Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 08-08-06, 00:44
Το avatar του χρήστη Zeus
Zeus Ο χρήστης Zeus δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-09-2004
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 324
Προεπιλογή

Λοιπον....!
Αν ήθελα να φανταζομαι ενα κοσμο οπως εγώ τον θελω και να βλεπω τα πραγματα οπως θελω τοτε ή θα ημουνα πολυ φαντασμενος ή θα ειχα ερθει απο αλλο πλανητη (πραγμα που δεν ισχυει, απ' οσο γνωριζω)....

Ισως αν λαμβαναμε υπ' οψη μας οτι (θεωρητικα παντα) η Γη αναστρεφει τους πολους της τοτε θα καταλαβαιναμε οτι ισως καθε ικασια για το που μπορει να βρισκετε αυτο το "νησί" να είναι λανθασμενη.

Οσο για ευρυματα των Βαλαρ (οπως λες δεν εχουν βρεθει) μπορει να μην υπαρχουν αποδειξεις πως εχουν βρεθει, αλλα εχεις δει απο κοντα το Σταυρο οπου ξεψυχισε ο "Μεσσιας"; Εγω παντως δεν τον εχω δει και ουτε προκειτε, οπως και πολοι αλλοι (εννοω παντα τον αληθινο)... Υπαρχουν πολλα αρχαιολογικα ευτυματα που απο τι μια στιγμη στην αλλη εξαφανιζονται πριν καποιος αποδειξει ή μαθει απο που προερχονται.

Μπορει να εχω ξεφυγει λιγο (αν οχι πολυ) απο το θεμα, αλλα αυτο που θελω να πω ειναι οτι υπαρχουν πολλα απο αυτα που μας εχουν πει πως ειναι αληθινα, μα, στο τελος αποδεικνυονται ψεμματα, γι'αυτό αν ειναι να κανεις ερευνα ψαξε κι εκει που κανενας δεν θα εψαχνε γιατι το θεωρει παραμυθι ή απλα λογοτεχνικη ιστορια...
__________________
Zeus
Απάντηση με παράθεση