαρτία που έκανες, ο άγγελός σου όμως απαντάει στον δαίμονα με μια καλή πράξη που έκανες και <ανοίγει τον δρόμο>...[/PHP]

Φιλε Raistlin, εχεις απολυτο δικιο, εγω δεν το διατυπωσα καλα. Εννοω σε αφηνουν να πεθανεις πλεον, για να αρχησει η μεταβαση σου στον αλλο κοσμο.

[PHP]Αυτό μπορεί να επιτευχθεί με τον διαλογισμό,τον δημιουργικό οραματισμό .[/PHP]

Φίλε Ατελειωτο ταξιδι, εδω κανεις λαθος. Ο αγγελος δεν ερχεται με διαλογισμο. Φετος ασχοληθηκα πραγματικα με την Γιογκα. Και συστηθηκα με εννοιες, οπως το Ρεικι, διαλογισμος. Νιντρα Γιογκα.( αυτουπνωση και κατασταση ΡΕΜ). Μου φανηκαν ολα πολυ καλα για να ειναι αληθινα. Μαλιστα ειχα μπει και στην σελιδα Αυρα Σωμα και διαλεξα τα μπουκαλακια μου. Που Ω! του θαυματος περιεγραφαν ακριβως εμενα!!
Λοιπον, ημουν ετοιμη να ξεκινησω Ρεικι 1ου βαθμου,τον Μαρτιο, ειναι καθαρα "μεταδοση ενεργειας" καθως λενε, και πρεπει να εισαι απολυτα υγιεις!
Τοτε ειναι ομως που ειπα το ναι, και αρχισα να αρρωσταινω. Μια κρυωματα, μια επιπλοκες με τον θυρωιδη μου. Υποψην οτι το Ρεικι εχει την ικανοτητα στον 1ο βαθμο να θεραπευει με το αγγιγμα, και στον 2ο βαθμο εξ αποστασεως με 2 μαγικα συμβολα(!) που δεν πρεπει ποτε να γραφτουν, αλλα αυτοι που τα χρησιμοποιουν πρεπει να τα εχουν μονο στην μνημη τους. Αυτα τα συμβολα εχουν "θεραπευτικες ιδιοτητες".
Λοιπον, πολλες αμφιβολιες αρχησαν να γεννιουνται και αρχησα μεσα μου να ζηταω φωτηση απο τον Θεο, να μου πει αν κανω κατι σωστο...

[HTML]Οι άγγελοι πάντα μας στέλνουν σημάδια στον δρόμο μας .Μπορεί να είναι μια φράση που ακούς ξαφνικά απο κάποιον άνθρωπο, ένα βιβλίο που πέφτει απο ένα ράφι, ένα πουλι ή μια πεταλούδα.[/HTML]

Ακριβως αυτο συνεβει σε εμενα. Ειχα παρει παλια ενα βιβλιο. Τοτε που δεν ειχα ιδεα για εννοιες οπως Γιογκα και ΡΕικι. Και ηταν απλα ξεχασμενο στο ραφι μου. Το βιβλιο αυτο λεγεται. Οι γκουρου, ο νεος, και ο Γεροντας Παισιος. Καθε φορα λοιπον που εμπαινα στο δωματιο μου, το ματι μου επεφτε πανω στο βιβλιο. Οποτε περιεργησα, και λεω κατσε να του ριξω μια ματια.
Τοτε πραγματικα ηταν σαν να διαβαζα αποσπατα απο την ζωη μου. Ο συγγραφεας, πρωην Μεταλλας, επαναστατης, ,με ελευθερες ιδεολογιες, που δεν εγκλωβιζονταν στα καλουπια μιας "θρησκειας". Τα περιεργα ομως περιστατικα που του συνεβαιναν, και η εμπλοκη του με τις Ανατολικες θρησκειες, καθως και το crash test με την Χριστιανικη πιστη, μου ανοιξαν πραγματικα τα ματια.
Γιογκα συνεχιζω, αλλα καθαρα μενω στο κομματι τις ασκησης.
Ζητουσα απαντησεις και μου δωθηκαν σε μεγαλο βαθμο. ΑΝ πραγματικα θελω να ξανακαλεσω κοντα τον Αγγελο μου. Ξερω τον ΟΡΘΟ τροπο... Θα του πω μια προσευχη και θα του ζητησω συγνωμη για οσες φορες τον εχω κανει να φυγει λυπημενος απο κοντα μου.

Raistlin 24-05-08 01:29

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Daughter of God
Φίλε Ατελειωτο ταξιδι, εδω κανεις λαθος. Ο αγγελος δεν ερχεται με διαλογισμο. Φετος ασχοληθηκα πραγματικα με την Γιογκα. Και συστηθηκα με εννοιες, οπως το Ρεικι, διαλογισμος. Νιντρα Γιογκα.( αυτουπνωση και κατασταση ΡΕΜ). Μου φανηκαν ολα πολυ καλα για να ειναι αληθινα. Μαλιστα ειχα μπει και στην σελιδα Αυρα Σωμα και διαλεξα τα μπουκαλακια μου. Που Ω! του θαυματος περιεγραφαν ακριβως εμενα!!
Λοιπον, ημουν ετοιμη να ξεκινησω Ρεικι 1ου βαθμου,τον Μαρτιο, ειναι καθαρα "μεταδοση ενεργειας" καθως λενε, και πρεπει να εισαι απολυτα υγιεις!
.
Γιογκα συνεχιζω, αλλα καθαρα μενω στο κομματι τις ασκησης.
Ζητουσα απαντησεις και μου δωθηκαν σε μεγαλο βαθμο. ΑΝ πραγματικα θελω να ξανακαλεσω κοντα τον Αγγελο μου. Ξερω τον ΟΡΘΟ τροπο... Θα του πω μια προσευχη και θα του ζητησω συγνωμη για οσες φορες τον εχω κανει να φυγει λυπημενος απο κοντα μου.

Οι απόψεις μας συγκλίνουν Κόρη του Θεού!
και γω προτειμώ να αποφεύγω αυτες τις εναλλακτικές θεραπείες, εξ άλλου είτε το αντιλαμβανόναστε είτε όχι οι φύλακες άγγελοί μας πάντα μας στιρίζουν και <πρεσβεύουν υπέρ ημών...>

lifo 24-05-08 01:30

Αγαπητέ Βαγγέλη, δεν θα το πιστέψεις αλλά εδώ και καιρό με έναν τρόπο είχα δει την φωτογραφία σου. Πραγματικά είναι κάτι το ενδιαφέρον αλλά γιατί όπωσδήποτε το λες αρχάγγελο;;; Καλό θα ταν ένας επαγγελματίας φωτογράφος να δει την φωτογραφία σου για να σαι και σίγουρος. Τώρα,ξεχνάς πως υπάρχει και ο παράγων πίστη. Πίστεψες και που ξέρεις πως αυτό δεν βοήθησε;; Σχετικά με τη βοήθεια του θεού, χμ είναι λίγο χλωμό. Δεν νομίζω ο Δημιουργός να έχει τέτοιες ανάγκες από το να στέλνει δούλους του να σε βοηθάν. Ελπίζω να κατάλαβες...

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 19:58.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2014, Jelsoft Enterprises Ltd.