Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #21  
Παλιά 05-06-18, 16:04
valhalla Ο χρήστης valhalla δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-01-2008
Μηνύματα: 768
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από seismic Εμφάνιση μηνυμάτων
Όλοι θένε τεκμηρίωση της πατέντας για να βάλουν χρήματα. Πειράματα σε μεγάλες σεισμικές βάσεις είναι πανάκριβα για ιδιώτη όπως εγώ. Το κράτος αδιαφορεί Προσπαθώ τώρα να πάρω πιστοποιητικό αγκυρώσεων για να μπορούν οι στατικοί να ξέρουν τι ανοδικές και καθοδικές εντάσεις μπορεί να αναλάβει η αγκύρωση σε μαλακά εδάφη και σε διαφορετικά βάθη. Υπάρχουν και κάποιες δουλειές στα σκαριά. Όλα αυτά για Ελλάδα.
Από Ελλάδα μην περιμένεις βοήθεια, ούτε τις καλές εποχές υπήρχε και πόσο μάλλον τώρα.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από seismic Εμφάνιση μηνυμάτων
Έξω αν και έχω διεθνή δίπλωμα ευρεσιτεχνίας δεν έχω απευθυνθεί. Απλά γράφω και σε ξένα φόρουμ και είναι θετικοί. Αυτή η πατέντα αλλάζει τα πάντα στην στατική και πρέπει να ξαναγραφτούν τα βιβλία της στατικής και τα προγράμματα των Η/Υ και πολλά άλλα. Σκέψου ότι χρησιμεύει σε όλα τα υφιστάμενα και υπό κατασκευή δομικά έργα. Αυτό θίγει ποιο πολλά συμφέροντα από αυτά της ενέργειας γιατί οι κατασκευές είναι πολλές και πανάκριβες και πολλές από αυτές γίνονται ποιο φθηνές και γερές στον σεισμό με την πατέντα.
Ένα είναι σίγουρο. Κανείς από αυτούς που ξέρουν δεν μπορεί να αμφισβητήσει αυτά που λέω.
Αυτό που λες δεν ισχύει και σου φέρνω το παράδειγμα της Πληροφορικής:

Αν δεν συνέφεραν τα πάμφθηνα PC/smartphones/tablets του σήμερα, θα είχαμε μείνει για πάντα στα πανάκριβα mainframes & Silicon Graphics workstations.

Διάθεση για μείωση κόστους και disruption της αγοράς υπάρχει παντού, αρκεί να βρεις τον κατάλληλο χρηματοδότη. Να απευθυνθείς σε αυτούς.

Τα forums καλά είναι για κουβεντολόι, αλλά μέχρι εκεί. Δεν είναι για business.

Όχι τίποτα άλλο, αλλά αν δεν κάνω λάθος είσαι μεγάλος σε ηλικία και είναι κρίμα... δεν έχεις την άνεση χρόνου (γνώμη μου).