Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #398  
Παλιά 20-08-07, 18:51
sumotori Ο χρήστης sumotori δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-03-2007
Μηνύματα: 152
Προεπιλογή

Δηλαδή όποιος μιλάει αρνητικά για τη μασωνία,δεν ξέρει,ενώ όποιος μιλάει θετικά,ξέρει.
Μάλιστα.

Μ.Α.Τ.Σ. λοιπόν, ο μέγας αρχιτέκτων του σύμπαντος κλπ κλπ
Ναι,βλέπω κάτι ύποπτο εδώ αγαπητέ OrdoAbChao.
Μας μοστράρει μία ιδιότητα που δεν ξέρουμε τι είναι. Ποιος είναι αυτός ο Μ.Α.Τ.Σ. ?????
Εσύ που ισχυρίζεσαι ότι γνωρίζεις,ξέρεις ακριβώς ποιος είναι ο Μ.Α.Τ.Σ. ?
Αν ναι, απαιτώ να μου πεις.
Αν όχι,μην μου ξαναπεις ότι ΔΕΝ ξέρω.
Ποτέ δεν ξέρεις ποιος πατά τα κουμπιά του πληκτρολογίου φίλε,μην υποτιμάς τους άλλους ότι δεν ξέρουν.
Το ίδιο υποστηρίζουν κι οι τέκτονες,μόνο αυτοί ξέρουν ενώ οι άλλοι είμαστε τούβλα.
Ας μην ακολουθούμε κι εμείς ρατσιστικές απόψεις τέτοιου είδους,ειδικά σε έναν χώρο που φιλοξενεί πολλές απόψεις και θεάσεις.

Πάει ο Μ.Α.Τ.Σ. λοιπόν.
Το περίεργο βέβαια είναι ότι όπως έχουν ισχυριστεί πολλοί οι οποίοι έφυγαν από τον τεκτονισμό,ακόμη και οι ίδιοι δεν ήξεραν τι ακριβώς λάτρευαν.
Μπορεί να ήταν και το κεφάλι ενός τράγου,you never know

Εσύ αν έφτανες στη στιγμή της αποκάλυψης
(έτσι δε γίνεται ? κάποια στγμή και αφού έχεις κατακτήσει τον τίτλο του ιππότη με τα χίλια σπαθιά ή δεν ξέρω κι εγώ ποιον άλλο τίτλο - του πελεκάνου ίσως,σε φέρνουν προ της αποκάλυψης) και σου έλεγαν "να λοιπόν,πίσω από αυτήν την κουκούλα κρύβεται αυτός που λατρεύεις, ο Μ.Α.Τ.Σ." και σου τον έδειχναν και ήταν ένας τράγος...τι θα έλεγες ? Θα ήσουν ικανοποιημένος με την πίστη σου ?

Επειδή ξέρω ότι ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΟΠΩΣ ΙΣΧΥΡΙΖΕΣΑΙ ΜΑΣΩΝΟΣ, δεν έχεις ιδέα ποιος είναι αυτός που λατρεύεις,σου συνιστώ να προσέχεις.
Με την ίδια λογική μπορώ να έρθω κι εγώ για να σου πουλήσω ένα αυτοκίνητο,χωρίς όμως να σου το δείξω,αλλά να σου "πίστεψέ με,είναι και γαμώ τα αμάξια". Θα το αγόραζες ?

Μία άλλη ερώτηση είναι η κλασσική : γιατί οι άγιοι αυτοί άνθρωποι που λέγονται μασώνοι,δεν βγαίνουν φανερά να στηρίξουν το έργο τους αλλά και τη θεωρία τους ?
Τι φοβούνται ή μάλλον τι είναι αυτό που τους εμποδίζει να το κάνουν ?
Περιμένω απάντηση.

Όσο για διάφοτα φωτογραφικά ντοκουμέντα μέσα από στοές (και υπάρχουν πολλά τέτοια) έχω δει απίθανα πράγματα,με ποδιές,με σώβρακα,με δεμένα μάτια κι άλλα -κατά την άποψή μου- τραγελαφικά.
Θα μπορούσες να μας διαφωτίσεις λίγο σχετικά με αυτά ?
Ή θα σε βρουν κρεμασμένο κάτω από καμιά γέφυρα στο Λονδίνο με βαρίδια στα πόδια ?

Αν θες απαντάς.

beetlejuice,
θα ήθελα να δικαιολογήσεις την άποψή σου ότι οι παλιοί άνθρωποι (σαν τη γιαγιά μου) αναμασούσαν "φανταστικές" ιστορίες,ενώ εμείς σήμερα,που έχουμε πειστεί ότι υπάρχουν φαντάσματα και UFO και λυκάνθρωποι και ξωτικά ,ΔΕΝ ΑΝΑΜΑΣΑΜΕ αλλά είμαστε πρωτότυποι.
Άσε τα ράδιο-αρβύλα και δικαιολόγησε λίγο -αν θες- αυτή την πραγματικά πολύ νεωτεριστική -για τα δεδομένα τα δικά μου- άποψη-γνώμη.

danke schoen !
__________________
sumo is the way to the top
Απάντηση με παράθεση