Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #41  
Παλιά 01-12-05, 00:26
Το avatar του χρήστη quendi
quendi Ο χρήστης quendi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-07-2005
Περιοχή: middle earth
Μηνύματα: 355
Προεπιλογή :mad: :eek: :confused:

Mα καλα ειμαστε σοβαροι????!!!!! Θα μου φυγει το κεφαλι μ αυτα που διαβαζω απο τον Παθοκτονο!!Για την περιπτωση σου σαν ατομο με καλυπτει πληρως ο Black Planet στα λεγομενα του,σαφως ομως ειναι δικαιωμα σου να λες κ να πιστευεις οτι θες,αλλα να ξερεις οτι αυτο σου το δικαιωμα δεν στο εδωσαν οι παπαδες κ η Εκκλησια.Διοτι εαν δεν υπηρχαν καποιοι τυπο καποτε να κανουν επαναστασεις (πολιτικες,κοινωνικες,επιστημονικες κτλ) τωρα θα ζουσαμε σε κανενα θεοκρατικο κρατος σαν το Ιραν ή τουλαχιστον ενα τετοιο κρατος ειναι αυτο που ονειρευονται οι αγαπητοι μας ιεραρχες!!

Θες να μας αποδειξεις τις ιδεες σου,ωραια,αλλα να σου δωσω μια συμβουλη.Εχοντας διαβασει μονο τα βιβλια της Εκκλησιας στην ζωη σου,βιβλια αυτων που χρηματοδοτουνται απο την Εκκλησια για να γραφουν τα διαφορα μυθευματα της κ να κρατουν τον κοσμο κοιμισμενο,δεν εχεις καμια τυχη.Γιατι πολυ απλα αγνοεις τεραστιο μερος της γνωσης αλλα κ των ψεμματων ή των διαστρβλωσεων που σου εχουν μαθει κ λυπαμαι πραγματικα για αυτο. ΚΟΙΜΑΣΑΙ φιλε μου οταν μας λες αυτα τα πραγματα για τον Λιακοπολο!!Εισαι σοβαρος??Ο ανθρωπος αυτος εχει πει καποιες απ τις μεγαλυτερες μπαρουφες που εχω ακουσει απο ανθρωπινο ον!!!Ειναι ο μεγαλυτερος απατεωνας κ εκμεταλλευτης που υπαρχει,λεει τα απιστευτα ψεμματα κ σεις οι αδαεις τον ακουτε.Αξιοι της μοιρας σας!!Κ ουτε θα μπω στον κοπο να αναφερω πραγματα που λεει..

Παράθεση:
Εαν η συγκρουση μεταξυ Χριστιανισμου και Επιστημης ειναι μυθευμα αγαπητε Παθοκτονε, τοτε σαφως η ανθρωποτητα δεν θα ειχε αναγκη απο το να κανει διαφωτισμο. Οπου υπαρχει καπνος υπαρχει και φωτια
Πες τα βρε Μηνα!!Ετσι οπως παει ο Παθοκτονος θα αλλαξει ολη τη καταγεγραμμενη ιστορια!!Ολα αυτα που εχουν γραφτει στα βιβλια κ λενε οι ιστορικοι! Αν δεν υπηρχε αγαπητε αυτη η συγκρουση ή για να πω καλυτερα αυτος ο ελεγχος απο πλευρας Χριστιανισμου στην Επιστημη δεν θα γινοταν ουτε η Επιστημονικη Αναγεννηση ουτε ο Διαφωτισμος!!Κ αν πιστευεις οτι δεν αξιζει να το συζητησεις με τα παιδια εδω διοτι νομιζεις οτι δεν εχουν γνωσεις στο θεμα,συζητησε το μαζι μου μιας που τα παω πολυ καλα με την ιστορια των επιστημων!!

Παράθεση:
Η χαρακτηριστικοτερη διαμαχη Χριστιανων και Επιστημονων ειναι χωρις αμφιβολια η "δαρβινικη" διαμαχη...
Αυτα κανουν κανουν οι ομοιοι σου στις ΗΠΑ, μηπως να πηγαινες μια βολτα απο εκει?? Θα σου αρεσε γιατι εχουν μπερδεψει τις εννοιες Επιστημη κ Θρησκεια!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη quendi : 01-12-05 στις 05:12
Απάντηση με παράθεση